TAM HTM ***frfe8tewea poptelex r je... f f POLYDOE ORGANISEERDE POPSTERMEETING IN GOOILAND «F** if IfKT. mcvvi 24,95 N 29,75 >ERS ding Eartha Kitt, „de tijgerin ran de song is gek op (vredes) duiven voegzaam ekt de Break eenrit In maart de<- - de Amerikaanse zan geres Eartha Kitt in Nederland van zich spreken door concerten en tele visie-optredens en achteraf blijkt de slechts 1.58 meter metende katachtige zangeres erg geliefd te zijn bij het Nêerlandse volk. Eartha, die ia 1928 in het plaatsje North in de Amerikaanse staat South Carolina werd geboren, beschikt over een unieke stem; het duurde echter vrij lang voordat ze ontdekt werd. Haar vader was katoenplanter en on danks zijn enorme inspanningen mislukte er achter elkaar zes oogsten. De zevende die samenviel met de geboorte van zijn tweede dochter slaagde echter wonderwel en dat was de reden, dat het kindje Ear tha" werd genoemd. Enkele jaren la ter stierf Eartha'3 vader echter en via vele omzwervingen met haar moeder en zuster Anna Pearl belandde Eartha tenslotte in New York. In 1943 ging zij daar vol goede moed aan het werk in een kledingfabriek, maar van dat baantje had ze al gauw genoeg. Via een kennis kwam Eartha ails leerlinge bij de zang-dansgroep van Katherine Dunham, die in 1948 een toernee door Europa maakte. Twëe jaar later ac cepteerde Eartha een aanbod van de exclusieve Parijse nachtclub ,,Ca- rol's". Na elf maanden avond aan avond een volle club te hebben getrok ken, prolongeert zij dit succes in Lon den en Istanboel. Haar naam was hier door gemaakt en grote hits konden dan ook niet uitblijven: ,,C'est si bon", ,,Uska Dara", „Old fashioned girl" en 'My heart belongs tot Daddy'. Ook ging Eartha aan het filmen. Be kende films waarin zij meespeelt zijn bijvoorbeeld ,,Anna Lucasta", „The mark of the hawk" en ,,St. Louis blu es". Bovendien had Eartha ook op lite- We kunnen bepaald niet zeggen dat het in Nederland de laatste ja ren pover gesteld is met het aantal popgroepen, zangers en zangeressen. Hoewel we natuurlijk geen vergelij king kunnen trekken met een jaar of vijf, tien terug, toen er in elke straat een bandje te vinden was. De kwaliteit is sindsdien echter een fors stuk verbeterd en dat vind ik belang rijker dan de kwantiteit. Om niet af te dwalen van wat ik wou zeggen: het zit wel goed in ons landje met de popmuziek (daar kunnen ze ook internationael van meepraten), maar toch is het fijn, wanneer er plotse ling nóg meer talent blijkt te zijn dan je gedacht had. Die ervaring deed ik enkele dagen geleden op tij dens een door Polydor georganiseer de meeting in de ,,Scaramouche"-kel- der van hotel-restaurant Gooiland te Hilversum, waar promotieman Frame Visser de aanwezige poppers voorstelde aan een grote groep musi ci, dat alles begeleid door de klan ken van net uitgebrachte platen van diezelfde musici. De grootste verrassing werd stellig gevormd door de „Musicians Union Band", een uit vele Nederlandse top groepen samengestelde supergroep. Samen met de andere supergroep Holland" werd er een compleet dub- belalbum uitgebracht, waarop zeer vele goede nummers staan, onder produktie van Hans Vermeulen (San- dy Coast) en Ray Fenwick (ex- Spen cer Davis). Op alfabetische volgorde eerst de namen van de leden van de Musicians Union Band, om alvast een eerste indruk te krijgen van het enorme brok verbroedering tussen de verschillende groepen én de verschillende platenmaatschappijen, want die moesten het toch ook maar goedvinden: Polle Eduard, basgi taar, gitaar en zang (After Tea), Ru- dy Bennett, zang (ex-Motions), Onno Bevoort, drums (Sandy Coast), Bert Borgers, sax, fluit en zang (Mr. Al- bert Show), Martin van Duinho ven, drums (zichzelf), Hans van Eyck, percussion en gitaar (Tee-Set), Ray Fenwick, gitaar en zang (ex-Spencer Davis), Rinus Ger ritsen, basgitaar en piano (Golden Earring), Jerney Kaagman, zang (Earth and Fire), Beer Klaassen, drums (Q 65), Ferrie Lever, gitaar (Tee-Set), Turquoise Marshall, zang (Hans Vermeulen), Willy Morcus, drums en percussion (sessiedrum mer), Dee Marray, basgitaar (Elton John), Nigel Olsen, drums (Elton John), Henk Smitskamp, basgitaar en zang (Sandy Coast), Robert Jan Stips, piano (SuperSister), Peter Tettero, zang (Tee-Set), Hans Ver meulen, basgitaar (Sandy Coast), Jan Vermeulen, basgitaar (Sandy Co ast) en Ron Westerbeek, orgel, piano en zang (Sandy Coast, Leo Unger). Zo, dat zijn ze dan allemaal, een entwintig voornamelijk Nederlandse topmusici. Gezamenlijk hebben ze een dubbelelpee geproduceerd, die volgens mij binnen de kortste tijd aan de top van de elpee-ranglijst zal prijken. De kwaliteit van de vijftien verschillende nummers is voortreffe lijk (en hoe kén het ook anders met zulke mensent), en wat ook erg be langrijk is: er zit afwisseling in. Er zijn volkomen nieuwe songs (de meeste), maar ook enkele oude be kenden, zoals het prachtige „In my room" (met close harmony zang van Hans, Henk, Ron, Beer en Tur quoise), de „Hans Brinker Sympho- nie" van de groep Holland, „My ba- be" en de Elvis Presley-parodie „El- vis lives", waarin songs klinken als „Heartbreak hotel", Love me tend er", „One night en „Jailhouse rock". Variatie genoeg dus. Voeg daarbij de fraai uitgevoerde album hoes, mét een door Jan Vermeulen (van Sandy Coast) gemaakte serie opnamefoto's en de prijs van de ze dubbelelpee (25 guldentjes) en het is zonneklaar dat dit album op de eerste plaats van de LP-toptien zal afsnellen. Een andere langspeelplaat, die door Polydor werd geïntroduceerd, is, volgezongen door de nu niet meer onbekende zanger Euson. Sinds hij voor „De Vuist" zijn gevoelige „Both sides now" aan het Neder landse publiek liet horen, was er geen houden meer aan. Zijn platen werden bij honderden tegelijk ge kocht en Nederland kreeg er een zan ger van groot formaat bij. Polydor ging in haar promotie-campagne zelfs zover door te veronderstellen dat Tom Jones en Engelbert Hum- perdinck wel eens bang konden wor den voor de concurrentie van Euson (Polydor: Dat hoeft niet, want aan de top is er genoeg ruimte voor drie mant) Of Polydor het hiermee nu he lemaal bij het rechte eind heeft waag ik te betwijfelen, oewel Euson zonder twijfel over een goede stem beschikt. Zijn langspeler, getiteld „Both sides now", is daar stellig een bewijs van. Alle songs stralen echter dezelfde zoete sfeer uit, het ene nummer is nog „liever" dan het andere en dat zou wel eens gauw kunnen gaan vervelen. Smaken verschillen evenwel, en over het ge heel genomen zal deze elpee het in de platenzaken best doen. enkele ti tels: „Until it's time for you to go", „Love's been good to me" (wie kent dit niet van Frank Sinatra?), „She's leaving home", The very first ti me", „Boths sides now" en het Neil Young-nummer „Helpless". Voor de prijs van slechts vijftien gul den zeker te doen! Tenslotte werden we voorgesteld aan het zangeresje Marianne Noble. Zij heeft de Hans Vermeulen - Ray Fenwick compositie „Take me to your leader" op single gezet, produ cer Toon Gispen was na het beluiste ren ervan zo enthousiast, dat hij Marianne onmiddellijk in de Eddy Reédy Go Show liet optreden. Een eerste plaats ligt dus weer in het verschiet (dat kan nauwelijks anders, zo is ons uit ervaring gebleken). In 1967 heette Marianne Noble nog ge woon Marjan Vroege, en behalve bij Polydorpromotor Harry Knipschild, journalist Freddie. Rooveld en bij deejay Joost was zij nog volslagen onbekend. Toch waagde platenprodu- cer Frans Peters er een opname aan, die langzaam maar zeker Ma rianne bekendheid bracht. Kranten begonnen over haar te schrijven en diverse producers togen aan het werk om de plaat te maken, die de doorbraak moest geven. Enkele na- nen: Jurg van Beem, Jdmmy Once Peter Koelewijn en Hans van Baa ren. Het duurde echter vier jaar waarin Marianne huisvrouw en moe der wérd en verhuisde van Gorcum naar Zwijndrecht. Haar dynamische oersonality en donkere stemgeluid veranderden echter niet en wat be langrijker is: dé plaat is er! Ten minste wanneer alles volgens de hooggespannen verwachtingen verloopt. Toch nog even afwachten. rair gebied succes: zij schreef onder de titel „Thursday's child" een autobi ografie, die in boekvorm lange tijd tot de bestsellers behoorde. Over de toekomstplannen van de „Tijgerin van de song", zoals Eartha vaak wordt genoemd, is niet zoveel bekend. Deze maand zal zij enkele we ken optreden in het luxe Hilton hotel te Rome, terwijl er verder nog optre dens in Engeland, Duitsland en Fin land op haar programma staan. In Stockholm- zal er een nieuwe film met haar worden ongenomen, getiteld: „Georgia". En daarna zal de nu 43-ja- rige zangeres ongetwijfeld weer voor enige tijd naar haar huis in Beverly Hills gaan om zich opnieuw met veel liefde te wijden aan de opvoeding van haar 8-jarige dochtertje Kit en aan de verzorging van haar zeventig duiven, die ze daar houdt als symbool van de vrede, waar ze 'n fel voorvechtster van is. Er komen binnen niet al te lange tijd weer goede groepen naar Nederland. Pak je agenda maar en schrijf op: 18 april: Santa- na, Rotterdam sportpaleis; 1'4 t.m. 30 mei: The Byrds, verschillende plaatsen in Nederland; 19 mei: Joe Frazier, Amsterdam; 5 en 6 juni: The Band, Amster dam en Rotterdam. De Franse zanger Sacha Distel krijgt van het Franse weekblad „1* Express" een symbolische schadeloosstel ling van één frank (65 cent), omdat het blad hem had ge noemd in een artikel over belastingontduiking. Vorig jaar februari had 1' Expres se geschreven dat Distel in een radioprogramma gewei gerd had zijn inkomen te noemen uit angst voor de belastinginspecteur. De rechtbank kwam tot de conclusie dat de reactie van de zanger op de bewuste vraag schertsend was be doeld. ■fc De gebroeders Ed en Willem Bever kregen on langs in het Evert Kupers- oord in Amersfoort de „Wa terpomptang-trofee" uitge reikt „voor de wijze waar op de broers aan het publiek en de jeugd in het bijzonder, de waarde van het vakman schap en het nut van hun kunnen en kennen overbren gen". Vooral het liedje „Daar is Willem met de wa terpomptang" vestigt, aldus de gezamenlijke secties be roepsonderwijs van onder wijzend personeel (ABOP) die de trofee in het leven riepen, op een ludieke wijze de aandacht op de waarde van een beroepsopleiding, terwijl al eerder het .Stoom- lied' reclame voor het be roepsonderwijs maakte. Ed en Willem Bever, ofwel de heren Frans van Dusschoten en Gert Smit, waren erg blij met de onderscheiding. President Nixon heeft in Hollywood de „Medal of freedom", de hoogste bur gerlijke onderscheiding in Amerika, uitgereikt aan de bekende filmproducent Sa- muel Goldwyn. Goldwyn kwam op 11-jarige leeftijd uit Warschau naar de Ver enigde Staten, waar hij in New-York zijn loopbaan als handschoenmaker begon. President Nixon is speciaal uit San Clemente, waar het „Westelijke Witte Huis" is gevestigd, naar Hollywood gevlogen om de onderschei ding aan de 88-jarige film pionier te overhandigen. Sinds The Mixtures in Engeland zijn hebben ze al leen nog maar moeilijkhe den gehad. Zo aanvaardden drummer Mike Holden en gitarist .Greg Cook de te rugreis naar Australië, om dat ze last hadden van heimwee. Hun plaatsen zijn inmiddels door twee andere Australiërs ingenomen: gi tarist Idris Jones, die de Pushbike Song schreef, en drummer Don Lebrer. Solo gitarist Fred Wieland kreeg verder de mazelen en moest in een ziekenhuis worden op genomen. Gelukkig mag hij spoedig weer optreden. i datPolydor evenals In Engeland nu ook de rech ten voor Nederland verworven heeft voor Mlke Vemon's Blue Horizon label? Op dit label werden In het verleden onder meer groe pen als Ten Years After, Savoy Brown, John Mayall's Bluesbrakers en Fleetwood Mae gelanceerd. dat„Motel shot" de vijfde elpee Is van Delanay Bonnle? Deze langspeler Is zeer relaxt, min of meer op de Gospel-toer. Ook doen er op deze plaat geen blazers mee wél werken mee pianist Leon Russell en sllde-gltarlst Duane Altman. datMireille Mathieu nu uit komt op het merk Philips, het label dat door Phonogram wordt gedistribueerd? Het eerste plaatje dat Phonogram van haar In de handel brengt Is „Uns hlstolre d'amour". datMary, Peter en Paul uit elkaar zijn? ZIJ gaan afzonderlijk werken en Mary heeft Inmiddels haar debuut gemaakt met een solo-elpee, datdeejay Gerhard Althuislus, die het dlsc-Jockey- record op zijn naam bracht met 80 uur platen draalen, als gage kreeg een Volkswagen en 200 gulden? dater In Kerkrade als enige In Nederland een Heintje-fanclub Is opgericht? Voor de prijs van f 5,25 per Jaar kun Je lid worden en dan ont vang Je Iedere maand gratis hst leuke Heintje- fanblad thuis. Het adres van de fansclub Is: B. A. C. Zlellemans, Pannesheldestraat 1, Kerkrade. datInelco een super-goedkope LP van José Fellclano heeft uitgebracht? De plaat kost slechts f 6,95 en er staan overbekende songs op zoals „Hl-heel sneakers" en „Walk rlght In". Een regelrechte bestseller, datook de groep Forever More een langspeel plaat heeft uitgebracht? Forever More zal In mei een toernee maken door Nederland, Bel gis en Frankrijk, datCllff Rlchard In Hong Kong hoog op de hit parade staat met zijn nieuwe single „Sunny honey glrI7" datCllla Black In Engaland werd gekozen tot „Moeder van het Jaar?" datThs Free een record hebben gebroken? Er kwamen bij hun concert In het Londense lyceum tweehonderd mensen meer dan Indertijd bij de Rolling Stonesl dalbassist Roger Glebber van Deep Purple voorlopig rust most houden? 9-15614

Soester Courant | 1971 | | pagina 7