nken lorjaars- inbieding MXER f 199 f279 f478 AKER Smaakvol ontkleedte water Handies" helpen de huisvrouw -MATIC" leding maken art veel geld Zeg het met anti slip- bloemen Rademakerstraat 27 Heklame-krant Ontstellende /leermethoden' Gewoonte -*< - machine 30 kunt u alle moderne stof- een fantastisch SINGER Is 9 SINGER 700 In een luxe meubel. de SINGER700werkt clusieve eigenschappen- 3gaSomm1at0hEP0elWi"den noderne stoffen ratieve steken aoederdag Odunais een chique- gestileerd model uit ny lon. Alleen leverbaar in wit en zwart. Het is ge heel gevoerd met huid- kleurige charmeuse. No- Bra-sluiting in de nek: zeer diepe, gewelfde frontultsnijding en diepe V-rug. (Prijs maten 88/44 42,50.) De keuze van een badpak is, zoals de Fransen dat zeggen, een persoonlijke aangelegenheid, een stukje privacy. Ook de badpakkenmode is trouwens dynamisch: ze wisselt van jaar tot jaar. Vanzelfsprekend stemmen de fabrikanten van badkleding de nieuwe modellen af op de „wijze waarop de mens zichzelf in het openbaar wil laten zien". Tweka, de meest vooraanstaan de fabrikant van badkleding in Nederland, heeft voor 1971 de Ligne Naturel, die ze reeds vorig jaar met veel succes introduceerde, gehand haafd en geperfectioneerd. Deze nieuwe lijn bleek volkomen aan te sluiten bij de eisen die de moderne vrouw in deze tijd aan haar badkle ding stelt. De zogenaamde Soft Look (geen cups maar wel gevoerd) en de No Bra (geen cups en geen voering) werden voor het nieuwe seizoen gecompleteerd met eigentijdse materia len en aan de natuur ontleende kleuren en des sins. Laag uitgesneden halslijn en V-halslijn, veel modellen met afgevlakte bustelljn vormen de jeugdige en sportieve accenten in de nieuwe collectie Tableau Naturel, waarin veel Bermu da's, zowel voor dames als heren worden ge bracht. Tweka heeft geconstateerd dat de vraag naar het tweedelig badkostuum nog steeds blijft stijgen. Was de verhouding één- tot twee delig vorig jaar nog 40/60, voor 1971 Is het per centage voor tweedelige badkleding reeds tot 66 procent gestegen. Voorts Is het grauwe, kleur loze, geharnaste badpak voor de „grote maten' voorbij. Functionele mode in soepele stoffen modieuze kleuren en eigentijdse dessins ge paard aan een optimale pasvorm wordt nu ook in grote verscheidenheid voor de volslanke figu ren gebracht. Zodat iedereen, jong en oud slank en volslank zich deze zomer ..smaakvo' ontkleed" te water kan laten. (Alle hierbij ge toonde modellen zijn van Tweka.) Denim en Blue Jeans oefenen op de tegenwoordige jeugd een grote aantrekkingskracht uit. Het herenmodél in shortstijl heeft een iets langere pijp. Het bovenstukje van het linker model is uitgevoerd in Polyester wevenit. De prijs van het blue jeansbadpak maten 36/44 bedraagt 39,75; van het herenmodél (maten 4/7) 29,75 en van de bikini (maten S6I4429,75. De blue jeans-kwaliteit is leverbaar in vier uni-kleuren. Deze bikini is uit Trevira-flammée gemaakt. Het No-Bra bovenstukje heeft een ronde hals lijn en is uitgevoerd in een ringelstreepdessin. Het broekje is uni mêlée in shortstijl. Vier kleurstellingen. (Prijs maten 38/44 f SS.) Deze badkleding is gemaakt van grof gebrei de rib in uni melée uit nylon/katoen. No bra vierkante halsuitsnijding; broekje in shortstijl met gevoerd kruisstukje. Leverbaar in vier kleuren. (Prijs badpak maten 38/44 f S5,—; bikini 49,50.) Haast ledereen zal wel eens een flinke (en gevaarlijke) schuiver heb ben gemaakt op de spiegelgladde rloer van de douche of in de bad kuip. Misschien hebt u daar alleen maar een paar blauwe plekken van •vergehouden. Dan bent u er nog genadig afgekomen. Want de val had veel ernstiger gevolgen kunnen hebben. Velen hebben er zich het hoofd al over gebroken hoe men der gelijke levensgevaarlijke valpartijen kan voorkomen. Maar het resultaat van die overdenkingen was tot nu toe pover: de rubber matjes ver grootten het gevaar zelfs, want ze gleden op de meest onverwachte ogenblikken (wanneer de grond eron der nat was) naar alle hoeken. Daarom, is de anti-slip bloem van Scotch-Tred een ware uitkomst op gladde douchevloeren. Scotch-Tred is een materiaal dat in hoge mate slip- vast is. Dit blijkt onder meer uit het feit, dat in Amerika de verzeke ringsmaatschappijen speciale pre mie-faciliteiten aan hotels verstrek ken, wanneer in bad of douche dit i '.f.-.. .GS- -i.v.W.. j materiaal wordt toegepast. Voor een go'ede veiligheid en een leuk effect zijn acht tot tien kleine anti slip- bloemen nodig. Ze moeten ongeveer 4 centimeter van elkaar worden ge plakt. Met een beetje fantasie kan men heel fraaie patronen samenstel len. De anti slipbloemen zijn in vier moderne tinten uitgevoerd. Ze zijn gemakkelijk te bevestigen, want de bloemen zijn voorzien van een zelf klevende rug. Het materiaal heeft een gevulcaniseerd oppervlak, dat vol gens laboratoriumrapporten in nog mindere mate bacteriën vasthoudt dan de wand van bad of douche. Behalve extra veiligheid betekent dit ook extra hygiëne, Hoe komt u aan deze douche- vloer-beveiliging De anti slip-bloe men zijn verpakt bij Scotch-Brite arti kelen (panneboenders, sandtairr'eini- gers en dubbelsponzen)U kunt die artikelen in levensmiddelenzaken, ijzerwinkels en drogisterijen kopen. De anti slip-bloemen krijgt u voor niets. Daarom: zeg het in uw douche cel met anti slip-bloemen I Wij lazen enige tijd geleden een artikeltje in het blad „Burgerrecht" over ontstellende „onderwijsmethoden" op het Amsterdamse Barlaeus-gymna- sium. Als teken aan de wand drukken wij die verre van opwekkende re gels af, opdat ook u weet op welke wijze op sommige scholen onze zoons en dochters rijp worden gemaakt voor de maatschappij. Men kan er ten slotte genoegen mee nemen dat onze oude vertrouwde leermethoden con servatief en grotendeels onbruikbaar zijn geworden. Maar men vraagt zich wel af of onze jongeren met deze nieuwe, geheel omgebogen „onderwijs methoden" beter af zijn. Oordeelt u zelf maar. Op het Amsterdamse Barlaeus-gymnasium,domein van de zogenaamde „kritische leraren", onder wie Anton Oskamp, maoist en mede-auteur van het Rode Boekje voor de Scholier, heersen merkwaardige toestanden. Tien „normale" leraren zijn er in min of meer overspannen toestand weggelo pen; een enkeling brak zelfs tijdens het lesgeven in een huilbui uit. Eenen twintig kinderen zijn vanwege de curieuze lessen in sex en drugs door hun ouders van school gehaald. De leraren moeten bij hun voornaam worden genoemd en te laat komen of verzuimen schijnt als een normale zaak te worden opgevat. De eisen voor het eindexamen worden, blijkens uitlatingen van leraren die het niet met deze gang van zaken eens zijn, door met name een aantal jeugdige onbevoegde leerkrachten ondergeschikt gemaakt aan zogenaam de lessen in „kritisch denken", welke in de praktijk neerkomen op politie ke indoctrinatie in de zin van eerder vermeld Rode Boekje. De hoop van de „normale" leraren is gevestigd op ingrijpen door Amsterdams commu nistische wethouder voor Onderwijszaken Van der Velde, die overigens middels een brief van één der ouders, de ANP-journalist Leo Hemelrijk, r-an de wantoestanden op de hoogte is gebracht. De vraag rijst echter ^of deze wethouder steunend op een overwegend linkse raad wel bereid is geëigende maatregelen te treffen. In Amsterdam is op dit ogenblik véél mogelijk. Het Barlaeus-gymnasium is bovendien niet de enige school waar leraren psychisch in nood verkeren en leerlingen stormrijp voor guerilla worden gemaakt. Het is triest dat dit in de hoofdstad van het land onge straft kan gebeuren. Aldus genoemd artikeltje, waaraan wij geen commentaar willen toevoegen. U kunt alleen maar van harte blij zijn dat uw kinderen niet worden opge leid volgens de „afbraakmethoden" van deze Amsterdamse „kritische le raren". IfcSSlSlIilM 99- Ofschoon dienstmeisjes en huishoude lijke hulpen of niet meer te betalen, of niet meer voor geld noch goede woor den te krijgen zijn, heeft de huisvrouw het toch veel makkelijker gekregen dan haar grootmoeder het in haar tijd had. Dat komt voornamelijk door de vele keuken-apparaten, welke men tgenwoordig in welhaast alle huishou dens kan vinden. Ook de stofzuiger bleek een grote tijdsbesparing te zijn bij het onderhoud van de woning. En ofschoon de jongere mensen er nog anaar zelden over nadenken hoe de oudere generatie zich vroeger heeft „afgebeuld" met stoffer en blik hoe moeilijk goed-huishouden geweest moet zjjn zonder ijskast, vruchtenpers, gasfornuis, broodrooster, afwasmachi ne en gaat u maar door, weten de ouderen (en vooral de bejaarden) daar nog alles van. Tegelijk met de vloeibare zepen en waspoeders verschenen ook da huishoudhandschoenen op de markt. Hoe voor de hand liggend die uitvin ding ook geweest is, men moest ge woon wachten op het juiste materiaal. waarvan deze nu onmisbare 1at tributen gemaakt konden worden. Nu we al jaren het keukenwerk en vele andere karweitjes met handschoenen aan verrichten, heeft men daar einde lijk een handige naam voor bedacht. De onplezierige 'en lange naam „huishoudhandschoenen" was dan ook al lang niet meer te verteren. De nieu we Internationale begrijpelijke naam „handies" is afkomstig van net En gelse woord „handig" en het zal heus niet lang meer duren of de „handies" q Havea, het Vredesteinbedrijf te Ha- veadorp heeft zo'n enorm apparaat in gebruik dat volledig automatisch han dies produceert. Hoeveel wel? Dezer dagen bereikte men daar een mijlpaal in zijn geschiedenis, toen de produktie van het 50 miljoenste paar handies werd geregistreerd. Misschien draagt u dit paar nu wel bij uw doe-het-zelf-karweitjes of keuken werk. hebben een plaatsje in ons Nederlands woordenboek veroverd. ONTELBARE MOGELIJKHEDEN Wat het gebruik van de „handies" betreft, dit beperkt zich echt niet al leen tot huishoudelijk werk. Ze zijn ook een uitkomst bij het haarverven, schilderen, behangen, bij pech-onder- weg met de auto en het in de tuin werken. Voor de grap laten wij op op bijgaande illustraties in vogelvlucht zien hoe deze handschoenen worden gemaakt. In een 100 meter lange handschoen-automaat draaien 33 zoge naamde „units" rond met elk 85 han den. Deze in totaal 2805 porseleinen handen worden in vloeibare latex (kunstmatige vezelstof) gedompeld (fig.1). De latex hecht zich als een film aan de porseleinen handen, die vervolgens een draaiende beweging in verwarmde lucht maken om de latex gelijkmatig te verdelen (fig. 2). Daar na worden de aldus gevormde handies voorzien van een katoenen voering en tenslotte worden ze (nog steeds om d"e porseleinen vormen zittend), in een verhitte tunnel gevulcaniseerd. Ook het reinigen, drogen en voorverwar men van de vormen voor een volgen de produktiegang gaat geheel automa tisch. Alleen de kwaliteitscontrole wordt niet aan robotachtige appara tuur toevertrouwd, maar wordt door controleurs verzorgd. Dat er „verkeerde" gewoonten be staan, daarover is ieder het wel eens. We hoeven maar te denken aan nagel bijten, overmatig drinken en dergelij ke zaken. Er zijn echter ook mensen, die iedere gewoontevorming uit den boze achten, omdat ze er een beper king, een belemmering in zien om tot verdere ontplooiing en nieuwe moge lijkheden te komen. Maar als het om weinig belangrijke, doch vaak dage lijks terugkerende zaken gaat, kan een regelmatige tijdsindeling heel doelmatig werken. Daardoor sparen we tijd en krijgen we aandacht vrij voor belangrijker aangelegenheden. We moeten er echter voor zorgen niet de slaaf te worden van dergelijke, door ons zélf ingestelde gewoonten. Dit zet ons geheel onnodig onder spanning en zulk doordrijven, dat geen werkelijk geldige reden heeft, wekt bij anderen dikwijls alleen maar wrevel en ergernis. Er zijn ook ge woonten die ons dieper rakendie ons werkelijk lief zijn, omdat ze het leven een zekere poëzie verlenen. Vooral kinderen zijn hier gevoelig voor. We We kennen allen het kleinkinddat eindeloos van oma hetzelfde verhaaltje wil horen. Van alle feestdagen zijn de traditionele élementen, de verjaar dagsslingers, het strooien met Sinter klaas, de oliebollenbakkerij met oud jaar, van het grootste belang. Het feest is niet echt en verliest alle fleur, wanneer zo'n gewoonte, waarnaar van tevoren met spanning wordt uitgeke ken niet aan bod komt. Doch ook in het volwassen leven kan er een sa mengaan zijn. Zeker, wij kunnen ons zo goed mogelijk openstellen voor de rijke variatie die het leven ons te bie den heeft en toch af en toe ook weer eens rust vinden in eigen, dierbaar geworden, gewoonten. Bij veel ouder wordende mensen neemt de behoefte om naar vaste gewoonten te leven met het klimmen der jaren toe. Aan de ene kant moeten de jongere geslach ten daarvoor begrip hebben. Juist door het gevoel van afnemende krach ten groeit bij de ouderen een onzeker heid of ze iets nieuws noch wel zullen „aankunnen" lichamelijk of geestelijk aan de andere kant moeten ze wel eens over de drempel worden heenge- holpen, wanneer ive er zo goed als van overtuigd zijn dat iets nieuws hun leven werkelijk zou kunnen verlichten of veraangenamen. Wie oud is, is een maal jong geweest, al is er vaak veel vergeten. Doch dit feit laat zich niet omkeren. Het is voor jongeren heel moeilijk zich in het gevoels- en ge- dachtenleven van een oudere genera tie te verplaatsen. En toch is dit no dig als we onze goedbedoelde hulp werkelijk met takt en daardoor met effect, willen brengen. Dwang moet echter altijd vermeden worden. JELLY Deze foto werd genomen in Elektrenai, een Litause stad. We troffen de opname aan in het Informatie Bulletin van de USSR-ambassade in Neder- Uni. We vonden het plaatje zo apart en grappig, dat we niet konden nj. laten het (overigens zonder commentaar) over te nemen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 17