Soest toen - Soest nu Het oog gericht op vernieuwing Opnieuw dodelijk ongeval in de bocht bij het Baarns Lyceum Bromfiets in brand Ongedekte cheque's afgegeven 23 illegaal in het land verblijvende Tinken aangehouden Diefstal van tuinstoelen Dinsdag 11 mei 1971 49e jaargang no. 36 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Tel. 2566 - Postgiro 126156 Nieuwe velden hockeyclub Soest aan de Noorderweg De heer J. F. Wilten voorzitter Deel oude hoofdveld wordt afgestaan aan de tennisclub Finale Klaas v. d. Veen-toernooi werd prestige-slag S.E.C .-zaterdag won met 20 van S.0. Soest Marokkaan met ijzer geslagen Auto van (onbekende) vader meegenomen Kinderen van de kinderboerderij bedankten de koningin „De Zonnebloem" bezorgde de bejaarden een onvergetelijke dag Buitenlandse bladen lezen over Neder landse verkiezingen is doorgaans een weinig tijdrovend karwei, ze besteden er amper aandacht aan. Dit keer was ech ter duidelijk dat er in Nederland iets op merkelijks was gebeurd en menige krant heeft zijn lezers erover voor willen in lichten. De Nederlander die deze berichten leest en zich ook nog kan voorstellen hoe die teksten over komen bij Britten, Belgen, Fransen en Duitsers bijvoorbeeld, heeft er amusante lektuur aan. Waarbij het amusante dan is dat ze er elders niet veel van kunnen snappen. De Brit, die leest over de anti-revolutio naire partij bijvoorbeeld, kan geen idee hebben wat voor groepering dit is, hij zal zelfs geen benul hebben tegen welke revolutie de partij dan wel gekant is. Bovendien is voor de buitenstaander weinig inzicht te verwerven doordat de ene partij er twee zetels bij heeft en een ander er twee verliest. Juist een dergelijke blik door vreemde ogen maakt duidelijk hoe ingewikkeld Nederlands politiek verhoudingen zijn geworden. Met de logische konsekwen- tie dat de heren politici voorlopig hun handen meer dan vol hebben hoe ze onder de nieuwe verhoudingen een rege ring in elkaar kunnen timmeren die re delijke kans heeft het een tijdje uit te houden. D '66-voorman Van Mierlo heeft daar naast nog het voorstel de wereld inge stuurd om een instituut op te richten dat zich belast met het voorbereiden van een grote volkspartij, die als het ware geboren moet worden uit het stembus akkoord dat dit keer voor de twee voor naamste partners verre van ongunstig gewerkt blijkt te hebben. Zo'n partij zou door de „polarisatie" die ze bewerkt, het nieuwe politieke modewoord ook welhaast de christe lijke partijen dwingen meer ernst te maken met hun bundeling waarover ze tot dusver wel veel gesproken hebben maar waaraan weinig is gedaan. Een ontwikkeling in die zin zou de Ne derlandse politieke verhoudingen op slag ook veel overzichtelijker maken, ook voor buitenlanders, al is dit niet de re den om er zoveel haast mee te maken. De verhoudingen zouden ook duidelijker worden voor de Nederlanders zelf, spe ciaal in de periode na de verkiezingen aljï over. een kabinet moet worden ge dacht. Tenslotte is een lange periode van pas sen en meten, met intussen het oude kabinet als zaakwaarnemer zonder veel initiatief, niet in het belang van het land, zeker niet op een tijdstip dat eco nomische moelij kheden sterk regeren vereisen. Britten bijvoorbeeld hebben dergelijk» problemen niet en eigenlijk hoeven wij ze evenmin te hebben. KANTMAN Zaterdagmiddag 8 mei is me.j. K. Thie uit Soest met haar auto op de Toren laan te Baarn, in de bocht nabij het Baarnsch Lyceum, van de weg geraakt en tegen een boom tot stilstand geko men. In zorgwekkende toestand werd zij naar het Baarnse Ziekenhuis ver voerd, alwaar zü zondagmorgen aan haar verwondingen is overleden. Na een halve nacht waken bij een pony is mej. B. van E. (26) zaterdagnacht op- weg naar huis, door duizeligheid be vangen, van de Wieksloterweg geraakt en in een sloot terecht gekomen. Zij zelf kwam met de schrik vrij. De bromfiets ging echter in vlammen op. De politie, snel ter plaatse, bluste het vuur met een poederblusser uit de po- litie-auto, waardoor het voor de geal- larmeerde brandweerwagen een vergeef se rit werd. Zaterdag 1 mei kocht een man die opgaf C. J. M. Visser uit Amsterdam te zijn, bij de „Gouden Snaar" aan de Steenhoff- straat zeven cassette recorders, welke hij met bankcheque's betaalde. Bij informa tie bij de bank bleken deze cheque's niet gedekt te zijn. Het was, zoals de bank opgaf, niet de eerste keer dat Visser op deze manier zijn inkopen regelde. Aan gifte van dit geval van oplichting c.q. flessentrekkerij werd bij de politie ge daan. Bij een routine-onderzoek van de politie op 6 mei in het pension „De Gouden Ploeg" werden 23 Turken aangetroffen zonder verblijfsvergunning. Zij zijn allen aangehouden en werden het, afgelopen weekend op transport gezet naar hun vaderland. De heer J. v. H., wonende aan de Ru benslaan, deed aangifte van vermissing van twee tuinstoelen welke hij in het najaar had opgeborgen in een box onder het flatgebouw. De politie stelt een on derzoek in. Abonnement per kwartaal 4,25. Bulten Soest per kwartaal 7,50 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Op de vrijdag 7 mei gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de M.H.C. Soest, werd de kandidaat van het bestuur voor de voorzittersfunctie, de J. F. Wilten, bij acclamatie gekozen. In de vacature van de pennningmeester de heer R. Cleveringa, werd gekozen de heer J. Rasch. De voorzitter, de heer A. L. Vriens, die om gezondheidsredenen na een jaar zijn functie moest neerleggen, leidde de ver gadering. Alhoewel velen zich voor het wel en wee van de hockey-jeugd hadden ingezet, kwam er niemand in aanmerking voor de jeugdbeker. Achtereenvolgens werden de notulen van de ledenvergadering van 25 septem ber 1970 en het jaarverslag voorgelezen door de secretaresse, mevrouw L. Hop penbrouwers-Van Weering en onver anderd goedgekeurd. Ook het jaarverslag van de penning meester, de heer R. Cleveringa, kreeg, na enige toelichting, de goedkeuring van de vergadering. In de toekomst zal, aldus het bestuurslid de heer H. v. d. Dussen, de hockeyclub wel moeten verhuizen. Plannen bestaan voor een nieuw sportcomplex aan de Noorderweg. Het terrein hiervoor moet echter nog aangekocht worden en het zal zeker nog minstens drie jaar duren voordat een en ander gerealiseerd zal zijn. Omdat op een gedeelte van het oude hoofdveld enige tennisbanen worden aangelegd (die omstreeks 1 juli gereed zullen zijn) is voor de hockeyclub een nieuw veld gelegd naast de twee velden tegenover het clubhuis. Dit veld kan in het komend seizoen bespeeld worden, omdat het bezood wordt en niet inge zaaid, aldus de heer v. d. Dussen. Het resterende deel van het veld bij het clubhuis, ongeveer 70x70 meter, wordt oefenveld, waarop eventueel ook 's avonds bij kunstverlichting getraind zal kunnen worden. Het komend seizoen zal de intensieve training, zoals die door het eerste elftal reeds gevolgd wordt, ook voor de andere elftallen opengesteld worden. Indien hiervoor interesse bestaat, zal de heer C. van Asselt ook deze elftallen on der zijn hoede nemen. De algemene opvatting was wel, dat, naast de gezelligheid die de club moet bieden, de prestaties van de elftallen beter zal moeten worden. In de technische commissie werden ge kozen mevrouw L. Rasch-v. d. Sterren, en de heren C. van Assselt en H. van Mierop. De kascommissie zal worden gevormd door de heren K. Dobben en J. v. Balen. De jeugdcommissie door de dames M. v. Hengel, M. Keulers en de heren W. v. Hall, H. Stroink en H. v. Wijnmalen. De organisatie van de feesten zal wor den toevertrouwd aan de heren van het zesde elftal. Onder grote belangstelling bonden zater- dagmiddag om kwart voor vijf de elftal len van SEC zaterdag en de S.O. Soest de strijd aan met als inzet de „Klaas v. d. Veen-wisselbeker". Wat echter een sportief afscheid van het seizoen 1970-'71 had kunnen zijn werd een prestige-duel dat met werkelijk voetbal weinig te maken had. In de eerste helft brachten de tweeëntwintig spelers nog iets op de grasmat dat op voetbal leek, maar in de tweede helft verdrongen de emoties en prestigege- voelens het zo soms interessante toer- nooi-voetbal Twee totaal verschillende spelopvattingen botsten letterlijk en fi guurlijk, de sfeer in het veld en rond de lijnen kreeg een onvriendelijk karak ter. Herhaaldelijk moest de wedstrijd on derbroken worden voor blessures al of niet voorgewend. Nadat SEC door een magnifiek genomen directe vrije trap, waarbij keeper Lieverse bepaald niet vrij uit ging, de leiding had genomen, trokken de blauwwitten wat feller ten aanval, aanvallen die voor de SEC-ver- dediging met aanvoerder Hans Wolfsen aan het hoofd, en een in zijn eigen En gelse stijl spelende Brewerton, geen moeilijkheden opleverde. Nadat Lieverse nogmaals Jiet hoofd had moeten buigen bij een aanval van SEC geloofde men het bij de S.O. Soest wel. De druk van Mevrouw v. d. Veen reikte de beker uit aan de SEC-aanvoerder. de groen witten buren werd groter. Kort voor tijd speelde good-old Bas Bakker voor eigen rechter wat hem een verwij zing naar de kleedkamer van zijn aan voerder opleverde. De stand wijzigde niet meer, en SEC-zaterdag kwam in het bezit van de indrukwekkende wisselbo kaal die door mevrouw v. d. Veen aan SEC-aanvoerder Hans Wolfsen werd overhandigd. De tweede prijs voor de S.O. Soest werd door le aanvoerder G. van Oudenallen in ontvangst genomen, waarna Jos Brouwer van VVZ de 3e prijs in ontvangst mocht nemen G. Kok van de v.v. Hees moest ditmaal genoegen nemen met de 4e prijs. Na deze toch zo langzamerhand wel tra ditioneel te noemen krachtmeting tussen de Soestervoetbalploegen mogen we wel stellen dat het misschien toch wel nut tig en wenselijk zou zij de opzet van het toernooi te wijzigen, waarbij misschien een verschuiving naar de a-junior-elf tallen of een elftal van speters beneden twintig jaar een redelijke argumentatie kan zijn. De prestigeslagen zoals die van afgelopen zaterdag stroken ten ene male niet m.et de intentie verbonden aan de Klaas v. d. Veen-bokaal. Nadat de heer Vriens de scheidende penningmeester Clevinga had bedankt voor zijn voortreffelijk goed conservatief beleid, bedankte de heer v. d. Dussen de aftredende voorzitter. „Wij hadden u de „rit" graag zien uitmaken". Een voorstel uit de vergadering de heer Cleveringa tot ere-lid te benoemen, werd door de heer Clevinga zeer beslist van de hand gewe zen. Na een zeer korte rondvraag, waarbij de heer Van Asselt mededeelde dat hij kan didaat is gesteld voor het districtsbe- stuur, en de heer van Mierop zich bereid verklaarde als scheidsrechtercommissaris te gaan fungeren, sloot de heer Wilten de vergadering. Zaterdag meldde' zich; met een flink opgezete neus en een bloedende lip, de Marokkaan L. Ch. (24) uit Baarn, bij de politiepost te Soesterberg. Hij had in de buurt van het vliegveld onenig heid gekregen met een hem „onbekende", die de strijd snel in zijn voordeel be sliste door er met een ijzeren staaf op los te slaan. De gewonde Marokkaan redde het vege lijf door, toen fiij ook met een mes bedreigd werd, de vlucht te nemen. Ch. werd naar het politiebureau te Baarn gebracht. Hij deed zondag offi cieel aangifte van mishandeling bij de politie in Soest. Zondagnacht werden door de politie in De Bilt drie jeugdige Soestenaren R. K. (15), O. J. W. (17) en M. C. H. (17) aan gehouden, die met een gestolen fiets opweg naar huis waren. Zij vertélden het verhaal, dat zij in de loop van zaterdagavond 8 mei, de auto van de vader van K. meegenomen had den, maar in Utrecht door de politie waren aangehouden. De Utrechtse poli tie hield auto achter en zette de jon gens op straat. Om thuis te komen hadden zij uitge zien naar een ander vervoermiddel, wélt een fiets werd, waarop zij gedrie- en plaats namen. Dat viel de politie in De Bilt op met het bekende gevolg. Bij conrtole van het verhaal bleek de auto niet van vader K. te zijn, maar van de heer J. v. d. P., wonende aan de Van Weedestraat te Soest. Het uit stapje had op deze manier een niet voorzien slot. Enige bedankjes aan de Koningin „Beste koniejin" ik bedank je die voor de schapen bok de bok eet goed en hij vind vind het hiel luuk. „Beste koningin Juliana" Wij bedan ken u voor het bokje Dat u aan ons gegeven heeft, wij bedanken u duizent maal voor het bokje, wij zullen de bok goed vezorgen. Bea Bralts, Varenstraat 180. Lieve Koninklijke Familie. Dank u wel voor de bok en de schapen. De kinderboerderij, inclusief de kinderen, is er erg blij mee. U zou eigelijk een moeten kijken (in het geheim). De bok die u geschonken heeft is Benny ge-- noemd. De schapen hebben nog geen naam. Die mogen de kinderen beden ken. Het zou leuk zijn als Alexander eens kwam spelen. Marjolein Kars, Varenstraat 81. Geachte Koningklijke Familie. Ik vind het erg leuk en aardig van u om deze schapen aan ons de kinderboerderij uit Soest te geven. Ik bedank u nog maals voor de aardige bedoeling. Doet u de groeten aan de andere prinsen en prinsessen. Van Elly Mathijsen, Speen kruidstraat. Beste prinses en prins, bedankt voor de bamejes en schaapen. ik fint ze mooi. ze liggen steeds bij elkaar, ze eten veel denk ik. ingeborg van eyden. Ook de heer Van den Broek van de plantsoenendienst van de gemeente kreeg enige bedankbrieven. Beste meneer van de broek, bedankt voor de klimboom en dat wij zo vijn kunnen spleelen en kunnen schomelen. Bedank voor het hek. ik fin het mooi heel mooi niemand kan er door dat is ook goed dan kan niemand en door Tot slot nog een bedankje aan de E.H.B.O. voor de geschonken verband- trommel. Beste medewerkers van de E.H.B.O. Wij willen u bedanken voor de verband- trommel De kinderen die naar de kin derboerderij gaan en vallen op iets an ders dan hebben ze het aan u te danken die trommel u heeft gezonden want dan wort er iets op gedaan. Het is fijn dat u dat gedaan heeft, want dan hoeven de kinderen die vallen, of met knutselen op hun vingers slaan met een hamer, dan hoeven ze niet naar huis om een pleister of iets anders te halen ze doen het daar wel voor je dat is niet overal zo, alleen weet ik wel dat er een grote koffer of trommel is. En wij hopen dat het altijd zo blijft met die verbandtrom- mel of koffer. En we hopen dat de kin deren die naar de kinderboerderij niet zo veel vallen en dat er niet zoveel on gelukken worden gebeurt, geschreven 29 april 1971. Bedankt. Met een perfecte organisatie heeft me vrouw Westerveld, presidente van de afdeling Soest van de Katholieke Ver afdeling Soest van „De Zonnebloem" en haar vele helpsters, bejaarden uit Soest, Baarn, Lage Vuursche en Amersfoort 'n onvergetelijke dag bezorgd. Ruimschoots op tijd werden de bejaarden en bejaarde invaliden door vrijwilligers dinsdag en vrijdag bij de „Alex van Waajjenburg" in Amersfoort afgeleverd. Via de Eem en het IJsselmeer voer de boot naar Harderwijk waar een bezoek gebracht werd aan het Dolfinarium. In Harderwijk stonden weer vele vrijwilli gers gereed om hen van en naar de bódt.te brengen. Vrijdag werd zelfs spe ciaal voor hen een extra sho,w gegeven, omdat de boot te laat arriveerde om het normale optreden van de dolfijnen te kunnen meemaken. Aan boord werden de passagiers ver wend en kregen naast de vele versnape ringen, (voor de heren was er een „pils je"), een warme lunch aangebbden. Een accordeonist zorgde voor de goede stemming. Bij dè terugkomst in Amersfoort stond de Soester Harmonie P.V.O. op de aan legsteiger gereed en vond onder vrolijke muziek de debarkatie plaats. De majo rettes van P.V.O. gaven vooraf aan boord nog een show, zodat ook de bedlegerigen het aantrekkelijke optreden konden zien. Mevrouw Westerveld en alle vrijwillige helpsters, de dominee, de pastoor, de artsen allen -die- deze dag zosuccesvol- deden verlopen, werden door een der passagiers op ontroerende wijze bedankt.

Soester Courant | 1971 | | pagina 1