c Maak van uw vrije tijd een blije tijd Vrouwen die cosmetica gebruiken voelen zich wezenlijk gelukkiger en zekerder J Toxoplasmose is een betrekkelijk nieuwe" ziekte Vier charmante hadnimfenallen gekleed in onderdelen van de modieuze Schieser Jet-set. Ook deze opwindende badtas behoort tot de nieuwe voorjaarscollectie van Schiesser. We kunnen ons nog maar nauwelijks voorstellen dat het eens tot de bon-ton behoorde, dat we op vrije dagen en in de vakantie onze oudste kleren aan trokken omdat we ons in die uit rusting „zo fijn en vrij voelden". In vormloze, volkomen oninteressante kle ding „leefden we ons uit", zowel aan het strand, in de bossen en in onze eigen tuin. We zagen er in die jaren thuis als vrijetijdbesteders vaak zo on appetijtelijk uit, dat we er haast wat van kregen als er aan de bel werd getrokken. Stel je voor dat het visite was! Dan zouden we ons in onze mak kelijke „vrije" kleding de ogen uit het hoofd hebben geschaamd. Zelfs aan Ook de modebewuste mannen doen maar wat graag mee aan de mode onder-de-mode. Deze stoere „hij" draagt een modieus katoenen garni tuurs dat verkrijgbaar is in de kleuren blauw en whisky. (Modél: Schiesser het strand verloren we een flink deel van onze charme om dat de bad-of strandkleding die we droegen van ons figuur, inclusief bekoorlijke rondingen in het gunstigste geval een vormloos en sexeloos geheel maakte. Het heeft lang geduurd voordat we tot het in zicht waren gekomen, dat een mo dieus georiënteerde vrouw alleen maar optimaal van haar vrije tijd en vakantie kan genieten wanneer ze kle ding draagt waarin ze zich niet alleen vrij kan bewegen, maar die haar flat teert en haar charmes accentueert. De nieuwe Jet-set van Schiesser vol doet in dit opzicht aan de verlangens van de meest verwende moderne vrouw. Deze set omvat een totale foundation en lingerie-set met strand- hemd, lange pantalon, wikkelrok, bad-bikini, twee modellen hoeden, en de accessoires zoals een hoofddoek, lange sjaal en badtas. Alle delen van deze set zijn verkrijgbaar in de kleuren wit-marine er wit-clementine. De gehe. Ie collectie is absoluut perfect uitge- dacht: een ware openbaring voor elke moderne vrouw die het op prijs stelt er charmant en begeerlijk uit te zien. Onder het begrip „cosmetiek" verstaat men: de kunst om de schoonheid van het lichaam te verhogen of te behouden, en de middelen die men daarvoor gebruikt worden onder de naam „cosmetica" in de handel ge bracht. Naast de voor de hand liggende produkten als paraffine in vaste en vloeibare vorm, vaseline en het verbekende aceton, zyu in de loop der jaren in de laboratoria vele produkten voor de cosmetische industrie ontwikkeld die een belangrijke rol spelen bij de fabrica ge van cosmetica. Cosmetica is een verzamelnaam voor crèmes, lotions, make-up- en toiletartikelen. Naast de decoratieve functie van cosmetica hebben de meeste, dagelijks gebruikte produkten eveneens een ver zorgend effect, doordat zij de huid beschermen tegen de wisselvallige weersomstandigheden. Ook mag het psycho logische effect van make-up niet worden onderschat. Sinds onheuglijke tijden staat reeds vast dat vrouwen die make-up gebruiken zich wezenlijk gelukkiger en ze kerder voelen dan zij, die dat om de één of andere reden niet doen of niet kunnen doen. Vooral in ziekenhui zen en gevangenissen is deze stelling reeds lang erkend. Eveneens heeft het advies van make-up-specialisten op het gebied van het verdoezelen van vlekken, lidtekens en andere „Schönheitsfehler" reeds velen, zowel vrouwen als mannen, geholpen een gelukkiger leven te leiden. Het is van groot belang dat de huid voortdurend soe pel wordt gehouden niet alleen door het inbrengen van vet-bestanddelen, maar veel meer nog door het voorko men van uitdrogen. Dit hebben de grote cosmetica-fabrie- ken reeds lang in praktijk gebracht. Zo is de Max Fac tor-huidverzorgingscollectie gebaseerd op het principe van „diepvochtinbrengen". Ofschoon de behandeling be trekkelijk eenvoudig en gemakkelijk is, doet men wel verstandig zich enige algemene kennis van de huid eigen te maken. Want de huid is evengoed een orgaan van het lichaam als hart, longen of nieren dat zijn. MEER DAN EEN HALVE EEUW ERVARING Elk produkt van de diep-vochtinbrengende huidverzor gingscollectie van Max Factor is het resultaat van jaren lange zorgvuldige onderzoekingen en proeven door we reldberoemde huidartsen en schoonheidsdeskundigen; de experts van Factor hebben zich al gedurende 60 jaar gewijd aan de kunst en de techniek van het verhogen van de schoonheid der vrouw. De natuurlijke functie van de huid is het lichaam te beschermen tegen overdadige warmte, koude, tegen infectie en letsel. Om haar taak goed te kunnen vervullen, dient de huid zich steeds te vernieuwen door nieuwe huidcellen naar de oppervlakte te stuwen, waar zij ongemerkt worden afgestoten. Dit vernieuwingsproces is zeer belangrijk voor iedere vrouw die er prijs op stelt dat haar huid er goed blijft uitzien. De schoonheid van de huid wordt bij elk mens nadelig gezondheidstoestand. Verder doet de droge warmte van de centrale verwarming voortdurend een aanval op de elasticiteit van de huid. Dit alles heeft tot gevolg dat de huid in verval raakt, als u haar geen extra verzorging, geen bijvoeding geeft. Voor die bijvoeding kunt u zorgen door goede cosmetica te gebruiken, waardoor uw huid tot op hoge leeftijd in zomer en winter en onder elke weersomstandigheid fris en jong blijft. VIER STAPPEN In de Max Factor diep-vochtinbrengende produkten zyn vele waardevolle ingrediënten verwerkt: VOCHTINBRENGENDE MIDDELEN: stoffen die vocht aan de huid toevoegen en helpen dit op te nemen voor een voortdurend evenwicht in het vochtgehalte. O VOCHTBESTANDDELEN: hebben een vocht-vasthou- dende werking, zodat het vocht goed in de huid wordt opgenomen en vastgehouden. VITAMINES: onontbeerlijke stoffen voor een goede voeding van de huid; vitamines A en D helpen de huid speciaal om haar natuurlijke functie goed te verrichten. VERZACHTENDE OMSTANDIGHEDEN: speciaal ge richt op het doen verdwijnen van ieder spoortje van droogte in de huid. Het gebruik van de produkten heeft tot gevolg dat de huid steviger en zachter wordt; de bloedcirculatie wordt gestimuleerd en^ het onderhuidse weefsel gevoed. Het gevolg daarvan is dat lijntjes en plooitjes worden glad gestreken. REGELMATIG Wie deze produkten gaat gebruiken zal vrijwel terstond een lichte verbetering van de huid constateren. Maar blijvende resultaten kunnen slechts worden bereikt wanneer u er een vaste gewoonte van maakt de produk ten regelmatig te gebruiken. De produkten van de Max Factor-collectie zijn zo samengesteld, dat zij vooi elk huidtype te gebruiken zijn. Een wetenschappelijk onder zoek heeft bewezen dat bij de juiste behandeling de meeste huidproblemen verholpen kunnen worden. Iedere vrouw kan het vroegtijdig uitdrogen van de huid voorko men en het proces van de rimpelvorming en andere tekenen van veroudering van de huid tegenhouden. De diep-vochtinbrengende collectie van Factor is ge baseerd op 4 fazen: het reinigen, het stimuleren, het beïnvloed door het ouder worden en een minder goede vochtinbrengen overdag en het voeden 's nachts. Deze collectie is speciaal ontworpen voor de actieve, altijd bezige vrouw van vandaag. De complete schoonheidsbe handeling vergt 's morgens en 's avonds slechts enkele minuten van uw kostbare tijd. U bereikt ermee dat u een van die moderne, goed-verzorgde vrouwen wordt (blijft), die geleerd heeft de schoonheid van haar huid te vergroten en in stand te houden. Het is onze gewoonte niet u op deze pagina voor de vrouw een medische verhandeling te geven en zo moet u de hier volgende regels dan ook echt niet zien. Het is gewoon het signale ren van een ziekte toxoplasmose waar men pas sinds kort over hoort spreken, maar die bjj een zwangere vrouw trieste gevolgen kan hebben voor haar ongeboren kind. Het Franse weekblad „Elle" heeft een uitgebreid artikel aan deze gevolgen gewjjd, dat wjj In stei'k verkorte vorm overne men. de mens ermee besmet. Gekookt of goed doorgebraden zou zelfs dit besmette vlees de mens geen kwaad kunnen doen. NATUURLIJKE AFWEER Volgens het weekblad Elle is in Frankrjjk plm. 90 procent van de be- I volking één of meerdere malen op na tuurlijke wijze geïnfecteerd door de to- xoplasmose-parasiet. Het gevolg daar van is, dat de bevolking in de loop van de tijd een natuurlijke afweer te gen deze ziekte heeft gekregen. In En geland, waar veel minder rauw vlees wordt gegeten dan in Frankrijk, zou ongeveer 30 procent van de bevolking over zo'n natuurlijke afweer beschik ken; in India, waar het merendeel van de bewoners vegetarisch eet, komt toxoplasmose haast niet voor. Wanneer de ziekte zich bij een aanstaande moeder openbaart, moeten j. terstond de nodige voorzieningen wor- I den getroffen. Vanzelfsprekend liggen die voorzieningen op het medische I vlak. De ziekte kondigt zich aan door t abnormale vermoeidheid en verhoogde temperatuur. De parasiet maakt via de bloedbaan een wandeling door het lichaam en kiest de hals als voorlopig einddoel, waar zich een zogenaamde cyste vormt, een holte met een eigen wand, gevuld met een min of meer weke massa. Gelukkig komt toxoplasmose slechts bij 6 op de 1000 vrouwen voor tijdens de zwangerschap. De ziekte is pas sinds 30 jaar bekend; dat ze via de uitwerpselen van de kat en het vlees van de koe op de mens wordt overge bracht weet men pas 10 jaar. Wat nu, Elle? zouden we kunnen vragen. Geen rauw vlees meer en de kat de deur uit? We menen dat degenen die derge lijke maatregelen zouden nemen wat al te rigoureus te werk zouden gaan. Het is onze bedoeling ook niet ge weest, de zwangere vrouwen met een extra angst te belasten. Maar het toe passen van een struisvogelpolitiek lijkt ons evenmin aanbevelenswaardig. Vandaar dat we melding maakten van het bericht in het Franse weekblad Elle. Evenals rode hond kan toxo plasmose (volgens het genoemde arti kel) het filter van de placenta door dringen en het ongeboren kind besmet ten. De gevolgen daarvan kunnen zich bij het kind uiten in hersenbeschadi ging en geheel of gedeeltelijk ge zichtsverlies, dat zich natuurlijk pas later openbaart. Elle waarschuwt aanstaande moeders daarom geen rauw vlees te eten en groente en fruit goed te wassen. De microsco pisch kleine parasiet die toxoplasmose veroorzaakt kan zich naar wetenschap pelijk is vastgesteld alleen maar ont wikkelen en vermeerderen in het darmstelsel van de kat. Via de uit werpselen van de kat komen deze pa rasieten in de tuinen, maar ook in het gras en op andere gewassen terecht. Het vee verorbert het gras en de kringloop is haast rond. In het vlees van de graseters worden de parasie ten die toxoplasmose kunnen veroorza ken weer teruggevonden. Wordt dit vlees rauw geconsumeerd, dan wordt

Soester Courant | 1971 | | pagina 15