HIIUIUIÜHUIII PasfoEo's-hfaar Mijl u wacht! m% 396 3196 396 7% 71% 7 2% REIZEN NAAR HET BUITENLAND? olltico RECTIFICATIE SLIJTERIJ'T HART Het adres voor al uw dranken!! MARCHAL HAARMODE Openbare vergadering van de commissie van onderwijs Publieke tribune kreeg inspraak reisagenten We zijn onze zaak aan het verplaatsen en hopen deze nieuwe „toonzaal" spoedig te kunnen openen. Burgemeester Grothestraat 20 PIANOHANDEL W. VAN TOL FOTO VAN ESSEN - OPTIEK Oprichtingsvergadering nieuwe gymnastiek vereniging Fuse van „Soester Turnclub" en „Crescendo" Brandweerexamens Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Gemeentelijke garantie voor rente en aflossing aan Bouwvereniging St. Joseph Kevelaer's brandweer op bezoek in Soest Zeepost Geluidsinstallatie in zaal brandweerkazerne bedrijfsklaar Tweede beroeps functionaris bij de Soester brandweer S.E.C.-nieuws MENINGEN VAN LEZERS De 9e Soester Bedrijfs Sport Competitie ging van start Geen spreekuur nieuwstr. 56 - soest telefoon 02155-6228 ijzerwaren, gereedschappen, tuingereedschap etc. Personeelsreisje van het secretariepersoneel Officiële mededelingen Voorstel tot sluiting van deel Klaarwaterweg Jan Steenlaan tijdelijk afgesloten Hartweg 55 Opening visseizoen zaterdag 29 mei JMet het betrekken van de publieke tri bune in de discussie", aldus de heer L. Levinga (PAK), „zijn wij verheugend ver gevorderd met de openbaarheid. Hieraan kunnen vele gemeenten wel een voor beeld nemen". Deze opmerking plaatste de heer Le vinga, nadat wethouder drs. L. J. Dijk stra het hoofd van de St. Theresiaschool, de heer H. Krops, die de vergadering op de tribune bijwoonde, naar zijn mening gevraagd had over het Loco-systeem. Een aantal locodozen met bijbehorende boekjes werd aangevraagd ten behoeve van de openbare Margrietschool voor g.l.o. De heer Krops toonde zich een duidelijke voorstander. Zijn aanvraag voor dit sy steem is onderweg en zal binnenkort wel aan de commissie voorgelegd wor den. De commissieleden konden zich al len met deze aanvraag verenigen. Accoord ging men ook met het voorstel tot het instellen van een gemeenschappe lijke schoolraad als bedoeld in artikel 45 van de Wet op het Voortgezet Onderwijs. „Ouderraden en een schoolraad" aldus de heer Dijkstra, „zijn een nuttig forum voor informatie, al hebben zij geen be stuurlijke bevoegdheden". Namens de onderwijscommissie zal in deze schoolraad zitting hebben mevrouw P. J. Oranje-Etink (VVD) terwijl de heer Veraar als ambtenaar aan de schoolraad zal worden toegevoegd. Op verzoek van de hoofden van de openbare lagere scho len zullen de ouderraden gehandhaafd blijven. Alle schoolhoofden in de school raad opnemen, zoals de heer P. Stori- mans (KVP) voorstelde, is om organisa torische redenen niet mogelijk. Dit kan echter bij toerbeurt geregeld worden. Overigens zullen verslagen van de ver gaderingen van deze schoolraad wel ver zonden kunnen worden aan alle hoofden en aan de besturen van de ouderraden. De heer Levinga (PAK) vroeg zich nog wel af hoe hoog de kosten van deze raad zullen worden, omdat deze ten laste van de gemeente zullen komen. De wethouder meende dat het hier gaat om represen tatiekosten, die ruim onder de duizend gulden zullen blijven. De commissie had geen bezwaar tegen het voorstel tot het verlenen van mede werking voor het treffen van voorzie ningen in het belang van de brandpre ventie ten behoeve van de B.L.O. school in het Van Arkelinstituut. Het betreft hier het aanschaffen van brandblusapparaten en enige voorzie ningen voor vluchtwegen. Mevrouw T. R. Walma v. d. Molen-de Vries (D '66) drong aan op het spoedig treffen van deze voorzieningen. T.V. toestellen voor scholen De herhaaldelijk terugkerende aanvragen voor bepaalde aanschaffingen, deed de heer Storimans de vraag stellen of het niet practischer was, als eenmaal toe stemming gegeven was voor zo'n aan schaffing, alle schoolhoofden hierop at tent te maken, zodat andere aanvragen gelijktijdig behandeld konden worden. Wethouder Dijkstra was het hier niet mee eens, omdat steeds per school beke ken wordt of de aanvraag noodzakelijk is en in het schoolsysteem past. In de praktijk is gebleken dat zich anders voorraden van kostbare apparatuur op hopen op scholen, die om welke reden dan ook niet overgaan tot het gebruik van deze middelen. De heer Krops kreeg hierbij weer inspraak en meende dat er toch wel enige reden was, op vrijwillige basis, de schoolhoofden de gelegenheid te geven hun aanvragen gelijktijdig in te dienen. De commissie had geen bezwaar tegen aanschaf van de aangevraagde toestellen. Ook tegen de aanschaf van een stencil machine ten behoeve van de St. Willi- brordusschool bestond geen bezwaar. Ge zamenlijk gebruik van dergelijke machi nes zoals mevrouw Walma voorstelde, bleek op practische bezwaren te stuiten. De wijziging van de gemeenschappelijke regeling van de schoolpsychologische dienst, komt volgens wethouder Dijkstra neer op een andere opbouw van de kos tenverdeling. Het inwonersaantal van de deelnemende gemeenten zal als maatstaf gehanteerd gaan worden. De commissie leden hadden hiertegen geen bezwaar. Unaniem kon de commissie zich vereni gen met het voorstel mevrouw M. A. van Oort-Oosters eervol ontslag te verlenen als hoofdleid.iter aan de openbare kleu terschool „De Blokkendoos". Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9a - Telefoon 5671 - 4905 HET ADRES WORDT TELEFOON BLIJFT 2968 INKOOP - ONDERHOUD SOEST-ZUID - BIJ STOPLICHTEN Maandag 17 mei, te 20.30 uur, komen de leden van de beide Soester Gymnastiek verenigingen in een gezamenlijke ver gadering bijeen in de zaal van de Open bare Leesbibliotheek aan de Molenstraat om de gevoerde fusiebesprekingen af te ronden met het oprichten van een nieuwe Gymnastiekvereniging. De heer Teeuwen, voorzitter van Cres cendo, krijgt dan de gelegenheid zijn vereniging op te heffen, waarna ook de STC tot opheffing komt. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. 15 oktober 1969 werd door de raad me dewerking verleend aan de Bouwver eniging „St. Joseph" voor de bouw van 216 woningwetwoningen nabij de Dal- weg. ..i Door middel van rijksleningen wordt deze bouw grotendeels gefinancierd. Een deel van de stichtingskosten, waaronder die van de in de onderbouw opgenomen garages, moet echter op andere wijze gefinancierd worden. Het bestuur van de bouwvereniging ls er in geslaagd een geldlening ter grootte van ƒ350.000,— te sluiten, mits de ge meente de betaling van rente en aflos sing garandeert. De renten en aflossin gen worden gedekt door de huurop brengsten en de jaarlijkse bijdragen. Ook werd bij besuit van de raad van 17 december 1970 medewerking aan deze bouwvereniging verleend voor de bouw van 86 woningwetwoningen in Soester- berg. Tot het plan, waarvan deze 86 woningen deel uitmaken, behoort ook de bouw van 15 premiehuurwoningen. In de finan ciering van de stichtingskosten van deze 15 woningen moet door de bouwver eniging zelf worden voorzien, zij het dat voor 90% van deze kosten geldle ningen gesloten mogen worden onder garantie van de gemeente. De resteren de 10% kan de vereniging financieren uit de overwaarde van de grond, waar op de 15 woningen zullen worden ge bouwd. De gemeentelijke borgstelling voor rente en aflossing van de lening groot 730.000,— wordt gevraagd. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor de gevraagde garanties te verlenen. AMALIALAAN 19-21 TELEFOON 02154-2323 HORLOGERIE In het winterseizoen 70/71 zijn er diverse brandweercursussen gegeven, welke zijn afgerond mét een examen, afgenomen I De heer P. Ekel, voorzitter van de STC, vanwege de Rijksbrandweerinspectie. I zal de vergadering inleiden. Na ophef- 26 april slaagden voor het examen „Pers- i verenigingen is de luchtmaskerdrager", een cursus die ge- oprichting van de nieuwe gymnastiek- geven werd door de commandant van de vereniging aan de orde. Soester brandweer, de heer J. F. Groart, de ondervolgende Soestenaren: J. v. Das- selaar, C. J. v. Doorn, B. Fabriek, Th. W. Geeve, L. J. v. d. Hoed, H Kamp horst, M. R. W. Onwezen, H. N. P. v Rensen, T. Spelt en H. J. Zegwaard. Voor het op 6 en 10 mei gehouden exa men „Brandwacht 2e klas", een cursus die eveneens geven werd door de heer J F. Groart, slaagden alle 36 kandidaten. Deze kwamen uit Hoogland, Hoevelaken, Westbroek, Abcoude, Lage Vuursche, Maartensdijk en Soest. Uit Soest slaag den de heren I. J. Stolk, W. K. J. Im merzeel, T. P. Zwalve en J. Hilhorst. Voor het examen „Brandwacht le klas' slaagde de heer C. A. C. van Doorn uit Soest. De tweejarige opleiding „Praktisch Be velvoerenden", uitgaande van de Kom missie voor opleiding van brandweer personeel in het Gooi en de Vechtstreek, werd afgesloten met een examen op 21 april. Voor dit examen slaagden uit Soest de heren H. J. v. Assen, C. J. v. Doorn, C. v. Essen, L. J. v. d. Hoed en D. A. Stolk. Afgelopen weekend bezochten brand weerlieden uit het Duitse Kevelaer hun collega's in Soest. Zij werden ontvangen in het restaurant van het Soester Na tuurbad, waar de lunch gebruikt werd. Op het programma stond een bezoek aan de vliegbasis Soesterberg, waar zij door de adjudant Vonk, commandant van de vliegbasis-brandweer werden ontvangen. Zeer geïnteresseerd en deskundig volg den zij de demonstraties die daar gegeven werden. Met een bezoek aan het lucht machtmuseum en het bezichtigen van de nieuwste typen Amerikaanse vliegtuigen werd de excursie op Soesterberg beslo ten. Tijdens het diner in hotel „De Soester- duinen" overhandigde burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck de gasten een foto boek van de provincie Utrecht. Dokter R. E. H. Buss, voorzitter van de Vrij willige Brandweer van Soest, overhan digde een kaarsenstandaard met inscrip tie en het brandweerembleem. In de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg was men tot in de kleine uurtjes daarna nog gezellig bij een. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Lieselotte Herrmann" (17/5). Australië: ms „Botany Bay" (17/5). Brazilië: ms „Lieselotte Herrmann" (17/5). Canada: ms „Hother Isle" (17/5). Chili: ms „Ceres" (17/5). Israël: ms „Calchas" (19/5) en ms „Amyntas" (21/5). Japan: ms „Benwyvis" (17/5). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Teniers" (21/5). Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" (21/5). Nieuw-Zeeland: ms „Neder-Lek" (19/5). Suriname: ms „Medon" (17/5) en ms „Oranje Nassau" (21/5). Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Crown" (17/5). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Weserland" (19/5). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. De geluidsinstallatie, welke op verzoek van de raad in de zaal van de brand weerkazerne werd aangelegd, is bedrijfs klaar en zal woensdag 19 mei tijdens de raadsvergadering in gebruik genomen worden. Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 Alle soorten reparaties. Speciaal antieke klokken. Goud- en zilverreparaties Parel- en stenen colliers rijgen. Met ingang van 1 augustus a.s. is be noemd tot brandweerfunctionaris bij de vrijwillige brandweer van Soest, de heer A. Timmer (46) uit Arnhem. Voor deze functie werden in het maart nummer van de vakbladen „Brand", en „Brandweer" sollicitanten opgeroepen. Uit het grote aantal reflectanten is de keus op de heer Timmer gevallen, die thans nog werkzaam is als brandmeester bij de Brandweer Inspectie in het dis trict Gelderland/Overijssel te Arnhem. In Soest zal hij hoofdzakelijk belast wor den met preventieve brandweer-aange legenheden. Door de grote uitbreiding van de gemeente en de hiermede ver band houdende toenemende werkzaam heden, was het noodzakelijk geworden een extra beroepskracht aan te trekken. De nieuwbenoemde functionaris begon zijn brandweerloopbaan in 1953 in Gro ningen. In 1956 werd hij benoemd bij de Inspectie voor het Brandweerwezen in Arnhem. Zoals gebruikelijk zal de voorzitter door de vergadering in functie worden ge kozen. Candidaat hiervoor is de heer Teeuwen. De heer Ekel heeft zich, om gezondheidsredenen, niet beschikbaar ge steld voor deze functie. Voor de overige bestuurstaken stellen zich 6 dames en 12 heren beschikbaar. Dit zijn de dames G. Cassander, R. v. d. Heuvel, C. Pellegrom, R. Plekkepoel. L. de Rond en E. v. Zomeren, alsmede de heren W. Burgerhout, P. Bos, L. Dam mers, M. v. Dijk, P. Dijkman, P. Ekel, F. Engberink, L. Houkes, W. Rijnders, P. Spruit en A. Wildeboer. De nieuwe contributieregeling zal wor den bekendgemaakt, een begroting tot 1 januari 1972 zal worden voorgelegd en een kas-controlecommissie benoemd. Vóór deze belangrijke vergadering wor den alle stemgerechtigde leden uitgeno digd, terwijl het op prijs gesteld wordt dat de afdelingen van 16-jarigen ouderen zich middels afgevaardigden zullen doen vertegenwoordigen. De leden kunnen zich verder uitspreken over een nieuwe naam van de vereni ging, waarvoor van bestuurszijde de naam „De Springbokken" wordt voorge steld. Zaterdag 15 mei a.s. spelen de junioren van SEC A de laatste wedstrijd tegen Desto A. Desto wordt kampioen als zij deze wedstrijd wint. De SEOpupillen moeten zaterdag a.s. aantreden voor een toernooi bij DVS '33 in Ermelo. De wedstrijden beginnen om 9 uur. Voor eigen auto-vervoer is ge zorgd. Een andere groep SEC-pupillen neemt deel aan een toernooi in Woerden. Hier vangen de wedstrijden aan om 10.00 uur. Zij vertrekken per bus vanaf het club huis aan de Bosstraat om 9.00 uur. Voor 28 mei staat er een feestavond in de cantine op het programma voor alle senior-spelers van het zaterdag- en zon dagvoetbal. Zij mogen hun dames mee brengen. mei wordt het grote veteranen-toer nooi gehouden, waaraan alle voetbal clubs uit Baarn en Soest deelnemen. Na afloop is er weer het bekende veteranen- feest voor de deelnemers aan dit toer nooi. Ook hun dames en de diverse be sturen van de deelnemende clubs zijn daarbij van harte welkom. De avondfeesten vangen steeds aan om 20.00 uur. Tot de cantine vol is worden er gasten toegelaten. Dat zou dan 20.01 uur kunnen zijn. mei is tevens bestemd als feestavond voor het vijfde elftal dat in zijn afdeling het kampioenschap behaalde. Zij mogen er dus altijd in. De advertentie-afdeling van onze krant ver klaart met grote spijt een onjuiste advertentie voor de Nederlandsche Middenstandsbank te hebben geplaatst. De juiste rente-percentages zijn spaarrekening of -boekje voor dagelijks opvraagbare tegoeden spaarrekening of-boekje opzegtermijn 3 maanden spaarrekening opzegtermijn 6 maanden spaarrekening opzegtermijn 12 maanden spaarrekening opzegtermijn 24 maanden vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 3 jaar vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 4 of 5 jaar NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK In de Gooi- en Eemlander d.d. 12-05-'71 staat reeds het antwoord wat gegeven zal worden door de Gemeenteraad op 19-05-'71 als reactie op brieven van ver ontruste bewoners van Heideweg en Es doornlaan. Zeer vreemde toestand: want de betref fende personen zelf hadden, toen de krant in de bus kwam, alleen per ge drukt kaartschrijven van de gemeente bericht ontvangen, dat hun schrijven be handeld zou worden op de Gem.raads- vergadering op 19-05-71. Volgens de normale gang van zaken in onze maatschappij is het toch wel de gewoonte de beleefdheid in acht te ne men. Dus: eerst de belanghebbenden te antwoorden op hun bezwaren en dón pas daarna het bericht erover aan de jour nalisten te verstrekken. U wist het misschien nog niet, maar de normale gebruikelijke beleefdheid in om gangsvormen is soms ver te zoeken. En nu in het gval van de verontruste be woners van dit deel van Soest-Zuid is dit weer gebleken. Het lijkt er wel op of de Soester inwo ners er alleen zijn voor het gemak en het genoegen van het bestuur van de gemeente en niet, dat het bestuur er is voor de inwoners! Wat is n.1. het geval? Die Soesters hebben dan maar zo ver standig moeten zijn om te gaan kijken naar de maquette in het Gemeentehuis, eind 1967, en ook in drommen moeten gaan naar de winkelbeurs in september 1970 en de daar door de Gemeente inge- richtte stand. Daar hadden ze dan kunnen zien, wat de Gemeente allemaal van plan is, c.q. al uitgebroed had, aan plannen en nu aan het doorvoeren is! Waaróm zijn vele van de bewoners van Soest-Zuid zich hier komen vestigen? Om in een prettige en rustige omgeving te kunnen wonen; in een omgeving waar nog wat groen is en niet te veel lawaai en verkeer zou zijn. En dit zijn nu de dingen, die ver te zoe ken zullen zijn, als de structuurplannen door zullen gaan. Zouden de bewoners van Soest-Zuid al les maar over hun kant moeten laten Zouden er geen maatregelen genomen kunnen worden? Er zijn tegenwoordig begrippen als „pressure-groups" en „inspraak", om mooie woorden te gebruiken, die nu zo „in" zijn. H. GIJSEN-WERKMAN Foekenlaan 1, Soest-Zuid. Onder bijzonder gunstige weersomstan digheden opende evenementen-commissie voorzitter G. Kruimer namens het be stuur der Soester Zakenkring, waarvan de voorzitter de heer A. H. Hoegen Dijkhof helaas verhinderd was de ope ning te verrichten, de 9e competitie met een kort welkomstwoord en gaf daarna de microfoon over aan de welbekende spreker, de heer J. Elderman, terwijl de beide mede-commissieleden de héren A. J. Brink en J. C. van Essen de eerste formulieren voor de voetbalslag gereed maakten. Helaas lieten enkele scheidsrechters we derom verstek gaan; doch dit werd zeer vlot door toevallig aanwezige scheids rechters opgelost. De eerste wedstrijden hadden een voorspoedig verloop doch helaas viel er een wanklank in de vorm van onsportief gedrag bij enkele wed strijden. Na een oproep om de sportievi- teit bij de volgende wedstrijden in acht te nemen was dit euvel snel uit de weg geruimd en kon verder van goed recrea tief spel worden genoten. De eerste poule-winnaars zijn geworden: Poule A: Howson 1. Poule B: D'Huy. Poule C: Dalco 1. Poule D: Howson 2. De wedstrijden worden voortgezet met Volley-bal voor dames en heren in de Sporthal Beukendal, en wilt u wandelen (10 km), kom dan zaterdagmorgen naar de parkeerplaats aan het sportcomplex Bosstraat. Daar kan iedereen die maar wil om tien uur starten. De wethouder van sport- jeugd- en per soneelszaken, de heer K. de Haan, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op dinsdag 18 mei a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden. Woensdag 12 mei hebben ruim 60 per soneelsleden van de gemeente-secretarie genoten van het jaarlijkse uitstapje dat zoals steeds voortreffelijk was voorbe reid door de reiscommissie van de per soneelsvereniging mej. E. B. Peters en de heren H. Hengeveld en J. E. J. Hil horst. Om 8.15 uur vertrok men per bus vanaf het gemeentehuis naar Zandvoort waar op de 17e etage van het Bouwens-Palace het kopje koffie klaar stond. Ieder kon daarna naar eigen inzicht de morgen doorbrengen. Gebruik makend van het stralende zomerweer verkozen velen het strand om bij te kleuren, an deren bezochten het dolfirama of ver maakt zich met een partijtje bowling. De koffietafel werd geserveerd in het Bouwens-Palace, waarna men vertrok naar Artis in Amsterdam. In deze om heinde omgeving werd ieder weer „los gelaten" om die dieren te bezoeken waartoe men zich het meest aange trokken voelde. De dag werd besloten met een diner in „De Roskam" naast Hotel de Hoge Vuursche. „Voldaan" en geheel uitgerust keerde men daarna huiswaarts om weer een jaar lang de dagtaak te gaan vervul len. De toch werd meegemaakt door de bur gemeester, de gemeentesecretaris en de wethouders de heren J. J. Ebbers en K. de Haan. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis van belang hebbenden, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid van de Wegenwet, dat van 14 mei tot en met 28 mei 1971 ten gemeentehuize ter inzage is gelegd een door hen aan de raad der gemeente uit te brengen voorstel tot ont trekking van een gedeelte van de Klaar waterweg aan het openbaar verkeer. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kun nen gedurende bovenvermelde termijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. De bezwaarschriften kunnen zonodig worden toegelicht in een zitting van hun college, welke zitting zal worden gehou den op 1 juni 1971, te 10.30 uur, ten ge- meentehuize. Soest, 14 mei 1971. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat vanaf 17 mei tot en met 4 juni 1971 of tot zoveel langer nodig mocht blijken, de Jan Steenlaan voor al het verkeer zal worden afgesloten, zulks in verband met herbestratingswerkzaamheden. Soest, 14 mei 1971. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Ongeveer een miljoen hengelsportlief hebbers kunnen zich ook dit jaar een weekend eerder dan verwacht werd naar hun „stekkie" begeven. De minister van Landbouw en Visserij heeft namelijk de oorspronkelijke datum van 1 juni als opening van het visseizoen vervroegd tot 29 mei. Gesloten ttfden Met uitzondering van de peur gelden voor alle sportvistuigen gesloten tijden. Namelijk van één uur na zonsondergang tot één uur vóór zonsopgang voor het gebied van de binnenvisserij, met uitzon dering van een gedeelte van de beneden rivieren; voor de rivieren van 1 april tot en met 31 mei en voor het IJsselmeer de overige binnenwateren van 16 maart tot en met 31 mei en voor het IJsselmeer en de overige binnenwateren van 16 maart tot en met 31 mei. Voor de speciale-of snoekhengel geldt een geslo ten tijd van 1 maart tot en met 30 juni. Ook gelden voor bepaalde vissoorten gesloten tijden: 1 april tot en met 31 mei voor witvissoorten zoals brasem, karper en snoekbaars. Geen gesloten tijd be staat er voor aal of paling, zeelt en bot. De liefhebbers van snoeken zullen dus tot 1 juli moeten wachten. Akten en vergunningen Voor het vissen in wateren, die regel matig als verkeersweg te water worden gebruikt, mag men met één gewone hen gel vissen zonder vergunning van de rechthebbende op het viswater. Voor an dere wateren heeft men zo'n vergunning wel nodig. Behalve de soms nodige ver gunning moet men in het bezit zijn van een zogenaamd „bijdrage bewijs", een bijdrage tot verbetering van de visstand, of van een visakte. Een „bijdrage bewijs" is nodig voor het vissen met één gewone hengel. Kinderen beneden de 15 jaar hebben dat bewijs niet nodig. Zij mogen dus met één ge wone hengel in openbare wateren geheel vrij vissen. Voor het vissen met twee gewone hen gels, of een speciale hengel of een peur is altijd en voor iedereen een kleine vis akte vereist. Voor het vissen met alle andere of meerdere geoorloofde vistui gen dient men een grote visakte te bezit ten. Ondermaatse vis Ondermaatse vissen en vissen gevangen in gesloten tijd, moeten onmiddelijk in hetzelfde water, waarin ze werden ge vangen, worden teruggezet. Een houder van een kleine visakte, zo genaamde snoekakte, mag 30 onder maatse visjes als aas in voorraad heb ben. Zee- en kustvisserij Het vissen in zee is geheel vrij. Er zijn ook geen gesloten tijden. Wel gelden voor een aantal vissen minimum maten. Wie de hengelsport wil beoefenen moet sportlef zijn en zich van de nodige pa pieren voorzien. Jaarlijks worden in ons land kapitalen geïnvesteerd aan pootvis. Wie van deze vis vangt zonder de ver eiste bijdragen te leveren pleegt één meerdere strafbare feiten.

Soester Courant | 1971 | | pagina 5