r tank elf-benzine laliteitslagerij HARTOG ote afslag varkensvlees IKENSLAPJES voor 2.68 3.98 'PING SERVICE NELIJKE EN [E MEDEWERKERS Algemene gymnastiek vereniging „De Springbokken" heeft ruim 1000 leden KEUKENS WINSTEROSIE AUTOBEDRIJF l SMEEING VERNIEUWING VAN DE GRONDWET SOESTERBERG kstraat 49 Soest Heeft voor U deze week IOUDERKARBONADE 1KENSR0LLADE gram magere HAM0.68 gram gebr. ROSBIEF... 1.28 gram FILET AMERICAN 1.38 6267. WAVERSVELD ..Hoeden af voor het verleden, jassen uit voor de toekomst" •e Het hele jaar door gratis punten voor prachtige geschenken. Snel naar het elf-station voor uw premiekaart elf-service-station Recht van betoging wordt erkend Geen censuur op televisieprogramma's „Huisschilders" belandden in de cel Bedrijfssportcompetitie AUTOBANDEN-SERVICE Uitgebreide sortering. Vraagt prijsopgave Petra van Maarseveen „Miss Kleurkrijt 1971" Vliegtuigtoernooi gewonnen door Amsvorde Chr. lagere school won korfbaltoernooi Tussenstand voetbaltoernooi „Willem Vonnobeker" Jeugdvoetbaltoernooien Middenstand en „Soester berg" veteranen voetballen voor ..Piep noch Stok" Teief. Brandweer 33 3 3 v/h VAN GINKEL IRAM MAGERE i beentje) van 3.25. voor IRAM MAGERE 1.98 voor IRAM MAGERE DOORREGEN DINSDAG 18 MEI 1971 Veenbesstraat 462 - Soest al heel wat keren moeten verkopen e bedrijven, die hun agen indienden, ter, dames, want ovele keren hebt U tooie kans gemist. eer U 30 uur per week of méér beschikbaar hebt en een RUIME kantoorervaring bezit, komt U dan eens langs of belt U ons op onder ra. (02155) 6 2 6 7 om vrijblijvend te worden Ingelicht over de vele mogelijkheden, die er voor U zijn. en van hoogwaardige haatvenorginjp administratieve funkties op kantoor. irzorgen van cosmetische artikelen, vakantie-afspraken houden wij uiteraari Ik richten aan: V., BIRKSTRAAT 101 TE SOEST, afspraak; telefoonnummer 02155 - 6161 ie verpakkingsaïdeling kunnen vragen enhoffstraat 61 - Telefoon 2381 Met deze woorden maakte de heer P. Ekel duidelijk het vele werk dat het bestuur van de nieuwe gymnastiekver eniging „De Springbokken" wacht, om van de twee, thans gefuseerde verenigin gen, De Soester Turnclub en Crescendo, één vereniging te maken. De heer Ekel sprak van een historische bijeenkomst waarop in klein verband reeds verwezenlijkt wordt, wat in groot verband als ideaal nagestreefd wordt. Het district Utrecht van de katholieke Turnbond nam reeds een uitzonderings positie in door een totale fusie met het K.N.G.V. voor te staan, waar andere groeperingen liever praten over een fe deratief verband. De katholieke vereni ging „Crescendo" heeft de moed opge bracht om deze fusie-gedachte in daden om te zetten en heeft contact opgenomen met de Soester Turnclub, lid van het K.N.G.V. Het bestuur van de STC Steunt deze fusie van harte. In de toekomst zullen steeds meer men- se.. daadwerkelijk de gymnastieksport willen beoefenen en zullen er steeds minder mensen zijn voor de leiding. Deze fusie geschiedt dan ook niet uit zwakte, maar is een bundeling van krachten. Opheffing Crescendo De heer H. J. Teeuwen gaf daarna een kort overzicht van de geschiedenis van de gymnastiekvereniging Crescendo. Op initiatief van de toenmalige pastoor A. G. Smit werd op 8 december 1932 een parochiële gymnastiekvereniging opge richt, die later uitgroeide tot een plaat selijke vereniging. In de oorlog werd het archief van deze vereniging verbrand, maar na de oorlog werd de draad weer opgenomen en wer den diverse nieuwe activiteiten ter hand genomen. In 1957 eén tamboercorps, waarvan de heer A. F. de Rond de gees telijke vader was. In 1970 werd dit corps aangevuld met een majorettecorps. In 1966 werd gestart met de afdeling „Keep- Fit" voor heren, waarvan de activiteiten later weer overgelaten werden aan de S.O. Soest. De gesprekken met de christelijke gym. ver. Olympia, om tot een fusie te komen, hadden niet het beoogde resultaat, waar na men eind 1970 contact zocht met de STC- i ii In de ledenvergadering van 2 april i.1. ging de vergadering accoord met de voorgestelde fusie, die dan .'anavond zijn voltooiing vond. Alvorens de vereniging officieel op te heffen dankte de heer Teeuwen alle pio TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens In iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. Onder winsterosie moet worden ver staan het inkrimpen van de winstmarges door de steeds ongunstiger wordende verhouding tussen prijsstijging en kos tenstijging. Het verschijnsel wordt bij voorbeeld duidelijk zichtbaar wanneer voor nieuwe investeringen leningen moe ten worden aangegaan tegen een hoge rente. Wanneer deze rente hoger is dan de winst die met het geleende geld kan worden verkregen, moet het tekort uit de overige winst komen die daardoor daalt. Een dergelijke gang van zaken tekende zich in het afgelopen jaar af taj bedrijven als Philips, Akzo en D.S. wordt ook door dr. Zijlstra als president van de Nederlandsche Meï'mag zich als loOTitrek,kend,e„J^!' schlen gelukkig prijzen dat deze verhoging niet ten laste van de lonen komt maar daarmee is de kous niet a De genoemde grote bedrijven hebben al aangekondigd dat zij de investeringen niet verder zullen uitbreiden boven de afschrijvingen plus ingehouden winst In feite betekent dit een van de investeringsaktiyiteit. Daa™ae worden dus op langer zicht de basisin dustrieën van kapitaalgoederen getroffen cn dat zijn de grote aanbl?d 7iilstra werkgelegenheid. Niet alleen dr. Zijlstra moet dit onaangenaam vinden wanthet opdrogen van werkgelegenheid zet zich ais een sneeuwbal-effekt voort bil ta verhuisbedrijven en kleinere on Het^resultaat van dit proces kan dus gijn een versnelde voortgang van be drijfssluitingen en inkrimping van ae werkgelegenheid die zich het eerst open- baart in de probleemgebieden, waar toch al onrust is en tekort aan werkgelegen heid. Een snelle daling van de investe- ringslust kan dus verstrekkende gevol gen hebben, die niemand wenst. Daarom heeft de president van de centrale bank gelijk als hij bezorgd is over de investe- ringsaktiviteit. niers van het eerste uur, de initiatiefne mer pastoor Smit, alle bestuursleden en alle leden. „Wij zijn met een bedroefd hart hier naar toe gekomen, om een blijde beslissing te nemen", zo eindigde de heer Teeuwen zijn toespraak. Opheffing Soester Turnclub Nadat aldus de ver. Crescendo opgehe ven was, nam de heer Ekel het woord om ook de Soester Turnclub op te hef fen. Hij had respect voor de gevoelens die bij de opheffing van Crescendo een rol gespeeld hebben. Voor het overzicht van de geschiedenis van de STC reikte hij het jubileumnummer van het club blad „De Sprinbok" uit, dat werd uitge geven bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Op 22 november 1928 werd ten kantore van de Soester Courant de STC opge richt. De eerste levensjaren van de nieu we vereniging verliepen vrij rumoerig; het bestuur regeerde autonoom en duld de in principe geen tegenspraak. De le den hadden geen stemrecht. Vele emotio nele vergaderingen leidde in 1930 tot een breuk en oprichting van een tweede neu trale vereniging. De STC kon zich hier na vrij ontplooien. In de na-oorlogse ja ren moesten vele moeilijkheden over wonnen worden en pas toen een sterk verbeterde subsidie-regeling van de ge meente effect sorteerde, kon de structuur van de vereniging grondig worden her zien. Ook de heer Ekel bracht dank aan allen die zich voor het wel en wee van de STC hadden ingezet. Speciaal bracht hij dank aan zijn ouders die veel voor de vereniging, ook in financieel opzicht, ge daan hadden. Oprichting algemene gymnastiek vereniging „De Springbokken' De vereniging stelt zich ten doel, met respect voor een ieders levensbeschou wing, het bevorderen van de lichamelijke opvoeding en oefening, in de ruimste zin van het woord. Ter ondersteuning van dit doel kunnen ook andere vormen van sportieve en/of culturele aktiviteiten worden aangewend. De statuten zijn aan alle leden gepresen teerd, worden op enkele onderdelen nog nader uitgewerkt en zullen langs de ge bruikelijke weg voor Koninklijke goed keuring worden opgezonden. Bestuursverkiezing: Als voorwaarde voor de fusie hebben beide verenigingen gesteld dat de com plete besturen in het bestuur van de nieuwe vereniging zouden plaats nemen. Hierdoor werd voorkomen dat de nieuwe vereniging in de aanvang geen bestuur zou hebben. Buiten de voorzitter, die in functie gekozen moest worden, werden alle overige bestuursleden bij acclamatie gekozen. Na een inleiding van de heer Ekel werd daarna de heer H. J. Teeuwen bij een schriftelijke stemming door alle aanwe zige leden unaniem tot voorzitter geko zen. De heer Teeuwen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij ver wacht medewerking van de Soester ge meenschap en steun van de plaatselijke overheid. De nieuwe vereniging, aldus de heer Teeuwen, wil daadwerkelijk steun verlenen aan de gemeenschap en zal een positieve bijdrage hieraan leve ren. Contributieregeling „all-in" De heer Ekel gaf een toelichting bij de nieuwe contributieregeling. De inning zal plaats vinden per kwartaal via accept girokaarten. In deze contributie zijn tal van zaken inbegrepen: de verenigings contributie, de bondscontributie, de ver zekering tegen ongevallen, de verplich te bijdrage aan het Olympisch Comité, het abonnement op het verenigingsblad, persoonlijke attenties enz. Er zal geen reductie meer gegeven worden voor meerdere leden uit één gezin. Het in schrijfgeld is afgeschaft. Voor leden tot 12 jaar bedraagt de con tributie per kwaartaal ƒ9,—, tot 16 jaar 12,en voor ouderen 15,De mini mum donatie werd gebracht op 10, Nieuwe leden zullen verplicht worden per giro te betalen. De leden van de drumband betalen dez -Ifde contributie en mogen daardoor gratis de gymnastiek lessen volgen. Begroting en kascommissic De vergadering ging accoord met de in gediende begroting voor het tweede half jaar 1971. In de kascommissie werden gekozen de dames Kool, De Wit en Huurdeman. LAANSTRAAT 26 SOEST TELEFOON 02155 -3 Werkprogramma Hierover viel nog weinig te zeggen, daar eerst een inventarisatie van de beschik bare krachten zal moeten worden ge maakt. In het najaar zullen wel selectie wedstrijden worden gehouden, terwijl ook, indien mogelijk, zal worden deelge nomen aan regionale wedstrijden. Een en ander kan echter pas vaste vorm krij gen als er een overzicht is van het be schikbare materiaal Avondvierdaagse Alle leden, van de nieuwe vereniging, die zich nog niet opgegeven hebben voor deelname aan de avondvierdaagse in Baarn, kunnen dit alsnog doen vóór 27 mei bij mevrouw Egtberts, Sopialaan 6 in Soest. De heer L. Houkes dankte aan het slot van de vergadering de heer P. Ekel, de voorzitter van de opgeheven vereniging STC, voor het vele werk dat hij voor die vereniging had gedaan. De heer Teeuwen deelde daarna nog mede dat ere-leden van de beide ver eniging als zodanig zullen worden inge schreven bij de nieuwe vereniging en dat aan dé burgemeester van Soest, mr. S. P. Baron Bentinck, zal worden verzocht het beschermheerschap van de nieuwe vereniging te willen aanvaarden. Na een zeer korte conferentie met de pers, werd de vergadering daarna gesloten. Bij de Tweede Kamer z(jn een tweetal wetsontwerpen ingediend, die strekken tot verandering van de Grondwet inzake de grondrechten. Tot de belangrijkste vernieuwingen, die de regering voorstelt, behoren het opnemen onder de grond rechten van het kiesrecht, het recht tot- betoging, hét telefoongeheim, het uit breiden van de godsdienstvrijheid met de vrijheid van levensovertuiging, het verdwijnen van het z.g. processieverbod e.d. De grondrechten hebben alle be trekking op de verhouding overherd-burger. Hieronder geven wij een overzicht van de belangrijkste voorgestelde nieuwe of gewijzigde grondwetsartikelen. m.b.t. de vrijheid van onderwijs. Volgens dat voorstel wordt het onderzoek naar de bekwaamheid en de zedelijkheid van hen die onderwijs geven, ten aanzien van alle vormen van onderwijs bij de wet mogelijk gemaakt. In de huidige Grondwet is dit onderzoek beperkt tot het algemeen vormend lager en middel baar onderwijs. De reeks voorgestelde grondrechtsbepa- Jingen opent met een artikel, inhouden de dat ieder die zich in Nederland be vindt gelijke bescherming van persoon en goed wordt verleend, zonder onderscheid naar godsdienst, levensovertuiging, ras en geslacht. Het artikel brengt vooral het element van de non-discriminatie naar voren. Voorts wordt bepaald, dat- alle Nederlanders op gelijke voet in openbare dienst benoembaar zullen zijn. In de bestaande Grondwet wordt ge sproken over „landsbediening", maar de term „openbare dienst" is juister, omdat ze duidelijk maakt dat het voorschrift op alle openbare lichamen doelt. Het tweede lid van art. 5 van de huidige Grondwet: „Geen vreemdeling is hiertoe benoembaar, dan volgens bepaling der wet" zal volgens het wetsontwerp moe ten verdwijnen, omdat het een onge wenst accent op het weren van vreem delingen zou leggen. Nieuw is het voorgestelde artikel 7, waarin het aktief en passief kiesrecht als een grondrecht wordt, geformuleerd. Men erkent hiermee het recht van de b\r-^ op deelneming van de publieke Zr K .sontwerp bevat ook een voorstel OLD TIMERS. Daar ik zeer geïnte resseerd ben in klassieke auto's, zou ik graag de titels, schrijvers, uitgevers e.d. willen weten van enkele goede boeken op dit gebied. Antwoord: Zonder eventuele anderen te kort te doen menen wij dat, een van^ de beste boeken die er op het gebied van Old Timers zijn verschenen wel het boek „De grote Automerken", klassieke Ras-auto's uit de historie, is door Ralph Stein, Ned. bew. Piet Olyslager te Soest. Dit is een uitgave van de Geïllustreerde Pers te Amsterdam. De prijs is voor abonnees van hun bladen 14,95, voor niet-abonnees enkele guldens duurder. Verdere informaties op dit gebied kunt u ook verkrijgen bij het Nationaal Auto mobielmuseum, Veursestraatweg 28, Leidschendam, tel. 01761-5402. 65 ABONNEMENT N.S. Als men in het bezit is van een 65 abonnement van de Nederlandse Spoorwegen, kan men dan dit abonnement, wat voor drie maanden gelidg is verlengen tot 'n jaar- abonnemet? Antwoord: De inlichtingendienst van dc Nederlandse Spoorwegen deelde ons me den dat 't 65+ abonnement voor 3 maan den niet verlengd kan worden tot een jaar abonnement. De enige mogelijkheid om over te gaan tot een langere termijn bestaat in het na afloop van het drie maandelijkse, uw abonnement op te zeg gen en een nieuw, voor een jaar, af ie sluiten. Daar voor deze rubriek geldt: niet meer vragen dan over één onderwerp te gelijk, zullen wij u tweede vraag een andere keer behandelen. LANDSWEERBAARHEIDSLOTEN. Ik bezit 7 stuks landsweerbaarheidsloten ƒ2,50 per stuk. Ze dateren uit 1870 en in 1933 zijn ze gestempeld. Kunt u mij iets over de uitloting mededelen? Antwoord: Het Ministerie van Financiën, Directie Binnenlands Geldwezen, Bureau Nationale Schuld, Kneuterdijk 22 te 's-Gravenhage, deelde ons mee, dat u zich zelf rechtstreeks voor de beant woording van uw vraag tot bovenstaand adres dient te wenden. OOK f 400.— IN BANKBEDRIJF. Ik ben als ongehuwd parttime kracht werk zaam bij een grote bankinstelling. Heb ik. ik betaal ook alle sociale lasten, recht op de bekende 400, Antwoord: Wij moeten u tot onze spijt mededelen, dat de werknemersorganisa ties op het terrein van het bankbedrijf wel met de Handelsbanken tot overeen stemming gekomen zijn t.a.v. de 400, uitkering, maar niet met de andere ban ken, hetgeen uw opmerking over sociale gerechtigheid nog weer eens accentueert. Maar dat verandert niets aan het harde Vrijheid levensovertuiging Naast de godsdienstvrijheid wordt in het besproken wetsontwerp ook de vrijheid van levensovertuiging gegarandeerd. Met name de humanisten zullen met deze bepaling erg gelukkig zijn. De staats commissie, die de regering adviseerde, is van oordeel dat aan godsdienstige en aan levensbeschouwelijke overtuigingen op gelijke voet vrijheid en bescherming dienen te worden gewaarbord. Deze be paling lijkt ons zeer terecht, want in een tijd dat de kerken steeds meer aan hang verliezen, zou handhaving van de huidige bepalingen volgens welke alleen godsdienstige overtuigingen bescherming genieten, wel heel absurd aandoen. Het processieverbod zal ook uit de Grondwet verdwijnen. Op het ogenblik zijn processies slechts geoorloofd daar, waar zij reeds in 1848 waren toegelaten (voornamelijk beneden de Moerdijk). Ook de vrijheid van me ningsuiting komt in de nieuwe voorstel len aan de orde. Het huidige artikel 7 van de Grondwet luidt: „Niemand heeft voorafgaand ver lof nodig om zijn gedachten en gevoe lens door middel van de drukpers te openbaren, behoudens ieders verant woordelijkheid voor de wet". Thans wordt voorgesteld dit artikel uit te breiden met het recht inlichtingen te garen, te ontvangen en door te geven en voorts wordt een verbod van vooraf gaand toezicht op radio- en tellevisie- uitzendingen in de Grondwet opgeno men. Preventieve censuur op radio- en televisieuitzendingen wordt dus verbo den. Tclefoongeheim Naast het recht van vereniging en ver gadering wordt nu ook het recht van betoging onder de grondrechten opge nomen. De meeste burgers hebben nu eenmaal geen toegang tot de drukpers of andere communicatiemedia, veelal is de betoging de enige mogelijkheid om zich politiek te uiten. Voorts is voorgesteld om in de Grond wet behalve het daarin reeds voorko mende briefgeheim nu ook het tele foongeheim te garanderen. Een bescher ming van de privacy, die vermoedelijk iedere burger van harte zal toejuichen, Het briefgeheim krijgt zelfs nog een ruimere bekentenis. Het zal niet beperkt blijven tot brieven, die aan de post ol andere openbare instellingen van ver voer zijn toevertrouwd. Ook die over heidsorganen, die geen openbare instel lingen van vervoer zijn, zullen het heim van een aan hen toevertrouwde brief moeten eerbiedigen. Tenslotte is een nieuw grondwetsartikel voorgesteld, dat bepaalt dat alle Neder landers in Nederland worden toegela ten. dat Nederlanders niet kan worden belet het land te verlaten dan in geval len, bij of krachtens de wet bepaald, en dat uitlevering van Nederlanders slechts kan geschieden volgens verdrag. Door middel van een advertentie in een plaatselijke courant, zochten enige schil ders werk, dat zij direct konden uitvoe ren. Een Soester ingezetene, die hierop inging, zal zich dit nog lang heugen. Bij het eerste bezoek van de schilders werd de prijs voor het opschilderen van haar huis bepaald op 1600,—. Zij werd ver zocht de helft vooruit te betalen. Na ƒ800,ontvangen te hebben togen de schilders aan het werk. Daar de dame in kwestie wel eens nacht dienst had, zag zij op een morgen, toen zij thuis kwam, dat de ramen en deuren reeds open stonden en de schilders druk aan de arbeid waren. Toen zij geslapen had, waren de schilders verdwenen. Tot haar grote onsteltenis ontdekte zij dat een grote hoeveelheid linnengoed en tafelzilver uit het huis was weggehaald. Zij schakelde, om de daders van de dief stal op te sporen, een recherche-bureau in, dat hiervoor een bedrag van 1200, vroeg. De schilders belden de volgende dag op en deelde mede dat zij terug zouden komen om het werk af te maken. Zij meldden zich inderdaad, maar vroegen 100, voorschot voor de aanschaf van verf. Onze goedgelovige dame ging deze ƒ100,van de bank halen en zag bij haar terugkomst in het voorbijgaan enige dekens in een plasticzak in de auto van de schilders liggen. Een moment dacht zij dat het haar eigen dekens waren, die zij van een stomerij had teruggekregen. Na ontvangst van de 100,vertrokken de schilders met gezwinde spoed om verf te kopen. Toen zij eenmaal weg wa ren, kwam mevrouw tot de ontdekking dat haar dekens inderdaad verdwenen waren en eerst toen schakelde zij de plaatselijke politie in. Deze heeft kort daarop in verband hier mede aangehouden J. H. (24) en S. R. (32) belden uit Utrecht. H. was geen on bekende. 29 april jl. was hij uit de ge vangenis ontslagen. De beide „schilders" zullen worden voor geleid aan de officier van justitie wegens diefstal onder verzwarende omstandig heden. Het is onbegrijpelijk, aldus de heer H. G. Scholtmeijer, hoofdinspecteur van politie, dat er nog steeds, zonder vooraf informaties in te winnen, wordt ingegaan op dergelijke aanbiedingen. In lichtingen vragen is toch het minste wat men doen kan. De goede niet te na ge sproken, zal men al spoedig ervaren, dat men met deze mensen niet in zee moet gaan. In sporthal Beukendai werd onder grote belangstelling de eerste ronde van de volleybalwedstrijden in het kader van de Soesterbedrijfssportcompetitie gehou den. De organisatie van do veertig wed strijden was opnieuw in handen gegeven van SVV en dit bleek weer een goede greep te zijn. Alle wedstrijden verliepen sportief en ook organisatorisch deden zich geen problemen voor. De evene mentencommissie van de Soester Zaken- kring prijst zich gelukkig met deze extra steun. In de indeling van de teams deden zich enkele wijzigingen voor. Het team van KPS (heren) moest zich terugtrekken en bij de dames werd het combinatieteam Interlas-Lindner gesplitst in eigen teams van beide bedrijven. De uitslagen van de eerste avond: Heren: Foxboro 1-Arco 1 10-0 10-1; Smeeing-Lindner 2 7-10 8-10; Mercurius I-Fr. Bosman 10-0 10-8; Kooy 1-Smeeing 2 10-5 10-5; Arco 2-Pribor 3-10 4-10; Lindner 1-Avia 1 10-1 10-8; Mercurius 2 -Coco-Cola 7-10 3-10; Gemeente-Branson E 3-10 10-6; Dalco 2-Progress 10-0 10-3. Heren: Foxboro 2-Kooy 2 10-0 10-1; SPSV-Rademaker 7-10 10-5; Dalco 1- Klockner B 2 10-4 10-7; PTT-Howson 0-10 10-2; Klockner Bl-D'Huy 4-10 4-10; Foxboro 1-Houdijk 10-0 10-2; Klockner Bl-Stam 4-10 2-10; D'Huy-Stam 0-10 3-10; Smeeing 1-Fr. Bosman 10-4 10-3. Heren: Lindner 2-Mercurius 1 2-10 4-10; Kooy 1-Pribor 1-10 2-10; Smeeing 2-Ar co 2 6-10 5-10; Avia-Mercurius 2 10-3 II-9; Lindner 1-Coco-Cola 10-0 10-5; Ge- meente-Progress 10-1 10-0; Branson E- Dalco 2 10-5 10-0; Foxboro 2-Rademaker 10-8 10-4; Kooy 2-SPSV 3-10 1-10; Klockner B2-PTT 7-10 3-10. Dames: Foxboro 1-Klockner B2 10-6 10-0; Foxboro 2-Pribor 1 10-3 7-10; Klockner Bl-Avia 10-1 10-1; Mercurius 1-Branson E 10-6 10-12; Klockner B2- Lindner 1-lff 3-10; Pribor 1-Stam 10-4 10-3; Klockner Bl-Coca-Cola 10-1 10-4; Avia-Pribor 2 6-10 0-10; Branson E-Ge- meente 1-10 3-10; Foxboro 1-Lindner 9-10 10-2; Interlas-Gemeente 3-10 10-8; Interlas Mercurius 10-0 10-6. In de damespoule AD werd Foxboro 1 winnaar door een beter setgemiddelde ten opzichte van Lindner, dat ook drie punten behaalde. In de herenpoule H. werd het team van Stam winnaar met vier punten. In de overige poules wer den nog geen winnaars bekend. ERVIC G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 Handbal-start in de 9e Soester Bed rij fs Sport Competitie Maandag de 17e werd onder droge hemel het startsein, - zij het 20 minuten later dan was vastgesteld -, gegeven voor de 23 wedstrijden. Eigenlijk 24, doch een foutje bij de indeling was oorzaak, dat 1 wedstrijd moest verschuiven naar de 24e mei. Er waren enkele tientallen be langstellenden, die getuige waren van een sportieve strijd, onder deskundige leiding. Helaas bleek één team voor zijn twee wedstrijd op dezelfde avond minder interesse te tonen dan was voorzien. Zij hadden het strijdperk verlaten en kwa men niet compleet op. Dat was jammer, want daardoor kwam hun tegenstander automatisch op 5-0 winst te staan. voor de duisternis inviel konden de laatste wedstrijden beëindigd worden en waren de volgende resultaten geboekt: Kooy-Dalco 4-1. Foxboro 2-Klockner B 0-2. Stam-Houdijk 0-0. Interlas-Lindner 1 0-10. Coca-Cola-Stam 1-1. Kooy-Klock- ner B 1-1. Foxboro-Gemeente 1-1. Smeeing-Lindner 2 9-0. Kooy-Foxboro 2 5-0 F. 2 niet op gekomen. Dalco-Klockner B 1-0. A.R.C.O. -Avia 1-2. Foxboro 1-Lindner 2 7-0. Interias-A.R.C.O. tot 24 mei uitgesteld. Lindner 1-Avia 11-2. Foxboro 1-Smeeing 1-7. Gemeente-Lindner 2 3-0. Int/Llnd- ner-Gemeente 2-2. Foxboro 2-Pribor 1-3. A.R.C.O.-Lindner 1 1-6. Foxboro 1 Int/ Lindner 3-0. Raifleisen Bank 2-Smeeing 0-2. Raiffeisen Bank 1-Foxboro 2 2-0. Smeeing-Mercurius 6-0. Foxboro 1-Ge- meente 3-2. De dames-finale werdstrijden vinden plaats op maandag 24 mei a.s., de finales heren in de Sporthal Beukendal op don derdag 3 juni. Opmerkelijk was het dat diverse en staffunctionarissen ook het strakke pak hadden verwisseld voor het korte goed en lustig mee-balden. Over enkele uren gaat de tweede voet bal-avond beginnen. Bij het straattekenen op de Antonie van Leeuwenhoeklaan, georganiseerd door de welpen van de Sint-Michaëlgroep. is Pe tra van Maarseveen onder toejuichingen van de jong en oud tot Mis Kleurkrijt 1971 gekroond. Begunstigd door het mooie weer is het straattekenen door 120 kinderen een leuk succes geworden en kreeg het grauwe asfalt een kleurig aanzien. De jury had het bijzonder moeilijk. De gelukkigen onder de „asfaltteken- jeugd" waren: 4-jarigen: Paultje van Maarseveen; 5-jarigen: Danny Lensink, Rinie van Soest en Carla Hondeveld; 6- jarigen: Ingrid Valk en José van Nie- kerk; 7-jarigen: Simone Daniels en Yvonne v. d. Kley; 8-jarigen: Wigerd Bonouvrié en Wilma Rouw; 9-jarigen: Wieko Coornstra en Lieke van Rooyen; 10-jarigen: Lucienne de Jong en Hen drik-Jan Boer; 11-jarigen: Sjonny van de Kley en Hannes de Haas; 12-jarigen: Elsbeth Vuursteen en Stafan de Boer. Het eerste vliegtuigtoernooi, georgani seerd door de jeugdcommissie van de v.v. Soesterberg voor B 3-adspiranten werd zaterdag overtuigend gewonnen door de forse adspirantenploeg van Ams vorde. De Soesterbergse adspirantencom- binatie wist tegen Amsvorde zelfs gelijk te spelen, maar eindigde slechts op de vijfde plaats. Einduitslag: 1. Amsvorde (9 pnt.); 2. De Meern (6 pnt.); 3. SDO (6 pnt.); 4. KV VA (5 pnt.); 5 Soesterberg (4 pnt.); 6. ODIN (0 pnt.). De heer Steffens, voorzitter van de v.v. Soesterberg, reikte na afloop van het geslaagde toernooi het vliegtuig en de andere mooie prijzen aan de aanvoerders uit. Voor de tweede achtereenvolgende keer hebben de korfbalteams van de Christe lijke Lagere school het schoolkorfbaltoer- nooi gewonnen. Zowel het eerste als het derde twaalftal werden poulewinnaar, terwijl het tweede team van de Carollus- school in poule 2 kampioen werd. Op het fraaie sportcomplex van K.V.O. werd met goede inzet van de twaalftal len gespeeld onder overwegend goeda leiding van de K.V.O.-scheidsrechters. Door het kampioenschap van het eerst» C.L.S.-twaalftal werd deze school uit verkoren om naar het korfbalkampioen schap van Midden-Nederland te gaan. In de strijd om de „Willem Vonnobeker* voor de lagere elftallen leidt E.M.S. (Bun- nik) met 8 punten, dank zij de prestaties van het 4e en 5e elftal, die respectieve lijk drie en vijf punten behaalden. Op de tweede plaats volgt A.P.W.C. (Amersfoort) met 7 punten; K.V.V.A. staat op de derde plaats met 6 punten en Soesterberg heeft als hekkesluiter nog maar drie punten. Soesterberg 4 behaalde twee punten door een grote 7-2 overwinning op A.P.W.C. 4 en Soester berg 5 behaalde slechts één punt door het gelijke spel tegen K.V.V.A. 5. Zondag 23 mei wordt dit toernooi voort gezet door de 2e en 3e elftallen van ge noemde clubs. Op Helmelvaartsdag, donderdag 20 mei, nemen de C-junioren deel aan het K.V.V.A. (A3)-toernooi in Amersfoort. De adspiranten a-b gaan naar een toernooi in Odijk. Zaterdag 22 mei wordt het pupillentoer- nooi om de A.G.A.V.S.-beker gehouden in Soesterberg. De a-adspiranten gaan naar het toernooi van De Meern. In Utrecht wordt dan het D.W.S.V.-toer- nooi gehouden voor junioren A-2 (com binatie A-B junioren) en in Achterveld is het junioren A-3-toernooi van De Glind, waaraan een B-C combinatie van „Soesterberg" deelneemt. In juni volgen nog een vijftal toernooien bij D.O.S.C. en O.D.I.N. Nog juist voordat de sportvelden aan de Kampweg dit seizoen gesloten zullen worden voor de nodige terreinverbete ring, wordt er 'n bijzondere voetbalwed strijd gespeeld op woensdag 26 mei 's avonds om half acht. Ten bate van de bejaardenclub „Piep- noch-stok" zullen de elftallen van de Middenstand Soesterberg (E.M.S.) en een veteranenelftal van de v.v,, Soesterberg elkaar ontmoeten. De entree voor deze avondwedstrijd be draagt 25 cent voor de jeugd en 50 cent voor volwassenen. Voor de muzikale omlijsting zal de drumband van A.G.A.V.S. onder leiding van de heer J. van Loveren zorgdragen. De aftrap zal geschieden door de heer G. de Rijk, voorzitter van Middenstands- vereniging Soesterberg, terwijl de heer T. Teeuw een beker beschikbaar heeft gesteld voor de overwinnaar. De vriend schappelijke wedstrijd zal worden geleid door scheidsrechter T. van de Berg.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3