yfo/iZv 25korting J. Hoppenbrouwers In t afgelopen weekeinde 5 kampioens-teams bij L.T.C.-Soest Drukkerij Smit op alle ZOMERMANTELS en C0STUMES EXPIRIMENTELE WOONWIJKEN Telefoonnummer ziekenauto 5B80 Noorderweg 23 VERLOOFD, Soest Volleybal Vereniging ontvangt 700 gasten Zwart weekend voor SEC Honkbal Wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu B.D.C.-Handbal Schoolhandbaltoernooi Hees pupillen toernooi om de Wout van Bloemendal bokaal Van Weedestraat 80-82 - Soest Meer mogelijkheden tot sociaal kontakt SVV besloot donderdag goed seizoen Eiermarkt S.E.C. nieuws Damesvoetbal S.O. SoestRadiostad Hilversum 85 Vrijdag 21 mei school- voetbaltoernoooi S.P.S.V. Vleesverkoop Olympia dames verliezen van „Molenwiek" Jeugd van voetbal vereniging SO. Soest bijzonder actief „Olympia" wandelde in in Schiedam Ochtendwandeling op Hemelvaartsdag - Nadat het eerste team vorige week de hoogste eer in haar afdeling voor zich op eiste, zette zij afgelopen zondag haar zegetocht voort. Nu werd voor de vierde maal in successie met 7-1 ge wonnen en was Maccabi II het willige slachtoffer. Het tweede team speelde in Amster dam teger. haar naaste concurrent VVGA 1. Een gelijk spel was voldoende om zich kampioen te mogen noemen. Het team, bestaande uit mevr. C. Felix, mej. Y. Hofman en de heren J. v. Breukelen, M. Haal en R. Nijhuis, stelde niet te leur. Vooral R. Nijhuis toonde in zijn enkelspel over een grote dosis beheersing te beschikken. Hij won de eerste set met 6-2, verloor de tweede met 6-1 en kwam in de derde set achter met 5-0 (0-30). Ondanks deze hopeloze stand wist hij de winst met 7-5 binnen te halen. Toen in de totaal stand een 4-3 voor sprong was bereikt, werd de laatste te spelen partij cadeau gegeven. Thuis speelde het derde team tegen AMVJ 1. Doordat Vliegende Hollander met 5-3 van Fléhite verloor, was een Soester overwinning voldoende geweest voor de kampioenstitel. Het team van Gé Geytenbeek c.s. wist dit jammer genoeg niet waar te maken. Ondanks het 4-4 gelijk spel blij ven zij de ranglijst aanvoeren. De vol gende week is een -gelijk spel bij Vlie- Verliefd, iwtrouwd. Drukwerk voor ledert gelegenheid, ook mat Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 031BB-2588J154 *ïoUande«' voldoende om zich kam Pioen te mogen noemen. m«. 8è vierde team won in Amersfoort Fléhito irS™°lst cijfers van ala 'n Zi' zullen ongetwijfeld besljiten 0 tweede de competitie v.,eerste herenteam was winst noodzakelijk om definitief het degrada tiegevaar te ontlopen. Zij kweten zich voorbeeldig van hun taak. Het team van J. Faber c.s. wisten met 4-2 het Harder- Wljkse De Strokei II terug te wijzen. Heren II moest in Hoevelaken haar krachten meten met Weldam. Jammer dat zrj met 'n 3-3 gelijkspel genoegen moesten nemen. Nu staan zij samen met Laren aan de kop van de ranglijst. Mochten zowel Soest als Laren de vol gende week winnen, dan mag Laren zich de sterkste van de afdeling noemen. In de districts-competitie speelde Soest-A thuis tegen Fléhite-A. Ook nu weer moesten zij met 4-1 de eer aan haar tegenstandster laten. Dit is 't enige Soester team dat waarschijnlijk de com petitie als hekkensluiter zal beëindigen. Mevr. Machor, mej. L. v. d. Berg en mej. L. Burgers en de heren J. Schoute sr. en A. Mackor vormen het trotse B- team dat met een 5-0 overwinning op Gooiland-D het kampioenschap verover de. Het zelfde presteerde het C-team, be staande uit de dames B. v. Dorssen en M. Heuts en de heren J. Rozendaal en Ron Kuiphof. In het afgelopen weekend won dit team, met Invaller S. Bloem- hard in Maarssen met 4-1 van Luck Raeck-C. Bij de junioren ook twee kampioens teams. Het D-team, met de meisjes Bri gitte Wilten en Tine Ebben en de jon gens Jan Schoute jr. en Robin Zahn, won met 4-1 van het Amersfoortse Ran denbroek-C. Als 5e kampioen in dit weekend meldde zich het E-team, be staande uit de meisjes Harriët Wilten en Lieske v. d. Klashorst en de> jongens Hans de Vos Burchart, Koos Mirck en Paul Haal. Zij wonnen de uitwedstrijd tegen de Doelen-F met 5-0. De Benjamins, het F-team, won voor de tweede maal. Met 5-0 werd Hilver- heide F aan de zegekar gebonden. Aanstaande zondag zal te 19.00 uur op het park aan de Schrikslaan een korte huldiging plaatsvinden van alle kam pioensteams. Belangstellenden zijn uiter aard van harte welkom. Op het grote toernooi van de Soester Volleybal Vereniging, dat a.s. donderdag voor de 17e maal zal worden gehouden, zullen niet minder dan 700 personen de gelegenheid krijgen zich op die dag in hun sport uit te leven. Begonnen met enkele teams op het ter rein achter het Raadhuis is dit uitge groeid tot een sportevenement dat in het hele land bekendheid geniet. Zo verhuisde men van het terrein achter het Raadhuis naar het sportveld dat in dertijd gelegen was nabij het busstation, om vandaar te verhuizen naar de sport velden aan de Birkstraat. Ook hier groeide het toernooi uit zijn jasje, zodat men genoodzaakt was het toernooi we derom te verhuizen. Nu vindt het vol leybaltoernooi plaats op de velden van de hockeyclub aan de Schrikslaan. Totaal worden meer dan 200 volleybal wedstrijden op één dag gespeeld, al vorens men aan de finales kan begin nen, die zoals altijd weer gepland zijn om ongeveer.5 uur. Aangezien de scheidsrechters bijna alle maal spelende mensen zijn, zijn er op deze dag meer dan 100 mensen nodig om wedstrijden te arbitreren. Naast de wisselprijzen voor de ereklas sen ontvangen dit jaar de teams, die voor een prijs in aanmerking komen, de alom bekende vaantjes. De wedstrijdleiding, die al enkele jaren bestaat uit de heren Bosboom, Lijkedijk en Stam en dit jaar is uitgebreid met de heer Van Herwaarden, mag voor dit grootse evenement steeds op de volledige medewerking van het gemeentebestuur, sportstichting, het bestuur van de Mixed Hockeyclub, de EHBO en vele anderen rekenen. Na drie verliespartijen in successie, trad ■het eerste team zondag j.L aan tegen ■Alcmaria Victrix om de eerste twee pun- Blten in de wacht te gaan slepen. Het liep echter anders, want het ont aardde in een teleurstellende partij honkbal, die werd gekenmerkt door zeer veel veldfouten van SEC-zijde. 'De eerste inning gaf weinig interessante spelmomenten te zien, er werd ook niet gescoord. De tweede inning daarentegen verliep geheel anders, althans voor Alcmaria. Een zeven punten voorsprong zou het resultaat zijn, waardoor de Alcmaria- aanhang al ging denken aan een mon sterzege. De zeven punten werden door nonchalance van het SEC-veld, dit al leen al getuige het feit, dat er maar twee honkslagen werden geplaatst. Het [veld van SEC maakte zes, zo zou later blijken, fatale fouten. Tevens bleek ook, dat SEC in de tweede inning weer één van zijn zo langzamer hand bekend geworden black-outs had, want in de volgende inning zat het veld weer potdicht. In de daarop volgende in- nings wisten SEC en Alcmaria beide nog drie maal te scoren wat resulteerde in Ijeen einduitslag van 10-3. Opmerkelijk was nog het aandeel dat de korte stop van SEC, R. La Rose, had in de volgende innings. Van 12 man die werden uitgemaakt nam hij er 7 voor ïzijn rekening. SEC stelde dus wederom teleur en miste wederom de bij honkbal zo belangrijke r stootkracht in de aanval, f Enige andere opmerkelijkheden uit deze r wedstrijd waren, het niet opstellen van werper Waterreus, die werd vervangen door coach Hurley, de 7 honkslagen van SEC tegenover de 3 van de tegenstander en de 12 veldfouten van SEC. SEC II ook ten onder Hpt tweede team trok zaterdag met maar acht man ten strijde tegen Chefana uit Kaarden. Een team van acht man bete- r kent spelen met een automatische nul. Spelend tegen een SEC met deze Han dicap had Chefana toch een zware dob ber aan dit team. Een aanvankelijk gelijk opgaande strijd eindigde in een 11-4 overwinning voor Chefana. Het was een prettige en spor tieve strijd, die door het gemis van één Itnan onnodig werd verloren. De bleesing speelde tegen HCAW a. !De kleine honkballers deden het veel beter als ln de voorgaande wedstrijden. Zij stonden tot de laatste inning voor met 5-4, maar moesten helaas door goed slagwerk van de tegenpartij in de laat ste Inning verliezen met 7-5. De B.R.L. verloor ook van HCAW a. De slagploeg van SEC liet het in de eerste Innings volledig afweten. Pas in !de laatste inning wisten de jeugdige honkballers 6 punten te scoren, maar dit was te laat, want toen stond het al 12-0. Volgende wedstrijden: Zaterdag HMS-SEC bleesing. Herons-SEC 1. Zondag SEC II-Donar 3, om 14.00 uur. Tijdens het weekend werd een wed vlucht gehouden van St. Glislain Hornu, afstand 219 kilometer. De duiven werden met z.w. wind gelost om - kwart over 1 tien. De vereniging „De Vriendschap" nam aan deze wedvlucht deel met 482 duiven. De eerste duif kwam aan om 12.26.06 uur, terwijl de laatste prijsduif arriveerde te 12.42.17 uur. Uitslag: S.K.B. 1 7 8 16 63 85 88 91. Altenaar-Reijerse 2 48 68 71 75. C. Kaats 3 5 23. J. Kruseman 4 -14. C. Vaessen 6 18 52 53 74. W. Roest 9 10 12 43 92. J. Kamerbeek 11 30 50 51 72 90. A. de Kruijf 13. C. Jak 15 79 87. A. Ros 17 47 65. H. v. d. Broek 19. E. Veerman 20 33 58. C. Bokma 21 22 34 41 86. E. Daatse- laar 24 26 42 46 89. A. Meesters 25 36 61 70 94. J. van Groningen 27. A. Grift 29 59. H. v. d. Hoef 31. F. Groenestein 32 54 56 95 96. D. de Zoet 35 38 40 49 62 64 69. J. Ruttenberg 37. J. Wij- nands 39 84. B. Oprins 44. T. Kok 45. H. Verkerk 55 60 82 83. P. Taalman 57. J. Piepenbroek 66. D. Bos 67 73 76. Z.K.H. Prins Bernhard 77 81. B. Schimmel 78. K. Philippens 80. M. v .d. Bor 93. De vereniging „De Zwaluw" nam ook aan deze wedvlucht deel met 517 duiven. Aankomst eerste duif te 12.26.34 uur. Snelheid 1663.20 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan te 12.44.33 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 9 11 13 20 24 25 26 48 66 67 71 78 79 85 96 97 102. R. Voskuilen 2 63 86. B. Roest 3 44 46 51 59 87. M. de Ruiter 4 30 74 75. P. Rauch 5 89. G. Lijnsvelt 6. Jac. Wijnands 7 23 76 91. E. de Goede 8 15 61 73. H. v. Hengstum 10. H den Dekker 12 29 84. A. v. Dorrestein 14 49 54 69 70 83. M. v. d. Wielen 16 81. A Hooijer 17 56. P. Duijst 18 21 47. H. Voskuilen 19. F. Reijerse 22 103. J. v. d. Brakel 27 36. Gebr. van Dijk 28 34 64. j de Bruijn 31. W. Grift 32 38 100. C. Dijkman 33 35 42 93. J. Ottens 37. H. Rauch 39. J. Casander 40 77. J. Brouwer 41 94. C. v. d. Lugt 43 72. A. v Ginkel 45 55.' C. v. d. Hc*k 50. L. van 't Kloos ter 52 101. A. de Bes 53 68. G. Visser 57 58: A. van Riet 60. W. de Bree 62. Jac. Stalenhoef 65. G. Sikkelbein 80. C. v Brummelen 82. H. Smit 88. C. de Goede 90. A. Smith 92. Sj. Blokland 95 99 (j v d, Deijssel 98. H. Bosman 104. Zaterdag j.1. werd onder een stralend blauwe hemel het zo langzamerhand tra ditie geworden schoolhandbal-toernooi gehouden. Er was veel animo en er werd bijzonder sportief door allen gespeeld. In totaal waren er 20 teams. De uitslagen waren als /olgt; Poule 1 (meisjes 10-12 jaar): 1. St. Lud- gerusschool, 2. R. K. Mavo, 3. Margriet- school I- Poule 2 (meisjes 10-12 jaar): 1. Margriet- school II, 2. St. Ludgerusschool III, 4. St. Theresiaschool. Poule 3 (jongens 10-12 jaar): 1. R.K. Mavo 2. St. Ludgerusschool, 3. Margriet- schooi, 4. St. Theresiaschool. Poule 4- (meisjes 12-14 jaar): 1. R.K. Mavo 2. Openbare Mavo II, 3. St. The resiaschool, 4. Openbare Mavo I. Poule 5 (jongens 12-14 jaar: 1. R.K. Mavo, 2. Openbare Mavo I, 3. Openbare Mavo II- Het geheel kan bijzonder geslaagd ge noemd worden en er is alle reden voor herhaling. Onder bijzonder fraaie weersomstandig heden werd zaterdag gestreden om de Wout v. Bloemendal-bokaal. De aan wezige spelertjes, leiders en ouders wer den welkom geheten door de jeugdse- cretaris van Hees, de heer A. Hagman, die spelers en toeschouwers een genoeg lijke en sportieve middag toewenste. Voordat de cupschenker de aftrap ver richtte, werd een minuut stilte in acht genomen, in verband met het overlijden van erelid en medeoprichter van de or ganiserende vereniging de heer G. Har- deman. Met het grootste enthousiasme en enor me inzet streden pupillen lb en 2b op de voor hun aangepaste velden. Na elke gespeelde wedstrijd werd aan ieder spe lertje een verfrissing uitgereikt. Het meeste succes boekte pupillen 1 van de Sportorganisatie Soest, door het ster ke Veense Boys een 4-2 nederlaag toe te brengen. Wat punten betreft bleven alle teams dicht bij elkaar. Veense Boys won de 38 cm hoge cup met 10 punten. Hees en WZA behaalden negen punten, waardoor tot tweemaal toe strafschoppen genomen moesten worden. Hees was iets gelukkiger en eiste de tweede plaats op. VVZA uit Amersfoort werd derde, ter wijl S.O. Soest met 8 punten de vierde plaats bezette. Wout v. Bloemendal reikte de (wissel) - cup uit, terwijl voorzitter G. Kok alle medewerkers dankte voor de perfecte or ganisatie van dit bijzonder geslaagde toernooi. Op Hemelvaartsdag zullen Hees Adspi- ranten A deelnemen aan het WZA-toer- nooi in Amersfoort, terwijl op 22 mei pupillen 1 en lb eveneens de gast zijn bij VVZA. Op 29 mei en 5 juni nemen de Amersfoort en aan de Bosstraat op de velden van S.O. Soest. Er zijn tekenen die er op wijzen dat zich in de komende jaren ingrijpende ver anderingen in de woningbouw zullen voltrekken. Veranderingen, die niet van bovenaf worden opgelegd, maar die voortkomen uit de bevolking zelf. Voor de teams van de Soester Volleybal Vereniging is het competitie-seizoen '70- '71 goed verlopen. Al waren er dit jaar niet veel kampioenen, toch eindigden veel teams in de bovenste gelederen. Vele kampioenen had men voor dit sei zoen niet verwacht, omdat het vorige seizoen zo briljant verlopen was, toen promoveerde meer dan de helft van het aantal teams. Het eerste herenteam behaalde een zeer fraaie derde plaats in de promotieklasse nadat ze meer dan de helft van het sei zoen aan de top van deze klasse had ge staan. Het tweede team behaalde even eens een derde plaats in de eerste klas se heren. Zij hebben vooral in de laat ste helft van dit seizoen veel punten ge wonnen, waardoor ze tot deze plaats konden komen. Het derde en vierde team van SW za ten beiden in de tweede klasse. Het der de team wist zich in deze klasse te handhaven door op de derde plaats te eindigen, het vierde team moest echter naar de derde klasse terug, nadat ze één seizoen in deze klasse gespeeld heeft. Het vijfde herenteam wist de vijfde plaats ln de klasse te veroveren. Het eerste damesteam wist op een vierde plaats in de overgangsklasse te komen, nadat ze in het begin van het seizoen zeer sterk in de kop stonden. Het tweede damesteam kon ook op een vierde plaats beslagleggen in de promo tieklasse. SVV 3, 4 en 5 bevonden zich in de tweede klasse dames. Hierin werd een zware strijd gestreden tussen vooral het 5e en het 3e team, die met Olympia gedurende het gehele 'eizden de strijd hebben uitgevochten om een eerste plaats. Ze kwamen echter door verlies van de laatste wedstrijd op resp. een 2e en 3e plaats. Het vierde damesteam be landde in de middenmoot van deze klas se. SW 6 heeft zich dit jaar voor het eerst in de strijd geworpen en een fraaie pres tatie geleverd door op een vierde plaats te eindigen. Bij de meisjesjeugd wist meisjes A kam pioen te worden, het B-team belandde op de vijfde plaats. Bij de jongensjeugd verliep het niet zo florisant, Jongens A kwam op een ge deelde vierde plaats, terwijl het jongen B-team op de onderste plaats bleef staan. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van ƒ8,75 tot ƒ10,Middenprljs ƒ9,35. Prijs per kg 1,48. Zo is men in Utrecht op het ogenblik bezig met de bouw van een serie ex- perimenetele flats, waarvoor grote be langstelling bestaat. In deze flatgebou wen worden ruimtes gebouwd, die voor gezamenlijk gebruik van meerdere ge zinnen zijn bestemd en die dus perspec tieven voor een nieuwe saamhorigheid openen. Voorts is er een stichting „Cen traal Wonen" opgericht, die nog aanzien lijk verder gaat in haar streven. Zij wil geheel nieuwe samenlevingspatronen, door het bouwen van woningeenheden, waar een gemeenschappelijke keuken met eetzaal, crèche, studiezaal, wasse rette e.d. komen en waar gezinnen kon takten met andere gezinnen (en alleen staanden) kunnen leggen. De nadruk komt hier te liggen op het sociaal kon- takt, terwijl toch ieder door een eigen woningruimte zijn privacy kan behou den. Deze interessante experimenten zijn een reactie op de woonomstandigheden van talloze flatbewoners van nu, die in hun flatje dan wel een grote mate van pri vacy genieten maar vaak de sociale kon takten missen, die in vroegere tijden het wonen in verschillende stadswijken en plattelandsgemeenten tot zulk een ge noegen maakten. Als een gezellige fami lie bij elkaar wonen zou voor vele men sen wel eens aantrekkelijker kunnen zijn dan het vertoeven in besloten flatge bouwen, waar men zijn buurman vaak niet'eens kent en waar de .begeerde pri- vicy soms een fraaie term is voor een bittere brok vereenzaming. Meer sociaal verkeer in de wijk Ongeveer 36% van het totale aantal hulzen in Nederland bestaat uit z.g. meergezinswoningen. Een groot percen tage van die meergezinswoningen bestaat uit flats en dat percentage zal in de ko mende jaren alleen nog maar groter worden. Het wonen in een flatwijk is geen on verdeeld genoegen. De flats zijn meestal saai en de omgeving is dat ook. In zeke re zin zijn de flatwijken opbergplaatsen voor mensen. Behalve de woningen zie Het junioren elftal SEC-A heeft zater dag een knap staaltje voetbal geleverd door de kampioenskandidaat DESTO-A met 2-0 te verslaan. DESTO zag hierdoor het kampioenschap aan zich voorbij gaan. Een mooi sportief resultaat van de junio ren van trainer Woudenberg. De vete ranen van SEC wonnen zondag het ve teranen-toernooi van de S.O. Soest. Door overwinningen op EMM (3-1), Can- dia (1-0) en Limvio (1-0) bereikten zij de finale, waarin zij moesten aantreden tegen de winnaar van de andere poule de verteranen van S.O. Soest. In een sportieve wedstrijd wonnen zij, door doelpunten van Pothoven en De Bruin, met 2-0 en konden zij de beker in ont vangst nemen. Als intermezzo tijdens het verteranen toernooi van de S.O. Soest speelde het dameselftal van deze vereniging een wedstrijd tegen een elftal van Radiostad Hilversum. Na een kwartier hadden de Soester dames, door doelpunten van Car- la Verwoerd (2x) en Gerry Zonneveld (2x) reeds een 4-0 voorsprong opge bouwd. De dames van Radiostad gaven zich echter niet gewonnen en wisten het Soester doel ook enige malen te door boren. Ruststand 6-4. Na de rust was het een gelijk opgaande strijd, die uiteinde lijk door de Soester dames met 8-5 werd gewonnen. Indeling der elftallen voor de schoolvoet- "dag 1971, te houden op vrijdag 21 mei a.s. op de velden van de v.v. SEC aan de Bosstraat. Deze wedstrijden worden jaarlijks geor ganiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging en vangen aan om 8.00. Poule A: St. Ludgerusschool, Centrum school, Da Costaschool, Groen van Prin- stererschool, St. Carolusschool en Maria- school. Poule B: St. Willibrordusschool, Mar- grietschool, Min. de Visserschool, Savor- nin Lohmanschool, St. Jozefschool en Van der Huchtschool. Poule C: R.K. Mavo, L.T.S. Eemland, Chr. Mavo, Van der Hucht IVO/MAVO en Openbare MAVO. Woensdagmiddag, 2 uur, zal verkoop van vlees aan het slachthuis plaatsvinden aan de houders van grijze kaarten, ge nummerd van 1 tot en met 66 en gele kaarten, genummerd van 201 tot en met 360. je in zo'n wijk niets anders dan super markets, scholen met keurige speel- plaatsjes en hier en daar een park als een soort „groenrantsoen". Van kontakt tussen de mensen die ln deze wijken wonen is er nauwelijks sprake. Vooral voor de huisvrouwen, die de gehele dag in haar woning en wijk doorbrengen, ontstaat veelal een gevoel van opgeslo tenheid. Psychologische onderzoekingen hebben niet voor niets aangetoond dat vooral in de jongere leeftijdsgroepen bij huisvrouwen neurotische storingen veel vuldig voorkwamen en hoe hoger de woonlaag, des te frekwenter constateerde men deze storingen. Natuurlijk kunnen de flatbewoners be zoeken bij vrienden, familie en kennis sen afleggen, maar voorzover men die kontakten niet in de wijk vindt, moet men doorgaans flinke afstanden afleg gen om ergens op bezoek te gaan. Dat komt er niet altijd van. Resultaat: veel flatbewoners voelen zich in hun flat een beetje aan hun lot overgelaten, vooral bij de huisvrouwen treedt dikwijls een gevoel van vereenzaming op, da* uiter aard een ongunstige weerslag op het ge hele gezinsleven kan hebben. Daar komt nog bij, dat in deze wijken onvoldoende speelruimte voor kinderen is, zodat vele moeders gedwongen worden hun kind de gehele dag bezig te houden. Tijdgeest Wat flatbewoners vooral missen, zijn sociale kontakten in hun onmiddellijke omgeving. Er is een tijd geweest dat de mensen zeiden: „Ik ben blij dat de bu ren me niet op de vingens kunnen kij ken, geef mij mijn vrijheid maar". Maar die vrijheid is blijkbaar ook niet alles. Een stuk privacy is mooi," maar wan neer het een zekere vereenzaming tot gevolg, heeft, wil men toch wel iets an ders. De tijdgeest is trouwens ook aan het veranderen. De waarde van. com municatie, van open menselijk kontak ten, is een thema, dat de laatste jaren bijzonder actueel begint te worden. Van daar dat men ook in de woningbouw begint te zoeken naar samenlevingsvor men, die iedereen een zekere mate van privacy garanderen, maar die toch ook grotere mogelijkheden bieden voor so ciale kontakten in de nabijheid van de woning zelf. Geen commune In Utrecht start men binnenkort met een serie experimentele flats. Bij elke vier woningen behoort een grote ruimte, waar de bewoners elkaar kunnen ontmoeten, waar zij allerlei vormen van recreatie kun beoefenen en waar ook hun kinde ren kunnen spelen. Voor deze flats bleek grote belangstelling te bestaan, waarmee nog eens wordt bevestigd dat vele men sen juist zoeken naar nieuwe samenle vingspatronen, waarin het ondelinge kontakt betere kansen krijgt. Verder gaat nog de stichting „Centraal Wonen", waarvan het secretariaat in Helvoirt (N.B.) is gevestigd. Deze stich ting doet een gooi naar woningen in nieuwe experimentele wijken, waar men gezamenlijk wil wonen, eten en recree- eren. De bewoners vormen als het ware één grote „familie", terwijl iedereen zich toch in zijn eigen vertrekken kan terug trekken wanneer hij graag eens alleen wil zijn, (het is dus beslist geen com mune). Sociaal kontakt De voordelen van zulke samenlevings vormen zijn vele. Kinderen komen in kontakt met meer mensen dan alleen hun ouders en uit pedagogisch oogpunt is deze doorbreking van het gesloten gezin stellig een winst. Moeders kunnen op eikaars kinderen passen, waardoor sommige vrouwen kunnen gaan werken. Voor alleenstaanden lijkt deze samenle vingsvorm zonder meer aantrekkelijk. Zij zullen minder eenzaam zijn en bij ziekte e.d. minder kwetsbaar. Alleen staande vaders met kinderen worden niet meer geconfronteerd met onoplos bare huishoudelijke problemen. En voor iedereen geldt, dat de mogelijkheden tot sociaal kontakt nu bij wijze van spre ken „voor de deur" liggen. In feite doet dez? samenlevingsvorm wéér iets her leven van het saamhorigheidsstreven, dat vroeger zovelen buurten kenmerkte. Ook de stichting „Centraal Wonen" ontving vele reacties, die afdoende bijwijzen dat talloze mensen zoeken naar nieuwe vor men van wonen. Vormen van wonen, waarbinnen het menselijk kontakt betere kansen krijgt dat in de huidige flat- blokken. Het zal ons niet verbazen wanneer in de komende jaren onder de druk van der gelijke particuliere initiatieven meer ruimte worden geschapen voor het ver wezenlijken van dit soort experimenten. In een aantrekkelijke wedstrijd die ruim anderhalf uur duurde hebben de dames volleybalsters van Olympia met 3-0 ver loren van een zeer goed spelend Molen wiek uit Zaandam. De Zaanse meisjes, die, wilden zij nog een kans maken op de promotie naar de eerste divisie, moesten winnen, speelden met een zeer grote inzet. De eerste wed strijd tussen de beide teams was gewon nen door Olympia. Ook ditmaal zag het er in de eerste set naar uit dat de Olympianen een vrij gemakkelijke set-overwinning zouden be halen. In minder dan geen tijd stonden zij door goed serveren en snel aanvals- spel met 7-0 voor. Toen vonden de Zaankanters het genoeg. De hoofdaanvalsters sloegen enkele bres sen in de Soester verdediging. Olympia had geen afdoende antwoord op deze aanvalsexplosies. Na twintig minuien spelen was de stand nog maar 8-8, maar toen drukte Molenwiek door. En met 15-12 wisten ze te winnen. In de tweede set nam Molenwiek een 5-0 voorsprong, maar Olympia kwam terug met enkele zeer fraaie acties. De volgepakte tribune genoot van schitte rend aanvalsspel van Molenwiek en prachtig verdedigend werk van de Olym pianen. Na 35 minuten spelen in de tweede set was het weer Molenwiek dat sterker bleek en met 15-11 grepen zij de tweede set: 2-0. De derde set was de minst mooie. Een aangeslagen Olympia zag er geen gat in en moest toestaan dat de Zaanse meisjes met grote regelmaat scoorden. Even kwam Olympia terug bij de stand 9-5, maar Molenwiek zette bekwaam door en liet zich niet meer verschalken. Met 15-6 wonnen zij de set. Olympia heeft nog één kans om zich te plaatsen voor de eerste divisie, maar dan moeten de dames donderdag a.s., Hemelvaartsdag, winnen van het Apel- doornse BBSC. De ploeg die Olympia in de eerste wedstrijd van de promotiecom petitie met 3-1 versloeg. De wedstrijd wordt in Apeldoorn gespeeld op Hemel vaartsdag, om 18.00 uur. De jeugdspelers van de S.O. Soest zullen het komend weekend aan vele toernooien deelnemen. 20 mei het Meester Jansen Toernooi waarvoor hebben ingeschreven: DCG uit Amsterdam, Quick uit Amers foort, SEC uit Soest. Van de organiseren de vereniging nemen deel de elftallen ju nioren A, adspiranten a en pupillen 1. De wedstrijden vangen aan om 10 uur. Aan het toernooi van Sparta uit Nijkerk op 20 mei neemt het junioren D elftal deel. De wedstrijden beginnen hier om 9.30 uur. Junioren C gaan naar het toernooi van WZA in Amersfoort. Dit toernooi be gint om 11 uur ook op 20 mei. Voor 22 mei staan op het programma een pupillentoernooi bij APWC in Amersfoort, waaraan van Soest deel neemt het elftal pupillen 1. (Aanvang 10.00 uur); het pupillen toernooi bij WZA in Amersfoort, waarvoor werden ingeschreven de elftallen pupillen 2 en 3 (aanvang 10 uur); het jubileum-toernooi van Quick uit Amersfoort ter gelegen heid van haar tachtig jaar bestaan, waaraan Soest, deelneemt met het junio ren B elftal (aanvang 13.30 uur); het ju bileum-toernooi van DWSV uit Utrecht, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van deze vereniging, waarvoor is inge schreven het junioren D elftal van Soest (aanvang 14 uur). Tot slot worden op 22 mei enige vriend schappelijke wedstrijden gespeeld tegen elftallen van Victoria en Eemnes. Aanvang 12.00 uur: Soest lb-Victoria lb; Soest 2b-Victoria 2b; Soest 3b-Victoria 3b. Aanvang 13.00 uur: Soest pup.4-Victoria pup. 4: Soest pup. 5-Vicotria pup. 5. Aanvang 14.00 uur: Soest adsp. 3-Victo- ria adsp. 3; Soest adsp. 4-Victoria adsp. 4. Aanvang 15.00 uur: Soest adsp. 1-Eem- nes adsp. 1; Soest adsp. 2-Eemnes adsp. 2: Soest adsp. 5-Eemnes adsp. 5. Op 23 mei nemen dan nog deel aan het toernooi.van de v.v. Amsvorde te Amers foort de elftallen junioren A en adspi ranten a. De wedstrijden beginnen om 11 uur. Zaterdag vertrokken van de Veldweg een bus van Tensen en een V.W.-busje naar Schiedam met leden van de chr. wandelsportvereniging „Olympia", om deel te nemen aan de 27e Koningin Wil- helmina mars, georganiseerd door de w.s.v. „De Jonge Garde". De 14 adspiranten die onder leiding van mevr. S. Brood 8 km liepen, behaalde een 3e prijs. Ook de 36 junioren o.l.v. de heer D. Brood wonnen een derde prijs en wel op de 12 km-route. De 14 senioren o.l.v. de heer L. Vogel deden het iets beter op de 18 km. Zij behaalden in hun afdeling een fraaie 2e prijs. De korte afstanden gingen door Schie dam en langs Wilton Feijenoord, waar de wandelaars een gratis verfrissing werd aangeboden. De 18 en 25 km gin gen door Schiedam, Rotterdam, het Xer- xes-terrein, en de Euromast. Het was een zwaar parkoers onder ideale weers omstandigheden. Na afloop van de tocht gaf de Rijnmond band nog een muziekshow op de z.g. Plantage". Zaterdag 22 mei vertrekken de 3 groe pen om 1 uur precies voor de Veluwe- tocht in Nijkerk en van 8 t.m. 11 juni wordt deelgenomen aan de Avondvier- te Baarn. De natuurwacht „Eemland" organiseert een prachtige wandeling door de bossen van Buitenzorg en Groeneveld. Om zes uur wordt vertrokken vanaf de parkeer plaats achter restaurant Groenveld, al waar na plm. 2 2'/» uur wordt terug gekeerd. De leiding berust bij' dr. W. P. Roelofs. Deelname kosteloos. Bij regen vervalt uiteraard deze wandeling.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9