uitnodiging kela /os te /egge tapijttegèls OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING KILLE LANDING NA HOGE VERKIEZINGSVLUCHT M. TUSSEN MARCHAL - HAARMODE WET TEGEN DISCRIMINATIE ZIJN WE BEZIG ONSZELF TE VERNIETIGEN MEDISCHE DIENST ga met uw tijd mee - ga naar de nmb! Telefoonnummer ziekenauto 5980 TEDDYNETTE PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN VESPA CIA0 De Witte Pompen Rouw- en Trouwkleding Auto ramt benzinepomp Kinderwagen speciaalzaak Burg. Grothestraat 14 Soest - Telefoon 7951 MAATSCHAPPELIJ WERK lozen b(i ons op de keien. Zo bruin zal onze economie het wel nimmer meer bakken maar toch zullen wi, enmor moeten waken dat wfl „iet langs een omweg een malaise veroorzaken. Laten wtf ons „iet al te zeer op de borst slaan door te zeg- genen dat wti dat met zullen tolereren. De welvaart is te zeer gestegen om zoiets „p vru termijn mogelijk te maken. Anderzijds moeten w« beseffen dat wij In Nederland In ons economisch handelen voor een goed deel afhankelük zijn van het buitenland. Onze regering, ongeacht of zij links of rechts, conservatief of progressief is, zal niet in staat zijn de invloeden van buiten af te wentelen. Wij zien dit dui delijk aan de inflatie. Een deel daarvan is weliswaar aan onze eigen loon-, prijs- en monetaire politiek te wijten, voor een ander deel wordt deze ons opgedrongen door de geweldige muntverkrachting over de grenzen. Geen land ter wereld staat er in dit opzicht zonder mede-ver antwoordelijkheid. Het ontstellende ne- ven-effekt is dat ook geen macht ter wereld de remedie kan aanwijzen, waar mee wij deze geldbrand kunnen blussen. Orde op loon- en prijszaken stellen Kijken wij naar de landen rondom ons dan valt het op dat het Verenigd Ko ninkrijk bezig is zich tegenover andere Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Dinsdagnacht, te 23.10 uur, kreeg de politie de telefonische mededeling, dat een blauwe, bestelauto de voor Garage Houdijk aan de Birkstraat staande ben zinepomp omver had gereden. De bestuurder van deze auto was door gereden in de richting Amersfoort, doch het nummer van de auto was opgeno men. De bestuurder, de 31-jarige metaalbe werker J. W. H. uit Amersfoort kon in zijn woning worden gehoord. Hij deelde mede, dat hij wel tegen iets was aangereden, maar dacht dat het een boompje was. De bestalauto was erg beschadigd. Tegen de man is procesverhaal opge maakt. landen sterker te maken. Het Engelse pond staat niet meer zo wankel als voorheen. Dit genezingsproces gaat ech ter binnenslands met grote sociale span ningen gepaard. De ene staking rijgt zich aan de andere. Met een miljoen werk lozen betaalt Engeland de prijs voor een economische sanering en nog is het de vraag of men langs deze weg de weg naar meer welvaart vindt. Ook de lan den van de E.E.G. hebben de grootste moeite het groeitempo van hun econo misch bestel vol te houden. Reeds nu kan gezegd worden dat men blij mag zijn wanneer men zich met een ver traagd groeitempo uit de moeilijkheden redt. Het gaat niet aan te stellen dat wij door afvoer van arbeidskrachten uit minder ontwikkelde landen en door het afrem men van hulp aan het buitenland een aarzelende economie weer in het rechte spoor kunnen brengen want de economi sche en politieke gevolgen van een zo danig optreden kunnen we ook niet zon der meer op de koop toenemen. Alle westerse landen zuilen in de eerste plaats ieder voor zich en voor een deel gezamenlijk orde op loon- en prijszaken moeten stellen. Het gezamenlijke element vinden we terug in afspraken tussen re geringen en centrale banken onderling om gelijk gerichte maatregelen te nemen. Daar hebben wij in de afgelopen weken een voorbeeld van gezien toen het ene Europese land na het andere besloot om het rentetarief omlaag te drukken. Duits land ging met zijn disconto van 6 naar 5 Engeland daalde van zeven naar zes en Nederland kon toen niet achter blijven hoewel het voor ons muntbeleid beter zou zijn geweest een hoog tarief te handhaven. m De overheidsuitgaven Het is vrijwel zeker dat er met de V.S. is gesproken om daar de daling van het rentepeil te beperken. Of hier in de komende maanden voor west-Duitsland en Nederland een revaluatie uit voort vloeit moet worden afgewacht. Indien dit gebeurt zal dit onze economie afkoe len en onze import goedkoper maken. Een zodanige maatregel zou tevens in- Kom nu naar onze showrooms. Bekijk en bewonder de 52 verschillende kleuren en dessins van Kela los te leggen tapijt tegels. Want nergens vindt u zo'n enorme keus in luxueuze en toch voordelige vloer bedekking voor uw hele woning. Kela los te leggen tapijttegels, alleen verkrijgbaar In onze showrooms. Uw voor deel: wij leveren direct aan u! zijn ca. 1 cm dik, wegen 4 kg per m2 en zijn verkrijgbaar vanaf f 16,80 per m2 incl. 14e/- BTW. n.v. Carpet-Center Holland Showrooms te Soest, Van Lenneplaan 73 Assen, Annemoonstraat 6 Nijverdal, Hotel Dalzicht Utrecht, Amsterd.str.w. 353 Geopend van 9 tot 17 uur behalve zondags PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN T4 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 Het opzettelijk beledigend uitlaten over een groep mensen wegens hun ras, gods dienst of levensovertuiging wordt binnenkort in ons land strafbaar gesteld. De Tweede Kamer heeft deze discriminatiewet reeds behandeld en het staat wel vast dat de nieuwe bepalingen te zijner tyd in ons wetboek van strafrecht zullen worden opgenomen. Met deze discriminatiewet sluit Neder land zich aan bij een uitspraak van de Verenigde Naties, krachtens welke uit banning van elke vorm van rassendis criminatie en alle vormen van gods dienstige onverdraagzaamheid uitdruk kelijk als een leidend beginsel werd aanvaard. Ook de Wet op de kollektieve arbeids overeenkomst en de Wet economische mededinging worden gewijzigd om kon- krete daden van discriminatie in het economisch en zakelijk verkeer zoveel mogelijk tegen te gaan. Gevangenisstraf of geldboete Wat verstaat men precies onder discri minatie? In het betreffende wetsontwerp wordt onder discriminatie verstaan „elke vorm van onderscheid, elke uitsluiting, beperking of voorkeur, die ten doel of tengevolge heeft dat de erkenning, het genot of de uitoefening, op voet van gelijkheid, van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden op poli tiek, economisch, sociaal of cultureel terrein van het openbare leven, wordt tenietgedaan of aangetast." Deze definitie is zeer ruim. Ze veroor deelt niet alleen de rassendiscriminatie, maar de discriminatie tout court. De regering stelt dus bijvoorbeeld ook het opzettelijk beledigend uitlaten over een groep mensen wegens hun godsdienst of levensovertuiging strafbaar. Op dit mis drijf wordt gevangenisstraf gesteld (ma ximaal 6 maanden) of boete (maximaal 1.000,—). Strengere sancties zullen gaan gelden jegens iemand, die in het openbaar aan zet tot haat tegen of discriminatie van mensen of gewelddadig optreden tegen persoon of groep van mensen wegens hun ras, hun godsdienst of levensover tuiging. Voor dit misdrijf geldt een ma ximale gevangeanisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste 10.000,—. Indien de schuldige een van deze straf bare feiten in zijn beroep begaat en binnen vijf jaar opnieuw zulk een feit pleegt, kan hij van de uitoefening van dat beroep worden ontzet. Hij, die deelneemt of geldelijke of an dere steun verleent aan aktiviteiten, ge richt op discriminatie van mensen we gens hun ras, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste zes maan den of een geldboete van ten hoogste 5.000,—. Nieuwe bepaling Als konsekwentie van een nieuwe wet telijke bepaling worden ook de Wet op de kollektieve arbeidsovereenkomst en de Wet economische mededinging ge wijzigd en aangevuld. De nieuwe bepaling wordt ondergebracht onder artikel 429 van het wetboek van strafrecht en luidt als volgt: „Hij die in de uitoefening van zijn beroep of be drijf, bij het aanbieden van goederen of diensten, iemand wegens zijn ras achterstelt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geld boete van ten hoogste 2.000, Zou dus een bedrijf iemand niet aan nemen, louter op grond van diens ras, en aan die mening openlijk uiting ge ven, dan is dat bedrijf strafbaar. Tot een verdergaand verbod dat ook in de particuliere sfeer bedreven discrimi natie zou treffen (bijvoorbeeld bij het Verhuren van kamers) is de regering niet willen overgaan, omdat dit een te grote ingreep zou betekenen in het pri- véleven van particulieren. Effectief? Het is natuurlijk een open vraag of de voorgestelde wettelijke maatregelen een bijdrage zullen leveren tot het tegen gaan van discriminatie. Kan het recht hier effektief werken wat betreft de beïnvloeding van het gedrag van per sonen? Wij hebben de indruk dat van deze wet in elk geval een psychologisch effekt zal kunnen uitgaan. Door discriminatie strafbaar te stellen geeft de overheid te kennen die discriminatie te veroordelen. Dat is een duidelijk gebaar, een princi pieel standpunt, dat hopelijk een be standdeel zal worden van het rechts bewustzijn van ons volk. Deze wet kan mogelijk ook de bereid heid tot aanpassing vergroten van min derheidsgroepen, die nu het gevoel zul len krijgen dat de overheid hun delicate positie begrijpt en hen via wettelijke maatregelen steunt en juridische be scherming biedt. Natuurlijk is het zeer twijfelachtig of een gevangenisstraf of geldboete iemand, die wegens discriminatie is veroordeeld, tot inkeer zal brengen. Daar geloven we nauwelijks in. Maar het kan in alge meen preventieve zin zijn nut hebben, dat zo'n persoon wordt veroordeeld. Daarmee geeft de rechter te kennen, dat belediging van groepen van per sonen vanwege hun ras, godsdienst of levensovertuiging in ons land niet ge duld wordt. houden dat wij ons vergist hebben toen wij bij de jongste revaluatie van de D.M. onze oosterburen niet zijn gevolgd. Ziehier een van de eerste moeilijke be slissingen waarvoor onze regering ge steld wordt. Helaas zal dit niet de enige zijn. Het Instituut voor Onderzoek van Over heidsuitgaven heeft ons verrast met een neutrale berekening van de overheids uitgaven, die duidelijk heen wijst naar mogelijke bezuinigingen. Dat is 'n impopu laire publikatie zowel voor de regerings partijen als de oppositie, maar zij zal zeker een rol spelen bij de cijfersopstelling voor de komende begrotingen. Die begro ting zal zeker niet het beeld vertonen dat de politieke partijken ons in hun verkiezingskoorts voor ogen stellen. Na 1971 zullen wij zeker zien dat ook hier de inflatieoffers gebracht moeten wor den. Het is verklaarbaar dat de verkiezings strijd werd gevoerd in een sfeer van optimisme. De ontnuchtering komt nu de stemmen geteld zijn. Dan gaat men de middelen tellen en daarmee moet men regeren. Enkele vaststaande feiten kunnen daarbij worden opgesomd. Schone beloften vervallen Eén van die feiten is dat er praktisch geen sprake kan zijn van belastingver hoging of verlaging. Van verlaging niet omdat de eenmaal aanvaarde taken bij de uitvoering .steeds meer geld verslin den. We denken bijvoorbeeld aan de ver dere uitvoering van de mammoetwet. Van -verhoging niet omdat de draag kracht bij particulieren en het bedrijfs leven zijn grenzen heeft bereikt. Bij par ticulieren zou men alleen de hogere in komens zwaarder kunnen belasten en die zijn in staat om deze lasten af te wen telen. Het bedrijfsleven kan men even min verder uitpersen omdat de winsten daar al een dalend beeld vertonen in gevolge de dalende kunjuncktuur en als gevolg van een loodzwaar aangetrokken vreemd vermogen met hoge rentelasten. De inflatie-verwachting heeft vele on dernemers ertoe verleid de normen van gezonde financiering te verlaten. De ge volgen zien wij in het verongelukken van grote en kleine zaken en in een sterk dalen van de winstcapaciteit bij de grote concerns, neem de resultaten bij Hoogovens over het eerste kwartaal van 1971. De geringere winsten zullen de schatkist minder inkomsten brengen en dit moet ook de kollektieve voorzienin gen aantasten. De nieuwe regering staat voor de taak de schone beloften van de verkiezingen waar te maken met een minder gevulde beurs. Dat kan alleen door duidelijke herverdeling van de middelen voor de meest urgente opdrachten. Daaronder zullen de woningbouw vallen en. het on derwijs als algemeen geziene velden van achterstand. Of daarbij nog gevoegd kunnen worden drastische verbetering van pensioenen, een volksverzekering voor arbeidsongeschiktheid en vele an dere aanvullingen van sociale voorzienin gen moet worden afgewacht. Zeker is dat men na een enerverende verkiezings- droom thans ontwaakt in een ontnuchte rende werkelijkheid van ontoereikende mogelijkheden. Probeer daar maar eens eer aan te behalen zelfs met een ver jongd kabinet. Een veel gehoorde zucht is, dat wij zo snel leven! Straks zal het waarschijnlijk nog sneller gaan en uiteindelijk zo snel, dat er geen „bijhouden" meer mogelijk is. En wat dan? Futurologen of toekomstkundigen ((futurologie is een splinter nieuwe tak der sociale wetenschappen) bezinnen zich nu reeds op dit probleem en de consequenties ervan, hopende dat het nog niet te laag mag zijn! SOEST De artsendienst wordt waargenomen vsn zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmor gen 8 uur door H. G. Rupert, Burg. Grotestraat 49, tel. 2388 en J. H. H. Overbeek, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 uur 13.30 uur J. G. van Eek, Waldeck Pyrmont- laan la, tel. 2765. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de ge hele zaterdag en zondag Apotheek Soest- dijk, v. Weedestraat 35, tel. 2487. Extra apotheekdienst zaterdag a.s van 8.30-12.30 uur Apotheek Julius, Laan- straat 26, Baarn, tel. 02154-2432. Oranje-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 46.10 Wit-Gele Kruis Zr. C. Bylard, Rubenslaan 97, tel. 5425, b.g.g. briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. 6906. Ieder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 2000,—. U lost af 18 x 127,07. Of 3500,— en u lost af 24 x 168,23. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Alles gaat nu inderdaad zo snel. De ont wikkelingen op welk gebied ook, onder gaan een versnelling, zo ook de veran deringen die om ons heen grijpen als de slurf van een thyfoon. Het is net alsof het maatschappelijke leven in eer; stroomversnelling terecht is gekomen. Uit dien hoofde leven wij in een ex ploderende tijd. Angstwekkend snelle vooruitgang De huidige menselijke wereld, zo meent Prof. Zimer, verandert in een dag nage noeg evenveel als vroeger in een jaar! Nog nooit eerder in de geschiedenis is onze kennis zo sterk gestegen als in de laatste tijd. Alle in de vakliteratuur neergelegde kennis onderging, om een voorbeeld te noemen, in de tijd van één eeuw en om precies te zijn in de periode van 1800-1900, een verdubbeling. Daarna ging slechts een halve eeuw voorbij om nogmaals tot een.verdubbeling te komen (1900-1950). Toen ging het nog sneller. In nog geen tien jaar t.w. van 1950-1960 vond de verdubbeling plaats. En de daar op volgende? Die werd bereikt na zes jaar (1960-1966) en als de tekenen ons niet bedreigen beleven wij nu na 5 jaar de laatste verdubbeling. Het gaat wel crescendo! Hetzelfde geldt in beginsel voor alle andere takken van de natuurwetenschap pen en de techniek. Ook de specialisa ties, de toepassingen en vooral niet te vergeten de wereldbevolking zelf onder gaan een versnelling in hun ontwikke ling, die hun weerga nergens in de ge schiedenis heeft. Het krijgt zo waar het effekt van een val-beweging. Als we deze niet spoedig afremmen of zelfs stoppen zal het met ons, hoe dan ook, gedaan zijn! Kollektieve zelfmoord Genoemde bruuske ontwikkelingen en veranderingen voeren volgens prof. Zi mer onherroepelijk en onstuitbaar naar een volledige vervreemding resp. ver wijdering tussen natuurwetenschappen en techniek enerzijds engeestes en so ciale wetenschappen anderzijds. Het zal voldoende zijn, zonder nadere argumen tatie, op te merken, dat dan een volle dige chaos met alle gevolgen van dien ons deel .zullen zijn. Voor beide brengt een en ander gewis en zeker ultra grote risico's mee! De ontwikkeling van de communicatie middelen maakt een steeds nauwer kon- takt en samenwerking tussen de volken op enze aarde mogelijk, maar gelijk tijdig ook een steeds hevigere konfron- tatie van de waardestelsels bij steeds grotere wederzijdse afhankelijkheid. De arbeid op farmaceutisch chemisch ge bied heeft geleid tot sterk vermeerderde oogsten en heeft velen van ziekten en pijn verlost, doch heeft eveneens gevoerd naar een bevolkingsexplosie! De ontdek kingen op kerngebied hebben ons ver rijkt met enorme energiebronnen van kosmische sterkte, waarbuiten wij straks niet meer kunnen, maar die ook tot een kollektieve zelfmoord (vernietiging der volken) kunnen leiden. Het biochemische onderzoek zal „morgen" een door de mens gedirigeerde en beheerste evolutie mogelijk maken doch tevens de bio chemische techniek dienstbaar maken aan destruktieve doeleinden door schei kundig aan de stoffelijke dragers van de erfelijke eigenschappen te knoeien. Streven naar eenheid Het ongelukkige echter is, dat de mens, die zo hoog in kennis is gestegen, toch nog de mentaliteit bezit van een ado lescent met een nog niet zo goed ont wikkeld verantwoordelijkheidsgevoel en moreel. Fraaie voorbeelden kon men destijds in de diverse concentratie- en andere kampen dagelijks tegen komen. In het bijzonder wat haar agressiviteit betreft, bevindt de mensheid zich mis schien nog in de puberteit, op het niveau van de mens uit het steentijdperk, ter wijl de aangeboren rem-mechanismen tegen het doden van soortgenoten door de ver-gaande mechanisering en auto matisering .een noodzakelijke en drin gende voorwaarde is, aangezien deze problemen niet alleen de vooruitgang maar ook het voortbestaan van het men selijke ras aan de orde stellen. Wat helpt nu alle vooruitgang als de mens geestelijk resp. mentaal niet in staat is of zal zijn deze te beheersen en onder controle te houden? De diep ste oorzaak van onze beschavingscrisis ligt nu volgens prof. Zimer in de alge mene mate en snelheid van de verande ringen, die al te groot zijn geworden, vergeleken bij de mate van de mense lijke aanpassing. Als men dit straks niet keren kan, zal de mensheid voor nog hetere vuren komen te staan: grotere spanningen, grotere noden en grotere oorlogen. Dan zal 's mensen lied uit zijn, waarschijnlijk gesmoord in een vreselijke dissonant. Er bestaat waarschijnlijk één biologische oplossing die helpt: de uitgroei van de volken naar één geïntegreerde mensheid! De volken zijn nu nog te vergelijken met met cellen maar straks dienen ze één aaneengesloten weefsel te vormen om zo als één organische eenheid naar buiten te treden en te funktioneren. Of het zo ver zal komen? In elk geval heb ben we zo biologisch te denken omdat de grond dezer dingen van primaire bio logische orde is. (Naast Braamhage) Katholiek Instituut voor Maatschappelijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon 02155-4040 (alleen van 9.00-10.30 uur). Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur, in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H. B. Lintelo, Veldweg 6, Soest, tel, 02155-6891. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster: dinsdag van 9-10 uur in Eltheto, Driftje 4A, tel. 2723. Andere werkdagen van 9-10 uur en maandagavond van 6.30-7 uur. Bureau Amersfoort, Bergstraat 29, tel. 03490- 10441. Ned. Ver. voor maatschappelijk werk „Humanitas" Maatschappelijk werkster: mevr. E. Kuijer-Mieras, Plasweg 12, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon: 02155-8168 (alleen van 9.30- 10.30 uur). Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stich ting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-10441. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. E. J. van Mameren-Dekker, Va leriaanstraat 10, tel. 02155-8481. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Zondag 10 uur ds. H. Woutny, Borneo (Indonesië), Zendingsdienst 19.00 uur ds. D. H. Bosma. Emmakerk Regentesselaan 10 uur ds. D. H. Bosma. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17.00 uur ds. J. Smit. Gebouw Middenw(jk, Pieter de HooghL 10 uur ds. Jac Smit. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. N. H. van Zanten, Soest. Jeugdkerken: 10 uur Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur Midden wijk, P. de Hooghlaan. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan 9.30 en 17 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. J. van Dijk, Om men. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 19 uur ds. Floor, Badhoevedorp. GEREF. GEMEENTE Dahveg hoek Beukenlaan. 10 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Van Haaren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. F. H. v. Aalst (N.H.), voor ganger N.P.B. Baarn. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 15.45 uur zendeling Robert Macky (Qr, Br.), leider W.E.C. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. H. W. Engelkes, Amen- foort. 12.00 uur Interk. Zondagsschool (Chr. kleuterschool). HERVORMDE KERK 10 uur ds. J. van Noort, Amerongen. 19 uur ds. F. J. Th. van Boven (zondag avondgebed). JOHANNES-STICHTING 9.45 uur ds. J. J. Mol. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. 10.30 uur ds. H. C. Valeton, doopdienst. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 uur prof. C. Veenhof. 1630 uur prof. C. Veenhof. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Flke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur drs. W. J. Manger. 24 mei, 20 uur Gemeenteavond in Wou- destein. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. ïn de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 en 11 uur. 18 uur Avondmis. Dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9,30 uur Hoogmis. In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 19.00 uur. ST. CAROLUSKERK, Soesterberg. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis. 11.30 uur (met zang). i

Soester Courant | 1971 | | pagina 11