aanbidsters aantreden! B I GD PERSON 0 MONTEUR IC MONTEUR ISTENTE htïng Ring 65 krachten IS en GNAAISTERS Oudertrots DE FUNCTIE VAN retariaat) e administratie) h bureau N de secretaris iSTDIJK" SCANDINAVISCHE FRUITCOCKTAIL meisje met MAVO/MULO Nederlands en met belang- ortgelijke opleiding en met Zes modellen uit de Libelle Gouden Mode- show: 1 wollen cape niet dubbele sluiting en losse sjaal. 2. Midi doorknooprok met liorte bolero met stro ken. 3. Japon met bijpassend jasje van bedrukt linnen. 4. Lange tuniek met tussensluiting tot de taille bijpassende knickerbocker. 5. Avondjapon met lange mouwen en volant-garnering. 6. Luchtige jurk met dubbele volantrok en vetergarnering. 'g of schriftelijk aan CONFECTIEBEDRIJVEN eenhoffstraat 52 b '2155-6052 - SOEST TEL. 6801 ~n wij een handig meisje alenkennis gewenst. 16 -19 jaar. RN - tel. 02154 ■4233 onze mangel- en inpak- - TELEFOON 2893 voor Tkers, die isch gebied lende voor- len. motiekansen Ie bereidheid Wie zou niet graag een gezin met aar dige kinderen willen hebben die goed kunnen leren op school? Zeker een toe stand die reden geeft.tot een gevoel van grote dankbaarheid, al vinden we het als we niet anders gewend zijn maar „heel gewoon". Vaak ook speelt de ijdelheid van de ouders een woordje mee en tonen ze zich zeer trots op din gen, die hun toch eigenlijk maar in de schoot geworpen zijn. Ze staan er wei nig bij stil hoe ze, zonder eigen verdien ste, gespaard zijn voor heel wat zorgen die andere ouders kwellen. Natuurlijk kunnen ook zij uitstekende ouders zijn, die alle liefde, zorg en aandacht voor hun kinderen over hebben, maar er staat bij hen dan ook zoveel ongemeng de vreugde tegenover. Heel anders staan de ouders ervoor, wanneer er iets hapert aan het lichamelijk of geestelijk welzijn van het kind. Gelukkig de ou ders die duidelijk inzien dat, zomin als anderen reden en recht hebben op ou- dertrots, zij zouden moeten buigen uit een soort ouderschaamte. Van hen zal oneindig meer gevergd worden aan ge duld, aan opoffering, aan medeleven, terwijl ze toch misschien nooit dat ef fect zullen bereiken, dat ze zo vurig zouden wensen. Toch zal aan een goed verzorgd kind het gevoel van liefde niet ontgaan. En in verreweg de meeste ge vallen zal het ons pogen met een grote aanhankelijkheid belonen. Niet dat we het kind al te zeer aan onszelf zouden moeten binden. Het moet juist ons stre ven zijn het van klein af zoveel moge lijk ..mee te laten doen", voorzover het dat maar enigszins kan opbrengen. Val se schaamte over de gebrekkigheid van de bereikte resultaten doen de ouders soms van allerlei pogingen afzien, ie voor het kind toch zulke uitstekende oefeningen zouden zijn en die hem of haar, zij het wat vertraagd, toch een heel eind op weg zou kunnen brengen naar een normale plaats tussen de an deren. Het moet voor een kind een ver schrikkelijk gevoel zijn te merken dat de eigen ouders zich voor hem scha men. Natuurlijk werkt dit verlammend Op de ontwikkelingOuders van „zor genkinderen" die zich naar beste weten voor hen inzetten zijn dan ook eigenlijk ?as de ouders die recht hebben op ou- dertrots. Als hier winsten worden ge boekt, dan is het dikwijls werkelijk een groot brok eigen verdienste, eigen opof fering, waar we groot respect voor mo gen hebben. jeTTY Het haar van haar Er zijn mode-verschijnselen die bij hun komst als een „modegril" worden gezien, maar zó inslaan, dat ze zich al gauw ontwikkelen tot onontbeerlijke attributen van de vrouwenmode. Een van die verschijnselen bleek ook de pruik te zijn. Werd het dragen van zo'n kunstmatige haartooi in sommige kringen aanvankelijk nogal sceptisch bezien, er is nu al haast geen vrouw meer die géén pruik op haar hooofd of in de kast heeft (voor speciale gele genheden). De grote opmars van de pruik is het gevolg geweest van het feit, dat de fabrikanten er volkomen in geslaagd zijn de „kunstmatigheid" geheel op de achtergrond te schuiven. De moderne geraffineerde technieken bij het vervaardigen van ?o'n hoofd tooi hebben een dergelijke graad van perfectie bereikt, dat een pruik nauwe lijks (of in het geheel niet) van een natuurlijk haardos is te onderschei den. Ook de prijs van een dergelijke verfraaiing heeft een grote rol gespeeld om de pruik populair te ma ken. Moest men vroeger een bedrag van vele honderden guldens neertellen voor een kunstmatige haardos, met de komst van het synthetische haar kwam de pruik binnen ieders bereik. Vanzelfsprekend doen de fabrikanten hun best óók met de mode m'ee te gaan, anders zou de aardigheid er gauw af zijn. Zo heeft Nederlands be langrijkste pruikenfabriek Carmen het verschijnsel hot-pants terstond aange grepen om ook een bijpassende hot-pruik op de markt te brengen on der de naam „Hot-Bird".. Het is een kort kapsel met de zo moderne lange pijpenkrullen-bakkebaarden. Onze grootmoeders hadden vroeger bestraf fend gezegd: „Kind, doe die slierten toch netjes tussen je kapsel", maar de mode lacht nu eenmaal om vroege re normen en tradities. U doet er goed aan de nieuwe „Hot-Bird" me teen maar te kopen, want u gaat er toch voor door de knieën. Ze is gemak kelijk wasbaar en onbrandbaar (prijs 79,en elke goede kapper en speci aalzaak kan ze u laten zien. Robijnrode gelatinepudding en fruitcocktail zijn de voornaamste ingrediën ten van .dit dessert, dat op een warme zomerdag ook heel goed als verfris sing kan worden voorgezet. Het dessert is gemakkelijk en vlug klaar te maken en vormt óók voor een feestmaal een waardige afsluiting. U hebt ervoor nodig: 1 pakje kersen-gelatinepudding, 1 pakje custardpudding, 2 ba nanen en 1 blik Californische fruitcocktail. Giet de fruitcocktail af. Gebruik de siroop als aanvulling op het water dat nodig is voor de bereiding van de gelatinepudding. Laat de gelatinepudding afkoelen. Maak daarna met behulp van custardpoeder een dunne vla en laat ook die afkoelen. Zodra de gelatinepudding is opgestijfd, wordt ze met twee messen bewerkt tot een schaal met gelatinepuddingbrokjes. Meng hierdoor voorzichtig fruit cocktail. Schep het geheel over in ruime glazen bowls. Het fruit-puddingmengsel vervolgens overgieten met de dunne vla. Alles garneren met in plakjes gesneden banaan. Goed gekoeld serveren. (Alle illustraties slaan op de hier beschreven modellen van de bekende fabrikant Triumph International) tiger voelt in een ééndelig badpak, zijn er grappige modellen met uit gesneden vlakken, die niet alleen fijn luchtig, maar ook „blikvange- rig" aandoen. Bij al deze modellen zijn de cups niet langer meer voor gevormd, zodat de boezem de na tuurlijke vormen houdt. Opvallen de metalen kettinkjes, gespen of ringen separeren de cups of die nen als summiere sluiting. De ma terialen zijn uiterst dun en licht elastisch met een zijdeachtige glans, zoals lycra-tricot en antron- flor. Voor de wat zwaardere figu ren zijn er decentere badpakken met ingebouwde foundations, die tevens het figuur corrigeren. De nieuwe kleuren zijn fris en pastel- achtig, zoals: champagne, perzik- geel, kirsch, cognac, turkoise, rese da, rosé en lila. De klassieke tin- aan hun trekken komen. Want de nieuwe bad- en strandmodellen onthullen meer dan ooit. Bikini's met kleine microbroekjes en trian- gelbehaatjes geven de huid alle kans om bruin te worden. Er zijn zelfs een paar modellen van een speciaal soort batist, dat voor 70 procent ultraviolette stralen door laat, zodat de hele body egaal kan bruinen. Voor wie zich pret- A1 is de temperatuur op het mo ment dat ik deze regels schrijf nog verre van zomers, het weer kan elke dag omslaan (en misschien is het al omgeslagen, als u dit arti keltje leest). Laten we dus opti mistisch blijven en om te begin nen zeggen: Zonaanbidsters, aan treden De liefhebsters van de zon zullen in ieder geval wat de bad kleding betreft deze zomer beslist ten als marine, zwart en bruin zijn eveneens op het zomerprogramma gebleven. Effen en tweekleurige combinaties zullen, evenals zachte imprimé's deze zomer een vrolijk strandheeld opleveren en de draagsters een extra charmant ac cent geven.

Soester Courant | 1971 | | pagina 15