Brillen - Zonnebrillen VAN ESSEN - OPTIEK QARAQE STAM SOEST-ZIIID - SPLITSING HOOFDWEG-SOESTERB.STR Leverancier voor ALLE Zieken fondsen en Particuiieren. Zonnebrillen op sterkte van eigen bril r. a. hofman REIZEN NAAR HET BUITENLAND? VOOR EËN RENAELT, NIÉITW ÓE GËORtTIKT Promotie van Olympia-dames nu aan zijden draad Leden-spelavond van de S.P.S.V. Zondag erewedstrijd SEC-veteranen Schaaktoernooi van de Soester schaakclub Politiebureau 444 4 Telef. Brandweer 3333 SEC-jeugdtournooien Nationaal volleybaltoernooi van S.V.V. „bekend om de pasvorm" ,.Tempo"-renners streden om clubtitels Jan Willem de Lange snelste sprinter, Jos Schipper sterkste op de 100 km. verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen Senior-atletiekploeg van c^=S!it5ii!raid]ANVR reisagenten Voetbal in Bedrijfssportcompetitie Gaai u trouwen Inlichtingen ever alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Beroemde voetbalteams zaterdag a.s. op SEC terrein Uitslagen schoolkorfbal wedstrijden S.O. Soest kwam sterk voor de dag DINSDAG 18 MEI 1971 REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 - N1EUWERHÓEKPLEIN 1 - SÖESTDIJK 1 Telefoon-02155 Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER Inruil Financiering N.O.C.-garantie Donderdagavond om 6 uur kwamen de dames van Olympia in het veld tegen het Apeldoornse BBSC, samen met het Alkmaarse „Molenwiek" het trio dat strijdt om twee plaatsen, in het voorportaal van het Nederlandse volleybal-walhalla. Met 1 overwinning uit drie wedstrijden moesten de Soester dames deze wed strijd winnen wilde men promotie in eigen hand houden. In een goed bezette Apeldoornse sporthal, met een handje vol Soester supporters waaronder de direc teur van de sportstichting de heer Peet met zijn echtgenote, gingen de Soester dames goed van start en in een goede en spannende wedstrijd gaven zij elkaar maar heel weinig toe. Ondanks de grotere routine lukte het de Olympia-dames onder leiding van coach W. Paans ook nu weer niet de zege te behalen, en op het nippertje verloren zij deze belangrijke wedstrijd met 3-2. Van de uitslag van de wedstrijd „Molenwiek"- B.B.S.C. zal de eventuele promotie van Olympia nu afhangen. yW In onze showrooms kunt u rustig de diverse - modellen bezichtigen en* .deskundig worden U, bent van harte welkom De jaarlijkse leden-spelavond van de Soester Politie Sport Vereniging, waar aan verbonden het kampioenschap 1971 sjoelen voor dames en heren, werd maandagavond in de brandweerzaal ge houden. De gehele avond, die werd geopend door de voorzitter van de SPSV, de heer W. Na het schitterende succes in het Soest veteranentoernooi, waarin de SEC-for- matie de eerste prijs behaalde, speelt een gedeelte van de SEC-veteranen zondag a.s. om 13.00 uur opnieuw een erewed strijd. Op bezoek komen de veteranen van de vereniging Beverwijk, die afde lingskampioen in het district Haarlem werden, en de strijd aanbinden tegen de d. Brink stond in het teken van heteveneens kampioenzijnde SEC-veteranen- spel. ploeg. Bij de z.g. zeskamp met sjoelen, schie-S^srecht bij dit treffen is de heer ten, kegelen, biljarten, ringwerpen en1F- Snhagen SEC speelt met haar oude pijltjes gooien, werd ieder spel afzonder- drac£s ln de volSende opstelling, doel. lijk met punten gewaardeerd. Alleen!®; Groenestein. Achter: Leo van het voor het biljarten was een aparte rege- Klooster Joop Jebbmk Henk Kamp- ling getroffen, doch de punten telden wel mee voor het geheel. De hoofdprijzen sjoelen vielen alsvolgt: Dames: 1. Mevrouw T. den Hartog, kampioene, 487 punten. 2. Mevrouw W. v. d. Klashorst, 482 punten. 3. Mevrouw M. Tuinman, 467 punten. 4. Mevrouw G. ten Hove, 465 punten. 5. Mej. W. E. van Ginkel, 458 punten. Heren: 1. W. den Hartog, kampioen, 602 punten. 2. R. ten Hove, 583 punten. 3. W. v. d. Brink, 570 punten. 4. W. ter Haar, 557 punten. 5. S. v. d. Klashorst, 556 punten. Uitslag zeskamp: Dames: 1. Mej. J. F. Alkemade, 129 pun ten. 2. Mevr. G. ten Hove, 129 punten. 3. Mevr. L. ter Haar, 69 punten. Heren: 1. A. v. d. Born, 119 punten. 2. W. ter Haar, 95 punten. 3. M. Starink, punten. Aan de biljartwedstrijd namen zestien heren deel. Om winnaar te worden na ieder partij, moest 15 caramboles worden gescoord. In de finale plaatsen zich M. de Wolf en B. Snijders. De heer M. de Wolf werd tenslotte winnaar. Aan het einde van deze gezellige avond, reikte de heer W. v. d. Brink de prijzen uit. Voor de 23e maal organiseerde de Soest Schaakclub het schaaktoernooi dat ieder jaar op Hemelvaartsdag wordt gehouden. Het werd woensdagavond door wethou der K. de Haan geopend, waarna de 52 deelnemers, verdeeld in 13 groepen, aan hun wedstrijden begonnen. Donderdag avond waren de uitslagen bekend. Invitatiegroep: 1. Nolte, Utrecht. 2. Ver- holt, Utrecht 2 pnt. 3. Samson, Soest IV2 pt. 4. Kerkmeester 0 pt. De heer Nolte kwam in het bezit van de wisselbeker. Groep 1. 1 Ing. K. J. Vegter, Soest 2 pt. 2. J. E. v. Beimum, Soest 2 pt De heer Vegter komt volgend jaar uit in de in vitatiegroep, waaruit de heer Kerkmees ter degradeert. Groep 2. G. Wilschut, Amsterdam 3 pt. Groep 3. R. Dieks, Ouderkerk a.d. Amstel 2V» pt. Groep 4. A. Pool, Zeist 2V2 pt. Groep 5. A. Willemse, Amersfoort 2V2pt. Groep 6. J. W. Driesen, Utrecht 2V2 pt. Groep 7. H. A. Rigter, Amersfoort 3 pt. Groep 8 H. Hartjes, Amsterdam 3 pt. Groep 9. E. de Jong, Utrecht 3 pt. Groep 10. D. K. van Balen, Soest 2V2 pt. Groep 11. J. Knoterus, Baarn 3 pt. Groep 12. H. Mattheyer, Soest 2V2 pt. Daselaar en Wout de Bruin. Voor: Jan Schalkwijk, Lammert Ruttenberg, Tony Dasselaar en Jan Veldhuizen. Gisteren, op de stralende Hemelvaarts dag, kwam de senior-atletiekploeg van de S.O. Soest op de sintelbaan van Maarschalkerweerd in Utrecht in actie voor de eerste wedstrijd van de com petitie 1971, waaraan wordt deelgenomen door de atletiekverenigingen uit Vlaar- dingen Blauw-wit, Amsterdam; Vitesse, Utrecht; Edam; en A.A.V. uit Alphen a.d. Rijn. De door blessures geplaagde Ton Duits werd voor deze serie wedstrijden tot ploegleider gebombardeerd, en ontpopte zich tijdens het verloop van de strijd, als een man waar men nog veel plezier van kan beleven. S.O. Soest debuteerde bijzonder goed in de atletiek-competitie, na opmaking van het totaalklassement bleek dat men, on danks deze vertegenwoordiging op de technische nummers met miniem ver schil de tweede plaats had bereikt, maar deze achterstand zal maar van korte duur zijn, daar door de onlangs aange trokken trainer de heer Steenbergen, geen onbekende in de vaderlandse atle- tiekwereld, met een jeugdkampioenschap verspringen en internationale ervaring op de korte afstand, dit verschil snel te niet gedaan zal worden. De eervolle tweede plaats bereikte men onder meer met zes eerste plaatsen, waarvan er vijf op de loopnummers wer den behaald. Slechts W. Oude Reimer kwam bij het speerwerpen met een af stand van 45,23 m. op de eerste plaats bij een van de technische nummers. De overige le plaatsen werden behaald door Jan Paauw met 52.8 sec. op de 400 me ter, Gejo Spans met 4 min. 6.6 sec. op de 1500 meter, Piet Majoor met 9 min. 17.3 sec. op de drie kilometer en de 4 x 100 meter estafetteploeg bestaande uit Gejo Spans, Jan Paauw, Richard Eg- dom en Jan de Haard. De Soester reser- veploeg bestaande uit Ron van Duuren, Peter Overbeek, Ton Duits en Anton Hofslot bevestigde de kracht van Soest door in de reserve-poule als le te ein digen. Jan de Haard die door studie zwak start te in het prille baanseizoen, verraste op de sprint vriend en vijand, en liet duide lijk zien op de korte afstand best uit d« spikes te kunnen. Zijn sterke lopen als laatste loper in d« estafette-ploeg, royaal binnen de 12 sec., onderstreept dat het beste. Met een be tere techniek, die de heer Steenbergen hem ongetwijfeld bij gaat brengen, moet het voor De Haard mogelijk zijn, binnen kort beneden de 11 sec. te lopen. Bij het verspringen kwam deze specifieke loper toch nog op 5,04 meter. Bij het hoogspringen werd Jan Paauw Soest's beste vertegenwoordiger met een sprong van 1,50 meter. Trainer Steen bergen wierp de discus 25,32 meter. Zaterdag 19 mei wordt er op de velden aan de Bosstraat een pupillentoernooi gehouden waaraan 8 teams deelnemen. De wedstrijden vangen aan om 11.30 uur. Twee adspirantenelftallen van SEC ne men deel aan het toernooi van Amsvorde in Amersfoort. De wedstrijden beginnen daar te 10 uur. Een pupillenelftal gaat op bezoek bij de Zebra's in Hilversum. Vertrek vanaf het clubhuis om 12 uur. Zondag 20 mei nemen de junioren A deel aan het toernooi bij Quick in Amersfoort. De eerste wedstrijd wordt gespeeld om 12 uur. Vertrek vanaf het clubhuis om 11 uur. Zaterdag 19 mei spelen om 17.30 uur de zondagelftallen I en II in Nijkerk een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sparta (N). Onder bijzonder gunstige weersomstan digheden werden op Hemelvaartsdag de wedstrijden van het 17e nationale vol leybaltoernooi van de Soester Volleybal Vereniging gespeeld. Aan dit toernooi namen in totaal 110 teams deel, die op de 22 uitgezette vel den, 242 wedstrijden speelden. De leiding van dit grootse evenment was in handen van de heren A. Bosboom, C. v. Herwaarden, J. Lijkedijk en H. Stam. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester. De wisselbeker kwam bij de dames in handen van Milavoc uit Deventer, bij de heren was hij voor The Smash uit Cas- tricum. De uitslagen waren: Heren Ereklasse: 1. The Smash, Castri- cum. 2. SOS 1, Utrecht. 3. Olympia, Soest. Heren A klasse: 1. SOS 2, Utrecht. 2. Tovo 1, Utrecht. 3. Athlon 1, Utrecht. Heren B klasse: 1. V.K. Amsterdam, Am sterdam 2. Tovo 2, Utrecht. 3. Olympia 2, Soest. Heren C klasse: 1. Tonegido 3, Voorburg. 2. Olympia 3, Soest. 3. Foxboro, Soest. Heren D klasse: 1. Olympia 5, Soest. 2. Tonegido 4, Voorburg. 3. V.K. Amster dam 3, Amsterdam. Jongens A klasse: 1. Tonegido A, Voor burg. 2. Spirit, Amersfoort. 3. Olympia A, Soest. Jongens B klasse: 1. Olympia C, Soest. 2. Tonegido B, Voorburg. 3. Olympia B, Soest. Dames Ereklasse: 1. Milavoc, Deventer. 2. Arjos 1, Leiden. 3. Athlon 2, Utrecht. Dames A klasse: 1. SOS 2, Utrecht. 2. DEM, Beverwijk. 3. Tovo 1, Utrecht. Dames B klasse: 1. Phoenix, Heemskerk. 2. SW 3, Soest. 3. Tonegido 2, Voorburg. Dames C klasse: 1. V.K. Amsterdam, Amsterdam. 2. Spirit 3, Leiden. 3. Xenon 2, Amsterdam. Meisjes: 1. DEM, Beverwijk. 2. Olympia A, Soest. 3. Tonegido, Voorburg. STEENH0FF5TP 53 TEL 2842 SOEST Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Verleden week streden de renners van de Ren- en Toervereniging „Tempo" op het industrieterrein om de sprint-club- titels. Na de series plaatsten Jan Wil lem de Lange, Jaap v. d. Broek en Ge- rard v. d. Hoef zich voor de finale-se ries. In die eerste serie kwamen v. d. Broek en v. d. Hoef tegen elkaar uit. G. v. d. Hoef eindigde als eerste met een tijd van 13.2 sec. over de laatste 200 meter. In de 2eserie kam Jaap v. d. Broek op nieuw in het strijdperk, nu tegen Jan Willem de Lange. Weer lukte het Jaap Broek niet om als le te eindigen en hij moest de overwinning aan De Lange la- Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9a - Telefoon 5671 - 4905 Droog, mooi weer en goede belangstel ling waren de ingrediënten, die het ge recht voetbal completeerden. Een ge recht, dat goed van smaak was, ofwel sportief zonder bijsmaak. Er zijn weer velen in het veld geweest en die lieten zich alleen van hun beste zijde zien. Ook langs de lijnen ontwaarden wij weer meerdere directie/stafleden van de be drijven, een van onze wethouders en chirurgische belangstelling. Totaal zijn er thans in 4 avonden 119 wedstrijden verspeeld en om bij voetbal te blijven, zijn de uitslagen als volgt: AVIA 1-Eranson 1 0-1. Lindner 1-V. Kooy 2 3-0. Foxboro 1-Mercurius 8-0. Kerkhof-Atlas 2 1-0. V. Kooy 1-V. Hengstum 1 1-1. Foxboro 1-Kerkhof 0-0. Lindner 2-AVIA 2 1-1. V. Hengstum-Smeeing 2 0-0. Gemeente 2-AVIA 2 1-0. De Mijnt-ASI 1 1-0. Smeeing 2-L. Rademaker 0-1. V. Kooy 2- AVIA 1 1-0. SPSV-Houdijk 0-2 V. Kooy 2-Branson 1 0-0. Klomp-Fr. Bosman 1-0. Brandweer 2- Raiff. Bank 0-0. ARCO 1-Klockner B2 5-0. Lindner 1-Branson 1 0-0 Brandweer 1-AVIA 2 4-0. Gemeente 1-Dalco 2 1-0. Lindner 1-AVIA 1 1-0. Gemeente 1-ARCO 1 1-0. V. Kooy 1-L. Rademaker 3-0. ASI 2-Houdijk 0-3. Lindner 2-Gemeente 2 0-0. Klomp- Brandweer 2 2-0. Fr. Bosman-Raiff. Bank 1-0. Brandweer 1-Gemeente 2 1-0. De volgende poule-winnaars konden bij geschreven worden: Poule E: Lindner 1. Poule K: De Munt. Poule L: Houdijk. Voetbal 3 op 25 mei belooft een zeer spannende avond te worden, dan zijn alle poule-winnaars bekent en beginnen de halve finales. Vrijdagavond is het fietsen geblazen om 19.00 uur, vanaf de parkeerplaats S.O. Soest. Zaterdagmorgen 9.15 zwemmen in het Natuurbad en maandag de 2e handbal avond, met naar wij hopen complete, niet vernielde doelen. Enkele vandalen hebben namelijk de echt moedige daad gesteld 2 doel te vernielen. Zeer spor tief, doch zonder effect, want 10 minuten later konden de wedstrijden toch weer voortgang vinden. ten, die met een tijd van 12.8 sec. over de laatste 200 meter, direct zijn kandi datuur voor de clubtitel stelde. In de serie De Langev. d. Hoef haalde Jan Willem te titel binnen. Van de Hoef had geen antwoord op het geweld van De Lange. In de strijd om de 2e en 3e plaats was het Jaap v. d. Broek die de 2e plaats opeiste, G. v. d. Hoef werd daarmede 3e Bij de nieuwelingen ging de finale tus sen Joop Schaafsma en H. Renes. De grotere routine van Schaafsma gaf de doorslag en leverde hem de titel sprint kampioen '71 op. Bij de adspiranten was het Bert v. d. Broek die de titel mee naar huis nam. Traditiegetrouw kwamen aan het slot van de wedstrijd de winnaars van de drie klassen tegen elkaar in het strijd perk. Joop Schaafsma zorgde voor een grote verrassing door de amateur-kam pioen De Lange op de streep te kloppen. Zondagmorgen werd op hetzelfde par koers het lange-afstandskampioenschap verreden. Onder ideale weersomstandig heden starte adspiranten, nieuwelingen, amateurs en veteranen tegelijk voor de voor hun klasse vastgestelde kilometers. G. v. d. Hoef liet er geen gras over groeien en verkoos al snel na de start de vrijheid, die echter maar van korte duur was. In hoog tempo bleef het veld compleet, totdat na 30 kilometer een kopgroepje ontstond, bestaande uit H. v. d. Hoef, J. Smit, J. Schaafsma en Gerrit Ruttenberg. Erg lang heeft dit gevarieerde kwartet van zijn voorsprong niet genoten. Jos Schipper voerde het tempo van het peloton steeds verder op en het lukte de vluchters in te lopen. Jan Willem de Lange en Kees Bokma werden door pech voor de titel uitge schakeld en staakten de strijd. De strijd spitste zich toe. Jaap v. d. Broek, Jos Schipper, Herman v. d. Hoef en Jan Smit trokken in hoog tempo op de finish af om uit te gaan maken wie de titel voor dit jaar zou gaan opeisen. Het lukte niemand om een beslissende voor sprong te nemen, en de strijd moest in een sprint worden beslist. Jos Schipper toonde zich de snelste, en liet de ande ren duidelijk achter zich. Jaap v. d. Broek eindigde als 2e, Herman, v. d. Hoef werd 3e en Jan Smit klasseerde zich als 4e. Bij de nieuwelingen, die zestig kilometer moesten rijden, werd Joop Schaafsma de duidelijke kampioen, terwijl Bert v. d. Broek de titel bij de adspiranten onbe dreigd opeiste. Bij de veteranen kon Gerrit Ruttenberg zijn titel niet prolon geren. De concurrentie in de persoon van Wim Schaeffer lag op de loer om de titel van de „eeuwige" kampioen over te nemen. Ruttenberg had ditmaal geen antwoord op de aanval van Scheaffer en moest met de 2e plaats genoegen nemen. Henk de Bree werd 3e. Na afloop van de wedstrijden reikte voorzitter A. Semper in de kantine van „Tempo" de prijzen en kampioenstruien uit die vergezeld gingen van de gebrui kelijke bloemen. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Het beroemde SEC-jeugdtoernooi voor pupillen, waarbij practisch de gehele SEC-jeugd van 8-lz jaar acte de presen- ce geeft is voor zaterdag 22 mei a.s. „rond". Hoe belangrijk men deze jaarlijks terug kerende festiviteiten vindt blijkt wel uit het feit dat de reeds geplande wedstrij den van SEC zondag' I en zondag II voor zaterdag a.s. zijn verzet van 2 uur naar vijf uur (in Nijkerk) opdat de seniorenleden van SEC I en SEC II hun bijdrage aan het toernooi kunnen leve ren. Al het SEC-kader werkt mee aan dit feest, waarvoor vier prachtige prijzen beschikbaar zijn gesteld en aan 130 SEC- leden hopelijk weer een onvergetelijke dag zal geven. Oud-SEC-spelers, actieve zaterdagspelers en zondagspelers zullen weer als coach fungeren bij de acht ploegen met de zo beroemde namen. In poule I speelt Ajax met zaterdag linksbuiten Piet Hartman als coach en begeleid Tony Dasselaar de ploeg van Panathinaikos uit Griekenland en zal zaterdagcommissielid Rinus van Ginkel trachten Madrid hoge ogen te doen gooien. Jan Verwey sr. tenslotte zal in poule I de ploeg van Arsenal (reeds winnaar van de Engelse Cup en landskampioen) doen aantreden tegen zowel Ajax als Panathi naikos. In poule II ook echter namen van bete kenis. Jan Veenendaal sr. is de coach van Feijenoord en heeft, naar men be weert, grote plannen; echter zullen va der en zoon W. Pureveen resp. met Rode Ster Belgrado en Real Madrid de snode plannen van Veenendaal sr. trach ten te verijdelen. Eerste zondagelftalspe- ler Gert Jan Timmer is de Zuid Ameri kaanse vertegenwoordiging met de ploeg van Estudiantes de La Plata en zal trachten zijn spelers, gezien de grote be langen, in toom te houden. Het toernooi waarvoor SEC veel belangstelling van de ouders verwacht gaat om 12 uur van start en zal om ca. vier uur beëindigd zijn. Sedert ruim 20 jaar worden jaarlijks door de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding op de scholen in de gemeen te Soest, korfbalwedstrijden georgani seerd, voor voor leerlingen van de zesde klas. Dit jaar werden deze wedstrijden gespeeld op dinsdag 18 mei op de velden van de v.v. SEC aan de Bosstraat. Alle vijftien basisscholen namen aan deze wedstrijden deel. De twaalftallen waren ingedeeld in negen groepen van vijf-twaalftallen zodat in totaal 540 kin deren, met de reserves mee ruim 600, onder prachtige weersomstandigheden een mooie sportdag hebben gehad. De heer R. K. de Jager uit Hilversum, had als vanouds de gehele organisatie op papier uitgewerkt, maar kon in verband met ziekte zich niet met de algehele lei ding belasten. Deze was nu in handen van de heren L. Overhoff en J. Kene- mans bijgestaan door de heren H. An- kone en G. Stekelenburg. Groep A: 1. Prins Willem Alexander- school; 2. Min. de Visserschool; 3. Van der Huchtschool. Groep B: 1. Margrietschool; 2. Theresia- school; 3. De Savornin Lohmanschool. Groep C: 1. St. Ludgerusschool; 2. St. Josephschool; 3. St. Bonifaciusschool. Groep D: 1. Min. de Visserschool; 2. Da Costaschool; 3. Theresiaschool. Groep E: 1. Margrietschool; 2. De Savor nin Lohmanschool; 3. Willibrordusschool. Groep F: 1. Centrumschool; 2. Insinger- school; 3. Mariaschool. Groep G: 1. Margrietschool; 2. Prins Willem Alexanderschool; 3. Van der Huchtschool. Groep H: 1. St. Theresiaschool; 2. St. Willibrordusschool; 3. Da Costaschool. Groep K: 1. Mariaschool; 2. Min. de Vis serschool; 3. St. Willibrordusschool. I 4

Soester Courant | 1971 | | pagina 5