tankina 4 aavo uitnodiging kela JÖ I los te leggen tapijttegèls WEINIG TIJD VOOR FUSIEBESPREKINGEN Kelnerskleding AUTORIJSCHOOL „ENGEL" ONZE VOOROUDERS EN HUN WERK HET RUSTHUIS GRENSHEFFINGEN MEDISCHE DIENST ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 Noorderweg 23 W. ZEGGELAAR PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN le Gooise KLEDINGVERHUUR De suiker is geen echt struikelblok Hendrik-Jan de tuinman zegt, bij nieuwstr. 56 - soest telefoon 02155-6228 kunt u goed terecht. Die bloembakken voor f 9,65 UW SUCCES IS ONZE RECLAME Gevonden voorwerpen Interkerkelijke Pinkster- dienst Ook op 2e Pinksterdag is onze showroom te Soest geopend. Singer naaimachines Maatschappelijk Werk Vrijdag 26 mei 1971 De sektie betaald voetbal van de K.N.V.B. en de Federatie Betaald voetbal Orga nisatie (F.B.O.), willen vóór 1 juni weten welke clubs in het betaalde voetbal een lusie aangaan of naar de amateurs terugkeren. Op 15 mei is dat in een rumoerige vergadering gesteld. De termijn van twee weken om al dan niet lopende fusiebe sprekingen rond te krijgen lijkt bijzonder kort. Temeer omdat de ledenvergaderin gen van de betrokken clubs hun fiat moeten geven in de rteeste gevallen aan een fusie of terugkeer naar de amateurs. Toto betaald sanering Een geweldige meevaller voor de F.B.O. en de sektie betaald voetbal is, dat de prijs van het invullen van een totokolom met vijf cent wordt verhoogd. Daaruit ontvangt de K.N.V.B. volgend seizoen ongeveer 2,8 miljoen meer, die zij wil besteden voor de saneringskosten van het betaalde voetbal. Die saneringskosten komen erop neer, dat de clubs die naar de amateurs terug gaan door de K.N.V.B. zullen worden ge holpen om uit hun benarde financiële positie te komen. Dat hoeft de animo om naar de amateurs terug te gaan bedui dend versterkt Dertien „ongelukkigen" Dertien clubs zullen moeten verdwijnen, waarna een eredivisie van 18 en een eerste divisie van 20 clubs over blijft. Op de voorlopige lijst van de F.B.O. van de clubs die moeten verdwijnen uit het betaalde voetbal prijken de volgende na men: E.D.O. (Haarlem), R.C.H. (Heem stede), Baronie (Breda), Hermes D.V.S. (Schiedam), Fortuna Vlaardingen, Z.F.C. (Zaamdam), Volewijckers (Amsterdam noord), S.C. Drente (Klazienaveen), R.B.C. (Roosendaal), A.G.O.V.V. (Apeldoorn), Gooiland (Hilversum), Limburgia (Heer len) en N.O.A.D. (Tilburg). Baronie heeft al aangekondigd zich te zullen terugtrekken. De voorgenomen fu sie van de sektie betaald voetbal met N.A.C. (Breda) gaat niet door. E.D.O. is in principe tot overeenstemming geko men om te fusioneren. R.C.H. uit het zeer naburige Heemstede stribbelt tegen, maar heeft de keus tussen terugkeer naar de amateurs of meedoen aan de fusie in Haarlem. Wijze mannen In Tilburg vordert de commissie van wijze mannen met de fusie tussen Wil lem II en N.O.A.D. Daarentegen is in ACHTEROM 6, HILVERSUM (100 m. van station) Tel. (02150) 4 87 00 Vraag offerte VERKOOP in kleur en zwart Het ls een beetje potsierlijk dat een kwestie van de suiker die Groot-Brittan- nië traditioneel betrekt uit West-Indië het voornaamste struikelblok zou zijn voor Engelands toetreding tot de E.E.G. En hoewel over die suiker voornamelijk het lawaai uit Brussel komt, is dit niet /iet kardinale punt. Wel een belangrijk punt. Op de Caraïbische eilanden drijft de economie nagenoeg uitsluitend op het suikerriet en de daaruit gewonnen sui ker is niet makkelijk af te zetten op de wereldmarkt vandaar dat men erg gelukkig is met de Britse bereidheid tot kopen; zo wast in het gemenebest de ene hand de andere wel eens vaker. De E.E.G. echter zit met een overprduk- tie suiker, uit de biet gewonnen, gesub- sideerd ook nog en die industrie te gron de laten gaan is politiek in Europa niet verkoopbaar. En of Engeland dus maar mee wil doen en de thee met Europese suiker zoeten. In de Caraïben moet men dan maar wat anders gaan doen. Daartegen valt aan te voeren dat het in industriëel Europa, waar de syikerfabri- kage onbetekenend is binnen de veelzij digheid van bedrijvigheden, heel wat simpeler is om op wat anders over te stappen zonder veel werkloosheid, zon der grote stroppen, dan daar. Al was het maar omdat suikerriet er acht jaar voor neemt om oogstrijp te worden. En hoe stampt men daar plotsklaps een nieuwe werkgelegenheid uit de grond voor nagenoeg de hele werkende bevol king? Bovendien is die hele hoeveelheid Caraïbische suiker ook weer niet zo ge weldig dat daardoor de E.E.G. helemaal uit zijn evenwicht zou raken. Een beetje vaag voorstel van de E.E.G. om pas later de zaak nog eens opnieuw te bezien is door de Britse onderhande laar Rippen verontwaardigd van de hand gewezen weer een rel in Brussel. Maar het is onzin er al te zwaar aan te tillen. Als de wil er is, kan men het zonder marathonzittingen in een weekend van a tot z rond hebben. Vandaar dat het belangrijker is wat pre mier Heath in Parijs bespreekt met pre sident Pompidou. Tot dusver gaf Frank rijk niet de indruk of het zich overmatig inspande om de Britten erbij te krijgen, vandaar ook dat eigelijk ondergeschikte kwesties zo'n overheersende rol konden gaan spelen. Maar er is iets veranderd in de Franse houding, vermoedelijk door dat de Duitsers tegen de Franse wens in hun gang gingen met hun opvatting van verdediging van de mark. Wat de Gaulle en in zijn kielzog Pompidou altijd heb ben weten te voorkomen is nu gebeurd: Duitsland dat economisch het sterkst is buigt zich niet langer voor Frankrijk dat diplomatiek-strategisch het handigst is. En het is de Fransen niet ontgaan dat in diverse opvattingen zoals de afkeer van supra-nationale instellingen Brit ten Fransen gelijk denken. Pompidou kan het daarom nu wel eens nuttig gaan vinden samen met de Britten tegen de Duitsers opgewassen te zijn in de E.E.G., nu hij het met al zijn handig heid alleen niet meer klaar speelt. En als hij die overtuiging eenmaal heeft, is ïnet de suiker en dergelijk detailwerk het getob snel van de baan. Schiedam het gesprek, op initiatief van het gemeentebestuur, tussen S.V.V., Her mes D.V.S. en Fortuna Vlaardingen op niets uitgelopen. In Amsterdam wordt nog steeds getracht Volewijckers te bewegen haar betaalde sektie met die van D.W.S. samen te voegen onder de naam F.C. Amsterdam. Drente heeft het nog niet met zoveel woorden gezegd, maar schijnt bereid te zijn naar de amateurs terug te keren. Fusiekansen zijn er niet. Dat geldt ook voor Gooiland, R.B.C. en A.G.O.V.V. Gecompliceerd In Limburg ligt de zaak zeer gecompli ceerd. Limburgia staat op de lijst van de der tien clubs met de geringste bezoekers aantallen, maar voelt weinig voor terug keer naar de amateurs. Onder leiding van de K.N.V.B. wordt gesproken over een mogelijke fusie met de Fortuna Sit- tardia Combinatie en/of Roda J.C., twee clubs die niet veel meer bezoekers trek ken. Z.F.C., de enige club uit het lijstje die financieel gezond is, schijnt voor fusies met AZ '67 (Alkmaar), Volendam of Vo lewijckers eisen te stellen die voor deze clubs moeilijk aanvaardbaar zijn. Bezoekers aantal Het lijstje van dertien clubs is door de F.B.O. samengesteld op basis van de gemiddelde aantallen bezoekers die deze clubs hadden bij thuiswedstrijden in de afgelopen vijf jaren. Daarbij telden de bezoekersaantallen in de twee laatste seizoenen het zwaarste. Het is niet te verwonderen, dat het alleen clubs uit de tweede divisie zijn. Daarvan zouden al leen P.E.C. (Zwolle), Eindhoven, Roda JC (Kerkrade) en V.V.V. (Venlo) overblijven. Door de gunstige regeling die de K.N.V.B. wil treffen voor clubs die naar het ama teurvoetbal terugkeren, zijn er enige ver enigingen geweest die niet bij „de dertien" zijn vermeld, maar daarvoor wel belang stelling hebben getoond. De namen van deze clubs zijn niet bekend gemaakt, maar uit een betrouwbaar te achten bron hebben wij de namen van Veendam en V.V.V. gehoord. De Venlonaren schijnen veel konkurrentie te ondervinden van de Duitse topclub Borussia Mönchen Glad- bach en P.S.V., terwijl dit seizoen veel Veendammers liever naar Groningen gin gen om G.V.A.V. aan het werk te zien. Voor het komende seizoen verwacht men in Veendam geen verbetering in het aan tal bezoekers, omdat G.V.A.V. dan weer in de eredivisie uitkomt. Beide clubs hebben niet voldoende geld om goede spelers aan te trekken. Veel transfers Voor de transferperiode die binnenkort aanbreekt hebben deze ontwikkelingen grote gevolgen. De beste spelers van de clubs die verdwijnen zullen tegen, voor de kopers, zeer redelijke prijzen beschik baar zijn. Men behoeft de topscorerlijst van de tweede divisie maar te bezien om te weten wie vooral in trek zullen" zijn. Voor doelpuntenmakers wordt nu een maal het meest betaald. van de T.V. van 13,25 M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Ter gelegenheid van het vijf-en-twintig jarig bestaan .van de Nederlandse Ver eniging voor Genealogie te Amsterdam is één dezer dagen een gedenkboek ver schenen, getiteld: „Onze Voorouders en hun werk", onder redaktie van Ir. G. L. Meesters, R. F. Vulsma en P. L. H. Crasborn, waaraan tal van auteurs hun medewerking verleenden. De inhoud van dit jubileumboek is ge richt op het leven en werken van onze voorouders, zoals de titel reeds vermeldt. Het boek is allerminst bestemd voor in gewijde genealogen en gevorderde fami lievorsers, zoals men wellicht zou den ken, maar heeft de pretentie een veel groter gebied te bestrijken dan alleen genealogen. Natuurlijk, naast onderwerpen van ge nealogische aard en strekking, staan een reeks van artikelen voor hen, die ge- interesseerd zijn in historie, geschiedenis, volkskunde, regionale en lokale geschied schrijving. Dus werkelijk voor elk wat wils. Een zeer lezenswaardig artikel is b.v.: „De Tabak en de Joden" van Dr. J. J. Herks, te Amersfoort, waarin uitvoerig aandacht wordt besteed aan de vestiging van Joodse handelaren te Amersfoort. In 1654 vestigden zich reeds Joden in Amersfoort. Zij kwamen uit Portugal en Spanje. Dat zij Amersfoort als woon plaats uitkozen kwam doordat de stad in die tijd een bloeiende lakenfabricage bevat. Dank zij de vrije opvattingen van de stadregering konden de Portugese joden in Amersfoort ongestoord hun be drijf uitoefenen. Zelfs bij het introduceren van de tabaks teelt in Amersfoort en Nijkerk hebben Jo den een grote rol gespeeld. Alhoewel hierover geen zekerheid bestaat kan worden aangenomen dat in Amersfoort omstreeks 1615 met het verbouwen van tabak is begonnen. De meest interessante Joodse familie die zich ih Amersfoort met de tabak heeft beziggehouden is de familie Cohen. Een zeer interessant en boeiend stuk lo kale geschiedenis; bijzonder lezenswaar dig! Niet minder interessant is het artikel van de heer E. Heupers, te Soest, over: „Glasblazers, hun familienamen, afkomst en werk". Deze auteur beschrijft het wel en wee van de glasblazers, te Isselt, voormalig Soester grondgebied. Het eer ste z.g. industrieterrein van Soest. De buurtschap Isselt behoorde tot 1940 tot het grondgebied van Soest en werd nadien geannexeerd door de gemeente Amersfoort. Boerderijen in dit gebied met de benaming „De Glashut" en „De Vurige Wagen" herinnerden toen nog aan het interessante bedrijf, dat hier in de vorige eeuw was gevestigd. Helaas werden de oude boerderijen ook afge broken. Reeds in 1732 vestigde zich een glasbla- zerij te Isselt. Begonnen, in zo juist ge noemd jaar, eindigde het bedrijf te Isselt een goede honderd jaar later. Er werden jaarlijks 500.000 a 700.000 flessen van groen glas gemaakt. Gemiddeld een pro- duktie van 2000 flessen per dag. Voor die tijd beslist geen kleinigheid. Het gehele proces wordt nauwkeurig be schreven, met tal van bijzonderheden en men krijgt een duidelijke indruk hoe het in een glasblazerij in die tijd toeging. Een arbeidsintensief bedrijf, waar hard en langdurig werd gewerkt. Overigens in die tijd niets bijzonders. De glasblazers behoorden tot één grote familie, één clan. Onderling huwden zoons en dochters, weduwen en weduw naars, waardoor de oude beroepsbanden werden aangehouden en verstevigd. Het was echter een ambulant volk schrijft Heupers, en zo gaat hij verder, in voor afgaande eeuwen waren zij vaak im migranten velen van hen kwamen uit Lippe (Dld.) die zich in Europa ver plaatsten van stad naar stad, van dorp tot dorp trokken, overal waar de arbeid hen riep en hun vakbekwaamheid werd gewaardeerd. Hun familienamen (Karssemeijer, Kauf- felt, Gondelacht, Jurgens, Grijnders, Slieker, Wiegel etc.) zijn langzamerhand van het vreemde tintje ontdaan en zijn volkomen Nederlands klinkende namen geworden. Vooral te Amersfoort, Soest en Nijkerk zijn het bekende familiena men, met een vertrouwde klank. De glasblazers uit de achter ons liggende tijden, zijn van gastarbeiders, om deze term maar eens te gebruiken, goede Ne derlanders geworden. In 't kort een buitengemeen boeiend boek, waarmee de Nederlandse Genealo gische Vereniging alle eer inlegt. Een waardig jubileumboek, kloek van for maat en uitvoering, dat zijn weg naar de geïntresseerde lezers wel zal weten te vinden. Het is verkrijgbaar in de erkende boek handel. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: bruine etui, boek, zilveren arm bandje, kinder bril, heren polshorloge, schooletui, kolbert, kinderschoentje brui ne poedel, jongenspyjama, postduif, da mesfiets, zwarte poedel, diverse sleutels, kinderzooltje, portemonnaie, dames jack, dames horloge, een paar dameshand schoenen, bruine kip, een gymnastiek schoen, zwart/wit hondje, honden hals band en licht grijs konijn. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Als Oma naar het rusthuis gaat, dat angst aanjagend reservaat, dan raakt zij heel wat spullen kwijt, maar niet ook haar zelfstandigheid, haar eigen ik, haar eigen wezen, geen zelfverlies heeft zij te vrezen. Zij krijgt daar alles naar haar wens, en is daar niet dat „Goeie mens", niet „Opoetje", of ,,'t Lieve schat". Van al hetgeen dat Ome had, is zij geen zelfbewustzijn kwijt, geen mens zonder identiteit. Zij voert nog steeds een eigen staat, die nimmer met zich sollen laat. Het geldende persoonlijk recht, is ook voor Oma weggelegd, en wat of zij ook mag mankeren, rnen 'houdt het op een vol waarderen. Op de 2e Pinksterdag om tien uur wordt door het Interkerkelijk Evangelisatie Ko- mitee een dienst gehouden in de Ichthus- kerk, waarin zal spreken ds. D. W. Veld kamp uit Bussum. Medewerking aan deze dienst verleent het Victorie Trio uit Hilversum. Iedereen wordt uitgenodigd deze bijzon dere dienst bij te wonen. Voor vedere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. PHILIPS SPECIAALZAAK -^0['«Sc/ioemafcejr VanWeedestraat 7 2 - Tel. 2792 Kom nu naar onze showrooms. Bekijk en bewonder de 52 verschillende kleuren en dessins van Kela los te leggen tapijt tegels. Want nergens vindt u zo'n enorme keus in luxueuze en toch voordelige vloer bedekking voor uw hele woning. Kela los te leggen tapijttegels, alleen verkrijgbaar In onze showrooms. Uw voor deel: wij leveren direct aan ui zijn ca. 1 cm dik, wegen 4 kg per ma en zijn verkrijgbaar vanaf f 16,80 per ma Incl. 14% BTW. n.v. Carpet-Center Hollana Showrooms te Soest, Van Lenneplaan 73 Assen, Annemoonstraat 6 Nijverdal, Hotel Dalzlcht Utrecht, Amsterd.str.w. 353 Geopend van 9 tot 17 uur behalve zondags Bij de revaluatie-perikelen blijken die op korte termijn in de landbouw het meest ernstig te zijn. De invoer van land- en tuinbouwprodukten uit landen met laag gewaardeerde valuta wordt in west-Duitsland en Nederland goedkoper. Dit zal de Duitse en Nederlandse boeren zó schaden dat zij een systeem van hef fingen en subsidies aan de grenzen heb ben ontworpen voor zover de koersen van de munten meer dan 21/i°/o gaan afwijken van de officiële koers. Met name de Westduitse boeren zullen van dit systeem profiteren. Wij hebben begrip voor de pfoblemen van onze agrarische bevolking, die het toch al zwaar te verduren heeft. Wij zien in dat een plotselinge waarde-ver- andering van de munt in de overgangs periode tot bijzondere maatregelen noopt. De eerste vraag die echter bij ieder moet opkomen is of het overige economische leven niet evenzeer, zeer zeker ten dele, met dezelfde aanpassing kampt. Vervol gens is het duidelijk dat er opnieuw slagbomen worden neergelaten tussen de Europese landen, die andere volken zal aanmoedigen aan hun grenzen hetzelfde te doen. Men verwijt de Ver. Staten de protektie, die men zelf binnen haalt. Om het stemmenvoer in de bak van de Bondsregering in Bonn te laten, aarzelt men niet om met name de monetaire unie in Europa weer geheel op losse schroeven te zetten. En steeds zijn het de grote Europese landen die de kleine naties voor een voldongen feit stellen. Helaas heeft men niet de moed kunnen opbrengen de voortgang naar Europese eenheid voorrang te geven boven natio naal belang. Daarmee is het verkeerde uitgangspunt in de Europa-politiek bloot gelegd. Nederland moet veel sterker nog de ge dachte uitdragen dat de belanghebbende landen zelf de gevolgen van de inter- Europese verschuivingen moeten opvan gen. Die gevolgen moet men niet afwen telen via grensheffingen. Bij zijn heengaan kan men minister Luns nog een extra dankbare groet meegeven: hij heeft in internationale zaken bepaald niet alleen op de Europese eenhcidskaart gewed. Gelukkig maar! NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren Iedere naaimachine Katholiek Instituut voor Maatschappelijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon 02155-4040 (alleen van 9.00-10.30 uur). Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur, in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H. B. Lintelo, Veldweg 6, Soest, tel. 02155-6891. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster: dinsdag van 9-10 uur in Eltheto, Driftje 4A, tel. 2723. Andere werkdagen van 9-10 uur en maandagavond van 6.30-7 uur. Bureau Amersfoort, Bergstraat 29, tel. 03490- 10441. Ned. Ver. voor maatschappelijk werk „Humanitas" Maatschappelijk werkster: mevr. E. Kuij er-Mieras, Plasweg 12, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon: 02155-8168 (alleen van 9.30- 10.30 uur). Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stich ting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-10441. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. E. J. van Mameren-Dekker, Va leriaanstraat 10, tel. 02155-8481. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmor gen 8 uur door P. J. H. M. Rupert, Os- sendamweg 33e, tel. 2395 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 3322. 2e Pinksterdag; M. H. Oeberius Kapteijn, Nassauplantsoen 25, tel. 4545 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667. SOESTERBERG Tijdens het weekend en 2e Pinksterdag zal de artsen dienst worden waargeno men door A. Th. M. Splinter, Amers- foortsestraat 3, tel. 1432 (boodschappen vóór 9 uur). SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 uur 13.30 uur W. H. A. Steen, Oranjelaan 11, tel. 5970. 2e Pinksterdag, J. B. M. Eggink, Speen kruidstraat 41, tel. 3517. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de ge hele zaterdag en zondag en 2e Pinkster dag, Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. Extra apotheekdienst zaterdag a.s. van 8.30-12.30 uur Apotheek Soest, Kerk straat 86, tel. 2497. Oranje-Groene Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Loon, v. Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172. Groene Kruis Zr. P. Beima, De Genestetlaan 3b, tel. 2427. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. 2e Pinksterdag. H Missen als op zondag. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 en 11 uur. 2e Pinksterdag. H. Missen 9 en 11 uur. 18 uur Avondmis. Dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. 2e Pinksterdag. H Missen als op zondag. In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 19.00 uur. ST. CAROLUSKERK, Soesterberg. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis. 11.30 uur (met zang). 2e Pinksterdag. H Missen als op zondag. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Zondag 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk Regentesselaan 10 uur ds. D. H. Bosma. 10 uur ds. Jac. Smit. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 17 uur ds. C. J. Klop, Lage Vuursche. 2e Pinksterdag: Interkerkelijke Pinkster- dienst 10 uur ds. D. W. Veldkamp, Bussum. m.m.v. Het Victorietrio. Gebouw Midden wij k, Pieter de Hooghl. 10 uur ds. Jac Smit. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. J. A. J. Vermaat, Baarn. Jeugdkerken: 10 uur Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur Midden wijk, P. de Hooghlaan. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan .30 en 17 uur ds. D. H. Borgers. Wilhelminakerk Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur Dienst des Woords. 14.45 uur ds. C. Bijl. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 15.30 uur Prof. Oosterhof, Apel doorn. 2e Pinksterdag 8.30 uur ds. de Rompl^ Naarden. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan. 10 uur leesdienst. 14.30 uur ds. Van Haaren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE le Pinksterdag. 19 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 10.30 uur Doopdienst door onderdompe ling H.A. 15.45 uur Pinksterdienst. Spreker P. Meije (Paramaribo) m.m.v. zanggroep The King Sounds. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK Ds. J. Koppe, Soest. 19.00 uur zie herv. kerk. 12.00 uur Interk. Zondagsschool (Chr. kleuterschool). HERVORMDE KERK 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. Openbare belijdenis, bevestiging lidma ten. Avondmaal. 19 uur gezamenlijk dienst m.m.v. koor ds. W. S. Sirag, Leusden. 10 uur jeugdkapel. J OHANNES- STICHTIN G 9.45 uur Pinkstermorgendienst prof. dr. I. A. Diepenhorst. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Collecte bijzondere noden. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 uur ds. B. Telder. 16.30 uur ds M. Veelen Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. AMALIALAAN 19-21 TELEFOON 02154-2323

Soester Courant | 1971 | | pagina 3