•SIs» E itiilmö Vervolg Sport varia vanae MAX EUWE 70 JAAR zilmeta Fa. Spijker M. TUSSEN KINDERBIJSLAG EN BELASTINGSUBSIDIE W. ZEGGELAAR KEUKENS Officiële Mededelingen Zaterdag en zondag S.E.C „Mons terjeugdtoernooi" GESLAAGD K.P,S. verloor opnieuw deSTIJLwaarinuwilt etea vindt u bij GERO IJSSALON Streekelftal Eemland tegen Oud-internationals nieuwstr. 56 - soest telefoon 02155-6228 Voor complete TUINVERZORGING Veteranen S.E.C. en V.V.Z. spelen zaterdag Rouw- en Trouwkleding Tweede atletiekavond Soester Bedrijfs Sport competitie Finale-avond zaalsport Soester Bedrijfs Sport Competitie i. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. S.O. Soest nieuws Brandje op station Soestduinen Vleesverkoop Singer naaimachines Lager-onderwijswet 1920 Verkeersstructuurplan Ruimtelijke ordening Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Bekendmaking Vrijdag 4 juni 1971 Het jaarlijkse SEC „Monsterjeugdtoer nooi" zal dit jaar gespeeld worden op zaterdag 5 en zondag 6 juni a.s.. Dit toernooi betekent voor de SEC jeugd de afsluiting van het seizoen 1970/71 want onmiddelijk na de laatste wedstrij den gaan de velden dicht tot 14 augustus a.s.. Het monstertoernooi met vijf deelnemen de clubs met elk vijf elftallen, betekent dat op beide dagen niet minder 450 jeugdvoetballers strijd zuilen leveren in niet minder dan vijftig wedstrijden. Zaterdag wordt gestart met de leeftijds groepen 12-14 jaar en 14-16 jaar. Zondag komen de leeftijdsgroepen van 10-12 jaar en 16-18 jaar aan bod. Verder zal voor het eerst in de lange reeks van jaren ook gespeeld worden met jeugdspelers van 8-10 jaar. SEC „timmert" met dit toernooi aan de weg en hoopt weer op een vlekkeloze or ganisatie, waarvoor een staf van mede werkers weer borg moet staan. Zes scheidrechters van de KNVB afde ling Utrecht zullen zich met de leiding bezighouden. Ket zijn de heren, F. Schagen en A.v.d. en Veenstra, Jacobs en Eshuis uit Hil versum. Dat het SEC monstertoernooi gezien is bij de deelnemende verenigingen blijkt wel uit het feit dat dezelfde clubs deel nemen die ook in 1970 in Soest aanwe zig waren. Het zijn SDO uit Bussum, EMM uit Hil versum, Amsvorde uit Amersfoort, SO- Seest en SEC uit Soest. Op zaterdag a.s. gaat het toernooi om 13 uur van start en zal om zes uur zijn be- e'ndigd. Om half zeven op deze zaterdag spelen de SEC veteranen tegen de VVZ vetera nen. Op zondag wordt opnieuw gestart om 13 uur en zal SEC-voorzitter, de heer J. El- derman om half zes overgaan tot de prijsuitreiking. Sf/Sf deelnemende teams spelen om de vijf beschikbare prijzen. «striirf^reiuging' die "it de gespeelde wed- pnaJ* meeste aantal punten ver- gaart wordt winnaar, hetgeen betekent aai alle behaalde punten tellen, ook de punten van de leeftijdsgroep van 8-9 jaar. vorig jaar werd SDO uit Bussum win naar met 22 punten en SEC tweede met yf punten achterstand. geef EEN BOEK of AFFICHE BOEKHANDEL y G.J. WESSELS Soesterbergsestraat 53-tel. 2419 SOEST De voetbalvereniging K.P.S., die onlangs net -5-jarig bestaan vierde, moet zich langzamerhand maar voorbereiden, dat volgend seizoen in de tweede klasse zal worden gespeeld, hetgeen in de afgelo pen 25 jaren nog niet is gebeurd. .n P^r maal werd K.P.S. kampioen en wist zich steeds te handhaven in de eer ste klasse zomeravondvoetbal. Dit seizoen is het helemaal mis met het elftal, dat nog wel enigzins is versterkt met een paar dispensatie-spelers, maar die kunnen het ook niet klaren. Het zou jammer zijn voor zo'n sportieve club maar het degradatiespook ligt op de loer. Dinsdagavond was het personeelselftal van Erdal uit Amersfoort op bezoek, dat vorig seizoen kampioen is geworden. Evenals de vorige vijf wedstrijden was de voorhoede van K.P.S. weer machte loos. De Erdalmannen gaven de toon aan en het was begrijpelijk dat ze spoedig de leiding zouden nemen. Dat gebeurde in de tiende minuut, toen keeper Kuiper de bal niet onder controle kon krijgen. Hij liet zich echter op de bal vallen, maar deze had de lijn reeds gepasseerd. Grensrechter Van Essen van K.P.S., wees resoluut naar het midden. 0-1. Ondanks heftig aanvallen van K.P.S. wist de hechte Erdal-verdediging van opruimen. Steeds werd hun voorhoede aan het werk gezet, voorlopig zonder resultaat. De rust ging dan ook in met de stand 0-1. Na de hervatting weer een sterker Erdal en K.P.S. werd geheel in de verdediging gedrongen. Doelpunten konden niet uitblijven. Na een kwartier bracht Pot de stand op 0-2. Tien minuten later was het Richter, die er 0-3 van maakte en even voor tijd scoorde Pot het vierde Erdaldoelpunt. K.P.S. kon er niets tegenover stellen. Dit was de zesde nederlaag van K.P.S. en met nog vier wedstrijden in het ver schiet moet er wel een wonder gebeuren wanneer K.P.S. van de onderste plaats wil komen. Max Euwe behoort tot die kleine, selektievc groep van Nederlanders, wier naam reeds tijdens hun leven tot een legende werd. Reeds in de dertiger jaren werd hjj een nationale figuur door in een tweekamp tegen de Russische schaakgrootmeester Aljechin tc winnen en daarmee de wereld titel schaken te grijpen. In 1921 tot 1954 was Euwe onafgebroken Nederlands kampioen. Twintig mei werd hij 70 jaar, maar aan schaken zal hij die dag wel niet toege komen zijn. Hij zal het vermoedelijk te druk gehad hebben met het lezen van telegrammen, die schakers uit de gehele wereld hem hebben toegezonden. Euwe is overigens niet alleen een mees ter achter het schaakbord. Hij studeerde wiskunde en ontwikkelde zich tot een super computerspecialist, die als hoog leraar honderden studenten inwijdde in de geheimen van de geautomatiseerde informatieverwerkingsmethologie. Drieëndertig jaar Nederlands kampioen Max Euwe, zoon van een Amsterdamse onderwijzer, maakte als kleuter reeds kennis met de geheimen van het schaak spel. In zijn ouderlijk huis waren 's avonds de etensborden nog niet van tafel, of het schaakbord verscheen. Toen Max vier jaar was, zat hij al met een schaakbord op zijn knieën. Tijdens zijn lagere- en middelbare schoolperiode bleef hij schaken. Hij gaat wiskunde studeren aan de Amsterdamse universiteit en op zijn twintigste wordt hij voor het eerst Donderdag 24 juni wordt op het K.P.S. terrein de jaarlijkse voetbalwedstrijd ge speeld tussen een elftal van oud-inter nationals en een streekelftal, samenge steld uit spelers van Spakenburg, SEC, S.O. Soest en Baarn. De wedstrijd vangt aan om 19.15 uur. Er wordt vooraf door het streekelftal nog een proef wedstrijd gespeeld tegen Spakenburg op het terrein van de v.v. Spakenburg. De heer J. Natter, trainer van de v.v. Baarn, heeft zich bereid verklaard het streekelftal te begeleiden. De voorlopige opstelling van het streek elftal is als volgt: doel Beukers (Spaken burg); achter Koelewijn (Spakenburg), v. Fulpen (SOS) en Krijt en E. Brouwer (beiden SEC); midden W. de Jong (Spa kenburg), H. Burhman (Baarn) en G. Oudenallen (SOS); voor v. d. Heijden (Baarn), R. Hees (Baarn) en J. Hoefman (SEC). Reserves zijn G. J. Timmer (SEC), D. Dorrestein (SOS) en F. v. d. Brink (Baarn). Gespeeld wordt om de Prins Bernhardbeker. De opbrengst van de wedstrijd op 24 juni is bestemd voor een goed doel. o.a. TUINSLANG, SPROEIERS, BLOEMBAKKEN, GRASMAAIERS, etc. Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982 Nederlands schaakkampioen. Deze titel zou hij liefst tot 1954 prolongeren! In de twintiger en dertiger jaren ver scheen Euwe op alle internationale toer nooien van betekenis en de Nederlandse grootmeester kruiste de pionnen met tal van vermaarde schaakmeesters. Tot zijn meest beroemde tegenstanders uit die tijd behoren Capablanca, Flohr, Maroczy en uiteraard de Russische geweldenaar Aljechin, meervoudig wereldkampioen. In 1935 kwam Euwe in een tweekamp tegen Aljechin uit met als hoge inzet diens wereldtitel, Euwe zegevierde met 151/.,141/2 en mocht zich wereldkam pioen noemen. In 1937 verloor hij de revanchematch met 15Vs9'/s. Tweekamp met Botwinnik In 1946, tijdens het Stauton-toernooi in Groningen toonde Euwe opnieuw zijn grootmeesterschap. In dit zeer st.erk be zette toernooi, waar de fine fleur van de internationale schaakwereld present was, leverde Euwe een nek aan nek race om de eerste plaats met de befaamde Rus Botwinnik. De laatste zegevierde uitein delijk, doch slechts met een halve punt voorsprong op de Nederlandse kampioen, die als tweede eindigde. Met deze pres tatie onderstreepte Euwe nog eens zijn virtuositeit op het zwart-witte bord en gedurende de volgende jaren was een internationaal toernooi zonder Euwe ge woon ondenkbaar. Nog in 1958 toonde hij zich één van 's werelds sterkste schakers door het 20ste Hoogovenschaaktoernooi te winnen. De mensen stonden in de rij om hem aan het werk te zien. De zetten van Euwe werden door duizenden in de kran ten bestudeerd. Zijn suksessen beteken den tevens stimulans voor de schaak- beoefening in het algemeen. Professor Euwe wist, anders dan Jan Hein Donner, zijn schaakbezigheden te combineren met een indrukwekkende maatschappelijke carrière. Binnen vijf jaar haalde hij zijn doctoraal met een indrukwekkende maat schappelijke carrière. Binnen vijf jaar haalde hij zijn doctoraal wiskunde, twee jaar later promoveerde hij. Hij was toen al leraar geweest in Rotterdam en Win terswijk. Na zijn promotie werd hij le raar aan een Amsterdams meisjeslyceum, waar hij met enkele vrij langdurige on derbrekingen tot 1956 bleef. Kwaadsprekers beweerden dat Euwe in de klas met een klein bordje zat te schaken, maar in werkelijkheid gaven weinig leraren zo consciëntieus les als hij. In 1956 verliet hij het middelbaar onderwijs voor een funktie in het be drijfsleven. In 1959 werd hij benoemd tot direkteur van het Studiecentrum voor administratieve automatisering te Am sterdam. In 1964 wordt de inmiddels tot compu terspecialist geëvolueerde schaakgroot meester hoogleraar in de geautomatiseer de informatieverwerkingsmethodologie. De studenten in Rotterdam en Tilburg Jopen college bij hem. Zij, die zich in het schaakspel willen be kwamen, kunnen overigens nog steeds bij de oud-wereldkampioen te rade gaan. Euwe schreef veel boeken over het spel, dat hij als weinig anderen beheerste. Befaamd is vooral het twaalfdelige „Theorie der schaakopeningen", ook zijn in 1963 geschreven „Inleiding tot het schaakspel" zijn van harte aanbevolen! De veteranen van SEC en WZ hebben tijdens het jaarlijkse SEC veteranentoer- nooi de degens niet met elkaar kunnen kruisen aangezien de teams in verschil lende poules waren ingedeeld. Daarom zal nog een strijd tussen beide teams plaatsvinden op zaterdag a.s. op het SEC terrein, om half zeven, onmid dellijk na afloop van de eerste dag van het SEC „monsterjeugdtoernooi". Titel van deze Soester veteranenwedstrijd is „wedstrijd wegens sluiting der sportvel den seizoen 1970/71". VVZ komt met haar oude garde met Jan van Kooy ais doelverdediger, Brunt, Wim van Grol, Joop Groart en vele an dere VVZ oudgedienden. SEC zal haar ploeg formeren uit Jan Schalkwijk, Leo van Breukelen, Wim Pothoven, Leo van het Klooster, Wim de Vries, Riethoven, Ab Hooijer, Jan Veld huizen, Bertus van Essen, Tony Dasse- laar, Dik Woudenberg, Henk Kamphorst en Lammert Ruttenberg Scheidsrechter F. Schagen zal de titanenstrijd leiden. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Wanneer we op de centen, die we sparen kunnen een belangrijke subsidie van vadertje staat kunnen krijgen, kan het zuur zjjn als we niets te sparen hebben. In het onderstaande hopen wij u ervan te overtuigen, dat het voor een verstandig financier zonder centen zijn nut kan hebben, desnoods te lenen om te kunnen sparen. Bij prachtig mooi weer en desondanks onder matige belangstelling, zelfs van directiezijde, werden de finalenummers versprongen en verlopen. De technische jurering, onder bekwame leiding van de atletiekafdeling van de S.O. Soest, kon de volgende eindresulta ten aan de Commissie doorgeven. Bij het hoogspringen dames werd eerste mej. J. Huigen (Van Veeren/v. Asch) met een sprong van 1,20 meter, eveneens 1,20 m. sprong mej. J. Pronk (Foxboro) en nummer drie werd mej. M. Smeeing (Smeeing) met 1,15 m. De heren sprongen hoger, n.1. 1,60 m sprong S. Smeeing (Smeeing) en werd nr. 1, nr. 2 haalde 1,55 m en dit was P. Smeeing (Smeeing), derde werd de heer Egberts (Houdijk) eveneens met 1,55 m. Bij de dames werd de 100 m hardlopen een overwinning voor mej. J. Huigen (Van Veeren/v. Asch) in een tijd van 14.5 sec., tweede werd mej. J. Pronk (Foxboro) in 16.3 sec. en de derde plaats werd veroverd door mej. M. Smeeing (Smeeing) met 16.6 sec. De heren 100 m hardlopen werd een spannende finale met als resultaten nr. 1 C. Schmidt van Branson in de mooie tijd van 12.4 sec. 2. H. Meester (Avia) eveneens 12.4 sec., 3. P. G. Schouten (K.P.S.) 12.5 sec. De prijzen werden dit keer uitgereikt door het commissielid J. Elderman. Donderdagavond a.s. worden de finales hand- en volleybal in de sporthal Beu kendal verspeeld. Men verwacht vele belangstellenden omdat het daar altijd mooi weer is. Op het eerste gezicht lijkt het natuurlijk gek dat de staat belangrijke kinderbij slag- en belastingsubsidies op het sparen zou stellen, en dat is in het algemeen ook niet het geval. Doch de belastingrechter heeft op één enkel punt wel zo'n bijzonder welwillen de uitleg aan de kinderbijslag- en af trekregeling gegeven, dat het voor som migen onder ons zeer aantrekkelijk wordt. Dat vadertje staat daarbij nooit te kort komt en dat de liefderijkheid van de rechter voor de één dus door de ander extra wordt betaald is daarbij punt twee. Studerende kinderen Zoals we weten krijgen we voor stu derende kinderen van 16 tot 27 jaar dubbele kinderbijslag en aftrek, indien we ze voor meer dan 50°/# onderhouden. Dat onderhoud omvat levensonderhoud en studiekosten in ruime zin, d.w.z. met inbegrip van studentenleven en vacantie. Behoren deze kinderen niet tot het huis houden van de ouders of verzorgers en dragen deze het levensonderhoud voor meer dan 90%, dan geldt zelfs drievou dige kinderbijslag en -aftrek. In de vele gevallen, waarin werkstuden ten hun onderhoud geheel of gedeeltelijk bijverdienen omdat hun ouders de kos ten niet kunnen dragen, verliezen die ouders dus het recht op kinderbijslag en -aftrek daardoor geheel of voor een deel. Dat is ook billijk, want voor zover het kind zelf in die kosten voorziet dragen zij die lasten ook niet. Zou ook hun die bijslag en aftrek gege ven worden, dan zou deze ook aan ieder een moeten worden gegeven, of hij nu studerende kinderen heeft of niet. Hoe het groeide Tot zover is de regeling vrij logisch, doch uit wat er verder gebeurde zult u zien dat ook de rechter voor iedere op lossing nog wel een probleem weet te verzinnen. Wij geven u een kort historisch over zicht. Het eerste geval ligt nog reëel. Stel dat een student zijn ouders 4000,— per jaar kost, waarbij er geen geld voor vakantie is. In een deel van zijn vakantie verdient de jongeman daarom ƒ500,— bij, die hij in de rest van de vakantie aan een reis besteedt. De belastinginspecteur zegt: "Kijk, nu is het totale levensonderhoud ƒ4500,—ge worden. Daarvan droeg de vader ƒ4000,—, dus geen 90%, dus geen recht op drievou dige, doch slechts op tweevoudige kin deraftrek. Volgens de wet is dat juist, doch de rechter besliste: dat is flauw, want de vader betaalde niet minder dan anders. Dat lijkt heel redelijk en de minister sloot zich in een resolutie daarbij aan, door te bepalen dat in dit soort gevallen drievoudige aftrek niet behoort te wor den geweigerd, indien die bijverdiensten ƒ500,— niet te boven gaan. Wie heeft voordeel Voortbordurend op deze uitspraken, die voor zover de bijve diensten inderdaad bijkomstig zijn en het voordeel niet aan de vader toekomt, zeer redelijk werken, heeft de rechter het kriterium, gelegen in de vraag aan wie het voor deel toekomt, tot in het extreme toege past. Bij een leerlingverpleegster, die in het algemeen zoveel verdient, nl. ruim 4000 naast vrije kost en inwoning, dat zij zelf in haar onderhoud voorziet, terwijl som migen van dat inkomen zelfs nog wat opzij kunnen leggen, beslisten het ge rechtshof en de Hoge Raad, dat ook hier de vraag of de vader minder betaalde beslissend is. Wanneer dus een rijke pa zo'n leerling- verpleegster stel ƒ5000,—, betaalt, zodat zij haar eigen inkomsten geheel kan spa ren, dan legt de staat er voor die vader nog eens een premie op van drievoudige kinderbijslag en -aftrek. Deze premie is wel te stellen op 2000,— ƒ2500,—. De rechter zegt dus: als pa het levens onderhoud betaalt en niet minderdan wat hij zou betalen als het kind geen ei gen inkomsten had, dan krijgt hij ook de volle bijslag en aftrek. Dit lijkt misschien reëel, maar het is het niet. Normaal is, wanneer iemand iets ver dient, dat de eerste verdiensten zijn voor de eerste uitgaven. Wanneer het kind, zoals de' leerlingver pleegster, voldoende verdient voor haar Onder redelijke belangstelling begon om 7 uur de handbal wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Van Kooy en Coca-Cola. Coca-Cola werd winnaar met 9-3. De finale tussen Llndner en Smeeing werd na een sportief en aantrekkelijke strijd een overwinning met 11-5 voor Smeeing. De eindstand werd aldus: 1 Smeeing, 2 Lindner, 3 Coca-Cola, 4 Van Kooy. De wedstrijden werden verspeeld onder voortreffelijke leiding van vakkundige scheidsrechters, waardoor het geheel een alleszins geslaagd tournooi werd. De prijzen werden op verzoek van de E.C. uitgereikt door één van de leden der commissie van drie (beoordeling be drijf sprij zen), Dr. R. E. H. Buss. Voor de tweede prijsuitreikings-serie t.w. volleybal dames en heren vond de E.C. de heer J. D. P. Spiering (bestuurslid Soester Zakenkring) bereid de bekers te overhandigen aan: Dames 1 Gemeente 2. Pribor2. 3 Foxboro2. 4 Foxborol. Heren 1 Foxborol. 2 Stam. 3 Mercurius. 4 Howson. Vooral de laatste wedstrijd bij de heren om de hoogste plaats tussen^ Foxboro en Stam muntte uit door spanning en spor tiviteit. Het werd uiteindelijk na 3 sets een klei ne overwinning voor Foxboro. Ook deze volleybal wedstrijden werden onder bekwame leiding en organisatie verspeeld. Het verwisselen van de velden voor de verschillende sporten werd mogelijk ge maakt door vlotte medewerking van de twee trouwe beheerders van de sporthal. Hedenavond is er nog een spannende voetbalwedstrijd te verwachten na alle voetbalopwinding aan de Bosstraat i.p.v Wembley. Aanvang 19.30 uur. eigen onderhoud, dan kunnen we niet zeggen dat haar vader daarin voorziet. Dat blijkt duidelijk wanneer we het ge val stellen, dat zo'n vader zou ophouden met betalen. Dan zou de dochter immers niet ophou den met eten, doch met sparen. Reëel is dus dat de vader zoveel betaalt, dat zij haar salaris overhoudt, gesteld wordt dat haar vader niet in haar on- houd heeft voorzien, doch haar slechts in staat heeft gesteld om te sparen. Des rechters reden is dus een drogreden, die misschien wel "lief" is voor deze en gene, maar anderzijds bijzonder onbillijk tegenover alle andere belastingbetalers, die deze subsidie er bij moeten leggen en voor de uitzet van hun eigen dochters niet van deze bijslagen en aftrekken kunnen profiteren. Nog een bijsmaak Een tweede na e bijsmaak krijgen we als we bemerken dat het voordeel ook niet is weggelegd voor Jan met de pet, die de studie niet kan betalen, doch wiens zoon goed leert en een studiebeurs heeft verworven. Kijk zegt de rechter, dan moet je het weer zo zien, dat de studiebeurs is gege ven voor levensonderhoud en studiekos ten van de student, dus zijn onderhoud heeft hij al, dus dat kan de vader niet nog eens betalen. Wanneer dus een vader van een student met een studiebeurs zoveel zou lenen dat hij het onderhoud van zijn zoon kon be talen, zodat de zoon weer zijn inkomen uit de beurs op een spaarbankboekje kon zetten, dan gaat het grapje niet op en krijgt de vader geen kinderbijslag en -aftrek. Konkiusie: deze cadeautjes uit de staats kas zijn alleen weggelegd voor beter ge situeerden, die kinderen hebben met ei gen inkomen uit arbeid, of zelfs met ver mogen. Want heeft het kind vermogen en trekt het daaruit voldoende inkomen voor zijn onderhoud, dan kan het natuurlijk weer wel. Net alsof precies uit elkaar wordt ge houden welke centen op de bank worden gebracht en welke worden opgesoupeerd, die afkomstig zijn van de pa of die uit de eigen inkomsten. Wel gaat het grapjeweer op wanneer de student niet een studiebeurs in de eigen lijke zin ontvangt, doch een uitkering, die hem weliswaar in staat stelt te stu deren, doch waartegen hij zich heeft verbonden een aantal jaren na zijn stu die in dienst te blijven van de instantie die de uitkering verstrekt, of anders het ontvangene terug te betalen. We zien tot wat voor komplikaties een rechtspraak, die zozeer strijdt met de werkelijksheidszin aanleiding geeft. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) Zaterdag 5 juni wordt het jaarlijks Polio Pupillen Toernooi gehouden. Er wordt aan deelgenomen door pupillen 1, 2, 3 en 2b en 3b. Pupillen 1 en 3 spelen uit bij Amsvorde in Amersfoort. Hier spelen elftallen van CJVV, VVZA, Roda, Quick, Spakenburg, VVZ en Soest. Aanvang 10.25 uur. Pupillen 2 speelt uit bij CJW in Amers foort en moet aantreden tegen CJW, Woudenberg, APWC en Scherpenzeel. Aanvang 14.00 uur. De elftallen 2b en 3b spelen thuis en wel tegen CJVV, ScherpenzeelWoudenberg, WZA, IJselmeervogels, Roda, Hees, Quick. Aanvang 10.45 uur resp. 14.10 uur. Adspiranten A en D nemen deel aan het SEC toernooi. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Adspiranten B gaat spelen op het tour nooi van DOSC. Hier vangen de wedstrijden aan om 14.00 uur. Zondag 6 juni is er weer een tournooi bij SEC waaraan deelnemen de elftallen junioren A, pupillen 1 en lb. Om 13.00 uur vangt dit tournooi aan. Tenslotte gaan junioren A zaterdag 12 juni voetballen op het tournooi van DOSC. De machinist van een passerend trein bemerkte dat de houten rand van het perron van het station Soestduinen in brand stond. Hij liet de politie waar schuwen, die met de snelblusser uit de politieauto het vuurtje snel meester was. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den voor alle nummers en alle kaarten. NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren iedere naaimachine TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens in iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager-Onderwijswet 1920, dat de raad van deze gemeente in zijn ver gadering van 19 mei j.1. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van de verzoeken van: I. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronder wijs te Soest ten behoeve van de volgende onder dat bestuur staande scholen:- 1. de St. Bonifaciusschool voor g.l.o., Steenhoffstraat 26, voor het aan- aanschaffen van een televisietoe stel; 2. de St. Jozefschool voor g.l.o., Pa rallelweg 7, voor het aanschaffen van een televisietoestel; 3. de St. Ludgerusschool voor g.l.o., Hildebrandlaan 24a, voor het aanschaffen van een televisietoe stel; 4. de St. Willibrordusschool voor g.l.o., Willibrordusstraat 6, voor het aanschaffen van: a. een televisietoestel; b. een stencilmachine II. het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van een tele visietoestel ten behoeve van de on der haar bestuur staande school voor g.l.o. aan de Gen. Winkelstraat 111 te Soesterberg; III. het bestuur van de Vereniging tot Opvoeding en Verpleging van Gees teszwakke Kinderen te Utrecht voor het treffen van voorzieningen in het belang van de brandpreventie ten behoeve van de school voor buiten gewoon onderwijs in het van Arkel- instituut, Hellingweg 1-5. Soest, 28 mei 1971. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 mei j.1. het ver keersstructuurplan heeft aanvaard als uitgangspunt voor de ontwikkeling van het wegenstramien in de gemeente Soest. Het plan ligt ter gemeente-secretarie af deling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs, ter inzage en is bovendien voor iedere belangstellende te verkrijgen legen betaling van ƒ2,50. Soest, 1 juni 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer A. L. M. Kort, Diepenbrocklaan 19 te Bilthoven, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk# Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Landelijk gebied gemeente Soest" ten behoeve van de bouw van een woonhui! op het perceel, gelegen aan de Wiekslo- terweg w.z. la, kadestraal bekend ge meente Soest, sectie G, nr. 4633. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 4 juni 1971. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. O Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten: a. door de plaatsing van borden 8 en 10 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens de krui sing Smitsweg-Weegbreestraat als voor rangskruising aan te wijzen, met dien verstande dat het verkeer op de Smits- weg voorrang heeft boven het verkeer op de Weegbreestraat te Soest. b. door de plaatsing van borden 6, 7 en 10 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Dal- weg (gelegen tussen Nieuweweg en Ko ningsweg) als voorrangsweg aan te wij zen en de desbetreffende borden op 50 meter afstand van de Nieuweweg en de Koningsweg te Soest te plaatsen. c. door de plaatsing van borden 51 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens het stoppen te verbieden aan beide zijden van de Mo lenstraat over een afstand van 30 meter, gerekend vanaf de Nieuweweg te Soest. Van dit besluit bestaat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroekschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Neder- andse Automobiel Club, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging, allen te 's-Gravenhage en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Soest, 1 juni 1971.

Soester Courant | 1971 | | pagina 13