"I milmö 10x10 0oiitico KEUKENS VAN HUISSTEDEN SALOMQNS De heer K. de Haan 25 jaar wethouder in de gemeente Soest Maatschappelijk Werk Openbare schennis der eerbaarheid Eerste prijs voor Soester mannenkoor Apollo Officiële opening winkel centrum „De Smitshof" En tocht heeft Soest er weer een bar bij Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Gevonden voorwerpen Baby-speciaalzaak „Teddynette" gaf kinderwagen cadeau Kamermuziekconcert in Kasteel Groeneveld te Baarn Vernielingstocht Nieuw clubhuis tenniscli „Soest-Zuid" Verkeersongevallen Visitekaartje achtergelaten MEDISCHE DIENST SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Met de „kermis" mee Film- en informatie-avond Artishock Y^OA/; De heer K. de Haan ls zondag 13 juni a.s. 25 jaar zonder onderbreking wethouder van de gemeente Soest. Q In verband hiermede, zal op zaterdag 12 juni a.s. de jubilerende wethouder een dc- receptie worden aangeboden door het gemeentebestuur, in de instructiezaal van wetJe brandweerkazerne, van 16.30 - 17.30 uur. Katholiek Instituut voor Maatschappelijk I werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Afwezig tot en met 20 juni. Wordt waargenomen door „Humanitas" PI as weg 12. Zie hieronder. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) De Uier." „„1 er men geiegenneiu het plan nader te bestuderen zijn: vrij dag 4 juni (vandaag), 's avonds van 19.30 tot 22 uur; zaterdag 5 juni, 's middags van 14.30 tot 17 uur en maan dag 7 juni, 's avonds van 19 tot 23 uur. Maandagavond is er bovendien gelegen heid tot het stellen van vragen. Om 20 uur zal de heer ir. H. N. van Wijk van het bureau Van Wijk en Gelderblom, Maatschap voor Architectuur en Ruim telijke vormgeving uit Soest, de ontwer pers van het plan, een inleiding houden. Na een korte pauze zal er gelegenheid gegeven worden voor het stellen van vragen. Deze zullen beantwoord worden door mevrouw M. C. P. Walter-Van der Togt, wethouder en voorzitter van de gemeentelijke commissie voor grondbe drijf en uitbreidingsplan; de heer H. J. van der Dussen, directeur van gemeente werken en de heer H. N. van Wijk van eerdergenoemd bureau. Woningen In het plan Kerckelandt zijn 602 wonin gen geplanned, waarvan 101 in de onge subsidieerde sector (eengezinswoningen) en 501 in de premiesector. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Zaterdagavond rond half twaalf zag me vrouw V., die met haar dochter in de woonkamer van haar huis aan de Troel- strastraat zat, dat een man zich ver dacht ophield achter haar woning. Met .«„/ren van hinderlijke inkijk vermeden zijn. De laagbouW bevat eengezinswoningen en 3 lagen flats, de middelhoogbouw maisonettes en flats en de hoogbouw flats. Zes kleinere woningen in elke hoogbouw kunnen bestemd worden voor huisves ting van bijvoorbeeld alleenstaanden en bejaarden. Parkeerplaatsen en garages Per woning zijn twee parkeerplaatsen geprojecteerd; elke woning in de laag bouw bezit zijn eigen garage, terwijl in de middelhoge en hoogbouw voor een klein deel der woningen in de bebou wing een garage beschikbaar is. Bijzondere bestemmingen Aan de Albert Cuyplaan en naast de Molenstraat zijn eventueel stukken grond beschikbaar voor bijzondere doel einden, zoals grotere speelplaatsen en gebouwen in de medische- en rekreatie- ve of edukatieve sfeer. Als richt jaar voor de voltooiing van de bebouwing wordt genoemd 1974-1975. Ook dit jaar nam het mannenkoor Apol lo deel aan een zangcoricours in het Noord-Brabantse Giessen. Het koor, dat uitkwam in de afdeling Uitmuntendheid, behaalde een eerste prijs met 341 punten, dat is 41 meer dan de driehonderd vereiste. Een goede prestatie, temeer daar dit jaar verschillende nieuwe leden aan deze wedstrijd deelnamen. Onder leiding van de dirigent G. van de Schepop werden uitgevoerd de Skotse Trije, in een bewerking van Wolfgang Lüderitz en het Magnificat van P.J. Vranken. een zaklantaarn bescheen dit individu VrIjdag n juni a,Si? >s avonds om i9.30 zekere lichaamsdelen. De gewaarschuwde politie heeft hem niet kunnen achter halen. en Snelle en correcte levering en tot In depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-25RR-5154 "A A - - uur, zal de burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck het winkelcentrum „De Smits hof", aan de Smitsweg in het Soester- veen, officieel openen. In of nabij het winkelcentrum zijn ge vestigd: Raiffeisenbank, Amrobank, Kok pafumerie, Kok optiek,' v. d. Bréemer slijterij, De Ster damesmode, Actief stomerij, Bakker slagerij, Van Dam - brood- en banketbakkerij, Van Dam - schoenhandel, Enkabe Vreman super markt, Shell service-station en het Vis hoek je vishandel (hook Mólestraat/Nieu- I weweg). j Zij hebben zich verenigd in de Vereni- I ging Winkelcentrum „De Smitshof". Het I bestuur van deze vereniging wordt ge vormd door de heren G. C. Vreman, voorzitter; S. van Gosliga, secretaris en A. P. Hilhorst, pennningmeester.Na de officiële opening is er voor de genodig den een informele samenkomst in de grote zaal van het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: sleutels in etui, fietstas, bruine hond sigarettenaansteker, bromfietsplaatje, rib fluwelen jasje, herenbril, voetbalschoe nen, paar rubber herenlaarzen, porte- monnaie, parker vulpotlood, microfoon, herdershond, tas, gouden armbandje met bedeltjes, camera, schildpadjongensjasje bromfiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur, in lichtingen worden verkregen. Juist in een periode dat veel mensen zich min of meer verbaasden over het feit dat er in Soest regelmatig zaken in de horeca-sector verdwenen, zonder dat daar ook maar iets voor terug kwam, heeft Soest er vorige week vrijdag toch weer een restaurant-bar bij gekregen, dat onder de wat geheimzinnig aandoen de naam '"t Luykje", in snel tempo gere aliseerd werd in het voormalige café Heeremans aan de Steenhoffstraat. "Zeven jaar lang was ik horeca-adviseur, dus zonder opschepperij mag ik rustig zeggen dat ik het horeca-wereldje bij zonder goed ken, maar ondanks dat werk, waar ik als het ware dag en nacht mee bezig was, bleef een eigen zaak mijn of liever gezegd ons ideaal". Reyer Sshaatsbergen en zijn charmante echtgenote Cathy hebben lang gezocht naar een voor de verwezenlijking van hun ideaal geschikt punt en eigenlijk bij toeval kwamen zij terecht op de plaats waar zij vrijdagmiddag onder grote be langstelling hun zaak opende. "De laatste twee jaar zaten we in het zomerseizoen op Loosdrecht in een be kende grill-bar maar je-blijft dan hele- De ooievaar was de deelnemers aan de openings-aktie van de kinderspeciaalzaak „Teddy-nette", aan de Burgemeester Grothestraat, niet erg gunstig gezind. Zij leverden hun kostbare last in alle zes de gevallen wel keurig af, maar bij één van het zestal, gebeurde dat op het door de gelukkige ouders voorspelde tijdstip. Toen de heer en mevrouw Bakhuizen, Colense 167, in januari van dit jaar hun keuze bepaalden bij de aanschaf van een kinderwagen, namen zij ook deel aan de openingsaktie, die inhield dat de kopers van een kinderwagen die wagen gratis aangeboden zouden krijgen wanneer zij de juiste geboortedatum wisten fe voor spellen. Zes echtparen kochten in die aktie-pe- riode een wagen en namen deel aan de wedstrijd met als enige gelukkige het echtpaar Bakhuizen, dat op 23 mei werd verblijd met de geboorte van hun doch ter Astrid-Ines. „Het scheelde maar een uurtje, want anders was het op de 22e geweest en hadden wij er ook naast ge zeten. Maar het echtpaar Bakhuizen had geluk en dinsdagmorgen- overhan digde mevrouw Van Erven de Koelstra mini-pak-combi, ter waardé van 295, aan de dolgelukkige ouders. Zaterdag 5 juni a.s. wordt in het Kas teel „Groeneveld" te Baarn een kamer muziekconcert gegeven door het Utrechts Kamermuziek Gezelschap. Uitgevoerd zullen worden werken van L. Boccherini, W. A. Mozart en J. Brahms. Het concert vangt aan om 20.15 uur. Dit is het laatste kamerconcert van dit seizoen. Op 17 juni zullen de drie grote Baarnse koren in een gezamenlijk concert het muziek seizoen 1970/1971 beëindigen. Hieraan werken mee: Baarns Mannen- en Daiheskoor o. 1. v. Sjel v. d. Eerden; Cristelijke Oratorium Vereniging o.l.v. Piet Boekei en het Groot Nicolaaskoor o. 1. v. Louis Mol. In de nacht van vrijdag op zaterdag voor Pinksteren, hebben twee 23-jarige plaatsgenoten, H. Th. C. M. en F. K. P. M. V. al wandelend, diverse vernielingen aangericht. Bij de heer De J. aan de Middelwijkstraat gooiden zij een glas-in- lood raam stuk. Verder sneuvelde een auto-antenne, een verkeersbord, de Rode Kruisvlag van het Wijkgebouw en een gevellantaarn van de consistoriekamer bij de Oude Kerk aan de Neerweg. Hier wist de inmiddels gewaarschuwde politie het tweetal aan het houden. Na verhoor werden zij op vrije voeten gesteld. Het nieuwe clubhuis van de tennisclub „Soest-Zuid" aan de Bosstraat wordt zondag 6 juni a.s. in gebruik genomen. Hoewel dit geen officiële gebeurtenis gaat worden, wil men het voor de leden toch niet zonder meer voorbij laten gaan. Zij hebben allen een uitnodiging ont vangen om die dag om één uur aanwezig te willen zijn. Mevrouw Van Erven overhandigde het gelukkige echtpaar Bakhuizen de door hen gewonnen kinderwagen. maal afhankelijk van het seizoen vooral van het weer, daarom wilden we een zaak die het gehele jaar geopend was, met natuurlijk in je achterhoofd die grote kring van vaste cliënten die je hoopt te krijgen". Maar het echtpaar Schaatsbergen heeft ook in die voorafgaande jaren duidelijk een plaats veroverd in de tegenwoordig zo moeilijke horeca-sector, want anders valt het enorme bezoek en de bijna niet te overziene belangstelling op de eerste openingsdagen niet te verklaren. In een record-tempo heeft men het oude café-interieur gesloopt, en er een sfeer vol en intiem geheel van gemaakt. De inrichting is volledig uitgevoerd naar idee en ontwerp van het echtpaar Schaatsbergen, met natuurlijk de groot ste inbreng van de oud-horeca-adviseur, maar ook echtgenote Cathy leverde haar aandeel, natuurlijk gebaseerd op het eeuwige vrouwelijke vernuft. Wanneer men het resultaat bekijkt en dan hoort dat op 1 april nog niets ge beurd was, dan vraagt men zich af hoe alles dan toch zo voor elkaar is gekomen. Alleen hadden we het nooit voor elkaar gekregen, maar met de veelal onge vraagde hulp van onze vrienden en ken nissen, is het gelukt. Natuurlijk heeft men niet alles zelf kun nen doen. Het timmerwerk werd uitgevoerd door een deskundig bedrijf uit het zuiden van ons land, maar de vloerbedekking, "Kela-tegels", kwam natuurlijk uit Soest maar ook het schilderwerk, in storm en regen knapte "De Verf specialist" bijvoor beeld de pui op, werd door Soester schil ders uitgevoerd. 27 krukken, niet van die dingen waar je op moet klimmen, maar op normale zit hoogte, staan rond de sfeervolle bar, waarnaast er nog een vijftig zitplaatsen overblijven in gedeeltelijk gesepareerde zitjes. Naast natuurlijk de complete collectie dranken, is er een grote keuze in koude en warme snacks uit eigen keuken, waar de heer Schaatsbergen wordt geassi steerd door een cullinair-assistent. Maar ook voor een complete, en boven dien betaalbare maaltijd kan men in ",t Luykje" terecht, waarbij men ook de kinderen niet thuis behoeft te laten. We hebben de zaak zoveel mogelijk aan gepast aan de behoeften zoals wij die zagen, en mede door de gezellige sfeer en de bedienings-snelheid hopen wij on ze cliënten tevreden te stellen". Het echtpaar Sshaatsbergen heeft het naar onze smaak helemaal begrepen, de klant is in "'t Luykje" nog koning en dat men er de auto ook nog zo makkelijk kwijt kan, is daarbij nog een extra voordeeltje. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 GESLAAGD Vraag dan een CERTINA- of PRISMAHORLOGE Salomonswijsheid: goede raad kost u geen cent Als u plannen hebt om te bouwen of te verhouwen, stap dan even bij ons binnen voor vakkundige adviezen en om de mogelijkheden en materialen in natura te zien. Kijken kost niets. Vragen kost niets. En de materialen hebt u uit de eerste hand. Dus wat Iet u! Tien achtereenvolgende weken geven wy aan tien willekeurige cliënten, die tij dens het winkelen by ons zijn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wy verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en bij ons om te ruilen voor de cadeaubon. Groenteman D. H. uit Soest keek zaterdagmorgen niet goed uit toen hij achter zijn geparkeerde auto om de rij baan van de Koninginnelaan opliep. Mevrouw A. L. v. N.-H. werd daarvan het slachtoffer. Zij kwam met haar fiets te vallen en liep daarbij een hersen schudding op. Met de ziekenauto van de EHBO werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren vervoerd. Op de Klaarwaterweg, ter hoogte van perceel 55A, kwam de 56-jarige C. v. d. B met zijn bromfiets te vallen. Hij liep daarbij een grote wond aan zijn achter hoofd op en werd naar Zonnegloren ver voerd. Op de Peter v. d. Bremerweg kwam zondag de heer J. T. (60) uit Baarn met bromfiets te vallen. Met een gebroken jukbeen en een bloedende wond aan zijn linker wenkbrauw werd hij in Zonne gloren opgenomen. Vrijdagmorgen 28 mei bleek dat een ver keersbord aan. de Soesterbergsestraat, nabij het busstation, omvergereden was. De automobilist heeft beslist niet gewe ten dat hij zijn visitekaartje, in de vorm van zijn nummerbord, bij de paal had achtergelaten. Het bleek toe te behoren aan mijnheer Van D. uit Amersfoort, die de rekening nu gepresenteerd krijgt. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmor gen 8 uur door H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2813. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen dienst worden waargenomen door maor dak daat maor effe an Kneliao hoef te vraoge en daat zie ming daan haorfien ken vurtelle wak allegaor bie- mekaor hep geschreve. Noeng bink zelluf heulegaor nie zo bar benieuwd wak allegaor hep uuttekraomp, maor der binne wel is vaan die dinge waorvaan un mins daan denk „hee, hek ut daor aal is nie ovur gehaad", en da«t doch ik ok toen ik vaan de week hoorde daat ut opeluchtejaoter meer gebruuk gaot worde. Ut grote nieuws is as us soort laansering vaan un nieuwe reket de wereld inne- stuurd, maor voor ming waas ut niks nieuws. Eigeluk meer un zaok vaan minse die eindeluk wakkur geworde bin ne uut un bar diepe slaop en noeng paas in de gaote kriege waat voor mogeluk- hede der in daat mooie netuurlukke te- jaotur zitte. Der zalle, ajje der naor gaot vraoge, ne- tuurluk genog uutvluuchte weze en der binne der daan netuurluk un heule kwak bie, die narruguns op slaon, de enuugge reje waorom der in de ofgelope jaore niks te doen is geweest, zouw ken- ne weze, daat ut puubliek nie zo bar veul belaangstelling hep gehaad. Daat zellufde puubliek daat de leste tied vaan de daoke of staot te schreeuwe, datter in ongs darrup zo bar wienug is te doen, daat ut zoon dooie boel is. Maor daat is netuurluk un gedaachte die maor heul meujeluk te konterelere is en daat blief meujeluk zolaang der niks in daat mooie ding gebeurt. Maor ok daat wordt noeng vurleje tied, der gaot waat gebeure, en ik bin daor heul blie mee en nie is de leste plaots omdaat ik aal jaore geleje hep gezeigd datter maor is waat mos gaon gebeure, omdaat ut bar zonde waas daat dat tejaotur allenug maor voor kingderuutvoeringe gebruukt wier. Noeng weet ik netuurluk wel daat zoon uutvoering in de opelucht un heul bietje riezieko inhouwd, waant as de weergode de orgaaniezatore nie gunstig gezind bin ne, daan wordt ut naorughied en daan ken ik ming voorstelle daat die luu bie hullie eige denke: waor beginne wullie an. Maor ik vin, daat zullie daor nie aal te laang bie stil motte blieve staon, waant aors kejje daat tejaotur inderdaod veul betur sluute, of un aore bestemming geve. Maor daat is noeng allegaor wel effe aors. Der is pregrammao oppesteld vaan maor liefst effe zeuve vurschillende dinge en eerluk gezeit, ik weet nie of der aal iemaand geweest is die daat ok vond, warrekeluk voor elluk waat wils. Netuurluk zaal der wel weer kretiek komme ovur de pregrammao-keuze. Ik ken ming teminste nie voorstelle daat iedereen ut der mee eens is. En omdaat wullie noeng in ut tiedparruk vaan in- spraok en medezeggeschaap leve, zit daat der daacht ik wel in, maor daat is heul gewoon un kwestie vaan afwaachte. Der binne netuurluk minse die op ut pregrammao tevurgeefs hebbe gezoch naor un uutvoering in ut zoogenaomde ammuuzementsvlaak, maor daat ister nie- bie. Ik schaat daat da gekomme is, om daat vaan daat soort dinge genog op de tillevisie te zien is. Daorom bin ik wel blie datter ok un paor vaan die heul gewone huus en tuun dinge op ut pre grammao staon. Neem allenug maor is de eerste de beste avongd, zogenaomp „hede". Ongze eige harremenie P.V.O., mit medewarrekinf vaan de majerrettes, volleguns Gart un „monstur"-kelleksie vaan aal ut Soesdef schoons. Geen kappel waor de here muu- ziek-kennurs naachte vaan wakkur zalle leige, maor uh kwak minse die der eiga bar goed hebbe voorbereid en der zong- der twieful un stukkie meziek zalle laote hore, waor wullie wel effe stil van zalle worde. Noeng zaal ut wel effe meujeluk worde, op zoon eerste avongd vooraal, omdaat nie ellek mins weg loop mit blaasmeziek en zuk soort stukke, maor daat hoef ok nie. Ik schaat daat aster zoon viefhong- derd minse komme kieke en luustere, de orgaaniezatore derluu haande wel dich zalle kniepe. Waat daat angaot hou ik ut heulegaor op de teneelavongde. Nie omdaat ik zoon liefhebbur bin, maor omdaat de minse gewoon waat meer belaangstelling be ginne te kriege voor prestaotsies vaan medeburegers, die ut heulegaor voor de aordughied doen. Ik bin netuurluk ok geen heldurziende, maor ik gloof daat de biet-avond, en die leit nie in ut ar- graoriese vlaak, wel de knaalur vaan ut pregrammao zaal worde. Hoe of ut allegaor of zaal lope zaal de tied ongs wel lere, maor allenug as de rege vurstek laot gaon is suukses vur- zekurd. Das un zaok die ok de orgaanie zatore nie in de haand hebbe, of ut zouw weze daat bie rege de zaok wordt vurplaotst naor de sporthaal, maor daat is gloof ik orgaaniezatories bar meujeluk. M. Verwoerd moderne keukens open haarden natuursteen baksteen wand- en vloertegels Het Salomonszegel Uw garantie Showroom open dagelijks van 8.00- 17.30 uur (zaterdags alleen volgens afspraak) amersfoort kleine koppel 7 tel. 03490-11945 In de nacht van dinsdag op woensdag werd op de Amersfoortsestraat in Soes- terberg de zestienjarige H. O. v. Z. aan gehouden. De jongeman stond te liften. Hij bleek met de kermis uit zijn woon plaats Kampen te zijn meegetrokken. Vader van Z. heeft hem donderdagmor gen opgehaald. Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Hedenavond, 4 juni zal er in gebouw Ar tishock, Steenhoffstraat 46 te Soest, een film- en informatieavond plaats hebben die betrekking heeft op koffie. Leden van Sjaloom en 't Angola-Comité zullen aanwezig zijn om deze problema tiek nader toe te lichten. Er zal een Mozambique-film gedraaid worden, en in de pauze zal een gratis kop koffie verstrekt worden. De avond begint om 8 uur. AMALIALAAN 19-21 TELEFOON 02154-2323

Soester Courant | 1971 | | pagina 3