y militie MARCHAL HAARMODE AUTORIJSCHOOL „ENGEL" KEUKENS TEDDYNETTE SLIJTERIJ 'T HART Het adres voor al uw dranken S.E.C.-jeugd terug na 5-daags verblijf b| t in Engeland Geslaagden Instituut Houwers Baarn Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L. M van Hal-Zonderop P.T.T. ambtenaar gedupeerd Expositie in Artishock- gebouw Filmvoorstelling voor kinderen bij Artishock Juf Koopmans nam officieel afscheid Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" WASIEL STEITNER UW SUCCES IS ONZE RECLAME Geen spreekuur Kinderwagen speciaalzaak Burg. Grothestraat 14 Soest - Telefoon 7951 Openbare vergadering van de commissie voor het psychologisch school toezicht Hartweg 55 Telefoon 5844 Kamerconcert bij Artishock met o.a. Trudi Velthuijzen en Klaas de Vries Reparatie Doorsmeren Olie verversen Div. accessoires W. WINKELMAN Concert van de maand Zwembadaktie „Eemeroord" Kollekte in de week van 7-13 juni Vol belevenissen arriveerde gisteravond het 38 man tellende SEC-jeugdgezel- schap terug uit Engeland, na een vlieg reis van anderhalf uur. Een vijfdaags verblijf in het Engelse plaatsje Wath in de Midlands was ten einde en zeer enthousiast arriveerde de SEC-jeugd om ca. half vier in Soest. Vrijdagmiddag vertrokken de 32 jeugdle den en zes leiders in èen stromende re gen vanaf het vliegveld Zestienhoven. Op het vliegveld werd de groep hartelijk verwelkomd door de delegatie van Wath Hangers en met twee bussen naar het stadje Wath vervoerd. De SEC-ploegen hadden de heenreis ge maakt met de twee jeugdploegen van de Duitse club SW Köln, die per bus naar het Rotterdamse vliegveld Zèstierihoven waren gekomen. Verwelkoming van het Nederlands, Duits en Belgische gezelschap vond hierna plaats in het stadhuis van Wath door de vrouwelijke burgemeester, die, vergezeld van de gehele raad, de continentale gas ten van harte verwelkomde en hoopte op een prettig verblijf in het mijnstadje. De SEC-jongens werden ondergebracht bij particulieren en konden 's avonds verder kennismaken met het gastheren/ vrouwen. Na de vrije zaterdagmorgen werden za terdagmiddag de voetbalwedstrijden ge speeld, waarbij bleek dat de gecombi neerde krachten van alle verenigingen van Wath, die de sterkste combinaties in het veld brachten, sterker waren dan de continentale teams. Toch bracht SEC het er ten opzichte van de Belgische clubs en SW Köln nog het beste af en moest met geringe cijfers het onderspit delven. Zelfs leidden de SEC ploegen in diverse wedstrijden. Tegen Denaby United Juniors moest toch een 4-2 nederlaag geaccepteerd worden door de groep tot 16 jaar. De groep tot 18 jaar stond tegen Cortonwood met 6-3 voor, maar moest in een hevig slotof- fensief toch nog drie Engelse doelpunten toestaan, zodat de eindstand 6-6 werd. SEC speler Ploeg (Meindert het Paard) zorgde voor een hattrick in deze wed strijd en scoorde driemaal. De avonden waren steeds een festijn voor de SEC jeugd, want in de pubs en feestzalen waren de Soester jongens de favorieten bij de Engelse meisjes en vele contacten werden gelegd. De zondagwedstrijden van SEC waren van goede kwaliteit en gespeeld werd tegen Dearne Youth en Ingslanc. Na nieuwe festiviteiten 's avonds in de Wath Athletic Club werd op tweede Pinksterdag gestart met de laatste reeks wedstrijden, waarbij vooral de jeugd van SEC' tot 16 jaar op de voorgrond trad. SEC had aan ieder team waartegen ge speeld werd een Hollandse pop in kle derdracht plus een Edammer kaasje aan geboden. Na het afscheidsfeest 2e Pinksterdag avond werd woensdagmorgen afscheid genomen van de vele vrienden die in de vijf dagen gemaakt waren en ziet de SEC jeugd reeds reikhalzend uit naar een nieuw avontuur in Engeland, want in Wath ontving SEC reeds een uitnodi ging om volgend jaar te komen naar Stratford on Avon, de geboorteplaats van William Sheakespeare. De vijfde groep geslaagden van het cur susjaar 1970-1971 wordt gevormd door de navolgende personen: Voor het vaardigheidsdiploma machine- schrijven (100 aansl. p.m.): de dames P. Anspach (met lof), W. Heesemans, G. I. L. Hooft-de Groot (met lof), W. Veer man. Voor het uniepraktijkdiploma machine- schrijven (150 aansl. p.m.) slaagden de dames M. A. van Beek, M. Bouma en C. C. van Zon. Voor het vaardigheidsdiploma stenogra fie Nederlands slaagden de dames, A. L. Baas, A. M. Bennink (met lof) S. Chr. de Blouwe, G. Huiser, P. E. van Koute- rik, W. J. Pothoven, J. W. R. Roest en E. M Veth (met lof). Voor het uniepraktijkdiploma stenografie Nederlands slaagden de dames A. M. Bennink, S. Chr. de Blouwe, M. den Boer, P. E. van Kouterik, M. M. L. Meijers, M. Poutsma, E. Schouten, E. M. Veth en A. S. N. Vogel. Voor het uniepraktijkdiploma stenogra fie Frans slaagden de dames J. H. van Es, G. Gesgarz en M. J. Stuivenberg. Afgewezen werden twee cursisten. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Woensdag heeft de dienstdoende ambte naar aan het loket op het postkantoor, bij vergissing, na uitbetaling een kas cheque, ten bedragen van 200,aan de inner teruggegeven. Indien hij dit bewijsstuk van uitbetaling niet terugontvangt, moet hij het bedrag in zijn kas bijstorten. Een vriendelijk verzoek gaat dan ook uit deze kascheque alsnog te willen in leveren. Dokter P. J. H. M. Rupert zal vrijdag avond, te 20.30 uur de expositie van de drie kunstenaars Joop Hekman, Jaap Kruijff en Hubert Sluis officieel openen. Deze expositie loopt van 4 tot 26 juni en is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Joop Hekman exposeert plastieken, Jaap Kruijff grafiek en Hubert Sluis schil derijen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De Soester Kunstenaarsvereniging „Arti shock" gaat nu ook filmvoorstellingen organiseren voor kinderen Zondagmiddag 6 juni wordt een proef ge nomen. De filmvoorstelling vangt om drie uur aan en duurt tot kwart over vier. De operateur C. v. Zomeren draait uit sluitend goede kinderfilms. In het na jaar hoopt Artishock wekelijks kinder voorstellingen te geven op zaterdagmid dag. A.s. zondag kunnen ouders een be zoek brengen aan het Kamerconcert. Ook hier is de aanvangstijd drie uur. Artishock heeft onlangs 100 stoelen ge kocht die aan elkaar gekoppeld kunnen worden, zoals de brandweervoorschrif ten eisen. Op officiële wijze heeft het gemeentebe stuur van Soest woensdag 26 mei af scheid genomen van mej. A. G. Koop- mans, onderwijzeres aan de Openbare school in Soesterberg. Met ingang van 1 juni is haar eervol ontslag verleend we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Het was overigens de eerste keer, dat het gemeentebestuur een receptie aan bood bij het met pensioen gaan van een leerkracht, maar mej. Koopmans was dan ook een bijzondere onderwijzeres, want zij is meer dan 42 jaar bij het openbaar onderwijs in Soesterberg werk zaam geweest. Drs. L. J. Dijkstra, wethouder van onder wijs, memoreerde dit bijzonder feit en noemde het zelfs een unicum. Behalve de burgemeester, mr. S. P. ba ron Bentinck, waren ook de wethouders K. de Haan en J. J. Ebbers aanwezig en namen ook de raadsleden van de onder wijscommissie, mevrouw Oranje en de heer Storimans, afscheid. Van de gemeente Soest ontving mej. Koopmans een fraaie ring met rookte- paas, terwijl zij behalve bloemstukjes boeken ontving van het personeel en de oudercommissie van de Openbare school. jaloezieën en horren WONINGINRICHTING Alb. Hahnweg 15 - Soest - Tel. 3469 M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wij lessen in 1 PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 1 Gedipl. V.A.M.O.R - M.L. - F.N.O.P „Eemeroord" is een centrum voor gees telijk gehandicapten, gelegen op de grens Baarn en Hilversum, waar het polderland van „Eemland" overgaat in de bossen van ,,'t Gooi". De eerste paviljoenen zijn nu in gebruik en eind 1971 hoopt „Eemeroord" voor 350 patiënten plaats te hebben. Het cen trum voor geestelijk gehandicapten biedt mogelijkheden voor onderzoek, voor me dische en pedagogische behandeling en voor verpleging. Met behulp daarvan wordt getracht deze medemensen zo ge lukkig mogelijk te laten leven. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij we gens vakantie verhinderd is voor de in woners van Soesterberg op 2 juni en voor de inwoners van Soest op 2 en 9 juni a.s. zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Izhevsk" (7/6). Australië: ms „Moreton Bay" (11/6). Brazilië: ms „Izhevsk" (7/6). Chili: ms „Ciudad de Tunja" (9/6). Israël: ms „Taras" (7/6) en ms „Thaletas" (11/6). Japan: ms „Curagao Maru" (10/6). Tanzanië: ms „Teniers" (11/6). Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (7/6). Nieuw-Zeeland: ms „Neder-Linge" (11/6). Suriname: ms „Prins der Nederlanden" (7/6). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Crown" (7/6) en ms „New Ark" (9/6). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „S. A. Constantia" (9/6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. (Naast Braamhage) De voorzitter van de commissie voor het psychologisch schooltoezicht in de ge meenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland en Soest brengt ter openbare kennis, dat op donderdag 10 juni 1971, des middags om 4 uur, een openbare vergadering van de commissie zal wor den gehouden in het gemeentehuis van Baarn. Zondagmiddag 6 juni a.s., om 3 uur, or ganiseert de Werkgroep "Kamermuziek; in Soest", als afsluiting van een succes vol seizoen, in het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46, een kamerconcert met Trudi Velthuizen, fluit en Klaas de Vries, piano. Het progamma ziet er als volgt uit: 1. Ton de Kruyf - Sonatina 1960 (oorspronkelijke versie). 2 Carel Brons - Monoloog per flauto solo 1967. 3 Kees van Baaren - Musica per flauto solo 1965. 4 Klaas de Vries - Chain of changes 1968, 5 Edgar Varèse - Density 21. 5. 1936. 6 Niccolo Castiglioni - Gyrnel 1960. 7 Kazuo Fukushima - Three Pieces from Chu-U 1964. 8 Yoritsuné Matsudaira - Somaksah 1962. 9 Kazuo Fukushima - Mei 1962. 10 Esang ijan - Garak 1963. Trudi Velthuijzen heeft haar solo-examen PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 behaald bij Hubert Barwasher en zet haar studie voort bij Koos Verheul. Zij heeft o.a. in Brussel, Romainmotier, Amsterdam, Rotterdam,Utrecht en Loe- nen concerten gegeven en treedt op voor de radio. Zij is verbonden aan het Muzieklyceum te Amsterdam. Klaas de Vries heeft zijn solo-examen behaald bij Chr. Grootveld en studeert nog compositie bij Otto Ketting aan het Rotterdams Conservatorium. Hij heeft o.a. in Wenen, Rotterdam en Groningen concerten gegeven en treedt op voor de radio. Hij is verbonden aan het Twents Mu zieklyceum. Dit Kamerconcert wordt gehouden in de tentoonstellingszaal van Artishock, waar van 4 tot 26 juni exposeren: Joop Hek man, plastieken, Jaap Kruijff, grafiek, en Hubert Sluis, schilderijen. Elke dag van 2 tot 5 uur geopend. Ouders kunnen zondagmiddag 6 juni hun kinderen onderbréngen bij een uit stekende filmvoorstelling voor kinderen in de filmzaal van het Artishock-gebouw eveneens om 3 uur. Tenslotte vestigen wij. Uw aandacht op de tweede play-in op zaterdagavond 19 juni, om 8 uur, in het Artishock-gebouw. Inlichtingen bij de heer Delmaar in So'ëst, telefoon: 3099. BEUKENLAAN 27 - TEL. 68 Vrijdag 4 juni 1971 Dinsdag 8 juni a.s. zullen de koorgroep en het barok-koperensemble van de Nederlandse Cantorij, o.l.v. Maarten Kooy het concert van de maand juni in de Ou de Kerk te Soest verzorgen. De groepen treden zowel afzonderlijk als gezamenlijk op. In opdracht van de Kon. Bond van Cris- telijke Zang- en Oratoriumverenigingen schreef Adriaan C. Schuurman een prachtig koorwerk voor het Internatio naal Koorfestival, dat volgende week in Scheveningen wordt gehouden. De Nederlandse Cantorij werd uitgeno digd dit veeleisende werk in studie te nemen en aldaar uit te voeren. Voordat dit "Sanctus" in Scheveningen ten gehore wordt gebracht, zal Soest de première ervan beleven op 8 juni. Verder staan op het progamma een 12- stemmig Magnificat voor koor en koper blazers van de poolse componist Zielens ki (1550 - 1615), enkele canzones voor koperblazers en orgel van Gabrieli en Frescobaldi. Jan Jansen bespeelt het orgel. Het is al geruime tijd geleden dat de ba- rok-kopergroep in de Oude Kerk con certeerde. Ieder die zich de prachtige klank van de 17e eeuwse bazuinen en trompetten her innert. zal naar wij hopen deze gelegen heid aangrijpen om hiervan opnieuw te genieten; en wie het ensemble nog niet kent, zal geen spijt hebben van de ken nismaking. We hopen dat een groot aantal luister aars de vocalisten en instrumentalisten zal bewijzen dat hun arbeid niet ver geefs was. Het concert begint om 8.15 uur. Er zijn of komen afdelingen voor kin deren, voor ouderen en voor bedlegeri- gen, een observatiehuis, een onderzoek centrum en gebouwen voor arbeidstrai- ning, bewegingstherapie en revalidatie. „Eemeroord" is het eigendom van de Stichting Nederlands Hervormde Inrich tingen voor geestelijk hulpbehoevenden te Soesterberg. Een zwembad is na de paviljoenen, sa men met het gebouw voor bewegings therapie een der belangrijkste ontwik kelingsmogelijkheden voor de patiënten. In het budget kon helaas geen oefenbad worden opgenomen. Jammer, want zwemmen is een goede bewegingsthera pie, vooral voor de meervoudig gehan dicapten en het werkt „bevrijdend" op de psychische spanningen. Daarom hebben ouders van patiënten en personeel van „Eemeroord" een aktie- groep opgericht met het doel, geld in te zamelen om dit zwembad toch te reali seren. Via diverse akties hebben zij tot nu toe bijna j 50.000,ingezameld. Meer geld is echter nodig. Van de Gemeente Soest hebben zij ver gunning gekregen voor een huis-aan- huis kollekte in de week van 7-13 juni. Alleen met hulp van velen kan het zwembad voor deze patiënten gereali seerd worden. U kunt op velerlei manieren helpen. Door geld te storten op giro 2080500 t.n.v. „Zwembadaktie Eemeroord" te Utrecht; door goederen beschikbaar te stellen voor een binnenkort te houden fancy fair. Ook speelgoed, autopeds, schommels, skelters, enz. voor de patiën ten zijn van harte welkom. y

Soester Courant | 1971 | | pagina 9