milmö KEUKENS DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 Officiële Mededelingen Klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION Vermoord Amersfoorts meisje in Soest gevonden Bouw Rioolwaterzuiverings installatie voor de helft gereed Geen huisvuil in plastic zakken Verbetering verlichting Wieksloterweg en Dorresteinweg Bouw garages op binnen terrein achter Leeuwerik- weg Nieuw clubhuis bij tennisbanen Soest-Zuid geopend Openbare commissievergaderingen Hinderwet Verbod oprijden Schans gewijzigd P.V.0. concert in het b Openluchttheater Ronde van Soest werd indrukwekkend li wielerspektakel Nanno Bakker, na 2e plaats in '70, nu op de le plaats Tempo-renner Arie Bakker eervol 5e E.H.B.O.-cursus voor het onderwijzend personeel Vermist of gevonden DINSDAG 8 juni 1971 TORENSTRAAT 3-3a-3b - SOEST TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. Geen langdurige wachttüd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 dat op imponerende wijze had gezorgd voor financiële steun, en ook de E.H.B.O.- ers had bedankt voor hun assistentie, kreeg Nanno Bakker de bij zijn over winning behorende bloemen en de kus van ronde-miss Ria v. d. Broek, waarna de supporters van „Tempo" voor een uniek slot zorgden door de winnaar naar huis te sturen met als extra prijs een varken, dat tijdens de ereronde, die Nan no Bakker samen met de Engelsman R. Palin reed, veilig in zijn hok bleef op gesloten. Op het militaire oefenterrein „De Vlas akkers" onder de gemeente Soest is het lijkje gevonden van de 14-jarige Gerrie van de Biezen uit Amersfoort. De dader van deze gruwelijke moord, de 47-jarige wachtmeester C. W. H. B. uit Amersfoort, heeft inmiddels bekend. B. is ingesloten in de marechausseeka zerne te Amersfoort. Nadat in december 1969 een aanvang is gemaakt met de bouw van de Rioolzui veringsinstallatie Soest-Baarn aan de Maatweg te Soest, kan thans gezegd worden dat het werk voor ongeveer de helft gereed is. Algemeen wordt verwacht dat begin 1972 de installatie gedeeltelijk in gebruik kan worden genomen. Bouwfase 1, omvattende in hoofdzaak de aanleg van slibdroogbedden, een nieuwe afrastering, een omleidende land en aanpassingswerken aan de oude in stallatie, is nu afgerond. Aan de verwezenlijking van bouwfase 2, de nieuwbouw van de gehele uitbreiding, wordt volop gewerkt. Dit jaar zal een aanvang worden ge maakt met de bouw van 2 bedrijfswo ningen, terwijl ook begonnen zal wor den met de aanleg van een rioolleiding van Baarn naar de installatie te Soest. Er is reeds overleg met de N.V. Neder landse Spoorwegen over de uitvoering van de doorpersingen onder de twee spoorlijnen door. Aanbiedingen van huisvuil in plastic zakken zal niet worden toegestaan. Plas tic zakken zijn namelijk niet composteer baar. Deze moeilijkheden komen niet alleen in Soest voor doch bij alle ge meenten die hun vuil verwerken op een compostbedrijf. Blijft de vraag wat er gebeurt met het huisvuil dat, in een plastic zak in de vuilnisemmer wordt gedeponeerd. Moge lijk kan de gemeente papieren zakken in een formaat dat in een vuilnisemmer past, beschikbaar stellen. Volgens artikel 13/5 van de verordening op de heffing en invordering van een recht voor het ophalen van vuilnis in de gemeente Soest, moeten de emmers van binnen telkens na de reiniging wor den bekleed met papier. Voorzover hier aan de hand wordt gehouden, gebruiken „schone" mensen dan dikwijls een plas tic zak. Papieren zakken van het goede formaat zijn niet te koop. De kosten van de uitbreiding c.q. ver betering van de verlichting van de Wiek sloterweg en Dorresteinweg zullen een bedrag van ƒ5235,— belopen. Deze ver betering voorziet in de plaatsing van 38 wandarmen met t.l.-armaturen. Deze verlichting kan 's-nachts blijven bran den. Een twintigtal van de nu aanwezige verlichtingspunten komen te vervallen. De jaarlijkse verlichtingskosten zullen door deze voorziening met 1484,52 stij gen. De aanlegkosten kunnen aanmerkelijk lager zijn, indien niet tot het aanleggen van extra voorzieningen t.b.v. de nacht verlichting wordt besloten. Deze zullen dan slechts ƒ1141,— bedragen. De jaar lijkse lichtkosten blijven vrijwel gelijk. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de meer uitgebreide verlich ting aan te laten leggen. De werkzaam heden zullen worden uitgevoerd door de P.U.E.M. In totaal zullen op het terrein achter de Leeuwerikweg 18 garages gebouwd wor den. De minimum afstand om behoorlijk uit en in de garageboxen te kunnen rij den is 8 meter. Van dertien aangrenzen de achtertuinen is dan ook een gedeel te afgenomen, waardoor het binnenter rein overal 9 meter breder kan worden. Ook het ter plaatse aanwezige kippenhok zal, als gevolg hiervan, gedeeltelijk moe ten verdwijnen. Indien terwille van het bewuste kippenhok de garages twee me ter moeten worden verschoven, zou de kleinste afstand tussen twee garageboxen plus minus zeven meter worden, hetgeen beslist onvoldoende is. Het houten gebouwtje waarmede de leden van de tennisclub Soest-Zuid zich vele jaren hebben moeten behelpen, heeft afgedaan. De exploitant van dit complex, de heer H. van Harskamp heeft een nieuw, bij zonder goed geoutilleerd clubhuis laten bouwen, dat zondagmiddag officieel in gebruik werd genomen. De leden van de tennisclub boden de heer Van Harskamp een telefoonaansluiting voor het nieuwe lokaal aan. Het clublid, de architect Geel, kreeg voor zijn belangenloze medewerking een ge schenk. Bloemen waren er voor de echtgenote van de heer T. Hasenaar, de voor zitter van de bouwcommissie. Het nieuwe clubhuis zal ongetwijfeld een grote bijdrage leveren tot groei van de zeer florerende tennisclub. Dat glazige kijkgat, het raam. Al te vaak stiefmoederlijk behandeld, töch een belangrijk deel van uw interieur. Doe iets aan die kale holle ogen. Hang er een 'Luxaflex' jaloezie voor. Is er in 23 inspi- Erkend dealer rerende kleuren. Naar keuze in een glanzende of een satijn uitvoering; van zachte pastel- tot fijne accentkleuren. 'Luxaflex? jaloezieën waar uw buren u om zullen benijden, Burgemeester en wethouders maken be kend dat de volgende openbare commis sievergaderingen zijn vastgesteld: Onderwijscommissie: maandag, 14 juni te 20.00 uur. Commissie Openbare Werken: vrijdag, 11 juni te 16.30 uur. Financiële Commissie: dinsdag, 15 juni te 15.00 uur. Soest, 4 juni 1971. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 3 van de Hinderwet, ter al gemene kennis, dat ter secretarie van de gemeente Baarn ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer W.J. Dijkman, Goeman Borgesiuslaan 15 te Baarn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een vuilstortplaats op/in het per ceel Zuidereind 11 te Baarn, kadastraal bekend gemeente Baarn, sectie G, num mer 183. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen van de vergun ning in te brengen bij het gemeentebe- bestuur van Baarn. Bovendien zal op maandag 21 juni 1971 des voormiddags 11.00 uur, in het ge meentehuis van Baarn een openbare zit ting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie van Baarn kennis nemen van de terzake in gekomen stukken. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens; maken bekend dat hun college Zeer matig (slechts iets meer dan hon derd mensen) was de belangstelling voor het concert in het openluchttheater van de Soester Harmonie P.V.O. De ten gehore gebrachte muziek stond overigens op een zeer behoorlijk niveau en het optreden van de majorettes was een lust voor het oog. De wegblijvers hebben ongelijk gehad. De organisatoren voor deze exploitatie „nieuwe stijl" rekenen op een gemid delde opkomst per avond van ongeveer 250 bezoekers. De andere avonden zullen beter bezet moeten zijn, anders zal het eind niet gunstig uitvallen. renners met het vol elan aankondigen van tientallen premies, beschikbaar ge steld door het Soester bedrijfsleven, aan te zetten tot nog meer strijd. De in ons land verblijvende Engelsman Palin, die vorige week al duidelijk liet zien niet zo maar een wielrenner te zijn, raakte steeds meer thuis op het parkoers met zijn „valse plat". Hij was dan ook present bij een ontsnap ping waar uiteindelijk Nanno Bakker en Raymond Palin van over bleven. Achter dit eendrachtige duo streden o.a. Arie Bakker, W. Liebregts en Amold Voogt, maar de samenwerking van het vluch tende tweetal was dermate goed, dat zij de staart van het peloton wisten te pak ken, en zodoende op fluweel kwamen te zitten. In de sprint die de beslissing moest brengen kwam de Engelsman duidelijk tekort op Nanno Bakker uit Wieringer- meer, die de 96 kilometer in 2 uur en 9 min. aflegde. Raymond Palin werd 2e, Arnold Voogt 3e, W. Liebregts, een jon gere broer van Rudi Liebregts, die zelf ook van de partij was, werd 4e en als eervolle 5e Arie Bakker. De verdere uitslag; 6. J. Nijhof, Hengelo; 7. R. Liebregts, Vlaardingen; 8. W. Pa ter, Barneveld; 9. J. de Jager, Bilthoven; 10. L. Verweij, Pijnacker. Nadat de „Tempo"-voorzitter de heer De Haan en echtgenote bedankt had voor hun belangstelling gedurende de gehele wedstrijd en tevens woorden van dank richtte aan het Soester bedrijfsleven, -TEL 4786 heeft besloten door verplaatsing van borden 13 en 17 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en -tekens hun besluit van 6 oktober 1970, afd, I nr. 10076, tot instelling van een verbod tot het oprijden van de Schans bij de splitsing met de Kruisweg voor motor voertuigen op meer dan twee wielen in zodanige zin te wijzigen, dat dit verbod niet geldt voor het gedeelte van de Schans gelegen tussen de splitsing met de Kruisweg en een punt zoals aangege ven op de bij dit besluit behorende si tuatieschets. Tegen dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een ter mijn van dertig dagen na heden. Het adres van dit beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch worden ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Soest, 8 juni 1971. 48 onderwijzers en onderwijzeressen heb ben zich aangemeld voor het volgen van een EHBO-cursus. Deze cursus omvat 17 lessen van circ» twee uur en schept de mogelijkheid het officieel erkende EHBO-diploma te be halen. De gemeente zal een bedrag van 1600,— hiervoor beschikbaar stellen. Opgaven voor deze wekelijkse rubriek uiterlijk tot zaterdagavond, uitsluitend per telefoon onder nr. 3583, 3282 of 2501. VERMIST Grijze poes, mevr. Schuurhof, Kerkpad nz. 5. Ongecastreerde kater, 9 maanden oud, fam. v. d. Bruggen, Hartmanlaan 55. Zwarte kater met witte poten en half- witte neus, lVz jaar oud. Mevr. Gijzen, Tabakslaantje 30, Laren. Middelgrote schildpad, fam. Van Dijssel, Duinweg 43. GEVONDEN In het Pijnenburgse bos: bastaard her dertje met bruin-zwarte rug, wit befje en groene halsband. Inlichtingen tele fonisch onder nr. 02152-1842. In Colenso: een schildpadpoesje met na- velbreukje. Gecastreerde cyperse kater met gele halsband. Informaties of inlichtingen omtrent deze of andere dieren: „Dierenhuis", Klein Engendaalweg 36, Soest. Onder werkelijk ideale weersomstandig heden werd zondag op het industrieter rein de wielerronde van Soest verreden voor nieuwelingen, adspiranten en ama teurs, waarvan de laatsten voor het pu bliek natuurlijk het hoogtepunt vormden. Om twaalf uur vertrokken de allerjong sten voor hun vijfentwintig kilometer. Direct na het startschot van de heer Dikker uit Hilversum ontwikkelden zij een hoog tempo waardoor de zwakkere broeders het al direct erg moeilijk kre gen. De Soester deelnemertjes draaiden opnieuw weer goed mee, maar konden niet voorkomen dat A. van Vliet uit Honselersdijk half koers er alleen tussen uit kon trekken en een voorsprong wist op te bouwen die bij het passeren van de finish was opgelopen tot bijna twee minuten. S. Huizinga uit Rotterdam werd 2e, E. Gezerick uit Hilversum 3, Bert v. d. Broek, tot de laatste ronde voor in het peloton, werd in de spurt tegen de trottoirband gedrukt en eindigde ditmaal in de middenmoot. Om 1 uur vertrokken de nieuwelingen voor hun zestig kilometer. Al in de eer ste ronde werd duidelijk dat het een wedstrijd zou worden die in hoog tempo verreden ging worden. Uitlooppogingen aan de lopende band, maar verder dan een tiental meters liet het attente peloton niemand gaan. „Tempo"-renner Joop Schaafsma, die de titel dit jaar graag in Soest wilde hou den, was voortdurend in de kopgroep te vinden en haalde herhaaldelijk de vluch ters terug. Toch lukte het Schaafsma niet om voor eigen publiek de le prijs te be halen. J. van Dijk uit Wehe-Den Hoorn liet geen twijfel over zijn krachten be staan en finishte als le, op de 2e plaats gevolgd door U. Kalkman uit Den Haag. Joop Schaafsma wist zich tussen de con currenten toch nog van een eervolle 3e plaats te verzekeren. Precies om drie uur vertrokken de ama teurs voor hun honderd kilometer. Voor deze gelegenheid had starter Dikken zijn pistool overgegeven aan wethouder K. de Haan, die met een verbluffende rou tine de bijna honderd amateurs, afkom stig uit heel Nederland, wegschoot. Naast de winnaar van vorig jaar, Arnold Voogd, en de toen als tweede eindigende Nanno Bakker, verschillende nationaal en regionaal bekende renners, waaronder enige plaatselijke favorieten, Arie Bak ker, Jaap v. d. Broek en J. W. de Lange, waarvan de laatste het hoge tempo niet Wethouder K. de Haan, staande achter het rennersveld (K.N.W.U.-voorschrift), schoot de amateurs weg. Nanno Bakker genoot volop van zijn extra prijs, die hem namens de Soester wieler-supporters door voorzitter Semper werd aangeboden. kon volgen en al snel de strijd staakte. Al in de eerste ronde werd er gevochten voor een koppositie en het was L. Ver weij die als eerste het genoegen van een kleine ontspanning mocht smaken, maar het peloton onderleiding van Arie Bak ker had niet veel tijd nódig om zich te groeperen en klaar te maken voor de achtervolging. Snel werd deze ontsnap ping teniet gedaan. Jaap v. d. Broek en Arie Bakker waren steeds voor in het peloton te vinden, totdat Arie Bakker zich daadwerkelijk met de strijd ging bezighouden, die zich in hoog tempo af speelde. Speaker Rademaker hield de vele toe schouwers op onderhoudende wijze op de hoogte van het gebeuren en wist de

Soester Courant | 1971 | | pagina 3