KINDEREN IN KATOEN 1ERHORST aarden- of erzorgster Toon gerust Uw figuur maar zorg voor de gewenste correctie boskUraehtsn adm. kraehten industrie rn, Soest en Eemnes "VU1 'Vil' n<)||»-w^i H^I n VI/—D' «^|)'|||^I M^tr*QWU w^U' w^l»' n^l>» mrf|(i Barbara Farber, bekend mode-ont werpster van kinderkleding, heeft evenals vorig jaar ook voor 1971 een kollektie katoenen klnderkleren ontworpen. Deze kleren zijn spe ciaal afgestemd op de groep jon gens en meisjes tussen 7 en 13 jaar. Daarmee heeft ze het zich niet gemakkelijk gemaakt, want dit is juist de groep die de hoogste eisen aan kleding stelt, niet zozeer wat mode betreft, maar vooral wat kwa liteit aangaat. Kleinere kinderen brengen hun tijd meer binnenshuis door en teenagers hebben andere Interessen dan touwtje springen, hinkelen en cowboyspelen. Maar kinderen van 6 tot en met een jaar of twaalf spelen na schooltijd, als het even kan, op straat. Daar zijn sterke kleren voor nodig en daarom koos Barbara Farber katoen als materiaal. Enkele details van haar modellen: uitsluitend rits- en druk knoopsluitingen, waarvan laatstge noemde vaak als lljstsluitlng zijn uitgevoerd; veel korte opstaande kragen of cols; grote opgestikte zakken, al dan niet met kleppen en knoopgarnering in sommige panta lons een V-vormige knie-inzet, en veel stiksels in kontrasterende kleu ren. Als stoffen gebruikte zij: onge bleekte katoenen duck, fijn ribflu weel en sterke katoenen denim. Het natuurlijke effect van de soepele ducks wordt nog eens extra geac centueerd door de donkerbruine stiksels. De zachte katoenvelours Is bedrukt met een ton-sur-ton des sin, of in een jacquard patroon ge schoren. De sterke denims hele maal mode dit jaar zijn uniblauw. n Verzorgingscentrum idiensttreding gevraagd bezwaar). ten aan de wnd.-directrice rgenlaan 44, Amersfoort. Voor OVERHEMDEN REPARATIE zoals: boor den opzetten, nieuwe man chetten, of ook nieuwe rits in pantalons zetten of regenjas of mantel korter maken is uw adres Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergestraat 28, tel. 3480. Voor een KINDER- of WANDEL WA GEN zult u het beste bij TEDDYNETTE slagen Dealer van Mutsaerts, Koelstra, Van Delft en Riemersma. Burg. Grothestraat 14, Soest, telefoon 7951. 1. Twee meisjesjassen van Barbara Farber uit de collectie 1971 van Veneco. Celine (links) draagt een houtjes-touwtjes-jas met capuchon (vanaf 80). De stof is een fijn katoenen ribfluweel bedrukt met een visgraat-dessin in ton-sur-ton in aqua, rose en lindegroen. Sabine draagt een mantel met clipsluiting (vanaf 68), gemaakt uit een jacquard geschoren katoenvelours in rood, zwart, blauw of gebroken wit. (Ontwerpen: Barbara Farber). 3. Jacqueline (links) draagt een lang jack met rits, De bijpas sende broek is bedrukt met een fantasiedessin. Prijs vanaf 70. Kleuren: aubergine, bruin, blauw, zwart of groen. Pascal heeft een jasje aan met lijstsluiting (drukknopen). Materaal; katoenen duck (prijs vanaf 46) Modellen: Barbara Farber. Collectie Ve neco. 2. Niel draagt een battle-dress-pak van ongebleekte katoenen duck; Jacqueline is gekleed in een tuniekjack en broek van dezelfde ideale „speelklerenstof". Prijzen vanaf 60,(Ont werpster Barbara Farber). uA/if1 u Vb'mi »«ll»i mtJttmi «mftm Flmfccmfcu u imfe» 1</lc» Speciaal adres voor aluminium jaloezieën en zonneschermen. PEZON zonweringbedrijf. Van Weedestraat 43, Soest, telefoon 5434 of 6078. Een elegante beha met beugel en een luchtig corrigerend decolleté, (prijs 14,95). Als u het roken dan tóch niet kunt laten, ga dan aan de sigaar, zo luidt •en slagzin. Bij een enquête is geble ken, dat steeds meer vrouwen op z'n tfjd een sigaartje weten te waarderen. Tal van dameskappers, onder wie de bekende kapper Jacques de Moor in Den Haag, presenteren hun vrouwe lijke klanten sinds enige tyd bij het kopje koffie nu ook een klein sigaar tje. De reactie van de tot nu toe siga retten rokende dames luidt: „In het begin was het even vreemd, maar het tweede sigaartje ging al veel beter smaken." TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) -17031. TEGELS in vele maten ei kleuren. Lavasteen, grote voorraad. Te koop prima consumptie AARDAPPELEN, Irene. Per mud gratis thuisbe zorgd. J. W. Lanser, Soester Engweg 8, Soest, tel. 2557. REPARATIE KUNST GEBITTEN, snel en billijk. Cantonlaan 9A, Baarn, tel. 02154 - 4136. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteitgras- maaimachines in tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. „De mens wordt eerst door de kle ding mens." Aldus een uitspraak van professor Buytendijk, van wiens hand vele psychologische publikaties zijn verschenen. Prof. Buytendijk heeft ook de stelling verkondigd, dat voor de vrouw de niet zichtbare kleding even belangrijk is voor haar gevoel van ei genwaarde en zelfrespect als de zichtba re. Blijkens een rapport van het Sociolo gisch Instituut van de universiteit van Nijmegen wordt de groep vrouwen en meisjes die meedoet aan de wisselingen van de mode elk jaar groter. Zelfs de oudere vrouw beschouwt tegenwoordig het dragen van modieuze kleding als verdien bij UW TWEEDE VAKANTIE VRIJDAGS UITBETALING Ons kantoor is van maandag - vrijdag geopend van 8.30-17.30 uur. CHOORSTRAAT 30 UTRECHT Telefoon 030-15441 VERHOOGDE TARIEVEN een noodzakelijke levensbehoefte. Voorts weet iedere vrouw nu zo langza merhand wel dat het mooiste japonne tje onflatteus kan worden, wanneer daaronder verkeerd gekozen foundation wordt gedragen. Het is noodzakelijk een goed zittende en corrigerende beha en panty aan te schaffen, alvorens een win kel binnen te stappen om bovenkleding te gaan kopen. Moderne kleren van luchtig en soepel materiaal vragen om een perfect figuur, dat als het ware „voorgevormd" moet worden door de juiste basiskleding Met een goede pan ty kan men mollige heupen en wat te dikke dijbenen in bedwang houden, waardoor de draagster slanker lijkt dan ze in werkelijkheid is. Bovendien zorgt het elastische gedeelte van de panty dat zich (niet te strak) rond de bovenbe nen bevindt voor een natuurlijke massa ge. Wat uw foundation betreft doet u er verstandig aan deze onontbeerlijke ba siskleding alleen maar in gerenommeer de zaken te kopen, terwijl de als solide bekend staande merkkleding teleurstel lingen praktisch uitsluiten. Een bekend Nederlands fabrikaat is de „Lova- ble-foundation", die zowel door een aan trekkelijk assortiment als de prijs inte ressant genoemd mag worden. Alle mo dellen zijn van internationale allure; de beha's zijn er in natuurlijke lijn of mo dieus voorgevormd (met beugel of als longline), en de panties van soft lycra garanderen soepelheid, waardoor ze juist die correctie geven die nodig is. Toon uw figuur, maar zorg wel voor de gewenste correctie I Op de Huishoudbeurs „Idee" te Amsterdam werd onze aandacht ge trokken door een aantal moderne, stijl vol gecreëerde kunststof-meubeltjes. Zo zagen we o.m. een tuintafel met stabiele parasol-combinatie, waarvan de voet gevuld kan worden met zand, grint of water om het omslaan te voor komen. Op het blad van deze grappi ge tafel staan (ingebouwd) vier losse snackbakjes en op het onderplateau een houder voor vijf flessen. Het mate riaal van tafelblad en voet bestaat uit weerbestendig polyenthyleen. Voorts ontdekten we (van hetzelfde materiaal) een „handige handy-sit", een combinatie van vier krukjes en een tafeltje. De krukjes zijn apart te koop 8,10 p. stuk) en de hele set kost iets meer dan 50 gulden. Als derde nieuwtje was er een roto- bar van polyenthyleen te zien, een licht verrijdbare huis-, tuin- en ter- rasbar mat bijzonder praktische voor zieningen voor flessen, glazen, lektuur en zo meer. Het hele geval rust op een drie-armige poot, met aan de uit einden wieltjes, zodat de bar gemakke lijk te verplaatsen is. Deze bar wordt voor een schappelijke prijs geleverd (iets meer dan 70 gulden). Daar wij van mening zijn dat deze moderne kunststof meubeltjes in een behoefte voorzien, hebben we de il lustraties van de tuintafel en de han dy-sit set hierbij afgebeeld. De meubel tjes worden in de handel gebracht door Curvers Kunststoffenfabriek, Rij en. sicassettes hebben 5 jaar. •hoon per maand ;hoon per maand :hoon per maand f 600.- schoon per maand 12.45-17 uur. uur aan de afdeling Ook deze soepele stretch-beha v«n Lovable is een noodzakelijk onderdeel van de mode onder de mode. (prijs 10,95).

Soester Courant | 1971 | | pagina 5