Feestelijke ingebruikneming Café-restaurant „De Soesterduinen" (h. veM) V/osseceife U/asseeeüê inilmö Gemeenteraadsvergadering Burgerlijke Stand Woensdag NIEUWE HUURREGELING VOOR BEDRIJFSPANDEN GEEFT ONRUST Krabbels van Knelis KEUKENS SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Soesterbergsestr. 188 - Soestduinen - Tel. 02155-2739 Café-restaurant „De Soesterduinen." een compleet horeca-bedrijf INTIEME BAR - ROYAAL CAFÉ SFEERVOL RESTAURANT IDEALE AGD0M0DATIE VOOR BRUILOFTEN EN PARTIJEN CAPACITEIT VOOR 25-150 PERSONEN. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Medisch Komitee Nederland-Vietnam mag nu wel koliekteren Nieuwe velden voor voetbalvereniging V.V.Z. WEER BIJ DE POMP. Weggelopen uit internaat Geldkistjes uit sloot opgevist De Gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op donderdag 17 juni a.s., te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling raadsnotulen van 22 april. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 10 mei 1971 van het Dage lijks Bestuur van de A-kring Utrecht-c. Bescherming Bevolking, waarbij de re kening en het verslag over het dienst jaar 1969 wordt toegezonden, met het voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief d.d. 7 december 1970 van de be woners van de Wieksloterweg.de Dorre- steinweg, de Kooiweg en de Pijnenbur gerlaan met het verzoek om meer en be tere verlichting aan de Wieksloterweg en de Dorresteinweg met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de op deze aangelegenheid betrekking hebbende ontwerp-brief. c. Brief d.d. 13 december 1970 van de heer ir. F. van de Woestijne, betrekking hebbende op het gebruik van plastic- zakken voor het ophalen van huisvuil met het voorstel te antwoorden overeen komstig de hierop betrekking hebbende ontwerp-brief. d. Brief d.d. 21 mei 1971 van de burge meester en wethouders van Amersfoort inzake toezending van de begroting 1971 voor het Regionaal Woonwagencentrum Amersfoort, met het voorstel dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 11 mei 1971 van mevrouw H. Gijsen-Werkman, inzake de verkrijg baarstelling van het verkeersstructuur- plan Soest, met het voorstel te antwoor den overeenkomstig de bij stukken ter inzage liggende concept-brief. f. Brief d.d. 13 mei 1971 van mevrouw Th. Davelaar-Van Zijl, inzake de gepro jecteerde verbinding tussen Birkstraat en Koningsweg via Bartolottilaan, Van Beuningenlaan, Dennenweg en Esdoorn- laan, met het voorstel deze brief ter af doening in handen te stellen van burge meester en wethouders. g. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 21 mei 1971, afdeling 5, nummer 15 79'70 RO/1018, met bijlagen, inhoudende gedeeltelijke goedkeuring van het vastgestelde bestemmingsplan „Soestereng-Weg over de Eng", met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. h. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 14 mei 1971, afdeling 5, nummer 1515RO/921, met bijlagen, in- M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Monique, dochter van R. van der Blom en C. E. A. Wijnhoff, Dalweg 147. Astrid Ines, dochter R. D. Bak huizen en A. Ywema, Colenso 167. Arjan Willem Johannes, zoon van R. A. C. Hoksbergen en E. G. A. Evers, Hart manlaan 20. Daphne, dochter van E. V. Balvers en A. Frank, Valeriaanstraat 54. Panajiotis, zoon van Zoungaras en J. W. Klaver, Weegbreestraat 283. Si- mone Gabrielle, dochter van W. M. Eg- genkamp en A. Roest, Weegbreestraat 395. Mare Alexander, zoon van J. T. A. Pas en H. E. Veltman, Simon Stevin- laan 98, Soesterberg. Roderich An- dreas, zoon van D. W. F. Nolte en I. C. Noorderbos, Nachtegaalweg 32. Natas- ja Anna Melanie, dochter van W. G. van Groningen en A. W. van den Heuvel, Buys Ballotlaan 47, Soesterberg. Jo hannes Leopold Donald, zoon van J. G. Molenaar en M. E. van Beers, P. C. Hooftlaan 38. Willem Pieter, zoon van A. Kudders en G. J. Mertz, Kerkpad N.Z. 40. ONDERTROUWD: Willem Karei Schol ten, De Lugt 8, Rotterdam en Jannetje Meerloo, Gallenkamp Pelsweg 2. Leo Jonker, Klein Engendaalweg 52 en Hen- riette Johanna Assink, Klein Engendaal weg 52. Hendrik Los, Oranjelaan 35 en Maria Petronella Elisabeth Kamp horst, Thorbeckestraat 5. Johannes Henricus Wilhelmus Jorna, Lange Brink- weg 23 cn Maria Wilhelmina Elisabeth Leertouwer, Beukenlaan 41. Ronald Gerardus Emanuel Henze, Van Straelen- laan 14 en Ineke Spaink, Van Lennep- laan 37b Jacob Johan Kareisen, Smits- weg 3 en Machteld Brandina Kruithof, Van Lenneplaan 51. GETROUWD: Johan Bernard Peter Thie- man. Stationssingel 113b, Rotterdam en Willy van Zanten, Van Angerenstraat 16, Soesterberg. Johannes Arie Evert Eland, Van 's-Gravesandestraat 10, Utrecht en Francina Helena van Schie, Wieksloterweg W.Z. 1. Pieter Wilhel mus Ursum, Vingboonstraat 87', Hilver sum en Elisabeth Johanna de Jong, Pol- luxdreef 14, Utrecht. Godefridus Adrianus Fonken, Schaepmanstraat 50 en Johanna Wilhelmina Maria van den Hoef, Schaepmanstraat 19. OVERLEDEN: Catharina Thie, 19 jaar, Den Blieklaan 53. Hendrika Christina Slendebroek, 80 jaar, weduwe van G. G. van den Berg, Rademakerstraat 17, Soes terberg. Teunis Groenesteijn, 73 jaar, gehuwd met W. Plooij, Pijnenburgerlaan 1. Adriana Johanna Grimmelius, 95 jaar, weduwe van A. A. Hoogland, Al- bert Cuyplaan 101. Hendrik Sangster, 78 jaar, gehuwd met M. C. van Burken, Park Vredehof 7. Gerrit Vogelesang, 86 iaar, gehuwd met L. van der Hoff, L de Jonghstraat 29, Rotterdam. Ni- cólaas Balvers, 53 jaar, gehuwd met E. M Mees, Dr. s'Jacobstraat 21. Arian van Boeijen. 24 jaar, gehuwd met E. Muys, De Graafjes 6, Bunschoten. Gerarda Maria Aerts, 72 jaar, weduwe van C. J. van Klaren, Bosstraat 67. houdende goedkeuring van een klein deel en onthouding goedkeuring van het overige deel van het vastgestelde bestem mingsplan „Soestereng-Park en Cen trum" met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen, i. Brief d.d. 5 januari 1971 van de heer T. v. d. Meulen inzake de bouw van ga rages achter de woningen aan de Leeuwerikweg met het voorstel te ant woorden conform de betreffende con cept-brief. j. Telegram van 17 mei 1971 van de be zoekers van de tentoonstelling „Kunst van Vietnam", waarmede zij protesteren tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op het ver zoek van het Medisch Komitee Neder- land-Vietnam om een vergunning tot het houden van een kollekte, met voorstel te berichten conform de bij de raads stukken ter inzage liggende ontwerp- brief van burgemeester en wethouders, k. Brief van 24 mei 1971 van de werk groep Medisch Komitee Nederland-Viet- nam, met verzoek het aan burgemeester en wethouders gericht verzoek om ver gunning tot het houden van een kollekte welk verzoek in afschrift is bijgevoegd, te ondersteunen, met voorstel deze brief, alsmede het antwoordschrijven van bur gemeester en wethouders d.d. 2 juni j.1. voor kennisgeving aan te nemen. I. Scrijven d.d. 18 mei 1971 van de Re gionale Commissie Utrecht, inhoudende een overzicht van de door de deelnemen de gemeentebesturen in de regio Utrecht opgemaakte voorstellen tot opneming van scholen in het deelplan 1974, 1975, 1976, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake de instand houding van een openbaar centrum voor woonwagens. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van eert voetgangersoversteekplaats op de Koningsweg. 5. Voorstel tot vaststelling van de her ziene gemeenschappelijke regeling inzake de instelling van het „Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Neder land". 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het organiseren van een E.H.B.O.-cursus voor het onder wijzend personeel van de in de gemeen te aanwezige scholen. 7. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school aan de Weegbreestraat. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aanschaf fen van een aardrijkskundemethöde ten behoefe van de openbare lagere school te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan: het bestuur van de stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen, alsmede voor de invoe ring van het „loco-systeem" ten behoeve van de St. Theresiaschool; b. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van diverse leer- en hulp middelen en meubilair ten behoeve van enige onder dat bestuur staande scholen voor g.l.o., alhier. 10. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. II. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan „Egghermonde". 12. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van onteigening van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Industrieterrein". 13. Voorstel tot het huren van noodlo- kalen ten behoeve van het openbaar la ger onderwijs in de wijk Smitsveen, als mede het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van die loka len. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Eemweg. 15. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Wieksloterweg W.Z. 21. 116. Voorstel tot verkoop van de grond, gelegen aan de Waldeck Pyrmontlaan aan de heer G. van Schaik. 17. Voorstel tot aankoop van de grond met opstallen, gelegen aan de Amers- foortsestraat te Soesterberg van de heer N. H. J. Koomen. 18. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen op de Eng, aan de Klaarwaterweg en aan de Middel wijkstraat met de heer F. C. van Schadewijk. 19. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden te Soesterberg te sluiten geld lening. 20. Voorstel tot wijziging van diverse be grotingen. 21. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koopover eenkomst met N. H. J. Koomen. De timmerlui, de schilders, stoffeerders en elektriciens ztjn verdwenen, de ttfd van impoviseren is gelukkig voorby. We hebben zo goed en zo kwaad als het ging normaal doorgedraaid, maar zo als we het graag wil den ging het niet. Daarom ztfn w(j biy dat die periode nu definitief achter ons ligt en wij u op de bekende Herman Verbeek-wijze kunnen bedienen. In onze zaak „Café Soestdijk" aan de Vredehofstraat hebben wij de ervaring in het restaurant opgedaan, die het mogelijk maakt om in „De Soesterduinen" waar we een veel royalere gelegenheid hebben, u onze specialiteiten van onze chefkok, plate-service en a la carte te presenteren. Café-Restaurant „De Soesterduinen", een smakelijk en verfrissend middelpunt van uw wande lingen en autotochten in een prachtige omgeving. Ons buitenterras is natuurlijk bij een wat frissere dag behaaglijk verwarmd. En voor uw auto is er altijd ruim voldoende parkeergelegen heid. De nieuwe wettelijke regels over de huur en verhuur van bedrijfspanden heeft onverwachts meer stof doen opwaaien dan eigenlijk mocht worden verwacht. De nieuw opgestelde regels beschermen immers de huurders veel meer dan voor heen. Met name in de mogelijkheden van opzegging van de huur is de verhuurder beperkt. Bij nieuwe kontrakten geldt immers een termijn van minimaal vijf jaar tenzij de partijen dit zelf uitsluiten en niet langer dan twee jaar overeenkomen. Daarna geldt van rechtswege een verlenging van nog eens vijf jaar, zij het dat partijen het wel eens moeten worden over de geldende huurprijs. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Burgemeester en Wethouders van Soest hebben het Medisch Comité Nederland- Viëtnam, zonder opgaaf van reden voor hun gewijzigd standpunt, toestemming verleend in de tweede helft van dit jaar een kollekte te houden. Daarbij wer den drie tijdvakken genoemd, waarop deze kollekte gehouden zou kunnen wor den. Het medisch Comité afdeling Soest heeft het voornemen gebruik te maken van de periode beginnend op 21 augustus a.s. Aan de Eemweg zal een sportvelden- complex worden aangelegd, omvattende een hoofd-voetbalveld, drie voetbalbij - velden, een adspirantenveld, respectie velijk oefenhoek, een half verhard oe- fenveld, een kleedgebouw en een par keergelegenheid. Het ligt in de bedoeling dat dit sport park onder meer door de voetbalvere niging VVZ in gebruik zal worden ge nomen. Indien het plan ineens wordt uitge voerd zal de aanleg een brutobedrag van 720.000,— vergen, zulks inclusief een bedrag voor beplanting rondom het sportpark, echter exclusief de grond- verwervingskosten. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor door middel van het voteren van ren krediet de medewerking aan de realisatie van dit plan te verlenen. Hogere huur in belang van onderhoud Het is de huurprijs van bedrijfspanden, die tot onrust in huurderskringen heeft geleid. Het huurbeleid van de overheid heeft de laatste jaren tot gevolg gehad dat eige naren geen rendement meer hebben ge kregen van hun eigendom. Dit heeft in vele gevallen tot een aan zienlijke achterstand in het onderhoud geleid. Het gevolg daarvan is weer dat op zich zelf gezellige winkelstraten in vele ste den en dorpen een onaantrekkelijk beeld hebben gekregen, dat schade toebrengt aan de verkoopmogelijkheden van de verhuurder, meer schade dan de eige naar lijdt. Daarom heeft de wetgever er o.i. wel wijs aan gedaan om in beginsel de huur prijs per 1 mei j.1. geheel vrij te laten. Dan kan de huurprijs in ieder geval een peil bereiken, waarop een redelijk on derhoud van het pand weer mogelijk wordt of waarop het pand aan de eisen destijds kan worden aangepast. De verhuurder heeft daar belang bij om dat hij in zijn bestaan van het uiterlijk van het pand geheel afhankelijk is. Vele eigenaren stellen nu een hogere huur voor de volgende reden. Zij willen met de huurder tot een ge sprek komen om een hogere huur te krijgen. Of die huur daarbij zo hoog wordt als de eigenaar wil is een geheel open vraag. Blijkt bij het gesprek dat de partijen niet tot overeenstemming komen dan kan de huurder zich tot de kantonrech ter wenden binnen zes weken nadat hij de opzegging van de huur van de eige naar heeft ontvangen. De kantonrechter stelt dan de huur vast. Hij zal daar wel de huuradvies-commis sies bij, inschakelen. De kantonrechter heeft daarbij een moeilijke taak. Stelt hij de huur laag vast dan zal het pand niet voldoende kunnen worden on derhouden. De hele buurt waar het pand ligt zal dan dalen in aantrekkelijkheid voor kopers en verkopers, tot schade van de winkel stand, het ambacht of de horeca. Het is dus onzin om te stellen dat de winkeliers plotseling een veel hogere huur moeten betalen. De kantonrechter zal dat voorkomen want de veel beschimpte veel te hoge huren zullen zelden of nooit voorkomen Sanering Als de kantonrechter een redelijk huur niveau vnidt dan zal dat niettemin tot gevolg hebben dat een aantal winkeliers of ambachtsmensen de panden verlaat omdat er voor hen geen bestaan meer te vinden is. Deze ontwikkeling is niet te voorkomen en zelfs gewenst. De economische verstarring van de tra ditionele winkelbuurten moet worden voorkomen. Hoe tragisch dit ook is, het is voor de goede zakenmensen noodzakelijk dat zij hun bedrijf uitoefenen in een omgeving waar gelijkwaardige zakenmensen zorgen voor een regelmatige aanpassing van hun bedrijven aan de eisen des tijds. IK DOE MIJN WAS Nou ja, pomp - ik bedoel bij de Dat is toch veel gezelliger dan alleen thuis te staan wassenDie vrouwen vroeger bij zo'n dorpspomp hadden het toch veel leuker Alleen stonden die bij slecht weer buiten; wij zitten lekker droog en warm. Weet je, 't gaat me soms zelfs te vlug In een half uur sta je meestal al weer buiten met je schone was. Ze hebben in de „WASSERETTE" nu ook een grote mangel, dus thuis drogen en strijken hoeft ook niet meer. Komt u ook eens naar de „DORPSPOMP" - IN MODERNE VORM DE SOESTERBERGSESTRAAT 30 TELEFOON 6220 VAN WEEDESTRAAT 52 TELEFOON 5229 Als dat niet gebeurt zullen nog veel meer bedrijven ten onder gaan. We kunnen stellen dat voor winkelcen tra in oude buurten het uur der waar heid is aangebroken. Of zij bewijzen door het opbrengen van een redelijk rendement voor eigenaar van bedrijfspand en zichzelf dat zij het zelf standig ondernemerschap nog waard zijn of zij moeten overstappen naar de loon dienst. In vele gevallen zal dat voor de betrok kene en vooral voor zijn gezin alleen maar zegenrijk zijn. Ook voor het stadsbeeld of dorpsbeeld in welke gemeente dan ook is het gewenst dat er duidelijkheid komt over de koop- en verkoopmogelijkheden in hoofdstra ten en winkelbuurten. Als bepaalde winkelbuurten in de loop der jaren uit de gunst van het publiek zijn geraakt dan moeten die gesaneerd worden. Dit is in het belang van het bedrijfsle ven en van de consumenten. Anderzijds zullen andere buurten in de loop der jaren meer aantrekkingskracht hebben verkregen. Ook deze buurten moeten bewijzen wat zij waard zijn. De gemeentebesturen krijgen uit deze ontwikkeling een duidelijker beeld over de door hen te treffen ruimtelijke orde ningsmaatregelen. Mocht het tot een herstrukturering van bepaalde buurten of straten komen, waarbij onteigeningsmaatregelen nodig zijn, dan bevinden de huurders zich als zakenmensen met de nieuwe wetgeving in de hand zich in een betere positie dan voorheen. Er worden nu op grond van verlies aan vermogenswaarden en inkomen recht streeks redelijke vergoedingen toegekend aan de huurders, terwijl voorheen alleen de eigenaren voor schadeloosstellingen in aanmerking kwamen. Wanneer nu bij de veranderde wetgeving een aantal huurders in paniek raakt dan geschiedt dat ten onrechte. De goede zakenman zal met vertrouwen kunnen steunen op de nieuwe rechtsre gels. De onbekwame zakenman zal gefaald hebben in het tijdig kennis nemen van de nieuwe regeling. Hij heeft daarvan kennis kunnen nemen in allerlei vakbladen. Hij heeft tevens alle gelegenheid een goed advies in te winnen bij zijn vakorgani satie of centrale middenstandsorganisa tie. Wanneer hij dat niet doet dan is hij in verzuim. Als wij in deze tijd van ingewikkelde rechtsverhoudingen pas in beweging komen op het moment dat het vuur ons na aan de schenen wordt gelegd, dan zijn wij rijkelijk laat. Dat bewijst dan hoezeer wij achterblij ven in het volgen van de economische ontwikkeling. Vele kleine ondernemers zijn daar al aan ten prooi gevallen. De jongste uitingen van ongefundeerde emotie bewijzen helaas dat nog velen zullen volgen. Deskundigen hebben daarop reeds bij herhaling gewezen. Zittend op een hek aan de Middelwijk straat werd in de nacht van donderdag op vrijdag om 02.15 uur een meisje aan getroffen. Aanvankelijk wilde zij de politie niet op geven wie zij was, noch wat zij op dit ongebruikelijke uur daar deed. Uiteindelijk kwam aan het licht dat zij I. v. d. D. heette, 16 jaar oud was en dat zij uit een Internaat in Nijmegen weg liep. Daar is zij inmiddels weer afge- Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter soms wel is vaan die daoge binne daat de heule weruld of ut heule laand as ut waore op zun kop staot. De ene keer omdatter un paor minse op weg naor de maon binne, waor- vaan wullie nog maor of motte waachte of zullie behouwe op de aorde trug zalle komme, en de aore keer is ut un barre hoop naorughied, waor messchien heul waat minse ut leve bie laote. Maor vaan de week magge wullie heul gerust zeige daat ongs laand heulegaor op zun kop sting vaanwege de voetbaal-ziekte die Ajaaks hiet, en vorugge kere Feienoord hete. Ut maag daan zo weze daat wullie op ut internaatsiejonaole vlaak nog steeds nie zo bar meetelle, en daat ongze oraanje- manne der, in vergeliek mit omliggende laande, nie zo bar veul vaan terecht bringe, op ut terrein vaan ut klup-voet- baal staon wullie weer un paor jaor bar hoog genoteerd en daat wil toch ok waat zeige. De tied daat de aore voetballende laande der vaan ovurtuug waore daat hollaand- se voetbaallurs wel op klompe zouwe speule, binne wullie noeng wel voorbie, maor ik gloof wel datter in die laande zo of en toe wel is scheef wordt gekeke naor de suuksesse vaan ongs op voet- baalgebied. Waat daat angaot is un Nederlaandur un bar raor stukkie mins. Hie hep nooit veul waardering voor dinge die der in zun eige laand gebeure, waant watter arruguns aors beurt is aaltied mooier en betur. Maor aster daan weer zoiets ga- beurt as noeng mit die Uropaocup, daan komp ut echte vaodurlaandschaap weer bove. Haos elluk mins is daan zo groos as un aop mit zeuve steerte, omdaat zun Aojaaks de kup hep gewonne. Vorug jaor waas daat nog zun Feienoord. en vollugend jaor ken ut wel weer un aore klup weze, astie teminste zo ver ken komme, maoi noeng waas ut zun Aojaaks. Ok de minse, die, aster niks an de haand is, nie slaope mit un piejaoma mit ut roodwitte klupembleem, binne meteen ommedraoid. Maor voor un paor maonde binne wullie der weer vaan of, totdaat de zuud-aomeriekaone moed vurzaomuld hebbe om naor ut vaastelaand te komme, om te prebere de weruld-kup te her- ovure. Maor die rust is eigeluk maor un gedaachte, waant vaan rust is heulegaor geen spraoke. Aster ooijt drukte is ge- wees ovur ut voetbaalle, daan is ut noeng wel. En nie allenug bie de voet ballers die der un paor een te prebere bie te vurdiene, en as betaold annemer- rekt worde. Daat heule weruldje vaan krediet-voet- ballurs, un paor kïups die zongder vur- lies draoie uuttezongderd, staot bar op zun kop, en ajje der mit je neuze vaan je voetbaalschoene midde in zit, daan ken ik ut ming wel voorstelle, maor ajje je heule gewone vurstand gebruuk, daan ister toch heulegaor geen reje voor die kluppe om der eige druk te maoke. De zaok is toch heulegaor duudeluk, ajje nie meer hep as un paor hongderd se- porturs, daan kompter geen geld in ut laodje en aster geen geld is, daan kom me der ok geen bar goeie speulers en daan blieve de prestaotsies ver benede peil. Daor vaalt nie an te ontkomme. En noeng der un paor minse binne gekomme die die kluppe teuge der eige wouwe be- scharreme en de vureniginge uut daat betaolde voetbaai wouwe laote verdwie- ne, noeng binne de poppe an ut daanse. Maor ut zaal allegaor wel goed komme, ut is allenug un kwestie vaan tied. Daat kejje nie zeige vaan die Soesdef ammaoteur-voetballerie. Naatsiejonaol narruguns, maor un naorughied zo groot as de Utrechtse Dom. Kiek, dajje je eige druk maok as ut om cente gaot, waant veul meer is ut vaok nie, daat ken ik ming begriepe, maor dajje nie ken slao pe omdatter toevaallug un paor speu- leurs ut nodug vongde om vaan klup te vuraandere vin ik bar ovurdreve. Ut is netuurluk nie leuk om ajje un aordug elluftaal hep an ut end vaan de rit te motte hore datter un paor weg gaon, daat haolt vaok un streep door de reke ning en ok door de begroting vaan vol legend jaor. Der binne minse die der vaan ovurtuugd binne daat die jonges binne weggekocht, aal zouw ut maorr voor un appul en un ei weze, maor ik mot eerluk zeige daat aster minse lid vaan un klup binne die voor zoon kleinughied vuraandere, daat ut daan messchien wel nie daat appultje en ut eitje zal weze, maor datter aore reje binne. Die echte klupminse zien daat nie, of wille ut messchien wel nie zien, maor wie zouw der voor un paor voetbaal schoene en un nieuw sjirt aal die nao rughied vaan vuraandere anhaole? Ik zouw as ik un faveriete klup haad ok wel effe raor kieke ak zouw hore daat der un paor vaan ming speulers gonge vuraandere, speulers die un paor jaor mit plezier gevoetbaald hebbe in die klup, maor der vaan wakkur leige zouw ik nie. Ik maokte der geen woord an vuul en zouw nog veul lievur ut puntje vaan ming tong afbiete. Maor jao, wullie leve in un kleine plaots, en de ongderlinge sportvurhoudinge die magge daan voor de buuteweruld bar goed lieke, de waor- hied is, daat zolaang as zullie mekaor maor zien, daat ut goed gaot, maor as de deur dicht vaalt en niemaand weet wie waat zeigt, daat daan de waorhied, die nog altied in ut midde leit, naor bove komp. Ajje de minse hoort praote, daan is de prestaotsie vaan un eerste elleftaal nie zo belaangriek, maor de uutlaotinge, die zullie de weruld insture, geve duude luk an daat da nie ut gevaal is. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Uit een sloot aan de Maatweg werden door een heer uit Amersfoort twee lege geldkistjes opgevist. Zij waren in plasüe- zakken verpakt.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9