0olitico IAAGD PERSON ELIJKE KRACHT JMINISTRATIEF EDEWERKSTER sfliuis „Nijensfsde" kenvsiorgstsr of 'aren verpleeghulp JONRUIMTE MEEN ZIEKENHUIS te BAARN IMINISTRATIEF EDEWERKSTER JONGE WINISTRATIEVE DEWERKSTERS SLIJTERIJ 'T HART Het adres voor al uw dranken «BERGMOSCH i Leasing (Holland) N.V. arn monteurs hulpmonteurs •electromonteurs „UTRECHT" :geverij en Drukkerij llandia N.V. VERKEERSSPIEGEL Openen van portieren Hartweg 55 Telefoon 5844 Ook in Soest actie tegen uitlevering Ralph Waver Tentoonstelling van tekeningen van IVO-MAVO leerlingen Expositie in Artishoek-gebouw geniet grote belangstelling Openbare Commissievergadering Autotocht Soester ouden van dagen Nieuwbouw woon- en dienstencentrum voor bejaarden te Soesterberg Veiligverkeersrit in Baarn Fotozoekrit van de Baarnse Auto Club Russisch-Oekrains dans- en zanggezelschap verzorgt tweede avond in het openluchttheater Tot 1 juli nog gelegenheid voor aanvragen aanvullende huursubsidie Slechts 150 aanvragen kwamen binnen Laatste aanwinst van het luchtmachtmuseum trok veel belangstelling •r de afdeling Verplegingsadministratle ons ziekenhuis vragen wij in een t-time functie een lezit van MULO- of MAVO-diploma. licitaties te richten aan de directeur- t tSTLAAN 10 BILTHOVEN t?l. 030-787822 MA DE VAKANTIE VAN BAAN SN EN WAAROM DIT DAN NIET CLD ises Marielaan 8 foon 02154-6841) roor een correspondentie kan verzorgen en t kunnen typen. Steno is een plus- MAVO-niveau en ACCURATESSE ld na telef. afspraak. genbergerweg 84 te Amersfoort f extern. isregeling en andere sociale voor- :hriftelijk of mondeling aan de 03490 - 20774. h installatiebureau vraagt !-diploma). Goed salaris Winstdelingsregeling Afwisselend werk Voor leerlingen een VEV-leerovereenkomst. Jelectro-technisch installatie bureau m TRANS 11 UTRECHT TEL. 030-10682-23730. rdag aan het kantoor. vonds aan: 'ogelsangl. 25, Utrecht, tel. 030- Looplantsoen 40, utrecht, m™ m Sextan' 6a, Amers- i t V' Duyvendijk, Mabe- f?' 03406-3298; G. v. Kuik, 13, Montfoort, tel. 03484-1602. een van haar medewerkers dringend termijn net keuken, etage of iets dergelijks, •n drukkerij Hollandia N.V. 16-20 - Baarn - Tel. 02154-2114 •atiëntenadministratie, welke onder- t het declareren van de verpleegkos- wij een twoordelijke functie vereist ten min- pleiding, stiptheid en enige jaren ad- e ervaring. ?en wij voor diverse andere adrnini- jrkzaamheden en typwerk functie is bijzonder geschikt voor dezer dagen hun Mavo- of Leao- >ltooien. te richten aan de Econoom-direc- aan 41, Baarn. Vrijdag 11 juni 1971 Wemand mag een portier van een voertuig openen of open laten, indien daardoor I gevaar of hinder voor weggebruikers ontstaat. I Art. 17 RVV. serveren wringen velen zich vaak in een moeilijke kronkel, terwijl dat heel eenvoudig kan door het linkerportier met de rechterhand, en het rechterpor tier met de linkerhand te openen. U draait zich daarbij dan vanzelf om en krijgt een goed uitzicht naar achter. Ten slotte mag men ook geen portier geopend laten als daardoor gevaar of hinder ontstaat. Wie bij het rij-examen het portier opent, zonder zich er eerst goed van te hebben overtuigd of dat met het oog op de veiligheid van het verkeer mogelijk is, kan er zeker van zijn nog eens te mo gen terugkomen. Hierop wordt zo streng gelet omdat het ondoordacht openen van portieren zulke ernstige gevolgen kan hebben. Niet alleen voor het rijverkeer, maar ook voor de voetganger. Niet voor niets zijn auto's van spiegels voorzien. Gewen u er aan daarvan gebruik te maken bij het verlaten van de auto en doe vervolgens eerst het portier op een kier. Een ondoordacht geopend portier kan worden geramd door een andere auto. Het kan ook noodlottig zijn voor wiel rijders die niet letten op de gedragingen van de inzittende(n) van een juist tot stilstand gekomen auto en daar gevaar lijk dicht langs rijden. Ook voor de voetganger of een spelend kind op het voetpad is het niet plezie rig een openzwaaiend portier op de hielen te krijgen. Hoewel het de vraag is of achterdeuren van een voertuig, b.v. van een bestel auto, als portieren worden aangemerkt, zal men toch ook ten aanzien van het openen daarvan de hier omschreven voorzichtigheid in acht dienen te nemen om niet strafbaar te zijn voor dit of het algemeen veiligheidsartikel. Voor overtreding van het hier gesigna leerde zijn passagiers zelf verantwoor delijk. Desondanks is het voor een bestuurder niet prettig als zijn passagiers op deze wijze gevaar of hinder zouden doen ontstaan. Daarom zal hij er goed aan doen zijn passagiers bij het verlaten van het voertuig tot de nodige voorzichtigheid te manen en zich ook zelf te overtuigen of het portier aan de andere kant veilig kan worden geopend. Om voor het uitstappen het van ach teren naderende verkeer te kunnen ob- HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 ALLE REPARATIES, GOUD EN UURWERK, OOK ANTIEK. Tegen de uitlevering van de Amerikaan se deserteur Ralph Waver, zijn in het land reeds vele acties gevoerd. Ook in Soest werd donderdag een bliksem actie gehouden, waarbij vele prominente in woners onderstaande brief tekenden, die 's avonds nog verstuurd werd naar het Ministerie van Justitie. „Wij, ondergetekenden, ondersteunen het verzoek van een groot aantal vooraan staande Nederlanders die zich met de volgende verklaring op 8 juni tot de regering heeft gewend: Met grote verontwaardiging hebben wij kennis genomen van het feit dat de de missionaire regering De Jong overweegt de heer Ralph Waver - een Amerikaan die om politieke redenen uit de Ameri kaanse strijdkrachten is gedeserteerd en in Nederland een verblijfvergunning heeft aangevraagd - aan de autoriteiten van zijn land uit te leveren. Mocht u inderdaad gehoor geven aan het Amerikaanse verzoek tot uitlevering dan zal dat in de eerste plaats voor de heer Waver verstrekkende gevolgen hebben: zijn politieke overtuiging zal hem onge twijfeld op een forse gevangenisstraf ko men te staan, maar bovendien zal het Nederlandse asielrecht - dat voor vluch telingen uit landen als Tsjechoslowakije en Hongarije altijd zo humaan pleegt te worden toegepast - door het uitleveren van Waver een ernstige devaluatie on dergaan. De dreigende uitlevering stoort ons des te meer waar de juridische basis daar voor door vooraanstaande Nederlandse juristen wordt aangevochten. Bovendien heeft de loco-sekretarisgeneraal van het departement van Justitie al in oktober vorig jaar een verblijfsvergunning toe gezegd onder voorwaarden waaraan door Waver steeds nauwgezet is voldaan. Wij dringen er dan ook met de grootste klem op aan dat u niet op het Ame rikaanse verzoek tot uitlevering ingaat maar daarentegen de heer Waver onmid dellijk in vrijheid stelt en hem de toe gezegde verblijfsvergunning alsnog ver leent." Deze brief werd ondermeer ondertekend door de loco-burgemeester de heer K. de Haan, ds. Jac. Smit, ds. P. Kloek, pastoor Metternich, pastoor Buisman, J. C. Rip en vele anderen. Mevrouw Elly de Groot-Joosten zorgde voor de verzending van de brief. Vandaag en morgen zullen tekeningen van leerlingen van de IVO-MAVO school tentoongesteld worden in het Artis- hockgebouw aan de Steenhoffstraat. Deze tentoonstelling is geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. De vorige week door dr. Rupert jr. ge opende expositie van Joop Hekman, Jaap Kruyff en Hupert Sluis, trekken niet ten onrechte de belangstelling van veel Soester inwoners en bezoekers uit andere plaatsen. In de grote en de kleine zaal is met ge ringe middelen een expositie ontstaan die een goed overzicht geeft van de wer ken van de drie kunstenaars. De expositie is tot 26 juni dagelijks ge opend tot vijf uur. HEMELVAARTSDAG Dit jaar viel Hemelvaartsdag op 20 mei. Kunt u mij ook zeggen op welke datum dit viel in 1943? Antwoord: In 1943 viel Hemelvaartsdag op donderdag 3 juni. NAAMTOEVOEGING. Kan niemand de naam van zijn moeder (groot) aan de zijne toevoegen en wat zijn de evt. kos ten en welke wegen moet men hiervoor bewandelen? "Antwoord: U kunt deze stap alleen on dernemen als er beslist geen manlijke nakomelingen of afstammelingen van de grootvader van moederszijde (dus de naamdrager) zijn. Wanneer, u, als u dit doet, de naam voor uitsterving behoedt dan komt deze naam vóór uw naam. In dien dit niet het geval is gewoon er achter. De kosten bedragen ƒ500,—. In het geval dat uw inkomen beneden de welstands grens ligt (ca. 17.000,dan is het gratis (u moet in dit geval wel de kosten van de stukken betalen, dit zijn enkele tientjes). Verdere informatie en formulieren kunt u verkrijgen bij de ambtenaar van de Burgelijke Stand in uw woonplaats. Adres. - Kunt u mij helpen aan de adressen van Vasovic (Ajax) en Epi Drost (FC Twente)? Antwoord: De door u gevraagde voet baller-adressen zijn: Vasovic via Ajax- secr. Hr. J. H. Westrik, Kastelenstraat 21 te Amsterdam, Epi Drost, Mirastraat 5 te Enschede. HUMMELO. Kunt u mij iets vertel len over het plaatsje Hummelo? Antwoord: Het plaatsje Hummelo in Gel derland is, zelfs nu nog, voor ca. 3/4 eigendom van de Graaf van Rechteren Limpurg, vandaar dat vele huizen en boerderijen nog in de oude familiekleu- ren worden geschilderd. (Verg. Haar- zuilens bij Utrecht). Een van zijn voor vaderen heeft een Russische veldtocht meegemaakt. Bij zijn terugkeer zou hij veel huizen en boerderijen de namen hebben gegeven van plaatsen waar hij in Rusland geweest was. In de volksmond worden dit dus wel „Russische boerde rijen" genoemd. 65+ ABONNEMENT N.S. Als men in het bezit is van een 65+ abonnement van de Nederlandse Spoorwegen, kan men dan dit abonnement wat voor drie maanden geldt verlengen tot een jaar? Antwoord: De inlichtingendienst van de Nederlandse Spoorwegen deelde ons me de dat het 65+ abonnement voor drie maanden niet verlengd kan worden tot een jaarabonnement. De enige mogelijk heid om over te gaan tot een langere termijn bestaat in het na afloop van het driemaandelijkse abonnement op te zeg gen en een nieuw, voor een jaar, af te sluiten. ZWEMMEN. Kunt u mij zeggen wie in 1969 het Engelse Kanaal heeft over gezwommen, van Engeland naar Fran krijk visa versa? En wat zijn de records op dit moment? Wanneer heeft Judith de Nijs dit gedaan, hoe lang heeft ze er over gedaan en was dit een record? Antwoord: De Kon. Ned. Zwembond kon ons slechts helpen aan de door u ge wenste gegevens over Judith de Nijs (thans mevr. Van Berkel). Zij stak in 1969 het kanaal over. De start en finish waren resp. te Cape Griz en Dover. De tijd was 12 uur en 15 minuten, hetgeen een Nederlands record betekende. Wederom worden twee openbare com missievergaderingen gehouden. Hedennamiddag, te 16.30 uur, vergadert de Commissie Openbare Werken in het gemeentehuis ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een Voestgangers- oversteekplaats op de Koningsweg. 3. Onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar ver keer. 4. Het huren van noodlokalen ten be hoeve van het openbaar lager onderwijs in de wijk Smitsveen alsmede het be schikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van deze lokalen. 5. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een sportvelden complex aan de Eemweg. 6. Onbewoonbaarverklaring woning Wieksloterweg W.Z. 21. 7. Eventuele verkeersmaatregelen. Maandagavond, te 20 uur, eveneens in het gemeentehuis, komt de Onderwijs commissie bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beschikbaar stellen van een krediet voor E.H.B.O.-cursus. 2. Aanschaffen van een aardrijkskunde- methode ten behoeve van de openbare lagere school te Soesterberg. 3. Aanschaf leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Theresiaschool. 4. Aanschaf van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Savor- nin Lohmanschool, de Minister de Vis- serschool en de Prof. J. Waterinkschool. 5. Voorstel tot het huren van noodlo kalen ten behoeve van het openbaar la ger onderwijs in de wijk Smitsveen en beschikbaar stellen van krediet voor plaatsing van die lokalen. 325 Soester bejaarden zijn woensdag 9 juni een dagje uit geweest. Om 8 uur reden de bussen uit om de bejaarden op te halen. De rit ging via Amersfoort, Luhteren, Vierhouten naar Epe, waar in „De Hertenkamp", in de Ossestal een consumptie en lunchpakket werd aange boden. Van Epe ging men door het mooie plaatsje Elburg naar Dronten, naar de bekende „Meerpaal", waar wederom enige consumpties werden aangeboden. Vandaar voerde de tocht door de nieuwe Flevopolder, langs Leliestad weer op huis aan. In het restaurant „Groot Kie vitsdal" bij Hilversum, en in het restau rant „Groeneveld" bij Baam stond hen echter eerst nog een heerlijk diner te wachtèn, aangeboden door een Soester inwoner. Na woorden van dank voor deze gulle gever, reed men naar het Kerkplein in Soest waar tot slot een ijsje werd uitge reikt. Om ongeveer 8 uur werden alleen weer naar huis gebracht, dankbaar en heerlijk voldaan, na een prachtige dag om nooit te vergeten. Met de bouw van een woon-en diensten centrum voor bejaarden te Soesterberg zal vermoedelijk in augustus een aan vang worden gemaakt. Ter voorbereiding van deze bouw is on der de bejaarden van Soesterberg een uitgebreide enquete gehouden naar de behoefte aan een dergelijk centrum. Het resultaat hiervan is duidelijk posi tief. Het complex zal gebouwd worden opeen terrein aan het Dorpsplein. Hierin is opgenomen een wijkgebouw voor de kruisverenigingen. De voorbereiding en de algehele reali sering is in handen van de Stichting Woon-* en Dienstencentrum voor Be jaarden te Soesterberg. Voor de financiering van de bouwkos ten kan de stichting een onderhandse lening, groot ƒ3.569.000,--, sluiten bij de Bondsspaarbank voor Midden Neder land te Amersfoort, mits de gemeente de betaling van de rente en aflossing garandeert. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor deze garantie te verlenen. Woensdagavond 16 juni wordt in Baarn een Veiligverkeersrit gereden. De organisatie van deze rit is in handen van de Baarnse Auto Club, die hiervoor samenwerkt met de Baarnse politie. De start vindt plaats vanaf 19.00 uur bij restaurant Astoria, Oranjestraat 8 in Baarn. De rit kan in ongeveer één uur worden afgelegd. De door de gemeente Baarn ter beschik king gestelde beker wordt voor de tien de maal ingezet. Deelnemers kunnen zich bij vóór-in schrijving opgeven bij de heer H. A. Hak, Hoofdstraat 22 te Baarn, telefoon 02154-2048. De traditonele fotozoekrit van de Baarn se Auto Club wordt dit jaar gehouden op zondagmiddag 13 juni a. s. De uitzetters hebben een aantal foto's gemaakt die in de juiste volgorde ge legd moeten worden. Het traject is ongeveer 40 km lang en ligt geheel buiten Baarn. De start is vanaf 13.330 uur bij het res taurant Astoria, Oranjestraat 8 in Baarn. De inschrijving kan vanaf 13.00 uur al daar geschieden. Mocht er de eerste avond van de serie van zeven voorstellingen in het Open luchttheater door verschillende mensen nog als excuus voor hun wegblijven aan te voeren zijn, dat zij vroeger al zo weg warep van marsmuziek, dat zij er mee waren weggelopen en kennelijk nog niet teruggekeerd, voor de tweede uitvoering die donderdagavond 17 juni a.s. plaats vindt, zullen zij geen excuus aan kunnen voeren. Het Russisch-Oekrains zang- en dansensemble „Kalinka" zal dan zeker voor een „uitverkocht huis" in de sfeer volle omgeving van het theater optreden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij graag naar de aanplakbiljetten, de advertentie en de volgende publicaties in deze courant. Nadat het gemeentebestuur van Soest in april aan de bewoners van woning wetwoningen en premiewoningen, val lende onder de „Beschikking aanvullen de huursubsidie" een circulaire heeft doen toekomen, waarin verteld werd, dat huurders met een relatief laag in komen ten opzichte van de te betalen huur mogelijk in aanmerking kunnen ko men voor een van Rijkswege verstrekte subsidie, blijkt dat de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie hierop slechts 150 aanvragen voor aanvullende huursubsidie heeft gekregen, terwijl de verwachting op die afdeling is dat meer dan 400 ingezetenenvan de gemeente hiervoor in aanmerking komen. Een en ander is een reden voor de voor lichtingsambtenaar van de gemeente, de heer B. J. Van Os, om hierop terug te komen en het ondervolgende onder uw aandacht te brengen. Tot 1 juli a.s. bestaat er nog gelegen heid voor hen om een aanvraagformu lier af te halen ter gemeentesecretarie. Desgewenst wordt een dergelijk formu lier per post toegezonden. Evert eerv: telefoontje- naar het gemeen tehuis eri vragéii.iiaar toestel 153 en-'-het wordt geregeld. Ook degenen die het vorig jaar reeds een aanvraag hebben ingediend moeten wederom een nieuw formulier invullen, aangezien het toekennen van subsidie betrekking heeft op één jaar. De regeling is van toepassing op wonin gen welke na 31 maart 1960 zijn ge bouwd en waarvoor een subsidie is ver strekt. Aan de bewoners van deze woningen kan ook een subsidie worden gegeven omdat over het algemeen wordt aange nomen, dat voor deze woningen de hoog ste huurbedragen zijn vastgesteld. Ook zelfstaandige bejaardenwoningén vallen onder deze categorie, met uit zondering van de verzorgingstehuizen. Bij het vaststellen of een huurder wel of niet voor een aanvullende huursubsi die in aanmerking komt,wordt rekening gehouden met het inkomen en de huur prijs. De huurder dient een lager inkomen te hebben dan 17.000,— per jaar. Bij de vaststelling van de huurprijs wordt uitgegaan van de brutohuur per jaar; hierin wordt o. m. in mindering gebracht de huur van garage of bedrijfs ruimte, kosten van de c. v.-installatie alsmede de stookkosten, en eventueel de in de huur begrepen bedragen die niet op de woning betrekking hebben, zoals vergoedingen voor maaltijden, verpleeg hulp etc. Van het bruto-huurbedrag behoeven geen service kosten (lift, geiser, centra le antenne e. d.)) te worden afgetrokken. Indien een huurder periodieke financi ële bijstand geniet op grond van de Al gemene Bijstandswet, wordt aan hem géén subsidie verleend. Ook voor. degenen, die eerst enige tijd na het betrekken van de woning voor subsidie in- aanmerking komen - (bijvoor beeld door een .wijziging in hetinkomen) kan deze regeling van toepassing zijn. De bijdrage-bedragen variëren van mi nimaal 120,— tot maximaal 900,— per jaar. Voorbeeld: Bij een jaarinkomen van ƒ14.000,— tot ƒ15.000,-- en een huur van ƒ2850,— per jaar, kan een aanvul lende huursubsidie verleend worden van ƒ240,— per jaar (of ƒ20,-- per maand). Hieraan zijn geen verplichtingen van terugbetaling of iets dergelijks verbon den. Bij het invullen van het nogal ingewik kelde formulier, helpt het personeel van de gemeente-secretarie gaarne. SCHOONHEIDSSALON -Qiiiott" Varenstraat 69 - Soest - Telefoon 4521 Ter kennismaking: Een complete gezichtsbehandeling (massage, epileren, masker, make-up) voor 8,50 (nor male prijs ƒ13,50); En/of een lichaamsmassage voor 13,50 (normale prijs 18,50). Ook behandeling met: Vapoderm en Com-spray. Later dan was voorzien rolde vorige week de laatste aanwinst van het Lucht machtmuseum de hangar binnen, waar voor naast een „geleende" Gloster Me- teor ook een Pipercub het veld moest ruimen, om voor het tot nu toe grootste toestel plaats te maken. Mede door de aandacht die de t. v. be steedde aan de komst van deze histo rische machine, was het de afgelopen zaterdagen tussen tien uur s'morgens en 4 uur 'smiddags een enorme drukte in het museum, dat via de hoofdingang van het vliegveld Soesterberg bereik baar is.

Soester Courant | 1971 | | pagina 11