VERKOOP UW HUID DUUR! BADKLEDING OM EEN KLEUR VAN TE KRUGEN J iit#f Variethee TUIN SPROEIEN IS GEMAKKELIJKER (MOEILIJKER) DAN U WEL DENKT! ,Naar het de koning behaagt' f' •- -~i - De aanduiding „variethee" is bedoeld als woordspeling op „gevarieer de thee". Het i-ecept dat we u hier geven kan als „zeer bijzonder" wor den aangeduid. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 4 theezakjes of 16 gram thee, 100 g. kristalsuiker, 4 kruidnagelen, 1 stukje (4 cm.) pijpkaneel en sap van rode bessen. Neem vers water en laat dat 3 minuten doorkoken. Doe 4 theezakjes op 1 liter water. Het water kokend opschenken. Laat de thee met de kruid nagelen en het stukje pijpkaneel 5 minuten trekken. Haal de theezakjes eruit. Voeg 100 g. suiker toe en de Variethee is klaar. U kunt deze kos telijke drank zowel warm als koud serveren. Warm met een theelepel tje bessesap in elk kopje. Koud (ijskoud) met twee lepeltjes bessesap en een blokje ijs in het glas. Want ijskoude thee smaakt het best uit een theeglas (warme thee trouwens óók). Dit ensemble bestaat uit een bermuda en blouse in drie hoofdkleuren: bruin, turquoise en rose f 87,met daarbij bikini's in dezelfde tinten 39,75). Al moeten wij Nederlan ders ook naar de Rivièra gaan als we 's zomers van een paar weken on afgebroken zonneschijn willen genieten, hele maal zonder zon hoeven wij het in ons kikkerland je gelukkig toch óók niet te stellen. Dat dagenlang zonneschijn en warmte behalve veel gezondheid en levensvreugde ook na delen meebrengen, we ten de tuinbezitters maar al te goed. Na een hete dag wordt de tuinslang uitgerold om de half ver lepte planten en de han gende bloemknoppen weer nieuw leven in te blazen. Wat velen echter niet weten is, dat een sproeibeurt van een kwartiertje maar weinig zoden aan de dijk zet en zelfs meer kwaad dan goed kan doen. Wat is namelijk het ge val? Kort en vaak spui ten maakt bloemen en planten, maar ook gras, lui. Dat wil zeggen dat de wortels niet zoals dat hoort diep dc grond in gaan op zoek naar wa ter, maar aan de opper vlakte blijven. De tuin wordt dus verwend en daardoor kwetsbaar. Wanneer u dan met va kantie gaat en de tuin moet het zonder z'n da gelijkse douche stellen, Een maxi-cliaussuble met lange split'in de achternaad in drie hoofdkleu ren: rood geel en blauw (f 9S,50); daarbij passende bikini's in dezelfde kleuren (f 39,75). Misschien zegt u „alweer een artikeltje over badpakken!" Maar hoogst waarschijnlijk behoort u óók tot degenen, die er niet genoeg van kun nen krijgen. Want al onze hoofden zitten vol met gedachten aan zon, strand en duinen. En dat zal nog wel even zo blijven,- laten we zeggen tot eind augustus. Vandaar dus. Bovendien gaat dit verhaal over zondoor- latende badkleding. Dat wil zeggen, dat óók de door de badkleding bedekte lichaamsdelen door de zon worden gekleurd, zodat een egale bruining over het hele lichaam plaats vindt, zonder dat u daar nudist voor hoeft te gaan spelen, een „spelletje" dat de meesten van ons nog steeds niet ligt. Het revolutionaire idee van de Oostenrijkse firma Grei- ter om een geheel nieuwe fashion van ultra-violet doorlatend materiaal op de markt te brengen, werd twee jaar geleden door de consument met enthousiasme ontvangen. Het ging hier natuurlijk voornamelijk om bikini's en strandkleding. Maar de teleurstelling kwam hard aan toen bleek, dat de modellen uit de zogenaamde Suntex-collectie in vele ge vallen niet aan de verwachting voldeden. Nu, in 1971 heeft de firma treiter het produkt echter geperfectioneerd. De „kinderziekten" zijn overwonnen en een egale bruining over het hele lichaam kan nu gega randeerd met deze badkleding worden bereikt. Vandaar het opschrift „badkleding om een kleur van te krijgen". Het gaat er dus niet om dat er gebloosd moet worden bij het zien of het dragen ervan we blo zen tegenwoordig tirouwens zo gauw niet meer maar dat hebt u na tuurlijk al begrepen. De Piz Buin/Greiter Company verwierf zich in het afgelopen seizoen reeds een stevige positie op het gebied van de bad- mode. De modieuze combinaties welke zij lanceert kunnen naar wens met elkaar worden gecombineerd of gewisseld. Ook voor heren en kin deren zijn er de ultra violet doorlatende bikini-broekjes, zodat men met recht kan spreken over „een mode voor het hele gezin". Een mini-sol in negen verschillende kleuren (f 39,75); bij deze mini-sol kunnen effen pantalons in dezelfde kleuren worden gedragen (f 35, of bewerkte pantalons met bijpassende ceintuur. Bij de Zuid-Hollandse Uitg. My. in Den Haag is verschenen „Naar het de koning behaagt", een historische roman, geschreven door Narah Lofts. De schrijfster stamt uit een oud Engels boerengeslacht. Haar va der was een briljant verteller en de ze gave heeft Norah van hem geërfd. Ze wordt gezien als een van de beste Britse schrijfsters, speciaal van historische romans. De nieuwe roman van Norah Lofts handelt over Catharina van Aragon, de eerste echtgenote van „blauw baard" Hendrik VIII. De paus ver leende dispensatie om dit huwelijk mogelijk te maken, maar Hendrik VIII, die zes vrouwen van vorsteljj- ken bloede in het ongeluk stortte, trotseerde Rome toen hy zich van Catharina liet scheiden. Hy brak me teen met de paus, stelde de Angli caanse kerk in en riep zichzelf tot hoofd daarvan uit. Het tragische leven van Catharina van Aragon, die haar trieste lot als vrouw en vorstin met allure wist te dragen, wordt door de schrijfster op steeds boeiende en vaak ontroerende wyze beschreven in „Naar het de koning behaagt". Deze roman kan dan ook van harte woi*den aanbevo len. (Uitgegeven in de Cultuurserie prjjs 21,50). Deze klassieke zomermantel staat op naam van couturier Ungaro. De kleur is zaclit-ahrikoos en het materiaal is zuiver scheerwol. De mantel is ver sierd met drie vlotte opgestikte sakken en heeft een staand colkraagje. (Foto: Internationaal Wol Secretariaat M".X laten bloemen en plan ten in een „verwende" tuin eerder het hoofd hangen dan wanneer de wortels diep in de grond zijn gedrongen, zodat ze dieper het noodzakelijke water kunnen opzuigen. NIET ELKE DAG SPROEIEN Afhankelijk van de weersomstandigheden en de aard van de grond zal zelfs by aanhoudende droogte, niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te worden gesproeid, met zo'n ronddraaiend sproe- crtje bij voorkeur, 's avonds als de zon geen kans meer krjjgt om de druppels op gras en planten terstond te doen verdampen. Er zijn bo vendien bloemen en plan ten die geen waterdrup pels en zonneschijn tege lijk verdragen. Daarom: by of na zonsondergang is de beste tijd om de sproeibeurt te beginnen. Vanzelfsprekend laten we hier noodsituaties die in bepaalde gebieden van het land in tijden van grote droogte kunnen ontstaan, buiten beschou wing. Sommige water leidingbedrijven moeten dan een algeheel sproei- verbod uitvaardigen, om dat zij niet over voldoen de overcapaciteit be schikken. In die gevallen kan slechts de sloot of de regenton redding brengen voor een dorsti ge tuin. Trouwens: leidingwater behoeft niet altijd het beste water voor de tuin te zijn. Leidingwater is in de eerste plaats drink water, geschikt voor con sumptie door de mens. Maar bloemen en plan ten stellen minder hoge, althans andere eisen. Ook nu het mooie weer is aangebro ken, dient u terdege op uw huid te letten. Velen menen dat ze alleen maar s' winters door het vele bin- nen-zitten, de droge lucht in huis en het gebrek aan vitamine hun huid ge weld aandoen. We geven toe dat de meeste stadsvrouwen er tegen het voorjaar wat grauw en vermoeid uit zien. Maar ook de zomer kan uw huid behoorlijk op de proef stellen, vooral wanneer u geen tegenmaatrege len neemt door goede cosmetica (ook de juiste zonnebrandolie) te gebrui ken. Daarom zouden we advieseren: verkoop uw huid duur. Vermyd niet alleen het te veel (te lang) in de zon zitten, maar wees ook voorzichtig met chemicaliën en scherpe kruiden. Voorkomen is beter dan genezen, zo luidt een spreekwoord, dat zeker óók van toepassing is op de huidverzor ging. Want bij verkeerde behandeling van de huid loopt u gemakkelijk een huidirritatie op, die op haar beurt weer het begin van de grote narig heid, eczeem, kan zijn. En op dit laatste is het genoemde spreekwoord zeker van toepassing. Om huidziekte te vermijden moeten we op verschillende dingen goed let ten. Ook al blijft het vaak een raadsel hoe huiduitslag ontstaat, we weten wel met zekerheid dat verkeerd gebruik van chemicaliën de oorzaak ervan kan zijn. Medisch is reeds lang vastgesteld dat er in de beroepen waar men veel met chemicaliën omgaat een verhoog de gevoeligheid voor uitslag te consta teren valt. Wat dit laatste betreft stel len ook da huisvrouwen zich dagelijks aan gevaar bloot bij het gebruik van synthetische zepen en vloeistoffen. UW HUIS IS MééR Het is natuurlijk best mogelijk (en te hopen) dat u een bijzonder sterke en gezonde huid hebt, zodat uw handen ongestraft met chemische middelen in aanraking kunnen komen. Maar dat weet u nooit van tevoren, en boven dien kan uw huid door ongunstige omstandigheden plotseling wat minder sterk en veerkrachtig worden, zodat voorzichtigheid geboden is. In ieder ge val is het van zeer groot belang dat we bij het kiezen van schoonheids-, schoonmaak- en reinigingsmiddelen heel nauwkeurig te werk gaan. Zo is 't aan te raden voor 't reinigen van de huid steeds goede en niet te sterk ge parfumeerde zeep te gebruiken. Ver geet niet dat de huid méér is dan al leen maar een „omhulsel van het li chaam". Het is een onafscheidelijk deel daarvan en speelt een grote rol v -fe Qt V V. -■ b(j de warmteregeling en de ademha- ling. Daarom is het ook zo belangrijk te zorgen, dat de huid in een goede condi. tie verkeert. Een gezonde huid is ze ker niet alleen maar het gevolg van een goede verzorging met cosmetica, maar evenzeer van de juiste voeding. Vitamines zijn onontbeerlijk voor een veerkrachtige buitenbekleding van het lichaam. Het is dus noodzakelijk dat we voldoende verse sla, groente en fruit tot ons nemen en scherpe krui den en overvloedig vet vermijden. NOODZAKELIJKE RUST Tenslotte nog dit: zelfs de sterkste huid heeft rust nodig om gezond te blijven. Zodra de onontbeerlijke nacht rust wordt opgeofferd aan uitgaan en nachtbraken (of overmatig tele visie-kijker.), zal dit heel spoedig aan een slappe, vale en dorre huid te zien zyn. En in zulke gevallen is men dan ook bijzonder vatbaar voor het oplo pen van uitslag, huidirritatie en in het ergste geval eczeem.

Soester Courant | 1971 | | pagina 14