VESPA CIA0 De Witte Pompen AUTORIJSCHOOL „ENGEL" DE BORRELENDE VULKAAN Roaw- en Trouwkleding M. TUSSEN Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming mm Café-restaurant „De Soesterduinen" feestelijk ingebruik genomen Nationale Collecte tegen alcoholisme en drugverslaving WASIEL STEITNER Aangifte van diefstal Vleesverkoop Waar een oude auto al niet goed voor is v. m Hf. Zingende doffijnen in het Dojfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Vergadering Financiële Commissie Tijdelijke afsluiting Eemstraat _J7"i iScUoemaket: Krabbels van Knelis Verkeerde weg ingeslagen UW SUCCES IS ONZE RECLAME Vrijdag 11 juni 1971 De vuurspuwende Etna is weer tot rust gekomen, maar Italië zelf vertoont nog maar al te veel de wezenstrekken van een borrelende vulkaan, die ieder ogen blik tot uitbarsting kan komen. Met name de ouderen worden door dit alles pijnlijk herinnerd aan de periode, waarin Mussolini de macht in handen nam, en waarin dezelfde verschijnselen zich voordeden, omdat de regering niet wist te regeren. Italië biedt al geruime tijd een beeld van verwarring, onrust en onzekerheid. Het geharrewar van de politieke partijen ds aanleiding tot herhaalde regerings- crises en wanneer dan met kunst en vliegwerk weer een regering in mekaar is gesoldeerd, vraagt men zich slechts twee dingen af: zal ze iets kunnen doen en hoe lang zal ze zich handhaven? Daardoor heen spelen de aktiviteiten van de vakbonden, van communisten, maois- ten, anachisten, neo-fascisten. Geweld is een algemeen aanvaard middel, en het gaat niet meer om spontane rellen, maar om goed voorbereide en met militaire precisie uitgevoerde „commando-raids". De misdaad, die weliger tiert naarmate men verder naar het zuiden afzakt, maakt van deze situatie gretig gebruik en menig boevenstuk wordt gedekt met een politieke vlag. Geweld en wonderolie De situatie doet inderdaad sterk denken aan de tijd waarin Mussolini aan het hoofd van zijn zwarthemden zijn „mars naar Rome" ondernam, en de tegenstan ders met geweld (en wonderolie!) het zwijgen oplegde. Al is de leider der neo fascisten, Prins Borghese, met de noor derzon vertrokken, zijn aanhang is zeer actief. De rellen in Reggio betekenden veel meer dan een plaatselijk opstootje, ze betekenden een uitdaging aan de re gering. De onrust onder de arbeiders wordt vooral veroorzaakt door het feit, dat de verbeteringen die de regering toezegt, maar zo moeilijk afko men. De achterstand op het gebied van het onderwijs bijvoorbeeld, hoe groot ook, wordt met een slakkengang inge haald. Grote bedragen worden gereser veerd, maar komen in een potje terecht waaruit andere worden betaald, b.v. het topzware officierskorps van de Italiaan se weermacht. Falende fiscus Men zou bijna gaan geloven, dat Italië op het punt staat van een economische ineenstorting, maar dat is niet het geval. Explosies zullen zich veeleer voordoen op het politiek front. Dat de regering financieel omhoog zit en (net als bij ons) te weinig aandacht heeft voor regionale en plaatselijke no den, vindt vooral zijn oorzaak in een belastingsysteem dat nergens naar lijkt. De loontrekkenden moeten betalen, maar zelfstandigen, zakenlieden en onderne mingen kunnen er met de pet naar gooien zo veel ze willen. Ze krijgen niet alleen vaak subsidies van de Staat, of worden door de Staat beheerd, maar krijgen ook nog subsidie onder de tafel, doordat ze veel te kort belasting betalen. Er bestaan plannen om hieraan een eind te maken door reorganisatie en moderni sering van het belasting-apparaat, maar wanneer zullen die plannen werkelijk heid worden, als zovelen erbij belang hebben, de zaken te laten zoals ze wa ren? De Maffia Een bijzonder gevaarlijk aspect is de bloei van de misdaad. Het ziet er naar uit, dat de politie paal en perk wil stel len aan de grote macht van de Mafia, en de internering van een escadron top- geboefte op een der eilanden wijst in die richting. i Maar juist omdat het zo opzienbarend is, is de vraag gewettigd of er werkelijk iets zal uitkomen, of dat men het bij een J gebaar laat. De Mafia is zeer machtig en i zeer rijk en heeft vele „relaties", j Of de rechterlijke macht en de politie J onder het huidige bestel, zo kwantitatief als kwalitatief, in staat zijn orde te scheppen in deze chaotische situatie, is als evenzeer de vraag. „Geprolongeerd" Er is geen leiding en er is geen eenheid, en zo ontstaat eenzelfde klimaat als waarin Mussolini, nu al haast een halve eeuw geleden, besloot zélf de leiding in handen te nemen. Of de neo-fascisten weer een dergelijke kans krijgen is onwaarschijnlijk, al is het maar omdat het ook hén aan leiding ontbreekt. Hun optreden lokt echter weer gewelddadigheden uit van links- extreme groepen. Herhaalde, massale stakingen ontwrichten het maatschappe lijk leven. Het is duidelijk, welk geneesmiddel moet worden toegepast: een regering die weet te regeren. Daarvoor zal ze óf een vol doende meerderheid moeten hebben, of dictatoriaal moeten gaan optreden. Aange zien het er nog niet naar uit ziet, dat een van beide situaties zich manifesteert, zal de huidige nog wel even blijven du ren een troost, maar een uiterst schrale. Laanstraat 55 - Baant Telefoon B783 GEBOREN: Carla Lydia, dochter van R. W. Brink en A. M. Meijer, Varenstraat 88. Natalie, dochter van S. Opmeer en J. Visser, Weebreestraat 129. Sofia, doch ter van D. Pellegrino en C. W. van Al- tena, Varenstraat 202. Ronnie Johan- nes Petrus, zoon van A. C. A. Hdlhorst en R. J. A. de Beer, P. C. Hooftlaan 9. Irene Cornelia, dochter van L. F. Gerlach en P. Biesheuvel, Plesmanstraat 343, Soesterberg. Jannie Mariska Ur- sula, dochter van R. van de Kuit en J.. C. Houthuijzen, Kamperfoeliestraat 75. Alexander Johannes Godde, zoon van W. W. Bootsman en A. de Boer, Veen besstraat 276. ONDERTROUWD: Hans Kasper Afman, Schietspoel 16, Laren N.H. en Dicky Marjanne Koebrugge, Soesterbergsestraat 125. Jan de Bruijne, Het Nieuwediep 5. Den Helder en Suzanne Johanna Lok, Schrikslaan 52. Zacharias Enders, Plesmanstraat 43, Soesterberg en Suzan ne Yvonne Jansen, Generaal Spoorstraat 47, Soesterberg. Rombout Gottfried van de Riet, Mar grietlaan 20 en Zwaantje Homsma, Mar grietlaan 12. Johannes Cornelis Maria Dazelaar, Varenstraat 64 en Maria Jo- zephina Joanna Hilhorst, Duinweg 4. Geertjan van Wijk, Soesterbergsestraat 176 en Silvia Francina Matha Ruchtie, Blikkenburglaan 2a, Zeist. Cornelis Adriaan de Raadt, Van Goyenlaan 15 en Angela Johanna Maria Muller, Dr. Ru- pertlaan 78. Willem Evert de Jong, Kazernelaan 101, Weert en Cornelia Pe- tronella Kok, Molenstraat 105. GETROUWD: Pieter Hendrikus Verhaar, Ferd. Huycklaan 28 en Maria Petronella Kaats, Paulus Potterlaan 24. Johannes Cornelis Hendrik van de Wijngaart, Steenhoffstraat 12a en Suzanna Kriek, Beetzlaan 104. Arnoldus Jacobus Pau lus van den Berg, Gen. Spoorstraat 17, Soesterberg en Maria Helena Hoffmann, Gen. Spoorstraat 17, Soesterberg en Ma ria Helena Hoffman, Gen. Winkelmanstr. 46, Soesterberg. Hendrik Eggink, Oranjestraat 7, Dedemsvaart en Grietje van Hattum, Paltz 8. Jacobus Johan nes Brouwer, Lange Brinkweg 53 en Maria Ruis, 'Wieksloterweg W.Z, 3a. OVERLEDEN: Hendrik Gustavus Koster, 72 jaar, gehuwd met C. W. Frielink, Veenbesstraat 436. Johan Coenraad Vermeulen, 81 jaar, weduwnaar van P. C. de Meijer, Adelaarstraat 52, Hilver sum. Adrianus Wouterus van den Bre- mer, 84 jaar, gehuwd met M. W. Hilhorst, Van Goyenlaan 306. v.h. H. VV. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Reeds tientallen jaren organiseert de Na tionale Commissie tegen het Alcoholisme een jaarlijkse landelijke collecte ter fi nanciering van haar voorlichtingswerk zaamheden. Een werk, dat heel, heel nodig is, getui ge de voortdurende stijging van het al coholgebruik. Nodig ook, omdat telkens weer blijkt, dat velen niet op de hoogte zijn met de risico's verbonden aan het gebruik van alcohol. En die risico's zou toch ieder, die alcohol, bij welke gelegenheid ook gebruikt, moeten kennen. In onze dagen - is daar een nieuwe en heel riskante gewoonte bij gekomen, n.1. het gebruik van drugs. Voor niet weinig jongeren betekenen de ze nieuwe „genotmiddelen" zonder meer een bedreiging. Zij moeten daarom worden gewaar schuwd. Spoedig en duidelijk! Want ze beginnen veelal met het gebruik ervan zonder er in het minst behoefte aan te hebben, alleen uit nieuwsgierigheid of om stoer te doen. Maar ze weten weinig of niets over de gevaren, die ze daardoor kunnen lopen. Daartegen,te waarschuwen, te laten zien wat alcohol en/of drugs een mens kun nen aandoen, dèt is o.a. de taak van de Nationale Commissie tegen het Alcoholis me (en andere verslavingen). Gelukkig begint ook de Overheid in te zien, dat dit werk broodnodig is. Bepaal de voorlichtings-projecten zullen door haaf worden gesubsidiëerd. Maar, het is niet voldoende. Ze wil veel meer doen. Een breed opgezette voorlichtings-actie kost echter veel geld. Daarom organiseert ze een collecte in het gehele land. Ze weet, dat sommige mensen collecte moeheid vertonen. Graag zou de N.C.A. haar activiteiten geheel uit andere bron nen betaald zien, maar, zo lang die er niet zijn, moet er een beroep worden ge daan op het grote publiek. De verontrus tende stijging van het alcoholgebruik (in ons land in de laatste 15 jaar meer dan verdubbeld per hoofd van de bevolking), en het hand over hand toenemende ge bruik van drugs, 'dwingt haar er toe. Daar moet wat aan gedaan worden. Daarom koos ze de volgende leuze voor de collecte: Alcohol en drugs, doe er wat tegen! Deze collecte verdient ongetwijfeld de steun van ieder, die over bovengeschets te ontwikkeling verontrust is. Het gironummer is: 7575 t.n.v. Collecte Commissie v. d. N.C.A. te Utrecht. Woensdagmiddag werd met een onge dwongen samenzijn het gemoderniseerde café-restaurant „De Soesterduinen" aan de Soestèrbergsestraat te Soestduinen in gebruik genomen. De heer-zeg maar Herman-Verbeek was in het prille begin van dit jaar al nieuwe eigenaar gwordn van de zaak, die op één der mooiste punten van Soest is gelegen. „Ze vragen me nu allemaal of ik naar Soestduinen ben gegaan omdat de weg over de Eng mijn zaak aan de Vrede hofstraat op gaat slokken, maar zo is het nu juist niet. We zochten al lang naar iets dergelijks, maar dat valt niet mee, wat geschikt was was niet te betalen, en wat betaal baar was, was niet geschikt, door de ligging e.d". Het beschikbaar komen van „De Soes terduinen" maakte een ideaal van het echtpaar Verbeek mogelijk. „Café Soestdijk", ik zou het voor geen geld nu willen missen, is voor ons als het ware een leerschool, wat we daar door ruimtegebrek niet kunnen verwe zenlijken, is in „De Soesterduinen" toe gepast". En er is inderdaad wel wat veranderd De biljarts zijn verdwenen, het interieur volledig gemoderniseerd, waarbij de zaak ononderbroken geopend is geble ven. „Er moest heel wat gebeuren, want er is niets moeilijker om in te lopen dan achterstallig onderhoud." Maar woensdagmiddag was het dan zo ver, dat alle werkzaamheden gebeurd waren,, en het complete horeca-bedrijf ingebriiik genomen köh worden. Nóg duidelijker dan in„Soestdijk". zijn. de verschillende gedeelten, restaurant, café en bar van elkaar gescheiden, ter wijl de beide zalen die in een handom draai in één geheel zijn om te .toveren en-dan honderd vijf tig personen kunnen bevatten, het geheel completeren. Het echtpaar Verbeek, dat gemiddeld met zeven assistenten in actie is, inclu sief de chef-kok, die nu al bezig is met zijn specialiteiten, de „Tournados Soes terduinen" en o. a. de „Zigeunersteak", een nationale bekendheid op te doen, voelt zich al helemaal thuis in Soest duinen, waar zij nu boven de zaak wo nen. „Nu zijn we op het punt aangekomen jaloezieën en horren WONINGINRICHTING Alb. Hahnweg 15 - Soest - Tel. 3469 dat je de achterstand hebt weggewerkt, en je aan de toekomst gaat denken, of beter gezegd moet gaan denken. Zeker in de horeca is stilstand achter uitgang. Als je nu geen „loop" in een zaak krijgt dan ligt het voor een heel groot deel aan je zelf". Maar stilstand is er bij het echtpaar Verbeek niet bij, verschillende plannen zijn al in een vergevorderd stadium. Eén van die op uitvoering wachtende plannen is de afdeling pannekoeken, een afdeling die zich geheel gaat afspe len op het verwarmde buitenterras. Mocht deze voorziening vrij snel te ver wezenlijken zijn, men hoopt voor de grote vakantie al te draaien,dan komt de volgende voorziening, waarvan al een macfuette aanwezig is: een volauto matische drie-banige kegelbaan, die di rect achter het restaurant gaat verrijzen. Het ligt in de bedoeling dat men het komende winterseizoen al of niet in verenigingsverband de kegelsport in „De Soesterduinen" kan beoefenen. „Wat we ook nog voor de aanvang van het winterseizoen proberen te realiseren is een kleine mogelijkheid tot het ma ken van een dansje, uiteraard geen beat -en .popfestijnen, daarvoor is het karak ter van „De Soesterduinen" niet geschikt Het enige wat ons voor ogen staat is een gezellige sfeer waar iedereen zich thuis voelt". Het echtpaar Verbeek is trots op hun nieuwe zaak, waarmee zij in combinatie met Soestdijk een flinke, slok van de Soester borrel voor hun rekening nemen. De "vele reacties van toevallige bezoe kers gn de vaste cliënten, die vol lof waren oyer de in- en ex-terieurveran- "deringen, waar hèt Architectenbureau Vosmeer uit Utrecht verantwoordelijk -voor is, en dat daarin werd bijgestaan door „De Verfspecialist" van de Burg. Grothestraat en het Nederlands Carpet Centre, datde gehele zaak van Kela-te- gels voorzag, geven het echtpaar het ge voel dat zij zich niet alleen zelf een soort toekomstzekerheid hebben gege ven, maar ook tegemoet gekomen zijn aan een grote behoefte voor Soest en omgeving. De restauranthouder H. V. deed aangif te van diefstal van 48 tapijttegels. Deze bleken te zijn meegenomen door de 39-jarige afwashulp T. S. uit-Amers- foort. De man bezondigde zich meer aan dit soort zaken, want bij huiszoeking wer den 48 pakken koffie gevonden, die hij had meegenomen ten koste van zijn vo rige werkgever in Leusden. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan ihet slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 175. Op de Dorresteinweg hebben twee geitjes de ouderwetse behuizing geruild voor een wat meer aan deze tijd aange paste, in de vorm van een afgedankte auto, die als stal geschikt gemaakt is. Voor de geitjes moet het een geruststel ling wezen dat hun stal een onderdak is, dat tot voor kort was uitgerust met het pienterste pookje ter wereld, wat misschien bij hun „opvoeding" nog voor onverwachte resultaten kan zorgen. tk' JjKSjjMjPpP'?* n het grootste overdekte Dolfijnen I I stadion ter wereld met 2.500 zit- plaatsen ziet u een unieke show j van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11,30 -13.00 -14.30-16.00 en 17.30 j uur. Zondags niet om 10.00 uur. j ONDERWATERPANORAMA met de grootste aquarium glaswand ter I wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. i 1 EXPOSITIE WALVISACHTJGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van de zeezoogdieren. I ROSARIUM 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Op dinsdag 15 juni, te 15 uur, komt de financiële commissie in het gemeente huis in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging gemeenschappelijke regeling openbaar centrum voor woonwagens. 3. Aanleg voetgangersoversteekplaats op de Koningsweg. 4. Herziening gemeenschappelijke rege ling „Intergemeentelijk Automatiserings centrum Midden-Nederland". 5. Krediet voor een E.H.B.O.-cursus voor onderwijzend personeel. 6. Aardrijkskundemethode t.b.v. open bare lagere school Soesterberg. 7. Mederwerking ingev. art. 72 der la- ger-onderwijswet 1920 aan het bestuur van: a. de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen en de invoering van het „loco-systeem" ten behoeve van de St. Theresiaschool; b. de Vereninging „De school met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en meubilair t.b.v. enige scholen voor g.l.o. 8. Huur en plaatsing van noodlokalen t.b.v. het openbaar lager onderwijs in de wijk Smitsveen. 9. Aanleg sportveldencomplex aan de Eemweg. 10. Verkoop grond aan de Waldeck Pyr- montlaan. 11. Aankoop van grond met opstallen. 12. Ruiling van diverse gronden. 13. Garanderen rente en aflossing van een door de Stichting Woon- en dien stencentrum bejaarden te Soesterberg te sluiten geldlening. 14. Wijziging diverse begrotingen. 15. Overeenkomst inzake rentebetaling i.v.m. gesloten koopovereenkomst. 16. Aangaan van een vaste geldlening. Vanaf 15 juni tot en met 2 juli a.s. zal de Eemstraat tussen de Lange Brinkweg en de Kerkstraat voor het verkeer wor den afgesloten in verband met herbe- stratingswerkzaamheden. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Ajje ut ming vroag dan mok zeige dak- ter eers eigeluk nie zo bar veul woorde ovur vuul wil maoke om dak vond daat ellek woord waat der ovur gezeit of schreve wier der een te veul zouw weze, maor noeng ik der effe ovur hep kenne denke, bin ik vaan gedaachte vuraanderd om daat ut toch eigeluk barre schaand is, daat der maor zoon haandje vol minse de meujte hadde genome om vorugge week naor ut ope- luchttejaotur te gaon. Ik weet nie of jie die vriejers ok vaan naobie ken. die aaltied maor blieve zeige. datter in Soest niks te doen is. daal ut un darrup is waat nie mit zun tied mee- gaot en meer un woonoord is voor minse die laangzaom-an an ut inslaope binne. Maor daat is noeng wel vaast komme te staon, ut darrup en de aore minse binne nie an ut inslaope of aachturblieve, maor die luu die aaltied mit die opegetrokke waffuls voorop staon, daat binne, ajje ut zo zouw wille noeme, zelluf de boos- doenurs. Laote wullie netuurluk wel effe voorop- stelle daat nie iedereen zogezeit weg is vaan harremonie meziek, en daat hoef ok nie, maor waor ik wel vaan ovur- tuugd bin is daat ongze eige harremenie, waor wullie nog nie eens zo heul laang geleje geld voor beschikbaor hebbe ge steld om zo goed mogeluk veur de daag te komme, wel meer belaangstelling hep vurdiend. Kiek, ajje allenug ming Kne- liao neemp, die hep as ut waore voor geen cent muuziekaol gehoor, maor zie vongd wel daat wullie naor daat konsert moste en aal zouw ik daan wille, daan kom ik der toch nie ongderuut. Dus ik bin heul braof, haos an ut haandje, mee- jegaon. Wullie waore waat daat angaot nie de enugge, der waore nog wel waat meer minse die bliek gaove vaan hullie be laangstelling voor ut plaan om ut praachtugge tejaotur weer un bietje leve in te blaoze. Waat ming betref, magge zullie op ongs blieve rekene. waant aster iets is waor ik ming voor in wil spaane, daan is ut wel om der voor te zorrege daat de minse die nao ongs zalle leve, ok nog is naor ut opeluchtejaotur kenne gaon, waant daat zouw ovur hongderd jaor wel is iets heul biezonders kenne weze, terwijl heul veul minse der noeng as ut waore der neus voor op tre^ke. Noeng is ut voor de minse, die ut or- gaaniezere, maor goed datter nog zoon echt Nederlaands gezeigde is daat luud .,alle begin is meujeluk" zodat zullie nie alle hoop meteen hoeve laote te vaore. Der binne nog zoon stuk of zes vaan die uut- en opvoeringe deze zomur, en zoge zeit mit vaan allus waat wills, dus wullie hoeve nie alle hoop te laote vaore. Maor ajje der vaanuut gaot daat de eerste uutvoering heulegaor niks koste en daat voor de aore avongde geld op taoful mot komme, daan voorzie ik wel un sombere tied. Ik hep net as iedereen geprebeerd om un reje te vingde voor de wienugge be laangstelling, maor daat vaalt nie mee, messchien is ut wel heulegaor onmoge- luk, waant as daat zo zouw weze, daat der un reje voor ut wegblieve waas, daan kon die oorzaok weggenome worde, en waas de zaok veur mekaor. Gart, die ovurugguns ok nie tot de an- wezugge behoorde om daat hie zo nodug naor ut voetbaalle vaan de bedrieve mos, hield bie hoog en bie laog vol, daat, aal zouw je in daat opeluchttejaotur geld uut gaon dele, daat der daan nog geen hongd kwaam kieke. Volluguns hum, zouw der niks an de haand weze, aster midde tusse de flets in ut Veen un kuul of zo iets gemaok waas. midde in un parruk bevoorbeeld en daor zuk soort dinge zouwe worde gehouwe. De minst binne vurwend, en je mot zu wel heul waat moois voor der luu neuze zette, orn ze tot kieke te kriege, laot staon arru- guns heen te gaon om te kieke. De tille- visie bringt ut mooiste vaan ut mooiste tot ongder hullie neuze. Zu hoeve der de deure nie voor uut en buute ut kiekgeld, waat ok nog ken worde ontdoke. kost ut niks. Geen dringe bie ut binnegaon en gao maor door. Teugeswoordug dient ut gemaak de mins. En noem un paor kielo- meter fieste maor is gemaak, daat ister nie meer bie. Eigeluk binne minse raore wezuns, waant hoeveul binne nie raozund druk mit ut vurzaomele vaan aantiek voor in hullie huuzè. Daat is volleguns ming bescheije begrippe, de haang naor ut ouwe, om nie te zeige ut goeie ouwe. Zullie wille, kost waat kost, ut vurleje in huus haole, maor om naor ut ope luchttejaotur te gaon, om daor net as vroegur te geniete vaan vurschillende dinge, iser nog nie bie. Volluguns ming is daat toch un kwestie vaan tied, waant vreug of laot. komme wullie der wel aachtur waat wullie heb be laote schiete. Ik houw ut der maor op daat ut nie te laot is en daat kom- mende dongderdaag zaal blieke daat de minse lievur komme naor iets daat geld kost daan naor meziek die heulegaor voor niks te beluus- tere waas. Of ut zouw motte weze daat. zullie vingde daat wajje ver haolt veul lekkerder is, waant daan zouw daat rus- siese spul wel is un volle baak kenne geve. Ik zaal der in ellek gevaal saome mit ming Kneliao getuuge vaan weze. En voor de zekurhied toch maor weer vreug vaan huus gaon. Je ken nooit wete. De 16-jarige H. v. d. V. sloeg kennelijk de verkeerde weg in bij bet tehuis voor werkende jongens „De Driesprong" te Drachten en kwam bij een kermisex ploitant terecht. Daarmee trok hij naar Soest, waar hij op verzoek van de politie uit Drachten werd aangehouden. De jongeman is weer op de goede weg naar de Driesprong gezet. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - VAV. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - ZVT.L. - F.N.O.P.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9