Jfc iïUr Boze mannen zeggen Hot-pants voor heren: 'n brandende kwestie arsaswswrssK xsavssswwsui Uw HM heeft recht ®p lip Vaderdag! TIP VOOR VADERDAG Trimmen zonder angst Wie b(J het lezen van het werkwoord „trimmen" aan bonden denkt, is óf een hondenmaniak óf heeft boter op z'n hoofd. We leven nu eenmaal in het „trlm-tydperk" en wie dat niet weet, ls niet te helpen, ls reddeloos verlo ren. Maar met dat al zult u nu mis schien nog niet begrijpen wat trim men met (zonder) angst te maken heeft. Welnu, er zijn vrouwen (en nog meer mannen) die een hekel aan de moderne tijd hebben gekregen omdat Je letterlijk niets meer mag wat pret tig en gezellig is, en alleen maar din gen móét die je eigenlijk liever niet zou willen doen. Je mag niet meer roken, niet te veel roomboter op je brood smeren, geen slagroomgebakjes en moccataarten eten en niet laat naar bed gaan. Daarentegen moet je matig eten en veel ichaamsbeweging nemen. Tot die lichaamsbeweging be hoort ook het veelgeprezen trimmen. Als u de ernst van de zaak nog steeds niet wilt inzien, kunt u uw voor- deel wellicht doen met een stel oefe ningen die u, lekker zittend op de kan toorkruk of een stoel met rechte leu ning kunt doen. We vonden deze mi ni-handleiding trimmen in het blad van de Nederlandse Sport Federatie, die alles trouwens weer had overgeno men uit „Memorandstad". En al komt de goede raad dus als het ware uit de „derde hand", er is in werkelijkheid zelfs niets „tweedehands" aan. De vijf punten horen wél bij elkaar. 1. Neem goed rechtop plaats op de kantoorkruk of de stoel met rechte rug, niet met een holle rug en ook niet met een bolle. Rek u dan flink uit, niet alleen met de armen omhoog, maar ook zijwaarts. Wees niet kinderachtig en kijk niet op een keer of minder. Rek net zolang totdat u een vrij ge voel op uw borst krijgt en - merkt dat uw gewrichten niet meer kraken. 2. Als tweede oefening pakt u de ting van uw stoel of kruk beet en probeert die met beide handen op te tillen. U blijft er gewoon stevig bijzit ten, natuurlijk met een rechte rug. Ook deze oefening moet u verschil lende keren herhalen. 8. Oefening drie: handen in de nek, ellebogen goed naar achteren. Zit u recht? Draai dan afwisselend naar links en rechts (een keer of tien minstens). 4. En nu een heel moeilijke: strek de benen naar voren terwijl u met uw zitvlak los komt van de zitting. Uw armen moet u daarbij gestrekt hou den. Als u deze oefening een paar tellen kunt volhouden, bent u beslist in goede conditie. Natuurlijk alles met een rechte rug doen. 5. Ga rechtop zitten en maak de rug nu drie keer hol en drie keer bol. Adem diep in en uit, laat uw voeten bungelen. Lukt het niet zittend op de stoel, ga dan even op de tafel of op uw bureau zitten. Draai vervolgens de voeten afwisselend naar binnen en naar buiten. Wissel deze oefening zo af, dat u de voeten ook eens tegen elkaar in laat draaien. Doe de oefe ning ook een keertje met gestrekte tenen en met de tenen omhoog. Hot lijkt allemaal erg gemakkelijk, maar als u het goed wilt doen, valt het beslist niet mee. Neem er vooral de tijd voor. U moet er wel vijf minu ten vroeger voor opstaan, maar u Vini er jaren gezondheid mee. Vaderdag is eigenlijk pas een „uit vinding" van na de Tweede Wereldoor log. Natuurlijk vraagt u nu: Uitvin ding van wie? Laten we terstond op de voorgrond stellen, dat de vaders zelf daar niet direct de hand in heb ben gehad. De meeste mannen vinden zulke speciale dagen maar onzin, over bodig en flauwekul, om het maar eens populair uit te drukken. Ze komen met nare opmerkingen aandragen „dat ze in zo'n geval toch dingen krijgen die ze nooit en te nimmer (of met tegenzin en verdriet) zullen dragen; dat ze eigenlijk niets nodig hebben of (de akeligste opmerking), dat ze hun cadeautje toch zelf moeten betalen". Maar wat is nu de werkelijkheid? Om nog even bij die „nare" opmerkin gen te blijven, de vaders bedoelen het niet zo kwaad. Ik geloof echt dat ze het warempel ergens nog kinderachtig vinden toe te' geven, dat ze maar wat in hun schik zijn met een beetje extra aandacht en een kleine attentie. Ze vinden het alleen maar stoer om wat minachtend hun schouders op te halen voor dergelijke „festiviteiten", maar in hun hart denken ze er heel anders over. NOG ZO GEK NIET En laten we eerlijk zijn: is het nou echt wel zo gek om vader eens per jaar eens extra in het zonnetje te zet- Blousin en midi-jeans met doorgestikte kraag, manchetten en sluiting voor kille dagen in het warme seizoen. Ontwerp: Tan Giudicelli. ten? O, ja, ik weet wél dat in de meeste gezinnen ondanks de „verge vorderde emancipatie" min of meer alles dag in dag uit nog steeds om vader draait. Beter uitgedrukt: de meeste vrouwen zijn zo verstandig te dóén alsof alles om de „heer des hui zes" draait, maar in werkelijkheid we ten ze die „heer" maar wat geraffi neerd en knap naar hun hand te zet ten. Maar daar gaat het in feite hele maal niet om. Op de vraag of het echt wel zo gek is hem eens per jaar op een opvallende manier in het mid delpunt te zetten, zou ik willen ant woorden: Nee, dat is helemaal niet overdreven; volgens mij zelfs heel nor maal. Nu de vrouw meer rechten heeft verworven, zou het wel heel erg onredelijk zijn aan discriminatie van de man te gaan doen. Stellen we prijs op een Moederdag, dan hoort er óók een Vaderdag té zijn. Want vader is voor het gezin net zo onmisbaar als moeder. Bovendien werkt vader ook de hele dag voor zijn gezin: man en vrouw verdelen alleen de taken, dat is alles. Zijn we het er dus over eens dat het vieren van een Vaderdag wel degelijk zin heeft, dan doet het er eigenlijk weinig toe wie die speciale feestdag heeft uitgevonden. De oorsprong zal wel liggen bij de handel, de mid denstand, die' er brood in heeft gezien om die extra aankopen te animeren met het begrip „Vaderdag". Ook dat is geen doodzonde; het staat ieder vrij zijn handel op een zakelijke manier aan de man te brengen, dus waarom de middenstand een extra voordeeltje te misgunnen als we vader daar een plezier mee kunnen doen? DE „HAM-VRAAG" Dan komt de laatste, de zogenaam de „ham-vraag": wat zullen we vader geven? Ach, daar zijn geen vaste re gels voor te stellen. Iedere vrouw kent haar man het best, weet precies waar mee ze hem een plezier kan doen. Hetzelfde geldt voor de kinderen, en mochten ze nog te klein zijn om een verantwoorde keus te maken, dan moet moeder inspringen. Het spreekt vanzelf dat degene die vader iets geeft, er ook moeite voor moet doen iets uit te zoeken waaraan hij iets heeft. Rook hij sigaren, geef hem dan zijn eigen merk en niet een ander soort „omdat het doosje er zo gezellig uitziet". Besluit u een boek te geven, koop dan niet een romannetje dat u beslist gezellig zult vinden, maar stel u even in zijn plaats. Zo kunt u nog tientallen andere voorbeelden beden ken. SUGGESTIE Tot slot geef ik u nog een (volgens mij) waarde volle suggestie. Hebt u een man die graag alle klusjes in huis ter hand neemt, geef hem dan eens een gereedschapskist. U kunt tegen woordig van die handige plastic toestanden krijgen; de kunststof-artike len zijn licht in gewicht, gezellig om te zien en makkelijk schoon te hou den. De hier afgebeelde „kist" stamt uit Curver's kunststoffabriek 11,25), evenals het handige draagbakje voor spijkers, schroeven en nog veel meer 6,20). Of doet u uw man misschien een plezier met een vijf-liter benzi- ne-jerrycan 8,10)? Er zijn trouwens nog veel meer aardige kunststof-geschenken voor meneer te koop. U vindt zij bij uw leverancier van huishoudelijke artikelen, of in een goed gesorteerde ijzerhandel. Ik wens ook u veel succes met uw keus voor Vaderdag! gauw gewoon enthousiast. „Een echt mannelijk geurtje, kruidig en stoer", zei hij goedkeurend. S^™o?v"tori^ncVe.3"Sk1beSm ^^^nB'wart^5gebLïtnuJrdenWdag giment Deluxs Soap vemend Dat zat meteen ge- dat lk daar nogal eeni, wat moeite mee heb. na het scheren het een of ander soort „watertje", woon goed De prtfs ls me ontgaan (ik behoor nu Daarom wil ik u even vertellen dat tk twee jaar Mannen rijn over het algemeen wat conservatief eenmaal nlet tot de teer prijsbewuste vrouwen), geleden onze vader (lees man en vader) een ln die dingen en als ze de een of andere lotion (of maar u zult bij die aankoop óók niet stranden op groot plezier heb gedaan met een After Shave-lo- zeepje) gebruiken, zweren ze daarbij en vollen een gulden. Als gevolg van het grote succes dat lk nic ,Royal Regiment" geheten, een produkt van nooit meer iets anders. Maar toen hij er aan toe met mijn verrassing heb geoogst, wilde Ik niet Max Factor. was en Eoyal Regiment ging gebruiken, was hij al nalaten u deze tip te geven. Geef de vrouw duizend gulden en ze stort zich terstond in de stroom van de winkelende seksegenoten en komt niet thuis voordat ze haar geld heeft uitgegeven aan japonnetjesandere kledingstukken en accessoires, zeggen boze mannen. Maar al weten mannen dan ook véélin dit opzicht hebben ze ongelijk. Wan het Sociologisch In* stituut van de Universiteit in Nijmegen is onlangs met heel andere resultaten uit de bus gekomen in een rapport, dat was opgesteld naar aanleiding van een steekproef. In drie verschillende woonwijken van Arnhem was een enquête gehouden onder vrouwen van 15 jaar en ouder. Hierin werd de vraag gesteld, wat zij zouden doen, als ze duizend gulden mochten besteden. Als een vrouw de beschikking zou hebben over duizend gulden, zou zij daarvan 170,uitgeven aan kleding. Vijfenzeventig van de honderd vrouwen vinden echter, dat ze te weinig kleedgeld krijgen; 56 van de 100 vrouwen kopen regelmatig kleding alleen omdat ze iets moois zien liggen en 35 van de 100 geven regelmatig geld uit voor andere zaken dan voor kleding. Aldus het rapport „Expressivi teit in mode en kleding", het resultaat van 't onderzoek in Arnhem. Volgens hetzelfde rapport bleek dat 30 procent van de ondervraagde vrouwen in mode zeer geïnteresseerd is, 50 procent had een matige interesse en 20 procent zei weinig interesse te hebben. Meer dan 66 procent van de vrouwen ivist heel goed wat op dat ogenblik met „moderne kleding" iverd bedoeld; 45 procent van de vrouwen wis selt de garderobe per mode en is dus „mode-gevoelig"Meer dan een derde deel van alle ondervraagden zei liever veel kleren van mindere kivaliteit te willen hebben, dan een beperkte hoeveelheid van betere kwaliteit. Slechts 18 procent van de vrouwen uitte een voorkeur voor opvallende kleding. NORMAAL Toen de vrouwen werd gevraagd wat ze wilde tonen met haar kleren, zei 40 procent dat ze „een vlotte, moderne indruk" wilden maken, terwijl 60 procent er alleen maar normaalwilden uitzien waar mee trouwens ook min of meer vlot bedoeld kan zijn). Ruim een kwart van de vrouwen bleek de hele dag dezelfde kleren aan te houden; drie kwart wisselde 's morgens, *s middags of 's avonds. Ruim 60 procent draagt elke dag wat anders en 35 procent van de vrouwen geeft toe dat ze tijdens de vakantie te veel kleren mee nemen. Dertig procent wil in de kleren het figuur goed laten uit komen, maar 70 procent probeert het figuur te verdoezelen, of heeft geen mening. Dat een vrouw er „altijd" jonger uit wil zien in haar kleding, bleek niet geheel juist te zijn. Acht van de tien vrouwen gaven er de voor keur aan hun leeftijd te tonen. flet onderzoek wees voorts uit, dat jonge vrouwen modieuzer zijn inge steld dan oudere vrouwen. De oude re vrouw, en zeker de vrouw tussen 40 en 55 jaar kleedt zich weinig modieus, aldus het rapport. Haar voorkeur gaat uit naar degelijkheid en nut. Het Sociologisch Instituut stelde wel met nadruk, dat deze steekproef niet als representatief voor de Nederlandse vrouw" kan worden gezien. Maar een summiere indruk van wat er op dit gebied leeft, geeft ze toch wel. Enige tijd voordat de lente officieel haar intrede had gedaan bezocht ik in het Amsterdamse congrescen trum een nouveauté-dag. En wie schetst mijn gren zeloze verbazing toen daar zelfs hot-pants voor heren werden getoond! Het duurde even voordat ik dóór had, dat het hier om een „modegrap" ging. Iedereen was het erover eens dat de heren der schepping er echt niet argeloos in zouden trappen. Maar „never say die" (zeg nooit dat iets niet kan), want korte tijd later heb ik met mijn eigen ogen zo'n hot-pants-man zien lopen. Het had me diep in mijn hart ook wel een beetje gespeten, als deze mode zo maar (ongezien) was doodgebloed. In gedachten had ik al straten ge zien, bevolkt met mannen in hot-pants. Het ging me niet zozeer om die mini-broekjes, maar om al die vormloze en behaarde bleke benen. Ik dacht eraan hoeveel voldoening dat zou geven aan alle vrouwen, die jaar-in-jaar-uit tobben met hun figuur, omdat dat niet overeen komt met de hoge eisen die de man daaraan pleegt te stellen. Maar zoals gezegd, die vol doening is me niet ontnomen, ofschoonde enkele man die ik aldus uitgedost heb gezien, had natuurlijk een perfect figuur en zelfs perfecte benen! Ik neem aan dat we aan het strand deze zomer wel meer mo dieus „geklede" heren in mini-broekjes zullen zien flaneren. Wat ons vrouwen betreft is het wel duide lijk, dat de scheidingslijn tussen zomer en winter (wat de modekleding betreft) sterk is vervaagd. Was short vroeger uitsluitend bestemd voor hoogzomerse dagen, u kunt er nu ook op „Siberische zomerdagen" gerust mee weglopen, ook al kunnen die kledingstuk ken voor koude vakantiedagen nu juist niet worden aanbevolen. Vanwege het opkruipen van de kou, met alle nare gevolgen van dien (voor de vrouw). U ziet het wel, de natuurlijke discriminatie is niet zo mak kelijk uit de wereld te helpen! Onder: lei de hot-ponts voor meneer! Als een triomfator staat hij tussen twee, eveneens in mini-broekjes geklede da mes. Nou, ja, de mannequin links had ook wel een elegantere houding kunnen aannemen. Rechts: De hot-pants voor mannen wor den eveneens met hoge laarzen gedrag- gen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3