;how deau b "zfiy 300M !E Hi «riiizMBï E ragens ast n.v. uropa ;ven worden. (politic O Geef een boek Geef een goed boe' met een Nieuwe leden van S.0. Soest voelen zich volledig thuis /r^iiSc/ioemafcer „ENGEL NA ZEVEN JAAR OPNIEUW NEDERLANDS COUREUR BIJ DE GRAND PRIX Stam Renault „GARAGE STAM" VESPA CIA0 De Witte Pompen NEDERLANDS DAMESZTCMMEN IJLT NAAR INTERNATIONAAL T0PPEIL! 89 es). 154-4353 uur en zaterdag TRAAT51 SOEST nz. orginele kado's. n 03490-17031 is voor Uzelf Geef vader een Certina of Prismahorloge UW SUCCES IS ONZE RECLAME!! Gijs van Lennep waardig opvolger van in 1964 tragisch omgekomen Carel Godin de Beaufort voor oen nieuwe gocilc gebruikte RENAULT Damesvoetbal Uitslag kleurwedstrijd Amro-bank VADERDAG GESCHENKENDAG tntler I toch. nooit or Vaderdag r dit jaar een te maken. I n doen zou I J i voelen. En gfflpwBgja toeschouwers „bezig" gehouden met at- het op eigen gelegenheid gaan, met tracties en de toerwagen-race groep 2. risico's van dien. Sinds 1913 Bijna gelijktijdig met de komst van het driemanschap, Zwartkruis, Bouwman en Batenburg, dat Soest zijn tweede K.N.V.B.-club zo mogelijk binnen een jaar moet opleveren, meldde zich ook een vijftal nieuwe leden, tot op dat mo ment actief lid bij een der andere plaat selijke verenigingen. Natuurlijk leverde deze, voor een kleine plaats indrukwek kende en voor sommige verenigingsbe stuurders schokkende overschrijving, een storm van meestal negatieve op- en aanmerkingen op. „Betaling" en „om koping", overigens erg grote woorden voor voetbal, dat zich niet hoger be weegt dan 4e klas K.N.V.B. en zich voornamelijk afspeelt in de afdelingen. De voetbalvereniging Hees zag drie van zijn eerste elftal-spelers naar de blauw- witten vértrekken, terwijl nog enkele spelers het rood-wit voor een andere kleur ruilden. Natuurlijk werd de oud-trainer van Hees gezien als de man achter deze verande ringen, maar de na een jaar „vrijheid" door de S.O. Soest aangetrokken heer Batenburg, die de rood-witten, samen met de huidige coach de heer Wilhelm, naar de le klas voerde, ziet het niet an ders dan een reactie van wat sportief kleinzielige figuren, die overigens dui delijk laten merken dat zij de feiten maar heel slecht kennen. Als eerste nieuwkomer kwam Bert van Veen naar de S.O. Soest. De gebaarde 23-jarige middenvelder begon zijn voet balloopbaan bij de betaalde jeugd van het Amersfoortse H.V.C., waarna hij nog enige jaren de groen-witte kleuren van S.E.C. verdedigde, waarna hij naar Hees vertrok, waar hij de successen van de laatste jaren meemaakte.--- „Ik wilde eens wat anders en ook 'het op zondagmiddag voetballen trok mij aan". Op onze vraag voor hoeveel hij naar de-S.O. Soest was overgegaan, kon hij alleen maar lachen en ternauwernood uitbrengen dat de meeste betaalde voet ballers geen dubbeltje waard zijn, zodat hij zeker voor geen cent in aanmerking kwam. Een sterke troef in de aanval kreeg de S.O. Soest in handen door de komst van de 23-jarige aanvalsleider van de Pijnen burg-bewoners, Dirk de Jong, die net als zijn clubgenoot Van Veen van S.E.C. naar Hees verhuisde, maar daar geen drie, maar negen jaar van zijn „voetbal leven" doorbracht. Na de successen on der leiding van. het duo Batenburg-Wil helm was de komst van trainer Wouterse voor hem het moment dat het niet meer hoefde. „De gijn was er in eens uit, het leek wel of niemand meer iéts voor een ander over had. En in zo'n situatie hoeft het maar één keer tegen te zitten, het mo reel daalt onder nul en dan is het voor bij. Je gelooft er niet meer in. Ik voet bal nog steeds voor mijn plezier en dat plezier hoop ik bij S.O. Soest gevonden te hebben. „Ook aan De Jong vroegen wij voor hoe veel geld hij door de knieën was ge gaan, maar ook hij kwam niet veel ver der dan een lachje. „Voetballen heeft me tot nu toe alleen V.l.n.r. S. Lenarduzzi, B. v. Veen, E. Kamphorst, D. de Jong en K. van Dorre- stein. PHILIPS SPECIAALZAAK .1**VÏ2W" -Van Weedestraat 7 2 - Tel. 2792 maar geld gekost, en dat zal ook wel zo blijven, maar wie weet, als we onder Zwartkruis nog eens tot de le klas door stoten of er niet een op de rand van faillesement staande semi-profclub is die een paar tientjes voor me overheeft, maar dan moet het wel vlug gaan." Als derde man, maar zeker niet de minste leverde Evert, zeg maar Epi Kamphorst zijn overschrijvingsformulier in. Ondanks zijn 22 jaar heeft Epi, die met veel elan het doel van Hees verde digde, een interessante voetballoopbaan achter de rug. Als jongen deed hij zijn intrede bij S.E.C„ waar zijn talent voor de scouts van H.V.C. niet verborgen bleef, zodat hij al snel tot de groep be taalde jeugd van.de Amersfoortse semi- profclub behoorde. Na een korte periode waarin hij onder meer het doel van het le amateur-elftal van de Amersfoorters verdedigde, kwam de talentvolle doelverdediger (Soest le verde al verschillende nationaal bekende keepers, Piet Schrijvers en Nico van Zoghei), in contact met het Amsterdamse Volewijckers, waar hij al deelnam aan de training. Door een daar noodzakelijke inkrimping van het aantal contract-spe lers .bleef hij echter beschikbaar voor Soest. Toch bleef het betaalde voetbal .trekken, en toen het UtrechtseElinkwijk dan ook belangstelling voor hem bleek te ^hebben, leek Epi Kamphorst zijn in trede in "het vaderlandse betaalde voet bal zeker. Maar opnieuw was het Epi Kamphorst, die de dupe werd van het „gerommel" aan de voetbalhemel. Elinkwijk, Velox en DOS fuseerden en Elinkwijk hoefde geen gebruik te maken van zijn diensten. Ook hij maakte deel uit van het team dat dat in een paar jaar tijd van de 3e klasse zaterdagmiddag, naar de le klas doorstootte. „Ik wist dat er kans was dat er nog een andere doelverdediger naar „S.O. Soest" zou komen, en ik was bij Hees uitgekeken. Mede door de ver anderde opzet het is natuurlijk nooit ideaal, maar dit lijkt mij het ideaal ln elk geval een heel eind te benaderen trok de S.O. Soest mij wel erg sterk aan". Natuurlijk was de heer Baterburg blij met de komst van Epi naar de S.O. Soest, die hij verschillende jaren heeft begeleid. „Ik kreeg van alle kanten te horen dat ik wel voor geld vertrokken was naar die lui aan de Bosstraat, maar dan ken nen ze meneer Batenburg niet. Natuurlijk kwam ik eerst bij hem terecht en van hem kreeg ik te horen, wat ik ook eigelijk niet anders had verwacht, Epi je moet zelf willen, voor mij hoeft het niet." Ondanks de zware training van de heren Zwartkruis en Bouwman je bent blij als het afgelopen is vindt Epi dat de S.O. Soest in elk geval op dit moment alles heeft om in de komende competitie een goede gooi naar de bovenste plaats te doen. Een wat mindere ster aan het Soester voetbal-firmament, maar door zijn leng te in elk geval niet minder opvallend, is de 22-jarige Kees van Dorrestein, afkom stig van het S.E.C.-zaterdagelftal. Met zijn rushes en indrukwekkende „lucht"- werk verwierf hij zich dit seizoen bij de groen-witte zaterdagvoetballers een vaste plaats in het eerste team, dat het het komende seizoen niet alleen zonder trai ner Valero moet stellen, maar nog ver schillende andere spelers naar elders zag vertrekken. Kees van Dorrestein, die als een der trapvaste spelers van Soest be kend staat, verloor aan het eind van het afgelopen seizoen als het ware het geloof in eigen kunnen. Het ging in de compe titie niet zo lekker meer en dan gaat het rommelen, en als dan nog verschillende spelers en zelfs de trainer aankondigen volgend jaar niet meer van de partij te zijn, dan wordt het tijd om iets anders te zoeken". Van Dorrestein komt er ronduit voor uit. „Voor een plaats in het le zal er best wel geknokt moeten worden, maar om onder deskundige leiding en een goede organisatie te kunnen spelen is me dat wel waard". „Betalen? Man laat me niet lachen, nog geen veters voor mijn pas nieuwe schoenen, wel contributie en als het effe kan automatisch per giro"! Als laatste en tevens de oudste van de tot de rijen der blauw-witte toegetre- dene, de 25-jarige Sergio Lenarduzzi, die zijn laatste wedstrijden speelde in het 2e team van S.E.C. Als adspirant en junior met voetballen begonnen bij H.V.C., dat wel de bakermat voor ver schillende Soester spelers is geweest, waarna hij drie jaren de kleuren van het Amersfoortse K.V.V.A. hoog hield, al thans dat probeerde. Lenarduzzi speelde daarna bijna zes jaar voor S.E.C., waar hij net niet door wist te dringen tot het le team. „Natuurlijk ligt dat ook wel aan je zelf, maar net als je zo ver bent dat je je waar denkt te maken, dan komen er plotseling weer „talenten" binnen, en sta je weer net zover achter aan op de lijst. Het lijkt wel of een vereniging daar niets aan kan doen, maar probeer dat maar te verwerken. Er zijn bij S.E.C. nu weer verschillende spelers vertrokken voor een misschien voorlopige sprong naar het voorportaal van het betaalde voetbal en nu mogen de jongens van het tweede natuurlijk weer opdraven de toekomst wordt in hun handen gelegd maar wat gebeurt er als dat betaalde voetbal er niet meer is? Dan komen ze terug en dan kunnen de jongens van het tweede weer gaan". Voor Lenarduzzi was S.E.C. het niet meer. Natuurlijk moet de temperament gematigde Italiaan het bij de S.O. Soest ook nog afwachten, maar ook hij heeft zich snel aangepast en werkt onder lei ding van trainer Zwartkruis aan zijn conditie, die hem een vaste plaats in het le team moet gaan verzekeren. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M L. - F.N.O.P. Wanneer a.s. zondag op het circuit van Zandvoort de startvlag om half een voor de eerste maal omlaag zal gaan, begint voor Nederland een van de interessantste „Grote Prijzen" van de laatste jaren. Niet alleen het feit dat Zandvoort eigen lijk pas de eerste echte wedstrijd van het nog prille seizoen wordt, omdat de teams nu pas op volle sterkte zullen aantreden, de straatraces in Barcelona en Monte Carlo zijn nu eenmaal niet voldoende om tot een reële vergelijking in snelheid te komen. Maar ook door het feit dat Nederland op deze Grand Prix vertegenwoordigd gaat worden door de 29-jarige Nederlandse top-coureur Gijs van Lennep, winnaar van de vorig weekend gereden 24-uurs race van Le Mans. Na het tragisch ongeval in 1964 van Godin de Beaufort, die juist in dat sei zoen zijn eerste punten voor het Grand- Prix-klassement verzamelde, wordt Van Lennep de tweede Nederlander die zich met de groten der race-wereld gaat me ten. Natuurlijk niet in een eigen wagen, daar is nog steeds geen geld voor, maar in de Surtees Ford TS 7, waarmede John Surtees zelf vorig jaar nog de race op Oulton Park won, en waarmee Rolf Stommelen aan het begin van dit jaar nog lange tijd de kop van het veld in de Grand Prix van Argentinië aanvoerde. Tot half drie, de start van de topper van het Nederlandse race-seizoen, worden de Óm ongeveer vier uur zal de winnanr van de Nederlandse G.P. worden afge- vlagd, en hoewel de kans dat Jackie Ste- wart en Jacky Ickx in een persoonlijk duel elkaar die eer zullen bevechten, is het veld dusdanig sterk en vol verras singen, dat er zondag rond vier uur wel eens voor een daverende senzatie gezorgd kan worden. Tot besluit van de middag gaan om kwart voor vijf de toerwagens groep 3 op weg voor hun 15 ronden. Zandvoort maakt zich nu al op voor de ontvangst van bij redelijk weer minstens vijftigduizend bezoeker. Vooral bij hoog zomer weer zullen de aan- en afvoerproblemen de politie en organisatoren voor onoplosbare moeilijk heden stellen. Om deze problemen zo ge ring mogelijk te maken, verlenen zowel de Spoorwegen als de Stichting Auto races Nederland reductie op hun tarie ven in de vorm van een gecombineerd trein-terreinbiljet. Wanneer men er van uit gaat dat een gecombineerd trein/terreinbiljet, waaraan een talon bevestigd is die bij speciale loketten bij het circuit voor een buiten terrein-toegangsbiljet omgewisseld moet worden, vanaf station Baarn slechts 13,80 kost, en een buitenterrein kaart aan de kassa in Zandvoort 10,waar bij men dus geen files kent en geen par keerproblemen, dan geniet dit gecombi neerde biljet zeker de voorkeur voor t STEENHOFFSTR.53 TEL 28« 50ESTI Daarbij moet er wel vanuit worden ge gaan, dat de groei in hun prestaties min stens zo sterk zal zijn als die van hun concurrenten. De voornaamste tegenstandsters zullen de Australische meisjes Shane Gould (14) op de 100 en 200 meter vrije slag en Karen Moras (400 en 800 m vrij), de Amerikaansen en Oostduitsen zijn. Toch heeft de Nederlandse top nog een achterstand. Het prestatieniveau ligt nu ongeveer op het peil van de winnaressen bij de Olym pische Spelen in 1968 in Mexico. Dat geldt voor de nummers 100, 200,400, 800 en 4 x 100 meter vrije slag, 100 en 200 meter rugslag en 200 en 400 meter wisselslag, alsmede misschien de 100 me ter vlinderslag. Prestatieverbeteringen Er is, op basis van de prestaties bij de Olympische Spelen in Mexico en de hui dige wereld (record) tijden wel ongeveer na te gaan hoe snel moet worden ge zwommen om kansrijk mee te strijden om het eremetaal in München, zoals onderstaande tabel toont: Nummer: 110 m vrije slag 200 m vrije slag 400 m vrije slag 800 m vrije slag 100 m rugslag 200 m rugslag 100 m vlinderslag 200 m wisselslag 400 m wisselslag 4 x 100 vrije slag estafette Ned. tijd München 60.3 59.5 2.10.7 2.07.0 4.32.3 4.20.0 9.24.1 9.10.0 1.07.3 1.05.5 2.24.6 2.20.0 1.06.4 1.05.0 2.28.7 2.21.5 5.18.9 5.05.0 4.05.2 4.00.0 Op de rugslagnummers en de vlinderslag beschikt Nederland slechts over één meisje, dat in staat lijkt de geschatte toptijd van. München te kunnen benade ren. Dat is Annemarie Groen op de 200 m rugslag, Marjan Vermaat op de 100 meter rugslag en Anke Rijnders op de 100 meter vlinderslag. Op de beide wis selslagnummers zal het vooral van Hen- nie Penterman moeten komen. Breedte op vrije slag De breedte in de vrije slag is veel gro ter. Bovendien zijn de meisjes die hier de prestaties moeten gaan leveren (Hans je Bunschoten, Anke Rijnders, Astrid Verver, Linda de Boer en voor de sprint Enith Brigitha) nog zo jong - allemaal beneden de 17 jaar - dat de groei in het prestatiepeil, nodig om het verwachte nievau van München te bereiken, er reëel in zit. Begin vorig jaar was het nog een grote prestatie als de 800 meter vrije slag bin nen de 10 minuten werd gezwommen. In één jaar is die norm een halve minuut lagen komen te liggen. In dezelfde ver houding liggen de verbeteringen van de prestaties op de 400 en 200 meter. Een duidelijk succes voor de trainingscoördi nator van de K.N.Z.B., Nico van Dam. Schoolzwemwedstryden zoals vorige week in het Natuurbad kunnen die talenten opleveren die zo broodnodig zyn. oUeéri een veilige combinatie ook vooru! R4 R6 R8 R10 R12 R16 S.O. SOEST - NIJKERK 4-2 Onder grote belangstelling speelden de dames van S.O. Soest woensdagavond, op het K.P.S.-terrein, tegen een dames elftal uit Nijkerk (tegenstandster Putten was verhinderd). Na het benauwde gelijke spel vorige week tegen Radiostad, behaalden de Soesterdames nu weer een gemakkelijke zege. Voor de rust ging de strijd nog gelijk op en werd door doelpunten van Gerry Hop en Benna Strumpel de ruststand 2-2 be reikt. Na de rust ging de betere conditie van de S.O. Soest-dames een woordje mee spreken en scoorde Carla Verwoerd nog tweemaal. Eindstand 4-2. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vestiging van de AMRO-bank aan de Smitsweg in het winkelcentrum Smitshof is een kleurwedstrijd gehouden- voor kinderen tot en met twaalf jaar. Er werden 260 kleurplaten ingeleverd. Een deskundige jury kwam tot de vol gende uitslag: Leeftijdsgroep tot en met 8 jaar: le prijs Anita Willemars, Aagje Deken laan 21. 2e prijs Floris Bechger, Ereprijs straat 67. 3e prijs Gerhard Busch, Nieu- weweg 25b. Tot en met 12 jaar: le prijs Lia Henken, Valeriaanstraat 75. 2e prijs Mary Peters, Van Lenneplaan 5. 3e prijs Gaston Hage- beuk, Van Goyenlaan 53. De eerste prijswinnaars ontvingen een spaarboekje met 50,de tweede een boekje met 35,en de derde een boek je met 15,—. Vrydag 18 juni 1971 AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 KANTOORBOEKHANDEL Naast het postkantoor. TELEFOON 2476 „Daar schittert Olympisch eremetaal in het water", zei de coach van de Oostduitse jeugdploeg toen hU de 13-jarige Hansje Bunschoten naar een zege op de 400 meter vrfje slag zag zwemmen. Zy versloeg de Oostduitse vedette Gudrun Wegener op de 400 en 800 meter vrye slag in een wedstryd tussen de jeugdploegen van de D.D.R. en Nederland. Sterke concurrentie Na afloop wenste coach Klaus Fieblg zijn Nederlandse collega Nico van Dam dat de laatste spoedig over dezelfde trainingsfacilitelten zal kunnen beschik ken als hij in Oost-Duitsland. Dan wordt een interland tussen Neder land en de Europese superklasse van de D. D. R. nog interessanter. Nu ging het erom hoe de smalle Neder landse top op enkele nummers de Oost duitse meisjes partij kon geven. Grote leegte snel opgevuld De enorme groei in de prestatiekurve van enige Nederlandse meisjes is in drukwekkend. In 1968, bij de Olympische Spelen in Mexico, had Nederland alleen Ade Kok die op het hoogste internationale niveau mee kon komen. Nadat Ada ermee ophield was er een grote leegte. Vorig jaar bij de Europese zwemkampi- oenschappen in Barcelona was al te zien dat er verbetering in zat. De tijden die de jonge Nederlandse zwemsters in dit prille seizoen hebben gezwommen wijzen op een formidabele groei, waardoor sommigen de internati onale top hebben bereikt. Dat betekent, dat deze meisjes bij de Olympische Spelen in München volop in de strijd kunnen zijn om het ereme taal. Perspektleven Die breedte op de vrije slag is van veel belang voor de estafetteploeg op de 4 x 100 meter. De juniorenploeg verbeter de het nationaal record in Den Bosch tot 4 min.. 5.2 sec., waarmee in Mexico zil ver zou zijn behaald. Maar in München moeten Amerika, Australië en oost- Duitsland ln staat worden geacht ploe gen aan de start te brengen, die onge veer vier minuten nodig hebben voor deze afstand. Perspektieven zijn er dus wel voor de Nederlandse dames, maar om dat waar te maken zal er nog zo'n vijftien maanden hard moeten worden getraind. 9

Soester Courant | 1971 | | pagina 5