NOPEN ONDAG! Pd Carrii id Carrii ffc VAN ESSEN Kijk uw ogen uit, "Ton Beuken mmw FOTO-SPULLEN Iets veer VADER GESLOTEN races in üssen erdag 26|uni a.s. DE KONINGIN VRAAGT OPSLAG >r, iJSSALON Soester Gemeenschap i.o. FOTO SOEST-ZUiD bij de stoplichten Zestig jaar oude linde door bliksem geveldt Zingende dolfijnen in het Dtdtarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Soesterberg onderbreking van maraton De Bilt - Apeldoorn „Chitchie Boo Boo" Husky in het openluchttheater Kinderboerderij krijgt rijkssubsidie van C.R.M. Krabbels van Knelis TITEVG iren salades rse broodjes en ranken NGCARBEQMJF TENSEN M.V. t Soesterberg VOORDELIGER •KAMERS EUDLS TTAFELS STELLEN DEKEN EN SQRTER1NG ÏJNSTWFFEN tGES ASSEN <ïS iELET TEN ENMATTEN SLOPERS etc. 1 TAPIJT IS GELEGD If DIENST ^aankondiging naac - v. Weedes tr. 29A VLEUGELS - PIANO'S Vrijdag 18 juni 1971 De Engelse pers is boos, omdat Konin gin Elisabeth om opslag gevraagd heeft. Iet Labour-opinieblad „New Statesman" forak van „vorstelijke lef" en een opi- kie-onderzoek wees uit, dat „the man in he street" van oordeel is, dat Hare Ma jesteit rijk genoeg is en best kan rond' |p:omen. "bit is een bijzonder oppervlakkig oor- Heel, maar Elisabeth heeft natuurlijk Wel een bijzonder ongunstig tijdstip uit gekozen. Dok zij echter ondervindt, als al haar bnderdanen, dat alles duurder wordt... Tijdens de regering van koningin Vic toria, het befaamde „Victoriaanse tijd perk" nam het bezit van de koninklijke Bamilie sterk toe, maar Victoria spen deerde weinig. Sinds haar man, Prins Albert, gestorven Jwas, verscheen ze vrijwel niet meer in ■het publiek, en haar hof werd een hofje, ■waar een stel oude dames de dienst uit ■maakten. Dit zinde het volk maar slecht. Haar zoon Edward VII, die zestig jaar was toen hij eindelijk wat te zeggen kreeg, maakte daaraan een duidelijk eind, door zich rnet de grootst mogelijke Ipracht en praal te laten kronen, terwijl I de rouw om Victoria nog niet eens ge- heel ten einde was. Heel duidelijk bleek toen, hoe de Brit- l ten gesteld waren op al deze schitteren- I de vertoningen. VOOR'NORUllOFT.mSTje OF PARty.'N ySTAART VAN* „RfGNEfty" t HOORT £R8«| Dezer dagen kwam het bestuur van de Soester Gemeenschap i.o. bijeen, om o.a. het resultaat van de enquete, welke ge houden werd onder diverse verenigingen, te bezien. Onderstaande gegevens zijh exclusief Soesterberg. Uit de schaars ontvangen formulieren van dit dorpsdeel blijkt het Dorpshuis in een behoefte te voorzien. Met Soesterberg zal dan ook eerst weer contact worden opgenomen als in Soest zelf iets bereikt is. Behoudens enkele opheffingen en nega tief ingestelden, leverde de enquete het verheugende resultaat dat een veertig tal verenigingen een positieve houding aannamen ten opzichte van de doelstel lingen van de Soester Gemeenschap i.o. Van vijf besturen kwam nog steeds geen uitslag binnen. Het ligt in de bedoeling op 21 september a.s. een openbare vergadering te beleg gen waarin zal worden uiteengezet met welke projecten men op het ogenblik bezig is. Uit de aard der zaak kan dan ook over die projecten van gedachten worden gewisseld. „Royalty" En dat zijn ze nog. Ze zijn verzot op de „pomp and circum- stance" van het Hof, op de gardes te voet en te paard, de beefeaters van de Tower en de ridders van de Kouseband, en ze smullen van ieder beetje nieuws, waór of gefantaseerd, dat de sensatie pers publiceert over het vorstelijk huis en over alles wat het magische etiket „royalty" draagt. Natuurlijk kost dat alles scheppen geld. Alleen al in Londen zijn drie paleizen, Buckingham, Sint James en Kensington. Wie dagelijks een paar honderd man te voet, te paard en met muziek ziet op draven om zo'n leeg paleis te „bewa ken", vraagt naar de zin van dit alles... wanneer hij er niet op let, dat iedere dag een paar duizend mensen er bij staan te kijken! En daar zijn heel wat mensen bij, die „opslag" niet nodig vinden, maar niets van de vertoning willen missen! j Salaris en inkomen Wat Elisabeth verdient, officieel, is on- geveer een tiende van wat de huishou ding van Nixon kost. Daarnaast heeft ze nog inkomsten uit haar groot privé vermogen, en dat alles is belastingvrij, wat natuurlijk een be hoorlijke duit scheelt. Maar niet al die rijkdom, al die bezit- tingen, brengen geld op. Een schilderij dat een miljoen gulden zou kunnen opbrengen, is niets waard zolang het niet wordt geveild... i Behalve bovengenoemde paleizen be- schikt men over het kasteel Windsor en Holyrood in Schotland, en privé over het Schotse Balmoral en Sandringham. In al deze gebouwen brengt de familie slechts een gedeelte van het jaar door, maar ze moeten wél het gehele jaar door bemand en onderhouden worden... J Luister van 't verleden i Nu zou men natuurlijk aanzienlijk kun nen gaan bezuinigen, maar dat zou gaan ten koste van de luister, die her innert aan het verleden waarop de Britten zo trots zijn. Te trotser, naarmate de werkelijkheid er minder aan beantwoordt. Want ondanks de reputatie van koele nuchterheid en onder alle omstandighe den „a stiff upper lip" zijn de Britten ongeneeslijk romantisch, en die roman tiek manifesteert zich in de pracht en praal van de hofhouding. Men mag zich dan achter de oren krab ben over het huwelijk van Margaret, zich ergeren aan de soms wel zeer open hartige uitspraken van prins-gemaal Philip, en de wat gereserveerde persoon van Elisabeth zelf, is ook al niet zo bijster inspirerend tot enthousiasme, maar behalve enkele fervente republi keinen, wil eigenlijk niemand het Vors tenhuis, met alles d'r op en d'r an, mis sen. Romantiek Nu is er een groot kabaal ontstaan o- ver Elisabeth's verzoek om opslag, en de bladen hebben een opinie-onderzoek ingesteld en dat was niet nodig, want ieder kon vooruit voorspellen hoe dat zou uitvallen. Voor „the man in the street" gaat de rijkdom van de koningin ver boven zijn eigen bevatting en hij kan zich niet voorstellen, dat zij moeite zou hebben ,het walletje bij het schuurtje te hou den". Maar men blijft even verzót als altijd op de glans en de glorie, en het zal er wel op uitdraaien, dat op de een of an dere manier, zonder dat er èen haan naar kraait, Hare Majesteit er voor be hoed wordt „in de steun te gaan". Naarmate de werkelijkheid minder ro mantisch wordt, heeft men immers méér behoefte aan romantiek? Parkeerruimte genoeg met deskundig advies van Woensdagmiddag rond het middaguur Gelukkig voor de omwonenden viel de was een hevige en korte regenbui, ver gezeld van één enkele bliksemflits met bijbehorend „gedonder", voldoende om een zestig jaar oude lindeboom op het Julianaplein volledig van zijn bast te ontdoen en in stukken uiteen te slaan. boom de kant van het plantsoen op, waardoor niets beschadigd werd. Deze inslag geeft nog eens duidelijk aan hoe groot het gevaar is wanneer men tijdens een onweersbui gaat schuilen on der bomen. j n het grootste overdekte Dolfijnen"! I stadion ter wereld met 2.500 zit- plaatsen ziet u een unieke show i van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00-14.30-16.00 en 17.30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. ONDERWATERPANORAMA I met de grootste aquarium glaswand ter wereld: 21 meterlang en bijna3 meter hoog. i J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN boeiende tentoonstelling over het leven van Ide zeezoogdieren. ROBARIUM I I trainingsbassin voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. I HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 De maraton, die woensdagmorgen plaats vond ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de Apeldóornse bur gervader Mr. Des Tombe, oud-burge meester van Soest, tussen, zijn geboorte plaats De Bilt en Apeldoorn, werd om even negen uur in Soesterberg onder broken voor hetaanbieden van enige geschenken, bestemd voor de jubilerende oud-burgemeester. De heer Scholtmeijer, hoofdinspecteur van de Soester politie, bood een be stuurslid van de Apeldoornse Atletiek vereniging, namens het gemeentebestuur, een honderd jaar oude plattegrond van Soest aan met een begeleidend schijven, terwijl namens de S.P.S.V. waarvan de jubilaris erelid is, een bloemhulde met felicitatiebrief werd aangeboden. Direct daarna trokken de veertig Apel doornse atleten verder in de richting Apeldoorn, een afstand die zij, naar ge lang van de leeftijd, 1500 tot 500 meter al lopend op het rijwielpad aflegde, waarbij verse krachten hen in een tou ringcar op de voet volgden. De Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel" heeft van de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk officiéél bericht ontvangen dat zij, gere kend vanaf 1 januari 1971, voorlopig voor een periode van twee jaar, in aan merking komt voor de rijkssubsidie krachtens de rijkssubsidieregeling voor Jeugd- en Jongerenwerk. Er dient zorg gedragen te worden dat vóór 1 januari 1973 het werk van de stichting verder uitgebouwd wordt, waar onder begrepen een betere accomodatie dan de thans ter beschikking staande. De lasten verbonden aan het in stand houden van de veestapel en de verzor ging hiervan vallen niet onder de sub sidieregeling, terwijl alle lasten van het woonhuis dienen te worden gecompen seerd door" de af te trekken post „vrij wonen". De personeelsformatie wordt voorlopig vastgesteld op twee funktio- narissen. De subsidieregeling houdt in dat het mi nisterie van C.R.M.-en de gemeente ieder voor 45 bijdragen in de personeels lasten en ieder voor 40 °/o in de overige lasten. Voor de stichting blijven zodoen de 10 °/o van de personeelslasten, 20 °/o van de overige lasten en alle kosten ver bonden aan het onderhoud, voedering, legering enz. van de veestapel. Deze vee stapel telt op het ogenblik meer dan 50 stuks, waaronder een ezel en een pony. De kosten welke voor rekening van de stichting komen, worden betaald uit de giften van de donateurs. Voor een betere accomodatie zijn de be sprekingen reeds opgang gekomen. Men heeft hiervoor bepaalde ideeën die met een beetje medewerking te verwezen lijken zijn. De hiermede gepaard gaande verhoging van de eigen lasten hoopt men te kunnen betalen door een toename van het aantal donateurs. Hiervoor staat open rekening nr. 3599.1331.8 bij de Raiffeisen bank te Soest ten name van de Stichting Kinder boerderij „De Vrije Teugel". Chitchie Boo Boo, een plaat die het doet en dagelijks te horen is op radio Noord zee, Veronica en Hilversum III, is de eerste plaat van The Husky. De plaats is sinds 4 juni officieel uit en wordt in Soest verkocht door „De Gouden Snaar". The Husky komen in de belangstelling. 16 juni werden zij geïnterviewd in het programma van Krijn Tonninga op Hil versum III; 15 juli treden zij op tijdens de Beat- en Popavond in het Openlucht theater. "Wie en wat zijn The Husky? Husky kan bepaald geen nieuwkomer 'in de Nederlandse popweréld-worden noemd. Wié zou dat ook durven beweren van een groep die al ruim acht jaar bestaat. „Een bewogen tijd vol ups en downs" zegt leider Martin Duiser. „Maar we hebben in deze periode na tuurlijk wel een gewéldige blok muzi kale- en podium-ervaring opgedaan. Eindelijk kunnen we dat nu eens op de plaat bewijzen." Husky startte ais „The Twangy Strings", en maakte, na een jaar grondig repete ren, een opmerkelijk debuut, n.1. een op treden op Paleis Soestdijk voor een vol tallige Koninklijke familie. Dit betekende echter beslist niet dat de Gooische formatie „Husky" nu definitief was „doorgebroken". Integendeel, in die beginperiode sleepten ze zelfs hun in strumenten met toebehoren mee in een karretje achter de fiets, als ze ergens mochten optreden. Toch vonden de vijf Huskies, door hun vrijwel gelijkgerichte muzikale smaak, al gauw een eigen geluid. Vooral ook om dat ze samen met de „zesde" Husky, Rob Viester, steeds betere komposities gingen produceren. Het eigen repertoire werd langzaam uit gebouwd en men begon de stijl van Husky te waarderen. De grote start was gemaakt: veel uitnodigingen om te ko men spelen voor weinig geld. Maar, ook het sukses kwam: de eerste prijs op het „Cabaret der Onbekenden" in Waal wijk, „top of the bill" op een paaspop- festijn in Weesp en een optreden in één programma met de Fortunes in Toni Boltini's Circustheater. En misschien komt nu de doorbraak met hun eerste single: CHITCHIE BOO BOO/ BRIMSTONE BUTTERFLY Tekst en muziek: Rob Viester en Martin Duiser - Ariola 10 201 AT. HUSKY bestaat uit: Martin Duiser geboren 24-ll-'49 op Soestdijk. Slaggitarist, zanger, komponist. Martin heeft tot nu toe de groep nog steeds repetitie-ruimte kunnen aanbie den, namelijk de zeer exclusieve stallen op Paleis Soestdijk. Maar als zijn vader binnenkort met pensioen gaat, zal de groep moeten uitzien naar een andere gelegenheid. Martin begon zo'n drie jaar geleden met het schrijven van eigen komposities en werkt nu nauw samen met zijn dienst- kameraad Rob Viester. „En het gaat steeds beter" aldus Martin. Liefste wensen: voldoende goed materiaal schrijven om een LP te vullen en een echte hit! Henny Happe 'geboren 25-ll-'43 te Soest. Solo-gitarist en zanger, oprichter van de groep. Henny beweegt zich af en toe ook op het komponisten-pad. Daarnaast volgt hij al. lange tijd piano lessen. Van de vroegere zanglessen trekt hij nu veel profijt. De close harmony- zang is bij Husky bijzonder belangrijk. Henny heeft een zwak voor Nederlandse groepen en houdt van chinees eten. Paul van Ingen 22 jaar, geboren te Baarn. Organist/pianist, komponist. Paul trad voor het eerst met een groep op in de open lucht bij het Lieverdje in Amsterdam. Via andere groepen bereikte hij de Husky in 1969 en noemt het nu één grote, gezellige familie. Want ook de diverse vrouwen gaan meestal mee naar de concerten. „Muzikaal zie ik onze groep -nog steeds meer groeien", aldus Paul. Tony Happe geboren 19-ll-'46, te Soest. Drums. Tony heeft naast de slaginstrumenten vooral belangstelling voor autorijden, schaatsen en zwemmen, en hoopt nog eens zich volledig aan deze hobbies te kunnen wijden. Hij houdt, zoals alle andere leden, van C.S.N. and Y. en van Bobby Elliot, de slagwerker van de Hollies. Hij denkt vaak aan de leuke voorvallen van de groep uit het verleden, maar stelt meer vertrouwen in de toekomst. René de Vink geboren 22-7-'47, te Hilversum. Basgitaar, zang. René is afkomstig uit een zeer muzikale familie met een voorliefde voor de men selijke stem. Jarenlang heeft hij zich kunnen uitleven in diverse koren, wat nu bijzonder goed van pas komt. René speelt ook nog een andere (belangrijke) rol in de groep hij is de absolute clown van het vijftal. Hij zoekt zijn ontspanning in zeilen, vis sen, zwemmen en voetballen. REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ondaanks daat de polletieke paartieje der eige bar druk gemaok hebbe ovur inspraok en mede- zeggeschaap in ge- meentelukke en laan- delukke angelegehejc, der in de praaktiek nie zo veul meer vaan terecht gekomme is daan vóór daat zullie der eige druk gonge maoke. De vurkiezinge maoke daat aal duudeluk en netuurluk ok de opebaore kemmis- sie vurgaoderinge in ongs eige darrup /geve daat wel zonneklaor an. Ajje de kraan te mos glove, en daan netuurluk voornaomeluk die vaan de niet vurlies lijdende richtinge, daan waas ut polle tieke aantwoord zo klaor as un klontje en ut saomestelle vaan un goeie rege ring nie meer as un kwestie vaan tied. En daorin hadde die luu heulegaor ge leik, allenug vurgaote zullie der bie te zeige hoeveul tied. De duudelukhied maag der daan wel gewees zijn, ovurtuugend is ut nie gc- wees, in ellek gevaal nie zo ovurtuugend as die luu de minse wel wilde laote glove. En door zuk soort zaoke vurlies ut volluk zun moeizaom annekweekte belaangstelling voor polletieke zaoke en anvurwaante dinge. Nie zongder moeite hebbe wullie in ongs darrup voor mekaor gekrege daat kero- missiesvurgaoderinge opebaor binne, zo- daal ellek mins, die daat wil, ken kom- me kieke en luusterc. Daat liek netuur luk un knaap reezultaot daat beriekt is door doordrieve en anhouwe. Maor ajje noeg op de puublieke trebuune gaot kie ke, daan zitter nie veul meer as ander halleve man en un peerdekop. Ut mot wel heul belaangriek weze ajge der un paor minse wil vingde. En daat ken daan vaan ming un bietje bovemeesterug lieke, maor eerluk gezeit liek daat nar- ruguns op. Vaan de week waster un vurgaodering heulegaor speesiejaol voor ut plaotseluk- ke ongderwies, daat zo laangzaomer- haand un heul end an ut volwassen worde is. Nie allenug kwaam de anschaf vaan' de allermodernste malteriejaole terspraoke, maor wier ok beslote om op nieuw maor weer un paor noodlekaole an te schaffe. Ik hepter aal is meer ovur gekrabbuld, maor ik weet nie ofter ar- ruguns in ongs kleine laandje nog meer plaotse binne waor zoon kwak vaan die noodgevaalle voor heul laange tied slaon. Wullie binne toch aal nie in zo bar veul dinge groot, messchien ken bie un pre- siese telling wel duudeluk worde ofdaat wullie vurhoudingsgewies messchien wel de meeste noodlekaole hebbe. Der binne netuurluk deskundugge die daat soort zaoke tot in de treure bestuu- dere en heul krek wete hoe of de ont wikkeling zalle weze, maor ajje nie des- kundug bin, en je houwd allenug je oge maor ope, daan kejje dinge zien, die un heul gewoon mins ok wel an ut denke bringe. Neem noeng allenug 'is effe die schole die staon in Soest-zuud. Praach- tugge schole, maor je hoef heulegaor geen deskundugge te weze om te kenne bekieke daat ut bestaon vaan die schole inderdaod un, zij het korte kwestie vaan tied wordt. Soest-zuud bestaot voor un 'groot gedeel te uut gevestugde minse. Der komme maor heul wienug jonge gezinne, en waat daat angaot ongderscheidt ut zich in niks vaan alle aore duure wicke in ongze omgeving, ut is reyaol volgebouwd. Plaots voor nog meer huuze ister nio meer of der zouw in de duune gebouwd motte worde. Mit die weteschaap is ut nie ut meuijeluk om vaast te kenn« stelle daat de laogere schole an hulli® leste vette jaor bezug binne. Noeng vraog ik ming of ofter eigeluk nie veul betur naor un aore oplossing gezocht ken worde as naor die vaan die naore nood lekaole, mit aal hullie naorughied. Kouwd in de wingter en nie uut tc'hou- we in de zoniur. Maor ut zaal wel nie mogeluk weze om in de toekomst die naor leerlinge snakkende, schole te ge- bruuke voor de tekorte op aore plaotse. Ik schaat daat ut toch wel effe waat zouw schele, waant un maor halluf be- vollukte school liek ming in negetien- eenenzeuvetug toch ok nie zoon antrek- keluk gezicht. Maor ik zaal ut allegaor wel weer veul te simpul zien. Zolaang ajje nie deskun- dug bin kejje ok nie zorrege voor un paasende oplossing, aal liek die in be ginsel nog laang zo gek nie. Maor wullie motte gewoon nie uut ut oog vurlieze daat wullie un noodlekaole rippetaotsie an ut opbouwe binne die zun weergao nie vindt. Waant waor kejje in ongs laand nog meer trouwe in un nood- trouwzaol mit perremenent keraaktur. Ik schaat narruguns aors as bie ongs. in Soest. As wullie zo door gaon, daan kriege wullie nog is de naom vaan nood-dar- rup en daat is daan nie ut zellufde as ut aore Nootdarup, waor laang zo veul noodgebouwe nie zalle staon. Ik schrief noeng maor steeds nood, maor ok daat is eigeluk nie juust, waant mit heule mooie woorde hiete ut semie-perreme- nente gebouwe, maor daat houwd ok nie andurs in daan noodgebouw, aal klink ut waat vriendelukker. Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. ton. Vertrek 5 uur. enhofstraat. Gert, Laanstraat. en N.V., Birkstraat 95. voorbij hotel 't Zwaantje weg rechts ON 03463-1779 en, kleur en kwaliteit. Ook ingsmogeljjkheden. Ie collectie irken is 1404-19189 en orgel- or geheel :en. pend, van

Soester Courant | 1971 | | pagina 7