GD PERSON Gemeenteraadsvergadering KERIJ ATLAS INISTRATiEF EWERKER Vaderdag geschenken B.B. geld verslindende organisatie V.V.D.-fractieleden gaan in beroep bij Kroon LiNG ons t>rgd drukwerk naar v. Weedestr. 29A nieuwstr. 56 - soest telefoon 02155-6228 GEEF VADER GOED GEREEDSCHAP VADERDAG TON BON Reisartikelen Lederwaren Tassen Paraplu's PLEIDOOI VOOR VADER VADERDAG FA. SPIJKER Wij gaan met vakantie van 21 juni t.e.m. 3 juli. Zaterdag 5 uur gesloten. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kinderboerderij gaat naar nieuw pand Vergadering Artishock niet voor pers toegankelijk Meningen van lezers Soester Vogelvrienden wil meer jeugdleden Ruim 60 jaar FUGERS FIETS. SP0RTRIJWIEL vanaf 167,50. Zeepost Werkgroep Vietnam manifestatie Marchal Pruikenboetiek U KUNT NIET ALLES WETEN Vrijdag 18 juni 1971 assistentie in werkplaats magazijn zoeken wij voor ;cte indiensttreding i werkzaamheden zullen taan uit eenvoudige admi- ratieve bezigheden en ma- Ijn werk. entueel halve dagen). SWEG 22 - SOEST voor de afdeling BOEK- iofdzaak belast zal worden debiteuren-administratie en >orkomende administratieve nheden. khouding vereist. e afspraak met telf. 02155- i uur. 99. arder J. Prins, Utrechtse- foort, zal het Veilingbedrijf ugwal 149 te Amsterdam, MAANDAG 21 en DINS- in het voormalige garage van de Weledele Heer A. d. Montgomeryweg 33 te liek a contant ter veiling 'fing en liquidatie: bestaande uit o.a. hydr. diverse auto-onderdelen, :n snijapp. etc. etc. lande uit o.a,: schilderijen luller, J. G. Vogel, G. J. aris, Kees Verweij, Prof. veld. s Seize commode, rozen- ortelnoten glasvitrinekast, tst, wortelnoten commode, •e speeltafel, klokkenstel, Perz. tapijten, verlichting ot modemag. uit het wes- a.: R.V.S. glazen vitrine- 3els, glas, tafels, stoelen, othandel in goud en juwe- glaswerk en verlichting. :even van koopopdrachten, itgevoerd. worden als contante be zichtigen tussen 10.00 uur 3g 19 en zondag 20 juni. ng maandag 21 juni 14.00 nsdag 22 juni 10.00 uur, flr-. liINGDIRECTIE „SCALA" MODERNE COIFFURES TELEFOON 2175 Gisteravond kwam de raad van de ge meente bijeen in de zaal van de brand weerkazerne, onder voorzitterschap van de burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck. Na goedkeuring van de notulen van de raadsvergadering van 22 april 1.1., waarbij werd aangetekend het verzoek van de heer D. Hoekstra (prot. chr.), dat in de toekomst nauwkeuriger de ope ningswoorden zullen worden aangehaald, werden de volgende besluiten genomen: 2. Ingekomen stukken, a. Brief d.d. 10 mei 1971 van het Dage lijks Bestuur van de A-kring Utrecht-c. Bescherming Bevolking, waarbij de re kening en het verslag over het dienst jaar 1969 wordt toegezonden, met het voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Deze brief is voor de heer L. Levinga (PAK) een duidelijk bewijs welk een geldverslindende organisatie deze, in zijn ogen, nutteloze B.B. is. De kosten van de A. kring Utrecht-c., waaronder Soest valt, zijn over 1969 bijna een miljoen, waarvan ruim een half miljoen aan sa larissen en sociale lasten voor 19 man personeel. Hieruit blijkt mij wel, aldus de heer Levinga, dat er in de A-kring Utrecht tenmiste 19 personen voorstander zullen zijn van handhaving van de B.B. in de huidige vorm. Hij is het niet eens met de „voorlichting" die thans gegeven gaat worden over wat men, 26 jaar na Hiroshima en Nagasaki, moet doen tegen het stralingsgevaar van radioactieve neerslag bij het gebruik van atoomwa pens. Hij vroeg zich af of de B.B. weer 26 jaar nodig zal hebben om voor te lichten over B en C wapens. „Ik zou willen dat alle geld en energie die nu gebruikt worden om te trachten de gevolgen van een atoomoorlog te be strijden, aangewend zouden worden om het ontstaan van zo'n oorlog tegen te gaan", aldus de heer Levinga. De burgemeester is het met deze ziens wijze niet eens omdat men toch zal moe ten blijven onderzoeken en maatregelen nemen voor het geval zo'n oorlog toch uitbreekt en omdat nu ook onderzocht wordt of de B.B. in te schakelen is bij kleinere rampen. Hiervoor wordt thans weer een enquête gehouden in aanslui ting op de proefenquête van 4 jaar ge leden, die in enkele gemeenten, waar onder ook Soest, is gehouden. Schuilen tegel fall-out is wel degelijk mogelijk en UITGEBREIDE COLLECTIE. (Kan altijd geruild worden). hiervoor zijn schuilgelegenheden te ma ken indien zij niet in een woning aan wezig zijn. De brief wordt voor kennisgeving aange nomen. b. Brief d.d. 7 december 1970 van de be woners van de Wieksloterweg.de Dorre- steinweg, de Kooiweg en de Pijnenbur gerlaan met het verzoek om meer en be tere verlichting aan de Wieksloterweg en de Dorresteinweg met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de op deze aangelegenheid betrekking hebbende ontwerp-brief. Conform besloten. STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155 - 2761 Zondag 20 juni is het weer vaderdag. Het is heel terecht dat ook vader zijn dag van het jaar heeft. In ons land wor den bij de vleet aktie-groepen in het le ven geroepen die zich tot taak stellen te vechten voor het gelijkstellen van de vrouw aan de man. Zij hebben daarin gelijk, op vele punten zijn in de huidige maatschappij wat dat betreft fouten aan te wijzen. Maar heeft het vrouw zijn in de loop der jaren ook niet vele privileges opgeleverd. Om eens enkele voorbeelden te noemen. In het openbaar vervoer wordt verwacht dat een man zijn plaats afstaat aan een vrouw. Of de man nou moe is van zijn dagtaak en de vrouw alleen maar gezel lig gewinkeld heeft is niet relevant. Het is natuurlijk ook andersom mogelijk. Ge- ^lijktrekken dus maar. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. En dan de diskriminering in het gezins verband. Vader is nou eenmaal veroor deeld altijd de stoere te moeten zijn. Als I studerende kinderen voor het weekend naar huis komen nemen zij vaak voor moeder een bloemetje mee, of een ander presentje. Er wordt van vader verwacht dat hij dit zonder een spoortje van ja loezie aanziet. Het komt in vele „kinder hoofden" niet op, dat ook vader wel eens verrast zou willen worden. Dat moeder zorgzaam is wordt door ons hooglijk gewaardeerd en wij kunnen dat niet genoeg doen. Maar draagt ook vader daartoe niet zijn steentje bij? Twee kadootjes Waarom zouden we dan ook niet eens een kadootje voor hem meebrengen. Juist omdat het „nog" niet zo gebruikelijk is, sa 1 hij het extra waarderen. Kom kin deren overwin de schroom, ook als je wat ouder bent, wacht niet met het blijk van je genegenheid en waardering tot speciaal die ene dag. Vader kan, waar hij zijn kinderen betreft, net zo gevoelig zijn als moeder. Vaak wordt mild glimlachend gezegd dat vaders zo gauw jaloers zijn op hun kinderen. Zou dat niet een van de oorzaken, kunnen icijn. Laten we die dan zo gauw mogelijk Wegnemen. Al is de verstandhouding goed, hij kan nog altijd verbeterd wor den. In deze tijd waarin de man vele con cessies moet doen aan de vrouw, en vele mannen doen dit graag, omdat zij de re delijkheid daarvan inzien, zal de vrouw concessies moeten doen aan de man. Het Is goed hierover onze gedachten eens te 'laten gaan. Velen van die consessies zul len liggen in de gevoelssfeer en de om gangsvormen. De man zal dan ook zijn gevoelens mogen tonen wanneer dit zo uitkomt. ÜDp de komende "vaderdag zullen we weer kunnen konstateren hoe de méér dan gewone aandacht hem streelt, zonder dat hij dit openlijk toont. Het is een goed begin om in het vervolg aan moeder en Vader tegelijk te denken. En als we onze blijk van waardering willen tonen, laten Vre dan zorgen dat we twee pakjes b:j wis hebben. c. Brief d.d. 13 december 1970 van de heer ir. F. van de Woestijne, betrekking hebbende op het gebruik van plastic- zakken voor het ophalen van huisvuil met het voorstel te antwoorden overeen komstig de hierop betrekking hebbende ontwerp-brief. Conform besloten. d. Brief d.d. 21 mei 1971 van de burge meester en wethouders van Amersfoort inzake toezending van de begroting 1971 voor het Regionaal Woonwagencentrum Amersfoort, met het voorstel dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Brief d.d. 11 mei 1971 van mevrouw H. Gijsen-Werkman, inzake de verkrijg baarstelling van het verkeersstructuur- plan Soest, met het voorstel te antwoor den overeenkomstig de bij stukken ter inzage liggende concept-brief. Conform besloten. f. Brief d.d. 13 mei 1971 van mevrouw Th. Davelaar-Van Zijl, inzake de gepro jecteerde verbinding tussen Birkstraat en Koningsweg via Bartolottilaan, Van Beuningenlaan, Dennenweg en Esdoorn laan, met het voorstel deze brief ter af doening in handen te stellen van burge meester en wethouders. Conform besloten. V.V.D. fractie gaat in beroep bij de kroon. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 21 mei 1971, afdeling 5, nummer 15 79'70 RO/1018, met bijlagen, inhoudende gedeeltelijke goedkeuring van het vastgestelde bestemmingsplan „Soestereng-Weg over de Eng", met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. De heer M. v. Ee (VVD) meent dat Ged. Staten wel een belangrijke stap hebben gezet in de procedure inzake de weg over de Eng, maar dat hiermede de zaak niet teneinde is. Eerstens is er nog beroep op de kroon mogelijk en ten tweede is de goedkeuring slechts gedeel telijk. De fractie van de VVD betreurt de beslissing van G.S. Een aantal frac tieleden zal gebruik maken van de be roepsmogelijkheid bij de Kroon op grond van het algemeen belang en in afwach ting van de uitslag hiervan haar stand punt ten aanzien van deze weg ongewij zigd handhaven. Het besluit van G.S. wordt voor ken nisgeving aangenomen, h. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 14 mei 1971, afdeling 5, nummer 1515RO/921, met bijlagen, in houdende goedkeuring van een klein deel en onthouding goedkeuring van het overige deel van het vastgestelde bestem mingsplan „Soestereng-Park en Cen trum" met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. De heer H. Jonker (D'66) plaatste bij dit besluit enige kantekeningen. Uit het be sluit van Ged. Staten blijkt alleen dat de plaats van het Centrum uit stede bouwkundig oogpunt juist is, dat de Dal- weg doorgetrokken mag worden, maar dat er verder practisch niets wordt heel gelaten. Dit zou de indruk wekken, aldus de heer Jonker, dat er op het stadhuis onbekwame lieden werken. Ten onrechte zou er een blaam geworpen worden op het ambtelijk apparaat, indien het be sluit van G.S. geruisloos zou worden aangenomen. Enige achtergrond-informa tie is naar zijn mening dan ook beslist nodig. Zo vroeg hij o£ het college van burge meester en wethouders tevreden was met de deskundige inbreng van het stede bouwkundig adviesbureau, of het plan soms slachtoffer geworden was van de nieuwe procedure omtrent de goedkeu ring van globale bestemmingsplannen, in welke orde van grootte men denkt wat betreft de oppervlakte van het centrum. „Is het plan", zo stelde hij, „niet te vroeg ingediend". Overigens waardeerde hij het, dat de raad van nu af aan mag gaan meedenken bij de studie van het structuurplan. Hij hoopte dat ook de burgerij hierbij spoedig betrokken zou worden. Ook de heer Van Poppelen (KVP) vroeg in een openbare raadsvergadering uit een te zetten hoe de procedure in werkelijk heid was geweest. Hij hoopte overigens dat de WD-fractie zich eindelijk eens bij een democratisch besluit zou neer leggen. De heer P. Pieren (PAK) sloot zich aan bij hetgeen de heer Van Poppelen ge zegd had. De jurisprudentie op de wet op de ruimtelijke ordening is onduidelijk en vertraagt de woningbouw. Is het niet mogelijk via de vereniging van Neder landse gemeenten hierwat aan te doen? De wethouder, mevrouw Walter-van der Togt, meende dat de gemeente Soest In derdaad het slachtoffer was geworden van de nieuwe procedure omtrent de goedkeuring van bestemmingsplannen. Onder druk van de provincie zijn de plannen ingediend, omdat Soest de groei van de provincie moet opvangen. Om snel te kunnen handelen is het nodig dat de gemeente de grond in handen krijgt. Daarvoor zal onteigend moeten kunnen den. Om te kunnen onteigenen moet het bestemmingsplan goedgekeurd wor den. Achteraf blijkt nu wel dat het plan te vlug is ingediend. Men stelt te zware eisen aan de detail lering van het globale plan, waardoor een onwerkzame toestand ontstaat. De inspraak van de overlegorganen werkt sterk vertragend. Het besluit van G.S. werd voor kennisgeving aangenomen i. Brief d.d. 5 januari 1971 van de heer T. v. d. Meulen inzake de bouw van ga rages achter de woningen aan de Leeuwerikweg met het voorstel te ant woorden conform de betreffende con cept-brief. Behoudens de fractie van het PAK kon men zich hiermede verenigen. De heer P. Grift (PAK) voelde er niets voor nog meer garages op dit terrein te bouwen. Het terrein was bestemd als speelterrein voor kinderen. Bovendien ontstaat er in de huidige situatie water-overlast waar aan beslist iets gedaan moet worden, j. Telegram van 17 mei 1971 van de be zoekers van de tentoonstelling „Kunst van Vietnam", waarmede zij protesteren tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op het ver zoek van het Medisch Komitee Neder- land-Vietnam om een vergunning tot het houden van een kollekte, met voorstel te berichten conform de bij de raads stukken ter inzage liggende ontwerp- brief van burgemeester en wethouders. Conform besloten. k. Brief van 24 mei 1971 van de werk groep Medisch Komitee Nederland-Viet- nam, met verzoek het aan burgemeester en wethouders gericht verzoek om ver gunning tot het houden van een kollekte welk verzoek in afschrift is bijgevoegd, te ondersteunen, met voorstel deze brief, alsmede het antwoordschrijven van bur gemeester en wethouders d.d. 2 juni j.1. voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. I. Schrijven, d.d. 18 mei 1971 van de Re gionale Commissie Utrecht, inhoudende een overzicht van de door de deelnemen de gemeentebesturen in de regio Utrecht opgemaakte voorstellen tot opneming van scholen in het deelplan 1974, 1975, 1976, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. m. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. AGENDA 3. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake de instand houding van een openbaar centrum voor woonwagens. Conform besloten, 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van een voetgangersoversteekplaats op de Koningsweg. Conform besloten. De heer W. A. Blaauw (WD) vroeg nog betere voorzieningen te treffen, zoals het aanbrengen van hekjes, waardoor kinde ren attent gemaakt worden op het ver keer en de aangebrachte oversteekplaats. 5. Voorstel tot vaststelling van de her ziene gemeenschappelijke regeling inzake de instelling van het „Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Neder land". Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het organiseren van een E.H.B.O.-cursus voor het onder wijzend personeel van de in de gemeen te aanwezige scholen. Conform besloten. 7. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school aan de Weegbreestraat. In deze functie werd benoemd mejuf frouw E. J. van der Eijk, thans hoofd leidster aan de openbare kleuterschool te Vlissingen. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aanschaf fen van een aardrijkskundemethode ten behoefe van de openbare lagere school te Soesterberg. Conform besloten. 9. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen, alsmede voor de invoe ring van het „loco-systeem" ten behoeve van de St. Theresiaschool; Conform besloten. b. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van diverse leer- en hulp middelen en meubilair ten behoeve van enige onder dat bestuur staande scholen voor g.l.o., alhier. Conform besloten. De heer D. Hoekstra (prot. chr.) gaf om trent agendapunt 9b nog een nadere uit eenzetting over de noodzaak tot aan schaffing van de gevraagde leer- en hulpmiddelen. 10. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. Conform besloten. II. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan „Egghermonde". Conform besloten. De heren Van Ee, Pieren, Verheus en Van Poppelen waren verheugd, dat nu een aanvang kan worden gemaakt met de procedure voor onteigening. De heer Pieren meende dat het noodza kelijk was bekend te maken, hoelang een onteigeningsprocedure kan lopen, zodat de inwoners van Soesterberg een idee krijgen wanneer er gebouwd gaat worden. Hij verzocht de voorlichtings ambtenaar hierbij in te schakelen. De heer Verheus (prot. chr.) meende te weten, dat nog niet alle belanghebben den met het plan op de hoogte zijn. Hij vond het plan ook niet duidelijk. De wethouder, mevrouw Walter, hoopte met de heer P. Tetrode alsnog, zonder onteigening, tot een regeling te kunnen komen. Een onteigeningsprocedure kan van een half tot drie jaar duren. Dat is echter tot nu toe nauwelijks in de ge meente gebeurd. O vaders aller landen, ik maak er van gewag, dat ook voor u de hoogtij komt, de blijde vaderdag. En zie uw lieve spruiten, met moeder aan het hoofd, zij hebben in 't geheim voor u zich dagen uitgesloofd. Wie wist iets anders dan een das, het was een hele toer, iets anders dan een rokertje van de sigarenboer. De trouwe sokken, de fris-up, 't is alles weer present, de vaders krijgen after-shave, wat worden ze verwend. Er komen nieuwe knopen voor vader zijn manchet, een langspeelplaat, een boekenbon verhoogt voor hem de pret. En als een vader practisch is, dan krijgt hij heel beslist, een nieuwe zaag, een nieuwe boor voor zijn gereedschapkist. Misschien is er, voor vaders dan, een halve liter fles, en zakdoeken krijgt vader ook in doos een stuk of zes. Een vrije avond zit er in voor vader z'n privé, maar zo iets krijgt niet iedereen al is 't een pracht idée. Wat is het druk, wat is het vol bij ied're winkelier, en uren staan ze in de rij voor vader zijn plezier. En wees tevreden vader met hetgeen je krijgen mag, de omzet stijgt, maar daar niet van, 't is zondag vaderdag. NAAR Horloger - Juwelier - Opticiën Soesterbergsestraat 26 - Tel. E982 12. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van onteigening van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Industrieterrein". Conform besloten. 13. Voorstel tot het huren van noodlo- kalen ten behoeve van het openbaar la ger onderwijs in de wijk Smitsveen, als mede het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van die loka len. De jaarlijkse huurprijs voor deze lokalen bedraagt niet 13.787,maar wordt 14.482,Deze verhoging houdt ver band met de premie voor brand- en stormschadeverzekering, welke in het eerste bedrag niet was opgenomen. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Eemweg. Conform besloten. 15. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Wieksloterweg W.Z. 21. Conform besloten. 16. Voorstel tot verkoop van de grond, gelegen aan de Waldeck Pyrmontlaan aan de heer G. van Schaik. Conform besloten. 17. Voorstel tot aankoop van de grond met opstallen, gelegen aan de Amers- foortsestraat te Soesterberg van de heer N. H.J. Koomen. Conform besloten. 18. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen op de Eng, aan de Klaarwaterweg en aan de Middelwijkstraat met de heer F. C. van Schadewijk. Conform besloten. 19. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden te Soesterberg te sluiten geld lening. Conform besloten. 20. Voorstel tot wijziging van diverse be grotingen. Conform besloten. 21. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koopover eenkomst met N. H. J. Koomen. Conform besloten. 22. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. 23. Voorstel tot vaststelling van het be stemmingsplan Egghermonde. Conform besloten. Voordat de vergadering gesloten werd deelde de burgemeester mede, dat er op 2 september een informele bijeenkomst van de raad zal zijn, waarin een even tueel nieuw statuut voor het samenwer- kingsorgaan Eemland besproken zal wor den. T.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel" heeft van de gemeente de boer derij Oude Grachtje 3 toegewezen ge kregen voor de hoogst noodzakelijke uitbreiding. Ongeveer half augustus komt dit pand leeg, waarna men kan beginnen het geheel voor het doel in orde te maken. Voor het vaststellen van het beleid voor de komende jaren heeft het bestuur een commissie samengesteld, bestaande uit drie bestuursleden en drie deskundigen van buiten af. De leden vergadering van de kunste naarsvereniging Artishock op 25 juni a.s. zal niet voor de pers toegankelijk zijn. Dit verwondert ons, temeer daar juist uit die kringen gevraagd wordt naar meer openheid. Met het aantrekken van een jeugdcom missaris, het senioren-lid Th. N. van Fulpen, heeft het bestuur van de Soes ter Vogelvrienden, afdeling van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, de eerste stap gezet op weg naar een bloeiende jeugdafdeling. Momenteel z(jn er nog maar acht jeugdleden, maar het bestuur rekent erop, dat dit aantal door speci aal op de jongeren gerichte activiteiten binnenkort zal -uitbreiden. Onder lei ding van de heer Van Fulpen zyn al enkele excursies gehouden, en het ligt in de bedoeling om de jeugdleden op de onderlinge tentoonstelling in november een apart hoekje te geven, waar de jon gelui hun eigen tentoonstelling kunnen opbouwen. Vogelvrienden-secretaris P. J. Ch. Dijk man: „In't verleden hebben we ook wel eens iets voor de jeugd gedaan. Maar daar zijn we mee gestopt, toen er nog maar twee of drie jeugdleden over bleven. Nu heben we er acht en dat is VOOR UW Compleet KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 GAZELLE - PEUGEOT BURCO Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Australian Endeavour" (23/6). Canada: ms „CP Ambassador" (23/6). Indonesië: ms „Astyanax" (25/6). Israël: ms „flordia" (23/6). Kenya, Oeganda: ms „Max Reichpietsch" (21/6). Tanzanië: ms „Flaeming" (23/6). Ned. Antillen: ms „Hermes" (21/6). Suriname: ms „Ladon" (21/6). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Champagne" (22/6) en ms „S/L 180" (23/6). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Simonskerk" (23/6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Op 19 juni wordt in de „Werkplaats" kindergemeenschap aan het einde van de Jan Steenlaan in Bilthoven, een gro te manifestatie gehouden ten bate van het Medisch Comité Nederland Vietnam. De opbrengst van deze manifestatie komt ten goede aan de doelstellingen van het MCNV. Zaterdag 19 juni zal er vanaf 19.30 uur een grote kunstveiling gehouden worden in de Werkplaats. Beeldende kunste naars uit het hele land w.o. Wolkers, Lucebert en Tajiri hebben werk hier voor ingezonden. Na de veiling zal er een optreden zijn van bekende kunstenaars zoals Martine Bijl, Henk v. d. Molen, Harriët Freezer en het cabaret Grimlach. Kaarten voor deze avond zijn in voor verkoop verkrijgbaar hij de wereldwin kel Soest, F. C. Kuyperstraat 5. een begin. Onze jeugdleden zijn erg ent housiast. De tentoonstelling van vorig jaar hebben we opgebouwd met hulp van de jongeren, die zich er erg voor hebben ingespannen. Niets was hen te veel". Bij die gelegenheid meende het lid Pol bij de jeugd voldoende animo te bespeuren om secretaris Dijkman voor te stellen iets meer voor de jeugd te gaan doen. Dat gebeurde. Voor de ten toonstelling van vorig jaar werden spe ciale prijzen voor de jeugd beschikbaar gesteld. „Daarom zijn we verder gegaan. Sinds kort zorgt jeugd-commissaris Van Fulpen voor speciale activiteiten voor de jongeren", vertelt de heer Dijkman. De Soester Vogelvrienden zullen probe ren het aantal jeugdleden op minstens vijftien, a twintig te brengen. „Dan is het verantwoord om iets meer voor de jeugd te doen", vindt de heer Dijkman. Hij is overigens teleurgesteld over de medewerking van de scholen in Soest. We heben ieder jaar de schoolhoofden uitgenodigd om met de kinderen gratis onze tentoonstelling te komen bezoeken. De Mavo van de heer Hilhorst is de enige school, die eens is komen kijken. We hebben het de scholen steeds vroeg genoeg laten weten. Dan konden de on derwijzers bijvoorbeeld een natuur kundeles op het rooster zetten en in die tijd met de kinderen de tentoonstelling bezoeken. Maar ja we hebben er niet veel succes mee gehad. We hebben ons toen afgevraagd hoe je dan de jeugd moet proberen te bereiken. We hopen nu maar, dat onze activiteiten voor de jeugd de jongere leden zal aansporen om vriendjes mee te brengen". De heer Dijkman is van mening, dat de jeugd een eigen stem kan krijgen in de vereniging als ze in voldoende aantal van vijftien, twintig zijn. In ieder ge val kunnen ze rekenen op aantrekkelijke excursies onder leiding van de heer Van Fulpen. Hij zal zaterdag de heren De Bis en Smallegange uit Hilversum ver gezellen tijdens de volière-keuring bij léden van de Soester Vogelvrienden. Misschien komt hij volières tegen, die een bezoek van de jeugd waard zijn. Want ze moeten nog wel wat opsteken om op de tentoonstelling op 19, 20 en 21 november in de „jeugdhoek" zo goed mogelijk voor de dag te komen met hun inzendingen. Vraagbaak „Het is in de eerste plaats de bedoeling, dat ik een vraagbaak voor de jongens ben", vertelt de heer Van Fulpen van het Nieuwerhoekplein 7a. „De jeugd kijkt meestal hoog op tegen de echte kenners en durven hun niet zo goed iets te vragen. Verder zet ik excursies op touw, naar volières, broedplaatsen of een natuurreservaat, zoals we pas geleden in Woudenberg hebben bezocht". De jeugd-commissaris zou het leuk vin den als het ledenaantal minstens ver dubbelde, dan kan men Iets meer voor de jongeren doen. „Om de contributie hoeven ze 't niet te laten; die is maar een gulden in de maand", aldus de heer Van Fulpen, die twee jaar lid is van de Vogelvrienden. Hij heeft niet eerder in het jeugdwerk gezeten, bij de Soester Vogelvrienden is het hem tot nu toe goed bevallen. Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100 °/o haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 Soest 14 juni 1971 Vrijdagavond was de commissie van O- penbare Werken bijeen op het terrein tussen Laanstrtaat en Leeuwerikweg. De gemeente wil daar garages bouwen, doch dit moet gaan ten koste van tuin grond van de bewoners, die hun tuin allemaal netjes onderhouden en over dit plan niet erg te spreken zijn. Wie vindt het leuk een gedeelte van zijn tuin te moeten missen en van de rest een puinhoop te latenmaken. Dat dit gebeuren zal heben wij gezien aan de voortuinen, waarvan het gras veld volkomen vernield Is. Mevr. Walter v.d. Togt maakte de op merking dat wij hier te riant wonen voor zo'n lage huur Ik zou Mevr. Walter willen uitnodigen eens in mijn keuken te komen kijken waar een wasautomaat (toch een eerste vereiste in deze moderne tijd) niet eens geplaatst kan worden. Ook de douchecel (85 breed en zonder raampje niet groter dus dan een flinke kast) biedt hiervoor geen ruimte. Studerende kinderen kunnen niet boven zitten, want op geen enkele slaapkamer is een stopcontact voor een lampje bo ven het werk of een kacheltje. Ook kunnen wij die stopcontacten niet zelf laten maken, daar alle leidingen nog uit oorlogsmateriaal bestaan, waar door de kosten veel te hoog komen bij een grondige aanpak. Toch zijn wij hier gelukkig met on« huisje en willen niet ruilen voor een flat maar het woord (riant) lijkt me hier toch niet op zijn plaats. Bovendien bestaat er nog een wetboek waarin staat dat de huurder in het on- gegestoorde genot van het gehuurd# moet worden gelaten. Wij zullen ons, Indien nodig, hier zeker op beroepen. Mevr. J. SONDERS-VAN OS. Laanstraat 61 Soest. COMMENTAAR BUREAU VOORLICHTING GEMEENTB De laatste alinea van bovengenoemd# ingezonden brief berust op een misver stand. Inderdaad zegt het Burgerlijk Wetboek, dat de verhuurder verplicht is de huurder het rustige genot van het gehuurde te doen hebben. Dit betekent echter niet, dat de verhuurder niets mag doen, waartoe hij contractueel ge rechtigd is. In dit geval is de gemeente op grond van het huurreglement, dat een onderdeel van de huurovereenkomst uitmaakt, gerechtigd de bij de woning behorende grond te allen tijde uit de huur te nemen, als dit voor wegverbre- ding of andere doeleinden van algemeen nut nodig is. Op het binnenterrein, achter de wonin gen van de Laanstraat en Leeuwerik weg, zullen garages gebouwd worden. Het terrein is niet over de gehele leng te even breed, hierdoor zou de afstand tussen de twee geprojecteerde garages ongelijk worden. De minimale afstand om behoorlijk in en uit de garageboxen te kunnen rijden is 8 meter. Daarom moet er van 13 aangrenzende achter tuinen een gedeelte worden afgenomen. De tuinen aan de Laanstraat hebben een diepte van plus minus 21 meter. Men heeft uit billijkheidsoverwegingen een plan gemaakt, waarbij alle hier be doelde tuinen een diepte zullen krijgen van 15 meter, uitgezonderd 4 tuinen waar de achterpaden worden afgeslo ten. Deze tuinen krijgen een diepte van 17 meter. De door briefschrijfster bewoonde wo ning is in 1947/1948 gebouwd. De huur, die zij hiervoor betaalt, is afgestemd op de toenmalige bouwkosten en voor schriften die door de Centrale Overheid werden vastgesteld. In vergelijk met die jaren zijn de bouwkosten vier keer zo hoog geworden. Zou zij het huidige woongerief willen hebben, dan zal ze oog genegen moeten zijn het viervou dige van de huidige huur te betalen. Springen van glaswerk. Wanneer hete dranken in glazen gegoten worden kan het gevaar van springen van het glas voorkomen worden door het glas op een koud stenen bord te plaatsen. Een kersen- of frambozenvlek? Zo spoe dig mogelijk inwrijven met citroensap en daarna gewoon uitwassen. Laat uw kostbaar badpak na een duik ln zee niet nat in de badtas zitten, maar spoel het zo spoedig mogelijk uit en laat het goed drogen. Pannensponzen (staalwol) roesten niet indien u ze na het gebruik op zacht zeep legt. Als het knopje van een tube niet gemak kelijk los gaat, duw dit knopje dan even in warm water en het leed is geleden. Glas- en zilverwerk moet u nimmer la ten opdrogen, maar direkt na het afwas sen afdrogen, het glimt dan mooier. i

Soester Courant | 1971 | | pagina 9