165 APPELTAARTEN of CREME- TAARTEN kilo SUIKER voor 25 cent. GEMAR SOEST S0ESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming A.s. donderdag, vrijdag en zaterdag per stuk Vers van de banket bakker. Hierbij een Groothandelsmarkt Soester atleten actief op verschillende banen Mary Vermeulen drie 2e plaatsen in Baarnse sportweek Ledenvergadering Artishock Olympia wandelaars be haalden drie eerste prijzen en een wisselbeker Wedvlucht vanaf St. Kath. Wavre Kinderboerderij-schapen raakten hun jas kwijt Jackie Ickx groot triomfator Gijs van Lennep coming-man Krabbels van Knelis f 350,voor Pakistan Ledenvergadering S.O. Soest Bevestigde en gevestigde reputatie IJ KUNT NIET ALLES WETEN Nadat woensdagavond op het Arnhemse „Papendal" Gejo Spans zich opnieuw met de allersterksten atleten van ons land had kunnen meten, wat hem op de 800 meter een nieuw persoonlijk en club record opleverde in 1 min. 53.9 sec., kwam donderdagavond een kleine ploeg atleten in Baarn op de baan voor een wedstrijd Gooi- en Eemland- Utrecht- stad, in het kader van de jaarlijkse Baarnse sportweek. Soest, dat was ingedeeld bij de andere ploegen uit het Gooi- en Eemland, liet al in het eerste nummer de 4 x 400 meter estafette zien duidelijk mee te tellen. Jan Paauw als eerste man gestart, wis selde met maar liefst een voorsprong van twintig meter. Op de 1500 meter finish ten Piet Majoor en Jan de Haard als 4e en 5e in resp. 4 min. 19.9 sec. en 4 min. 22 sec. Vooral voor Jan de Haard is deze 5e plaats erg waardevol omdat daarme de duidelijk wordt dat hij na een wat moeilijke start in het baanseizoen lang zaam weer terug komt op zijn niveau van vorig jaar. Bij het kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen kwam Soest opnieuw zeer sterk voor de dag. Mary Vermeulen zorgde voor drie tweede plaatsen, terwijl An Klaarenbeek bij het kogelstoten met maar drie centimeter verschil de 3e plaats opeiste. Op de 100 meter verte genwoordigde Coby Scheurwater Soest en met 15.1 sec. (de baan was door de regenval bijzonder zwaar) leverde zij een goede prestatie. Bij het hoogspringen kwam zij tot 1,20 meter. Op de 800 meter c-jongens bewees Frits Boekhoff opnieuw zijn glanzende vorm. Vanaf het startschot dicteerde hij de strijd, die al direct een eenzijdig karak- M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 GEBOREN: Stella Frederica, dochter van F. I. Hoorman en S. Klaver, Prins Bern- hardlaan 29. Tommy Cornelis Frie- drich, zoon van H. C. T. Vendel en M. J. T. Bühler, Ereprijsstraat 81. Paul Jan Jacobus, zoon van J. J. Rijn en M. L. van den Brand, Veenbesstraat 530. Valeria Elesabeth Theodora Mirrekel Al- berdina, dochter van L. Bal en H. M. T. Scheerder, Valeriaanstraat 81. Hendrik Adriaan Cornelis Gosse, zoon van H. Hoogeveen en T. Faber, Smitsweg 491. Tjolina Marianne, dochter van G. T. van der Gaast en I. J. Espeet, Dr. s' .Tacobstraat 3. Claudia Geertje Gijs- berta, dochter van A. A. Brouwer en J. Fetter, Jac. van Looylaan 16. Alexan- der Leonard, zoon van L. A. M. Valk en C. E. Dorland, Waldeck Pyrmontlaan 65. Roelfina Johanna Annette, dochter van J. N. A. Prior en J. A. Wever, Steenhoffstraat 69. Johannes Barend, zoon van H. Huisman en B. van Win- coop, Postweg 52, Soesterberg. Tamara Flora Josephine, dochter van R. J. Smit en J. M. Kooij, Weegbreestraat 59. Jeroen Friso, zoon van J. C. L. van Lierop en T. G. M. Beek, Chr. Huygens- laan 98, Soesterberg. Yvonne, dochter van E. de Buijzer en I. Y. Hamming, Weegbreestraat 455. Ronnie Anto- nius Johannes, zoon van M. J. J. Werk hoven en J. G. H. de Bruin, Ferd. Huijcklaan 9. Merel-Iris, dochter van P. L. Zoomers en I. M. A. Koevoets, Sint Theresiastraat 26. Damon Christiaan, zoon van R. C. Dooijeweerd en A. van der Wal, Valeriaanstraat 181. ONDERTROUWD: Robert Gregory Watts, kamp Nieuw-Amsterdam, Zeist en Grada Maria Broek, Van Maarenstraat 2, Soes terberg. Johannes Jacobus Marinus Marijnissen, Wingerdweg 107 I, Amster dam en Klasina Jacoba van der Molen, Gen. Winkelmanstraat 57, Soesterberg. Hendrik Roeland Plomp, Speenkruid straat 61 en Neeltje Lientje de Ligny, Johan Vermeerstraat 20, Terneuzen. Arnoldus Omega van der Horst, Koedij- kerweg 4, Leusden en Henriette Annetta Agnita Seezink, Hartweg 45. Hendrik Jan Post, Weegbreestraat 559 en Dirkje Hageman, Dorresteinweg 28. Johannes Philippus Kooij, Lessinglaan 26, Utrecht en Maria Johanna Petronella Gerarda de Beer, Lange Brinkweg 72. Edward Stomp, Gen. Spoorstraat 3, Soesterberg en Marianne Jarianne Jainine Mana Dijksma, Arnhemse Bovenweg 12, Zeist. Pieter Christiaan Anthoni van Loosen, Ten Veldestraat 25, Vleuten-De Meern en Elisabeth Maria Kleinstra, Soesterberg- sestraat 4E. GETROUWD: Hendrik Los, Oranjelaan 35 en Maria Petronella Elisabeth Kamp horst, Thorbeckestraat 5. Ronald Ge- rardus Emanuel Henze, Van Straelen- laan 14 en Ineke Spraink, Van Lennep- laan 37b. Peter van den Brakel, Laanstraat 63 en Neeltje van Brummelen, Kerkstraat 53. OVERLEDEN: Cornelia Antonia van Breugel. 73 jaar, gehuwd met J. M. Keune, Birkstraat 103. Maria Theresia Geertrui Latooy, 89 jaar, gehuwd met B. van der Feijst, Dalweg 42. Anna Eva Dina Roelofs. 61 jaar, gehuwd met J. A. Com de Cerff, Ossendamweg 21. Arie Tromp, 78 jaar, Albert Cuyplaan 101. Jannetje Gerarda van Nimwegen, 77 jaar, gehuwd met E. van Oest, Oude Grachtje 17. Johanna Maria van der Steen, 81 jaar, weduwe van L. C. van Rijn, Ir. Menkolaan 57. Mirelle Jon kers. 1 jaar, Vinkenstraat 168 II, Am sterdam. Anna Margaretha Lussen- burg, 83 jaar, gehuwd met A. C. Egmond, Dalweg 42. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Maximaal per klant 3 stuks. PARALLELWEG 19 achter Steenhoffstraat. Vrijdag 25 juni wordt in het Artishock- gebouw een buitengewone ledenverga dering gehouden van de kunstenaars vereniging Artishock. Deze buitengewone vergadering wordt voornamelijk belegd om van gedachte te wisselen over het rij 1 en en zeilen van Artishock. Een uit spraak van de leden zal worden ge vraagd over het ledenbeleid, de Sociëteit en het servicecentrum. Het bestuur heeft zich tijdens een soort bestuursretraite op 22 en 23 mei in Doorn beraden over 3 vragen: a. Hollen we achter de feiten aan. b. Zijn we in staat zaken, die eenmaal op gang zijn gebracht, goed voort te zet ten. c. Waar staat Artishock nu en waar wil die vereniging naar toe werken. Tijdens dat weekend werd de doelstel ling opnieuw geformuleerd en werd be sloten deze buitengewone ledenvergade ring uit te schrijven. Een uitgebreide struktuurnota en een enquêteformulier werd aan de leden van Artishock. vergezeld van een uitnodiging tot het bijwonen van deze. voorlopig nog voor de pers niet toegankelijke vergade ring toegezonden. Er zijn tekenen die er op wijzen, dat deze vergadering alsnog openbaar zal zijn. ter kreeg. Onbedreigd finishte hij in 2 min. 17.1 sec. Zaterdag kwam op de Utrechtse sin- telbaan „Maarschalkerweerd opnieuw een ploeg S.O. Soest atleten in actie, waarbij vooral Mary Vermeulen voor de successen zorgde met haar le plaatsen bij het kogelstoten 10,48 meter en het discuswerpen 29,24 meter. Bij de 1500 meter jongens-b vestigde Jaap Berghuis de aandacht op zich door in een tijd van 4 min. 48.4 sec. als 4e te eindigen, daar mede niet alleen zijn persoonlijk record verbeterde maar ook het clubrecord op zijn naam zettend. Gejo Spans geloofde hét wel, maar be wees in Utrecht zijn sportvrienden een grote en voor hen aantrekkelijke dienst door op de 1000 meter als trekker dienst te doen en de eerste 600 meter voor hen baanbrekend werk te verzetten. Donderdagavond komen de Soester atleten in actie op de sintelbaan van het Hilversumse sportpark voor de estafette kampioenschappen van het district West I. S.O. Soest neemt met drie ploegen deel aan deze kampioenschappen. Bij de jon gens op de 4 x 100 en de 4 x 800 meter en bij de heren 4 x 1500 meter, waarbij de ploeg zal bestaan uit Gejo Spans, Jan Paauw, Jan de Haard, en Piet Ma joor, die gevieren zeker voor een eervol le klassering kunnen zorgen. Voor de trainers van de junioren en senioren vormen deze wedstrijden de mogelijkheid om de resultaten van hun trainingen te vergelijken. Zaterdagmiddag verschenen 800 deel nemers aan de start om deel te nemen aan de 11e Landschapsmars in Voort huizen, georganiseerd door de christelijke wandelsportvereniging „De Wheem". Drie groepen van de chr. wandesport- vereniging „Olympia'' liepen ook mee, de 14 adspiranten onderleiding van mevr. S. Brood, de 27 junioren o.l.v. de heer D. Brood en tenslotte de 11 senioren o.l.v. de heer L. Vogel. Zij wandelden resp. 5, 10 en 15 kilometer. De senioren hadden ingeschreven voor de 20 km. Daar zij als enige groep deze afstand moest lopen en de strijdlust om voor een prijs in aanmerking te komen daardoor in het geheel verdwenen was, heeft deze groep, met toestemming, de 15 km-route gevolgd. De 800 wandelaars liepen een fraai par koers. De diverse muziekverenigingen begeleidden de deelnemers bij start en finish. De uitslagen waren: 5 km: 1. Olympia, Soest, 620 punten. 2. Dudok de Wit, Breukelen, 609 punten. 3. J. v. Schaffe- laar, Barneveld, 602 punten. 10 km: 1. Olympia, Soest, 703 punten. 2. Trekvogels, Amersfoort, 682punten. 3. J. v. Schaffelaar, Barneveld 680 punten. Bij de 15 km viel de puntenverdeling als volgt: 1. Olympia, Soest, 667 punten. 2. Dodewero's, Dodewaard, 640 punten. 3. W.I.O.S., Putten, 63() punten. Bij dezë drie eerste prijzen ontving „Olympia tevens een wisselbeker voor: het hoogste behaalde aantal punten. Na deze mars wordt er voorlopig niet gewandeld in wedstrijdverband. Wel zul len de trainingen normaal doorgang vin den. Elke zaterdag voor de junioren en adspiranten om 2 uur en de senioren om half twee 's middags bij „Alde Terp" aan de Bosstraat. Zaterdag 21 augustus zullen de „Olym- pianen" deelnemen aan de door de w.s.v. Jan van Riebeeck te Culemborg geor ganiseerde mars ter gelegenheid van de Bondsdag van de Ned. Chr. Wandelsport Band (N.C.W.B.). Zaterdag 28 augustus tenslotte organi seert „Olympia" weer haar traditionele Paleis Soestdijktocht voor de 13e maal. Dit weekend werd een wedvlucht ge houden vanaf St. Kath. Wavre, afstand 135 kilometer. De duiven werden gelost om 13.30 uur met westen wind. De ver eniging „De Vriendschap" nam aan deze wedvlucht deel met 263 duiven. De eer ste duif arriveerde om 15.04.53 uur. De laatste prijsduif kwam aan om 15.30. 22 uur. Uitslag: H. Oprins 1-19. J. Ka merbeek, 2-4-7-15-20-30-36-42. W. Roest, 3-18-40-41-50. J. Wijnands, 5. S.K.B.6- 10-11-17-24. Z.K.H. Prins Bernhard, 8-9. E. Daatselaar, 12-33. D. Bos, 13-49. C. Vaessen, 14. C. Kaats, 16. F. Groenestein, 21-23. E. Veerman, 22. J. Ruttenberg, 25- 31-34. D. de Zoete, 26-27-29-37-39. Alte- naar-Reijerse, 28. J. Kruseman, 32-35-52 J. van Groningen, 38. H. Uhl, 43-48. A. de Kruijf, 44-46. B. Schimmel, 45-47. P. Taalman, 51. JOODSE-KANDELAAR. Kunt u mij zeggen hoe de joodse 7 armige kande laar wordt genoemd en wat de beteke nis is van deze 7 armen? Antwoord: De Joodse kandelaar wordt Menorak genoemd.(het Hebreeuws woord voor „lamp"). De 7 armige gouden kan delaar moest bij het oude volk Israël volgens goddelijk voorschrift geplaatst worden in de tabernakel (de heilige „teat" tijdens de woestijnreis van Egyp te naar Kanaan) en later in de tempel (zowel in de eerste van Salomo, als in de tweede, na de Babylonische balling schap). Zie Exodus 25, I Koningen 7, Ezra 6. Over de zinnebeeldige betekenis van de gouden kandelaar kunt u lezen in het boek van de profeet Zacharia hoofdstuk 4. Zeven is in de bijbel het getal van de volheid. Vergelijk door het laatste bijbelboek, Openbaring, hoofd stuk 1 vers 12 en 20. De kandelaar sym boliseert de kerk, de gemeente des He ren en deze wordt gevoed door de olie van de Heilige Geest. WATERVAL. Kunt u mij zeggen welke waterval de grootste is? Antwoord: De grootte van watervallen kan men op twee manieren beschouwen De Niagara Falls gelden nog steeds als de grootste watervallen ter wereld, van wege hun onvoorstelbare breedte van bijna een kilometer. In dit geval let men dus niet op hun (vrij geringe) vrije val van bijna 50 meter, er zijn meer wa tervallen die een grotere vrije val heb ben. Indien men dit als maatstaf gaat hanteren, dan zijn de Angel Falls uit Venuzuela wel de grootste ter wereld met hun ca. 800 meter lange vrije val, zij zijn echter beduidend smaller dan de Niagara Falls. NAAM. Kunt u mij zeggen hoe Kaats heuvel aan zijn naam komt? Antwoord: Volgens het Woordenboek der Noord- en Zuidnederlandse plaats namen door Dr. J. de Vries (een Aula pocket): „Kaatsheuvel kan als le lid de persoonsnaam Katso hebben, een bij vorm van de ook in het oud hoogduits bekende namen Cado en Cazo. „In dit boek verondersteld men dus, dat er vroeger een persoon genaamd Katso of Cado of Cazo) geleefd heeft op de heu vel en dat dit later aanleiding is ge weest op de bij deze heuvel liggende plaats Kats(o)heuvel te noemen (is verbasterd tot Kaatsheuvel of in het brabants Ketsheuvel). De Grand Prix 1971-koorts, die zondag op Zandvoort zijn hoogtepunt bereikte? ebt weer weg. De strijd is gestreden, Jackie Ickx lijkt op weg naar de wereld-titel, een weg die overigens nog vele honderden kilo meters lang is. Jacky Stewart zag zijn goede plaats in het totaalklassement in de regengordijnen verdwijnen en de 29- jarige Gijs van Lennep maakte voor eigen publiek even duidelijk dat zijn overwinning in de 24 uur van Le Mans geen gelukstreffer was en zorgde voor een pracht prestatie door in zijn 2e keus bolide, mannen als de fransman Beltoise, Graham Hill, Dennis Hulme en-Pescarolo achter zich te laten en als 8e te eindi gen. Het zag er vlak voor de start in Zand voort allemaal bedroevend uit. Jackie Ickx, die wist dat Zandvoort zijn opmars in het totaalklassement zou kunnen zijn, volgde met een bezorgd gezicht de ver richtingen van de toerwagen-coureurs, die misschien in zijn ogen slechts voor huis en tuin-racesport zorgen, maar toch wel duidelijk kunnen maken wat er wel of niet op de spiegelgladde baan kan. Gijs van Lennep zag het duidelijk alle maal wat minder zwaar, opgewekt liet hij zich in zijn Surtees TS7 helpen, ook een glad Zandvoort circuit kende hij als niemand anders. Vanaf de eerste ronde worstelde de nog niet door ster-allures geplaagde Neder lander zich naar voren. Eerst wat voor zichtig, later steeds brutaler, tot hij aan de laatste ronden op eens drie oud-we reldkampioenen voor zich had, Hill, Ste wart en Hulme. Ook zij waren niet tegen 't geweld en de toch nog prille maar be wondering wekkende ervaring van de Haarlemmer opgewassen, en konden slechts in zijn slip-stream blijven volgen. Normaal gesproken lijkt de Nederlandse vertegenwoordiging in de komende Grand Prix onmogelijk, maar door ver schillende sponsors worden nu al weer pogingen in het werk gesteld om de Ne derlandse coming-man, in een of meer van de internationale Grote Prijzen aan de start te krijgen. In elk geval heeft John Surtees zelf kunnen constateren dat de tengere Hollander uit het goede hout gesneden is en er van hem als hij daartoe in staat gesteld wordt nog wel wat het verwachten is. Ajje ut ming vraog dan mok zeige, en daat klink messchien nie zo aordug, dak bar blie waas daat dongderdaag de weer- gode de orgaaniezato- re vaan de opeluchte- jaotur-voorstellinge nie zo bar gunstug gezind waore en der üutteweke mos worde nar de sport haal. Nie omdak vin daat da teejaotur nie ge- schik is voor zuk soort dinge, maor ge woon omdak noeng toch ok wel is wilde wete of zuk soort dinge ut zouwe doen in die haal, die toch eigeluk heulegaor voor de sport is gebouwd, maor die naor ming mening ok zo bar goed geschik is voor aore dinge, vooraal in ut zomer seizoen, as de zaolsporte mit vekaansie binne. Noeng, ik maag wel zeige dak nie bedroge bin uuttekomme. Kiek, ut e- nugge meuje lukke vaan daat vur- plaotse blief volluguns ming voor ut grootste deel zitte in de menier waorop de minse kennis kenne neme vaan die vurplaotsing. Ut is netuurluk geweldug daat viejao de raadiejoo ellek mins, die daat wil, ken hore of ut wel of nie vurplaotst wordt, maor der binne ne tuurluk minse genog die juust net nie die uutzending gehoord hebbe en daat is voor bepaolde minse messchien ok aal weer reje genog om maor nie te gaon, laot staon der ok maor effe ovur te denke. Zuk soort preblen.e prebeer ik netuurluk ok wel op te losse, aal ister gloof ik nog nie zo vaok un oplossing vaan ming in de praktiek uitgeprebeerd, maor saome mit Kneliao, die as ut ware uningebore geveul voor bar vrouwelijke oplossinge bezit, kom ik zo heulo f en toe nog wel is tot iets wak daan op deze menier wel effe kwiet wil. Om te be- ginne zouwe alle busse vaan Tense, die door ongs darrup rieje, un vlaggetje kenne voere as de zaok vurplaotst wordt vaan de opelucht naor de sporthaal. Noeng binne der netuuluk minse die zeige, daat zullie maor zelde zoon rood gevaal in ongs darrup teugekomme en ajje un bietje aachturof woent, daat ken bie ongs ok nog, daan ken daat voor- komme. Daorom zouwe ok de minse en zaokeluu, die un vlaag uut steke as de ijsbaon ope is, ok mee motte doen. Die punte leige zo ovur ongs darrup vur- spried, daat daan haost geen mins meer ken zeige: ik wis nie daat ut vurplaotst waas, andurs hak nie voor niks naor de Soesderbarregsestraot gereje. Maor daat binne toch eigeluk maor schoonhied- foutjes. As alle are avongde zo uutpaak ke as de avongd vaan Russiese zaang en daansminse, daan magge wullie der wel op rekene daat ok vollegend jaor wel weer ut een en aor tedoen is in ongs darrup, waor toch duudeluk wel ut een en aor vaalt te beleve. Ik waas aal un bietje vreug weggegaon, omdak der zekur vaan wilde weze dak un goed plaotsje haad in ut gelegenhiedstejaotur. Gart zeej daat hie nie meej gong om- daat hie der nie veul voor veulde om in die gaalumtoestaand (hie haad ut maor ovur bar slechte akoestiek) zun avongd te vurpeste. Noeng, ik weet nie waat hie wel gedaon hep, maor ik mot eerluk zeige dak saome mit Kneliao nao ofloop wel hep vaastgesteld dak de leste tied nie zo iets aordugs in ongs darrup hep gezien en gehoord. Aal meteen bie ut begin liepe de rilinge ovur ming rug, zuk zinge die minse en un geluud in die sporthaal, jk kon vaan naogalleme niks bespeure, aal zalle der netuurluk wel deskundugge bie gezete hebbe, dia ut allegaor maor niks hebbe gevongde, aal konk der an ut end vaan ut. optreja vaan die minse niks vaan bespeure, waant zullie krege un applaus, as of ik weet nie vaan de kuns mit un grote Ka, der haad opgetreje. Ik hep zu niet ge teld, en de maan aachtur de kassao waas aal naor huus, zodaat ik ut ni« heb kenne vraoge, maor ik schaat toch wel datter zoon viefhongderd minse naor de Beukelaon waore gekomme om te kieke en te luustere en an ut end onbedaorluk te klaape. Der haadde der nog wel un kwak bie gekend, maor ak goed bin innelicht daan hadde ut der toch nie meer as zoon tweehongder- vieftug - kenne weze, waant daormee is de zaol uutverkoch. Voor de minse vaan de orgaaniezaotsie zouw ut netuurluk geweldug gewees zijn as daat waas ge beurd, maor zullie motte ut der maor ophouwe daat ut veul aordugger is om laangzaam naor de top te gaon, as om bie de eerste de beste keer aal vol te zitte en daan in bezeukersantaal te gaon zaakke. Ovur de kwaolitiet kenk nie zo bes oordele, omdaak as Soesder nie zo vaok vaan die luu haad hore zinge. Maor ming spraak ut wel an, en ajje daan bedenk daat wullie jaorelaang bar benauwd werde as wullie ut ovur Russe hadde en hullie vrinde, daan waas dit toch wel effe waat aors. Un mins vraog zun eige daan of hoe of ut mogeluk zouw kenne weze daat minse die zuk soort dinge zo saome kenne doen, zn barbaars kenne weze as wullie wel denke, maor jao, ut binne de mense nie, ut binne hullie baoze en ik ken ming maor heul meujeluk voorstelle daat de russiese baoze mit mekaor in de sport haal zalle zinge en daanse. Al mok zeige daat ut de ontspaaning, waor wullie in de weruld zo op waachte, wel zou be- vordere. Maor daor zalle zullie wel nie voor door de knieje gaon, nie lettulruk en ok nie feguurluk. Onder redelijke belangstelling (het weer maakte alles tot een geïmproviseerde vertoning) begon zaterdagmorgen om tien uur de heer W. Smink aan het sche- De verkooptentoonstelling in het wijk- gebouw Eltheto op zaterdag 19 juni j.1., georganiseerd door de Hervormde Jeugd- kerk Soest-Zuid en de wereldwinkel Soest, heeft in totaal 700,opgebracht. De helft van dit bedrag is bestemd voor de vluchtelingen uit Pakistan, terwijl de andere helft tengoede komt aan de we reldwinkel Soest. Woensdag 23 juni, aanvang 20 uur, wordt in het clubgebouw aan de Bos straat de jaarlijkse algemeneledenverga- dering gehouden van de Sport Organi satie Soest. Een uitgebreide agenda met ondermeer bestuursverkiezing en wijzi ging van het Huishoudelijk reglement zal die avond behandeld worden. ren van de schapen, die sinds enige tijd tot de vaste bewoners van de kinder boerderij behoren. Rustig lieten de twee volwassen scha pen zich van hun dikke vacht ontdoen waarbij de heer Smink als enige scha penscheerder uit de omgeving gebruik maakte van een schaar, waarvoor door andere scheerders een elktrische tondeu- ze wordt gebruikt. Drie tot vierenhalf kilo wol levert een volwassen schaap, waarvan twee derde gebruikt kan worden, daar het overige deel door aantasting van niest en der gelijke, slechts heel moeizaam voor ver dere verwerking bruikbaar te maken is. In de kinderboerderij was zaterdagmor gen ook de Hilversumse spinster-weef ster mevrouw Goubitz aanwezig, die de vrijgekomen wol direct op vaardige wij ze verwerkte. Tweeduizend maal per uur moet zij haar voet bewegen om een klos van 100 gram wol bij elkaar te spinnen. De wol wordt dan op de klossen gewassen en met plantaardige en chemische kleurstoffen geverfd, waar na het gereed is om verwerkt te wro- den tot kledingstukken, wandkleden en dergelijke. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Kauwgum in uw kleding. Deze kunt u verwijderen door voorzichtig met een zachte borstel en warm water af te bor stelen. Daarna schoonmaken met tetra. Na de pluktijd van de aardbeien alle ranken afnemen, tenzij u jonge planten wenst. Zo ja, dan wat bladaarde en turf molm tussen de planten strooien. Christusdoorn verzorgen. Zet de plant op een behoorlijke plaats, vrij licht en toch ook weer niet teveel in de zon. Een beetje in de zon mag wel en dan niet te veel gieten.

Soester Courant | 1971 | | pagina 5