van de milmë k- ZIEKENHUIS ^ZONNEGLOREN r UIT WELK MILIEU KOMEN GENIEËN DOOBSMEKEN GARAGE BOSBOOM SOESTERBERG 8 uur durend popfestival in Amersfoorts Openluchttheater tJb.v. de Wereldwinkels KEUKENS DE „CITY OF L0ND0N" GEBOORTECIJFER WEER OMHOOG EGvSETTEN M0D m DRUKWERK Dokter J. van Delden Klaar terwijl 11 wacht I BEVEROL SMEERSTATION „De Duinkikkers" nog steeds lijstaanvoerder AUTOBANDEN-SERVICE Vakkundige adviezen. Gratis isansSencontreie. Laetitia-judoseizoen succesvol besloten 25 jaar kerkmeester Geslaagden brandweer 7 herdrukken van ASTERIX ALBUMS Fietspuzzeltocht Eindstand A.G.A.V.S. volleybal Geslaagd Muziekdiploma A Ie Dan bij „Laetitia" Bewusteloos bij autobotsing PRUICKERIJ SHIT Afwezig tot 10 juli. VARKENSLAPPEN 325 RUNDERLAPPEN, iets doorregen 368 LENDE ROLLADE 580 Een stukje gekookte WORST smaakt altijd. 250 gram 98 ct. Héél Saks LEVERWORSTJE pl.m. 150 gr. 75 100 gr. gebraden varkens FRICANDEAU en 100 gr. LEVERKAAS samen voor188 3 RUNDERSTEAKS 165 3 STEAKS AMERICAN180 Bij uw „ECHTE" SLAGER in Soest, „VAN ASCH" kunnen specialistisch of all-round zijn. produktlef of reproduktief enz Hel VU 8een twUfel dat de prestatie in hoge mate door de erfelijkheid bepaald wordt, maar natuurlijk pelen ook faktoren als omgeving een rol: een begaafdheid kan brf een gunstig milieu tot volle ontwikkeling worden gebracht of onder on- janstigevoorwaarden slechts weinig tot uitdrukking komen. Ontbreekt echter de begaafdheid, dan kan ook het beste milieu niet helpen. Een zeer duidelijk bewijs voor deze konstatering is het feit, dat vaak genoeg adoptiekinderen tegenvallen, wanneer ze in het gunstigst denkbare milieu zijn opgegroeid, terwijl omgekeerd bepaalde gaven van de zelfde aard bij verschei dene leden van bloedverwanten in zij takken van de familie optreden, waar van de milieus volledig verschillen. Een eiige tweelingen lijken niet alleen li chamelijk, maar ook in hun begaafdheid en de richting daarvan opvallend op elkaar. Men kan de invloed van het mi lieu zeer nauwkeurig onderzoeken, wan neer zulke tweelingen sinds hun kinder jaren worden gescheiden en in zeer ver schillende milieus opgroeien. Volgens de onderzoekingen kunnen dan verschillen in intelligentiequotiënten tot 8 punten voorkomen. Daarmee is de mogelijke inwerking van de omgevings- faktoren en hun begrensdheid zeer nauwkeurig omlijnd. Mozaïek De betekenis van de erfelijkheid treedt bij zeer uitzonderlijke gaven bijzonder duidelijk naar voren. Een bekend voor beeld is de familie Bach, die talrijke musici voortbracht. Verder kennen we de schildersfamilies Maris en Israël, de schrijversfamilie Roland-Holst of de di rigentenfamilie Van Beinum. De schrij vers in de Duitse literatuur Schiller, Uhland, Mörike, Höldrin en Hauff, wa ren aan elkaar verwant. Maar het komt slechts zelden voor, dat een zeer hoge begaafdheid direkt van de vader of de moeder op een kind overgaat, bijna altijd wordt minstens een generatie (meestal verscheidene) overgeslagen, of de begaafdheid treedt in een zijtak van de familie op. Gezien de ontelbare mogelijke combinaties van het genie is de hoogste begaafdheid het. resultaat van een ongewoon gunstig ge combineerde mozaïek van erfelijkheids- faktoren, dat zich bij de leden van de volgende generatie slechts zelden in de zelfde schikking herhaalt. De kwaliteit van de afzonderlijke mozaïekstenen zal waarschijnlijk blijven, maar haar samen stelling verandert. Zo zullen de nakomelingen van de men sen met bijzondere gaven in de meeste gevallen wel goed maar niet zo uit zonderlijk begaafd (als zij) zijn. Uitzonderingen In de regel komen ongewoon begaafde mensen uit daaraan beantwoordende gekwalificeerde families, maar zoals be kend is zijn er ook uitzonderingen op deze regel. Zo stamt de beroemde Rem- brandt uit een in elk opzicht armzalige familie en ln Robert Schumanns stam boom vinden we geen enkele voorvader met muzikale begaafdheid. Ook geen van de acht kinderen van Schumann was muzikaal, hoewel hij een eminent pianiste gehuwd had. Bepaald opzienbarend zijn de resultaten van de familie-onderzoekingen bij een willekeurige groep eindexamenkandida ten, die voor het examen nummer één, resp. drie werden. De begaafdheidsver houdingen zijn praktisch gelijk, want ook niet bijzonder goede kandidaten be horen immers tot een geestelijke selek- tie in tegenstelling tot degenen die niet opgewassen zijn tegen de eisen van het V.H.M.O. en het eindexamen. De vaders van deze leerlingen werden in vijf so ciale groepen ingedeeld. In de hoogste sociale groep (academici, hoofd-ambte- naren, aannemers enz.) waren er 50°/o van de vaders bij de 1 en 48% bij de 3. Het aantal vrij begaafde vaders is dus bepaald groot. Verder bleek, dat de kan didaten van beide groepen een betrek kelijk groot aantal zeer begaafde ver wanten bezaten; hun aantal bleek bij de goede scholieren iets groter dan bij de slechteren. Cyfers Galton opgestelde regel, dat onder 4000 mensen zich een persoon met een bij zonder hoge begaafdheid bevindt, dan wordt de doorsnee-verwachting van eminente gaven bij de vaders van de kandidaten nummer één 460 maal en bij de kandidaten nummer drie 317 maal overtroffen, bij de broers van de „1" 217 maal, bij die van de „3" 165 maal; bij de grootvaders luiden de getallen 130 en 198. Bij de kandidaten no. 1 zowel als bij de andere uitzonderlijk begaaf den is het aandeel van het oudste en een-na-de-oudste bijzonder hoog, een duidelijke reden daarvoor kan tot nu toe niet worden gevonden. Het kan zijn, dat het eerste en tweede kind door de ouders iets meer dan la ter geboren kinderen vooruit geholpen worden, maar het zou ook denkbaar zijn, dat het moederlichaam aan het eer ste en tweede kind psychische en fysi sche reserves meegeeft. Beide veronder stellingen zijn voorlopig onbewezen. Omstreden grens De in zijn tijd zeer bekende Italiaanse antropoloog Cesare Lombroso (1836 1909) en enkele andere onderzoekers hebben het standpunt verdedigd, dat er een direkte betrekking zou zijn tussen genie en krankzinnigheid. Hoe staat het daarmee? Onlangs werd bewezen dat de veelvuldigheid van het optreden van schizophrenie en een manisch-depressief krankzinnig-zijn bij de hoogbegaafden slechts zeer weinig voorkomt en statis tisch vaststaand niet boven het gemid delde ligt. Wel vindt men onder hen in vermeerderde omvang zonderlingen, maar van nauwe betrekking tussen hoge begaafdheid en geestesziekte kan geen sprake zijn Talrijke onderzoekingen hebben steeds weer aangetoond, dat in doorsnee een kind des te betere begaafdheid bezit, naarmate de sociale status hoger is, waaruit het komt. Maar de in cijfers kleine bovenlaag is uitgegroeid met de gestadig toenemende welvaart en ver beterde levensomstandigheden teneinde de steeds groter wordende behoefte aan geestelijk hoogbegaafde mensen te dek ken. Numeriek vormen de sterke lagen van de „kleine middenstand" (zelfstandigen, bedrijfsleiders, ambtenaren en geschool de arbeiders en beambten) een beslist belangrijke grondslag voor een bekwame jongere generatie. Hier liggen juist aan zienlijke begaafdheidsreserves, terwijl de bovenste laag van de bevolking uit ervaring, elk ook maar enigszins daar voor geschikt kind, naar het V.H.M.O. stuurt. Rekenen we volgens de door Francis Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Ondanks een gelijkspel tegen het Erme- lose Z.E.W. voeren de Soester waterpo- loërs nog steeds de ranglijst aan. Verleden week woensdag lag bet boes ter zevental in het water tegen Z.E.W., waar tegen men in de eerste wedstrijd een overwinning met dubbele cijfers be haalde. Ondanks het niet meespelen van Hans Huffels, die door werkzaamheden niet beschikbaar was, trok men vol op timisme naar Ermelo, waar niet alleen een heel erg koud zwembad wachtte, maar waar tevens een volledig gewij zigd en belangrijk versterkt team met spanning naar de return uitkeek. Toch wisten de Soester poloërs na de eerste periode met een 3-2 voorsprong te wisselen. Het spel werd harder en dat resulteerde in het wegzenden van Henk "Wijnmalen, die als eigen rechter optrad bij een te hard ingrijpen vaneen der Z E.W.-spelers, die overigens ook het water moest verlaten. Met elk zes man ln het water braken de laatste minuten aan en toen ook Veth het water moest verlaten buitten de gastheren hun nu merieke meerderheid uit en brachten de nartiien op gelijke voet 3-3. Aanstaande donderdag komen de Soester poloën iri actie tegen het Naardense De Vest 2, die De Duinkikkers" op de ranglUstop de voet volgen. Ondanks het feit dat de Soelters het in die wedstrijd moeten stellen zonder Henk Wijnmalen, maar naar alle waarschijnlijkheid wel met tons Huffels, is er een reeele kans op ket behalen van minstens een punt. G. Borgesiuslaan 19A, Een zeer succesvol judoseizoen werd door de judoka's van Laetitia afgesloten met een groot judotoernooi in de Sport hal te Amersfoort, georganiseerd door de sportschool Boersma, waarvan niet minder dan 350 jongelui deednamen. De judoka's waren onderverdeeld in leeftijd en gewichtsklassen. 10-11 jaar: 30-35 kg.Wibo Senders werd 5 e van de 28 deelnemers. 12-13 jarigen: 38-44 kg.: Jouke' Meijer werd 2 e, daar hij in de finale op be slissing van de scheidsrechter verloor; er waren 48 deelnemers in deze groep. Ook Rudy Hagemeijer verloor in de finale op beslissing van de scheidsrech ter en werd 2 e van de 44 deelnemers 13-14 jarigen (50-58 kg.); in deze klasse werd W. Venroy 5 e en A. v. d. Kleij6e. Bij de 14-15 jarigen (40-48 kg.) werd Hans Tiggelaven 2 e, eveneens op be slissing van de scheidsrechter, terwijl Donny Lübeck op de derde plaats ein digde; zij streden met 16 deelnemers. Chr. Jagers werd in de finale 2 e van de 25 deelnemers 14-15 jarigen (53-59 kg). Al werd de top nu net niet helemaal bereikt, toch was het voor de leiders Van de Vlugt en Minderhout een grote voldoening, dat deze prestaties in zo'n grote groep van 350 deelnemers gele verd werden. Zinspelend op het slechte weer prees pastoor J. G. Hobbelink in de hal van de Titus Brandsmaschool de heer J. A. Luyf om zijn bouwactiviteiten, zodat men een dak boven het hoofd had zo wel in de kerk als in de school. Het feit, dat de heer Luyf al 25 jaren lid van het kerk- en schoolbestuur was, was voor genoemd kerkbestuur reden genoeg dit feestelijk te herdenken met een plechtige eucharistieviering en een receptie. Door kardinaal de Jong was de zilveren kerkmeester in 1946 benoemd tot lid van het kerk- en schoolbestuur in de Sint-Carolusparochie. De functie van secretaris-penningmeester is bijna vanaf het begin door de heer Luyf met grote nauwgezetheid vervuld. Vele pa- rochieanen met name uit het vereni gingswerk, maar ook uit de onderwijs wereld, vertegenwoordigers van ouder- commité, politie, gemeente en wijkraad maakten van de gelegenheid gebruik de heer Luyf en familie geluk te wensen met dit zilveren jubileum. Drie leden van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg zijn geslaagd voor het exa men brandwacht 2e klas: C. Vos, A. Ver- degaal en J. Th. A. Pas. Voor het exa men hoofdbrandwacht slaagden G. W. van GinkeL BOEKHANDEL BOEKHANDEL J G. J. WESSELS Soesterbergsestraal 53 - Tel. 2419 - Soest Zondag a.s., 27 juni, organiseren de we reldwinkels Soest en Amersfoort een 8 uur durend popfestival in het openlucht theater te Amersfoort, naast het bosbad Birkhoven. Aanvang 2 uur, afloop 10 uur. De optredende groepen zijn: „C.C.C. In- coporated" uit de Peel, „Pearls before swine" uit Amerika en „Husky" uit Soest. Deze groepen treden gratis op. De entreeprijs van ƒ3,komt ten goede aan het Medisch Comité Nederland-Vietnam, een organisatie die medische steun ver leent aan de slachtoffers van de oorlog in Vietnam. Een arts van het Medisch Comité zal een korte lezing houden over de doelstellingen van het Comité. Ook zal er een informatie stand aanwezig zijn. Voor broodjes en drinkvochten wordt ge^ zorgd. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij: Wereldwinkel Soest, F. C. Kuyperstraat 5, Wereldwinkel Amersfoort, Utrechtse- weg 85, V.V.V. kantoor Amersfoort, Sta tionsplein. Bij regen vindt dit popfestival plaats in de Markthal, Breestraat, Amersfoort. De hervormde jeugdkapel organiseert zaterdag 26 juni, om 18.45 uur, een gra tis fietspuzzeltocht vanaf De Hoeksteen voor kinderen van 11-16 jaar. Aanmel den voor donderdag 24 juni bij Astrid Siebelink, Sim. Stevinlaan 46, Marjan van der Wel Kampweg 32, en Jacovan Heijst (Plesmanstraat 86). Tot de beste eindresultaten van de vol leybalcompetitie van AGAVS behoort het kampioenschap van de „oudjes" in de 4e klas heren, waar AGAVS 3 met slechts een punt voorsprong op SSS 5 eindigde: 1. AGAVS 3 (16-36); 2. SSS 5 (16-35); 3. Set Up 3 (16-34; 4. De Amers- foortse (16-34). AGAVS 1 (heren) eindigde in de le klas op de zesde plaats (18-19), waar B.G. S.V. uit Baarn kampioen werd (18-30). Bij de heren 2e klas bezette AGAVS 2 de vierde plaats (18-30), voorafgegaan door kampioen B.G. S.V. 2 (18-51); Olympia 4 (18-48) en S.V.V. 3, eveneens (18-30). De dames van AGAVS eindigden op de tweede plaats in de 3e klas achter kam pioen Olympia 3 (12-31); 2. AGAVS (12-28); 3. Fox Boro 2 (12-20). Ook de jongens bij de jeugdafdeling ein digden op de tweede plaats met gering verschil achter kampioen Olympia-a (14-24); 2. AGAVS (14-22); DEVU (14-20). Ieder AGAVS-team is goed of behoor lijk geëindigd, met name de dames die voor het eerst aan de competitie deel namen. Acht jeugdleden van de Muziekvereni ging „Soesterberg" hebben in Amersfoort bondsexamen gedaan voor het muziek diploma A, waarvoor allen geslaagd zijn: A. Delfsma, J. de Knegt, H. de Knegt, J. Lensink, A. Schuurhannes, P. Elbertse, J. Reinsma en A. Verheus. Het bondsexamen werd afgenomen via de Regionale Muziekschool Amersfoort, die de geslaagden ook hiervoor opgeleid had, door de heren examinatoren H. Post en C. Schrijvershof. Als gecommiteerde voor de verschillende bonden, die aan dit aan dit bondsexamen deelnamen, trad oud-directeur W. A. J. C. Wakel- kamp uit Amersfoort op. Jeugdige muzikanten, die graag vak kundig opgeleid willen worden, kunnen zich nu weet melden bij het secretariaat van de Muziekvereniging „Soesterberg", de heer P. G. A. Theuns, Chr. Huygens- laan 131. Met nog acht andere judoka's hebben twee judoka's van Laettia, Frances Bak ker en Linda Poublon deelgenomen aan de examens in de sportschool Boersma te Amersfoort. Dit examen werd in twee gedeelten afgenomen en slechts vier van de tien judoka's mochten het tweede ge deelte doen, waaronder beide Laetitianen. Door beide Soesterbergse meisjes werd de le Dan (zwarte band) behaald. Zij waren kennelijk met veel succes opge leid door de heer Minderhout uit Zeist. Vrijdagavond werd de 19-jarige C. A. de L. uit Soesterberg in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis in Amers foort vervoerd na een aanrijding op het kruispunt Fokkerstraat Plesmanstraat. De L. bestuurde een auto waarmede hij in botsing kwam met de personenauto bestuurd door mevrouw C. v. H. Me vrouw v. H. reed plotseling achteruit omdat zij na het wegrijden tot de ont dekking kwam, dat zij iets vergeten was. Beide auto's werden zwaar beschadigd. TORENSTRAAT 45 - TEL. 800£ Keukens ln iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. De City of London is maar niet een stuk binnenstad, zoals wij spreken van "Am sterdam tussen de grachten". Het is een volkomen zelfstandige ge meente in het hart van de metropool, met een Lord Mayor als burgemeester, met eeuwenoude gebruiken en privile giën. En tegelijk bergt deze City tal van in stellingen en ondernemingen, die Londen maken tot een centrum van de wereld handel. Wanneer men op een werkdag moeizaam een weg heeft gebaand door de drukke straten van de City, vertrouwt men zijn ogen niet, wanneer men daar .savonds of tijdens het weekeinde doorwandelt. Men kan dan gerust op de middenweg lopen. Het is er uitgestorven. Zelfs de busen rijden er niet meer door. De winkels, de kantoren, de restaurants zijn gesloten. Dan heeft men de tijd om dit stadsdeel eens rustig te bekijken, kenbaar aan het wapen van Londen boven de straatbor den en aan zijn eigen politie, de City Police, die zich nog wel een beetje ver heven voelt boven de Metropolitan Poli ce. Gouden koets of Rolls Wanneer men spreekt van burgemeester en gemeenteraad, moet men de alledaag se betekenis die wij daaraan toekennen maar vergeten. De Lord Mayor die zijn ambt voor een jaar bekleedt, is een man van groot ge wicht en hij moet eerst allerlei andere ambten hebben bekleed vóór hij tot dit ambt wordt gekozen. De Koningin moet die benoeming dan nog bekrachtigen. Eenmaal per jaar rijdt hij door de stra ten in de gouden koets geflankeerd door hellebaardiers, met fanfares welkom ge heten door de staatstrompetters in hun scharlaken frakken. De rest van het jaar kan men hem soms ontwaren in zijn fraaie zwartglanzende Rolls Royce, met het wapen en de vlag van de City en het simpele numerbord LMO (Lord Mayors Office). In't Gildehuis Het bestuur van de City wordt gevormd door een raad uit „freemen,, (vrije bur gers) van de City en uit de gilden,aan wier bestaan men door de beroemde Guildhall (Gildehuis) herinnerd wordt. In de grote zaal van de Guildhall zijn luisterrijke banketten gehouden, waar aan geweldige schilderijen nog herinne ren. Daar fungeren ook de andere hoogwaar digheidsbekleders, de Omroeper (Com- mon Cryer), de zwaarddrager en de Bode (serjeant at Arms) zeer eervolle en zeer begeerde functies, waaraan de dra gers zich bij plechtige gelegenheden hul len in historische gewaden. Wanneer de oude Lord Mayor zijn func tie aan zijn opvolger overdraagt, ge schiedt dit in stilte (The Silent Change). Een aanbevelenswaardig gebruik voor vele andere plechtigheden! Handelscentrum In deze City is de miljardenhandel aan de gang, wordt recht gesproken, daar is de beroemde rechtbank Old Bailey en de Beurs, de verzekeringsmaatschappij Lloyds die alles verzekert, de Bank of England (bijgenaamd „de oude dame van Threadneedle -Street") maar ook de roemruchte Tower, het Mansion House waar de Lord Mayor zetelt en last but not least de - lelijk afbrokkelende Sint Pauls Cathedral. Wanneer de Koningin dit stadsdeel be treed, wordt ze bij de gemeentegrens op gewacht door de Lord Mayor en wordt het zwaard van de City met het gevest naar haar toegekeerd, ten bewijs, dat ze in vrede ontvangen wordt. Niet altijd was het koek en el tussen City en vorst, daarvan getuigt o.a. een scherpe toespraak van een der Lords Mayor tot George IV. Het standbeeld van die burgemeester plus de toespraak zijn in de Guildhall nog te zien! Maar op de grens van deze City, nog binnen haar landpalen, verrijst trots het Barbican, symbool van een nieuwe tijd, met wolkenkrabbers naast de resten van de oude stadsmuur. Sommige politieke partijen zoals D '66 en DS '70 hebben in hun programma's ook gepleit voor een konsekwente bevolkingspolitiek. Een dergelijke politiek is niet zulk een vreemd verschijnsel in een land, dat tot de dichtstbevolkte landen van de wereld behoort. Het huidige geboortecijfer in Nederland bedraagt ongeveer 240.000, maar het Centraal Bureau voor de Statistiek ver wacht op grond van de toeneming van het aantal gehuwde vrouwen van 25 tot 45 jaar in de komende jaren een toe neming van het geboortecijfer tot onge veer 274.000 in 1979. Het zal van de ont wikkeling van de huwelijksvruchtbaar heid afhangen of deze geboortentoene- ming inderdaad wordt bereikt. Vierde kind steeds minder gewenst Het aantal huwelijken in ons land is de laatste jaren toegenomen en heeft in 1970 zelfs een nieuw hoogterecord bereikt. In 1970 werden in Nederland 89.037 hu welijken gesloten. In 1965 bedroeg dit aantal 108.517, in 1966 111.912, in 1967 115.115, in 1968 117.534, in 1969 117.397 (een lichte daling dus) en in 1970 liefst 123.689. Natuurlijk zijn niet alle huwe lijken eerste huwelijken. Opvallend is het hoge percentage gehuwde vrouwen van 20 tot 25 jaar. In 1960 bedroeg dit percentage 36,9, in 1970 50,4! De toeneming van het aantal gehuwde vrouwen verhoogt uiteraard de kans op een stijging van het geboortecijfer. De grote vraag is of de verhogende invloed op het geboortencijfers als gevolg van de sterke toeneming van het aantal gehuw de vrouwen in de vruchtbare leeftijds klasse op de duur voldoende gecompen seerd zal worden door de daling van het gemiddeld kindertal per gezin. Tot nog toe heeft de daling van het aan tal later geborenen (4e en volgende kin deren) het gewonnen van de toeneming van het aantal le en 2e kinderen, waar door met uitzondering van het jaar 1969, de geboortencijfers lager zijn dan in 1965. Maar zal dit zo blijven? In 1970 239.023 kinderen De geboortenstatistieken wijzen wel dui delijk uit, dat het aantal vierde en vol gende kinderen uit het huwelijk sterk is teruggelopen. In veel mindere mate geldt zulks ook voor het derde kind. In 1956 werden in Nederland 231.491 kinderen geboren. Van dit aantal waren 70.117 eerste kinderen, 58.050 tweede kinderen, 37.347 derde kinderen en 65.878 vierde en volgende kinderen. Hoe anders lagen deze verhoudingen in 1970, toen in ons land 239.023 kinderen werden geboren (slechts ruim 8.000 meer dan in 1956). Van dit aantal waren liefst 93.093 eerste kinderen, 79.976 tweede kinderen, 36.803 derde kinderen en 29.151 vierde en volgende kinderen. Het aantal vierde en volgende kinderen daalde dus sinds 1956 van 65.878 naar 29.151, een duidelijk bewijs dat huwe lijken met meer dan drie kinderen steeds zeldzamer worden. Ondanks de sterke bevolkingstoeneming sinds 1956 daalde ook het aantal derde kinderen. Een aan wijzing dat veel echtparen twee kinderen wel voldoende vinden. Frognose Het aantal tweede kinderen zal de ko mende jaren vermoedelijk wei iets toe nemen, omdat de invloed van vele hu welijken van de laatste vijf jaar neg niet is doorgewerkt tot de greep, die een tweede kind wil hebben. F.en stijging van het aantal derde kinderen valt ock te verwachten door de sterke toeneming van het aantal gehuwde vrouwen. Tenzij de neiging om het bij twee kinderen te laten, nog meer ingang zal vinden. Van meer betekenis voor het geboorten cijfer is het verloop van ht aantal geboren kin deren met rangnummer vier of hoger. We mogen echter aannemen dat dit aan tal niet sterk zal stijgen, mede doordat de preventie van ongewenste zwanger schap de komende jaren nog aanzienlijk zal worden verbeterd. Sterilisatie zal in de naaste toekomst een veel meer geac cepteerde zaak worden, de „moming af- terpil" zal meer worden verbreid enz. enz. En de overheid kan dit alle nog sti muleren door een verstandige bevol kingspolitiek. Sommige politieke partijen verzette zich daar nog steeds min of meer tegen, maar het is wellicht veel zeggend dat juist deze partijen bij de laatste verkiezingen stevig hebben ver loren en meer en meer de greep op hun achterland verliezen. KElTUh'PLEET en DURFINE CASSETTES JUWELIER "HOPLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Van Weedestraat 29A HUIDARTS ff UW ZELF GEBRADEN VLEES MEENEMEN OP VAKANTIE DAT KAN! VRAAG IN DE WINKEL OM DE FOLDER, DAN WEET OOK U ER ALLES VAN. EN WAT HET ETEN IN DE VAKANTIE BETREFT ZIT U GOED EN VOORDELIG. ONZE AANBIEDINGEN: 500 GRAM 500 GRAM 500 GRAM ONZE VLEESWAREN DUO'S DOEN HET ALTIJD ERG GOED. ZOMERSE DAGEN ZIJN „VLUGKLAAR" DAGEN DUS „PANKLAAR"! DE KEUS IS ENORM. VOOR DEZE WEEK: UW SLAGER IS SPECIALIST IN LEKKERE HAPJES VOOR DE BARBEQUE. HET KAN OOK ERG LEKKER EN GEZELLIG ZIJN. DAAROM DOEN WIJ GRATIS EEN LEUK: RECEPTEN BOEKJE BIJ UW VLEES. LAMSBORST MET VEEL VLEES IS B.V. EEN TRAKTATIE OP DE BARBEQUE EN T-BONE STEAKS. PORTERHOUSE STEAKS, CLUBSTEAKS. SPARE RIBS, MINIBOUTJES. SATÉS, HON GAARSE STEAKS ENTE VEEL OM OP TE NOEMEN. MET DE BARBEQUE KUNT U ALLE KANTEN UIT. MOCHT U OP VAKANTIE GAAN, EEN PRETTIGE VAKANTIE EN TOT ZIENS.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7