Kijk uw ogen uit. "Ton Beuken TON BON AUTORIJSCHOOL „ENGEL" Oud-internationals bedwongen streekcombinatie Verschil in jaren werd door techniek genivelleerd Jaarvergadering Sport Organisatie Soest Verwachtingen voor eerste elftallen zijn hoog gespannen Lederwaren Tassen Paraplu's Voetballende stamgasten Meer geluidshinder door vliegoefening UW SUUUES IS ONZE REUI.AME Een L.T.S. is geen ambachtschool Nog geen beslissing over tracé Rijksweg 28 bij Soesterberg Gedeputeerde Staten in principe bereid om aan M ensen van bewoners te voldoen Inzameling Rode Kruis Eerste Soester Begrafenis-Onderneming wmm Onder ideale weersomstandigheden bon den donderdagavond de oud-internatio nals traditiegetrouw de strijd aan met het streekelftal, samengesteld uit spe lers van Baarn, Spakenburg, S.E.C. en de Sportorganisatie Soest, met als inzet de Prins Bernhardbeker, die na afloop door de prins in eigen persoon aan het winnende team zou worden uitgereikt. Natuurlijk was er weer veel belangstel ling voor deze wedstrijd, waarbij de aandacht natuurlijk vooral uitging naar de oude en wat minder oude gloriën. De grote man van Feijenoord die het doel van de oranjehemden zou verdeli- gen, was afwezig en werd in de eerste helft vervangen door de oud G.V.A.V.- doelman Roffel, die zijn plaats in. de 2e helft liet innemen door de oud-Spartaan Andries van Dijk, die in glanzende vorm het oranje-doel voor doorboring behoed de. De streekcombinatie had uiteraard wel even tijd nodig om aan elkaar te wen nen. Zij lieten zich echter beslist niet door hun gerenomeerde tegenstanders intimideren. Toch waren het de oude gloriën die het eerst tot goede aanvallen kwamen, waarbij vooral oud-Dos-speler Tonnie van de Linden, Fons van Wissen, (even uit Maatstricht op en neer voor een partijtje voetbal) en Spartaan Tinus Bosselaar een doorlopend gevaar voor de reserve-doelman van Spakenburg, Koelewijn, vormden. Maar de streekcom- binatie-verdediging bleef overeind, met Jaques Krijt (aanvoerder) en Jan van Vulpen als koelbloedige onderbrekers. De verdediging van de oranje elf met acteur-zanger-voetballer Hans Boskamp aan het hoofd, wist met veel kunst en Prins Bernhard samen met twee van de parachutisten die hem zün beker bezorg den, links de heer Karsters. vliegwerk de snelle „jeugd" van scoren af te houden. Vlak voor rust kwamen de oranje hem den op een gelukkige wijze aan een naar later zou blijken beslissende 1-0 voor sprong. Een misverstand in de streek- achterhoede, maakte keeper Koelewijn kansloos bij een terugspeelbal. Nadat bij oud-oranje v. d. Linden het veld had geruimd voor Joop Stoffelen brak de rust aan, die gebruikt werd om een drie tal leden van de Hiiversumse paraclub „Icarus", de beker via een vrije val- doelsprong combinatie, aan de inmiddels samen met de koningin gearriveerde prins Bernhard aan te bieden, werk voor deze „stunt" werd uitgevoerd betrof, iets uit de hand liep door een storing van de radio-apparatuur van het vliegtuig waarmede de reis van Hilver sum naar Soestdijk werd gemaakt, waar door op het laatste moment van vlieg tuig gewisseld moest worden. Als eerste kwam de leider van het para team de heer Veldhuizen naar beneden, die in een tas voor zijn bórst de fraaie beker meevoerde. Hij landde heel aardig in de buurt van de markeringsstrip. De twee volgende springers zorgden voor de hilariteit, doordat een van hen in een aangrenzend weiland terecht kwam, ter wijl de ander de paleistuin leek op te zoeken, maar met veel vakmanschap toch precies op de strip landde. Het grond werk vaor deze „stunt" werd uitgevoerd door de heren A. Berg en H. Karstens. Direct na de overhandiging van de beker aan de prins werd begonnen met de tweede helft van de aantrekkelijke wed strijd waarbij de oudjes hun gebrek aan snelheid compenseerden door het van j hen bekende „maatwerk". j Oranje werd steeds meer in de verdedi ging gedrukt, en kwam nog maar spo radisch tot aanvallen. j Links de streekcombinatie op één plaatje met de oude gloriën. En hoewel de streek-combinatie het tem po hoog hield, lukte het hen niet om de magistraal keepende Andries van Dijk te passeren, zodat prins Bernhard na afloop de beker mocht uitreiken aan het elftal van de oud-internationals. Zowel Prins Bernhard als de koningin lieten zich de spelers voorstellen en on derhielden zich enige tijd tussen de spe lers waarbij vooral Hans Boskamp met zijn laatste „goeie" over Cruyff, zich duidelijk van zijn andere zijde liet zien. De eerste elftallen van de S.O. Soest zullen moeten zorgen voor verhoging van de inkomsten. Door een 100% inzet en met de opdracht zo hoog mogelijk te ein digen zullen deze elftallen zoveel publiek moeten aantrekken, dat het tekort op de balans weggewerkt wordt. De voorzitter, de heer H. J. M. Ankone, sprak van bestedingsbeperking en bezui niging voor het komend jaar. De kosten zijn zeer hoog en de inkomsten te laag. Hij verweet de leden een gebrek aan verantwoordelijksheidsgevoel en een te professionele instelling. Men gaat teveel van de gedachte uit: „Alles zal wel ge daan worden". Men heeft te weinig zorg voor het geheel. „Dat kan zo blijven", zei d.e voorzitter, „maar dan wordt het vol gend jaar de contributie drastisch ver hoogd". Hij deed een beroep op de ver gadering uit te zien naar middelen om de kosten te drukken. Dat was niet ge heel voor dovemans oren gezegd, want direct werd een voorstel ingediend om per elftal de kantine en kleedkamers schoon te maken. Junioren waren bereid dit voorstel in daden om te zetten. Het bestuur heeft overigens door het aan trekken van het driemanschap Zwart kruis, Bouman en Batenburg, goede voorwaarden geschapen om de club aan hogere inkomsten te helpen. De inten sieve training, nu tweemaal per week, na de vacantie 3 maal, geeft goede hoop dat door de prestaties van de elftallen de belangstelling zal toenemen. Ook de adspiranten en junioren gaan ge bruik maken van de kennis en ervaring van de trainers. Het deelnemen aan de regionale competitie voor junioren zal echter naar alle waarschijnlijkheid nog wel een jaar worden uitgesteld. De agen da voor deze vergadering werd in een vlot tempo afgehandeld. De heer Ankone heette in zijn openings- Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap "naar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in SoespZuid. woord de heren Klarenbeek en Snijde- laar van de atletekafdeling en de dames van het dameselftal, die beiden voor het eerst de jaarvergadering bijwoonden, van harte welkom. Met een minuut stilte herdachten de le den de in dit jaar overleden heer Van Zoghel. De jaarverslagen en notulen werden on gewijzigd goedgekeurd. De vereniging heeft op het moment 405 leden, te weten 164 senioren, 226 junioren en adspiranten, en 15 damesleden. In het afgelopen jaar verlieten 77 leden de vereniging en meldde zich er 134. Het bestuur bestaat uit 8 personen, gezocht wordt naar de negende man. In het algelopen jaar kwam de nieuwe kleedaccomodatie gereed en kreeg het clubgebouw centrale verwarming. Het geheel wacht nog op de laatste af werking. Aan de Sportstichting werden diverse wensen voorgelegd. Slechts één,de sproei- instalatie voor het gravelveld, werd in gewilligd. Het dameselftal zal zeer waarschijnlijk in competitieverband onder auspiciën van de KNVB gaan spelen. De secretaresse, mevrouw A. P. Ankone- Koens, deed in haar jaarverslag nog me dedeling dat de besprekingen met de voetbalclub VVZ, over samenwerking en of fuse, dit jaar niet meer was voortge zet. VVZ had niets meer van zich laten horen. Huishoudelijk reglement en bestuursver kiezing Een nieuw huishoudelijk reglement werd goedgekeurd nadat enkele onvolmaakt heden door aanvullingen waren wegge werkt. Het aannemen van het nieuwe reglement hield overigens niet in dat de bestuursverkiezing schriftelijk plaats vond. Een verontruste ouder, mevrouw Slot boom, sprak er haar verbazing over uit, dat een echtpaar in hetzelfde bestuur ge kozen zou worden. Nog nooit vertoond en gevaarlijk vond zij. Het bestuurslid, de heer H. v. Asch stelde haar gerust en zei dat de huidige waarnemend secreta resse niet meer gemist kon worden. Alle kandidaten, mevrouw A. P. Ankone- Koens, de heren C. Rademaker, J. H. Tönis en de heer H. J. M. Ankone wer den daarna met algemene stemmen ge kozen. Afscheid werd genomen van de heer P. G. Hom, die zich om gezondheidsre denen niet meer herkiesbaar stelde. De voorzitter nam node afscheid van hem. Jaaroverzichten Uit het mondeling uitgebrachte jaarover zicht van de penningmeester bleek dat de uitgaven 1448,78 hoger waren dan de inkomsten. Dit geld werd besteed aan onderhoud en aanschaf van ballen. Dc kascommissie dechargeerde hem en de STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155-2761 vergadering nam dit over. De atletiek- afdeling vroeg wel voor de toekomsteen schriftelijk financieel verslag. In de kas commissie werden gekozen de heren G. Kok, C. Boerkoel en C. Verkerk. De heren Westerveld en Harkamp gaven een overzicht van de verrichtingen van de elftallen. Slechts één elftal, junioren D, werd kampioen, maar dat lag aan de goede begeleiding, zei de heer Westerveld Beiden gaan de touwtjes zeer strak aan halen voor wat betreft het niet verschij nen op de training. Niet opstellen zal daarvan het gevolg zijn. De heer M. v. Dijk krijgt in het komende seizoen de zorg voor pupillen en pubs De selectie van 30 man bij de senioren gaat zorgen voor het kampioenschap en de promotie. Hiervoor wordt hard ge traind. Contributie Niet-spelende leden gaan 25,-- betalen en krijgen het clubblad gratis. Donateurs betalen van nu af aan 15,-- en nog eens 5,— als zij het clubblad willen lezen. Begunstigers mogen blijven geven wat zij willen. Rondvraag en Sluiting De rondvraag leverde geen grote pro blemen op en de voorzitter kon rond 11 uur de leden een prettige vacantie toe wensen. „Wij gaan door op de ingeslagen weg en hopen over 5 jaar, als S.O.S. 50 jaar bestaat, 2 of 3 klassen hoger te spelen. A.s. vrijdagavond, om 7 uur, zal op het KPS terrein een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen vaste bezoekers van café De Naald en een elftal ge vormd uit de bezoekers van café De Punter uit Zutphen. Er wordt gestreden om de Aart Bel trofee. De opstellingen konden in verband met de uiteenlopende conditie van de spelers nog niet vrij ge geven worden. De in de vorige maand te gehouden luchtverdedigingsoefening „COOP"-71, waaraan ook door de vliegbasis Soester- berg zou worden meegedaan, doch van wege de weersomstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu plaatsvinden op 28, 29 en 30 juni a.s. Gerekend moet worden op veelvuldig vliegen overdag, des avonds en gedurende de nachturen. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Nog steeds bestaat bij velen de opvat ting dat een L.T.S. een ander soort am bachtschool is. Niets is minder \**aar, aldus de heer C. C. M. Collard, voor zitter van de Stichting Scholengemeen schap Eemland. De heer Collard zei dit gistermorgen tijdens een informele bij eenkomst met de wethouders van on derwijs uit Baarn en Soest, mevrouw A. Th. de Leeuw en de heer L. J. Dijkstra. De beide wethouders waren de gast van de directie van de L.T.S. in Soest om hen te informeren over het wel en wee van de stichting. Het „wee" wordt wel gevormd door de zo gewenste uitbrei ding en nieuwbouw voor een betere in tegratie van de Koningin Emma Huis houdschool in de stichting. Grond hier voor zal de gemeente Soest beschikbaar moeten stellen en wethouder Dijkstra zegde alle medewerking toe. Het ideaal van de directeur van de technische school, de heer J. Koudijs (64) is overigens een scholengemeenschap waarbij ook plaats is voor een Mavo. Verder staat een M.T.S. in Amersfoort zeer hoog op zijn verlanglijstje geno teerd. Daar is grote behoefte aan. Nu worden leerlingen geweigerd in Hilver sum en Utrecht, alleen omdat er geen plaats is. De leerlingen, die de L.T.S. verlaten na het eindexamen, hebben een behoorlijke algemene ontwikkeling en hebben cri- tisch leren denken. Zij leren niet alleen maar timmeren of lassen, maar op het leerprogramma komen de vakken talen (Engels en Duits), biologie, aardrijkskun de, geschiedenis, maatschappijleer, wis- en natuurkunde, muziek en vaktekenen voor. De T-stroom (theoretische oplei ding) geeft aansluiting op de M.T.S., waarna een universitaire opleiding mo gelijk is. Een vooroordeel tegen het volgen van onderwijs bij een L.T.S. bestaat nog, maar is beslist uit den boze. Teveel zien ouders het nog steeds als een soort de gradatie wanneer hun kind deze -tech nische opleiding moet gaan volgen. Ten onrechte denkt men daarbij aan de ambachtschool. Een bezoek aan de school, waarvan de hoofdingang aan de Soester Engweg ge legen is, zal iedere belangstellende snel bekeren. Een zeer moderne uitrusting staat de leerlingen ten dienste. Vakbe kwame leerkrachten helpen hen daarbij. Zeer frapante resultaten zagen wij daar van op de afdeling autotechniek, waar autowrakken geheel opgeknapt worden. Ook het talenpracticum was uiterst mo dern ingericht en doet niet onder voor welke school dan ook. Wanneer met de zo gewenste uitbreiding een aanvang gemaakt kan worden, valt niet te zeggen. Wel wist wethouder Dijk stra al een bestemming voor de huis houdschool aan de Talmalaan. De meisjes van huishoudschool volgen al enkele lessen op de L.T.S. De samen- De minister van Verkeer en Waterstaat heeft nog geen beslissing genomen over het tracé van rijksweg 28 bij Soester berg en Zeist. Wel heeft hij met aan dacht kennis genomen van de bezwaren die bij de bevolking leven, en heeft hij Gedeputeerde Staten van Utrecht ver zocht, bemiddelend op te treden. Tijdens een gesprek van Gedeputeerde Staten met de gemeenten Soest en Zeist en met defensie is uitgesproken, dat men in principe bereid is om aan de wensen van de bewoners te voldoen. Deze mededelingen werden woensdag door gedeputeerde Letschert uit Amers foort gedaan tijdens de vergadering van Provinciale Staten van Utrecht in ant woord op vragen van het PAK-Statenlid De Wilde. Deze wees op de weinig flo rissante positie waarin Soesterberg zich bevindt: de woningbouw stagneert, zand- gaten worden als vuilstortplaatsen ge bruikt en er is geluidshinder van de vliegbasis. Thans komt aan de zudkant van de bouwing rijksweg 28. „waardoor het dorp wordt ingekneld." De dijk waarop de weg komt geeft nog extra geluidshinder en is onesthetisch, aldus de heer De Wilde. Hij vroeg aandacht voor de wen sen van de actiegroep, die ingraving van de weg wil en verplaatsing van het zand voor de dijk (1,7 miljoen kubieke meter). Met dat zand kan een zandgat gevuld worden, zodat daarop aanleg van een sportterrein mogelijk is. Gedeputeerde Letschert erkende, dat er een aanbod van Soest is om zo'n gat te vullen. Daarmee is men echter nog niet van al het zand af. werking is zeer reëel, maar geeft zeer begrijpelijk, nog technische problemen. Het afstemmen op eikaars lesrooster is er een van. Als blijvende herinnering aan het be zoek, kregen mevrouw De Leeuw en de heer Dijkstra een cake van de huishoud school en een kaarsenstandeerd van de L.T.S. De kaarsenstandaards werden toegezegd, want die moeten nog gemaakt worden. De jaarlijkse inzameling ten bate van het Rode Kruis voor het jaar 1971 is weer afgelopen. De collecte bracht het mooie bedrag op van 13.500,00 (dertienduizend en vijf honderd gulden), hieronder begrepen een bedrag van ruim 2.200 van het gedeelte Soesterberg. Het bedrag is 238 gulden lager dan het vorige jaar, maar diverse inwoners heb ben toegezegd om het bedrag per giro le zullen overmaken en daarom hopen wij, dat dit nog wat hoger komt te liggen en dat het totaal dus minstens zal komen op hetzelfde bedrag als vorig jaar. Een woord van grote dank in de eerste plaats aan de inwoners van Soest en Soesterberg voor de van hen ontvangen giften en een speciaal woord van dank aan de vele tientallen dames en heren, die deze gelden ophaalden. Door bovenstaande som kwamen wij aan een bedrag van 165 van het streefbedrag, dat ons ieder jaar wordt gegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek en wat bij dit percentage uitkomt op 39 cent gemiddeld per in woner. Ook de vele tientallen, die voor deze in zamelingscampagne een Rode Kruis vlag wilden uithangen gaarne dank voor hun onmisbare medewerking. Helaas werden diverse medewerkers af gescheept met de mededeling: „we geven niets, .want er blijft anders te veel aan de strijkstok hangen". Van bovenstaand bedrag blijft NIETS aan de strijkstok hangen, want het ge hele bedrag komt ten goede aan het werk van het Rode Kruis, want dit kan alleen maar blijven bestaan van uw contributies en giften, want het ont vangt noch van de gemeente, noch van de provincie, noch van het rijk enige subsidie en daarom nogmaals het beken de gezegde: „sta als één man achter uw Rode Kruis". Wilt u nog een gift over maken of uw bedrag verhogen, dan gaar ne per giro op nummer 46.67.84 ten name van penningmr. Rode Kruis te Soest. Heeft u geen giro, dan wil uw bankier het bedrag wel overmaken, als u daar toe een opdracht geeft. Wilt u zich aanmelden als lid, dan gaar ne uw naam en adres aan de secretaris van de afdeling Soest/Soesterberg, dc heer P. Bergema, Prins Bernhardlaan 38 te Soestdijk, telefoon 02155-2250. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De veelbesproken weg duikt via een prachtig kunstwerk onder dc weg Utrecht-Zeist door.

Soester Courant | 1971 | | pagina 4