Krabbels YASOLASTINE, EEN VEEL OMSTREDEN GENEESMIDDEL, WORDT IN DE KONINGSHOF GEBRUIKT ga met uw tijd mee - ga naar de nmb! OOKVOOR BUITENLANDS GELD KEUKENS Burgerlijke Stand Soesterbergsestraat nog voor bouwvakvakantie open SOESTERBERG Natuurwandeling Vrouwengilde Matige prestaties van Soester atleten tijdens districts-estafette- karapioenschappen Zo vlogen de duiven SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING AUTOBANDEN-SERVICE Supersnelle service ep modernste apparatuur. Geslaagd Afscheid op Bustocht Nederlandse reisvereniging naar Noord-Holland Titus Brandsmaschool Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Dinsdag 29 juni 1971 Bdan mok zeige datter geve. waorvaan un vraog of daat noeng knaop vaan Kuuper, die an de Mole- straot un huus daat deur de eigenaors veur ofbreke waas bestemd, kraokte en saome mit vrou en kingd gong bewone. Daat hep die knaop nie veur niks edaon, waant astie arruguns aors un huus haad staon, aal waas ut maor un buutehuus gewees, daan hatter geen haor op zun hoof angedaacht. Maor hie zaat, net as zo veul aore minse, oud en veuraal jong, in muujelukhede. Hie waas getrouwd, haad un kind maor geen huus. Noeng binne der zoas gezeit nog veul meer vaan zuk soort gevaale en de amp- tenaore die ovur de huuze gaon kenne daor heule boeke ovur scrieve, dus ken ne die minse ok geen uutzongderinge maoke, hoe graog of zullie daat mes- schien ok wel zouwe wille. Ik schaat daat die Kuuper daat zo laang- zaomerhaand ok waas gaon begriepe. En moch zun gevaal daan in de oge vaan de amptenaore en hullie baoze in niks vaan de aore vurschille, hie daacht daor effe aors ovur en hep messchien wel heul laang zitte prekkezere, maor hie waas nie vaan plaan om zun eige der bieneer te leige. En laote wullie effe eerlukweze wat mos die maan aars doen. Die vriejer haad nie allenug medestaan- durs maor hie haad ok teugestaanders en ak Gart mot glove, en daat kenk rustug doen, waant hie hep zun vrinde ongder alle minse zitte die in Soest woe- ne, daan is ut zellufs zo ver gekomme, daat minse die ut eerst mit hem en zun femillie te doen haadde, laotur bliewao- re daat hie daat huus is uutgezet. Ut vaalt ok nie mee, om zo vaan de een op de aore daag te motte hore daat ok Soest gekraokte huuze haad. Wie zouw der noeng in ongs darrup un huus dur- reve kraoke. Om ut op de tillevisie te zien waas in heul veul oge aal meer daan genog. Maor die Kuuper haad der genog vaan ut bekende kaasje naor ut messchien nog veul bekendere muurtje gestuurd te wor- re. Hie wist datter op un paor plaotse in ongs darrup huuze leeg stongde die veur ofbraok in anmerreking kwame, maor veurlopug nog wel effe zouwe blieve staon. En hie vond daat hie an daat veurlopug blieve staon genog haad om der maor in te trekke. Hie vongd daat nie allenug, maor tot grote vurba- zing vaan allus waat mit huuze te mao ke hep in ongs darrup, en netuurluk ok tot grote vurontwaordiging vaan aal de huuszoekenden die ut nie an durrufde, hep hie ut huus gekraok en ister rustug, messchen is daat un aal te mooi woord, in gaon woene. Minse ik hep ut allemaol zoon bietje gevollug, maor ik hep ming nooit veur kenne stelle daat ouwe en veur ofbreke bestemde huuze nog zoon trammelaant kenne vurwekke. Uuteindeluk trok de kraoker an ut kortste endje en mit me- dewarreking vaan de gemeentelukke o- vurhied, istie der mit zun gezin uutge zet, nie ope en bloot of straot, maor hie moch snaachts slaope in de legeergele- genhied op ut pelissieberoo. Daormea waas de sok of. Geen mins hoorde meer waat, en geen mins maokte zun eige druk. Hie haad op un heul eigentiedsa wieze de andacht gevestugd op ut Soes- der woningprebleem en meer haad ia kenneluk veur zun eige nie wete te be- rieke. Ik hep niks te zeige ovur ut vur- dele vaan huuze en ik zouw ut nie wille, maor ondaanks dak waorschienluk da heule liest vaan Soesder woningzeuken- de an de deur had gekrege, hak der toen toch wel veur gezorrug daat die knaop saome mit zun gezin an in ellek gevaal un bietje woonruumte waas gekomme. Daat hattie toen zekur wel vurdiend, mao das ming gedaachte ovur die zaok. De groep minse die der net zo of mes schien wel arreger veur zaat of zit, is ut mit ming heulemaol nie eens, en daat is hullie goed recht. Maor die minse motte nie vurgete, daat ut teugesweurdug nie genog meer is om zo af en toe is naor ut bero vaan huus vesting te gaon. Nie daat wullie de minse die ut nieheb- be in de kouw motte laote staon, maor de mederne tied vraogt inzet vaan ie dereen, en wullie motte prebere ongze ege prebleme op te losse. Ellek op zun eigen menier. De menier vaan Kuuper moch daan in sommuge ogen nie zoon beste gewees zijn, hie hep in ellek gevaal veur zun eige, maor ok veur aore. suukses gehaad. De huuze an de Molestraot worre nie ofgebroke en op sommuge adresse is weer pril geluk begonne, en hie hep vaan de gemeente ok woonruumte ge krege. Ik weet nie of hie aal aan de beurt waas maor as daat nie zo is, daan mot hie ut maor zien as un kedootje veur zun war- ruk, waant ik ken daat mit de beste wil vaan de weruld geen geluk noeme. Hie waas in ellek gevaal geen woning- zeukende in un baak mit kaorte, hie hep gezoch, gevongde en nao un bietje uut- stel ok gekrege. Aster un wil is, ister vaok nog wel un weg ok. vinciaal inspecteur voor de volksgezond heid in Utrecht geen bezwaar gemaakt tegen de oprichting van Centrum. Dat het centrum geen steun krijgt uit de officiële medische wereld schrijft de heer Agterberg toe aan de gereverveerdheid waarmee in Nederland altijd nieuwe middelen en geneeswijzen worden ont vangen. Volgens hem is er inmiddels wel begrip ontstaan bij de ongeveer vijftien huisartsen die tot nu toe patiënten naar de Koninkshof hebben verwezen. Dr. Soetarto zegt over het geringe en thousiasme voor vasolastine in Neder land: „Wij staan bekend als krenterige mensen en de ziekenfondsen zijn ook krenterig, daarom wordt vasolastine ook niet door de huisartsen voorgeschreven." Hij is zelf medisch adviseur van een ziekenfonds geweest (nu gepensioneerd). Volgens hem hangt het van de medische adviseurs af, of vasolastine in het ver strekkingenpakket van een ziekenfonds wordt opgenomen. Rapporten Bij Enzypharm zou men het op prijs stellen wanneer de ziekenfondsen (zoals Amersfoort en Omstreken) vasolastine in het ziekenfondspakket opnamen. Zover is het nog niet. Misschien over een poos je, als de eerste rapporten over de re sultaten van de behandeling met vaso lastine in De Koningshof worden uitge bracht. Met het oog hierop noemde En- zypharm-directeur Van Leeuwen de stichting van dit medisch centrum zeer belangrijk. Het is zo gemakkelijk. Even bij de NMB binnenstappen als u geld no dig hebt voor een buitenlandse reis. De NMB wisselt niet alleen uw guldens om in francs, mar ken of ponden, maar geeft u k ook tekst en uitleg over koer- sen, reischeques, bagage- verzekering en wat u rnaar wilt weten. U 9aat met een veil'9 gevoel op reis. De Élll» NMB heeft alles verzorgd! nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Leden van het Vrouwengilde kunnen woensdag 30 juni a.s. deelnemen aan een natuurwandeling welke om 9 uur begint vanaf Zonnegloren. Bij regenweer wordt de tocht één dag uitgesteld en wordt er op donderdag gewandeld. Donderdagavond vonden op de sintelbaan van 't Hilversumse sportpark de districts estafette-kampioenschappen plaats, geor ganiseerd door de Gooise Atletiek Com binatie. Ongetwijfeld was het slechte weer er oorzaak van dat slechts het Amster damse A.D.A. op de 4x800 meter dames voor een nieuw districts-record kon zor gen; op de acht andere nummers bleven de bestaande recordtijden onaangeroerd. Zowel op de 4x800 als de 4x100 meter jongens a en b kwam ook Soest uit, terwijl op de 4 x 1500 .meter heren het kwartet Schans, Paauw, Majoor en De Haard een greep naar een der ereplaat sen waagde. Het zat er echter niet in, de concurren tie dulde geen inmenging. Het Utrechtse Phoenix ging als eerste over de streep in 16 min. 34.4 sec. Stadgenoot Hellas had voor de zes kilometer precies vijf se conden meer nodig terwijl het Zeister F.I.T. met 16 min. 47.8 sec. beslag legde op de 3e plaats. Toch gelukte het de Soester ploeg om onder de 17 minuten te blijven en met 16 min. 53.4 sec. klasseerde zij zich in het sterke gezelschap als 4e. De jongens a-b deden het op de 4 x 800 meter iets beter en finishten als 3e in 8 min. 56.2 sec. Op de 4 x 100 meter moes ten zij met een 5e plaats genoegen ne men in 47.9 sec., wat overigens toch nog altijd een gemiddelde tijd over de 100 meter van minder dan 12 sec. betekent. De vereniging „De Vriendschap" nam zondag met 247 duiven deel aan een wedvlucht vanaf St. Quentin, afstand 295 km. De duiven werden gelost 6.50 uur met Z.W. wind. De eerste duif arriveerde te 9.50.30 uur, de laatste prijsduif te 10.01.19 uur. Uitslag: A. Meesters 1 48. S.K.B. 2 4 34. J. Kamerbeek 3 6 8 11 13 14 30 47. C. Bokma 5 7 15 17 26. J. Wijnands 9 16 18 19. A. de Kruijf 10 31. J. v. Gronin gen 12 28 32. C. Kaats 20 29 38 45. W. Roest 21 35 40. J. Kruseman 22 37. C. Vaessen 23. J. v. Breukelen 24. H. Oprins 25. D. de Zoete 27 36 42 44. D. Bos 33. T. Kok 39. Altenaar-Reijerse 41 43. H. v. d. Broek 46 49. Aan de Pedagogische Academie, Rijksop leiding voor onderwijzer met M.A.V.O.- afdeling, slaagden voor het eindexamen 2e leerkring de heren R. van Alphen en R. H. Kruiswijk te Soest en K. M. Boer en W. F. van Eek te Soesterberg. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 275 duiven deel aan de wedvlucht van St. Quentin, Van deze vereniging kwam de eerste duif binnen te 9.51.02 en de laatste prijsduif te 10.00.00 uur. Uitslag: P. Rauch 1. Gebr. v. Dijk 2. J. v. d. Brakel 3 8 21 37 50. R. Voskuilen 4 6 51. Jac. Stalenhoef 5 24 49. M. de Ruiter 7 42 43. Jac. Wijnands 9 25 29. H. v. Hengstum 10. G. Rijksen 11 15 16 17 31 35 35. H. Bosman 12. B. Roest 13 14 28 32 38. H. den Dekker 18. G. Lijnsvelt 19 22. C. v. d. Hoek 20. A. v. Dorrestein 23 26 48 G. Visser 27 33. M. v. d. Wielen 30 53. J. Brouwer 34. A. de Bes 39. W. Grift 40. F. Reijerse 41 47. P. Duijst 44. H. Voskuilen 45 54. E. de Goede 46 55. R. Hopper. 52. De vereniging „De Zwaluw" nam ook met 118 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Chaterous. De duiven werden ge lost te 5.50.00 uur. Aankomst eerste duif te 13.25.14 uur, de laatste duif te 14.21.45 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 3 9 15 24 30. B. Roest 2 12. A. v. Ginkel 4. Jac. Wijnands 5 8. J. v. d. Brakel 6 21 22. P. Duijst 7 28. C. Dijkman 10. C. v. d. Lugt 11 26. W. Grift 13. A. v. Dorrestein 14. M. de Ruiter 16. P. Rauch 17 25. E. de Goede 18. A. v. Riet 19. R. Voskuilen 20 23. G. Lijnsvelt 27. A. de Bes 29. WÊT JÊm BAARN Tel. 02154 - 6687 GEBOREN: Joël, z. v. M. A. Hardorff en W. J. Willemsen, Weegbreestraat 69. Marjan, dochter van H. Blom en I. Lan- geweg, P. C. Hooftlaan 23. Petronella Catharina Maria, dochter van W. Kuijer en P. C. Koningstein, Korte Brinkweg 36. Annemarieke, dochter van F. M. van den Brink en E. M. van Doorn, Van Lijndenlaan 26. Robert Cornelis, zoon van O. C. Pranger en M. W. J. Stöver, Antonie van Leeuwenhoeklaan 39, Soes terberg. Guy, zoon van B. G. Dekker en J. Bloemsma, Dalweg 133. Patricia Mirjam, dochter van A. van Oosten en W. E. M. J. Paap, Prof. Lorentzlaan 249, Soesterberg. Anneriek Carolien, doch ter van J. P. de Jonge en A G. Velt huis, Colenso 141. Pamela Andrea, dochter van E. Rijnja en M. A. van Hornsveld, Koninginnelaan 110. Esther Eveline, dochter van T. A. van Duinker ken en E. A. van Delen, Weegbreestraat 591. Edith Marlena, dochter van A. de Putter en W. C. van Dooren, Bilderdijk- laan 36. ONDERTROUWD: Robert Leo Teunen, Anjerstraat 24, Gennep en Ellina Teke- lenburg, Sint Theresiastraat 11. Fre- derik Farber, A. W. Grootehof 8 III, Amsterdam en Johanna Margaretha Blomberg, Oranjelaan 37. GETROUWD: Robert van Schaik, Dama straat 41, Haarlem en Elizabeth Maria van den Bedum, Damastraat 41, Haar lem. Marco Smit, Hudsonstraat 8, Amersfoort en Wilhelmina Wiss, Korte- weg 9. Jan de Bruijne, Het Nieuwe- diep 5, Den Helder en Suzanna Johanna Lok, Schrikslaan 52. Johannes Hen- ricus Jorna, Lange Brinkweg 23 en Maria Elisabeth Leertouwer, Beukenlaan 41. Tjeerd Zwart, Bartolottilaan 26 en Marian Nicolette de Rooij, Prinsenlaan 7, Oegstgeest. OVERLEDEN: Bertha Schwerzel, 54 jaar, weduwe van H. W. Schepp, P. Bothlaan 8a, Amersfoort. Alphonsus Romualdus Arnoldus Keunen, 89 jaar, gehuwd met H. van Straalen, Nieuweweg 2. **en" drik Pieter van Gijn, 88 jaar, gehuwd tnet M. A. van der Vlugt, Dalweg 42. Met het gereedkomen van de asfalteringswerkzaamheden en de aanleg van voet gangers- en rijwielpaden is men al zo ver gevorderd, dat men rustig aan mag nemen dat de Soesterbergsestraat tussen Ossendamweg en Heideweg nog voor de bouwvakvakantie voor het verkeer opengesteld zal worden. Hoewel de asfalteringswerkzaamheden zich een tiental meters in de richting van de Vondellaan uitstrekten, blijft de verbinding met de Birkstraat voorlopig nog dicht, waarbij vooral de invoegingsproblemen op de Birkstraat een belangrijke rol zullen spelen. Vooral de houders van zaken, die aan deze doorgaande route gelegen zijn, zullen het openstellen van de weg zeker met grote vreugde begroeten. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaats-examen scheikunde onze plaatsgenoot de heer R. Verduijn. Tegen woensdag 7 juli organiseert de NRV een busreis naar Noord-Holland met de bedoeling vooral kennis te ma ken met de zgn. De Streek fHoorn, Enk huizen, Medemblik). Van Bussum gaat de tocht via Amsterdam door de tunnel naar Hoorn, waar in restaurant „De Roskam" de koffie wordt gebruikt. Hier kan men ook genieten van de middel eeuwse oud-hollandse markt en de volks dansen. Om ongeveer half twaalf gaat de reis verder naar Enkhuizen, waarin hotel „Die Port van Cleve" de lunch wordt gebruikt. Om ongeveer twee uur naar Medemblik, langs kasteel Radboud en zo via allerlei rustige en mooie we gen, zoals in Midden-Beemster waar de bekende schrijfster Betje Wolff gewoond heeft, naar het restaurant De Stutten- burgh in Monnickendam voor de thee pauze. In dit restaurant is een interres- sante collectie antiek te bewonderen. Na de thee huiswaarts via de brug over het IJ in Amsterdam-Oost. Het vertrek in Soest vindt plaats bij de diverse bus haltes rond 8.10 uur. Aanmelden voor deze tocht bij de heer J. Bogerd, Alb. Cuyplaan 20, vóór 3 juli. Voor de ouders van de leerlingen van de Titus Brandsmaschool, oud-leerlingen en belangstellenden bestaat donderdag 1 juli, van 19.30-20.30 uur, gelegenheid om afscheid te nemen van de heer A. J. van Balkom, hoofd Titus Brandsmaschool en de onderwijzers H. Senders en A. te Rie- le. De heer Van Balkom, die juist twin tig jaar bij het katholiek onderwijs in Soesterberg werkzaam is geweest, werd per 1 augustus benoemd tot hoofd van de Wilhelminaschool in Drunen (N.B.). In 1951 werd de heer Van Balkom on derwijzer aan de Sint-Carolusschool, terwijl hij in 1958 tot hoofd van de nieuwe Titus Brandsmaschool werd be noemd. Behalve een korte periode als mede-oprichter en voorzitter van de sportvereniging „Laetitia", maakte de heer Van Balkom zich tot op heden ver dienstelijk als secretaris van de vrijwil- lege Brandweer, penningmeester van het Oranjecomité „Soesterberg" en bestuurs lid van de V.V.V., afdeling Soest-Soes- terberg. De heer Senders werd met ingang van 1 juni benoemd tot hoofd van de Kath. Lagere school in Driebergen en de heer Te Riele met ingang van 1 augustus tot leraar aan de Kath. Scholengemeenschap „De Breul" te Zeist. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3