W renners m actie hij verschillende wedstrijden d. Broek stevig vooraan in Midden Nederland competitie >v. Opvoering van „De Vrolijke Vrouwtjes van Windsor" in het Openluchttheater 1 VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit 6fr+*: Damesvoetbal Heesjeugd op tournooi Zingende doffijnen in het Dojfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV P.V. „Juliana Post" Eiermarkt Concert in de Julianakerk Predikbeurt Uitstapje algemene bejaardensoos r> Nationale springkampioenschappen N.R.V.R. Soester team kampioen Nieuw Nederlands record gevestigd in Soester Natuurbad Geslaagde slotavond van Soester bedrijfssportcompetitie Combinatie Aannemingsbedrijf/Garage Smeeing wint le prijs Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Soester junioratleten kwamen sterk voor de dag Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 444 4 Vorige week kwamen in De Bilt hon- rd amateurs aan de start voor een ^/ide in de Midden Nederlandcompetitie ■set een afstand van tachtig kilometer. Direct na het startschot leek de strijd beslist, „Tempo" renner Arie Bakker Tam het zekere voor het onzekere en jng aan de haal. Vijftig kilometer hield ij zijn solo vol en moest daarna de tol voor zijn drieste vlucht betalen. Jaap v. i Broek hield de Soester eer echter zo goed mogelijk hoog door achter winnaar Hans Egbers als 12 te eindigen. - In Utrecht vertrokken donderdag avond honderdtien amateurs voor de eerste opvoering van de „Overvecht- wielerronde". Tienduizenden Utrechtena ren omzoomden het parkoers. Er werd met hoge snelheden gereden en mede door de kwistig uitgedeelde premies bleef het tempo tijdens de gehele wedstrijd enorm hoog, waardoor uitlooppogingen onmogelijk waren. De strijd om de ere plaatsen moest dan ook beslist worden in een massa-spurt van maar liefst zes tig renners. Remhrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 Het Amsterdams toneelgezelschap „De Toetssteen" zal donderdagavond 1 juli a. s. het bekende toneelstuk „De Vro lijke Vrouwtjes van Windsor" van Willi- am Shakespeare opvoeren in het Open luchttheater Soest. Het gezelschap, dat uit 35 personen bestaat, reist sinds 4 ja ren door Nederland. Veelal wordt er op getreden in openluchttheaters met kluchten, éénactes en moderne stukken. Op hun repertoire prijken o. m. werken van Heijermans, Shakespeare enBrecht. Ook het bekende stuk „Het Huis van Bernarda Alba" van Frederico Garcia Lorca wordt sinds kort door hen opge voerd. Dat de regisseur, de bekende acteur Ben Aerden veel heeft weten te bereiken met de groep, blijkt wel uit de vereren de uitnodiging om op te treden op het Nederland-België Festival dat eind 1971 in Zuid-Limburg wordt gehouden. Zo'n optreden is maar voor heel weinig ge zelschappen weggelegd. De aanvang van de voorstelling is bepaald op 20.00 uur. Bij slecht weer zal het optreden ver plaatst worden naar de sporthal, Beu kendal, Beukenlaan. Hiervan zal mede deling worden gedaan via de radio in de mededelingen van 11.55 uur op Hilver sum I en in de mededelingen van 17.55 uur op Hilversum II. Verliefd, (Rtmuwd Drukwerk voor Ieders gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klmwkk eti modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155 -2560-61 (14 groep'Trie nV® Van de grot<! Ir?S t Bakker werd 9e, Jaap v. d Broek kwam als 17e over de streeD Ifot faTrnnrildd ^ï1?0 tijdens deze wedstrijd lag rond de 45 kilometer. rèedTf„mo°"~"ieUwellng Jo°P Schaafsma reed in Oss ïrt een wedstrijd voor nieu welingen. In het veld van vijfennegentig fel strijdende concurrenten legde de Maartensdijker beslag op, de eervolle 2e plaats. Ook in Tiel was Schaafsma in goede vorm. Tijdens een wedstrijd over zestigkilometer, waaraan door honderd nieuwelingen werd deelgenomen, lukte het hem om half koers een geslaagde ontsnapping uit te voeren, waarbij ech ter nog drie medevluchters volgden. Door het nog ontbreken van het onmisbare eindschot, moest Schaafsma ditmaal ge noegen nemen met de 3e plaats. Toch is het goede rijden van Schaafsma niet onopgemerkt gebleven, want hij kreeg van de K.N.W.U. de uitnodiging om a.s. zaterdag in Rotterdam deel te nemen aan het nationaal kampioenschap voor nieuwelingen op de weg. Naast de nieuwelingen kwamen er in Tiel nog honderd amateurs aan de start, waaronder „Tempo" coureur Jaap v. d. Broek. Ondanks zeer slechte weersom standigheden vertrokken de amateurs in hoog tempo voor hun honderd kilome ters. Direct na de start vormde zich naar later bleek een beslissende kopgroep waaronder verschillende bekende ama teurs, waaronder o.a. Arnold Voogt en de Engelsman Raymond Palin, die in de ronde van Soest als 2e eindigde. Hoewel het peloton herhaaldelijk pro beerde het gat met de vluchters te dich ten, lukte het niet. Anton Werner uit De Bilt wist verras send aan'de aandacht van het" fel jagen- depeloton te ontsnappen en kreeg bij die ontsnapping Jaap v. d. Broek aan zijn wiel mee. In samenwerking lukte het hen in de laatste fase van de wedstrijd nog aansluiting met de kopgroep te krij gen. De eerste plaats was opnieuw voor Hans Egbers, terwijl Jaap v. d. Broek als 14e eindigde. Arie Bakker, die ook in Tiel tot de deelnemers behoorde, werd geplaagd door kramp en staakte de strijd. Zondag kwamen de amateurs uit Midden-Nederland in actie voor hun 5e rit van de competitie, die ditmaal geor ganiseerd werd door de Utrechtse wie lervereniging „Het Stadion" op hun par koers bij Bunnik. De „Tempo"-renners kwamen in Bun- nik opnieuw zeer sterk voor de dag. Gerrit v. d. Hoef, die gedurende de hele wedstrijd voorin te vinden was, kreeg de kans van de dag toen het peloton, in een moment van onachtzaamheid, hem bij het ingaan van de laatste ronde liet ontsnappen. Fel jagend probeerde men hem van de overwinning af te houden, maar met een kleine voorsprong lukte het hem als eerste door de finish te gaan. Jaap v. d. Broek verstevigde zijn plaats in het algemeen klassement door als tweede te eindigen. Na vijf ritten neemt-hij met-34 punten, een bijna onbedreigde eerste plaats in, op de 2e plaats met 23 punten gevolgd door de W. van Putten en op de 3e mét 21 punten door W. van Vlaarderen. N.S.C. N«kerk - S.O. Soest 2 - 0 In een wedstrijd, die meer op rugby dan op voetbal leek, hebben de Soester dames hun eerste nederlaag moeten incasseren. Het is wel een leerzame wedstrijd ge weest, want Soest heeft nu kennis ge maakt met het soort voetbal, dat hen in de competitie wel meer te wachten zal staan. Jammer is het, dat ook damesvoetbal kan ontaarden in ordinair gooi- en smijt werk. De scheidsrechter hield de zaak beslist niet in de hand. Dat ook na de wedstrijd de sfeer on vriendelijk bleef, is dubbel jammer. Het niet toelaten van de Soester dames in de kantine, moet als een zeldzaam onspor tieve daad worden gekenmerkt. Met wisselende successen namen een tweetal juniorenelftallen van de voet balvereniging „Hees" deel aan een toer nooi, georganiseerd door de v.v. IJ.F.C. te IJsselstein. De voetbalverenigingen werden in diverse poules ingedeeld. Ze speelden op de vijf beschikbare velden. Met grote inzet en zelfvertrouwen werd op sportieve wijze gestreden tegen, voor v.v. Hees, geheel onbekende tegestan- ders. Junioren A bleven wel ongeslagen, maar de twee overwinningen en een drietal gelijke spelen bleken niet goed genoeg te zijn voor een van de bovenste plaatsen. Junioren B werden wel poule winnaar, door uit 5 wedstrijden acht punten te behalen. Een beslissing tegen een andere poule-winnaar, v.v. Celen- tudo uit Utrecht, bleek noodzakelijk, doch deze wedstrijd werd door de Soes- tenaren verloren met 4-0. Tot driemaal toe moesten door de overblijvende ver enigingen strafschoppen worden geno men, om zich definitief winnaar te noe men. En dat was de v.v. Barneveld uit die plaats. Maandagmorgen vertrok een gezel- schap 12-14 jarigen met hun leiders naar Haarlem om een tegenbezoek te brengen aan de voetbalvereniging „Schoten Naast de vele sporten die bedreven zul len worden, zal uiteraard een bezoek worden gebracht aan de Haarlemse Honkbalweek. Aangepast aan de weers omstandigheden zullen de gastheren hun programma zo perfekt mogelijk afwer ken, om de rood-witte bezoekertjers een aangename week te bezorgen. De vrij dagavond is uitgekozen als slotavond, welke gebruikt zal worden voor toneel stukjes. kluchten enz. Zaterdagmiddag, omstreeks drie uur, worden de Soeste- naren op het Heesterrein aan de Kooi weg terug verwacht. Jeugdige voetballertjes in de leeftijd van 8-12 jaar en in de leeftijd van 13-15 jaar, die voor komende kompetitie wil len voetballen kunnen zich opgeven bij jeugdsecretaris A„ Hagman, Weegbree straat 517, de heer G. Kok, Wieksloter- tele*oon 3529 en elke zaterdag middag na 4 uur in de Hees-kantine aan de Kooiweg. Het telefoonnummer van de kantine is 2272. n het grootste overdekte Dolfijnen"! I stadion ter wereld met 2.500 zit- plaatsen ziet u een unieke show 1 van zeeleeuwen en dolfijnen in één J programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00- 14.30-16.00 en 17.30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. ONDERWATERPANORAMA 1 met de grootste aquarium glaswand ier wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. i j EXPOSITIE WALVISACHTIGEN 1 I boeiende tentoonstelling over het leven van I Ide zeezoogdieren. ROBARIUM l I trainingsbassin voor zeeleeuwen a J 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041. BAARN-SOEST Bovengenoemde vereniging nam deel aan een wedvlucht vanaf Survilliers Fosses. Er waren 46 duiven in concours, die om 11.20 uur met een sterke Z.W. wind werden gelost. Afstand 395 km. De eerste duif arriveerde om 15.08.36 uur en maakte een snelheid van 1740.70 m. per min. De uitslag luid: J. de Ruijter 1 2 3. S. Berghuis 4 11. J. van Leijenhorst 5. L. Vogel 6. G. v. d, Meent 7. P. Ouderdorp Jr. 8 12. Gebr. v. Essen 9. P. Ouderdorp Sr. 10. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 11,25 tot 12,50. Middenprijs 11,70. P^ijs per kg 1,86. De 12-jarige Monique v. d, Bor. Natio- naai kampioene. Terwijl Oré Brouwenstijn vrijdag j. 1. in Amsterdam op grandioze manier af scheid nam van net concertleven, was er in Soest ook een concert, in de Juliana kerk. Het koor van de Petrus en Paulus- kerk gaf zijn medewerking aan een con cert gegeven door de organist Gert Muts. Om met het laatste te beginnen, het was een lust voor het oor deze organist te horen spelen. Werken van Bach, Durufié (in samenwerking met het mannenkoor van het Ceciliakoor) en van de meer dan 30 jaar geleden gestorven orgelkomponist Louise Vierne. Bijzonder mooi was het slot van het concert, een improvisatie over het lied ..Blijf mij nabij". Het aandeel van het bovengenoemd koor mag zeker geslaagd genoemd worden. Di rigent C. Van Schepop liet zijn mensen zuiver en beschaafd zingen. De delen uit de „Orgelmis" van Joseph Haijdn klon ken bijzonder fraai en verzorgd. Het „bijkleuren" van een bepaalde basstem zal de homogeniteit van de basgroep ze ker ten goede komen. Dan zal de beroem ae solo voor bassen in het Benedictus van Bruckner nog veel mooier klinken. De helaas zeer weinig bezoekers waren zichtbaar ingenomen met de uitvoering van Psalm 150 van César Franck. Orga nist Gert Muts, die het koor goed bege leidde, dirigent G. v. d. Schepop en koor werden na afloop met een welverdiend applaus beloond. Johan v. d. Camp. Woensdag 30 juni zal de student Verweij een predikbeurt houden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Soest aan de Dalweg hoek Beukenlaan. De dienst vangt aan om 19.30 uur. Dank zij de geldelijke verdiensten van voetballende middenstanders en senio ren van v.v. Soesterberg kunnen de be jaarden van de algemene bejaardensoos nog een extra uitstapje maken. Donder dagmiddag, om 2 uur, vertrekt men van af het Dorpsplein .voor een verrassings- tocht. Zondag 27 juni organiseerde de S. R. J. V te Leusden de nationale springkampi oenschappen. Er werden verschillende onderdelen verreden, zoals L.M. en Z- springen. In het middelzware M-spring- parcours werd het Soester equipe eerste en behaalde hierbij tevens het kampi oenschap. De equipe, waarvan de rui ters tesamen tevens het jongste team van de dag vormden, bestond uit de vol gende combinaties: Patricia v. d. Bor met „Prince of Fennor" Monique v. d. Bor met „Black Eagle" en Lammert Laseur met „Sirius". De jongste van genoemd team, de 12-jarige Monique v. d. Bor, werd nationaal individueel kampioen met haar paard „Black Eagle", terwijl haar zusje Patricia v. d. Bor vijfde werd met „Prince of Fennor". Een prachtig succes voor dit nog jonge team. Het Amersfoortse zwemstertje Anke Rijnders vestigde zondagavond tijdens de limietzwemwedstrijden in het Soester Natuurbad een nieuw record op de 200 meter vlinderslag voor meisjes en bracht het op 2 min. 37.4 sec. Zij onderstreepte daarmede opnieuw dat het Natuurbad niet zo maar een zwembad is, maar te vens bijzonder geschikt is voor zwem wedstrijden. Vrijdagavond vond in de Luchtmacht ontspanningszaal aan de Kampweg te Soesterberg de traditionele slotavond plaats van de Soester bedrijfssportcom petitie, met als hoogtepunt de uitreiking van de prijzen. Het liep allemaal wat tegen en ongeveer een half uur later dan was aangegeven, kon gastheer Ab Hofstee de feestelijke avond beginnen. De belangstelling voor de slotavond viel, evenals de belangstelling voor de spor tieve prestaties wat tegen, al is er voor het eerste wel een verklaring te vinden zo aan de vooravond van de grote va- kantiepiek: De organisatoren hadden voor een aan trekkelijk programma gezorgd, dat de aanwezigen al snel in de juiste stem ming bracht. Had Ab Hofstee, alias boer Voorthuizen, alias Paulus uit Oebele de lachers al gauw op zijn hand, de WiCo's zorgden met hun accordeons voor verschillende hoogtepunten en kregen de handen dan ook stevig op elkaar, terwijl Marion Wardenaar de verschillende gedeelten, in samenwerking met Ab Hofstee, char mant aan elkaar voegde. Tijdens de pauze werden voor een muis stille zaal de winnaars van de competi tie bekendgemaakt, nadat eerst de heer J. Smeeing ontving de le prijs van het totaalklassement. Van Kooij de Dr. M. van Driel wissel beker in ontvangst had genomen voor de eerste plaats bij het voetbaltoernooi. De heer Stork vertegenwoordigde de commissie van drie op het podium en bracht via een geheimzinnig aandoende code steeds meer spanning in de zaal, die pas volledig wegviel toen bekend werd dat de combinatie Aannemersbe drijf en Garage Smeeing de le prijs had behaald. De beker werd in ontvangst genomen door J. Smeeing van het Peu geot garagebedrijf Smeeing. Na de pauze werd het fees telijke programma voortgezet, waarbij de verschillende artiesten opnieuw hun beste beentje voortzetten. Na het officiële programma kwam de stemming er tijdens het bal nog beter in, waar niet alleen de aanwezigen maar ook het bekende orkest „The Skyliners" verantwoordelijk voor waren. De heer Hoegen Dykhof reikte de Dr. M. van Driel wisselbeker uit aan Garage Van Koo\j. Het bestuur van de U.V.V. verzoekt ons het volgende te melden: De sociëteitsmiddagen in het gebouw bij de Regentessekerk gaan voorlopig niet door vanwege de zomervakantie. Tijdens de laatste bijeenkomst werd al- scheid genomen van een trouwe mede werkster, die naar het buitenland ver trekt. Er werd haar door de bejaarden een cadeautje en bloemen aangeboden als dank voor het vele werk, dat ze gedurende een groot aantal jaren deed. Niet alleen theeschenken en afwassen, ook het bakken van een traktatie voor hoogtijdagen, deed ze met plezier. Bovendien werd dank gebracht aan d« dames en heren automobillisten, die vrij willig elke donderdagmiddag de bejaar den ophalen en weer thuisbrengen. De leidster van de sociëteit, zr. A. van Len- nep, memoreerde het grote aantal ritten dat sommige automobilisten gemaakt had. Andere werkzaamheden van de U.V.V., het z.g. ziekenhuiswerk en de huisbezoeken gaan gewoon door. Nieuwe medewerksters zijn steeds wel kom. Aanmelding kan geschieden bij mevrouw E. Busch-Kaper, Plasweg 34, Soest, tel. 3722. Zandag werden op het atletiekcom- plex aan de Haagse Laan van Poot de wedstrijden gehouden voor de junioren a- en b-competitie, waarin de Soester junioren tot dan een bescheiden rol speelden. Een 7e plaats tijdens de wedstrijden in Utrecht met 4912 punten mag dan wal perspectieven hebben, indruk maken kon het niet. Maar er was vooral tijdens da laatste wedstrijden en duidelijk opgaan de lijn te constateren, zodat de verwach tingen voor de wedstrijden in Den Haag hoog gespannen waren. Onder leiding van de heer Wols sr. en trainer Stellaard vertrok zondag de Soester ploeg naar de Residentie, waar zij werden begroet door een windkracht 7, die hun prestaties nadelig zouden be- invloeden. Al direct na het eerste nummer werd duidelijk dat de Soester atleten snel vor deringen maken. Arnold Heykamp klas seerde zich als b-junior op de 100 meter- met 13.7 sec. als prachtige 2e, een resul taat waar Richard van Egdom als a-ju- nior niet voor onder wenste te doen, hij plaatste zich ook als 2e in de tijd van 13.3 sec. Op de 400 meter zorgde hij opnieuw voor een fraaie 2e plaats in de tijd van 58.5 sec. Jaap Berghuis bezette op de 800 meter de 4e plaats in 2 min. 20 sec., terwijl Johan v. d. Grift op de 1500 meter opnieuw voor een 2e plaats zorgde in een tijd van 4 min. 38.5 sec. Op de 4 x 100 meter kwam de Soester formatie tot een eervolle 3e plaats in 48.5 sec. Rien Wols kwam bij het hoog springen zelfs niet in de buurt van zijn beste prestatie cn reikte niet hoger dan 1,50 m, maar bij het verspringen kwam hij tot 5,58 m. Door deze goede prestaties behaalden de Soester atleten in totaal 5128 punten, waarmede zij de 4e plaats in het algemeen-klassement bezetten. Zondag werd in het Brabantse Oss een 10 mijlen wedstrijd gehouden, waar aan werd deelgenomen door de top van de vaderlandse langeafstandlopers. Bij de veteranen kwam de Soester Cees Coster aan de start, die ondanks het grote aantal deelnemers, honderdvijftig man, een schitterende wedstrijd liep. Als eerste kwam de Baarnaar Van Ginkel over de finish, gevolgd door de Haar lemmer Fennis, Cees Coster klasseerde zich schitterend als 3e. Er wacht de nestor van de Soester atle tiek in de komende weken een indruk wekkend programma, dat zijn hoogte punt zal vinden in de Europese vetera- nenkampioenschapp, die op 10 juli in het Tsjechische „Karlovy Vary" worden gehouden. De week daarvoor komt hij in eigen land nog uit op een 25 kilometer wedstrijd in Lisse, waarna op 17 juli door hem wordt deelgenomen aan de maraton van Domazise eveneens in Tsjecho-Slowakije. Gejo Spans komt a.s. woensdag op „Pa pendal" opnieuw in actie tijdens een in vitatiewedstrijd op de 1500 meter. Zon dag, tijdens de nationale atletiekkam- pioenschappen in Drachten, zal hij de S.O. Soest vertegenwoordigen op de 5000 meter, een nummer waar rij zich op dit moment als 5e op de pationale ranglijst heeft weten te nestelen, direct achter de nationale top Hermens, Nijstadt en Op den Oort.

Soester Courant | 1971 | | pagina 5