oordeel 5 1. 10x10 Barï»*. handjes I cent Nylon sjaaltjes 98 cent iigaren i bol 1,60 Diverse 7,95 OOR HARDERWIJK VERKEERSSPIEGEL VAN HUISSTEDEN r. a. hofman JAARDAG KONINKLIJKE LUCHTMACHT JUFFROUW KEHL NAM AFSCHEID VAN HET ONDERWIJS ij7 M. TUSSEN „GARAGE STAM" W. ZEGGELA AR GESLAAGD? SP0RTRIJWIEL vanaf ƒ173,50. FUGERS RIJWIELEN mmm i van deze artikelen. ÜNTIETIJD - Verf Behang en afel - Klein ijzerwa- Gereedschappen IK HET ZELF" Hf jBB oneelgroep ESTER APPLAUS westrand* heeft er >e/ nieuwe, fijne, ittracties hij. IND HARDERWIJK NAL Richtingverandering Koopi u een bromfiets J. L. M van Hal-Zonderop uissteden Jaarlijks SEC Veteranentoernooi verzekeringen beleggingen financieringen Rouw- en Trouwkleding Beusichemse lange-afstands- zwemwedstrijd afgelast goode gebruikte RENAULT Stam Renault De kleuters van de „Blok kendoos" luidden Kun schooljaar uit Duinkikkers speelden gelijk Soest miskende William Shakespeare Vrijdag 2 juli 1971 ZIE ONZE ETALAGES ESTRAAT 5A-8 SMITSHOF 10-14 gedessineerde dik met lusje -llen synthetisch rse kleuren, Wala, Elbrina, Lecoré, Mary Quant, Lastina, Soft enz. zijn nu voor het uitzoeken, voor arweitjes op te knappen waar komt. deren, behangen, wij leveren U velke U nodig heeft. de bouwvakvakantie geopend. J. C. SPRUYT weweg 60 - Soest Telefoon 2892 en het Veenmasker. el overtollig meubilair wegdoen is, neemt U dan eerst even ns op. Telefoon 02155 - 5924. F. van Hooydonk, artistiek adv. iaast het wereldbekende Dolfi- indèren genieten op het grote d van o.a. surfracers minibootjes Qx babykarts buggies ponyrijden kiddyrides. o verfrissing kunt u terecht in i/petit restaurant met een fan- op het strand en over het de boot voor een 55 minuten irt langs Oostelijk en Zuidelijk k elk heel uur. itrand en speeltuin. 25, kindeten (2 t/m 12 J.) pers. of meer (op aanvraag) Het teken waarmede een bestuurder kenbaar maakt, dat htf van richting wil veranderen moet ophouden zodra de manoeuvre is voltooid. Ook na een zijdelingse verplaatsing. Art. 35/44 RVV. Richtingverandering is een der gevaar lijkste handelingen in het verkeer omdat men daarbij gemakkelijk in botsing met anderen kan komen. Daarentegen is rich- tingaangeven een heel gemakkelijke handeling. Toch doen velen dat niet, of niet goed. En dat, terwijl het zo belang rijk is dat weggebruikers tijdig van el kaar weten wat zijn voornemens zijn te doen. Daarom mogen bestuurders slechts van richting veranderen als zij daarbij andere weggebruikers niet in gevaar brengen en nadat zij eerst hun voorne men daaroe tijdig en duidelijk hebben kenbaar gemaakt en hebben voorgesor teerd. Bij het afslaan mag ook de voetganger niet in gevaar worden gebracht. Daar om moet ook voor hem het teken van richtingverandering waarneembaar zijn zodat hij bij eventueel oversteken daar mee rekening kan houden. Veel stagnatie ontstaat door onnodig stoppen voor bestuurders die men meent te moeten laten voorgaan doch die dan op het laatste moment zonder richting aan te geven in een niet veronderstelde richting afslaan. Vooral fietsers en bromfietsen maken uit pure nonchalance deze onvergeeflijke fout. Hun richting- aangeven bestaat vaak uit niet meer dan het naast zich laten bengelen van een slap handje. Geef duidelijk en tijdig richting aan en leer ook uw kinderen dat te doen, want wie geen richting aan geeft gaat in de richting van het zieken huis'. Er moet ook richting worden aangeger ven bij inhalen, of het voorbijrijden van stilstaande voertuigen als dat verande ring van rijstrook of een anderszins be langrijke zijdelingse verplaatsing mee brengt. Omdat na het richtingaangeven de voorgenomen handeling zodra moge lijk moet worden uitgevoerd dient men zich vooraf te overtuigen of dat met het oog op de veiligheid van anderen mo gelijk is. Anders ook wachten met rich tingaangeven! Zodra de zijdelingse verplaatsing is vol tooid moet het richtingaangeven ophou den. Het behoeft dus niet te duren (mag zelfs niet eens duren) totdat men geheel naast of voorbij het ingehaalde voertuig is gekomen. Bij het weer naar rechts gaan moet u alleen maar goed uitkijken in uw spie gel, en niet hinderen. Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bü Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 bi) Tien achtereenvolgende weken geven wij aan tien willekeurige cliënten, die tij dens het winkelen bij ons zijn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wjj verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en bij ons om te ruilen voor de cadeaubon. DE MODE VES VOORUIT Voor de negende maal organiseert SEC het grote veteranentoernooi op zondag 22 augustus a.s. op de sportvelden aan de Bosstraat. Een zeer sterke deelname waarborgt reeds bij voorbaat een inte ressant treffen op de SEC-velden, want niet minder dan tien sterke veteranen- teams, met alleen spelers boven de 35 jaar, zullen strijd leveren om de sport- huis Karelsenbeker. Het gezelschap van tien teams wijzigt zich bijna niet in de loop der jaren en zo zullen de oude en vertrouwde teams uit het Gooi en omstreken weer present zijn en zal dit jaar de ploeg van LFC „Laren", die op het SEC-toemooi op 29 mei j.1. zo'n uitstekende indruk achter liet, vervanger zijn van het Amersfoortse APWC. Een tweede nieuweling in het gezel schap is de ploeg van Kraneburg uit Den Haag, die de opengevallen plaats in neemt van de Oosterparkers uit Gronin gen. De andere acht deelnemende teams zijn dezelfde van vorig jaar. Felle strijd is er weer te verwachten vanaf 12 uur 's middags tot bijna zes uur, voordat kan worden overgegaan tot de prijsuitreiking. Eerst de wedstrijden in de pouje, waar bij ieder team vier wedstrijden speelt. In poule I spelen de teams van 't Gooi (Hilversum, S.O. Soest (Soest), Limvio (Baarn), Laren (Laren) en de oud profs van PEC (Zwolle). In poule II is felle strijd te verwachten tussen de ploegen van SEC en Baarn, die in dezelfde poule spelen. Zoals be kend won de Baarn-veteranenploeg het toernooi op 29 mei j.1. om de J. v. d. Brink-beker. Verder spelen in poule II de nieuweling Kraneburg met vele oud profs van ADO en Holland Sport, Hil versum en Donar. Opnieuw een interessant toernooi, waar voor SEC de voorbereidingen reeds thans practisch heeft gecompleteerd. Vooi al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Met enige plechtigheden en in de middag een sportprogramma werd gisteren de jaardag van de Koninklijke Luchtmacht gevierd. In de morgen droeg de Luitenant-Gene raal b.d. W. den Toom, Minister van De fensie in het demissionaire kabinet, met een korte toespraak het borstbeeld van wijlen Luitenant-Generaal van de KLu. J. L. Zegers over aan de commandant van de vliegbasis Soesterberg, de kolonel R. R. Twijsel. De minister zei niet in zijn officiële hoe danigheid gekomen te zijn, maar als vriend van wijlen generaal Zegers. Hij prees de vele goede hoedanigheden van de generaal, die erop stond dat het ge zag gehandhaafd werd. Hij had geen moeite met het handhaven van de krijgs tucht, waarbij hij uitgang van een sfeer van vertrouwen. Generaal Zegers zocht naar verdraagzaamheid en had eerbied voor iedereen. Ook in het Hoog Militair Gerechtshof, waarvan hij gedurende de laatste jaren van zijn carrière lid was, was hij een geziene en opvallende figuur. De minister was dankbaar deze over dracht te hebben mogen doen. Een schoonzuster van wijlen de generaal legde, na enige woorden van dank, bloe men bij het borstbeeld. De kapitein van de KLu. J. Zegers, zoon van de generaal, sprak woorden van er kentelijkheid. Hij dankte de excellenties voor hun aanwezigheid, alsmede alle ini tiatiefnemers en de Koninklijke Lucht macht. Om 11 uur vond een kranslegging plaats bij het monument voor de gevallenen. Hierbij waren aanwezig nabestaanden van in 1969 overleden Luchtmachtperso- neel. De hoofd Luchtmacht Aalmoezenier W. Vroom hield een korte toespraak, waarna de Hoofd Luchtmacht Predikant ds. A. C. J. v. J. Poel voorging in gebed. Met de kranslegging door de Bevelheb ber der Luchtstrijdkrachten, Luitenant- Generaal G. v. d. Wolf en het spelen van het Wilhelmus werd deze korte plechtig heid besloten. Donderdag hebben de kinderen van de St. Jozefschool afscheid genomen van juffrouw Kehl, die na 17Vs jaar aan de school verbonden te zijn geweest, het onderwijs moet verlaten wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De school heeft juffrouw Kehl een on vergetelijk afscheid bezorgd. Vorige week was er kermis door de leerlingen van de zesde klas aangeboden aan alle leerlingen van de St. Jozefschool en werd de revue „Meizoentjes met gras" opgevoerd. Deze week speelden de vierde en vijfde klas het spel „Houdt u ook van kwiz- zen?" en was er op de speelplaats een tekenwedstrijd op de tegels. Donderdag was het officiële gedeelte en namen het schoolbestuur en het ouder comité afscheid. De heer W. Schimmel, voorzitter van het schoolbestuur, zei dat een van de taken van het bestuur is, ervoor te zorgen dat er onderwijzers zijn. In de ruim 17 jaar dat juffrouw Kehl in Soest was, heeft zij zich echter niet beperkt tot het les geven alleen. Ze heeft geprobeerd de kinderen meer dan alleen schoolkennis mee te geven voor hun verdere leven. Het is verwonderlijk dat iemand de moed heeft opgebracht dit zijn hele leven te doen en iedere dag weer met de kinderen op is getrokken. „Wij konden U dan ook niet zo maar laten gaan", aldus de heer Schimmel, „omdat wij u hebben leren kennen als een bijzonder goede leerkracht en een prettige collega. Ook na de schooltijd heeft u geprobeerd de kinderen te bege leiden". Tijdens haar periode als onder wijzeres aan deze school heeft zij mee gemaakt de omzetting van uitsluitend meisjesschool tot een gemengde school en aan de lijve ondervonden de moei lijkheden van een school, die door een tekort aan leerlingen moest werken met vijf leerkrachten. Vele jaren heeft zij lesgegeven aan een dubbel klas en wat dat betekent kan aUeen iemand begrij pen die weet wat het is dagelijks voor een volle klas te staan. Toch was zij een van de weinigen die nauwelijks bezwaar maakten bij de om schakeling naar een gemengde school. „De manier waarop u zich door de moeilijkheden heen hebt geslagen, dwingt bewondering af" besloot de heer Schimmel, die haar een enveloppe met inhoud aanbood. De heer P. M. A. Backeland sprak als voorzitter van het oudercomité. Ook hij bedankte juffrouw Kehl voor de wijze i waarop zij haar taak vervuld heeft. Namens de ouders bood hij een tuin- ameublement aan. Daarna was het woord aan de vijfde klassers, die de musical „Meester Pen- nelik" opvoerde. Donderdagmiddag speelden de kinderen van de eerste en tweede klas op de speelplaats de musical „De groene man netjes". Woensdag had juffrouw Kehl reeds of ficieel afscheid genomen van haar col lega's. Zij bood hen en hun echtgenoten een souper aan. Van haar collega's kreeg zij een boekenbon. Mej, S. W. M. Kehl werd op 24 april 1906 geboren in Bemmel (Gld.) Na de lagere school ging zij naar een kost school in Brabant en kreeg daar een op leiding voor onderwijzeres. Een jaar moest zij wachten om eindexamen te doen, omdat zij te jong was. Het jaar daarop slaagde zij niet alleen voor on derwijzeres, maar ook voor het hand- werkexamen. Aanvankelijk kon zij nergens aan de slag komen en ging zij naar de Indu strieschool in Alkmaar, waar zij fraaie handwerken leerde. In Heiloo kreeg zij haar eerste tijdelijke baan, daarna in Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 De heer Schimmel overhandigde mejuf frouw Kehl de bekende envelop met in houd. Castricum en uiteindelijk een vaste aan stelling aan de jongensschool ln Heiloo. Na schooltijd verzorgde zij de admini- nistratie van het kerkbestuur en werkte zij mee aan het tijdschrift „Uit het land van Heiloo". In de oorlog verhuisde mej. Kehl naar Drente. Daar werd zij benoemd aan een nieuwe school te Emmerschans. In de avonduren gaf zij les in naaien aan moeders en in het woonwagenkamp les aan mensen die niet konden lezen en schrijven. Op 27 april 1954 werd zij benoemd als leerkracht van de St. Jozefschool, die onder leiding stond van zuster Brasilia van de zusters van O.L. Vrouw uit Amersfoort. In Soest heeft zij na schooltijd talloze bekeerlingen voorbereid en zich beijverd voor de missie. Mejuffrouw Kehl timmerde niet aan de weg en wenste ook geen groots afscheid, maar dat mag niet verhinderen te zeg gen dat ouders en kinderen haar zeer dankbaar zijn. De lange afstandszwemwedstrijd, die a.s. zondag in de Lek bij Beusichem zou worden gehouden, is afgelast wegens de sterke verontreiniging van het water. De groep „Duinkikkers" die aan deze wed strijd deel zou nemen, met de bedoeling zich door een goed resultaat wat meer naar voren te worstelen in de vader landse zWemwereld, ziet -nu uit naar andere soortgelijke mogelijkheden. R4 R6 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 voor een nieuwe - of een een veilige combinatie ook vooru! R4 R6 R8 R10 R12 R16 Dinsdagmorgen kwamen alle kinderen verkleed op school en hadden hun ver sierde step of fiets meegebracht. Ze maakten een wandeling in optocht over de Eng. Hierbij vielen vooral de vele mooie kostuums op, die door de ouders veelal zelf gemaakt werden. 's Middags gaf Otto van der Mieden een voorstelling met zijn bekende poppen theater. Het spel was aangepast aan de leeftijd yan de kleuters en deze zaten dan ook zeer geboeid te kijken. Woensdagmorgen stond in het teken van de kleuters, die naar de „grote school* gaan. Zij kregen een goochelaar op be zoek, die de kinderen bijzonder ver maakte. Het was voor de kleuters een raadsel, waar alles toch bleef en waar het weer vandaan kwam. Vrijdag was de laatste schooldag. Ook voor de hoofdleidster mevr. M. v. Oordt- Oosters, die i.v.m. gezinsuitbreiding de school ging verlaten. Natuurlijk werd er weer gefeest en getrakteerd. De kleuters hadden een passend lied ingestudeerd en dit werd uit volleborst gezongen. Mevr. v. Oordt werd letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. De voorzitter van de Oudecommissie dankte namens da ouders mevr v. Oordt voor hetgeen ze voor de kleuters gedaan had. Twee kin deren boden haar een wekkerradio aan, waar ze erg blij mee was. Om half drie namen de kleuters één voor één afscheid van „hun juf", waar na diverse ouders dit voorbeeld volgden. Zo had dit schooljaar een fijn einde om na de vakantie weer met frisse moed te kunnen beginnen. NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR. BAARN - TEL. (02154) 4833 Singer naaimachines Wij repareren iedere naaimachine Oud-minister W. den Toom schetste het leven van generaal Zegers. i Jér Een handvol bezoekers. Tegen de verwachting in kwam het tot nu toe bovenaan staande poloteam van de Duinkikkers deze week tegen het vierde team van de U.Z.S.C. uit Utrecht niet tot winst. Hoewel men de Utrechtse formatie tot nu toe niet in competitie-verband had ontmoet, was men er in Duinkikker kringen van overtuigd, dat dit team, dat men in toernooien wel als tegenstander had gehad, zeker een prooi zou worden voor de schietgrage Duinkikker-voor- waartsen, maar het kwam geheel anders uit. Het Utrechtse team, dat gebrand is op promotie, kwam versterkt naar Soest en verrastte de Soester poloërs. Toch lukte het het Soester zevental.dat gehandicapt was door het niet meespe len van Henk Wijnmalen, de eerste pe riode af te sluiten met een comfortabele 3-1 voorsprong, maar in de tweede pe riode kregen de Utrechters meer vat op het spel en bij het laatste fluitsignaal hadden zij de achterstand weggewerkt tot een gelijkspel 3-3. Door dit resultaat en het feit dat de medegegadigde voor de bovenste plaats het Huizense „IJselmeer" tegen Z.E.W. uit Ermelo de volle winst behaalde, staan de Soester poloërs nu gelijk met de Huizense poloërs. Wanneer men in de nog resterende twee wedstrijden geen misslagen maakt en de uitwedstrijd tegen U.Z.S.C. in winst weet om te zetten, dan moet de thuiswedstrijd tegen „IJselmeer" de beslissing brengen welk team het "t volgend jaar een klasse hoger mag gaan proberen. Waarschijnlijk had William Shakespeare nog nooit van Soest gehoord toen hij zijn nu wereld bekende toneelstuk „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" schreef, maar als hij had geweten dat de inwo ners van Soest in de zomer van 1971 zo weinig belangstelling voor zijn werk zou den hebben, als donderdag j.1. in het openluchttheater tot uiting kwam, dan had hij naar alle waarschijnlijkheid een vertoningsverbod uitgevaardigd. Niet meer dan honderd mensen waren donderdagavond naar het openluchtthea ter aan de Soesterbergsestraat gekomen, om naar de prestaties van de Amster damse toneelvereniging „De Toetssteen" te kijken. Het zal waarschijnlijk de se rie zomeravondprogramma's toch niet redden, maar de thuisblijvers hadden ook nu weer ongelijk. In een prachtige omgeving, de vogels gaan rustig verder met hun concert, terwijl de bomen mo notoon doorgaan met het vertolken van de door het avondwindje „aangewaaide" achtergrondmuziek, zo'n omgeving waar iedereen zich druk voor maakt om toch vooral voor het nageslacht te bewaren, had men opnieuw de gelegenheid om ook in Soest van het „iets" dat er nooit te doen is, echt te genieten. De „moedigen" die het openluchttheater toch wisten te vinden, hebben van een goed ingespeeld stuk kunnen genieten, waarvoor de naam van regiseur Ben Aerden bij voorbaat borg stond. Er staan nog vier punten op het pro gramma, met als waarschijnlijk hoogte punt de popavond. Aan de organisatoren heeft het ook nu weer niet gelegen, ter wijl ook de weergoden alle mogelijk* medewerking verleenden. Maar toch blijft de vraag zich opdringen of het openluchttheater niet te ver uit de route ligt, en de verwende „kastjeskijker" niet al te zeer in een oncomfortabele omge ving plaatst. De belangstelling voor de Russisch-Oekraïnse zang- en dansuitvoe- ring in de wat centraler liggende en meer comfort biedende sporthal, bijna vijfhonderd toeschouwers, wettigt die ge dachte zeker. Dan op vakantie met een reeds KERKSTRAAT 3 - TEL. 2030 GAZELLE - PEUGEOT - BURCO

Soester Courant | 1971 | | pagina 3