«üÉBüi- iietbank COUPON "Ton Beuken 82.50 VESPA GIA0 De Witte Pompen W.I.S.0. organiseert weer twee dagtochten Uw Remder staat kim bi] „Ds Dosidsn Snaar" in het Dolfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Geslaagd Gevonden voorwerpen MARCHAL HAARMODE Prijsuitreiking sportwedstrijden luchtmacht basis Soesterberg Schrijven aan de gemeenteraad Uitgifte jubileumbriefkaart Geslaagd J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. N BUUREN-BLEEKER AN SCHALKWIJK Krabbels van Knelis AAS VOOR KRAKERS Heropening banketbakkerij Verkley Vrtfdag 2 juli 1971 Na een zeer ingrijpende verbouwing, al leen de buitenmuren bleven overeind, opende woensdagmiddag met een zeer druk bezochte receptie, de heer en me vrouw C. J. Verkleij hun nieuwe ban ketbakkerswinkel aan de Van Weede- straat. Naar een plan van de architekt H. Beekman uit Soest werd de opper vlakte van de winkel vergroot van 22 m2 tot 37Va m2. In de geheel nieuwe voorpui werd de ingang verplaatst. Een luifel, welke ook als zonwering dienst doet zorgt ervoor dat de klanten bij re genweer voor de etalage droog kunnen staan. Het woongedeelte achter de zaak werd geheel bij het bedrijf getrokken. Hierdoor is het mogelijk geworden het assortiment koek en gebak geweldig uit te breiden. Eindelijk hebben de heer en mevrouw Verkleij een lang gekoes terde wens in vervulling zien gaan, hun klanten naar behoren te kunnen ont vangen. Het 7 a 8 man tellende perso neel loopt elkaar niet meer in de weg. Deze enorme verbouwing, waarbij de eerste eigenaar van de zaak, de heer Haremaker, van de vroege morgen tot de late avond van zijn belangstelling blijk gaf, werd in ruim één maand tijds verricht. Op 24 mei werd hiermede begonnen en vanaf 7 juni tot en met 30 juni moest de zaak gesloten worden. Uitvoerder was het aannemersbedrijf A. A. v. Breukelen en Zonen uit Soest. De electriciteitsvoorziningen werden aange legd door de fa. Nieuwenhuis, de aircon ditioning door de fa. Krop uit Soest. Treba bracht de verwarmingsinstallatie aan, de firma Kerkhof verzorgde de loodgieterswerkzaamheden, de firma van As uit Baarn het schilderwerk. De geheel nieuwe winkelinrichting werd geleverd door de firma Koning uit Haar lem. Meer dan 70 bloemstukken en vele cadeau's waren evenzovele bewijsstukken van de belangstelling welke allerwege voor deze heropening bestond. Over 14 dagen zal ook het woonhuis boven de zaak gereed zijn en dan kun nen de heer en mevrouw Verkley terug zien op een zeer ingrijpende gebeurtenis in hun zakelijk leven. .Soest is aan de. Van Weedestraat een first class banket bakkerij rijker geworden. Na het succes van de vorige tochten, de eerste naar de Biesbosch en de tweede o.a. naar het Burgers Safari-park, kon het haast niet anders dat ook in 1971 weer tot het organiseren van een der gelijke tocht zou worden besloten. De plannen die daarvoor reeds lang beston den, zijn nu vast omlijnd. Woensdag 14 en woensdag 21 juli gaat de W.I.S.O. met zijn klanten 'n bezoek brengen aan het in België gelegen „Bob- bejaanland", een van de bekendste re creatie-centra. Mede door 't karakter van de reis ook dit maal geen ongelimiteerd aantal deel nemers. Voor ieder van de twee reizen zijn zes comfortabele toeringcars ge reserveerd bij de firma Tensen, wat betekent dat er per reis driehonderd personen mee kunnen. Om aan de reis deel te kunnen nemen behoeft u niets anders te doen dan maandagavond 12 juli, tussen 7 en 9 uur, naar het hoofdkantoor van de Raiffeisen- bank aan het Kerkplein te gaan, daar per persoon twee volgeplakte W.I.S.O.- kaarten in te leveren met bijbetaling van 12,50, waarvoor u dan een deel nemerskaart ontvangt. Die deelnemers kaart houdt niet alleen de busreis heen en terug in, maar garandeert u onder andere koffie onderweg, koffietafel, toe gang tot het recreatiepark, een gereser veerde plaats bij de middagshow van de Belgische cowboy/zanger Bobbejaan, ge assisteerd door de charmante Josee en een diner. Inderdaad een programma dat er wezen mag. Op beide dagen zullen om half acht de bussen aan hun „rondrit" over de grote weg en achterlangs gaan maken om de deelnemers op te nemen, waarna om ongeveer acht uur vanaf het busstation zal worden vertrokken. De eerste pleis- terplaats is dan het landgoed ..Schalui- i nen", waar een kopje koffie wordt aan geboden en gelegenheid is om onder des kundige leiding een rondwandeling over het fraaie landgoed ruim 300 ha bos en heide te maken. Na terugkomst van die wandeling, mee moeten is er niet bij, biedt de W.I.S.O. zijn klanten een ape- ritiefje aan, waarna een oud-vlaamse koffietafel gered zal staan, die uniek is door zijn vele specialiteiten. Na de koffietafel gaat de reis richting België, maar niemand behoeft zich echter zor gen te maken over een paspoort of toe ristenkaar. Voor deze „buitenlandse" trip zijn die niet nodig. In „Bobbejaanland" zal men ongetwijfeld tijd tekort komen. Een enorm aantal at tracties is aanwezig, zodat het niet al leen leuk is om ergens in te stappen of ergens aan mee te doen, maar zelfs het kijken naar de verrichtingen van mede reizigers en de vele andere bezoekers kan een bron van vermaak zijn. Tussen de bedrijven door zult u de klok goed in de gaten moeten houden, want de mu zikale show van de vooral bij de ouderen bekende Bobbejaan Schoepen, neemt ook nog een gedeelte van de middag voor haar rekening. Om zeven uur gaat het gezelschap in de richting van Baarle-Nassau, waar op nieuw een aperitief wordt aangeboden, ditmaal in het ^volledig vernieuwde res taurant van hotel „Engel", waar ook het diner wordt geserveerd. Na het diner gaat de reis weer richting Soest, waar men te ongeveer tien uur hoopt aan te komen. Voor nadère gegevens verwijzen wij naar de advertenties in de komende cou ranten. Mocht de belangstelling Voor déze dag tocht zo groot zijn dat een grote groep mensen niet mee kan, dan organiseert de W.I.S.O. aan het eind van de zomer een derde reis. I In het grootste overdekte Dolfijnen""! I stadion ter wereld met 2.500 zit- j plaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30 - 13.00 - 14.30-16.00 en 17.30 i. uur. Zondags niet om 10.00 uur. ONDERWATERPANORAMA I met de grootste aquarium glaswand ter wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van de zeezoogdieren. I ROBARIUM I trainingsbassin voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6C41 Aan de Gooise M. T. S. is voor het di ploma proces-techniek geslaagd onze plaatsgenoot- dé heer W. L. J. Epskamp. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: vouwfiets, voorzetbril, sjaal, zaagje, zonnebril, badstofshirt, damesfiets, jack, portemonnaie, hond, driewielig kinder fietsjes, gymnastiekschoentjes geringde postduif, jasschort, bromfiets, halsket ting, kinderbril, bankbiljet. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Donderdagmiddag werd op de lucht machtbasis Soesterberg door Miss Hol land, mej. Laura Mulder Smit, de prijzen uitgereikt, welke behaald werden tijdens de, sportwedstrijden ter gelegenheid van de jaardag van de Koninklijke Lucht macht. De wisselbeker werd door de parachutist G. Bohnen naar beneden ge bracht, waarbij hij voorafgegaan werd door de parachutisten J. Mom en E. de Wekker, Alle drie slaagden, onder groot enthousiasme van het publiek, erin een precisie-landing uit te voeren. Uitslagen: Vissen: Korp. Ie klas v. d. Linnen. Klaverjassen. Team M. T. Squa dron. Volleybal: 298 squadron. Zeskamp: T. E. Squadron. Voetbal: O M squa dron. Touwtrekken: 298 squadron. Puz- zelrit: team v. 't Ende en Smit. Home trainer: v. Schaik. Miss Holland samen met de basis com' mandant. Bewoners van 't Hart hebben zich met ondervolgend schrijven tot de gemeen teraad gewend Geacht College, leden van de raad. De tapijtfabriek Intertuft en de firma Lindner, gevestigd in de zeer onmidde- lijke nabijheid van een dichtbevolkte wijk en ten dele door deze wijk omslo ten, veroorzaken voor deze en verder gelegen wijken een zodanige overlast aan stank en geluidshinder, van kleine re stankverwekkers nog niet eens ge sproken, dat van een leefbaar wonen geen sprake meer kan zijn. Het is ten enemale onvoorstelbaar dat dergelijke fabrieken, ja zelfs een derge lijk industrie-terrein, zo dicht in een ge vestigde buurt haar bestaan rechtvaar digt. De fa. Intertuft medio november '70 ontkennend in de pers dat van uitbrei ding sprake zou zijn, heeft reeds in ja- nuari'71 van de gemeente Soest een voorlopige hinderwetvergunning voor uitbreiding van de fabriek gekregen. Wij hebben reeds toen voorzien dat de uit breiding van stank en overlast ons te wachten stonden. Ontkenningen en beloften hebben ons van verdere akties weerhouden. Ontkend werd als zouden schadelijke stoffen vrij komen. Wel werd toegege ven dat de rook een onaangename geur had. „Een verhoging van de schoorsteen zou om psychologische redenen wenselijk zijn", aldus Intertuft. Nodig niet, want cle rook was en is brandschoon. Hoe het desondanks mogelijk is dat autolakken aangetast worden is ons een raadsel. Dat was een eenmalig iets. Een hogere pijp hielp voor de Fa. Branson, aldus niet voor ons want het hoger gelegen gebied van onze wijken ligt nu letterlijk in en onder de rook. Die tweede verhoging om psychologische redenen is echter tot op vandaag nog niet gerealiseerd. Die hoeft ook niet gerealiseerd te worden omdat de stoffen die vrijkomen niet afbreek baar zijn en altijd naar beneden slaan. Die neerslag nu, vermengd met de ver schrikkelijke stank en rook van onver werkte afvalstoffen van synthetische lakken der Fa. Lindner, de tweede grote milieuverontreiniger, slaan neer in onze straten. Bij deze stank komt het irritante en ze nuwslopende geraas van een dag en nacht draaiende motor (compressor), zo erg, dat zelfs de honden er geen brood van lusten en 's nachts een jankconcert ten gehore geven, waardoor volwasse nen en kinderen niet kunnen slapen. Welke planoloog, zo vragen wij ons af, heeft het plan bedacht om dit fabrieks terrein te realiseren, dat bovendien nog zuidwestelijk van onze wijken is gelegen. Met de grotendeels zuidwestelijk waai ende winden is in het geheel geen reke ning gehouden. Op de volgende vragen, geachte leden van de raad zouden wij gaarne een antwoord vernemen. 1. Heeft Intertuft toen het overging op het p. o. c. procédé een aangepaste hin derwet vergunning aangevraagd en ver kregen. Zo ja, op welke gronden is die vergunning verleend? 2. Welke bepalingen zijn opgenomen in de voorlopige nieuwe hinderwetvergun ning? 3. Valt de aangekochte grond met hui zen aan de voor- overzijde van de fa briek ook onder het industrieterrein, aangezien de plannen voor een nieuwe fabriek op dit terrein reeds klaarliggen? 4. Welke hinderwetbepalingen zullen hiervoor gelden? 5. Mag Intertuft zijn afvalwater op de riolering lozen? 6. Welke hinderwetbepalingen gelden er voor lozing op het riool? 7. Wordt er kontrole op uitgeoefend? 8. Worden er monsters genomen, worden hiermede proeven gedaan? 9. Is het controleerbaar welke afvalstof fen uit de schoorsteen en in het milieu komen? 10. Zo niet, is de gemeente bereid en in staat het Rijksinstituut te Bilthoven voor onderzoek van de luchtvervuiling hierbij in te schakelen? 11. De Fa. Lindner gaat eveneens een geheel nieuwe fabriek bouwen. Welke hinderwetbepalingen zullen voor deze fabriek gelden? 12. Is de gemeente bereid meer open heid en informatie te geven over vesti ging van fabrieken, hinderwetvergun ningen en bepalingen, bestemmingsplan nen? 13. Zijn de geruchten waar dat de Che- mischefabriek Randstad zich ook op het industrieterrein zal vestigen? Leden van de raad, een stukje natuur en woongebied dreigt verloren te gaan door verkeerde planning en gebrek aan in zicht. Stankverwekkende en overlast veroor zakende Industrieën moeten daar geves tigd worden waar ze geen hinder ople veren voor hun omgeving. In Soest is dat reeds meermalen gebeurd. Nog is het niet te laat. Beide bovengenoemde indu strieën willen uitbreiden. Kunnen zij de overlast niet wegnemen of zijn zij niet bereid grote bedragen te investeren voor zuiveringsinstallaties, dan hopen en ver wachten wij dat u daaruit de te nemen konklusies trekt. Een ander alternatief is er ons inziens niet. Uw antwoord te gemoet ziende, het aktie commitee Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij-Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Ter herdenking van het feit dat hier te lande 100 jaar geleden de eerste rijks briefkaart verscheen, zal van 15 sep tember t. e. m. 16 oktober 1971- - en daar na zoveel langer als de voorraad strekt een bijzondere briefkaart ter waarde van 20 cent worden uitgegeven. De briefkaart is ontworpen door Jurri- aan Schrofer te Amsterdam. Op de lin kerzijde is het jaartal 1871, alsmede een verkleinde afbeelding van de in 1871 verschenen rijksbriefkaart opgenomen; op de rechterzijde komt het jaartal 1971 voor alsmede de waarde-aanduiding van 20 cent, welke wordt gevormd door het zich herhalende woord „Nederland". Voor het doctoraal examen medicijnen aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer Henk Leliefeld. Voor het candidaatsexamen slaagde aan dezelfde universiteit de heer Herman Leliefeld. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) AUTORIJSCHOOL 12 lesuren (incl. theorie) Laanstraat 20 - Tel. 4685 - Soest Leestraat 21 - Tel. 5085 - Baarn VOLKSWAGEN - DAF 44 tfn gerechtigd uw examen by te wonen )or moderne en klassieke verlichting Televisie en Radio ELECTRO TECHNISCH BUREAU ffstraat 55 - Soest - Telefoon 02155 - 2906 tdres: Woonplaats 'Wit vcKsntoo ^^imijbhlKmirmdtreUizondahcden Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak wel is geschreve hep daat as ik ut veur- mekaor zou kenne kriege, ik alle mirisë die un vureniging be sture of iets andurs waat daor op liek, zo om de paor jaor best wel op un laange rie zou wille zette en veur die die luu ming pet zou ofneme. Daat liek netuurlijk nie zo bar veul en lekkur goejekoop te weze, maor laote wullie effe eerluk weze, waat die minse veur de gemeenschaap doen is vaok on- betaolbaor en daan is zoon gebaor mes- schien wel ut beste op zun plaots. Netuurluk ken ik nie alle minse die der eige geroepe veule om un bestuursbaon- tje an te neme, maor un paor vaan die vriejers ken ik heul en hoogst pursoon- luk, en naor ming mening lijje die an vuenigingswaonzin. Zullie zien en wete haos niks aors meer as de vureniging waorvaan zullie in ut bestuur zitte. Der vrouw en kingders komme in de meeste gevaale paas op de tweede plaots, aal zien die vrouwe daat netuurluk nie zo, waant ok zullie hebbe vaok begrip veur de vriejetiedsbesteding vaan hullie echtgenoten. Daat is daan ok un bar gelukkuge biek- omstughied, waant aors konde wullie meteen wel un heule kwak vureniginge opdoeke, omdatter geen bestuursminse meer binne. Ut vaalt toch aan nie mee, maor daan wordt ut un onoplosbaor pre- bleem. Nie elleke bestuurder zaal zun leve laang lid vaan un zellufde vureniging blieve, aal binne der genog die zilvere en mes- schien wel gouwe juubelejums viere, maor die gevaalle komme steeds minder veur. En daat is ok eigeluk nie nodug. Aals der om de paor jaor un andere be- stuursgroep komp. daan wordt ut alle- maol veul gemakkelukker. Maor zover binne wullie nog laang nie en ik gloof daat ik mit redelukke zekurhied wel ken zeige daat wullie vaan zun leve daor ok nie zalle komme. Maor zo heul of en toe kompter nog wel is zoon echte bestuurder naor veure. Zoon maan die as ut waore gehore liek te weze om arruguns de baos ovur te kenne speule. Vaok kriege die minse nie de kaans om hullie aambiesies uut te leve in de een of aore vureniging. Maor aster noeng nie toevaallug zoon vur eniging om un nieuw bestuurslid zit te springe, daan blief zoon taaient as ut waore onontdekt, wordt vurgete, en de zaok gaot veurbie. Of ut zou der een motte weze die tenkoste vaan allus aach- tur de bestuurstaoful wil komme te zit te, waant daan vuraanderd allus, en as zoon vriejer un bietje bie de haand is, daan krieg hie ut wel veurmekaor ok. Maor naost die echte bestuurdurs binne der ok nog zaat minder op de veur- grongd kommende fegure, die deur geen enkele vureniging gemist kenne worre. Meestal vaan die warrekers aachter de scharreme waor geen mins waordering veur hep, omdaat geen mins weet waat veur dinge, soms vaan onschaatbaore waorde, die minse heulemaol belaange- loos verrichte, en allemaol in ut be- laang vaan hullie vureniging. Daorom hep ik vaan de week wel effe opgekeke toeng ik hoorde, daat der un vurenigingsbestuurder vaan un aore vurenigingsbestuurder un traap nao kreeg, die der, ak de zegsmaan mot glove, niet om loog. Prebeer je maor is effe veur te stelle daat ajje arruguns un heul kwakkie jao- re messchien wel daag en naacht bezug bin gewees om iets veuruut te brenge, en dajje der daan, om waat veur rede daan ok, mee ophouwd en dajje daan vaan de minse die je opvollege mot hore dajje der nie veul vaan terecht ge- braacht hep, en daat is daan nog maor heul zaachies uutedruk, daan mojje wel vaan heul goeije huuze weze om je daor nie ovur op te wingde. Ut maag daan zo weze. datter daan mes schien wel minse zalle weze die vinde daat ajje je eige der zo bar druk ovur maok ut waorschienluk wel arruguns op un bietje waorhied zaal berusten, maor daat hoef netuurluk heulemaol nie. As ut un idejaolist is gewees, en daor ken ik nie ovur oordele, daan ken ik ming heul best veurstelle daat die maan zun eige der wel druk om hep gemaokt. Ik schaat daat as ut ming gebeurd waas, daat ongs darrup te klein waas geweest. Ik waas ter meteen op ofgestaapt om is effe te vraoge hoe of die luu an die onzin komme, en as zullie der daan nie meteen un bar goed aantwoord op haad- de, daan konde zullie der wel us vaan luste. Maor jao, ut is allemaol aal weer ge beurd, de naorughied is an de weruld bekend gemaokt. Ik vraog ming noeng allenug nog of of daat noeng wel allemaol zo bar nodug mos gebeure. Ut liek noeng meer op trammelaant uutlokke, maor naor ming mening is daor geen mins mee gebaot. Op verschillende plaatsen in Soest komen regelmatig huizen leeg, die niet meer voor bewoning in aanmerking komen, daar zij afgebroken zullen worden voor uitbreidingsplannen en aanleg van nieu we wegen. Aan de Nieuweweg is onlangs opnieuw een woning leeg gekomen in verband met de komst van het cityplan, dat afgaande op deze ontruimingen en onttrekkingen aan het woningareaal, steeds naderbij komt, zonder dat eige- lijk iemand precies het naadje van de kous weet. Maar ook vóór de aanleg van de weg over de Eng komen de eerste woningen leeg te staan, die dan vandaag of mor gen ten prooi zullen vallen aan des slo pers hamer. Voor niet „ingewijden" moet het leeg staan van dergelijke fraaie wo ningen een doorn in het oog zijn, laat staan wanneer zij zouden weten dat de huizen op de nominatie staan om afge broken te wórden.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9