- en weekendrecreatie RECREATIETERREIN DRAKESJEIN RADIKALE OPRUIMING ARNOULD G. DIEPEVEEN BOUTIQUE Slechts 4 dagen 4- prijzen: 75,- 50,- f 25,- 10 Vooral voor de natuurliefhebbers nog unieke mogelijkheden Politiebureau 444 4 Teleï. Brandweer 3 3 3 3 Toch begint «1e dagrecreatie steeels meer te leven Verschillende andere mogelijkheden DINSDAG 20 JULI 1971 v*; V" r mtffftt *a*oów t«iwwjt*.t wmm&m ,W» $ft *KT 0 OE SAS? NO OE UTRECHTSE HEUVELRUG MMi* «M «OTR se. «nton. te- «sas #x Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 IN DE SCHADUW VAN DE OUDE KERK van die plaatsen mogen door particulie ren betreden worden en borden bij de verschillende ingangen geven wel aan wat wel of niet mag. De bossen rond Lage Vuursche en zelfs het Baarnse bos, dat ondanks zijn buur schap met het paleis toch niet zo'n ge weldige indruk op de bezoekers zal ma ken, en zeker de picknickplaats „Drake- stein" mogen we in deze rij niet ver geten. Vooral de picknickplaats „Drakenstein" gelegen aan de Zeven Lindenweg in Baarn, wanneer men de weg naar Hil versum volgt, geven de A.N.W.B.-borden Een bord vol met wat wel en niet mag. „camping" u de weg heel duidelijk aan, is een ideale gelegenheid voor dagrecrea tie. Een volledig omheind terrein met één auto-inrit en één uitrit en voldoende parkeergelegenheid met een fraai toilet gebouw en een royaal voorziene kiosk. Aan de zijkanten van het terrein kunnen weer ééndags bungalows worden opgezet en op verschillende plaatsen staan de bekende Heuvelrug-roete banken en ta fels. „Drakenstein" is vooral voor de automobilisten wat moeilijk bereikbaar, de wegen zijn wel aan wat egalisering toe, maar voor fietsers en bromfietsers zijn er geen problemen. Vooral voor balspelende kinderen (klim men en klauteren is wat moeilijker) is het terrein als het ware geschapen. Bij goed weer kan men een bezoek bren- ge aan het onvolprezen natuurbad, waar het bord „vol" nog nooit opgehan gen behoefde te worden, en als het op zaterdag regent, maar dat moet dan wel tussen 's morgen tien en 's middags vier uur zijn, de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan het Luchtmachtsmuseum op de vliegbasis Soesterberg, terwijl we de Kinderboerderij in het Soesterveen en het Nationaal Rusthuis voor paarden „De Paardenkamp" niet mogen vergeten. Soest heeft bij mooi weer de vakantie ganger en dan natuurlijk ook de dag jesmensen bijzonder veel mooie natuur te bieden. En mocht u dan toch nog iets anders willen, op het kantoor van de V.V.V., te genover het Gemeentehuis, bieden ze u keus genoeg. Zelfs „Tensen" heeft kant en klaar diverse oplossingen voor u. Een prachtig uitzicht over „De Vlasak kers", met aan de horizon de flats in Soest en de Amersfoortse toren en hoog bouw. Nadat een aantal jaren geleden door de overheid werd vastgesteld dat Soest en omliggende plaatsen voorbestemd waren om als opvangcentrum te gaan fungeren voor de naar frisse lucht snakkende „randstadbewoner", is er in de afgelo pen tijd wel het een en ander veranderd om die functie inderdaad naar behoren te kunnen waarmaken. Natuurlijk is niet iedereen onverdeeld gelukkig geweest met die maatregel en zeker de eigenaren en de eigenaresse van de in Soest nog bestaande campings De blokhut, De Berkenhof, Het Eekhoornnest en 'tNest hebben die maatregel als een regelrechte aanslag op hun al jaren be staande bedrijven gezien. Het verlenen van de benodigde vergun ning wordt ieder jaar opnieuw bezien, zodat investeringen steeds een grote gok blijven. Maar men kan niet anders, de gasten die als het ware op een wacht lijst staan voor een plaatsje, verlangen in 1971 nu eenmaal een behoorlijke aan- Voor de mensen die al jaren in Soest woonachtig zijn, maar ook voor hen die er pas wonen, heeft de natuur in de di recte en wat wijdere omgeving niet veel geheimen. De „Korte- en Lange Duinen", de Pijnenburger bossen en de „Paltz" zijn een open boek. Maar door de be moeienis van de Stichting „De Utrecht se Heuvelrug" werd het locale „open boek" als het ware een bekend en veel geroemd „natuurreservaat" op nationaal niveau. Er werden parkeerterreinen aangelegd, een eerste vereiste wanneer men tegen woordig nog iets wil realiseren waar mensen mee gemoeid zijn, banken en tafels geplaatst, terwijl toiletgebouwen en een op sommige plaatsen goed voor ziene kiosk het geheel compleet maak- gepaste accomodatie en zijn,, tot op zeke re hoogte wel bereid om te improviseren, maar hebben gewoon recht op behoor lijke voorzieningen, waar zij dan ook graag voor betalen. Tot voor enkele jaren bezat Soest een gemeentelijke camping aan de Soester- bergsestraat ter hoogte van de spoor wegovergang bij het station Soestduinen, die vooral bij Amsterdammers, Rotter- damers en Utrechters grote be langstelling en bekendheid genoot. Maar na het afkondigen van de dagrecreatie bestemming stond 't lot van de gemeen telijke camping als eerste direct vast. Onmiddelijke verdwijning was niet mo gelijk en door het niet meer toelaten van nieuwe gasten hoopte men binnen enkele jaren het aantal vaste klanten dusdanig snel te zien slinken, dat de camping zich als het ware zelf zou op heffen. Maar de vaste klanten bleven niet weg. Hun in de omgeving geplaatste zomer huisjes worden aan het begin van de zomer weer opgezet en dienen tijdens de vakantie periode als zomer-residentie voor een maar heel langzaam minder ende groep. Al blijft het in dit geval natuurlijk slechts een kwestie van tijd. Met de particuliere bedrijven ligt dat natuurlijk heel anders. Wanneer er geen vergunning meer wordt afgegeven is het gebeurd, maar de campingbazen zullen het er in dat geval beslist niet bij laten zitten en weten zich gesteund door de vele honderden gasten die jaarlijks naar Soest komen om van hun welverdiende vakantie te genieten. Natuurlijk trekken de oude tanks en an dere voertuigen veel belangstelling van de jeugd. ten. Een van de eerste picknickplaatsen die in Soest werden gerealiseerd was op het terrein aan de Foekenlaan „Soesterdui- nen", al jarenlang een bekende trek pleister in de provincie en vooral op zomerse dagen het „Zandvoort" van Soest. Een enorme vlakte redelijk schoon zand, omzoomd door vrijelijk toegankelijke bossen, met in de directe nabijheid ver schillende horecabedrijven, o.a. Hotel v.d. Brink en „De Soesterduinen" aan de Soesterbergsestraat. Een niet aangeduide mogelijkheid, maar daarom niet minder aantrekkelijk, zijn de Korte Duinen", die zich uitstrekken vanaf het restaurant van diezelfde naam aan de Birkstraat tot aan de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort en wel als de achtertuin van het ziekenhuis „Zonne gloren" gezien mogen worden. Iets meer in de richting van het vlieg veld, na het passeren van de niet meer weg te denken kiosk van de heer Van Oven, komen we aan weerszijden van de Van Weerden Poelmanweg de picknick plaats ,,'t Soester Hoogt" tegen. Aan de linkerzijde, komend van Soest, weer de onafscheidelijke houten banken en tafels, met redelijke gelegenheid voor het opzet ten van tenten e.d. voor uiteraard een dagje, al mag u er de volgende dag na tuurlijk weer terug komen. Aan die lin kerzijde vormt alleen het goed verzorgde toilet de „verdere" voorzieningen. De rechterzijde, de toegangsweg naar het vliegveld, de voormalige oude weg naar Utrecht, hoort bij dezelfde picknick- plaats, met dezelfde tafels en banken, maar bezit géén toiletgebouw, wat overi gens wordt gecompenseerd'door het be kende theehuis bovenop de „bult" met eigen parkeergelegenheid, die vanaf de picknickplaats te bereiken is. Een mini-toeristische trekpleister zou de uitkijktoren kunnen vormen, ware het niet dat de in de loop der jaren volledig uitgegroeide omringende bossen het uit zicht in alle aangegeven windrichtingen onmogelijk maakt. Alleen in de herfst, wanneer de loofbomen hun bladeren hebben verloren, is er tussen de naald bomen door nog wel een glimp van de flats op de Eng en een gedeelte van Amersfoort te zien. Gaan we nog verder richting Soester berg, dan krijgen we nog voor de Amersfoortsestraatweg bereikt wordt, het maar bij weinig mensen bekende militair oefenterrein „De Vlasakkers", dat tijdens de weekeinden van zonsop gang tot zonsondergang voor het publiek is opengesteld. Naast verschillende mogelijkheden voor fraaie wandeltochten is er op de van verkeer vrije wegen een prachtige gele genheid voor rolschaatsen e.d., terwijl er volop plaats is voor het neerzetten van linnen bungalows e.d., natuurlijk weer voor één dag. Op het terrein is geen enkele accomo datie ten behoeve van de recreatie, al vormen de nog aanwezige oude leger voertuigen op verschillende punten in de door de hoogspanningsmasten ont sierde natuur zeker voor de jeugd een menige Soester familie de aan natuur schoon rijke weg naar „Aart Jansen", aan de andere zijde van de Leusderhei, wel weten te vinden. Een trekpleister voor de Leusderhei vormt het parachute springen, dat regelmatig op zaterdag- en aantrekking. Jammer is het, dat het ter rein vanaf de Van Weerden Poelmanweg niet is aangegeven, zodat onbekenden het terrein maar heel moeilijk kunnen vin den. Dit zelfde terrein is voor voetgan gers ook bereikbaar vanaf de Amers foortsestraatweg via de ingang nabij „KiNaBu". Wanneer we de Amersfoortsestraatweg oversteken, bereiken we het nationaal bekende militair oefenterrein de „Leus derhei", dat eveneens tijdens de week ends betreden mag worden, waar echter geen voorzieningen getroffen zijn, al zal zondagmiddagen plaats vindt aan deze zijde van de hei. Wanneer er inderdaad gesprongen wordt, dan is op het terrein een rijdende snackbar aanwezig. Dit kan geen volledige opsomming zijn van de natuur-mogelijkheden in en rond Soest. Daar zitten we, in vergelijking met andere plaatsen nog „lekker" dik in. Veel

Soester Courant | 1971 | | pagina 3