Officiële Mededelingen Landelijk Gebied iÉpÊ E.B.V.5ETTEN BOBBY FISCHER „STAD VAN MORGEN" VAN 0TT0 PRINSEN KUNSTSCHATTEN VAN DE GEMEENTE SOEST Ruimtelijke Ordening Ruimtelijke Ordening Ruimtelijke ordening DOLFINARIUM VTB NV WIL LATEN ZIEN DAT HIJ DE BESTE IS Even gezellig relaxen Geen „martelaren" tijdens de bouwvakantie Eigen huis inzet van anderhalfjaar opoffering van vrije tijd Van den IBrinh Wegenwet Hinderwet Bestemmingsplannen Koopt u een bromfiets l L M van Hal-Zonderop S.E.C. honkbal ten onder tegen Alc. Victrix Zingende dolfijnen in het Dolfinarium Harderwijk VRIJDAG 23 juli 1971 LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58, Soest. Telef. 02155-4332 dat wij dit schrijven is het al 6-0 en ziet het er naar uit, dat Fischer zijn ver maarde tegenstander ook in de zesde partij zal willen vermorzelen. Aan de voorbereiding en de kwaliteiten van Larsen ligt het niet. Fischer is al leen bezig zijn geweldige kwaliteiten te tonen. Dit najaar komt hij tegen de win naar van de match tussen Petrosian en Korchnoi. Daarbij leeft in de schaak wereld de stille hoop, dat hij Petrosian zal ontmoeten, want deze Rus is juist in tweekampen op zijn sterkst. Hij wordt beschouwd als de grootmeester met de sterkste verdediging. Met een jobs-ge- duld kan hij blijven afwachten tot zijn tegestander het risico van een aanval wil nemen. Fischer heeft al enkele keren van Petrosian verloren omdat hij zijn geduld kwijtraakte. Spasski - Fischer Een match tussen Spasski en Fischer gaat men steeds meer verwachten. Dat klapstuk om de wereldtitel kan een strijd worden tussen de ongelooflijke kennis van Fischer en de briljante ideeën van de wereld kampioen. Als Fischer wint zou hij de eerste niet-Russische wereld kampioen zijn sinds onze dr. Max Euwe in 1936 de wereldtitel won. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de Volkstuinver. „Ons Buiten", p.a. Ru benslaan 158, Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmings plan „Landelijk Gebied", ten behoeve van het bouwen van 49 tuinhuisjes, op het perceel, gelegen aan de Maatweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nrs. 4005, 4006. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurendende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 23 juli 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer W. D. van de Heuvel, Oude Grachtje 3, Soest en de heer H. G. Hil- horst, Lange Brinkweg 68, Soest op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te ver lenen van de bepalingen van het bestem mingsplan regelende de bestemming in hoofdzaak van de gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn. JS JkCELSE JUWELIE» HOBLOGER ALjaSaè S0ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Utrecht-Amersfoort, ten behoeve van de bouw van een bungalow en een dubbele woning, op het perceel, gelegen aan de Lange Brinkwag, kadastraat bekend ge meente Soest, scetie A, nrs. 2008, 3687 en 3688. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 23 juli 1971. De burgemeester van Soest brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- nining ter openbare kennis, dat met in gang van 26 juli 1971 gedurende één maand ter gemeentesecretarie afd. al gemene zaken, stadsontwikkeling en on derwijs, geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn besluit van 17 juni 1970, afdeling I, nummer 9597, vastgestelde en bij be sluit van gedeputeerde staten van 2 juli 1971, afdeling 5, nummer 2175'70RO/1255 gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „Klaarwater", regelende de bestem ming voor gronden, gelegen tussen de Koningsweg, de Vrijheidsweg, de Beu kenlaan en de Dalweg in de gemeente Soest. Gedurende voornoemde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij H. M. de Koningin beroep instellen tegen de gedeeltelijke goedkeuring van dit plan. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van de goedkeuring aan een gedeelte van het plan. Soest, 23 juli 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan R. J. Lafeber, Luit. Koppenlaan 8 te Soesterberg, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde in art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling te verlenen van de be palingen van het bestemmingsplan, rege lende in hoofdzaak de bestemming van de gronden, gelegen ten zuiden van de HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6C41 HDVEL RE51RURRHV BHH CDUI1VER Bet Amerikaanse schaakfenomeen Bobby Fischer veegt de vloe, aan met al a«n egens an ers op zjjn weg naar het wereldkampioenschap schaken. Dat gaat op een manier die uniek ls in de schaakgeschiedenis, die geschiedenis is al eeuwen oud. H\j is heel hard bezig zich een bijzondere positie te verwerven tussen de supergrootmeesters. AWlTALAAN I "EAARN 0215^1915. spoorlijn Utrecht-Amersfoort, ten behoe ve van de bouw van een garage annex berging op het perceel, gelegen aan de Luit. Koppenlaan 8, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2228. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van 2 we ken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 23 juli 1971. Voor vader een stevige pils, moeder een kopje thee en voor Mare en Elles een flesje met een rietje, op het gezellige terras, ja, zo even in een rustige omge ving genieten, even op verhaal komen, bij Van den Brink aan de Soesterbergsestraat kan dat nog, en er is altijd wel een plaatsje voor fiets, brommer of de auto. „Als we nu al kijken naar wat we in een paar weken, inclusief de bouwvak vakantie hebben klaargekregen, dan zijn we toch wel een beetje trots". De heer P. G. Smit, de bouwvakker van het ge zelschap en zijn gehouwde broer J. H. Smit, automonteur, hebben inderdaad ook wel redenen om trots te zijn. Al ger uime tijd zochten zij naar iets passends om geschikt te maken voor dubbele bewoning en dat vonden zij in het kleines woninkje aan de Steenhoff- saraat op het voorterrein van de Gemar, voorheen Constructiebedrijf Van Heng- stum. „Het misschien wel honderd jaar oude huisje was al geschikt voor dubbele be woning, maar mocht beslist de naam woning niet dragen. Niet dat het volledig was uitgewoond, maar de constructie deugde voor een moderne woning hele maal niet. Een halfsteens muur is nu eenmaal in deze tijd niet meer mogelijk". De woning moest echter niet alleen op geknapt worden, maar wanneer men er comfortabel in wilde huizen, dan moest er ook vergroot worden en dat is dan ook gebeurd. Van de kleine woning met een kleine zolder is in korte tijd een woning gemaakt met verdieping en zol der. Het dak is omhoog gebracht en met alle macht werkt men aan de construc tie die de verdieping gaat torsen. „We begonnen er aan met z'n tweëen, maar de hele familie is ons komen hel pen, iedereen heeft er gijn in". Maar niet alleen de familie werkt mee, ook van de gemeente hebben de gebroeders heel veel medewerking gekregen. Als eerste wordt het gedeelte van de gehuwde broer in orde gemaakt, die overigens al enige tijd in het huis woont, al moet er wel wat geïmproviseerd worden. Daarna komt het andere deel aan de beurt, waarna de gemaakte trouwplannen ten uitvoer worden ge bracht. Er hoeft voorlopig nog niemand van „buiten" aan te pas te komen. Ze zijn in staat alles in eigen beheer uit te voeren. „Wanneer de garages er staan en de tuinen zijn aangelegd, dan vieren we feest". Maar dat duurt volgens de planning en afhankelijk van de finan ciën in elk geval nog tot Kerstmis 1972, maar het resultaat zal dat zeker waard zijn. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 Soesf Telefoon 02155-2706 Bij onf bent U uit en toch thuli l Ruime parkeergelegenheid Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij, conform het bepaalde in art. 12, lid 2, van de Wegenwet, ter openbare kennis, dat het college van ge deputeerde staten recentelijk hebben goedgekeurd een besluit van de raad dezer gemeente van 22 april 1971, waar bij de spoorwegovergangen in de Hooi- weg en Maatweg (beiden spoorlijn A- mersfoort - Amsterdam) aan het open baar verkeer zijn onttrokken. Het genoemde raadsbesluit ligt vanaf heden 14 dagen ter gemenetseeretarie, afd. algemene zaken c.a., voor een ieder ter inzage. Soest, 23 juli 1971. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in art. 9, lid 3, der hinderwet, ter alge mene kennis, dat ter gemeentesecretarie, 4e afd. van de gemeente Zeist ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer J. H. Hogeboom, Paduaweg 14 te Den Dolder, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting, be stemd tot het bewaren van mest en meststoffen annex varkensmesterij, als mede van een inrichting bestemd tot het bewaren van propaangas in een bo vengrondse tank met een inhoud van 2.500 liter, een en ander op het perceel, plaatselijk gemerkt Paduaweg 14 te Den Dolder, kadastraal bekend gemeente Zeist, sectie A, nummer 2553. Gedurende 10 dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen van deze ver gunning in te brengen bij het gemeente bestuur van Zeist. Bovendien zal op 9 augustus 1971, des middags 17.00 uur, in het gemeentehuis te Zeist een openbare zitting worden ge houden, alwaar mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie te Zeist kennis nemen van de terzake inge komen stukken. De aandacht van belanghebbende wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ningen degene, die In persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede tot beroep is ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in de gemeente Zeist of Soest. Soest, 23 juli 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat door de raad van de gemeen te Soest bij zijn besluit van 15 juli 1971, afdeling I, nummer 678 is verklaard, dat bestemmingsplannen worden voorbereid, c.q. herzien voor de gebieden, welke op de bij het betreffende besluit behorende kaart in groen zijn aangegeven. Tevens heeft de raad bepaald: 1. dat het verboden is binnen de hier voor bedoelde gebieden zonder of in af wijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aan- legvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoe ren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen; bodem verlagen of afgra ven; ophogen; egaliseren; scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van we gen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakte verhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebou wen en woningen: het opslaan, depo neren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk ge bruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of in richten van opslag-, stort- of bergplaat sen, behoudens voorzover een en ander noodzakelijk is; In verband met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschappe lijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbedrijf, en een en ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik ont trokken voorwerpen, stoffen of produk ten; of voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijd stip van inwerkingtreding van dit be sluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwprodukten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebou wen en woningen: het opslaan of depo neren buiten de gebouwen van en of meer aan hun gebruik onttrokken ma chines, voer-, vaar- of vliegtuigen, als mede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van op slagplaatsen daarvoor; van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, danwel het aanleg gen of inrichten van opslagplaatsen daar voor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, vliegvelden en landingsplaatsen, kam peer- en caravanterreinen, dagcampingi, wedstrijd- of speelterreinen, banen, lig- of speelstranden, lig- of speelwei den, zwemgelegenheden en bad- «a speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, in stallaties of apparatuur, met uitzonde ring van erfscheidingen met een maxi male hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voor zieningen met uitzondering van eenvou dige voorzieningen als een bank, afval bak of wegwijzer; onder leidingen, con structies, installaties en apparatuur wor den niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instand houding van de landschappelijke of na tuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, danwel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten be hoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken- voer- of vaartuigen, arken, caravans en living vans voorzover deze niet als bouwwer ken zijn aan te merken, alsook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aan brengen of aanleggen van oeverbeschoei ingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge heb ben; i. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van ver zorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrek king tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwonder- nemingen, die als zodanig bij het Bos- schap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingstreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden wor den aangemerkt; II. dat de hiervoren genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daar van, hetzij direct, hetzij indirect te ver wachten gevolgen, schade wordt toege bracht aan de landschappelijke, natuur wetenschappelijke of cultuur-historische waarde van de gebieden, waardoor dit voorbereidingsbesluit van kracht is. Het genoemde besluit met de daarbij be horende tekening ligt ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, stadsont wikkeling en onderwijs, geopend op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur, voor ««n ieder ter inzage. Soest, 23 juli 1971. Met grote voorsprong won Fischer om te beginnen het interzonale toernooi vorig jaar. In dat toernooi komen de schakers die zich via zonetoernooien over de hele wereld hebben geplaatst. Na dat toer nooi volgen de matches tussen de kandi daten die in tweekampen uitmaken wie van hen de huidige wereldkampioen de Rus Boris Spasski zal mogen uitdagen. Die kandidaten zijn, acht in getal: de zes hoogstgeplaatsten uit het interzonale toernooi plus oud-wereldkampioen Tigran Petrosian, drie jaar geleden onttroond door Spasski, en Viktor Korchnoi als verliezer van de vorige kandidaten-fina le. Toontje lager Fischer kreeg de Russische concertpianist en schaakgrootmeester Mark Taimanow als eerste tegenstander in de kandidaten- matschs. De Rus werd uitgevloerd met 6-0. Deze kandidatenmatches gaan over tien partijen en als dan de stand 5-5 is wordt doorgespeeld tot één van de grootmeesters een partij wint. Dat op dit zeer hoge schaakniveau de ene super-grootmeester de andere zes keer achtereen verslaat is al uniek. „Dat zal niet gebeuren met Larsen", meende men algemeen. Larsen is een Deen, die van hetzelfde kaliber werd geacht als wereldkampioen Spasski, Fischer, Korch noi en Petrosian. Faam verbleekt Men meende voor de aanvang van de match tussen Larsen en Fischer, dat deze twee westelijke super-schakers elkaar weinig zouden toegeven. Maar zie: ook Larsen is door de 29-jarige Amerikaan volledig weggespeeld. Op het moment Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij: Fiilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 SEC heeft zijn naam als kampioenendo- der afgelopen weekend niet waar kun nen maken. Al in de le inning kon Alcmaria Victrix 3x scoren door 1x4 wijd, 2 honkslagen en 2 fouten. SEC kon in de le inning nog niet tot scoren komen en zelfs niet op de honken door goed gooien van de pitcher van de tegenpartij. In de 2e inning wist het veld van SEC snel 3 mensen uit te maken en aanslag wisten K. van Leeuwen en H. Prior ie der een 2-honkslag neer te leggen maar zij konden niet tot scoren komen door goed veldwerk van de tegenpatij. De 3e inning begon weer goed voor SEC, door binnen 5 min. 3 man uit te maken. Aan slag kwam T. Scheschy al snel op het le honk door een honkslag. Hij wist het 2e honk te stelen en werd door J. Hurley op 3 geslagen. De volgende slag man ging uit, maar G. Wagner wist de bal zo te plaatsen dat Scheschy kon scoren: 3-1 voor Alc. Victrix. In de 4e inning zat het veld van SEC weer potdicht maar er kon niet gescoord worden. De 5e inning kon Alc. Victrix 2x sco ren door een home-run met een honk bezet van M. Daniël. De slagploeg van SEC gaf meteen ant woord op deze Home-run en kon lx scoren. Dit punt kwam tot stand doordat R. La Rose, die op het le honk stond, op een 2-honkslag van 'G. Wagner door liep naar de thuisplaat: 5-2 voor Alc. Victrix. In de 6e, 7e en 8e Inning wisten de 2 teams te voorkomen dat er werd ge scoord. De stand bleef dan ook 5-2. In de 9e inning kon Alc. Victrix nog 3x scoren door 2 fouten en 1-honkslag. SEC kon in de laatste slagbeurt nog lx scoren, maar dit was niet genoeg om Alc. Victrix van een 8-3 overwinning af te houden. Werpersresultaten: Hurley (SEC): 4-2-8. Ridder (Alc.) 2-2-8. Het SEC-veld maakte ,6 fouten en het veld van de tegenpartij 5. De beste slagman van SEC was Hurley (666) en van Alc. Victrix M. Daniël. Het tweede team speelde zaterdagmid- dag op een moeilijk bespeelbaar gravel- j veld een ongelukkige partij honkbal. Het veld maakte veel nonchalante fou ten en tevens was de tegenpartij aan slag zo goed op dreef, dat SEC geen antwoord wist te geven en de wedstrijd volkomen terecht met 17-3 verloor. Progamma a. s. weekend: zaterdag 16.00 uur: SEC 2 - FAK 2. Zondag 14.30 uur: SEC 1 - Herons. F"'n het grootste overdekte Dolfijnen"! 1 stadion ter wereld met 2.500 zit- j plèatsen ziet u oen unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 -11.30 -13.00 -14.30-16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. ONDERWATERPANORAMA I niet de grootste aquarium glaswand ter wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van de zeezoogdieren. I ROSARIUM IVainingsbassiO voor zeeleeuwen j 5 demonstraties per dag. 2

Soester Courant | 1971 | | pagina 9