J HM HENHUIS OM GELD VERLEGEN? 10x10 X ■r- A6DPERSON IG SERVICE E ASSISTENTE itratieve kracht ht itratieve kracht VERKOOPSTER ZOMERZON IN WINTERTIJD! D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM DE RUSSEN MAKEN ZICH ONGERUST van HUISSTEDEN Dodelijk verkeersongeval in Soesterberg SOESTERBERG om Dreesmann srsfoort N.V. erij te Baarn Hoofdagent H. J. Breeschoten nam afscheid of familiedrukwerk: T - v. Weedestr. 29A reisagenten Zingende dolfijnen in het Dqlfjnarium Harderwijk S.E.C.-jeugd zeer enthou siast terug uit K.N.V.B.- kamp Ouddorp BEVEROL SNEERSTATION gametuwtijdmee -ganaardenmb! uissteden Auto over de kop Frans padvinders helpen personeel plantsoenen dienst Auto nam bocht te groot Krabbels van Knelis Inbraak bij Howson Continental Vechtpartij met onbekende dader Politiebureau 4444 Dinsdag 3 augustus 1971 Veenbesstraat 462 - Soest keren rkopen die hun iden. want hebt U ;emist. ir per week of méér beschikbaar hebt en een RUIME kantoorervaring bezit, komt U dan eens langs of belt U ons op onder nr. (02155) 6 2 6 7 om vrijblijvend te worden ingelicht over de vele mogelijkheden, die er voor U zijn. I9t informatrice r dit gevarieerde en woordelijke werk denken een jongedame van 9 jaar op MMS- of \-niveau, met goede ;tuele eigenschappen en lelijke kennis van de ne talen. idelinge of schriftelijke aties te richten aan de g Personeelszaken, tsestraat 25 te Amersfoort, m 03490-13644. DREESMANN Amersfoort opleiding en enige kantoor- >nst voor deze funktie. ter M 57 bur. Soester Crt. srotestants-christelijk ichtenberg"-Amersfoort administratie, im leeftijd 21 jaar. {diploma boekhouden en ploma vereist. dministratie. rsoneelszaken. tot 20 jaar, in bezit van lo/Mavo- en type-diploma. /isselende kantoorwerkzaam- avo-diploma gewenst, ploma vereist. sn aan de economisch direc- 60, Amersfoort. d. Gordijnstoffen iende vakkennis beschikken '.e kliënten op een prettige z. kleur en kwaliteit, rkzaamheden, zoals afknip- itoffen, moet zij bereid zijn {tijden mag zij de overige ?n. )elt, U dan even: ■SOEST-TEL. 478B I Zaterdag j.1. werd de hoofdagent van poli- I tie van Soest, de heer H. J. Breeschoten I 60 jaar, hetgeen betekende ,dat hij het I Soester politiekorps met pensioen moet verlaten. Vrijdagmiddag werd hem en zijn familie een afscheidsreceptie aangeboden, welke plaats vond in de brandweerkazerne. Bijna het gehele politiekorps was aan wezig toen de heer Breeschoten, verge zeld van zijn echtgenote, zoon en schoon dochter, door de commissie van ont- I vangst werd binnengeleid. De hoofdinspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer presenteerde het korps aan de burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck, die zich als hoofd van politie het eerst tot de heer Breeschoten richtte. Morgen 31 juli bent u jarig, dan viert u uw zestigste verjaardag, en gaat u met pensioen. Er wordt afscheid geno men van het werk, dat u lief was en waarvoor u destijds heeft gekozen. U is in Soest begonnen en u eindigt uw loop baan in Soest. Het verheugt mij dat ik afscheid van u mag nemen. U hebt al tijd dienst gedaan bij de geüniformeerde dienst en later bij de verhoordienst. Men moet bij de politie op tijd weten te han delen. Dat ondervond u ln 1946 toen u bij het achterhalen van een inbreker, door uw arm werd geschoten, maar de inbreker werd toch ingerekend door u. U was een aktief lid van de Soester Politie^ Sport Vererdgin^rwanr-~eeTr ka meraadschappelijke sfeer heerst. U gaat als een gezond man ons verlaten en u blijft in Soest wonen. Tot mevrouw Breeschoten zei de burge meester, dat zij haar man nu meer thuis heeft en hij niet meer op tijd zal wer ken. Breeschoten, aldus de burgemeester, lk dank u voor alles wat u voor het Soester politiekorps hebt verricht. Ik wens u nog een lange tijd om van uw pensioen te genieten .Het maakt uw leven gemak kelijker, misschien ook wel iets moei lijker, maar mijn laatste wens is, dat het u, en uw vrouw en uw kinderen goed mag gaan. Volgens hoofdinspecteur H. G. Scholt meijer kan men aan de belangstelling van de zijde van het korps merken wel ke sympathie Breeschoten in het politie korps genoot. De korpschef haalde oude herinneringen op uit de oorlog en de be vrijding. Wij hebben het publiek moeten leiden en in de tegenwoordige tijd moe ten wij er ons bij aanpassen. Volgens de burgemeester is ons korps (49 man) te klein, maar ik kan u de ver heugende mededeling doen, dat juist he denmorgen bericht uit Den Haag is bin nengekomen, dat met ingang van janu ari 1972 het korps zal worden uitgebreid en dat het dan zal bestaan uit 61 man. "Wij hebben momenteel zes brigadiers, maar dat aantal zal tot negen worden opgevoerd. Er is rekening gehouden met de geweldige groei van Soest. Breeschoten wij zijn u dankbaar voor uw collegialiteit. Wij hebben uw echtgenote ingeschakeld voor een eventueel passend geschenk en dat bestaat uit een bank- chroef voor uw bobby. Het dienstbre- vet dat u hebt ingeleverd krijgt u als herinnering terug, maar nu vastgehecht op een eiken schildje. Namens het korps wens ik u nog vele goede jaren toe. De heer R. ten Hove, sprekende namens de Soester Politie Sport Vereniging, zei, ciat wij afscheid nemen van iemand die een trouw lid is geweest van onze SPSV. Harry je hebt deelgenomen aan de 4- daagse en op het toneel was je met je vrouw een van onze beste krachten. Ten Hove haalde nog verschillende anec- dotes op, waarvan de meeste korpsleden niets afwisten. Breeschoten- ik ben blij dat. je de SPSV trouw wilt. blijven en ik weet. dat, we altijd een beroep op je kunnen doen. Als geschenk mag ik je enig luingereedsehap aanbieden, met de wens, dat je alles mag gebruiken in goede gezondheid. De heer C. J. Onvlee, voorzitter van de afd. Soest van de Ned. Politiebond, waarvan de heer Breeschoten secretaris- penningmeester was, dankte Breeschoten voor hetgeen hij voor de afd. heeft ge daan. Je was een goed bestuurder en een goed kameraad. Wij bieden u een enve loppe met inhoud aan, waarvoor u iets voor uw hobby kunt kopen. Wij wensen u het allerbeste en nog vele gelukkige jaren toe. I De laatste spreker was de heer W. Mast I van de gemeentepolitie te Leeuwarden, I die voor dit afscheid speciaal was over- I gekomen met zijn echtgenote. Ongeveer I 26 jaar geleden ontmoette ik Breescho- I ten bij de opleiding voor politieman en I wij hebben een moeilijke tijd gehad. I Wij verloren elkaar uit. het oog tot on I geveer één jaar geleden, toen ik een I brief van Breeschoten ontving, toen bij sni.in naam gelezen had in een courant, waarin stond dat ik mijn 25-jarig jubi leum had gevierd. Breeschoten was een beste kameraad en ik stel het op prijs dat ik dit afscheid mag meemaken. Nadat hoofdagent Breeschoten dank woorden had gesproken tot de burge meester, de hoofdinspecteur, de heer Ten Hove en de heer Onvlee, namen zeer velen, w.o. oud-collega's en velen uit de burgerij afscheid van de heer Breescho ten. De eerste winterprogramma's zyn uit. Wy vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties zoals Airtour/Nespanda, Fit, Euroteurs, Railtour, Centouri enz. enz. GRATIS programma's verkrijgbaar A.N.V.R Steenhoffstraat 9a, tel. 5671 en 6571. Geopend: Maandag t.m. vrijdag 9-17 uur Zaterdag 9-12 uur !""ln het grootste overdekte Dolfijnen 1 I stadion ter wereld met 2.500 zit- j plaatsen ziet u een unieke show j van zeeleeuwen en dolfijnen in één J programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00-14.30-16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. j J ONDERWATERPANORAMA J I met de grootste aquarium glaswand ter wereld: 21 meterlang en bijna 3 meter hoog. J EXPOSITIE WALVIS AC HTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van I de zeezoogdieren. 1 ROBARIUM S 5 demonstraties per dag. Het nieuwe K.N.V.B.-kamp in Ouddorp werd afgelopen week bezocht door de SEC-jeugd met een groep van 39 spelers van 12-15 jaar en de leiders B. G. Dek ker, H. A. W. Luschen, B. Burgman en J. P. C. Veldhuizen. Een experiment van SEC, dat drie achtereenvolgende jaren te gast was in het kamp Hoek van Hol land. De SEC-jeugd keerde echter zaterdag morgen na een week vol gebeurtenissen vol enthousiasme terug uit dit nieuwe K.N.V.B.-kamp, dat zo gunstig is gele gen aan de zee. De SEC-groep in Oud dorp was de grootste, want na de 43 SEC-leden volgde Olympia uit Gouda met 25 leden en Surhuisterveen uit Friesland met 24 leden. De SEC-groep arriveerde maandagmor gen in het kamp met stralend weer en reeds 's middags kon het totale gezel schap van het kamp Ouddorp, t. w. 180 man, naar zee voor de traditionele wed- Klaar terwijl u wacht Geen langdurige wachttyd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 loop naar zee, waarin SEC, in tegen stelling tot andere jaren, ditmaal niet zo succesvol was. Geen prijzen in deze sportgebeurtenis. Na de stralende eerste dag volgde een minder goede dag op dinsdag, waarbij het eerste gedeelte van het voetbalpro- gamma werd afgewerkt. Veel succes voor SEC, dat met 2 teams in de leeftijd van 12-13 en met 1 team in de leeftijd van 14-15 jaar deelnam. In de groep 12-13 jaar speelde SEC met 2 teams in dezelfde groep en was de top per de strijd tussen SEC 1 en SEC 2, welke na veel spanning door SEC 1 met 2-0 wrd gwonnen. SEC 2 moest het hierna doen afweten tegen Olympia 1, zorgde echter voor een grote verrassing door de sterke ploeg van TAVV uit Ter Aar op 1-1 te houden zulks ten voordele van SEC 1 dat nog won van Olympia 2 en gelijkspeelde te gen Surhuisterveen. SEC 1 werd op de daaropvolgende voet baldag fraai eerste door zowel van TAW als Olympia 1 te winnen. Een eerste prijs in dit sterke voetbalge zelschap, waarbij vijfmaal strijd moest worden geleverd. Vooral de beslissende wedstrijd tegen Olympia was zeer goed en door Jos van Rouwendaal en de weer uit Amerika teruggekeerde Wim Holle man won SEC met 3-0 en de eerste prijs. Het 2e team van 12-13 jaar moest met een bescheiden plaats genoegen nemen doch zorgde voor goed voetbal. De jeugd van 14-15 jaar begon met een monsterzege op het Delftse SEP, dat met 7-0 in de pan werd gehakt. Spijtig ech ter verloor de ploeg de 2e wedstrijd van CITO uit Oss met 2-0 ondanks veel be ter spel. Na deze nederlaag verloor de ploeg niet meer en speelde 0-0 tegen Nijnrodes uit Breukelen en won vervol gens met 6-0 van Schiebroek. Veel spanning in de strijd om de 2e plaats tegen Surhuisterveen, waarbij SEC door een zege tweede zou worden. Ondanks kansen van Evert Hooijer en Paul Wildenburg werd er niet gescoord Officieel heeft het Kremlin niet gerea geerd op Nixons voorgenomen reis naar Peking. Misschien is dit een beetje vreemd want toen de Amerikaanse pre sident naar Roemenië vloog werd dit nauwelijks verholen als een onvriende lijke daad geschetst. Immers: Nixon gaf daar een schouderklopje aan de enige in het Sowjetblok die nogal eens dwars durft te liggen. Maar nu: geen woord. Alleen een artikel in de Prawda, gete kend door de niet bestaande Igor Alek- sandrow, wat betekent dat de hoogste leiding spreekt maar niet officieel wil doen. Aleksandrow konstateert dat het kan vriezen en dooien: alle kontakten die spanningen in de wereld verminde ren moeten toegejuicht worden, maar China en Amerika zouden getuigen van gering werkelijkheidsbesef als ze zouden proberen samen de Sowjet-Unie en haar bondgenoten onder druk te zetten. Arg waan is er dus wel in het Kremlin. En terecht. Want Nixon mag het dan moeilijk hebben met zijn verklaringen aan Formosa dat er natuurlijk niets aan de oude verplichtingen verandert en de V.S. maken de indruk dat ze eigenlijk door de knieën zijn gegaan door eindelijk de realiteit van Mao's rijk te aanvaarden, maar omgekeerd is het niet anders. Tsjoe-en-lai, de minister-president, heeft al enige malen moeten verzekeren dat Peking bijvoorbeeld zeker niet Noord- Vietnam in de steek zal laten, waar men ook argwanend de ontwikkelingen be schouwt. Belangrijker echter is dat Chi na wel degelijk ook een koncessie heef t gedaan door Nixon uit te nodigen. Daarmee verloochenen ze toch in zekere zin hun zuivere leer van strijd tegen het imperialisme: ze halen het kopstuk van de „grote volksvijand nummer één" in huis. En ze praten met hem terwijl ze toch altijd beweren de grote revolutio nairen te zijn die doen en niet praten. De voorzichtigheid waarmee radio Pe king ook de Chinezen geleidelijk aan heeft voorgelicht toont al aan hoezeer ook daar een zwenking interne ideolo gische problemen veroorzaakt. En waar om brengt China een dergeliik offer aan de ideologische zuiverheid? Dat is ver moedelijk de grootste reden voor de Russische argwaan. Het betekent dat China thans bereid is uit zijn isolement te treden. Dat het voornemens is zich niet meer te beper ken tot het. propageren van zijn leer van uit een trots eigen domein, maar ook zijn rol als grote mogendheid wil gaan spe len in alle opzichten, maar vooral als konkurrent van de Russen. Moskou was net gewend aan de idee dat in zekere mate van evenwicht en overeenstemming tussen de twee grote supermachten al les wel zo ongeveer geregeld kon wor den zonder al te veel koncessies. Wanneer de Amerikanen erin slagen China ook binnen de club van de zeer groten aktief te laten worden betekent het. dat steeds een evenwicht binnen een driehoek gevonden zal moeten worden. En het is de vraag of dé Russen dan hun gebruikelijke systeem van vrijwel geen koncessies zullen kunnen volhouden. Enige ongerustheid is op zijn plaats. Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om enkele bedragen te noemen: 3000,kunt u aflossen in 24 x f 144,20 en 4000,— in 24 x 192,26: Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB kantoor is y vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! eri bleef het 0-0, waardoor SEC 3e werd met een zeer goed doelgemiddelde van 13 voor en 2 tegen. In de tafeltennis competitie werd Evert Hooijer in de halve finale met 21-19 uit geschakeld. In de volleybalcompetitie werd SEC juist geen le in de groep van 12-13 jaar en verloor in drie sets van Olympia Gouda de le prijs; de ploeg was echter ook met zilver best tevreden. SEC blikt tevreden terug op de week in Ouddorp ondanks een zeer slechte woens dag. Vrijdag echter was het weer uitstekend. In het selectie elftal van het kamp, dat tegen een elftal speelde dat uit bewo ners van 22 campings was samengesteld, waren opgesteld de SEC-spelers Evert Hooijer. Peter Veldhuizen en Tonnie van het Klooster. Het K.N.V.B.-elftal, gecoachd door de Excelsior doelman Balentin, won met groot verschil van het elftal van de campings. Vrijdagavond was de slotavond en toon den alle deelnemende verenigingen hun kunnen op het toneel. De SEC-groep, onder leiding van de heer Burgman en bestaande uit Corrie Wals, Evert Hooijer, Reier Oosterbeek en Peter Veldhuizen maakte met het progamma „Radiostoring" een zeer goede beurt en had dan ook de lachers op haar hand. Veel hulde na afloop voor de heer Burg man, die het stuk met zijn „boys" had in gestudeerd. Zaterdagmorgen vertrok de SEC-groep per bus uit Ouddorp en arriveerde om half twaalf in Soest, waar de ouders de enthousiaste verhalen van de zoons over een enorm fijne week in het K.N.V.B.- kamp konden aanhoren. by Tien achtereenvolgende weken geven wjj aan tien willekeurige cliënten, die ty- dens het winkelen by ons z(jn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wy verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en by ons om te ruilen voor de cadeaubon. De 70-jarige P. C. B. uit Soest, bestuur der van een personenauto, verleende vrijdagmiddag op het voorrangskruis punt Alb. Cuyplaan-Pr. Hendriklaan en Pr. Bernhardlaan geen voorrang aan de personenauto van de heer L. W. R (24). De auto van R. sloeg bij de hevige bot sing over de kop, waarbij de medeinzit- tende, mevrouw G. L. v. D. zwaar ge wond werd aan haar rechter arm. Met de ziekenauto werd zij naar Zonneglo ren vervoerd. De brandweer heeft de over het wegdek gestroomde olie en ben zine weggespoten. De 50-jarige M. C. van Maarseveen uit Nieuwkoop is zaterdagnacht, te 3.45 uur, om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk op de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Het fatale ongeluk werd veroorzaakt door een uit de richting Utrecht komen de tegenligger, die plotseling linksaf de Veld. Montgomeryweg insloeg. Bij de daarop volgende botsing werd de heer van Maarseveen uit zijn auto ge slingerd en overleed ter plaatse. De naast hem zittende bestuurder, de heer J. G. W. eveneens uit Nieuwkoop en de Inzittenden van de overstekende auto, H. v. G. en R. A. beiden uit Zeist, werde naar het ziekenhuis De Lichten berg vervoerd. Beide auto's zijn total-loss. Negen franse padvinders van een groep uit Cherbourg (Normandië), die kampe ren op het terrein De Paltz in Soestdui- nen, hebben woensdag een langdurige goede daad verricht. De gehele dag hielpen zij de plantsoe nendienst van gemeentewerken met on kruid wieden, schoonmaken van speel plaatsen en speelterreinen. Zij werden 's morgensvroeg in hetfrans welkom geheten door de heer van den Broek, het hoofd van deze dienst. De gemeente onthaalde hen op een lunch in het restaurant 't Hoogje. Bij het keren met zijn personenauto" op de Van Weedestraat nam de heer W. G.- J. M. (55) uit Soest de bocht te groot, reed over het fietspad en trottoir en drukte vervolgens een winkelruit van het pand van de heer K. Weinberg. In de veronderstelling dat het pand on bewoond was, reed M. weg. De politie spoorde hem op. De schade wordt onder ling geregeld. SAjje ut ming vraog dan mok zei ge daal zoon week niks doen waord is. Nie dak te luu bin om te war- reke, waant aal hak daan niks te doen Kneliao zorrugde der wel veur dak ming heulemaol nie ver- veulde. Maorjuustin zoon week daan gao je ovur dinge zitte prakkezere waor je andurs haos geen tied veur hep. De grootste kwak laandgenote hebbe ut der noeng weer zoon bietje opzitte, aal zalle der ok noeng wel weer weze, die vaan de zomur binne tuusgebleve, om vaan de wingter hullie vekaansie te ken- ne houwe. Daat is nog nie zoon bar groote groep, maor ik ken ming veurstelle datter best minse zalle weze die ut in de zomur veuls te druk vingde en der niks veur veule om an die druktegolluf mee te warreke, mit aal de daaraan vurbongde naorughied. Ut maag daan veur de ekenomie en de daormee saomehaangende produksie heul goed weze daat ut grootste deel vaan ongs volluk zoon bietje tegeliek mit ve kaansie gaot, maor veur de minse ving ik ut en ik nie allenug, maor niks. Vekaansiespreiding is veurlopig nog un woord daat wel iedereen ken, maor waor eigeluk nie zo bar veul an wordt gedaon. Vekaansiespreiden is heul goed meuge- luk veur de minse die geen kingders hebbe en ok nie op un zaok warreke die in zun geheel sluut. Zullie kenne as ut waore gaon wanneer zu wille en kenne as zu daat wille de grote drukte ont- duuke. Eigeluk binne die minse barre geluks vogels, waant nie daat zullie ovuraal goed terecht kenne, maor zullie vur- plaotse der eige ok zongder aal te veul gevaor, waant daat is toch zo laang- zaomerhaand ok wel un punt daat mee gaot speule bie die spreiding die deur de ovurhied wordt angeraoje. Ik weet geen antalle. maor ok dit jaor benne der weer heul waat minse die mit mooje plaanne binne weggegaon, maor nie meer binne teruggekomme om- daat zullie deur eige of andurmaans schuld ut slaachtoffur vaan ut vekaan- sie-vurkeer binne geworre, in ut buute- laand, maor ok in eige laand. Noeng zalle der altied wel ongelukke blieve gebeure, maor de ciefurs zaalle wel angeve daat de meeste ongevaale weer binne gebeurd in de vekaansietied. Ut liek allemaol un bietje ovurdreve, maor vaan de week gong der iemaand bie ongs uut de buurt op reis mit zun heule femilie in de otoo en die haad ut heulemaol deur. Un aore buur vroeg an hem hoelaang of hie der ovur daacht te doen. Netuurluk waas ik wel un bietje nieuwsgierug en daat bin ik gebleve, waant hie aanlwoor- de alleen maor, daat weet ik nie en das nie belangriek ok, as wullie der maor komme", en veur ming haad hie ut grootste geliek vaan de weruld. Ut is netuurluk wel waor daat wullie in un klein laand woene en as ut waore bie mekaor op schoot zitte, maor ut zouw eigeluk mogeluk motte weze daat de heule vekaansie ovur de drie zomur- maonde wordt uutgesmeerd. Ut maag daan noeng nog geen zomur geweest weze om ovur naor huus te schrieve, der binne in juni haast zoveul rhoojë döoge ge\tfées Slé 'hf' jlili,' en der is nog geen mins die noeng aal weet waat of ut in augustus zaal worre. Mes- schien spaant die maand de kroon nog wel. Ut liek allemaol wel mooj, de bouwvak- kurs uut ut ooste en ut weste allemaol aal gespried gaon, maor daat is maor un paor weke, de piek blieft as ut waor» bestaon. Om die weg te kriege zouwe de schole veurop motte gaon. Waant de minse die kingders op school hebbe motte rekening houwe mit de vekaansie vaan de schole en daat houwd in daat der maor heul wienug minse mit schoolgaande kingders in juni mit vekaansie kenne gaon. Halluf augustus gaon de meeste schole weer beginne en jie ken moejeluk een daag vaaan te veure trug komme, dus de eerste week vaan augustus hebbe de meeste minse mit kingders die naor school gaon ut. ok aal aachtur de rug. Zo kiekend speult de heule vaoder- laandse vekaansiezaok zun eige of in haos vier weke, met un heul klein anlo- pie in junie en messchien nog kleinere uutloop in augustus. De ovurhied ister wel anbegonne, maor ofge iokt hebbe zullie ut nog laang nie. Ik se.iaat daat zullie nog un paor jaor waachte totdaat ut andurs mot. Tol daat der geen minse meer rieje in die vier weke, omdaat de wege een grote fiele binne geworre, mit om de zoveul kielo- meter un plaats waor de otoovrakke neergezet kenne worde, om vaan de vur- baandplaotse en ziekehuuze maor nie te praote. Pas daan zalle der wel maotregele vaan bove komme. Maor die binne daan wel net te laot veur aal die minse die deur daat vurkeer gesneuvuld binne. Ut zaal wel nie andurs kenne, maor jammur blieft ut wel. In de nacht van donderdag 22 op vrijdag 23 juli werd de politie door het perso neel van Howson Continental aan de Koningsweg gewaarschuwd dat er in het bedrijf ingebroken was. Bij het inge stelde onderzoek bleek dat men zich door het intrappen van een deur toegang tot het bedrijf had verschaft. Een geld kistje met een inhoud van enige honder den guldens werd ontvreemd. De 18-jarige H. K., chauffeur te Soest, heeft de inbraak bekend. Het grootste gedeelte van de buit werd teruggevon den bij K. thuis. Hij had het verstopt onder een oude matras. Het geldkistje ligt volgens zijn verklaring ln de vijver aan de Koningsweg. In de nacht van zaterdag op zondag, om kwart over twee, is F. v. d. B. door een onbekende bewusteloos geslagen. Hele maal vrij uit ging hij niet. want kenne lijk door drank overmoedig geworden, heeft hij de onbekend gebleven automo bilist uitgescholden. In het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort is hij bij gebracht.

Soester Courant | 1971 | | pagina 5