Cer Chi KT Vlei bel Een pago-pago-dessin voor hef hele gezin voor gediscrimineerd" "Vrouw in Europa wordt nog steeds Maak een feest van uw pudding! I Bavar Krat, 190 gr Volgi va Var Pak gemal PUUR 150 gr 590 gi Makelaa DE ONGEHUWDE VROUW IS VAAK NIET TE BENIJDEN t met geheel Bei. Fabrieksruli toilet, kracl r 1 Onroerende Burgemeest. KERKSTR/ Links: Een gezellige familie in gezellige Pago-Pago-kleding. Rechts: Bikini „Sky Lark", materiaal simplex-nylon jersey, bedrukt met exotisch oriënt-dessin. Leverbaar in twee kleurstellingen. Maten 38/42. (Model: Tweka). -Rechtsboven: Beiden dragen een Blue Jeans Bermuda-model. Lverbaar in 4 uni-kleuren. (Model: Tweka). Een geljjke beloning voor mannen, en vrouwenarbeid bestaat nog lang niet overal in de Europese Ge meenschap. Op vele plaatsen wordt dit in het Verdrag van Rome neerge legde beginsel nog met voeten getre den. Bovendien wordt de Europese vrouw nog op andere wjjze gediscrimi neerd. Aldus de conclusies van een vooraanstaand Luxemburgs socialiste, die lid is van het Europees parlement. De woordvoerdster heeft de discrimi naties ten aanzien van de werkende vrouw zeer zorgvuldig opgespoord en aangetekend: een gebrekkige rechtsbescherming in Nederland, het ontbreken van cao's of overblijfsels Wij hebben de zomer alweer gehad, zeggen de pessimisten. Meestal zijn dat ook nog mensen, die hun vakantie al achter de rug hebben. Maar met een beetje optimisme mogen we toch wel aannemendat ons nog heel wat zonnige weken te wachten staan, voordat de herfst zijn intrede gaat doen. Daarom is het nog steeds niet te laat nieuwe badkleding aan te schaffen, zelfs al al is uw oude bikini of badpak nog niet tot de draad toe versleten"Ofschoon er keuze genoeg is in badkleding, is de aanschaf geen probleem. Het is wel duidelijk dat de Family-look (van Tweka, Geldrop) het dit seizoen al helemaal heeft gemaakt. Het is een. zekere demonstratie van saamhorigheid als het hele gezin in badkleding met Pago-Pago-dessin aan het strand of in het zwembad verschijnt. Dat ivil nog niet zeggen dat ieder gezinslid precies hetzelfde draagtwant zowel ivat model als kleurstelling betreft is er variatie geoeg. Er zijn voor dames één- en tweedelige modellenen (zowel in normale bikini-uitvoering als in Bermuda-stijl; voor heren zwembroeken en bermuda's; voor jongens eveneens zwembroeken en bermuda's; voor meisjes zowel bikini- als bermuda-stijl en zelfs voor peuters zogeaamde kivasi-kini's. Alle genoemde modellen en modelsoorten zijn bovendien verkrijgbaar in doorgaans zeer verschillende kleurstellingen. Men kan dus met recht zeggen: Een Pago-Pago-dessin voor het hele gezin van discriminerende cao's in België, Duitsland, Italië en Nederland en het vrijwel overal onderbrengen van de vrouwen in te lage looncategorieën. Volgens deze woordvoerdster moeten de volgende verbeteringen in de posi tie van de werkende vrouw met spoed ter hand worden genomen: betere mo gelijkheden voor beroepsopleiding, bescherming van het moederschap en uitbreiding van de sociale diensten, zo als crèches, geneeskundige verzorging en zorg voor zieke kinderen. Ze heeft de Europese ministerraad gevraagd activiteiten te gaan ondernemen om ook op dit punt op de juiste manier de hand te houden aan het Verdrag van Rome. de huisgenoten. Een aanzienlijk aantal van deze vrouwen moet op de normale werkdag meer dan vier uur aan het huishouden besteden. Daarbij komt nog dat veel werken de ongehuwde vrouwen niet in een optimale conditie verkeren om deze taken aan te kunnen. Blijkens een onderzoek dat ex- minister Róolvink van sociale zaken en volksgezondheid onlangs naar de levensomstandigheden van deze vrouwen heeft laten instellen, is ge bleken dat in de leeftijdsgroep van 40 tot 65 jaar medio 1969 veertig procent minder dan 600 gulden per maand verdiende en 22 procent zelfs minder dan 400 gulden. Van de groep ongehuwde niet meer werkende vrouwen is de helft vóór het vijftigste jaar met werken op gehouden. De belangrijkste redenen hiervoor waren ziekte of invalidi teit, of de verzorging van zieke of hulpbehoevende huisgenoten. De groep ongehuwde vrouwen die nooit in beroepsheleid werkzaam zijn ge weest wordt voornamelijk aange troffen op het platteland of in klei ne «tpden. Zii wonen vaak met fa milieleden samen. Veertig procent van hen heeft helemaal freen inko men en van de resterende 60 pro cent verdient slechts éón op de zes meer dan 400 gulden netto per maand. Het recept dat we u hier geven kunt u zich, wat de slanke lijn betreft best veroorloven. Het toetje bevat wel een flinke hoeveelheid waardevolle calorieën, maar geen „dik makers". U hebt de volgende ingrediënten nodig: 1 blikje fruitsalade (plm. 440 g), 2 pakjes vanillepudding (voor 1 liter), 8 dl melk, 6 koppen Corn Flakes, 50 g (plm. 4 eetlepels) bruine basterdsuiker, i/2 theelepel ka neel en 100 g gesmolten boter of margarine. Laat de fruitsalade uitlekken. Maak de pudding volgens voorschrift, doch gebruik 8 dl in plaats van 1 liter melk. Laat deze iets afkoelen en roer er drie-kwart van het fruit doorheen. Bewaar de rest voor de garnering. Maak de Corn Flakes fijn en meng ze met de suiker, het kaneel en de boter of margarine. Druk een/derde deel van het mengsel gelijkmatig uit op de bodem van een vlakke schotel of bakvorm. Verdeel er de helft van de pudding overheen. Herhaal dit nog een keer. Garneer de pudding met het over gebleven Corn Flakes-mengsel en de vruchtjes. Laat de pudding goed afkoelen en vast worden, eventueel in de koelkast. Snjjd hem daarna in vierkantjes of punten. Dit klassieke model staat op t naam van de bekende Franse cou turier Yves St. Laurent. De schou- ders zijn flink opgevuld, de lapels I groot, evenals de opgestikte zak- ken. Het materiaal is zuiver scheerwol; het patroon: een pied de poule-ruitje. Btj deze charman- te mantel worden enkelband schoentjes gedragen van zwart leer of lakleer. (Foto: Intematio- l naai Wol Secretariaat S -'-V. i v.v. Dit hemdje(Bravoure" wordt in de handel gebracht door Lovable. Met alle bravoure wat zelfverzekerdheid betekent waarmee het kledingstuk wordt gedragen, mag niet over het hoofd worden gezien, dat romantiek en charme evenzeer van toepassing zijn op dit aantrekkelijke hemdje. We doelen er niet in de eerste plaats op dat vele ongehuwde vrouwen te beklagen zouden zijn omdat ze geen man hebben, maar wel dat het „al leen" door het leven gaan voor hen vaak ongunstige factoren in het spel brengt. Van de werkende ongehuw de vrouwen heeft ruim de helft een dubbele of zelfs drievoudige taak. Ze combineren hun beroep met minstens twee uur huishoudelijke bezigheden per dag, of met de ver zorging van zieke of hulpbehoeven-

Soester Courant | 1971 | | pagina 6