tapkïng FT n MARCHAL HAARMODE olitico «'t t£uykje> Kelnerskleding TON BON Stichting Nederlandse Export Combinatie „NEC" hield enquete onder haar leden Welke maatregelen zoudt U de nieuwe regering willen adviseren in het belang van de kleine en middelgrote industrie bS-,, ^clioemafzer „DE PROM" MINDER WEERSTAND le Gooise KLEDINGVERHUUR Van den TBrinh' Nooit van mijn leven Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop E. G. KERKHOF J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Olympia Volleyballers weer aan de slag Lederwaren Tassen Paraplu's Rouw- en Trouwkleding M. TIJSSEN ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER SEC-HONKBAL DOEKJE VOOR HET BLOEDEN VAKANTIE Snelrecepten uit de Chinees-Ind. keuken Krabbels van Knelis W. ZEGGELAAR Singer naaimachines bar gezellig ZIEKENAUTO TELEFOON Vrijdag 6 augustus 1971 voorkeur aan de wasse rouwen buitenshuis gaan e groter zal de behoefte nuttige zaken als diep en vaatafwasmachines. et er in ieder geval wel t er steeds meer vraag naar werkbesparende apparaten. zijn (zoals bijvoor- ïs) en melk. Vervol- kraag" toe met ci- Zet de mouwen erin ter of margarine en 1 met een glas melk, ng van proteïne en het ontbijt-patroon eerste maaltijd ge- i grotere eetlust heb- ook kunnen veroorlo- t andere onderdelen 'orden toegevoegd in s en kaas, of eieren ate men meer erva- et samenstellen van een patroon, kunt u e ook toepassen bij jden. Zorg er steeds 'gelijkse menu's een an broodsoorten en lees, vis, eieren en 3men. pas dan kunt le best geklede me- Bom stelde een ures samen on~ eten in De iJn bedoeld als r de gids/dictio- yerechten van iurg, Duitsland, Oostenrijk en pagina's geven er de nationale kgewoonten, oordt gratis aan •Jen in het kader rvice op circa punten in ons ■es klokjes Op deze vraag kwamen bij de enquete- rende Nederlandse Export Combinatie, tal van zeer uiteenlopende reacties bin nen. Opmerkelijk ls daarbij dat de meeste deelnemers weinig waarde hechten aan overheidssteun voor bedrijven die aan de rand van de afgrond staan. Het in Japan gevolgde systeem, waarbij aan goedgeleide expanderende ondernemin gen (en niet alleen de allergrootsten) steun gegeven wordt om nog beter en sneller te kunnen groeien, wordt meer gewaardeerd. Overheidshulp is daar, al dus het rapport, dat naar aanleiding van deze enquete werd samengesteld, in de eerste plaats een efficiënte stimulans, die niet via spandoeken behoeft te wor den afgedwongen. Van de Nederlandse overheid wordt ge constateerd, dat zij uitgesproken niet in- dustrie-minded is. Systematisch bedre ven public relations voor de onderne ming als welvaartsfactor, ls bij de over heid een ongekend begrip. Bij de vele wensen die op tafel gelegd worden behoort ook een strengere con trole op ongezond profiteren van sociale verworvenheden Gerekend naar de normen van het be drijfsleven zijn er teveel ambtenaren. De deelnemers aan de enquete willen dan ook een rigoureuze doorlichting van alle departementen, waardoor o.m. een ver dergaande matiging van de overheids uitgaven dan door het nieuwe kabinet is aangekondigd, bereikt kan worden. Op de departementen, waar men met export te maken heeft, zou, aldus het rapport een centrale figuur, die zelf de taal van de exporthandel spreekt en die vergaande bevoegdheden moet bezitten, op zijn plaats zijn. Ook de officiële han delsvertegenwoordigingen in het buiten land moeten meer industrie-minded zijn. Meer slagvaardig en minder formalitisch. De overheid moet voortdurend attent zijn op maatregelen tegen oneerlijke concurrentie uit het buitenland. De dum ping-export, speciaal uit Oostblok lan den en Azië moet beperkt worden. In dit verband wordt er op gewezen, dat Nederland in het internationale handels verkeer altijd optreedt als de brave Hen drik, terwijl in veel andere landen, met name Duitsland, Italië, Frankrijk en Bel gië, de regeringen graag bereid zijn bij afgesloten verdragen een oogje dicht te doen wanneer het belang van het eigen bedrijfsleven dat eist. Krediet- en belastingfacilliteiten worden zeer op prijs gesteld. De opvoering van PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 7 2 - Tel. 2 79 2 HOTEL - RESTAURANT COUNTER - BAR Amalialaan 1, Baarn, tel. 02154-2913 Dlners-plates Kindermenu's vanaf ƒ2,75 Vlees fondue ƒ10,— Div. specialiteiten Weekends: Tijdens uw borrelof dinerspeelt voor U Jaap Wolse op ons „PROM-orgel" DAGELIJKS GEOPEND „Prom-Discotheek" geopend Iedere avond vanaf 20.00 uur. Zalen voor diners, recepties en vergaderingen. Nog altijd leeft een deel van ons volk met de gedachte dat het bedrijfsleven een onuitputtelijke bron is voor meer welvaart. Dit beeld kon ontstaan omdat in het verleden de Nederlandse onderne mers een konservatief en degelijk finan cieel beleid hebben gevoerd. Zij financierden hun expansie en expe rimenten voor een goed deel uit inge houden winst. Terecht, want daarmee werd de werkgelegenheid en het voort bestaan van de onderneming niet in ge vaar gebracht. Nog tot ongeveer 1960 werd meer dan 40% van de netto-in vesteringen uit de winst betaald. Naarmate kostenstijging en inflatie voort schreden, is dit percentage gedaald. Van 1960 tot 1965 werd 35% van de investe ring uit ingehouden winst gefinancierd. Na de grote loonexplosie werd nog een percentage van 28% zelffinanciering ge meten en nu is dit nog veel lager. Dit onthulde dr. A. Batenburg, lid van de Baad van Bestuur van de Algemene Bank Nederland in een bijeenkomst. Hij waarschuwde ervoor dat door deze ont wikkeling het weerstandsvermogen van het Nederlandse bedrijfsleven enorm is ingeboet. Mochten er dus tegenvallende jaren komen, dan zijn de bedrijven veel eerder uitgeput en verdwijnen ze des te spoediger van het economisch toneel. De sanering van handel en industrie vol trekt zich aldus in een steeds sneller tempo. Wij moeten het bovenstaande in gedach ten houden wanneer wij lezen dat de omscholing van werknemers zich steeds veelvuldiger voordoet met alle schade voor hun inkomens daaraan verbonden. Men kan dus voortgaan met het stellen van hoge eisen van z. g. welvaartsach terstand. Zijn wij ermee gebaat wanneer straks het grootste deel van onze werk nemers a.h.w. voortdurend met een ont slagbrief in de zak loopt? Als er klappen vallen en er is onvol doende basis voor bankkrediet laat het bankwezen uit zelfbehoud ook de meest gerenommeerde bedrijven vallen. Onge- tcht of de vakbonden zijn ingelicht of Riet. export-inspanning moet niet onmidde- lijk fiscaal worden gestraft. Ook moet er een mogelijkheid zijn tot doorberekening van de verhoogde loonsom In de prijs van het eindproduct. Inspraak Inspraak wordt door 94% van de deel nemers aan de enquete als normaal ge zien. Bij tal van goedgeleide onderne mingen wordt deze gedachte al sinds jaar en dag in praktijk gebracht, nog voor het begrip inspraak officieel zijn intre de deed. Zodra inspraak ontaardt in praten over de kleur van de stoelen in de kantine of in het al dan niet wassen van de wagen van de directeur in de normale werktijd is dat niet alleen belachelijk, maar ook schadelijk voor de inspraakgedachte als zodanig. De Nederlandse Economie over haar hoogtepunt Er heerst, zo blijkt duidelijk uit het re sultaat van deze enquete, onrust bij een belangrijk deel van het Nederlandse be drijfsleven. De Nederlandse economie is over haar hoogtepunt heen. De groei is eruit. Dat blijkt uit het lager worden ACHTEROM 6, HILVERSUM (100 m. van station) Tel. (02150) 4 87 00 Vraag offerte in kleur en zwart van de winstmarges. Ook de bereidheid van de beleggers om in de industrie te investeren wordt minder. Meer onder nemers verplaatsen hun productie naar het buitenland, aangetrokken door een milder arbeidsklimaat. Desondanks blijft 87% van de middel grote en kleinere ondernemers optimis tisch. Kritiek op ambtelijk formalisme Alle geenqueteerden hebben kritiek op het ambtelijk formalisme. Er is een ge brek aan ambtelijke bereidheid om zich te vereenzelvigen met de problemen van het bedrijfsleven. Men bekritiseert het op de departementen heersende purita nisme en vindt de situatie in andere landen beter. Terwijl elders, zo zegt het rapport, op de ministerspost van Economische zaken veelal een man zetelt met een grote on dernemerspraktijk, vertonen Nederlandse kabinetsformateurs een voorkeur voor politiek of in hoofdzaak theoretisch ge schoolde gezagsdragers. Een bankier op Buitenlandse Zaken, fabrikanten bij De fensie en Maatschappelijk werk. Urgente problemen Gevraagd werd welke problemen, in vol gorde van belangrijkheid, anno 1971 het meest urgent waren. In procenten uitgedrukt werd het vol ging van loonkosten 39.7%, financiering gende lijstje samengesteld: sneUe stij- HOTEl - CAFé - RESTAURANT Sooïterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-2706 En eigenlijk had die echtgenoot gelijk, want waarom zou hij bij Van den Brink gaan eten, als zijn vrouw zelf zo lekker kon koken. Misschien zou hij het alleen eens moeten doen om zijn vrouw te ver wennen, want dat verdient zij wel. En al blijft het bij zo'n smakelijke plate, heerlijk en toch niet duur, het was „sa men uit, en dat blijft gezellig". Bij ons bent U uR on toch thuis l Ruime parkeergelegenheid PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 LOODGIETERS- EN VERW ARMIN GSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58, Soest. Telef02155-4332 21.8%, achterblijvende omzet 10.2%, per- oneelsgebrek 7.8%, zware fiscale lasten 7.7%, winstdaling 7.6%, vakbondsbeleid 2.6%, dumping uit het buitenland 1.4%, dalende bereidheid bij de medewerkers 1.2%. Stijging van omzet en winst en investeringen In 1968 steeg de omzet ten opzichte van 1967 met 18.22% en de winst met 22.42%. In 1969 waren deze cijfers ten opzichte van 1968 respectievelijk 16.64% en 13.19% en voor 1970, ten opzichte van 1969 19.68% en 22.71%. 52.6% van de geenqueteerden in 1968 t.o.v. 1967 méér, 13.2% minder en 34.2 het geheel niet. In 1969 t.o.v. 1968 56.6% méér, 14.5% minder en 28.9% niet. In 1970 t.o.v. 1969 waren deze cijfers respectievelijk 56.6%, 22.4% en 21%. Voor de 21% die in 1970 niet investeerde golden de volgende motieven: 41% had zich meer toegelegd op de handel in plaats van zelf te fabriceren. Men im porteert nu veelal deze goederen voor deliger uit Aziatische- en Oostbloklan den. 24% had in de voorgaande jaren fors geïnvesteerd, 22% meende dat het eind de last maar moet dragen, men zag het niet meer en 13% was overtuigd dat men een up-to-date machinepark had. Van de bedrijven die eigenlijk meer had den willen investeren waren de „rem mingen" financieringsproblemen, tekort aan werknemers, afzetproblemen, te laag winstpercentage, gebrek aan opvolging en overheidsmaatregelen. Men ziet ook de winstmogelijkheden voor de toekomst sterk verminderen. Diligente ondernemers reageren daarop door de kosten drastisch te drukken, te zoeken naar meer rendabele markten en verder te streven naar winstbevorderen- de verbeteringen van de productiviteit. NEC is een bijna 20 jaar bestaande bun deling van 300 voornamelijk middelgro te ondernemingen uit alle sectoren van de industrie. Zij vertegenwoordigen een omzet van ruim 3 miljard gulden bij een totale personeelsbezetting van 45.000 werknemers. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) Na een welverdiende vakantieperiode na een enerverend en inspannend seizoen beginnen de Olympiavolleyballers en - sters weer met de training voor het nieuwe seizoen, Evenals vorig jaar beschikt Olympia over een aantal gerenommeerde en zeer ervaren oefenmeesters. De resulta ten bleven dan vorig seizoen ook niet uit. Zowel in de competitie als op de di verse toernooien grossierden de „groen tjes" in prijzen. Door de diverse kampi oenschappen heeift Olympia de mogelijk heid om in bijna alle klassen teams te laten spelen. Voor de komende competitie heeft Olym pia ingeschreven met 21 teams. De hoog ste teams komen uit in de 2e divisie, zowel de dames als de heren. Behalve een groot aantal spelers die deelnamen aan de competitie heeft O- lympia ook een flink stuk ruimte vrij gemaakt voor diegenen die niet zonodig iedere week moeten spelen, maar die het volleybal zien als een vervolg van hun vakantieplezier en het kijken naar de beeldbuis een beetje zat zijn. Voor die mensen die iedere week onder des kundige begeleiding lekker willen stoei en, volleyballen en trimmen is een deel van de maandagavond gereserveerd. Ook voor de jeugd is er aan het begin van de avond de mogelijkheid om te volleyballen. Kom mevrouw, kom me neer, dat buikje ging er in de vakantie met een beetje sporten zo lekker af. Snoep verstandig en ga lekker volley ballen bij Olympia op de maandaga vond. U hoeft niet eens lid te worden. U mag ook per keer een kleine vergoeding betalen. Wat zegt u geen sporttenue? STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155-2761 Wat dacht u van die „hotpant" en ver der lekker op blote voeten. Een tenue is alleen verplicht voor de kompetitie spelers. Maar ook meer geoefende speelsters en spelers zijn van harte welkom. We zul len graag een plaatsje voor u vrij ma ken. De trainingstijden zijn als volgt: 6.30 uur jongens en meisjes, 8.00 uur da mes, 9.00 uur heren. U bent maandagavond a.s. van harte welkom in de sporthal aan de Beuken laan hier in Soest. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 voor Soest, Soestdjjk en Soest-Zuid. Kolonleweg 10 - Soestdjjk Tel. 2327. b.g.g. 03490-22444. HET EERSTE WAS WEER OP TOEREN Na de teleurstellende wedstrijd van eer verleden week moest het eerste van SEC honkbal de afgelopen zondag in een uit wedstrijd, in het strijdperk treden tegen Quick-A uit Amsterdam. De wedstrijd heeft een bijzonder span nend verloop gehad. Er werden maar liefst 11 innings gespeeld i.p.v. de ge bruikelijke negen. Dit kwam vooral door het uitstekende spel van beide ploegen. Er werden in de gehele wedstrijd, die overigens een sportief karakter had, niet veel fouten gemaakt; SEC maakte slechts een fout. De le werper voor SEC was R. Water reus, die 6 innings voor zijn rekening nam, waarna J. Hurley het van hem overnam en de wedstrijd tot een goed einde bracht. Wat de slagploeg van SEC betreft, moet er gezegd worden dat zij effectiever was dan die van Quick, er werden zeer veel honkslagen gemaakt. Tot de 9e inning zagen we 2 ongeveer gelijk opgaande teams. In de laatste helft van deze inning, met een stand van 4-4, zijn er heel wat zweetdruppels ge wist. Met één man uit wist Quick een man op de honken te brengen, die vrij rede lijk kans had om te scoren. Dit zou voor Quick de overwinning be tekenen, maar SEC zou SEC niet zijn, als ook deze man niet uitgemaakt werd. Hierdoor bleef de stand gelijk, waardoor 2 innings verlenging noodzakelijk waren. Hierin wist SEC tenslotte toch door te drukken, waardoor P. Brugman het win nende punt wist te scoren. De einduitslag van 4-5 in het voordeel van SEC was zonder meer verdiend. Hierdoor kon SEC zijn positie 'in de com petitie versterken. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 Niet zonder rumoer heeft het kabinet- Biesheuvel vijf miljoen gulden gestoken in de Groninger Kleding Unie. Het be drag is niet zo geweldig op het totaal van de rijksuitgaven, maar ja: deze re gering heeft nu eenmaal de zuinigheid als motto gekozen. Het besluit moet des te zuurder zijn geweest doordat hier waarschijnlijk goed geld naar kwaad geld wordt gegooid. De G.K.U. heeft zelfs nu nog maar ge ringe kansen op voortbestaan in lengte van jaren, wat niet zozeer de fout van het bedrijf is maar een kwaal van de hele bedrijfstak die op moet boksen te gen met goedkopere arbeidskracht uiter aard zeer konkurrerend werkende bui tenlandse ondernemingen. De vijf mil joen zijn daarom in de eerste plaats be doeld om het toch al slechte sociaal-eco nomische klimaat in het noorden niet geheel en al te laten verzieken. Dit is niet iets typisch Nederlands. De Amerikaanse regering heeft enorme som men in de luchtvaartindustrie gestoken om te voorkomen dat die de deuren zou moeten sluiten en vele duizenden werk nemers de straat op zou moeten sturen. De Britse regering heeft diep in de bui del getast om althans een deel van Rolls Royce te redden, waarbij ook meespeel de dat men bepaalde technische verwor venheden niet teniet wilde zien gaan, de kennis is ook een soort kapitaal voor de natie. In die categorie zit de Groningse konfek- tie bepaald niet, dat is een zuivere werk- gelegenheidszaak. Vele jaren zijn er plan nen geopperd om het nu eens groot en goed aan te pakken, zodat de industria lisatie in het noorden goed op gang zou komen. Ook in het regeer-akkoord dat aan het nieuwe kabinet ten grondslag ligt zit een „struktuurplan" van dien aard. Het probleem hierbij is alleen dat dit met vijf miljoen hier en vijf miljoen daar niet is te realiseren. Dat zal vele, vele honderden miljoenen vergen en dan nog is het de vraag of het lukt. In Engeland heeft de Labour-regering met veel geld en moeite gepoogd indu strieel misdeelde streken van hun ach terstand te verlossen. Zolang het econo misch een beetje redelijk ging lukte dit ook wel aardig. Maar het waren door gaans filialen van grote industrieën die bij de teruggang van de konjunktuur al lereerst weer die bijvestigingen sloten. Waarna de streek des te harder terug viel in de van vroeger bekende en al haast weer vergeten narigheid. Zelfs het in Engeland meer dan in Ne derland geldende feit dat de overheid als grote klant zijn leveranciers min of meer kan dwingen hielp daar niet, laat staan dat het hier zou lukken. Een groot plan om in het noorden de werkgelegenheid te laten groeien is des te moeilijker te realiseren in een periode dat aldus het rapport dat de „centra le economische commissie" ten behoeve van het. kabinet-de Jong en de kabinets formatie maakte juist buiten de Rand stad Holland de werkloosheid zal toene men, iets wat inmiddels al door de sta tistieken trouwens wordt bevestigd. Het merkwaardige verschijnsel is over al ter wereld dat industrie industrie trekt en dat waar die niet is die ook maar heel moeilijk komt. Zelfs de grote en kostbare plannen die ook nog maar mis schien een kans hadden in de tijd toen het goed ging, zullen thans haast zeker tot falen gedoemd zijn. Een bittere waar heid die de vijf miljoen gulden van nu niet kunnen verzoeten, ze zijn niet meer dan een doekje voor het bloeden. SCHOONHEIDSSALON „o&ió -Qiliott" Varenstraat 69 - Soest - Telefoon 4521 Ter kennismaking: Een complete gezichtsbehandeling (massage, epileren, masker, make-up) voor ƒ8,50 (nor male prijs ƒ13,50); En/of een lichaamsmassage voor 13,50 (normale prijs 18,50). Ook behandeling met: Vapoderm en Com-spray^ Wij hebben vrij en liggen maar te zonnen, geen zorg, geen werk, geen krant haalt ons uit ons vakantieland, om weg te zijn, déér ls 't ons om begonnen. Wij zijn niet thuis, wü ons die vreugde schenken, de deuren zijn op slot, wij komen wel terug, dus tot tot dan, maar daaraan willen wij niet denken. Het is te zijn, maar niet te zijn is beter, bezorg ons maar de pech, en denk gerust ons weg als uw relatie, lieve mens, vergeet-er. Het eten van Indische of Chinese ge rechten is in ons land, na de tweede wereldoorlog, snel populair geworden. De Chinese eethuisjes zijn als padde stoelen uit de grond geschoten. Wijlen President Soekarno heeft eens gezegd: „Als u echt lekker Indisch wilt eten moet men in Amsterdam zijn". Voor hen die liefhebbers van deze sma kelijke gerechten zijn, raden wij de hier onder volgende recepten ter bestudering aan. Het zelf klaarmaken thuis van een nasi- of bahmischotel is nog niet voor iedere huisvrouw even gemakkelijk. Toch is de bereiding van deze gerechten in wezen zeer eenvoudig en het kan zelfs op een simpel campingkooktoestel worden klaar gemaakt. Het woord „goreng" betekent gebakken" en duidt er op, dat de rijst of mie gebakken dienen te worden, waarbij door toevoeging van kruiden, vlees en groenten een smakelijke schotel ontstaat. NASI GORENG U hebt nodig: een pond droogkokende rijst, maar voor het gemak kunt u ook snelkookrijst gebruiken. Gewone rijst goed wassen en stomen of droogkoken in ruim water (1 deel rijst - 2 delen water) met wat zout. Snelkook rijst volgens de gebruiksaanwijzing klaarmaken. De benodigde kruiden kunt u b.v. van Conimex kant en klaar kopen in elke kruidenierswinkel. Voor Nasi gebruikt u de bekende zakjes Boemboe Nasi Goreng die u in weinig warm water even laat wellen, niet koken dus! Als het water in de boemboe is opgeno men, deze fruiten in vet, boter of olie. Vlees kunt u hierbij tegelijk meebakken, b.v. mager varkensvlees, ham of, als u luxueus wilt doen, stukjes kip. Handig zijn de z.g. Wadjans de wijde, halfbolle Indische bakpannen. Hierin lukt de bereiding eigenlijk het best. Bak kruiden en vlees op een matig vuurtje gedurende 10-15 minuten en schep er dan de gare rijst bij, die u onder voort durend omscheppen nog even meebakt. Kenners doen bij dit gerecht een mes puntje Sambal Oelek Trassi of Sambal Oelek. U kunt de Nasi opdienen met In disch zuur of Atjar Tjampoer of Ketimden en Ketjap Manis (zoet) of Ketjap Asin (wat pikanter). BAHMI GORENG Per persoon gebruikt u als hoofdbe standdeel ongeveer 100 gram conimex- mle. Als kruiden-groentenmengsel kunt u een zakje conimex-Sajoeran-kering gebruiken, waarin alle benodigde krui den en groenten in de juiste samenstel ling aanwezig zijn (handig om mee te nemen op vakantie), verder een mes puntje knoflookpoeder, zout, boter, olie of vet. U kunt verder nog bij serveren, ter ver hoging van de smaak, conimex-ketjap benteng, kroepoek oedang, gebakken eieren, enz. Ajje ut ming vroag dan mok zeige dak ter wel effe an mot wenne an daat trou we in da gebou naost ut raodhuus Ik weel wel daat wullie der genog tied veur heb- be gekrege, waant ul is aal effe bekend maor jao, ut is toch wel effe waat aors om inplaots vaan in de ouwe raodszaol mit zun mooje schouw te motte trouwe in un noodbe- huuzing. Veur heul veul minse hep ut trouwe nog waat romaantiek. Zullie zeige wel vaan nie, omdaat zullie andurs in de oge vaan vrinde en bekende zukke ouwerwetse minse lieke, maor je hoef maor naor un paor trouwerieje te kieke en daan weet je wel aors. Ut is datter in ongs darrup geen koetse meer binne, maor aors gong de helluf vaan aal de Soesder trouwpaartieje wel in de koets. Maor das nie zo belaangriek. Veur de minse der omheen waas ut toch wel mooj in de raodszaol, die altied waat luusterrieks gaf. Daat de vurgaoderinge vaan de gemeen- teraod naor de zaol vaan de braandweer zijn gegaon ken ik wel begriepe, maor daat de trouwerieje ok de raodszaol uut moste ving ik wel arg. Ak ut allemaol goed begrepe hep, daan is de oorzaok ruumtegebrek. Wullie heb- be der noeng un wethouwer bie gekrege en die maan mot ok un plaotsje hebbe om te kenne warreke en meer vaan zukke dinge die nodug binnen om ongs darrup te laote draoije. Ik vraog ming allenug of, motte die luu noeng juust in de raodszaol gaon warre ke in kaomers die daor nog in ge- maok motte worre. Hadde we nie beter de raodszaal veur ontvangzaal en trouwzaal kenne houwe en hadde we nie beter un huus kenne bouwe zo as ter al een naost ut gemeen- tehuus staat. Noeng motte der nog bar knappe koppe an ut warruk om uut te gaon zeuke waorvaan de mure in de raodszaol ge- maok motte worre, om te veurkomme daat die luu mekaor kenne hore. Daat maag nie, waant waat de ene wethouder zeig maag de aore nie meteen hore. Daorom motte der mure in komme die geen geluud deur laote. Ut zaal allemaol wel heul goed veur- mekaor komme, daor bin ik nie baang veur, maor ik blief ut toch allemaol wel un bietje muujeluk vingde. Veur de minse die in ut noodgebouw mekaor ut jaowoord geve, is ut ok nie zo eenvoudug, aal zit der veur die jonge echtpaore ok wel waat goeds in. Daat is un kaant vaan de zaok waor nog die zo bar veul minse an gedaacht zalle hebbe. De minse die noeng in daat noodgebouw trouwe gaon, maoke ut veur hullie eige un heul stuk makkelukker as der king- ders komme, waant die gaon naor un school ovur un paor jaor en ut zouw wel heul toevallug weze as daat daan geen noodschool zouw weze. Ik weet nie ofter bie de nieuwe trouw kamer an un aachteruutgaang is ge daacht, waant daat zouw messchien nog wel is vaan paas kenne komme veur de echtpaore die meteen nao de voltrekking vaan hullie huweluk de femilie wille ontvluchte om op huuweluksreis te gaon. Zullie kenne ut daan zo uut kiene daat de zaok veur mekaar is presies op de tied daat de trein vaan ut staatsiejon Soestdiek vertrek. Maor noeng alle gekhied op ut bekende stokkie. Wullie hebbe noeng un nood- trouwzaol en ik vraog ming in alle be- zorgdhied of hoe laang of die naorug- hied zaal gaon dure. As ut zo laang gaot dure as ik denk, daan zouw ut wel ia kenne gebeure daat de kingders vaan de minse die der noeng in binne getrouwd, der ok nog hullie jaowoord zalle geve, en daat zouw toch wel arg weze. NAAIMACHINE SPECIAALZAAK LAANSTRAAT 107, HOEK NIEUWSTR BAARN - TEL. (02154) 4833 Wij repareren iedere naaimachine Telefoon 02155-8252 De Mie moet gedurende ca. 8 minuten worden gekookt. Haal de nestjes in het kokende water even met een vork uit elkaar, zodat de draden loszitten en niet gaan kleven. Overgiet het, als het gaar is, met koud water en laat de Mie in een vergiet klaarstaan. Als vlees kunt u mager varkensvlees in dobbelsteentjes gebakken nemen, voor het bakken even ingewreven met wat zout en conimex-Laos. (Heel smakelijk is de conimex-Oedang Kering, gedroogde garnalen: U moet ze voorweken en daarna bijna gaarkoken.) Het vlees snijdt u daarna in kleine stukjes. De Sajoeran Kering moet, evenals Boem boe Nasi Goreng, eerst geweld worden en daarna gefruit in olie of vet, waarbij u dan de knoflook voegt. Is die hele mengsel, op een matig vuur tje doorgesudderd, dan voegen we de Mie toe en laten dit, gedurig omschep pend, lekker warm worden. U versiert de Bahmt met reepjes gebak ken omelet en geeft er Atjar Tjampoer bij of Ketimden; een scheutje Ketjap kunt u er zowel tijdens het bakken bij doen als op het bord. Voor wie de conimex - sambal oelek te scherp is, is Sambal Manis een goed al ternatief, zacht en toch pittig!

Soester Courant | 1971 | | pagina 7