MERKWAARDIGE RUSSISCHE DUBBELROL t uykje VERKEERSSPIEGEL OME PIET S0ESTERBERG SPROOKJESLAND ONDER DE AARDE MODERN DRUKWERK VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit *++- Meningen van lezers Kerkpad-ellende en nog wat. bar gezellig Op en toernooi tennisclub Soest". Die gevaarlijke mist Vleesverkoop De heer A. Bast ten grave gedragen VVZ-Jeugdtraining Brandweer rukte uit Schoorsteenbrandje in politiepost Druipsteengrotten, wonderlijke bouwsels van de natuur geboorte, verloving trouwen DRUKKERIJ SMIT Vrijdag 6 augustus 1971 Drie dagen slechts heeft het onder com munistische leiding gestichte bewind in Soedan het uitgehouden - toen was Nu- meiri weer terug. De executiepelotons gingen aan het werk en de bevolking werd opgeroepen om op jacht te gaan naar communisten. Dit alles kan gemak kelijk tot een soort Indonesische moord partij leiden: van oudsher is hier fana tiek gemoord. De Britten herinneren zich nog hoe de Mahdi in de vorige eeuw zijn aanhang tot moord op hen aanzette met bloedige gevolgen en vorig jaar was er weer met de Mahdi genoemde gees telijke leider een intern Soedanese twist waarbij diens kop rolde met die van ve le aanhangers. De merkwaardigste rol hierbij is die van Moskou. Dit heeft geen woord van sym pathie laten horen voor de opstandelin gen van Khartoem, al waren in de leer van Lenin getrainde mannen de ziel van de coup. Sterker nog: de teruggekeerde president Numeiri betrekt als vanouds zijn militaire en economische bijstand van de Sowjet-Unle. Het is een dubbel rol waarin de Russen routine hebben gekregen. Ze hielpen met name ook E- gypte, Syrië en Libië - landen waarin de communisten worden vervolgd. Het is Nassers grote vondst geweest dat hij in Moskou steun zocht en vond om een eind te maken aan de vooral ten tijde van de geboorte van Israël gebleken zwakte van de Arabische wereld. Naar zijn idee kwam die zwakte doordat het land politiek een speelbal was van een paar mogendheden (Engeland met de V.S. op de tweede plaats) en economisch van internationale concerns (doorgaans ook in die landen gevestigd). Een ook niet geheel onjuiste theorie. Op eigen kracht kwam de Arabische wereld niet onder de overheersing uit, begreep Nas- ser, maar voor Moskou moest het wel interresant zijn een handje te helpen. Groot Arabisch rijk Inderdaad voelde het Kremlln er veel voor om invloed te winnen in deze streek waar tot dusver Britten en Ame rikanen haast konden doen wat ze wil den. Het was hun meer waard dan het voortbestaan van communistische partij en. Want Nasser vervolgde met ijzeren hand ieder die behalve militair en eco nomisch heil ook politiek heil uit Mos partijen de raad mee met andere linkse kou verwachtte. En de Russen gaven aan communistische partijen te gaan samen te gaan of te verdwijnen - de wereldpolitieke belan gen van de Sowjet Unie gingen voor de verbreiding van het communsime. Nu meiri in Soedan was jegens communis ten nog tamelijk mild - niet uit pricipe, maar omdat zijn eigen basis tamelijk smal was. Twee Islamietische sekten betwisten elkaar de leidersrol in het noorden, er is nog strijd te voeren in het zuiden, er zijn brede groeperingen die menen dat het land zich als Afri kaans land behoort te gedragen en niet als Arabisch land. Hij moest heel wat laveren om niet teveel tegenstanders zich tegen hem te laten verenigen. We moeten daarom niet denken dat Li- bië's president Khadaffi uit liefde voor Numeiri door een ordinaire kidnapping zich meester maakte van twee hoofdman- ren van de Khartoemse coup uit een Brits vliegtuig. Hij leverde ze aan Nu meiri uit voor een wel zekere executie, maar alleen omdat Numeiri hem altijd nog beter voorkwam dan de communis ten. Khadaffi voelt zich nog meer dan Sadat de opvolger van Nasser, zonder daar eigenlijk de talenten voor te heb ben, maar hij heeft wel veel aan olie verdiend geld. En hij deelt Nassers ide- Verllefd, Drukwerk voor iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2568-51B4 aal om een groot Arabisch rijk te stich ten dat van Perzië tot aan de Atlanti sche oceaan zou moeten strekken - van Irak tot Marokko dus. Onderlinge haat Een verbond tussen Libië, Egypte en Syrië is daarvan nu de basis die door toetreding van Soedan versterkt zou wor den - maar Numeiri houdt uit eigen wantrouwen om door zijn noorderburen overheerst te worden om of zijn tegen standers in eigen land geen koren op de molen aan te dragen, de boot af. Hij heeft geen zin een Britse overheersing (nominaal was Soedan een gezamenlijk Brits-Egyptisch „dominium" maar dat was toen in Cairo de Britten in feite de lakens uitdeelden) te rullen voor eenLi- bisch-Egyptlsch-Syrische. Netzomin als Khadaffi en Sadat indachtig Nassers voor beeld de westerse overheersing willen rullen voor een Oosteuropese. Irak, dat net zo voorbarig de Soedanese coup toejuichte als Libië het kort tevo ren de mislukte Marokkaanse staats greep deed, handelde evenmin uit liefde voor het orthodoxe communisme, maar om Libië en Egypte te tarten. Ook daar voelt men zich links vooruit strevend, maar met genoeg nationalisme om anderen geen leidersrol te gunnen. De lijst van Arabische staatshoofden die elkaar hartgrondig haten is altijd al lang geweest maar de laatste weken is ze weer een flink stuk gegroeid. En wat zei Nasser ook weer op wie al len zich beroepen? Er moet eenheid ko men die de vreemde overheersing ons moedwillig onthoudt. Nu die overheer sing is wel weg. De westerse verdween en een Russische is aardig buiten de deur gehouden. Maar de eenheid is nog miserabeler dan ooit. Aan de redactie van de Soester Courant Geachte Redactie, Zou er plaatsruimte zijn voor het volgen de? Bij voorbaat dank. Ik aarzel niet hierbij openlijk te verkla ren, dat het Soester Gemeentebestuur een kardinale, onvergefelijke en onher stelbare fout heeft gemaakt toen het, enkele jaren geleden, toestemming heeft gegeven om langs het Kerkpad wonin gen te bouwen met garages. Langs het Kerkpad notabene, dat den wettigen status heeft van zelfs voor bromfietsen verboden fietspad! Met dit onverantwoorde en inconsequen te besluit was het hek van den dam en werd het rustige Kerkpad clandestien vrijgegeven voor het autoverkeer. Immers, wat men Jantje toestaat kan men Pietje niet weigeren en het valt dan ook niet te verwonderen, dat er aan het Kerkpad de ene garage verrijst na de andere en dat het auto- en bromfietsen (ja ook deze) verkeer er hand over hand toeneemt. (Vroeger werd er nog wel eens een bromfietser bekeurd, nu al sinds lang niet meer.) Ik gun graag ieder zijn auto en lederen autobezitter zijn garage, maar iemand, die zich met alle geweld wil vestigen aan een verboden rijweg dient daar dan ook de consequenties van te aanvaarden en zijn auto, als hij die heeft, ergens an ders te stallen of zelfs ergens anders te gaan wonen. Er is. in Soest nog plaats- Een gemeente, die haar inwoners open ruimte genoeg. lijk gelegenheid geeft de door haar uit gevaardigde (verkeers) voorschriften te overtreden en die bovendien de bewo ners van de betrokken wijk niet in de gelegenheid stelt te protesteren of die een eventueel protest naast zich neer legt, handelt hoogst onverantwoordelijk - om maar geen erger term te gebruiken. De gemeente Soest gaat prat op haar landschappelijke en dorpse schoonheid, maar zij is aardig bezig deze zaken om hals te brengen. Behalve de moord op het Kerkpad moe ten we ook dulden dat het rustige, oude park Colenso eenvoudig „naar de knop pen" gaat door den bouw van een knoert van een bouwwerk, waar maar weini gen om gevraagd zullen hebben. Ken- wordt aangeduid. En over wat er nog op langen" zoals het in onze stadhuistaal nelijk „prevaleren hier economische be den Engh en in het veen staat te gebeu ren, willen we maar liever zwijgen - deze „brede visie" wordt alleen maar overtroffen door den waanzin dien 's lands hoofdstad in de Bij;mer tentoon spreidt. En aan de bewoners van Stadhouders laan en omgeving, die nog wel eens graag een frisse neus pleegden te halen in de Eémpolder zijn, behalve de wande lingetjes in Colenso ook deze simpele genoegens ontzegd door het afsluiten van den Maat weg. Het „vooruitstrevende" bestuur onzer gemeente, maakte het zijn gemeentena ren wel bijzonder moeilijk om aan die vooruitstrevendheid, althans op ander dan economisch gebied, nog enige waar de te hechten. HANS VAN EEDEN Braamhage, Augustus 1971. Telefoon 02155-8252 In geval van dichte mist die het zicht ernstig belemmert moeten motorvoertuigen by nacht dimlichten, en bij dag en gedurende de schemering grote lichten of dimlichten voeren. Art. 61 RW. Mist ontstaat door plaaselijke afkoeling waarbij de lucht met waterdamp is ver zadigd, tengevolge waarvan de horizon tale zichtbaarheid belangrijk afneemt. Als het zicht minder dan 200 meter be draagt spreekt men van dichte mist. Tijdens dichte mist bij dag of geduren de de schemering moeten grote lichten dan wel dimlichten worden gevoerd. Men heeft dus overdag de keus tussen grootlicht en dimlicht. Over wat het beste is zijn de meningen verdeeld. De meeste automobilisten ge ven echter de voorkeur aan dimlicht, hetgeen dan ook wordt aanbevolen. Bij dichte mist des nachts is het voeren van groot- (d.w.z. verblindend) licht ech ter uitdrukkelijk verboden. Dan moet men dimlichten voeren. Stads lichten mogen bij dichte mist nooit wor den gevoerd, 's nachts niet en overdag niet! Het is onbegrijpelijk dat er steeds weer zijn die bij dichte mist óf niets óf slechts stadslichten ontsteken„terwijl zij zien dat zoveel anderen wel aan hun verplichtin gen voldoen. Dat soort bestuurders schijnt niet te begrijpen dat het er niet in de eerste plaats om gaat dat men ziet, maar dat men gezien wordt. Vooral op binnenwegen zonder inhaalbanen zijn zulke weggebruikers levensgevaarlijk. Reeds met groot- of dimlicht is inhalen bij dichte mist een heel gevaarlijke ma noeuvre. Hoogst onverantwoordelijk wordt het als men met slechts stads lichten of geheel zonder licht. Wie zich daaraan bezondigt vraagt er om van de weg gevaagd te worden en speelt op zeer laakbare wijze met mensenlevens. Nóg realiseert zich dat niet iedereen. Motorvoertuigen mogen zogenaamde mist lichten voeren, doch niet in combinatie met groot of dimlicht. Dus, óf het èèn, of het ander. Niet alleen motorvoertuigen, maar ook bespannen en onbespannen wagens, als mede fietsen en bromfietsen moeten bij dichte mist voor- en achterverlichting voeren. Beperk uw snelheid bij dichte mist en haal liever niet in. Ga bij ongeval of pech zo snel mogelijk met uw voertuig van de weg af. Indien dat niet mogelijk is parkeer dan uiterst rechts in de berm en ontsteek ook de interieur-verlichting. Wees bij dichte mist extra voorzichtig bij onbewaakte overwegen. Stop daar, zet de motor af, luister of een trein na dert en steek daarna de overweg vlug over. Zaterdag 7 augustus gaat bij de „Lawn Tennisclub Soest" aan de Schrikslaan het alom bekende „Open Toernooi" van start. Niet alleen spelers en speelsters uit de omgeving doen mee, maar ook de be langstelling van ver is groot. Er zal een groter aantal partijen dan vorige jaren gespeeld worden, namelijk 140 D-partij- en, 135 C-partijen en 60 B-partijen. Dit zal naar verwacht wordt geen moei lijkheden geven; de vier nieuw-aange- legde banen zorgen voor genoeg extra- accomodatie. De (geïnviteerde) B-spelers en- speel sters behoren nagenoeg tot de nationale B-top, waardoor het toernooi aan niveau wint. Naast de spannende partijen in C en D zal het publiek daarom zeker aantrek kelijk tennis te zien krijgen van deze B- spelers- en speelsters. Het „zilvertoernooi", zoals velen het in de loop der jaren zijn gaan noemen (er worden aantrekkelijke zilverprijzen uit gereikt), hoopt op veel belangstelling en goed weer, want daar hangt het wel slagen van een tennistoernooi wel van Zaterdagmorgen, om 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsheb ben aan de houders van grijze kaarten, genummerd van 1 tot en met 66 en van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 100. Onder zeer grote belangstelling werd gistermiddag op het kerkhof aan de Veldweg de heer A. Bast begraven. De heer A. Bast, drager van de gouden speld van het NVV en lid van de be- stuurdersbond afdeling Soest, had jaren lang zitting in diverse gemeentelijke ad viescommissies en was lid van het col lege voor de verlening van bijstand en van de ledenraad van het ziekenfonds. In de aula op het kerkhof sprak wethou der K. de Haan, die zijn vele kwaliteiten roemde. De heer Bast heeft ontelbare verdiensten voor de vakbeweging en de Soester gemeenschap. Zijn plaats zal moeilijk te vullen zijn. Als vrijwilliger heeft hij meer werk verzet dan menig vakkracht. Zijn inzet voor het recht van de kleine man is niet genoeg te roemen. In de commissies waarin hij zitting had, getuigde hij daar vele malen van. Namens het hoofdbestuur van de Bouw bond van het NVV sprak de secretaris, de heer J. B. van Otterlo. Een schoonzoon dankte namens de fa milie voor de grote belangstelling. Onder de velen, die de overledene naar zijn laatste rustplaats volgden, bevonden zich drs. De Vos en de heer v. d. Bunt van het ziekenfonds, de heer Ouden broek van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, mevr. S. M. Polet-Musler (oud gemeenteraadslid), mevr. J. M. Martens- Kaspers van het college van Bijstand, de heer Polderman van de bestuurders- bond afd. Soest en -vele persoonlijke vrienden en kennissen. Voor VZZ begint binnenkort de jeugd- training weer. Voor de pupillen op woensdagmiddag 18 augustus en wel voor B-pupillen (8-9 jaar) van 3 tot 4 uur en voor de A-pupillen (10-11 jaar) van 4 tot 5 uur. Voor de adspiranten begint de training op 25 augustus en wel van 7 tot ca. 9 uur. Dit alles op het terrein aan de Ferd. Huyklaan. Ome Piet was met familie en pension in Sauerland, maakte tochten, maar de stakker kwam terug in rekverband, want hij kreeg een ongelukje zo ineens en ongedacht, waar hij, ondanks de ellende, zelf nog wel het meest om lacht. Op een dagtocht langs kastelen uit een lang vervlogen tijd, onder tintelende luchten en een landschap groots en wijd, zei een neefie, zo kunstzinnig: „Als ik eens een plaatje schiet van 't gezelschap op een muurtje met in 't midden ome Piet". „Is dit 't mooiste van m'n leven", en, zoals gezegd, gedaan, gingen alle tantes, omes, netjes op het muurtje staan, en het neefie, steeds maar schikkend, en de houding aangeduid, zei op 't laatst tegen oom Pietje: „U een stappie achteruit". Nou dat deed die goeie ome, waardoor hij van 't veld verdween, niemand zag de man vertrekken dan de fotograaf alleen. „Waar is ome?" vroeg het neefie op het muurtje ieder mens, „Vóór het stappie achteruit nog zag ik ome voor de lens". Van de schrik en de weeromstuit drukte hij het plaatje af, dat van 't vrolijke gezelschap wel een vreemde indruk gaf, bij verbaasde aangezichten met een opkomend verdriet, is er leegte door het stappie achteruit van ome Piet. Woensdag, in de late middag, moest de brandweer uitrukken voor een brandje aan de Smitsweg. Het vuur ontstond in een partij sloophout van de voormalige bronsgieterij van de familie Joosten. Waarschijnlijk hebben de slopers die daar werkzaam zijn het door henzelf aangestoken vuur onvoldoende gedoofd. De brandweer had er geen moeite mee. Bij het schoonmaken van de schoorsteen van de politiepost te Soesterberg ont stond woensdagmiddag een brandje dat de plaatselijke vrijwillige brandweer snel geblust heeft. Het schoonmaakprocedé, waarbij door verbranding roetaanslag verwijderd word was er de oorzaak van. De trek van de schoorsteen bleek voortreffelijk te zijn, waardoor de vlammen hoog oplaaiden. Het brandje trok grote belangstelling. Wie tijdens een vakantiereis in het buitenland de kans krijgt een van de ge renommeerde druipsteengrotten te bezoe ken, mag deze gelegenheid beslist niet voorbij laten gaan. De bezoeker zal er zeker geen spijt van hebben, want een rondgang door een van die geheimzinni ge grotten betekent een unieke belevenis. We komen daar in een geheel andere wereld, ja, je zou zeggen de wereld van het sprookje, want bodem, wanden en zoldering van de grot weerkaatsen onge looflijk grillig in het kunstlicht. De scha duwen zijn diep, hetgeen tot mysterieu ze effekten aanleiding geeft, terwijl in het licht der lampen de druipsteenpegels schitteren in vele kleuren. Zo wandelend zou men zich niet ver wonderen, wanneer er plotseling ka bouters elfjes, ja, draken en wat al niet voor legendarische wezens, tevoorschijn zouden komen. Het bezoek aan zo'n druipsteengrot is een belevenis. Het is volkomen begrijpelijk, dat der gelijke grotten in vroeger tijden een diepe indruk maakten op de bevolking van de streek, die minder reëel en meer bijgelovig dan de moderne mens was. Het behoeft echt geen verwondering te wekken, dat er rond dergelijke grotten en bergholen de nodige sprookjes en le genden zijn ontstaan, waarin feeën, berg koningen, reuzen, rovers en monsters een een belangrijke rol speelden. Hoe ontstaan ze? De moderne wetenschap heeft al deze grotten onderzocht en heeft het gehele grillige aanzien op logische wijze kun nen verklaren. Druipsteengrotten ontstaan alleen in kalksteen. Zij zijn daarom ook niet over al te vinden, want er moet aan be paalde voorwaarden worden voldaan, wil een dergelijk schouwtoneel ontstaan. Ten eerste is het noodzakelijk, dat er zich boven een grot, de holte in de grond, een dikke laag kalksteen be vindt. Het regen- of sneeuwwater kan dan door de uiterst kleine en nauwe spleetjes in de kalk zakken en zo komen tot het plafond van de grot. Tijdens dat zakken lost het water miscrocopisch kleine deeltjes kalk op en die worden met het water meegevoerd. Ligt er nog een flinke laag humus boven de laag kalk, dan is dat nog beter, want het wa ter neemt zakkend door de humuslaag koolzuur op en koolzuurhoudend water kan veel meer kalk oplossen dan nor maal. Stalactieten en stalagmieten Is het water met de opgeloste kalk tot het plafond van de grot doorgedrongen, dan kan het daar de kalk weer afzetten op het gesteente. Het best gaat dit wanneer de grot wijd en er een goede luchtcirculatie is, waardoor het water spoedig verdampt. Elke waterdruppel zet dan een klein ringetje op het gesteen te af. Na vele duizenden jaren vormen er zich op die manier afhangende kalk- pegels, de stalactieten, waar steeds weer druppels aanhangen. Ook komt het voor dat een druppel kalkwater niet aan de afhangendende pegel blijft hangen, maar tenslotte van de punt naar beneden valt en op de grond verdampt en daar zijn kalkringe- tje afzet. Na vele duizenden jaren ont staan op die manier op de bodem van de grot staande kalkpegels, de stalag mieten, want het ene ringetje kalk komt op het andere. Kleur en muziek De afhangende, zowel als de staande kalkzuiltjes hebben de meest grillige vor men en dikwijls ook nog schitterende kleuren van wit, geel, bruin, rood en alle tussentinten, veroorzaakt door di verse mineralen, die in de oplossing te recht kwamen. Soms raken de hangende en staande pegels elkaar en ontstaat er één zuil, die in zijn grillige vorm met zuilen als het ware het gewelf torst. Het is begrijpelijk, dat op deze manier de meest bizarre en sprookjesachtige inte rieurs in de grotten kunnen ontstaan. Er bestaat zelfs een grot, waar als het ware een orgelfront van staande en hangende pijpen oprijst uit het water van een on dergronds meer en zacht ruisende echte orgeltonen de bezoeker bevangen in een sfeer van onweerstaanbare wijding. Zij die dergelijke druipsteengrotten wel eens bezocht hebben zullen het er over eens zijn dat het een van de mooiste schep pingen van de natuur is. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend by vooruitbetaling. Tot 10 woorden 2,50 Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 20 ct. extra PERSONEEL GEVRAAGD Net WINKELMEISJE ge vraagd. Van der Laan's Supermarkt, Oude Utrecht- seweg 38, tel. 2685. Salon Robert vraagt LEERLING KAPPER of KAPSTER. Van Goyenlaan 90, tel. 5703. Na 7 uur Eikenlaan 31, tel. 5703. Gevraagd NAAISTERS en leerlingnaaisters. Prettige werkkring. Zeer goed loon. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan N.V. Tri cotage- en Confectiebe drijven „Pribor", Parallel weg 9, Steenhoffstraat 52b, Soest, tel. 02155-6052. Klein zelfstandig SCHIL DER vraagt schilder-, behang- en witwerk tegen billijke prijzen. Prima refe renties. Brieven no. 3485, bur. S. Crt. Part. TUINMAN heeft nog tijd beschikbaar voor het opknappen en bijhouden van uw tuin tegen zeer lage prijs. Br. onder letters GV, bur. S. Crt. Hoogenbosch Schoenen, Kerkstraat hoek Groest, Hilversum, tel. 02150 - 45607, vraagt VERKOOP STER en aankomend verkoopster. Jonge vrouw zoekt THUIS WERK, liefst schrijf- of typewerk. Br. onder letters HV 3, bur. S. Crt. Voor een opleiding tot verdienstelijk vakman in onze drukkerij of speciaal drukkerij, vragen wij JONGE MANNEN tot 18 19 jaar. Drukkerij Atlas N.V., Koningsweg 22 Soest, tel. 4751. Ik heb veel vrije tijd en biedt mij aan voor alle voorkomende werkzaam heden, schoonmaken, tuin werk. Br. onder nr. 3483, bur. S. Crt. Hoogenbosch Schoenen, Kerkstraat hoek Groest, Hilversum, tel. 02150 - 45607, vraagt nette JONGE MAN, minstens enige jaren mulo, ter opleiding voor souschef. L.T.S.-er Elekro. Elektro Installatiebureau Van Schalkwijk, Steenhoffstraat 55, Soest, tel. 2906. Gevraagd VERKOOPSTER Parf. Van Amerongen, Soesterbergsestraat 55, tel. 2639. Een net MEISJE gevraagd voor halve dagen, voor licht huish.werk. Mevr. Weijts, Steenhoff- str. 13 (achter), tel. 2034. Gevraagd HULP in de huishouding voor 1 of 2 dagen in de week. Waal, Oranjelaan 26. S.v.p. melden Koninginne- laan 22. In klein gezin met gezellig kantoor voor 1 of 2 x per week huishoudelijke HULP gevraagd. Mevr. de Heer, Emmalaan 14, tel. 5011. WERKSTER gevraagd voor 2 ochtenden per week. Aanmelden Eikenlaan 11, tel. 2246. Gevraagd HULP in de huishouding voor 1 ochtend per week. Mevr. Luinen- burg, Dr. De Voslaan 2, Soest, tel. 5733. Gevraagd, wegens ziekte van tegenwoordige, nette HULP voor gezin van 2 personen, voor dinsdag morgen en vrijdagmorgen, hoog loon, Theresiastraat 27. LEERLING KAPSTER ge vraagd. Een creatief beroep waar je leert omgaan met allerlei mensen. Bel eens op voor nadere inlichtin gen. Postma Coiffures, Brinkstraat 4, Baarn, tel. 02154-2470. Gevraagd HULP in de huishouding voor 2 maal drie uur in de week. Mevr. Vriens, Heideweg 70. Gevraagd vakkundige VERKOOPSTER, bekend met de betere cosmetica. Parfumerie Drogisterij A v. d. Brink, Laanstraat 34, Baarn. tel. 02154-?™° Wij vragen voor direkte indiensttreding een JONGE KRACHT voor de afdeling coupe. Prettige werkkring. Reisgeld wordt vergoed. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten aan N.V. Pribor, Parallelweg 9, Soest, tel. 02155-6052. PERSONEELS- AANBIEDINGEN TE KOOP AANGEBODEN Te koop FIAT 124 station. In zeer goede staat. Rubenslaan 58. Antieke ovale TAFEL met stoelen, tekentafel, empire bank, linnenkast, olielamp, tuinbed met ombouw. Vermeerlaan 60. Jonge POES, mooi en har telijk. Dalweg 5, tel. 2653. Prima groene OPEL Re cord 1961. Bartolottilaan 47. Te koop 4- pits GASFOR NUIS, schilderijen, vloer kleed, stofzuiger (electra) en handstofzuiger, partij golfplaten, dubbele garage met gegalvaniseerde asbest platendak, elektrisch ka cheltje, lepelrek en verdere keuken div. Kerkpad 55 Z.Z. Te koop KINDERWAGEN (blauw-wit), onbeklede wieg, reiswieg, flessen ver warming, alles i.z.g.st. Vermeerlaan 60, Soest. Te koop 4 antieke STOELTJES (Bieder- meijer), Perzisch tapijt (Herez), 2.40 x 3.50 m., wasmachine (snelwasser) en wringer in goede staat. Alleen particulier. Ing. Menkolaan 77. Te koop TREKHAAK Opel Record 1900. Olijke- weg 5, tel. 3212. Grote RUBBERBOOT met buitenboordmotor (3 p.k.) z.g.a.n. 400,-. Bitterling, Klaarwaterweg 86. EEND bestel 1965. T.e.a.b. Birkstraat 132. 3 beste jonge FOKZEU- GEN, goed dekrijp. Nieuweweg 51. Prima VOUW-WANDEL- WAGEN en kleine olie kachel. Kastanjelaan 5, Soest, tel. 5105. Te koop AFRIKANEN, 10 en 15 ct per stuk. Tel. 7886 VOLVO 122 S, 115 pk... dec. 1967, met accessoires f 5500,-. Alle keuringen toegestaan. Wilhelminalaan 18, Soest, tel, 4940. Te koop notenhouten WANDMEUBEL met ingeb. bar. Kerkstraat 5, na 6 uur. ANTIEKE hang-olielamp, mooi oud stoeltje, hang lamp (Jugendstil) met bij passende wandborden. Jac. Catslaan 1, tel. 5205. V.W. 1200 '65 t.e.a.b. Vale riaanstraat 4, op werk dagen naöuur^ Te koop Erres KOELKAST (130 1.) 100,-, Centrifuge ƒ25,-. Beiden in prima staat. Te bevr. Birkstraat 68, tel. 8162. Van particulier prima OPEL REKORD, 91000 km gel., met schuif dak en trekhaak. Prijs 1700, Olijkeweg 26, tel. 4443. Zo goed als nieuwe BANK (Pastoe), donkergroen. Colenso 118, tel. 6619, Empire KABINET, koperen kolenkit, bloempot, para- plubak, kandelaars etc. Wilhelminalaan 10. Te koop lelijke EEND. Driehoeksweg 10, tel. 2532. Te koop in goede staat verkerende WIEG. Van Goyenlaan 94, tel. 5397. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd BOEKEN over kunst en architectuur alsmede prenten. (Geen pockets.) Antiquariaat Van Coe- vorden, tel. 8099. Te koop gevraagd WOON HUIS 40.000. Aanbie dingen gaarne postbus 149 Soest. Gevraagd COMMODE. Eemweg 4, tel. 4010. Te koop gevraagd WOON HUIS voor zelfbewoning tot 30.000,-. Tel. 4762. Te koop gevraagd een goed onderhouden POPPEN HUIS. Veenbesstraat 54, Soest. TE HUUR AANGEBODEN Te huur aangeboden 3- kamer FLAT met garage (vrije sector), per 1 sep tember leeg te aanvaarden. Van Weedestraat 39 A, tel. 7996, b.g.g. 03404-13070. TE HUUR GEVRAAGD Te huur gevraagd OP SLAGRUIMTE in of bij Soest. Brieven onder letter. P.R. bur. S. Crt. Kinderverzorgster, 20 jaar, zoekt liefst vrije KAMER. Tel. 2819. Jonge onderwijzeres (25) zoekt op korte termijn, in beschaafd milieu, geduren de maximaal 1 jaar, een ZIT-SLAAPKAMER met behoorlijke kookgelegen heid in Soest of omgeving. Br. onder letters HB 2, bur. S. Crt. Secretaresse, 27 j., zoekt zo spoedig mogelijk WOON RUIMTE met douche gelegenheid en keuken. Mej. J. Jonkers, Toerma lijnlaan 45, Utrecht, tel. 030 - 51.35.92 of kantoor 020 - 22.25.15. WERKSTER gevraagd, één morgen in de week. Insp. Schreuderlaan 62. Melden 's ochtends of na 6 uur. De heer H. Slager, Kerk pad 55 N.Z., Soest, vraagt per 1 september een HUIS HOUDSTER. Moeder met kind geen bezwaar. Zit kamer en slaapkamer dis ponibel. Van eerste eigenaar VW 1300, b.j, '68, alle keuringen toegestaan. Prijs n.o.t.k. Varenstraat 384. Aankomend HEREN- KAPPER(STER) gevraagd. Een betrekking met goede vooruitzichten. Bel eens op voor nadere inlichtingen. Postma Coiffures, Brink straat 4, Baarn, tel. 02154- 2470. Nette TUINMAN gevraagd voor mooie tuin. Br. onder letter F 23 bur. S. Crt. DRESSOIR (mahonie) 75,-, Thonet barkruk, bidstoel (antiek-mahonie) 35,-, 2 fauteuils samen f 50,-, antieke ronde ma honie tafel (klein) 85,-, voetbalschoenen Quick nr. 7 (nieuw) 15,-. Kerkpad 22b Z.Z., tel. 6478. en Van Weedestraat 29 BRUIDS-BROEKPAK en avondjurk, maat 36. Van Goyenlaan 78. Te koop een ijzeren POMP, grote boomrooibijl, H.W. voetrooster (50 x 100) en olievat op standaard met kraan en koperen leiding met wartel. Waldeck Pyrmontlaan 50. Aangeboden z.g.a.n. Nobel GASHAARD, 8500 k.cal, halve prijs. Brouwer, Lange Brinkweg 53. MERCEDES 190 '60, ben zine, t.e.a.b. Varenstr. 394. Wegens vertrek billijk te koop SLAAPKAMER AMEUBLEMENT, litsju- meaux met anti-hernia matras, 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoelen). Alles in zeer goede staat. Te bevragen Veenbesstraat 432, telefoon 5458. Te koop WASTAFEL, wit, met marmeren plaat en spiegel, compleet met kra nen, 30,-. Christinalaan 43. tel. 5049. PEUGEOT 404 1965 met schuifdak en trekhaak. Telefoon 2592, Soest. Pl.m. 400 DAKPANNEN, 42 x 24 cm., gebruikt doch in prima staat. Oranjelaan 2, Soest. MOBYLETTE in goede staat. Smitsweg 339, Soest. Riemersma KINDER WAGEN, z.g.a.n. Dalweg 38, tel. 3463. Meisje zoekt met spoed KAMER met kookgelegen heid. Br. onder letter S 14 bur. S. Crt. Jong gezin zoekt per 1 sept. a.s. dringend WOON RUIMTE. Jac. v. Looylaan 16, Soest FLAT of kamers gevraagd door jong echtpaar. Br. onder nr. 3484, bur. S. Crt. WONINGRUIL Aangeboden EENGEZINS WONING, bev. l grote kamer (7 m. bij 4 m.), 3 slaapkamers, douche, w.c., grote zolder met vaste trap, grote keuken, ruime gang en schuur. Alles cen traal verwarmd. Voor- en achtertuin. Gevraagd woning in Soest of mogeving. Br. onder letters M.S. 50 DIVERSEN Weggelopen op 16 juli zwarte KAT met witte bef, omgeving Soest-Zuid, waarschijnlijk in de rich ting Prins Hendriklaan. Inl. Dierentehuis, Klein Engendaalweg 36A. Mevrouw. Wij bieden U de kans om op de uren die U zelf kunt bepalen een aan zienlijk extra inkomen te verdienen met gezellig, echt vrouwelijk werk. Bel 02154-5365 of schrijf naar Mevr. Hagelen, Wijkamp- laan 36, Baarn. Bromfietshandel Kees Leertouwer biedt aan di verse nieuwe overjarige damesbromfietsen, onder volle garantie, teg€# sterk verlaagde pryzen. Financiering en inruil mo- geiyk. Molenstraat 137, Soest, tel. 2106. J

Soester Courant | 1971 | | pagina 8