EGvSETTEN Besluit Zomerprogramma in Openlucht theater Soest Optreden van de toneelgroep „Het Soester Applaus" Gemeenteraadsvergadering SOESTER ALOEBVSENE UITVAARTVERZORGING Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Huisvuil alleen in gemeentelijke emmers en gemeentelijke papieren zakken Met gym-schoenen in de gymnastiekzaal Geen bezwaarschriften tegen onteigeningsplan Egghermonde Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 44 4 4 Zingende doifijnen in het D^fJnaHumHarderwijk DOLFINARIUM VTB NV Beeldengieterij maakt plaats voor parkeerterrein SEC-honkballers in laatste innings ten onder tegen HBC '64 „Duinkikkers" wonnen sterk bezet polo-toernooi Krabbels van Knelis De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op donderdag 19 augustus a.s., te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Besluit d.d. 18 juni 1971 van gedepu teerde staten van Utrecht, waarbij goed keuring wordt verleend aan het raadsbe sluit van 28 april jl. tot onttrekking van de spoorwegovergangen in de Hooiweg ?n de Maatweg, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan het nemen. b. Brief d.d. 9 juli 1971 van de heer T. v. d. Meulen, waarin deze mededeelt te gen het bevel tot afbraak vmi zijn kip penhok bij H. M. de Koningin beroep aan te tekenen, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. c. Bried d.d. 4 mei 1971 van de heer A. W. Daems te Soesterberg inzake hinder van het horecabedrijf „Avio-resto", als mede het afschrift van de brief van bur gemeester en wethouders d.d. 21 juli 1971 als antwoord op deze brief, met het voorstel de beide brieven voor kennis geving aan te nemen. d. Brief van burgemeester en wethou ders d.d. augustus 1971, inhoudende een korte notitie met betrekking tot het be sluit van gedeputeerde staten d.d. 2 juli 1971 tot goedkeuring van het bestem mingsplan „Klaarwater", met het voor stel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 2 juli 1971 van gedeputeer de staten van Utrecht, waarbij ingevolge artikel 198 van de gemeentewet de ont vangst wordt bevestigd van de „Veror dening tot wijziging van de vuurwerk- verordening", met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel tot oninbaarverklaring van belastingaanslagen. 3. Voorstel tot vaststelling van de veror dening betreffende de burgerlijke stand in Soest. 4. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de begraafrechten. 5. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor wegaanleg op het industrieterrein. 7. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1970 op grond van M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 In een tot de achtste innings spannende wedstrijd kon SEC niet tot winst komen tegen HBC '64 ui Heemstede. De tegenstander van SEC kon in het begin van de wedstrijd zeer snel uitlo pen tot een 3-0 voorsprong door zes honken te stelen en door drie doorge schoten ballen. SEC had hier geen antwoord op en moest zelfs nog een run toelaten in de vierde inning. Daarna had SEC zijn antwoord klaar en kwam de slagploeg van SEC los. J. Hurley kwam op het honk door een fout van de tegenpartij en kon hierdoor ook op het tweede honk komen. P. Brugman sloeg Hurley op drie en kwam zelf op het tweede honk terecht. T. Kellner plaatste hierna een fraaie op- offeringsstootslag en bracht Hurley bin nen en Brugman op drie, die gemakkelijk binnen kwam door een doorgeschoten bal (2-4). In de vijfde inning kon HBC weer 2 maal scoren door 2x4 wijd en een goed geplaatste honkslag. Maar nu had SEC zijn antwoord zeer zeker wel klaar. H. Prior en R. La Rosé kwamen op het honk door 4 wijd. Het veld van HBC maakte toen een grove fout waardoor Prior kon scoren, La Rose op drie kwam en G. Wagner het tweede honk kon bezetten. Met deze twee hon ken bezet sloeg J. Hurley een twee- honkslag, wat dan ook twee punten be tekende. Hurley werd door Brugman op drie gebracht en kon zelf op het tweede honk komen. T. Kellner kreeg 4 wijd en zo waren er drie honken bezet. De volgende man ging uit, maar M. Wigtman wist een mooie opofferingsstootslag neer te leggen wat weer een punt betekende en een stand van 6-6. SEC was dus op een prachtige manier artikel 101-bis der Lager-Onderwijswet 1920 (vakonderwijs). 8. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aap: a. A. Hahnweg aan de Woningbouwver eniging „Goed Wonen"; b. aan Weteringpad aan Intertuft N.V, 9. Voorstel tot het aankopen van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg en in het Soesterveen van T. C. de Bruin. 10. Voorstel tot een ruiling van grond, gelegen aan de Beukenlaan en Nieuwe weg met B. C. van den Bremer. 11. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan PUEM N.V. voor het leggen en onderhouden van een hoog spanningskabel: a. langs de Industrieweg en Nijverheids- weg; b. langs Heezerspoor. 12. Voorstel tot vaststelling van het ont eigeningsplan „Egghermonde". 13. Voorstel tot vaststelling van het plan tot onteigening van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Industrieterrein". 14. Voorstel tot wijziging van de „A.P:V. Soest". 15. Voorstel tot wijziging van de „Veror dening halvedagsluiting winkels" ten be hoeve van kappers. 16. Voorstel tot intrekking van de „Ver ordening vakantiesluiting winkels". 17. Voorstel tot vaststelling van de „Verordening koopavond". 18. Voorstel tot verkoop van woningen Klaarwaterweg 21 tot en met 31 (oneven nummers). 19. Voorstel tot het verstrekken van le ningen aan de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" ten behoeve van de bouw van 160 etagewoningen in sectie 3 van het plan „Klaarwater". 20. Voorstel inzake het opnemen en uit lenen van gelden gedurende het 4e kwar taal 1971. 21. Voorstel tot het verlenen van een éénmalige bijdrage aan de Stichting Zonnebloem Soest ten behoeve van een vervolgcursus voor de welfarehelpsters. 22. Voorstel tot het garanderen van ren te en aflossing van een door het Regio naal Werkplaatschap Amersfoort en Om geving aan te gane geldlening. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een graafmachine ten behoeve van het Gasbedrijf. 24. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling gasvoorziening Centraal Nederland. 25. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtontbinding met de heer A. Hagen te Soest. 26. Voorstellen tot voorlopige goedkeu ring van de plannen tot onteigening van gronden, nodig voor de aanleg van de Dalweg, gelegen in de bestemmingsplan nen „Soestereng - Park en Centrum" en „Soestereng - Weg over de Erig". 27. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit) voor delen van de be bouwde kom. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een inrichting tot het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen an nex een quick-service-bedrijf op/in het teruggekomen en kon bij het begin van de zesde inning weer met een schone lei beginnen. In die zesde inning wist de tegenstander 4 honkslagen het veld in te slaan, waar door ze drie maal konden scoren, maar weer kwam SEC terug, Prior en La Rose kwamen weer met 4 wijd op de honken. G. Wagner gaf een opofferingsstootslag, waardoor beide honklopers een honk konden opschuiven. J. Hurley zorgde weer voor het vuurwerk en gaf weer een mooie honkslag waardoor Prior en La Rose konden scoren (9-8). De eerste helft van de zevende inning was geen probleem voor het veld van SEC, dat drie infield-hits op zeer goede wijze verwerkte. Aan slag leek het er even op dat SEC sterk terug zou komen met drie honk slagen, maar door goed veldwerk van de tegenpartij wisten de SEC-spelers niet te scoren. Na deze inning leek SEC uitgeblust en dat was het ook. De achtste inning le verde HBC 2 punten op en de negende inning 3. SEC had in beide innings geen kracht meer om terug te komen en moest de twee punten aan HBC afstaan. Eind stand 8-14. Werpersresultaten: R. Waterreus (SEC) 6-5-1. J. Hurley (SEC) 0-1-4. Schoo (HBC) 4-4-5. Willard (HBC) 2-3-4. Brug man (SEC) 1-3-3. Het veld van SEC en HBC maakte 6 fouten. De beste slagman van SEC was P. Brugman (600) en van HBC Roosma len (400). Programma a.s. weekend HFC Haarlem-SEC 1 HCAW c-SEC bleesing. SEC BRL-HCAW b, zaterdag 14.00 uur. SEC 2-Archilles, zaterdag 16.00 uur. KÉLTUM' PLEET en DURFINE CASSETTES JUWELIER HORLOGER S0ESTD9K REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155 4785 perceel Smitsweg hoek Weegbreestraat. 29. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Noorderweg 37 te Soest. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van een ontsluitingsweg tussen de buurtschap „Ons Belang" en de Richelleweg te Soes terberg. 31. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van sectie 2B in het bestemmingsplan „Klaarwater". 32. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoel in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o., alhier. 33. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van meubelair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Weeg breestraat, alhier. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Stfeenhoffstraat 1 - Soesfaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Met ingang van maandag 16 augustus a.s. wordt door de reinigingsdienst van Soest alleen dat huisvuil meegenomen dat öf in vuilnisemmers en/of in papie ren zakken wordt aangeboden. Vanaf die dag wordt huisvuil in plastic zakken dus niet meer meegenomen. Plastic in papierenzakken wel. De laatste tijd is hierover nogal het een en ander te doen geweest. Speciaal be vreemdde het Soester ingezetenen, dat in Baarn dit probleem schijnbaar niet be stond, althans dat plastic zakken daar wel werden meegenomen. Ook hierin komt nu verandering en deze maatregel gaat gelden voor beide gemeenten. Deze week worden in Soest huis aan huis kaarten bezorgd waarop deze maat regel vermeld staat. De maatregel was nodig omdat plastic zakken niet verwerkt kunnen worden in het Kompostbedrijf Soest/Baarn. Plastic is niet komposteerbaar. Het kan ver brand worden maar het chloorgas dat dan vrij komt, tast niet alleen de schoor stenen aan van de verbrandingsovens, maar is ook gevaarlijk voor de mens. De oplossing wordt dus het aanschaffen van papieren zakken, die bij de kassier op het gemeentehuis en bij de hulpsecre tarie in Soesterberg verkrijgbaar zijn, of de aanschaf van een tweede vuilnisem mer. Papierenzakken kosten 0,50 per stuk, een tweede emmer slechts ƒ8, per jaar. In zestien weken hebt u de emmer eruit. Op het ogenblik bekijkt men bij de ge meente of de papieren zakken goedkoper kunnen worden geleverd. Het probleem is dat in deze prijs het huisvuil- ophaal recht moet zijn inbegrepen. Het gebruik van eigen papieren zakken is dan ook niet toegestaan. Met het optreden van de Soester toneel groep „Het Soester Applaus" wordt don derdagavond 12 augustus a.s., om 20.00 uur, het zomerprogramma in het Open luchttheater Soest besloten. Het toneel gezelschap zal dan het stuk „Getrouwd of niet" van Ephraim Kishon voor het voetlicht brengen. De groep „Het Soester Applaus", dat tot voor kort optrad onder de naam „Het Door de schoolartsen in dit rayon is ge constateerd dat voetschimmel en voet- wratten tegenwoordig een veel voorko mend verschijnsel zijn. Men wijdt dit aan het niet gebruiken van gymnastiek schoenen in de gymnastieklokalen. Hoof den van scholen wordt dan ook aanbe volen het gebruik van deze schoenen voor te schrijven. Dit schrijven burgemeester en wethou ders aan alle hoofden van lagere- en middelbare scholen in onze gemeente. .Tegen het onteigensplan Egghermonde, dat van -24 juni tot 24 juli ter inzage heeft gelegen, zijn geen bezwaren inge diend. In het bestemmingsplan Eggher monde I zullen hoofdzakelijk woningen moeten worden gebouwd ter voorziening in de woningbehoefte in Soesterberg. Een grote vraag naar woningen bestaat er van de zijde van het Ministerie van De fensie en bovendien is gebleken dat er de laatste jaren in Soesterberg nagenoeg geen woningen zijn gebouwd ten dienste van de overige beroepsbevolking. Uit een enquete is gebleken dat ruim 100 gezinnen, waarvan het gezinshoofd in Soesterberg zijn werkkring in het be drijfsleven heeft, tegen hun zin elders zijn gehuisvest. Met de bouw van de wo ningen wil men dan ook zo spoedig mo gelijk een aanvang maken. Men ver wacht dat hierdoor de koopkracht in Soesterberg, die de laatste jaren terug liep, weer zal toenemen.. Het betreft hier gronden gelegen in Soesterberg ten oosten van de Generaal Winkelmanstraat en ten noorden van het Zeister Spoor, die in hoofdzaak behoren tot het landgoed van de heer P. Tetrode. De onteigeningsprocedure ten aanzien van alle in het plan begrepen gronden wordt thans aanhangig gemaakt. Veenmasker", is opgericht in oktober 1969. Alhoewel nog jong, heeft men toch reeds vele successen geoogst o.a. met „Polly Perkins" en ,,'n Beetje Fantasie". Het voor donderdagavond op het pro gramma staande werk „Getrouw of niet" wordt dit seizoen al voor de achtste keer opgevoerd. Het gezelschap bestaat uit spelers met grote ervaringen. Zoals bijvoorbeeld Ta mara van Hooydonk, die van huis uit beroepsdanseres is en een opleiding in Spanje gehad heeft. Zij is verbonden ge weest aan het gezelschap „Johan Kaart" (Potasch en Perlemoer) en is te zien ge weest in de film „Dorp aan de Rivier". Ook Ad je Slingerland heeft reeds veel ervaring. Samen met haar echtgenoot staat zij al vele jaren aan de top van het amateurdansen en is nu voor de vierde keer landskampioen geworden. Hun streven is er steeds op gericht om zo goed mogelijk verantwoord toneelspel te brengen. Bij slecht weer zal de toneelvoorstelling verplaatst worden naar de sporthal Beu kendal, Beukenlaan. Hiervan zal mede deling worden gedaan via de radio in de mededelingen van 11.55 uur op Hil versum I en in de mededelingen van 17.55 uur op Hilversum II. 'in het grootste overdekte Dolfijnen""! I stadion ter wereld met 2.500 zit- J plaatsen ziet u een unieke show j van zeeleeuwen en dolfijnen in één J J programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00-14.30-16.00 en 17.30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. j ONDERWATERPANORAMA I met de grootste aquarium glaswand ter i wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. i J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van J 1de zeezoogdieren. ROBARIUM 1 trainingsbassin voor zeeleeuwen I 5 demonstraties per dag. 8 HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Met het afbreken van de beeldengieterij van de Gebr. Joosten aan de Smitsweg, die hun werkzaamheden in Andijk voortzetten, is de laatste fase begonnen van de voltooiing van het eerste Soester winkelcentrum „De Smitshof". Wanneer het ge bouw, dat in zijn omgeving niet meer paste, verdwenen zal zijn, is de parkeer- mogelijkheid dermate vergroot dat aan de parkeermoeilijkheden vooral tijdens het weekeind een definitief eind is gekomen. Het onlangs gepromoveerde herenteam van „De Duinkikkers" heeft met succes deelgenomen aan een waterpolotoernooi georganiseerd door de zwem- en polo vereniging „Putten". Ondanks het feit dat de Soester poloërs met een op vijf plaatsen gewijzigd team in het water verscheen, wisten zij alle wedstrijden tegen de een klasse hoger spelende teams overtuigend te winnen. Naast de organiserende vereniging werd aan het toernooi deelgenomen door Poseidon uit Scherpenzeel en Nautilus uit Terborg. Donderdagavond om zeven uur speelt het meisjes adspiranten-team in het Baarnse Bosbad de beslissingswedstrijd tegen „De Vuurse" om het kampioen schap. Het komende weekend zal dit zelfde adspirantenteam Soest vertegen woordigen op een 2-daags toernooi. Het jongens-adspirantenteam speelt zondag a.s. in Breukelen een aantal aan trekkelijke wedstrijden tijdens het toer nooi van „De Meent". S minse in ongs laand binne die vingde daat Hollaand nog steeds aordug laand is, maor gaor nie meer mee de een of aore vriejer op hore marreke daat der un geweldaodughiedsgolluf ovur ongs laand waorde en daat liek ming toch wel un bietje ovurdreve, maor ajje de kraante en de tillevisie vaan de leste weke maor un heul klein bietje hep ge- vollug, daan staot as un paol bove wao- tur daat die vriejur ut heulegaor bie ut jammurlukke rechte end haad. De leste jaore sting vooraal in de zoe- mur de hoofdstaad vaan het laand in de kwaolukke belaangstelling en leek ut of entoe meer un ongderweruldstaad as un hoofstaad. Mit (zo magge wullie daat noeng toch wel noeme) moed. belied, trouw en wies- hied is an de heule trammelaant un aor dug end gekomme, maor noeng is ut daan zoveer gekomme daat die naorug- hied ovur ut heule laand is uuttewaojerd. Nog nie eens zo bar veul jaor geleje waas Aomerikao voor ongs één grote poel vaan misdaod en leek ut soms wel of ellek mins daat daor woende, mit waopuns in zun zaak liep en die met een gebruukte as de een of aor ut nie dierek mit hum eens waas. Wullie waore un bar leergierug vollukje en wullie magge noeng rustug stelle, daat we die misdaod en de daormee saome- haangende gewelddaodughied nie allenug hebbe ovurgenome maor as ut waore hebbe ovurtroffe. Ajje der ovur gaot zitte denke, en daat ken nie uutblieve ajje de heule daag nie aors hoort en leest en ziet. daan gaot un mins zun eige ofvraoge of ut leve vaan negetieneenen- zeuvetug zo bar wienug an ut worde is, daat de minse an daat leve geen waorde meer hechte. Der worde as ut waore an de lopende baand minse vurmoord. Ouwe minse, manne en vrouwe, jonge vrouwe en jonge manne, maor ok kingders. Ik hep veul te wienug gestudeerd om ming eige der in te kunne vurdiepe en eerluk ge- zeit vin ik ut kennus neme vaan aal die naorughied aal meer daan genog, maor vooraal die moorde op heulegaor on- schuldugge kingders laote ming nie los. Nie daat die aore moorde nie net zo arrug binne, maor die binne vaok ut ge- vollug vaan voorofgaonde naorughied tusse die minse ongdermekaor. Daat zul- lie geen aore oplossing as de dood wete liek netuurluk ok narruguns op. maor zullie binne ouwd genog - wies laote wullie maor vaore - om op der eige te paasse, maor daat leit wel effe aors bie de kingders. Zullie binne nie ouwd en wies genog en daorom binne wullie mit zun alle as ut waore vuraantwoor- deluk voor ongze kingders. Ut is voor mederne minse netuurluk un bar ouwerwets vurhaol, maor die boze maan mit un zaak mit snoep bestaot nog steeds. Die zaak snoep maag mes- schien vurvaange weze door un zaak petaat of kauwgom, maor der leef nog steeds un groep minse, en die groep is naor ming gedaachte veul grotur as wul lie denke, die der eige bar tot kingders veule angetrokke, maor daan wel in de slechte betekenis vaan-daat woord. Der is haost geen laand op de weruld waor de kingdersterrefte zo laog is as bie ongs. En daormeej wordt daan be doeld ut sterreve vaan kingders door ziekte en zuk soort dinge. Maor ik bin noeng wel benieuwd op welleke plaots wullie staon as ut gaot om kingders di« door aore oorzaoke binne dood gegaon. Waant aster iets is waor ik vaan ge- schrokke bin, daan is ut ut aantaal king ders daat door mishaandeling vaan de ouwers sterruft. Dajje zo of en toe wel is effe un rood zitvlaak uutdeelt maag daan nie peedegogies vuraandwoord we ze, ut is of en toe wel bar heilzaom. Maor om vaok weerloze kingders zo kraachtug op te voede daat zullie an de vurwondinge bezwieke is door geen mins goed te praote. Ut Hek netuurluk waat ver gezocht, maor wullie binne mit zun alle vuraantwoor- deluk. Aster arruguns un hond of un kat un onwaordug bestaon lijd, daan komrne der heul veul minse in aksie. Un peerd daat vaan zun baos nie te ete krieg of haos niks, wordt soms door die minse vaan zun baos gekocht, om der maor zekur vaan te weze daat ut peerd ut betur krieg. Maor zukke dinge hoor je maor heul zelde ovur kingders. Toch gaon der hongderde kingders dood, die vaok door der ouwers binne mis- haandeld. En daat binne der daan weer heul waat meer daan de moorde door wildvreemde, die daoge aachturmekaor de voorpaagienaos vaan de kraante haole. Wullie beschaofde minse gaon der groos op daat wullie nie tot de ongderontwik- kulde laande behore, maor mit daat be schaofde loop ut wel los. In de praaktiek is de afstaand vaan beschaofd mins naor beest kenneluk maor un heul klein stuk- kie. Aal maok de rechtbaank vaan de meeste moordenaors „zieken", die nie wisten waat zullie deeje, daat neemp toch nie weg daat na rustugge, vredugge en beschaofde Nederlaand. un speldeprik op de aordbol, heul haard op weg is un voorbeeld vaan geweldaodughied te wor de. I

Soester Courant | 1971 | | pagina 5