Succesvol weekend voor SEC-honkbal DOORSMEREN Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BEN IK WEL VERPLICHT VERZEKERD Een vaak gestelde vraag Soester tennistoernooi ook dit jaar weel een groot succes Amersfoortse Boys won Hees-juniorentoernooi Krabbels van Knelis Zo vlogen de duiven Trauwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Verbetering Richel] eweg op Amersfoortsestraat Jun SEC-zatei van S.O. s Frits DINSDAG 17 augustus 1971 Zaterdag j.1. bleek dat SEC wel degelijk iets geleerd heeft van de nederlaag te gen HBC '64. Nu was het n.1. de SEC- ploeg die in de achtste inning de beslis sende slag kon slaan en daardoor kon winnen. De eerste drie innings werden er geen punten gescoord door het SEC-team. Wel wisten G. Wagner, T. Kellner en P. Brugman een honkslag te plaatsen, maar hun teamgenoten wisten de honkslagen niet in punten om te zetten. De tegen stander had meer geluk en kon eenmaal tot scoren komen in de eerste inning door 2 fouten van de mid-fielder van SEC. Verder wisten zij geen vat te krij gen op het zeer goede werpen van Pit cher R. Waterreus. In de vierde inning kwam het slagge- weld van SEC pas echt los. J. Hurley kwam op het eerste honk door een honk slag. De volgende slagman, T. Kellner legde toen een prachtige stootslag neer, waardoor hij op het eerste honk kwam en Hurley op twee. Hierna kwam L. Wilkinson tot het slaan van een gave honkslag, wat tot gevolg had twee punten en een voorsprong voor SEC. Het veld van SEC deed zijn werk in deze inning zeer goed, waarna in de vol gende de voorsprong vergroot kon wor den. Er werd een punt gescoord in deze vijfde inning door een honkslag van pitcher R. Waterreus, die aan slag ook zijn man netje stond, door één maal 4 wijd en een fout van de tegenpartij. De tegenpartij kwam echter in dezelf de inning zeer goed terug. Zij wisten twee twee-honkslagen te plaatsen, kre gen 2x4 wijd en stalen twee honken, waardoor de twee partijen weer naast elkaar stonden met een 3-3 stand. In de zesde inning werd er door beide partijen zeer goed veldwerk vertoond en werden er geen punten gescoord. Bij SEC werd in deze inning pitcher Water reus vervangen door J. Hurley. De zevende inning moest SEC toezien hoe de tegenpartij, via een fout, een op- offeringsstootslag en een honkslag een punt kon uitlopen, maar dat was wel het laatste wat SEC toeliet, want toen kwam voor SEC de glorieuse achtste inning, waarin maar liefst 1.0 mensen aan slag kwamen. J. Hurley kwam als eerste op het honk door 4 wijd. T. Kellner sloeg vervolgens een makkelijke bal voor het infield van de tegenpartij, maar toch maakte deze een fout, waardoor Hurley op twee kwam en Kellner op één. F. Nauwelaers gaf toen een kien ge plaatste honkslag, waardoor Hurley kon scoren en Kellner op twee kwam. Wil kinson gaf hierna ook 'n honkslag, waar door de drie honken bezet waren, p. Brugman sloeg toen een bal in het in- Held, waardoor Kellner kon scoren, Wil kinson twee kon bereiken, maar Nauwe laers uitgemaakt werd op het derde honk. Met het eerste en tweede honk bezet wist Prior zo'n mooie twee-honkslag te slaan, dat Wilkinson en Brugman bei de de kans kregen te scoren. Dit alles betekende dat SEC 6 punten had gescoord en het 9-4 was voor SEC. F.H.C. Haarlem kon nog eenmaal tot Geen langdurige wachttijd, daar cr 1 smcerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 M, Ver woerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Ronald, zoon van J. Spoor en J. Geusebroek, Smitsweg 429. Sterrin Marcella Petra, dochter van A. J. Schaap en B. M. J. Hilhorst, Wilhelminalaan 28. Johannes Pieter, zoon van C. Koudijs en G. N. Schagen, Koninginnelaan 32. Arjan Peter Antal, zoon van A. T. Snij ders en M. J. T. Tourné, Birkstraat 43 Edwin, zoon van E. Brouwer en J. J. A. Hauser, Smitsweg 395. Josephina Geertruida Agnes, dochter van J. P. C. M. van 't Klooster en W. A. M. Verlaan, Ferd. Huycklaan 3. Taco, zoon van F. Snippen en F. Oechies, Kamperfoelie- straat 47. Johannes Josephus Gerar- dus, zoon van J. J. Rombouts en R. T. H. Spel bos, Anthonie van Leeuwenhoeklaan 187, Soesterberg. Herman Gerhard, zoon van H. ter Meer, en G. Bovendeur, Moerbessenberg 11, Soesterberg. Rem- co, zoon van G. J. van Dorrestein en M. Eerligh, le Heeserlaantje 58. Miranda, dochter van R. W. Veltmeijer en J. A. van Duinkerken, Smitsweg 133. Paul Martijn, zoon van W. de Haan en W. A. E. Zuijdendorp, Margrietlaan 1. Thijs Frits Gerrit, zoon van F. O. Beijer en M. C. Groothuis, Valeriaanstraat 63. Hendrik Albertus, zoon van H. W. Veld huizen en B. G. Ortse, Prins Hendriklaan 17. Wouter, zoon van J. Boom en D. Kooiman, Eikenlaan 23. Michiel Hen drik, zoon van W. H. Pijnenburg en F. A. M. Verschueren, Vosseveldlaan 22. Cornelis Franciscus, zoon van C. F. Fon- ken en J. de Wit; Bosstraat 80. Emma Manken, dochter van H. A. Ruiter en M. M. van Daalen, Valeriaanstraat 133. ONDERTROUWD: Eduard Johannes Wilhelm Hendrik van Gelder, Duinweg 9 en Catharina Margaretha Clement, Duinweg 9. Adrianus Wilhelmus Kloosterman, Albert Cuyplaan 101 en Sophia Johanna Elvire Hanibals, Albert Cuyplaan 101. Albertus Antonius Werkhoven, Bilderdijklaan 3, Zeist en Johanna Adriana de Bruin, Nieuwstraat 13. GETROUWD: Hans Diederik Kattenwin- kel, Anthoniedijk 5, Utrecht en Margaret Trude Madeleine Bron. Anthoniedijk 5, Utrecht. Johannes Gertrudis Jan Kooij. Saenredamplantsoen 79 en Stefa- nlta Margarita Leyba, Beetzlaan 54. OVERLEDEN: Geen. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaljk Telefoon 2731, b.g.g. 2455, scoren komen in deze inning door twee twee-honkslagen, maar in de negende inning zat het veld van beide partijen potdicht, bij SEC vooral door zeer goed werpen van pitcher J. Hurley. Werpersresultaten: Waterreus (SEC) 4- 4-4. Hurley (SEC) 3-1-3. Klooswijk (H.F.C.) 5-3-11, Het veld van SEC maakte 4 fouten en het veld van H.F.C. Haarlem 5. De beste slagman van SEC was pitcher Waterreus (500) en van H.F.C. T. Poort (1000). Geen „Melkhuisje" maar ook aan de Schrikslaan enorme spanning cn een ge weldige sfeer. De stand in de derde klasse b met nog een wedstrijd te spelen voor SEC luidt: Hoofddorp 15-28. Watergraafsm. 15-28. Alc. Victrix 16-28. H.F.C. Haarlem 16-20. Foresters 15-14. THB 15-14. SEC 17-12. Herons 16-10. HBC '64 16-4. Quick 15-0. B.R.L. won zaterdag eveneens van HCAW b met 16-6. In een snelle wed strijd. waarin het veld van SEC minder fouten maakte dan anders, kon SEC ge makkelijk over zijn tegenstander heen komen door aan slag behoorlijk goed voor de dag te komen. De bleesing kon met groot gemak winnen van het zeer zwakke HCAW c. Door de 19 honkslagen van de SEC ploeg, vooral van E. Engel (vier) en R. Thiellier (vier), kon de bleesing van SEC met een eindstand van 23-1 weer naar huis gaan. Programma a.s. weekend: Woensdag: HCAW-SEC brl 18.30 uur. Zaterdag: SEC brl-Donar 14.00 uur. HCAW a-SEC bleesing 10.00 uur. Zondag: SEC 1-THB 14.30 uur. c C Maar al te vaak worden er vragen gesteld door mensen, die willen weten of ze al dan niet verzekerd zyn ingevolge de typische werknemersverzekeringswetten (Ziektewet, Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzekering (W.A.O.) c.d.). Een aantal van de in het geding zynde categorieën willen we hier onder de loep nemen. Een handelsreiziger (vertegenwoordiger) is uiteraard verplicht verzekerd want hij krijgt een vast loon met daarnaast eventueel provisie. Een handelsagent, iemand dus die uitsluitend op provisie basis werkt, is alleen verplicht verze kerd als hij uitsluitend voor één op drachtgever werkt en mits die bemidde ling niet een bijkomstige werkzaamheid is en hij zich daarbij doorgaans door niet meer dan twee personen (sub-agen ten) laat bijstaan. Zij die werken in dé sociale werkvoorziening zijn ook verze kerd behalve voor de Werkloosheidswet. Iemand die een uitkering van de Werk loosheidswet ontvangt blijft verzekerd voor andere werknemers-verzekerings wetten, zoals de Ziektewet en de Zieken fondswet. Huispersoneel Huispersoneel is ook verplicht verze kerd, doch alleen wanneer dat perso neel doorgaans op niet minder dan drie dagen per week (het hoeven geen volle dagen te zijn!) voor dezelfde werkgever arbeid verricht. Zoals bekend gelden de Ziektewet, W.A.O., de Werkloosheids wet en de Ziekenfondswet alleen voor hen die in loondienst werkzaam zijn en daarmee gelijkgestelden. Nu komt het nogal eens voor dat iemand, die altijd in loondienst heeft gewerkt, „op kwi- Op bijzonder sportieve wijze werd zater dagmiddag op het Hees-terrein aan de Kooiweg gestreden om de J. v. d. Brink- wisselbeker. Daar Spakenburg en Veense Boys schitterden door afwezigheid, speel den Amersfoortse Boys, 's-Gravenland, S.O. Soest en Hees in dit juniorentoer- nooi. Zeer spannend was de wedstrijd tussen Amersfoortse Boys en S.O. Soest, die beide Plees en 's-Graveland hadden verslagen. De Boys namen een 1-0 voor sprong, maar even voor tijd kwam S.O. Soest op gelijke hoogte door een straf schop, die beheerst werd ingeschoten, 1-1. Om een winnaar te krijgen, moesten strafschoppen worden genomen. Dit viel uit in 't voordeel van Amersfoortse Boys. Ook de strijd tussen Plees en 's-Grave land om de derde en vierde plaats werd een gelijkspel, 1-1. Opvallend, dat ook hier tot driemaal toe strafschoppen moes ten worden genomen om de beslissing te forceren. 's-Graveland mikte beter en behaalde daardoor de derde plaats. Voor zitter van de jeugdcommissie B. van Essen reikte na afloop de, prijzen uit aan de aanvoerders. Eindstand: 1. Amers foortse Boys (wisselbeker overgenomen van S.O. Soest, dat deze twee keer ach ter elkaar gewonnen had); 2. S.O. Soest; 3. 's-Graveland; 4. Hees. Ook het eerste elftal kwam in actie tegen De Glind in Achterveld. De wed strijd had niet veel om 't lijf en had meer weg van een zomeravondpartijtje. Aanvoerder Henk Geytenbeek benutte nog een strafschop voordat de thuisclub een tegendoelpunt kon scoren (1-4). Deze week zullen de Plees-velden worden voorzien van nieuwe doelpalen. De verouderde (vierkante) palen moeten plaatsmaken voor ronde stalen goals. Zaterdag kunnen de keepers er voor 't eerst kennis mee maken, in het Insinger- toernooi op het Hees-terrein. Hees is nu de eerste vereniging in Soest, die ronde doelpalen op z'n velden heeft staan. tantie" gaat werken, zoals men dat noemt. Het lijkt dan of hij geen werk nemer meer is, maar zelfstandige, ter wijl zijn positie in wezen toch niet an ders is dan bij een dienstbetrekking, Voor de sociale verzekeringswetten moet zo iemand in de regel dan ook gewoon als werknemer worden beschouwd. Hetgeen betekent dat hij verplicht ver zekerd blijft; die de premies zal moeten betalen. Anders gezegd; voor de sociale verzekeringen is men in het algemeen pas zelfstandige als men een bedrijf uitoefent.Daarvan is b. v. sprake als men niet voor één baas werkt, maar meer opdrachtgevers heeft, voor eigen mate riaal en gereedschap zorgt, enzovoort. In het laatste geval valt men dus niet meer onder Ziektewet e. d. Artiesten Vaak wordt ook gevraagd hoe het nu precies zit met de sociale verzekering voor artiesten die op feestavonden op treden. Welnu, als iemand bestuurslid van een vereniging is, dan moet hij er rekening mee houden dat in het alge meen voor de musici of artiesten, die op zijn feestavond optreden, premie voor de sociale verzekering moet wor den betaald. Alleen wanneer een vereni ging geen rechtspersoonlijkheid bezit, ligt de zaak anders. In dat geval kan het optreden namelijk worden gelijkge steld met een overeenkomst mét een particulier en bestaat er geen verzéke- ringsplicht. Die plicht is er ook niet wanneer de musicus of artiest in het bezit is van een zg. zelfstandigheids verklaring. Wanneer er wél verzeke ringsplicht bestaat, is over de gage voor het optreden premie verschuldigd. Verenigingsbestuurders die inlichtingen wensen over het al dan niet bestaan van verzekeringsplicht of over de hoog te van de in te houden premie, doen er goed aan zich vooraf in verbinding te stellen met de bedrijfsvereniging of de Raad van Arbeid. Gehuwde vrouw Het komt steeds vaker voor dat zowel de man als vrouw een baan hebben. Voor de Ziektewet, W.A.O. en deWerk- loosheidwet is het zo geregeld dat ieder die in dienstbetrekking werkt, verze kerd is. Zijn man en vrouw dus beiden in dienstbetrekking, dan zijn ze dus bei den verzekerd. Over het loon dat ieder van hen verdient wordt premie betaald en ieder van hen heeft recht op zieken geld, recht op W.A.O.-uitkering en recht op werkloosheidsuitkering. Worden man en vrouw tegelijk ziek, dan krijgen ze beiden ziekengeld. Zijn ze tegelijk werk loos, dan krijgen ze alle twee werkloos heidsuitkering. Het zelfde geldt ook voor de W.A.O.-uitkeringen. Een gehuw de vrouw die in de zaak van haar man werkt is als regel niet verzekerd inge volge de sociale verzekeringswetten zo als die gelden voor werknemers. Is de man b. v. eigenaar van een eenmans zaak of firmant van een firma dan kan de meewerkende vrouw niet verzekerd zijn, eenvoudigweg omdat de wet be paald dat tussen echtgenoten geen ar beidsovereenkomst (dienstbetrekking) mogelijk is. Is er echter sprake van een N. V., bij welke de vrouw in dienstbe trekking is, dan zal zij wél verzekerd zijn, ook al is haar man (of zelfs zijzelf) directielid. Met de opsomming van deze gevallen willen wij volstaan in de hoop dat voor velen een aantal vragen op het punt van de sociale verzekerings plicht tot het verleden is gaan behoren. Hoe het de heer Ebben elk jaar weer lukt om met zoveel slecht weer toch een dergelijk groot toernooi afgespeeld te krijgen, is voor iedereen een raadsel, maar toch lukte het hem, met medewed strijdleider Rob Nijhuis, dit jaar weer. De finales van het afgelopen weekend waren representatief voor wat er op dit ogenblik aan top tennis in B-, C- en D klasse in Nederland is te zien. De vele bezoekers hebben dit weekend kunnen genieten van prachtig en uiterst span nend tennis. Het invitatie B-toernooi is zo sterk bezet dat sommige B-spelers vertelden het minstens net zo sterk te vinden als de door de K.N.L.T.B. georganiseerde natio nale B-kampioenschappen. De Amsterdamse speler N. Menko nam maar liefst drie eerste prijzen mee naar huis en gaf daarmee duidelijk aan op de A-lijst thuis te horen. H.E.-B: N. Menko-T. Kessels 6-2; 6-1. H.D.-B: N. Menko. en T. Kessles-Yssel- dijk en Wildschut 6-0; 6-1. G.D.-B: Mej Fraayenhove en N. Menko- Mej. Ramselaar en T. Kessels 6-0; 6-4. Mej. Anneloes Schothorst won in een spannende finale van mej. Elly Appel verdiend met 3-6; 6-3; 6-3 het D.E.-B. De D.D.-B. was de laatste zeer spannen de finale van dit toernooi en werd ge wonnen door mej. A. Schothorst en mej. Brouwer met 6-3; 0-6; 6-6 (tie-break 7-5) van mej. Ramselaar en mej. Broer. Het was jammer dat de wedstrijdleiding door de invallende duisternis genood zaakt was de tie-break toe te passen. In hét H.E.-C won de taaie vechter C. Haring met 3-6; 7-5; 6-3 van de heer De Niet. Een partij die vooral in de laatste twee "sets zeer goed" tennis t'ezien gaf, waarbij de twee spelers elkaar geen duimbreedte toe gaven. Bij D.E.-C was de spanning niet minder. In de ruim drie uur durende partij moest mej. De Haas uiteindelijk haar meerdere erkennen in mej. De Koo. Deze won met 6-4; 6-8; 8-6- Het H.D.tC wonnen het iets meer gerou tineerde dubbel Vlak en Remmers van de jeugdige maar rijk getalenteerde spe-, Iers Haks en Driebergen met 8-6; 6-8; 6-2. Het D.D.-C werd een bijna pure Soester aangelegenheid. Het was jammer dat de dames Koppenaal en Van Rijn bij de stand 5-5 op moesten geven omdat ze anders hun vakantie-vliegtuig naar het zonnige zuiden zouden missen, daardoor ging de winst naar de bekende Soester combinatie mevr. T. Feiix en mej. Y. Hofman. In het G.D.-C kwam de Soester-mixed mej. A. Koppenaal en P. Janssen net iets kracht te kort om mej. De Koo en dhr. Taat terug te kunnen wijzen. Mej. De Koo en dhr. Taat wonnen verdiend met 6-4; 4-6; 6-4 deze finale. Vooral de heer P. Janssen toonde zijn kracht met af en toe prachtig tennis, zoals we dat van ouds van hem kennen. Het H.E.-D werd gewonnen door de veertien jarige René Wijnen. Deze spe ler won met opvallend gemak van de heer A.-Beelen 6-4; 6-1. Van deze jonge speler zullen we in de toekomst zeker nog veel horen en de wedstrijdleiding hoopt hem dan ook volgend jaar weer terug te zien op het open C-toernooi. Het D.E.-D werd gewonnen door mej. Boshuizen die de finale speelde tegen mej. L. van de Kappelle 3-6; 6-3; 6-2. In het H.D.-D wonnen de heren De Haas en De Haas van Stelling en Kieft met 6-1; 6-2. Mevrouw Van Asperen en Mevr. Goe- degebuuren, die geen onbekenden zijn op dit toernooi stelden hun zege veilig door met 10-8; 6-3. Mej. De Ruiter en mej. Hendriks terug te wijzen. Moeder en zoon De Kruk behaalden de eerste prijs in het G.D.-D. Ze versloegen mej Fels en de heer A. Beelen met 6-2; 6-8; 6-4. Na de prijsuitrijking door de heer H. Ebben sprak de winnaar van het B-toer- noói N. Menko een dankwoord namens alle spelers en speelsters. Hij memoreer de hierin dat een dergelijk toernooi niet alleen wordt gemaakt door de deelne mers maar vooral door de wedstrijdlei ding en clubleden, In het bijzonder dankte hij de heer en mevrouw Ebben die zoveel werk voor dit toernooi ver richten. Hij rijkte vervolgens de umpire-prijzen uit aan die junioren die dit toernooi de meeste partijen scoorden. Dat het niet makkelijk is om een prijs te winnen blijkt wel uit het feit dat drie junioren samen 111 partijen scoorden. Henk Kor- vinus won de eerste prijs (45 partijen), tweede werd de Soest-Zuid speler John Smit met 38 partijen en derde Paul van de Hammen. Met een luid applaus voor de wedstrijdleiding werd deze prijsuit reiking besloten. Dit toernooi is zonder meer een succes Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak ming nie zo bar greig mit dinge be- zug houw waor ik eigeluk niks mee te maoke hep. Das nie allenug omdak ming eige der makkeluk of wil maoke, maor vooraal omdajje daan ok heulegaor niks te vuraantwoorde hep. Neem noeng allenug maor is effe die trammelaant die der ontstaon is ovur de plaanne om op de Laange Brinkweg un paor huuze te gaon bouwe. Ajje net as ik niks mit die zaok te maoke hep, daan vraog je je eige mes- schien ok wel oi: mot daat allegaor noeng wel? Maor jao, daat zaal wel aors weze ajje der bie betrokke bin. Maor daan gao ik ming weer of zitte vraoge wie of ter daan wel zun eige as betrok kene maag rekene of zich as zodaanug maag veule. Kiek, ik hep aaltied de gedaachte ge- haad, as ut ovur laast voor de omgeving gong, daat de buure daan de enugge waore, maor das nie waor, ok minse die der voor of der aachtur woene magge as zodaanug worde angerekend. Daat liek netuurluk nie heulegaor juust, waant vreug of laot hejje allegaor iemaand naost of aachter je woene. Mes- schien nie op vieftug meter, maor daan in alle ge vaal toch wel op viefhongderd kielometer. Zo bekeke, beneemp iemaand die tegeovur je woent op vieftug metur, net zo goed je uutzicht as iemand die viefhongderd metur verdur un huus hep staon. Ut is maor net hoe of je ut be- kiek. A Ak ut goed hep onthouwe, daan hiet ut un aantaasting vaan de agraoriese be stemming en daat is noeng wak nie zo goed hep begrepe. Un boerderie, en ofter noeng wel of nie un boer in woent, maag der wel staon, maor un huus. en daan bedoel ik un heul gewoon huus, waor messchien wel un boer in woent, maag daor nie komme. En noeng zouw ut netuurlijk allegaor nie zo bar in de kieker gekomme weze aster maor nie zo laange lies mit naome vaan minse, die ok teuge daat bouwe vaan die huuze binne, voor de daag waas gekomme. Op de een of aore me- nier hek effe magge leze wie ofter alle gaor un haandtekening hebbe gezet. En toen hep ik wel effe ming oge uuttekeke. Ik doch da daat allegaor minse uut de buurt zouwe weze, maor daat waas heu legaor nie ut gevaal. Der waore der wel un paor, maor de meeste komme der messchien in doage nie in de buurt. Ut zaal netuurluk allegaor wel heul een- voudug te vurklaore weze, maor vollu- guns ming staot ut zoon bietje geliek as ut bie vurkiezinge stemme haole vaan minse uut omliggende laande. Daat is netuurlijk un heul vurkeerde vergelie- king, maor min of meer in de veerte liek ut der wel un bietje op. Waat daat angaot vurbaost ut ming eigeluk nog daat ut allegaor minse uut ongs darrup binne, die der naom derop gezet hebbe. Kiek, as ut noeng heulegaor (en daan bedoel ik ok heulegaor) allenug zouw weze om der voor te zorrege daat der geen hoge flets zouwe komme, daan zouw ik ming naom der ok graog op ge- haad hebbe, waant zaoke die ut alge meen belaang diene, hebbe en kriege aaltied ming onvurdeelde andaacht mit of zongder haandtekening. Maor as ut om dinge gaot vaan meer indieviduwele aord, daan zeuke zullie ut maor uut, daorvoor laot ik ming naom niet ge- bruuke. Ik zie daat aal beure. Kneliao en ik bin ne ut nie eens mit bepaolde plaanne vaan ongze aachturbuure. Waant hie gaot zun stukkie laand omploege en der un schuur opzette om der varrekens te gaon houwe. Wullie hebbe niks teuge die beeste vooraal as der un gedeelte vaan op ongs bord leit, maor teuge daat hok hebbe wullie vaan allus. Op de eerste plaots kenne wullie daan nie meer zien hoe laot of hie naor bed gaot, op de tweede plaots wete wullie nie meer ofter vesiete komp, kortweg gezeit: wullie nog sterkere spelers en speelsters de weg naar het L.T.C. Soest toernooi zullen vinden. P.V. „DE ZWALUW" Door dé vereniging „De Zwaluw" werd met 638 duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Dizier, afstand 395 km. De duiven werden te 6 uur gelost. De eerste duif arriveerde te 9.56.56-uur (1671,50 m.p.m.) en de laatste prijsduif te 10.26.29 "uur (1478,90 m.p.m.). Uitslag: G. Rijksen 1 12 19 25 28 30 36 37 38 46 49 53 66 69 88 102 122. Jac. Wijnands 2 47 89 95 123. J. Knoops 3 31 71 97 107 114. W. Grift 4 24. H. Woud stra 5. J. v. d. Brakel 6 27 29 55 72 77 83 85 90 91 99 119. H. Rauch 7 52 54 56. B. Roest 8 44 80 81. M. de Ruiter 9 78 94 120. R. Voskuilen 10 18 22 23 34 35 109 111 113. A. van Riet 11 50. G. Lijns- velt 13 87 92 96 104. C. Dijkman 14 48 57 65 74 116. A. v. Dorrestein 15 58 73. A. Hooijer 16 62 84 110 126 128. H. Voskui-, len 17 40 42 86. O. Zimmermann 20 61. A. de Bes 21 45 60. Gebr. v. Dijk 26 32 rV** en Snelle en correcte levering en In depuntjes verzorgd l Uitgebreide collectie Klassleb en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 doet nu aI weer I zouwe heul gewoon nie meer kenne zien „w_lnn?eI:, onsetwijfeM waat 0f zullie uutvoere. En daat kenne wullie noeng net nie hebbe. Dus waat doen wullie daan. Wullie pakke un groot stuk pepier, en gaon de straot op om haandtekeninge te vurzaomele. Ik zie daat aal voor ming. Ik gong as eerste naor de man waor ik op hep ge- stemp mit de vurkiezinge en as hie nie wilde, daan vurtelde ik hum wel effe daat hie op ongze stemme nie meer hoefde te rekene. En tekene zouw die. Daan kwaam de mellukmaan en de bak- kur: tekene, waant aors geen klaandizJe meer. En zo aachtur mekaor iedereen die an de deur kwaam, of die wullie teuge kwaome op de straot. As de liest daan nog nie indrukwekkend genoeg waas, daan zouw ik mit un kaortje vaan de spoorwege ut heule laand ofgaon en femilie vrinde en kenisse bewege, dwin- ge staot zo onvrindeluk, om te tekene. Der binne nie zo bar veul dinge in ut leve waor ik vaan ovurtuug bin, maor daat ik un indrukwekkende rie naome op pepier zouw wete te kriege staot as un paol bove waotur. Ut enugge waor ik noeng juust nie zo vaan ovurtuug bin is ut feit of die lijst mit naome ming noeng wel zo goed zouw hellepe as ik der vaan vurwaacht. Maor daat binne vaan ming zo maor waat gedaachten, de warrekelukhied is wel aors. Daorom maok ik ming om die zaok nie druk, ut gezond vurstaand vaan de een of aor zaal wel zegevieren. Daat hoef daan nog nie eens alleen ut vurstaand te weze vaan degene die zun eige der ut drukste ovur maokt. kick 51 103 127 C. de Goede 33 98. Th. Wigtman 39 82 93. L. den Enting 41 64. C. v. d. Veen 43. Sj. Blok land 59. J. Brouwer 63 105. J. de Bruijn 67 68. C. v. d. Hoek 70 100. B. Blokland 75. H. v. Hengstum 76 115 118 124 125. H. Gorissen 79. L. v. 't Klooster 101 106. C. v. d. Lugt 108. A. van Ginkel 112 117, W. van Soest 121. P.V. „DE VRIENDSCHAP" Ook de vereniging „De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Dizier met 535 duiven. Aankomst eerste duif te 9.55.50 uur, de laatste prijsduif 10.26.03 uur. Uitslag: W. Roest 1 43 48 82 95 96. C Vaessen 2 5 9 16 33 50 53 84 93 102 J. Kamerbeek 3 28 30 38 42 61 64 88. E. Veerman 4 17 20 45 59 73 81 87. Mevr. Otstens 6 34. B. Schimmel 7 39 60 62. T. Kok 8 21. J. van Groningen 10 40 67 77. J. Ruttenberg 11 13 89 105 107. A. Ros 12. Altenaar-Reijerse 14 25 26 27 36 68 98 101 104. C. Jak 15. S.K.B. 18 29 32 46 47 74. J. Wijnands 19 31 56 58. P. Taalman 22. A. Grift 23 51 75 80 100 106. F. Groe- nestein 24 49 69. M. Uhl 35 54 66, J. Rijksen 37 76 78. E. Daatselaar 41. A. de Kruijf 44 90. A. Meesters 52 71 83 94 99 105. A. Papenburg 55. H. Ketelaar 57 65 92. H. Strumpel 63. D. de Zoete 70 72 85. J. Huurdeman 79 91. J. Piepenbroek 86 97. P.V. „JULIANA POST" De vereniging „Juliana Post" nam met 128 duiven aan de wedvlucht vanaf St. Dizier deel. Aankomst eerste duif te 9.51.45 uur (snelheid 1707,80 m.p.m.), de laatste prijsduif kwam aan te 10.25.10 uur. De uitslag luidt: J. A. Croon 1 6 23. H. Nap 2 24. J. de Ruyter 3 4 5 14 28. H. Huisman 7 15 18 30. P. v. Diermen 8 21. S. Berkhuis 9 17. P. Ouderdorp jr. 10 19 26 31 32. J. v. Leijenhorst 11. C. Huyskes 12 25. L. Vogel 13 16 27. Gebr. V. Essen 20 27 29. Tevens werd deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Roosendaal plm. 92 km. Er waren 168 duiven in concours, die om 8.00 uur met een z.w. wind gelost wer- l den. De eerste duif arriveerde om 8.59.10 uur en maakte een snelheid van 1593,10 m..p.m. De laatste arriveerde om 9.15.07 uur. De uitslag luidt: Gebr. van Essen 1 2 5 10 13. J. v. Leijenhorst 3 8 11 17 22 26 32 33. H. Huisman 4 37. P. Ouder dorp jr. 6 14 27 39 40. J. A. Croon 7 18 19 29 30. J. de Ruyter 9 16 34. J. van de Brakel 12 25 35. H. Nap 15 20. J. de Hartog 21 23. S. Berghuis 24 28 31. L. Vogel 36 38. J. v. cL Bosch 41 42. Door de aankoop van grond van het De partement van Defensie nabij de buurt schap „Ons Belang" in Soesterberg, zal het mogelijk worden een verbinding tot stand te brengen tussen de Richelleweg en de Andriessenstraat. Door het ver keer van de Richelleweg te leiden via deze aan te leggen verbindingsweg en de Andriessenstraat, kan de gevaarlijke uitmonding van eerstgenoemde weg op de Amersfoortsestraat afgesloten worden. Op de aansluiting Adriessenstraat- Amersfoortsestraat is een verkeerslich teninstallatie geplaatst. De kosten verbonden aan de werken tot fïi'ooo—1de verbindinSsweS bedragen Het departament van Defensie heeft reeds toestemming gegeven met de voor bereidende werkzaamheden te beginnen Wat de kosten betreft heeft Rijkswater staat te kennen gegeven geen financiële bijdrage te zullen verstrekken. Rijks waterstaat vindt de huidige situatie vol- aoende. Het voor d maal door S! toernooi om bracht een een toernooi sterkste juni Utrecht werc De ploeg Vi achtereen de het toernooi bezitster zou finale-wedstr, van SEC. Winnaar weri Tegen Neder) afdeling Utre< uitkomt, heef een verdiende De stevige tr heeft zijn nut in alle linies, dag, bleek eei te zijn. De v< kamp (vroege) backpartij en gekomen) hee kracht gewonn Het oefenprog petitie is hiern dag wordt deel en de week da met de plaatse Vorige week na de S.O. Soest d senioren en ju landse Heiloo. I de al direct vc 200 meter in 21 kwam hij wat r en finishte ais 1 2 min. 17.5 sec. een nummer da dennummers in worden, zelfs nii de andere loof eindigde Van E| Een tijd die dooi maar liefst 6.7 de 800 meter kl 4e in 1 min. 59. ditmaal ook eei proberen kwam als 6e in het kl< delijk bleek dat heel wat meer i de tien kilometei de in de tijd v niet alleen zijn bracht ook het cl Ron van Duuren Soest's rapste ho 31.6 sec. de 2e pl de 800 meter kw met 2 min. 18 se Op de sprint zor, 12.5 sec. voor eer zijn kracht ook zette met 35.6 5 Berghuis en Hat 800 meter voor j meer strijd met der rivalen. Jaap strijd in zijn vooi kwam hij als 4e Reij deed er 1 sec de 5e plaats. Frints Boekhoff i 1

Soester Courant | 1971 | | pagina 6