mmmm SEC-jeugdtoernooi met „Piet Schrijver- bokaal" als inzet opnieuw geslaagd Knelis an helleweg op iestraat Voetbal AUTOBANDEN-SERVICE Uitgebreide sortering. Vraagt prijsopgave Junioren van „Huizen" dit jaar de sterksten S.O. Soest niet onder de indruk van 2e klasser J.O.S, Spel van de blauwwitten gaf goede perspectieven voor de komende competitie SEC-zaterdag won met 41 van Nederhorst Meisjes- en jongensadspiranten van „De Duinkikkers" op de derde plaats Telef. Brandweer 3 3 3 3 Politiebureau 444 4 S.E.C. met 4~1 ten onder tegen Heerde S.E.C. 2 Heerde 2 4-1 S.O. Soest jeugd actief S.O. Soest-atleten aan de start in Heiloo en Utrecht Frits Boekhof en Jan Paauw opnieuw vooraan r IERVICI Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 daarbij onwetend de blauwwitten in de machtig. ijje ut ming vraog an mok zeige dak ïing nie zo bar reig mit dinge be ug houw waor ik igeluk niks mee te ïaoke hep. Das nie llenug omdak ming ige der makkeluk of 'il maoke, maor ooraal omdajje daan vuraantwoorde hep. maor is effe die ontstaon is ovur de aange Brinkweg un ouwe. s mit die zaok te sog je je eige mes mot daat allegaor daat zaal wel aors jetrokke bin. Maor 'eer of zitte vraoge zun eige as betrok - f zich as zodaanug I de gedaachte ge- t voor de omgeving e daan de enugge waor, ok minse die :htur woene magge angerekend. Daat heulegaor juust, aot hejje allegaor hter je woene. Mes7 meter, maor daan /el op viefhongderd beneemp iemaand t op vieftug metur, icht as iemand die 'erdur un huus hep it hoe of je ut be- louwe, daan hiet ut de agraoriese be- noeng wak nie zo i boerderie, en ofter ,m boer in woent, maor un huus. en heul gewoon huus. un boer in woent, netuurlijk allegaor ker gekomme weze nge lies mit naome teuge daat bouwe ne, voor de daag ie een of aore me- leze wie ofter alle- ïg hebbe gezet. En ning oge uuttekeke. gaor minse uut de aor daat waas heu- Der waore der wel neeste komme der lie in de buurt. Ut lor wel heul een- weze, maor vollu- )on bietje geliek as temme haole vaan le laande. Daat is •urkeerde vergelie- neer in de veerte etje op. Waat daat ming eigeluk nog e uut ongs darrup erop gezet hebbe. eulegaor (en daan aor) allenug zouw zorrege daat der we komme, daan er ok graog op ge- aoke die ut alge- hebbe en kriege 1de andaacht mit of g. Maor as ut om eer indieviduwele llie ut maor uut, ig naom niet ge- Kneliao en ik bin- iaolde plaanne vaan faant hie gaot zun >ege en der un varrekens te gaon niks teuge die un gedeelte vaan or teuge daat hok lus. Op de eerste aan nie meer zien bed gaot, op de llie nie meer ofter eg gezeit: wullie e meer kenne zien re. En daat kenne hebbe. Dus waat lie pakke un groot de straot op om saomele. ming. Ik gong as aor ik op hep ge- nge en as hie nie ik hum wel effe itemme nie meer tekene zouw die. kmaan en de bak- rs geen klaandiz5e mekaor iedereen im, of die wullie straot. As de liest cwekkend genoeg it un kaortje vaan laand ofgaon en sse bewege, dwin- •k, om te tekene. veul dinge in ut urtuug bin, maor :kende rie naome te kriege staot as )eng juust nie zo at feit of die lijst ng wel zo goed vaan vurwaacht. i ming zo maor varrekelukhied is c ik ming om die lezond vurstaand wel zegevieren, ie eens alleen ut n degene die zun r maokt. jrond van het De- e nabij de buurt- Soesterberg, zal en verbinding tot n de Richelleweg t. Door het ver leg te leiden via srbindingsweg en m de gevaarlijke enoemde weg op fgesloten worden. Adriessenstraat- ;en verkeerslich- in de werken tot igsweg bedragen Defensie heeft en met de voor- len te beginnen, eeft Rijkswater geen financiële trekken. Rijks- ige situatie vol- DINSDAG 17 augustus 1971 G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 Voorlopig wedstrijdprogramma voor zondag 29 augustus. le klasse A. 2.30 uur Amersf. Boys-S.O. Soest le klasse B. 2.30 uur Soesterberg-Utrecht. Res. le klasse A. 2.30 uur S.O. Soest 2-Hoogland 1. 2.30 uur Baarn 2-SEC 3. Voorlopig wedstrijdprogramma voor zondag 5 september le klasse A. 2.30 uur S.O. Soest-Voorwaar' le klasse B. 2.30 uur Patria-Soesterberg. Res. le klasse A. 12.00 uur SEC 3-S.O. Soest 2 Res. 2e klasse A. 2.30 uur Soeterberg 2-HVC Res. 2e klasse C. 2.30 uur SDO 5-SEC 4. Res. 3e klasse A. 12.00 uur S.O. Soest 3-Hoogl.veen 2. Res. 3e klasse B. 12.00 uur Soesterberg 3-S.O. Soest 4. Res. 3e klasse F. 12.00 uur S.O. Soest 5-'t Gooi 6. 12.00 uur LVV 6-SEC 5. Jan Hoefman (1.) overgekomen van de zaterdagafdeling paste zich aardig aan. Zijn schot op de veste van Heerde gaat rakelings langs. ten strafschoppen de beslissing brengen. Na 2 jaar achtereen de trofee mee naar huis genomen te hebben, moesten zij nu genoegen nemen met de tweede plaats. Overige uitslagen: Pups 1-Altius 1 0-5; Pups 2-Altius 2 5-0; Pupillen 1-Altius 1 0-2; Pup. 2-Altius 2 3-2; Pup. 3-Altius 3 3-1; Pup. 4-Baarn 4 0-2; Pup. 5-Baam 5 11-0. Adspiranten b-Altius b 2-2; adsp. c- Altius c 3-4; adsp d-Altius d 3-3; adsp. e-Baarn e 8-4; Junioren C-Altius C 4-2. Voor a.s. zaterdag staan weer 17 wed strijden voor de jeugd op het program ma. De tegenstanders zijn jeugdelftallen van Quick, DEV, DWSM en SEC. Voorlopig wedstrijdprogramma voor zaterdag 28 augustus le klasse. 16.00 uur Hees-SEC. 2e klasse A. 16.00 uur Hoevelaken-WZ. 3e klase D. 16.00 uur BVC-Soesterberg. Res. le klasse B. 14.00 uur DVS' 33-WZ 2. Voorlopig wedstrijdprogramma voor zaterdag 4 september le klasse. 16.00 uur SEC-Cobu Boys. 15.00 uur VVOO-Hees. 2e klasse A. 16.00 uur WZ-Candia. 3e klase D. 16.00 uur Soesterberg-AMEV. Res. le klasse B. 14.00 uur VVZ 2-Altius 3. Res. 2e klasse A. 14.00 uur Merino's 2-SEC 2. Res. 3e klasse A. 14.00 uur SEC 3-Hees 2. Res. 3e klasse B. 16.00 uur Hees 2-Hoogerheide 2. 14.00 uur VVZ 3-OSO 3. 14.00 uur Baarn 2-SEC 4. Res. 3e klasse C. 14.00 uur NSC 3-VVZ 4. Res. 3e klasse D. 10.00 uur Zuidvogels 5-WZ 5. Zonder de tegen de DOSC uit Den Dolder geblesseerde G. van Oudenallen, die overigens goed werd vervangen door W. van Roomen, trad zaterdagavond om ze« uur het eerste elftal van de Sportorganisatie „Soest" aan tegen de K.N.V.B. 2e klasser J.O.S. uit Amsterdam. De leiding van deze wedstrijd die door een door de Bond aangewezen scheidsrechter zou geschieden, werd in handen gegeven van Hans Huffels, die de niet opgekomen scheidsrechter goed verving. Het voor de vierde achtereenvolgende maal door SEC georganiseerde junioren- toernooi om de „P. Schrijvers-beker" bracht een maximum aan spanning in een toernooi waaraan door acht der sterkste juniorenteams uit het district Utrecht werd deelgenomen. De ploeg van „Baarn" die tweemaal achtereen de beker won en bij winst in het toernooi van zaterdag j.1. definitief bezitster zou worden, kwam niet tot de finale-wedstrijden, evenmin als het team van SEC. Winnaar werd de sterke ploeg van Hui- Tegen Nederhorst, dat in de le klasse afdeling Utrecht van het zondagvoetbal uitkomt, heeft het SEC-zaterdag elftal een verdiende 4-1 overwinning behaald. De stevige training van Theo Sursted heeft zijn nut wel bewezen. Het klopte in alle linies. Rodermond, van SEC-zon- dag, bleek een voortreffelijke ausputser te zijn. De voor hem spelende Boven- kamp (vroeger WZ) speelde een gave backpartij en met Van Veen (van Hees gekomen) heeft het middenveld aan kracht gewonnen. Het oefenprogramma voor de a.s. com petitie is hiermede afgewerkt. A.s. zater dag wordt deelgenomen aan een toernooi en de week daarop begint de competitie met de plaatselijke derby tegen Hees. zen, dat eerst in haar poule vijf punten behaalde en later tegen de ploeg van Zwaluwen Vooruit uit Utrecht, welk team in haar poule eveneens vijf punten behaalde, met 1-1 gelijk speelde en na het nemen van twintig strafschoppen tenslotte eerste werd. Er was overigens weinig krachtsverschil in dit toernooi en ook na het spelen der wedstrijden in de poules waren straf schoppen nodig om uit te maken welke teams in de finale zouden uitkomen. Eerst een serie van 20 strafschoppen tus sen Baarn en Quich (Amersfoort) om uit te maken welk team om de derde en vierde plaats zou spelen en daarna tus sen Baarn en Quick (Amersfoort) om uit strafschoppen nodig hadden om tenslot te Victoria als sterkste te zien. Een totaal van 70 strafschoppen der halve in dit goed geslaagde toernooi. In de strijd om de derde en vierde plaats zegevierde Quick met 1-0 over Victoria, zodat de einduitslag werd: 1, Huizen; 2. Zwaluwen Vooruit; 3. Ouick; 4. Victoria. De aangekondigde prijsuitreiking door de ex-SEC-doelman P. Schrijvers ging niet door, omdat Schrijvers van zijn vereni ging Twenthe hiervoor geen toestem ming kreeg. De heer Elderman reikte de prijzen uit, terwijl mevrouw Schrijvers de beker aan de aanvoerder van het team van Huizen overhandigde. Zaterdag kwamen de Soester atleten aan de start voor wedstrijden op de Utrechtse sintelbaan „Maarschalker- weerd". De kleine ploeg (regen en wind maakte het deelnemen aan wedstrijden niet aantrekkelijk) stond onder leiding van jeugdtrainer Stellaart en Piet Ma joor. Ondanks de ver van ideale omstandig heden zorgde Jan Paauw voor een sterke prestatie. Op de 800 meter b-klassers fi nishte hij zonder noemenswaardige te genstand als le in de fraaie tijd van 1 min. 55.9 sec., waarmee hij 0-8 sec. van zijn persoonlijk beste tijd. afbleef. Piet Majoor eindigde als 6e in 2 min. 0.1 sec. Zijn wens om dit seizoen nog beneden de twee minuten te komen, lijkt zeker te realiseren, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat de aandacht j.1. zaterdag voor een groot deel bij de prestatie van pupil Jan Paauw was, zo dat de eigen prestatie nadelig beïnvloed werd. Marije Vermeulen zorgde bij het speer werpen dames-e ook voor een Soester succes door met een worp van 29.77 m op de le plaats beslag te leggen. Jaap Berghuis leek op de 1500 meter op weg naar een zeer goede tijd. Vooral de eerste twee ronden handhaafde hij zich sterk in de kopgroep. Maar toen het tempo omhoog ging had hij zijn ant woord niet klaar. Met 4 min. 39 sec. moest hij met een bescheiden plaats ge noegen nemen. Frits Boekhoff zorgde bij de 800 meter jongens-c voor een sterke prestatie. Nadat hij de eerste ronde het veld had aangevoerd, moest hij in de laatste ronde een man laten passeren. Bij het ingaan van de laatste bocht lag Frits Boekhoff nog in tweede positie die hij leek te verliezen, maar juist op tijd sloeg hij de aanval af, en met een formidabele eindsprint stelde hij met elan zijn 2e plaats in 2 min. 13.5 sec. veilig. Voor het nederlaagtoumooi trad SEC 1 aan tegen Heerde 1. Heerde 1 vertegen woordigt de 4e klasse KNVB Oost. De verkenning van eikaars krachten speelde zich het eerste kwartier af op en rond het middenveld. Een ogenschijn lijk ongevaarlijke aanval resulteerde in 'n zwak terugspelen van J. Pouw en alleen door een overtreding kon hij zijn tegen stander verhinderen te scoren. De goed leidende scheidsrechter kende de ver diende strafschop toe, die feilloos benut werd 0-1. SEC ging wat doordachter spelen, wat enkele goed opgezette aanvallen tot ge volg had. Uit een dezer knalde H. Lüschen de bal hard achter de Heerde- doelman. 1-1. Hierdoor gesteund kwam SEC iets beter los. In de 24e minuut was het weer Lüschen die een belangrijke rol speelde. Zijn voorzet op maat beland de bij rechtsbuiten Hoefman, die rake lings naast schoot. Zo golfde het spel op en neer, met Heer de als een betere eenheid door meer de bal het werk te laten doen. Bij SEC bracht men de bal teveel en werd node loos en nutteloos tot in het oneindige samengespeeld. In de 44ste minuut kon de rechtsbuiten van Heerde een goed genomen vrije trap omzetten in een doelpunt. Hij werd daar bij geholpen door de verdediging van SEC, die hem geheel vrij liet staan. 1-2. Met deze stand brak de rust aan. In de 2e helft was het Heerde, dat door beter en sneller positie kiezen, de gehele strijd dicteerde. Pouw en consorten kwa men voor vele moeilijkheden te staan. Met veel kunst en vliegwerk kon men vooralsnog de schade beperken. In de 65ste minuut liet trainer Boerboom Hoef man, vervangen door E. v. d. Brakel. Nog maéir net aanwezig loste deze een enor me kogel, welke door de Heerde-goalie maar juist gestopt werd. SEC bleef in het zelfde speltype volharden, waardoor Heerde in de 89ste minuut de stand op 1-3 kon brengen. Een daarop volgende aanval van SEC werd afgeslagen en prompt reageerde de rechtsbuiten van Heerde met een enorme sprint waar de SEC achterhoede het antwoord op schul dig bleef. De overigens voortreffelijk spelende SEC-doelman had geen kans. 1-4. Hopelijk heeft SEC 1 van deze wedstrijd geleerd en zullen zij a.s. woensdag, wan neer gespeeld moet worden tegen een HVC-combinatie uit een ander vaatje tappen. Zowel het meisjes- als het jongensadspi- rantenteam van de Soester zwem- en polovereniging „De Duinkikkers" behaal den op het toernooi waar zij het afgelo pen weekeinde aan deelnamen de 3e plaats. De Soester meisjes namen in Deventer deel aan een weekend-toernooi, waaraan tevens werd deelgenomen door teams uit de oostelijke kring met „De Duinkikkers" als vreemde - kring Midden-Nederland - eend in de bijt. Al in de eerste wedstrijd bleek dat het een zwaar toernoor voor de Soester meis jes zou worden, maar het team bleek goed op elkaar ingespeeld en liet zich door de sterkere teams niet verrassen. Zij wonnen die wedstrijd dan ook op re gelmatige wijze van „Protheus" met 4-1. De tweede wedstrijd tegen het b-team van „IJsselmeeuwen" werd overtuigend met 13-5 gewonnen, waarna een span nende wedstrijd volgde tegen het a-team van diezelfde vereniging. Hoewel hun te genstandsters fysiek de meerdere waren, gaven „De Duinkikkers" goed partij. Dat zij uiteindelijk met 4-3 aan de negatieve zijde van de score bleven, kon het goede spel niet doen verbleken. In de vierde wedstrijd tegen het team uit Deventer, was helemaal geen eer jgelegd voor het Soester zevental, met b-i moesten zij het onderspit delven. In het totaalklassement bezetten zij de eervolle 3e plaats. De jongeens-adspiranten waren zondag in het water voor een kringtoernooi in Breukelen. Met veel genoegen zullen de Soester jongens niet aan dit toernooi terugdenken. Het spel dat zij vertoonden in hun wedstrijden tegen Wilskracht en Sneller en vlotter de bal spelen zal hen ongetwijfeld een beter resultaat ople veren. Daarvoor zullen de volgende 14 spelers moeten zorgen: J. v. Hattem, Ries Hoed, J. Krijt, J. Pouw, H. Lüchen, E. Brouwer, Hoefman, J. Beier, E. v. d. Brakel, J. Veenendaal, B. Vervloet en de wissel spelers G. Schimmel, C. Alberts en W. Dorrestein. In tegenstelling tot het eerste elftal van SEC, combineerde dit elftal uitstekend. Zij overklaste hun tegenstanders volledig. Voortreffelijke combinaties werden op de grasmat gelegd. Bij een daarvan werd A. Postuma op onrechtmatige wijze bin nen het strafschopgebied gevloerd, waar na T. Woudenberg het vonnis voltrok. 1-0. C. Alberts ronde een volgende vloeiende combinatie af door beheerst te scoren. 2-0. Met deze stand ging men de rust in. Het bekfeken spel werd ook in de tweede helft voortgezet. Een misverstand in de SEC-achterhoede werd echter door Heer de zeer attent benut. 2-1. SEC ging nu een versnelling hoger draaien en Woudenberg ging mee naar voren. Uit een hoekschop kopte hij op de hem bekende wijze SEC naar een 3-1 voorsprong. De gehele SEC ploeg bleef naar harte lust combineren en uit een snelle aanval wist Dorrestein nog eenmaal te scoren. 4-1. Zoals het elftal nu speelt, moet het voor trainer Boerboom en zijn secondanten duidelijk zijn dat hier meerdere spelers wachten op hun kans in het eerste elftal. Afgelopen zaterdag waren 15 jeugdelftal len van de S.O. met wisselend succes druk in de weer. Adspiranten A en junioren B namen deel aan een toernooi van Limvio in Baarn. De adspiranten behaalden in hun poule de tweede prijs en junioren werden In de junioren, poule winnaar. De clubprijs was echter voor medekandidaat P.V.C., die met een gelijk aantal punten eindig de. P.V.C. wist de strafschoppen beter te benutten. Het junioren A team nam deel aan het Hees-toernooi en moest de beker aan Amersfoortse Boys laten. Ook hier moes- De Kromme Rijn beiden uit Utrecht en De Robben uit Hilversum, stond op een dermate laag peil dat het maar nauwe lijks de naam waterpolo waardig was. Al in de eerste wedstrijd tegen Wils kracht bleek dat het team voldoende mogelijkheden bezat, maar deze niet ge bruikte. De tegenstanders buitten de fouten goed uit en wonnen dan ook ver diend met 4-3. De wedstrijd tegen D.K.R. gaf eigelijk een zelfde beeld en opnieuw werd met een doelpunt verschil verloren 6-5. Pas tegen De Robben kwam er iets van het oude vuur terug en na een redelijke wedstrijd bereikten de Soester poloërtjes een puntenverdeling 5-5. Door dit gelijke spel eindigden zij toch nog als 3e. De Amsterdammers, die met twee in vallers speelden, begonnen direct na de aftrap met een felle belegering van de Soest-veste, waar keeper Epie Kamp horst zich al duidelijk op zijn gemak voelde. Het offensief van de Amsterdam mers resulteerde in een gevaarlijk schot dat doel leek te treffen, maar echter in het zijnet belandde. Na twintig minuten waren de blauw witten wat meer gewend aan de spelop vatting van de Amsterdammers, die het vooral in de eerste helft van praten moesten hebben. De „achterste vier" met Jan van Vulpen, Bert van Veen, Kees Dorrestein en Wim van Roomen, gaven hun tegenstanders geen ruimte, maar zetten met goede passes de eigen aanval aan het werk. Uit een van die passes kreeg Dirk de Jongh de bal, die hij op maat voorgaf, waarna Paul Dorrestein met een knappe kopstoot zijn ploeg de leiding gaf. De Amsterdammers raakten door deze treffer aangeslagen en ondanks het feit dat Dirk de Jongh kort na zijn sublieme voorzet dusdanig hard met de grond in aanraking kwam dat hij met een zieken auto naar huis moest worden gebracht en waarvoor Lex Demmers inviel, bleef de Soester ploeg aanvallen. kaart spelend, die loerden op de moge lijkheid van snelle uitvallen via Dick en Paul Dorrestein en voetbalvlegel Lex Demmers. Kort na rust was het Kees Dorrestein die met een snelle rush van achteren af zwenkte naar de hoekvlag en van daar uit een schot loste dat door de Amster dammers als voorzet werd beoordeeld, maar voordat de verdediging en keeper reageerden verdween de bal in het doel. In een alles of niets offensief begon JOS aan de laatste fase van de wedstrijd die zonder onsportief te worden duidelijk harder werd. De druk werd steeds zwaarder, en toen Jan van Vulpen, die een goede wedstrijd speelde, bij een te rugspeelbal op keeper Kamphorst even zijn controle over de bal verloor brach ten de Amsterdammers de stand ver diend op 2-1. In het resterende deel van de wedstrijd bleef de Soester ploeg goed overeind, waarbij er zelfs nog enige kansen op een doelpunt waren bij schoten van Jan en Paul Dorrestein. Vanavond komen de blauwwitten op nieuw tussen de witte lijnen voor een oefenwedstrijd tegen het Bilthovense B.V.C., uitkomend in de 2e klasse KNVB en net als J.O.S. in '69 nog le klasser. De wedstrijd, die om 8 uur begint, wordt om half zeven vooraf gegaan door een wedstrijd van de a-junioren van beide verenigingen. Het veld van B.V.C. is ge legen op het gemeentelijk sportcomplex „Larenstein". Vorige week nam de wedstrijdploeg van de S.O. Soest deel aan wedstrijden voor senioren en junioren in het Noordhol landse Heiloo. Richard van Egdom zorg de al direct voor een 2e plaats op de 200 meter in 25.6 sec. Op de 800 meter kwam hij wat minder snel uit de voeten en finishte als 4e in de matige tijd van 2 min. 17.5 sec. Op de 200 meter horden, een nummer dat gelijk alle andere hor dennummers in Soest niet getrained kan worden, zelfs niet op een zelfde wijze als de andere loopnummers op het gras, eindigde Van Egdom als 5e in 38.7 sec. Een tijd die door senior Gerjo Spans met maar liefst 6.7 sec. werd verbeterd. Op de 800 meter klasseerde Spans zich als 4e in 1 min. 59.1 sec. Ton Duits die het ditmaal ook eens op de horden wilde proberen kwam met 39.1 sec. toch nog als 6e in het klassment voor, maar dui delijk bleek dat hij op de lange afstand heel wat meer mogelijkheden heeft. Op de tien kilometer die hij als 4e beëindig de in de tijd van 36.19 min., brak hij niet alleen zijn persoonlijk record, maar bracht ook het clubrecord op zijn naam. Ron van Duuren was in Heiloo duidelijk Soest's rapste hordenloper. Hij nam met 31.6 sec. de 2e plaats mee naar Soest. Op de 800 meter kwam hij tot een 5e plaats met 2 min. 18 sec. Op de sprint zorgde Peter Overbeek met 12.5 sec. voor een 4e plaats. Jan Trip die zijn kracht ook op de horden testte, be zette met 35.6 sec. de 4e plaats. Jaap Berghuis en Harrie Reij leverde op de 800 meter voor jongens-b opnieuw weer meer strijd met elkaar als met hun bei der rivalen. Jaap Berghuis beslechtte de strijd in zijn voordeel, met 2 min. 15 sec. kwam hij als 4e over de streep. Harrie Reij deed er 1 sec. langer over en bezette de 5e plaats. Frints Boekhoff voerde het veld aan De rust brak aan met de 1-0 stand en bracht in de tweede helft ongewijzigde teams in het veld. De Amsterdammers, nu wat minder pra tend, trokken meteen fel van leer om de achterstand weg te werken. Zij drongen Paul Dorrestein juicht al, het schot van

Soester Courant | 1971 | | pagina 7