RIJKSWEG 28 TEN ZUIDEN VAN SOESTERBERG WORDT INGEGRAVEN KOOPAVOND IN SOEST EN SOESTERBERG D. HUISMAN ZEER GEVAARLIJK SPEITM1DDEL ZOEK <<t uykje» A. MAASWINKEL olitico KOOPAVOND ZATERDAG'S om 1 uur gesloten. Bejaardengymnastiek TUIN-ADVIESCENTRUM t' aarclerkoogt A. J. J. M. v. d. Breemer Maar zaterdag sluiten wij dan graag om 1 uur om 1 uur sSaitsit wij Beëdiging officieren op vliegbasis bar gezellig c Vv KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEK KOOPAVOND EEN SP0RTRIJWIEL 183,50 Fugers rijwielen Vrijdag 20 augustus 1971 GEMEENTERAADSVERGADERING Een luid applaus van de raadsleden klonk toen de burgemeester aan het begin van de gisteravond in de tropisch-warme zaal van de Brandweerkazerne gehouden gemeenteraadsvergadering mededeelde, dat de Minister van Verkeer en "Waterstaat besloten had toestemming te verlenen de rijksweg 28 ten zuiden van Soesterberg in te graven. Hij stelde voor een schriftelijke dankbetuiging te zenden voor de plezierige wijze van behandeling van deze voor Soesterberg zo belangrijke aangelegenheid en voor de genomen beslissing. De raadsleden konden zich hiermede geheel verenigen. 1. Ingekomen stukken. a. Besluit d.d. 18 juni 1971 van gedepu teerde staten van Utrecht, waarbij goed keuring wordt verleend aan het raadsbe sluit van 28 april jl. tot onttrekking van de spoorwegovergangen in de Hooiweg ?n de Maatweg, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan het nemen. Conform besloten. b. Brief d.d. 9 juli 1971 van de heer T. v. d. Meuien, waarin deze mededeelt te gen het bevel tot afbraak van zijn kip penhok bij H. M. de Koningin beroep aan te tekenen, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brief d.d. 4 mei 1971 van de heer A. W. Daems te Soesterberg inzake hinder van het horecabedrijf „Avio-resto", als mede het afschrift van de brief van bur gemeester en wethouders d.d. 21 juli 1971 als antwoord op deze brief, met het voorstel de beide brieven voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. d. Brief van burgemeester en wethou ders d.d. augustus 1971, inhoudende een korte notitie met betrekking tot het be sluit van gedeputeerde staten d.d. 2 juli 1971 tot goedkeuring van het bestem mingsplan ,.Klaarwater", met het voor stel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Brief d.d. 2 juli 1971 van gedeputeer de staten van Utrecht, waarbij ingevolge artikel 198 van de gemeentewet de ont vangst wordt bevestigd van de „Veror dening tot wijziging van de vuurwerk verordening", met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 2. Voorstel tot oninbaarverklaring van belastingaanslagen. Conform besloten. 3. Voorstel "tot vaststelling van de veror- In verband met de op vrijdag, is onze zaak in het vervolg OPTIEK Ziekeni'ondsle verancie Burg. Grothestraat 8 - Soestdjjk Telefoon 3859 In september beginnen de cursussen be jaardengymnastiek, onder leiding van mevrouw H. E. Bruins, weer op dezelfde dagen en uren als voorheen, zoals uit het volgende moge blijken. Anna Paulowna Huis, Burgemeester Grothestraat 51, 'Soestdijk. Woensdag 1 september - eerste les - aan vang half vier. Eltheto, Driftje 4a, bij het busstation Soest Zuid. Dinsdag 7 september - eerste lessen - aanvang half elf en half vier. Ver. Gebouw St. Joseph, Steenhoffstraat 30, Soest Midden. De eerste les van deze laatste cursus zal worden gegeven in het Anna Paulowna Huis. Woensdag 1 september. Aanvang half drie. De cursussen bestaan wederom uit 8 les sen, waarvoor het totale cursusgeld 5, per persoon bedraagt, op de eerste les te voldoen. Voor deelneming aan een dergelijke cur sus dient men de huisarts te voren te raadplegen. Gelegenheid tot aanmelding voor deze cursussen staat open bij: Mevrouw A. M. Mulders-de Klerk, Kerk- pad N.Z. 54, tel. 3662. Mevrouw J. W. M. Gemen-Kalkman, Kerkpad Z.Z. 84, tel. 2947. Mevrouw A. A. Nagtegaal-Bijlsma, Pias- weg 52, tel. 3202. Mevrouw H. de Beer-Kerkhof, Gr. Melm- weg 7, tel. 4448. DORRESTEINWEG 123c TELEFOON 02155-2883 pracht collectie bloeiende heide en perkplanten vaste planten en coniferen tegels, betonbanden en decoratie ve stenen flagstones, brokken steen. bielsen, houten schuttingen en hekwerken alle tuingereedschappen alle bemesting alle bestrijdingsmiddelen. Scherpe prijzen en deskundig advies. DORRESTEINWEG 123c - SOEST TELEFOON 02155-2383 dening betreffende de burgerlijke stand in Soest. Conform besloten. 4. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de begraafrechten. Conform besloten. 5. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor wegaanleg op het industrieterrein. Conform besloten. 7. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1970 op grond van artikel 101-bis der Lager-Onderwijswet 1920 (vakonderwijs). 8. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan: Conform besloten. a. A. Hahnweg aan de Woningbouwver eniging „Goed Wonen"; Conform besloten. b. aan Weteringpad aan Intertuft N.V. Aangehouden. 9. Voorstel tot het aankopen van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg en in het Soesterveen van T. C. de Bruin. Conform besloten. 10. Voorstel tot een ruiling van grond, gelegen aan de Beukenlaan en Nieuwe weg met B. C. van den Bremer. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan PUEM N.V. voor het leggen en onderhouden van een hoog spanningskabel: a. langs de Industrieweg en Nijverheids- weg; Conform besloten. b. langs Heezerspoor. Ingetrokken. 12. Voorstel tot vaststelling van het ont eigeningsplan „Egghermonde". Conform besloten. 13. Voorstel tot vaststelling van het plan tot onteigening van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Industrieterrein". 14. Voorstel tot wijziging van de „A.P.V. Soest". Tot de aanvulling van de Algemene Po litie verordening werd na een uitvoerig debat besloten. Het betrof hier een maat regel tegen het aanbrengen van niet deugdelijk geïsoleerd draad onder elek trische spanning op of langs de weg en het sluitingsuur van cafetaria's en snack bars. Op verzoek van de hoofdinspecteur van politie zou het verbod het aanbren gen van niet deugdelijk geïsoleerde dra den uitgebreid moeten worden tot erf- scheidingen niet langs de openbare weg. Indien, zo zei de heer D. Hoekstra (prot. chr.), dit niet tot de competentie van de raad behoort, dan kan de aanvulling van de A.P.V. beter achterwege blijven. De heer K. Levinga (PAK) bestreed dit en meende dat aan de hand van prak tijkgevallen, hierin behoorde te worden voorzien. Het sluitingsuur voor de cafetaria's om 23.00 uur werd zowel door de heer P. Pieren (PAK) als de heer H. Jonker (D '66) rijkelijk vroeg gevonden. Zij pleitten beiden voor 24.00 uur. De heer Pieren stelde daarbij de vraag of de cafetaria houders gelegenheid genoeg kregen om een ontheffing van dit besluit te vragen. Liever zag hij nog dat deze gehele ma terie eerst nog eens met de betrokkenen werd doorgesproken. Mevrouw P. J. Oranje-Entink (WD) daarentegen was een groot voorstandster van dit sluitingsuur. Cafetaria's worden veelal bezocht door zeer jeugdige per sonen, die bovendien nogal eens de oor zaak zijn van burengerucht. De heer Van Poppelen (KVP) sloot zich hierbij aan. Ontheffingen, aldus de burgemeester, kunnen verleend worden. Iedere aan vraag daartoe, waarvoor nog ruim de Tijdens de KOOPAVOND op vrijdag staan wij graag voor U klaar Houdt U er rekening mee? A.RDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT Burg. Grothestraat 41 - Tel. 2320 gelegenheid is, zal nauwkeurig onder zocht worden. Begrip bestond er voor het probleem dat zou kunnen ontstaan door dit sluitingsuur, voor cafetaria's langs grote wegen, die aangedaan wor den door chauffeurs van het beroeps- goederenvervoer. Kappers op maandagmorgen of dinsdagmorgen gesloten. 15. Voorstel tot wijziging van de „Veror dening halvedagsluiting winkels" ten be hoeve van kappers. De heer H. G. Oldenboom meende in dit verband dat het publiek meer gebaat zou zijn met een uniforme sluiting, terwijl mevrouw Oranje de nu ontstane situatie juist zeer prettig vond. Wat de uniforme sluiting betrof, kon de heer A. Smit (KVP) meedelen, dat te zelfdertijd een vergadering met een aantal winkeliers belegd was, om te komen tot eensluiten- de afspraken. Aldus besloten. 16. Voorstel tot intrekking van de „Ver ordening vakantiesluiting winkels". Aldus besloten. Koopavnd 17. Voorstel tot vaststelling van de „Verordening koopavond". Ook tot het instellen van een koopavond, werd besloten. De fractie van het PAK wilde daarbij geacht worden te hebben tegengestemd. De heer Pieren (PAK) meende dat de winkelier, maar zeker het personeel met dit besluit niet gediend was. Alleen voor winkelcentra zag VUILNISOPHAAL-PERIKELEN Met ingang van 16 augustus wordt door de reinigingsdienst van Soest alleen dat huisvuil meegenomen dat of in vuilnisemmers en/of in papierenzakken, die door de gemeente beschikbaar gesteld worden, wordt aangeboden. Huis aan huis werd een kaart, waarop dit vermeld stond, bezorgd. Niet iedereen heeft het gelezen blikbaar. De bakkenladers in ieder geval wèl. Sinds donderdagmiddag 6 uur mist de landbouwer H. een flesje zeer gevaarlijk en giftig spuitmiddel, dat van zijn land achter de kaasfabriek aan de Middelwijkstraat, waarschijnlijk door kinderen is meegenomen. Het metaalachtige flesje ter grootte van 14 cm, met een inhoud van 25 cl., bevat een witte vloeistof, genaamd DDT, dat slechts in een ver dunning op 200 tot 300 liter water gebruikt wordt. Het flesje is voorzien van een rode afsluitdop en heeft een oranje wik kel. De heer H. had het flesje gedeponeerd aan de rand van zijn land toen hij het wilde gaan gebruiken voor de bespuiting.van gewassen, bleek het te zyn verdwenen. Verwacht wordt dat kinderen het opvallende flesje hebben meegenomen. Het middel is zeer gevaarlijk en reeds door aanraking van de vloeistof met de huid kunnen zich ernstige vergiftigingsverschijnselen voordoen. Nog gisteravond werd via de radio de vermissing bekend gemaakt en een waarschuwing omgeroepen. Bij aantreffen wordt men verzocht het flesje op het politiebureau in te leveren. U kunt nu bij ons ook op vrijdag avond terecht, maar LOODGIETERSBEDRIJF - SANITAIR Burg. Grothestraat Twintig nieuwbenoemde beroepsofficie ren van de Koninklijke Luchtmacht wer den woensdagmorgen op de vliegbasis Soesterberg beëdigd door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten de Lt. Gen. G. v. d. Wolf. Onder hen bevonden zich twee inwoners van Soest, de heren E. A. O. Onderde- linden wonende aan de De Genestetlaan en D. Starink van de Nieuweweg. Na voorlezing van het Koninklijk Besluit wees de Lt. Gen. v. d. Wolf in zijn toe spraak de jonge officieren op de plichten van de officier. Hierna volgde voor het front van de aangetreden troepen, bestaande uit 2 squadrons van vier peletons, de beëdi ging. De plechtigheid werd besloten met het spelen van het Wilhelmus door de kapel van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van kapelmeester Warnars. De beëdiging werd bijgewoond door vele militaire en burgelijke autoriteiten waar onder de burgemeesters van Soest en Amersfoort en familieleden van de pas benoemde officieren. Op het platform stonden 2 Starfighters en 2 NF 5 toestellen opgesteld. Telefoon 02155-8252 hij er iets in. De uitvoerige brief van de DECOM had naar zijn mening voldoende argumenten aangedragen om voor te stellen de koopavond niet in te voeren. De brief van de DECOM werd door de heer Jonker (D '66) langdradig genoemd en de aangehaalde argumenten zwak. Dat het personeel benadeeld zou worden, was naar zijn mening een loze veronderstel ling. Hiermee was ook de heer M. v. Ee (VVD) het eens. De heer Smit (KVP) zag met het instel len van een koopavond een wens van het publiek in vervulling gaan. Speciaal de werkende vrouw zal hiermee gebaat zijn. Naar zijn mening gaat de DECOM ac- coord met de koopavond, als daartegen over een compensatie komt b.v. een vroegere sluiting op zaterdag. Het is bovendien onjuist, aldus de heer Smit, te veronderstellen dat de winkeliers zich niet houden aan arbeidsovereenkomsten. Hij moet juist zorgen voor een zo gunstig mogelijk arbeidsklimaat om te voorko men dat zijn personeel verdwijnt. Ook de heer Oldenboom (prot. chr.) meent dat de consument met de koop avond gediend is en begrijpt de argu menten van de heer Pieren niet. De heer De Groot (BR) steunt het voor stel. Hij is echter hoogst onaangenaam getroffen door de advertenties die nog voor de beslissing van de raad geplaatst werden en waarin reeds werd aangkondigd dat de zaak vrijdagavond geopend zal zijn. Hij meende dat een excuus van de betrokkenen op zijn plaats was. De heer Levinga (PAK) stelde nog voor de gehele zaterdagmiddag een verplich te sluiting voor alle winkels. Ook hij vond dat het personeel er de dupe van werd. Wethouder Ebbers betreurde dat het PAK niet instemde met het voorstel. 't;'1 '''f - - l&S.' SUsPÜ - Hf Üp Nu steeds meer omliggende gemeenten de koopavond invoeren kan Soest niet achterblijven. Hij hoopte overigens dat de winkeliers er in zouden slagen een vijfdaagse werkweek in te voeren en tot een uniforme sluitingsdag zouden ko men. De heer Pieren die wel begreep dat zijn voorstel niet haalbaar was, deed nog de suggestie ook het gemeentehuis eens in de maand een avond voor het publiek open te stellen. Dit ontlokte de heer Van Poppelen de opmerking dat de heer Pieren zichzelf tegensprak. Tegen avond werk voor het winkelpersoneel en vóór het werk in de avonduren door de amb tenaren. 18. Voorstel tot verkoop van woningen Klaarwaterweg 21 tot en met 31 (oneven nummers). De heer W. A. Blaauw (VVD) vroeg zich hierbij af op de gemeente in de toekomst geen spijt zou krijgen van deze verkoop. Hij verwachtte dat deze huizen t.z.t. niet zouden passen in de opbouw van de nieuwe wijken en dan terug gekocht moesten worden. De wethouder M. Walter-v. d. Togt noemde deze be zwaren ongegrond. De woningen passen in de bebouwing. Conform besloten. 19. Voorstel tot het verstrekken van le ningen aan de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" ten behoeve van de bouw van 160 etagewoningen in sectie 3 van het plan „Klaarwater". Conform besloten. 20. Voorstel inzake het opnemen en uit lenen van gelden gedurende het 4e kwar taal 1971. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van een éénmalige bijdrage aan de Stichting Zonnebloem Soest ten behoeve van een vervolgcursus voor de welfarehelpsters. Aldus besloten. 22. Voorstel tot het garanderen van ren te en aflossing van een door het Regio naal Werkplaatschap Amersfoort en Om geving aan te gane geldlening. Aldus besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een graafmachine ten behoeve van het Gasbedrijf. Conform besloten. 24. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling gasvoorziening Centraal Nederland. Conform besloten. 25. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtontbinding met de heer A. Hagen te Soest. Conform besloten. De grond aan de Eemweg is bestemd voor de aanleg van sportvelden. 26. Voorstellen tot voorlopige goedkeu ring van de plannen tot onteigening van gronden, nodig voor de aanleg van de Dalweg, gelegen in de bestemmingsplan nen „Soestereng - Park en Centrum" en „Soestereng - Weg over de Eng". Onteigening zal, zoals gebruikelijk, pas plaats vinden indien via een minnelijke schikking de grond niet in eigendom te verkrijgen is. Dit besluit, aldus de wet houder mevrouw Walter, willen wij ech ter achter de hand houden. Voorbereidingsbcsluit 27. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit) voor delen van de be bouwde kom. Zowel de heer Van Ee (VVD) als de heer Jonker (D '66) waren van mening dat een voorbereidingsbesluit onrust geeft bij de bevolking. De overgangssituatie voor dat een bestemmingsplan gereed komt, moet zo kort mogelijk duren. Het feit dat het voorbereidingsbesluit voor enke le gebieden opnieuw moet worden ge nomen, deed de heer Van Ee vragen of er concreet te zeggen was, wanneer de bestemmingsplannen gereed zijn. De heer J. v. Poppelen (KVP) steunde het voorstel en was er gelukkig mee dat Dit is een uit de vele modellen. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155- 3991 Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur. Zaterdags van 10 tot 5 uur. een dergelijk besluit reeds meerder ja ren genomen werd. De particuliere bouw is er mee gebaat geweest. Hij vermoed de overigens dat hier sprake was van één geval ((Oosthoek), dat door foutieve voorlichting van de pers het nemen van dit besluit in een verkeerd daglicht had gesteld. Hij zag hier een taak voor de voorlichtingsambtenaar. Ook de heren Pieren en Oldenboom steunden het voorstel. Mevrouw Walter kon toezeggen dat nog dit jaar enkele belangrijke bestemmings plannen ter visie gelegd zullen worden. De burgemeester merkte op dat het on juist zou zijn te geforceerd met de plan nen te komen en waarschuwde dan ook tegen overhaasting. Conform besloten. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een inrichting tot het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen an nex een quick-service-bedrijf op/in het perceel Smitsweg hoek Weegbreestraat. Conform besloten. 29. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Noorderweg 37 te Soest. Conform besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van een ontsluitingsweg tussen de buurtschap „Ons Belang" en de Richelleweg te Soes terberg. Conform besloten. 31. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van sectie 2B in het bestemmingsplan „Klaarwater". Conform besloten. 32. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoel in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o., alhier. Conform besloten. 33. Voorstel tot het beschikbaar stellen, van een krediet voor de aanschaf van meubelair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Weeg breestraat, alhier. Conform besloten. 34. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan de Nieuweweg hoek Parklaan van J. N. de Windt en consorte, voor een bedrag van ƒ21.375, Conform besloten. Of we 't goed doen, beste mensen, De toekomst moet het leren. Ik weet 't niet, maar zoals voorheen, Blijft er steeds wat aan mankeren. De winkelsluiting op de maandag Brengt voor mij beslist geen jool, Immers op de maandag Zijn mijn kinderen naar school! De beste sluiting van mijn zaak Is de zaterdagse middag Tot 1 uur staan wij dan paraat En 's middags; „vrije middag". Op maandag staan we 's morgens vroeg Na anderhalve dag weer klaar. De klant is dan weer onze koning. Hem leveren we dan weer prima waar. In 't buitenland, rondom ons heen, Sluit men de zaak als boven. In England, Duitsland gaat dat goed En als 't goed is moet je 't loven. Als enkele bazen hier in Soest Dat allemaal niet willen, Dan moet niet de baas maar het Personeel hen maar eens drillen. Klant en baas en knecht tesaam, Schiet de kogel door de kerk, Dan krijgt een iedsr op tijd zijn vrij En ook op tijd s'»jn werk! D. HUISMAN. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 VRIJDAGAVOND TOT 21.00 UUR GEOPEND van goede Holl. kwaliteit, compl. met slot, lamp en jasbeschermer KERKSTRAAT 3 TEL. 2030

Soester Courant | 1971 | | pagina 10