*rmhebbl TON BON ï&uykje» Firma Gielen na 44 jaar terug in Soest Meningen van lezers Koopavond geen miskoop Nieuwe handtekeningenactie Uw Recorder staat klaar bij „De Oouden Snaar" Bar-restaurant-pannekoekterras „De Soesterduinen" naast gastronomische ook muzikale hoogtepunten Lederwaren Tassen Paraplu's Verkeersongeval Zonnebloemwedstrijd Zingende doSfijnen in het Dolfmarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV f ISO-kinderreis opnieuw naar „De Efteling" Maximaal 1000 kinderen voor twee kaarten, volgeplakt met WISO-zegels, op sprookjesreis Krabbels van Knelis Na vijf weken stug doorwerken kon vorige week de firma Gielen in Soest de deur openen van de tweede zaak in ijzerwaren, gereedschappen e.d. aan de Van Weedestraat. De tweede zaak van de firma, want al meer dan 70 jaar is men in Baarn ge vestigd, terwijl er vierenveertig jaar ge leden, in hetzelfde pand als nu werd be- Geachte Redactie, Zonder in extenso, op het lange ingezon den stuk-. „Koopavond een Miskoop?" in te gaan, willen wij toch wel enkele kant tekeningen maken. Het bestuur van de „Winkeliersvereni ging Soest" heeft nimmer beoogt haar leden te bevoogden(!) doch slechts haar bemiddeling te verlenen, om in de grote verscheidenheid van branches en belan gen, coördinerend op te treden om naar buiten een gemeenschappelijk standpunt te bepalen en uniformiteit te bereiken, dit in samenwerking met N.K.V.O. afd. Soest. In verband met de koopavond zijn de bedoelingen hiervan: a. Het bereiken van een zo groot mo gelijke dienstverlening aan de kliënt, zonder terug te keren tot de mistoe standen van de twintiger- en derti gerjaren. b. Het scheppen van een gunstig ar beidsklimaat voor de werknemer, een en ander met in acht name van de Arbeidswet en het Werktijdenbesluit. •Het moet het bestuur van „Mereurius" uit publicaties in Uw en in andere bla den duidelijk zijn, dat onze vereniging hier momenteel zeer veel tijd, werk en overleg aan besteedt. Verhoging van eigen omzet komt eerst in een veel later stadium van belangrijk heid aan de orde, de ervaringen elders hebben geleerd, dat het belangrijkste resultaat een omzetverschuiving geeft en daardoor een ontlasting van de veelal te drukke zaterdagochtend. De koopavond is in feite aangevraagd om o.a. de onderstaande redenen en in de gegeven volgorde van belangrijkheid. a. Het honoreren van de wensen van de werkende vrouw (een nog steeds toe nemende groep in onze samenleving). b. Verschuiving van koopgewoonten en daardoor kortere wachttijden op za terdagmorgen. c. De wensen in deze richting van de „long weekend"-recreanten. d. De leemte opvullen, welke er op dit punt ten opzichte van de omliggende plaatsen bestaat. e. Uitbreiding van dienstverlening (met andere argumenten als banken etc.). f. Een eventuele omzetsvergroting als gevolg van punt d, dankbaar aanvaar den. Dit laatste punt mag o.i. zeker mee spre ken. Belangrijke argumenten voor de vakbeweging zijn immers ook loonsver hogingen eventueel in de vorm van werktijdverkorting. De middenstand wordt lauwheid verwe ten, maar dat is toch een zaak, die ook in de werknemers-organisaties voorkomt, want bij de geënquteerde winkeliers (uit sluitend 163 inzenders) waren 197 werk nemers in dienst, hiervan waren er in derdaad 3 als winkelpersoneel georga niseerd en 24 in de ambachtelijke sec tor. „Mereurius" zal, met ons, ook op haar vergaderingen besluiten moeten nemen met een gering aantal leden. De „zwijgende meerderheid" laat zich niet naar vergaderingen dwingen, ook niet als uit de convocatie blijkt, dat er voor hen ingrijpende veranderingen aan de orde zijn. Wachten op de niet aan wezigen zou besluitvorming nodeloos uit stellen, zo niet onmogelijk maken. De aangehaalde normen voor lonen, zijn vervat in een c.a.o. en behoren buiten de discussie te blijven. Prijsverhogend, zal de koopavond o.i. zeker niet werken en mocht „Mereurius" dit signaleren, zouden wij dit gaarne van haar vernemen. De zaterdagmiddagsluiting om 5 uur zal vrijwel gelijktijdig met de koopavond, nagenoeg algemeen worden ingevoerd, terwijl de sluiting op maandag waar schijnlijk binnenkort zijn beslag zal krij gen. Hoewel ook verder in dit ingezonden stuk nog voldoende stof tot argumentatie overblijft, menen wij het toch met on derstaande slotopmerking te moeten be sluiten. De stellers van het stuk (met waardering voor hun uitgebreidheid): „Koopavond een Miskoop?" zijn door middel van hun vertegenwoordiging in de „Decom" aan wezig geweest bij de besprekingen met het gemeentebestuur en zijn in de gele genheid geweest hun beslissing schrifte lijk bekend te maken aan de leden van de raad, evenals de andere „belangheb bende". Daar al deze groeperingen in diverse fracties van de raad zijn ver tegenwoordigd mogen wij aannemen, dat de raad (inmiddels) een juiste beslissing heeft genomen. Met dank voor het recht van weder woord, „Winkeliersvereniging Soest", trokken, al eerder een poging werd ge waagd in Soest vaste grond te krijgen. Het is bij een poging gebleven, want na korte tijd werd de zaak gesloten en trok men zich weer op Baarn terug. De heer Gielen sr., die het werk nu over laat aan zijn zoon, heeft in Baarn niet alleen een geweldige zaak opgebouwd, maar tevens een reputatie die onschat baar is door het „Gielen heeft 't". Ijzerwaren, gereedschappen, hang- en sluitwerk, gereedschappen en aanver wante artikelen voor de industrie, aan nemers en de doe 't zeiver hebben in het pand een royale plaats gekregen. „We hadden al veel klanten uit Soest en eigelijk kijken we al jaren uit naar een mogelijkheid om ons in Soest te vestigen, dat toch echt wel een progressieve plaats genoemd mag worden, in tegenstelling tot Baarn, dat misschien nie zo erg ver grijst als men in Soest wel denkt, maar in de groei echt niet met Soest vergele ken kan worden". Met de ervaring in Baarn opgedaan was het opzetten van de Soester vestiging in zoverre eenvoudig, dat men er alleen maar voor behoefde te zorgen dat de dingen die er nu eenmaal in elke zaak zijn die eigenlijk zouden moeten veran deren, in de nieuwe zaak direkt veran derd werden. De Soester vestiging wordt geleid door de heer H. W. Steusel, daarbij geassis teerd door een vaste hulp. 140 m2 ruimte is beschikbaar om het grote assortiment op aantrekkelijke wijze te brengen, ter wijl voor magazijn nog 70 m2 overbleef. „We mogen onze zaak dan nu wel ge opend hebben, maar we blijven nog wel even aan het werk. Daar waar nodig zal het assortiment nog verder worden uitgebreid en aangepast, terwijl natuurlijk ook de nieuw op de markt verschijnende artikelen direct in het sortiment worden opgenomen". Naast deze kleine aanpassingen wordt de zaak binnenkort nog uitgebreid met een afdeling tuinmeubilair, die het, in sa menwerking met de uitgebreide afdeling tuingereedschap, bijzonder goed zal doen. Hoewel Soest dan zijn centrum met win kels mist en daarvoor een langgerekte weg heeft met incidentele drukke win kelgedeelten, heeft het gedeelte dat Van Weedestraat heet er in elk geval weer een representatieve zaak bijgekregen. 5TEENHQFFSTR 53; TEL: 2842.SOEST Naar wij vernemen worden wederom handtekeningen verzameld onder de be woners van de Lange Brinkweg. Waarop deze actie zich richt is niet dui delijk. Desgevraagd wilde de heer Hil- horst, wonende aan de Lange Brinkweg, geen commentaar geven. Inmiddels heer Ir. J. F. Roest ons mede gedeeld, dat hij zijn naam op de handte keningen lijst van de heer Oosthoek heeft doen doorhalen. Alhoewel de heer Roest als een duide lijke tegenstander van de wijziging van de agrarische bestemming van de Lange Brinkweg wil blijven gekenmerkt, kan hij zich niet verenigen met het feit dat zijn handtekening wordt misbruikt voor doeleinden waar hij zich niet mee wil inlaten. „We hadden een bijzonder goede mu ziekinstallatie en dat liet eigelijk ook niets te wensen over, maar het is steriel, van sfeer is bij platen en bandjes vooral in een grote zaak maar heel moeilijk te spreken". Herman Verbeek zocht naar iets anders, vooral omdat hij zijn cliënten in „De Soesterduinen" tijdens het weekend de gelegenheid wilde geven om een dansje te maken. „Ik heb niets tegen een beat- of popband, maar in mijn zaak aan de Soesterbergsestraat kan ik dat niet heb ben. De mensen willen rustig kunnen eten of wat drinken, en daarom ben ik blij dat ik Cor Hoogkamer uit Utrecht heb kunnen aantrekken, die met waar vakmanschap het grote hammondorgel bespeelt". Bijna iedere avond is de Utrechtse ham mondorganist „ze noemen me graag en tertainer" in „De Soesterduinen" ach ter zijn orgel te vinden, waar hij uren lang de aanwezigen onthaald op be schaafde achtergrondmuziek. „Natuurlijk heb je zelf voor een bepaal de soort muziek voorkeur, opperette, musical e.d., maar als je jarenlang in een soort nightclub heb gespeeld, dan komt dat op de tweede plaats, het populaire treed daar wel bijzonder sterk op de voorgrond". Wat dat betreft is er voor de entertainer van „De Soesterduinen" wel wat veran derd, want al tijdens het korte gesprek wordt hem tweemaal om een verzoek nummer gevraagd en zeker niet toevallig in zijn favoriete genre, want wanneer Cor Hoogkamer zich als het ware ver smelt met zijn orgel, bestaat er voor hem ook niets anders meer dan de muziek en dat valt duidelijk te beluisteren. „Ze zegge i wel eens dat een goeie mu sicus ook op een slecht instrument kan spelen, maar ze vergeten er wel bij te zeggen dat spelen nog iets anders is dan musiceren, wat ik op dit instrument kan maken is onvoorstelbaar". Vol enthou siasme laat hij horen dat een Zuid-Ame rikaanse selectie gespeeld lijkt te wor den door een compleet orkest. Het is duidelijk dat Herman Verbeek een „aan winst" in huis gehaald heeft, die voor een gezellige sfeer garant staat. Szo of en toe wel is dinge beure waor geen mins, dus ik ok nie, ok maor ut dun ste touwtje an vaast ongs darrup, net as wullie vorugge week, ok un brieffie vaan de gemeente hebbe gekrege waorin heul presies uut de doeke werd gedaon hoe of ut toch alle- gaor zaat mit ongze vullusbaake. Kiek, daat iedereen die in Soest woent zoon baak in, voor of aachtur ut huus hep staon, is wel zekur en ok heul zekur is daat twee kere per week, allenug bie feestdaoge wordt ut soms één keer, die baak op deskundugge menier wordt lecg- gehaold. Der zalle wel huushouwens weze die genog an een keer per week zouwe heb be, maor in de meeste gevaalle, is zellufs twee keer aal waat an de zuunugge kaant. Noeng hoefde daat heulegaor geen prebleme te geve, waant daan stopte je allus waat nie in de baak kon in un plestik zaak, en klaor waas Kees. Ik mot eerluk zeige, dak die oplossing tot noeng toe wel de beste hep gevongde, omdaat da plestik noeng eenrnaol un stuk betur waas as pepier of ut kurton vaan un doos, waant daorbie kwaam ut nog wel is voor, daat de vurpaakkir.g ut enugge waas dajje weggooide; de vieze inhouwd bleef daan staon, en daat waas netuurluk noeng juust de bedoe ling nie. Maor die gedaachte vaan ming, en ik gloof nie dak daor allenug in sting, waas nie zoon heule beste. De minse die ongs vuul verwarreke waore teminste heulegaor nie zo dol op die dichgeknoopte plestik zaoke, waant as zullie dat plestik gonge verbraande, dan waore die plestik zaake de oorzaok vaan un heul stuk lucht- vervuuling en daor mojje noeng nie meer mee an komme draoge, waant daat is haos nog veul arruger as moord mit voorbedaachte raode. Vuul en ofvaal in de baak maag wel, en ajje teveul hep, daan keeje der nog un baak bieneme voor un paor knaoke, maor in plestik zaake maag ut apseluut nie meer, daat is voorbie. Om naorughied te veurkomme, waant der binne nog altied minse die zeige daat zullie der niks vaan wiste, hep de barre- gemeester saome mit zun wethouwers an aal de inwonurs un brieffie gestuurd, waor ut allegaor heul duudeluk op sting, zodaat geen mins meer ken zeige „ik hep ut niet gewete". Noeng waar veur ming heul messchien de zaok daormee offedaon, as ik vaan de week geen vesiete haad gekrege vaan un ouwe vrind die in Utrecht woent. Hie kreeg ut brieffie ongder oge dak vaan de barregemeestur haad gekrege en ut eerste waat hie zeej waas „daat der wel mooi un grote fout gemaok waas". Waant ut vuul mos juust nie meer in de baak, maor in un plastik zaak. Noeng houw ik wel vaan un graapie, maor daat mot nie aal te laang duure. Dus daor- om zee ik teuge die vrind houw asjeblief mit die graape op, waant zoas ut op de brief staot zo is ut, Maor die vriejur bleef anhouwe en toen hep hie ming mit eige oge laote zien en leze daat in Utrecht, en daat is toch mit de beste wil vaan de weruld geen darrup te noeme, ut huusvuul nie meer in de baakke maag, maor in plestik zaake mot. En daor begriep ik noeng geen snaars vaan. Bie ongs mot ut in de emmur of de baak zo u wil, en aors mojje bie de riekste maan vaan Soest, de ontvaangur, un pepiere zaak gaon haole voor un halleve gulde, inkluusief, waor de vuu- lughied daan ingestop mot worde. Ik zaal der ming niet zo bar druk ovur maoke, maor voor ming staot vaast, daat naost alle dinge die aal door de ovurhied in stuudie genome binne, ok ut huusvuul an de beurt mot komme. Kiek, vreuger hajje in je baak netuurluk ok vaan alle soorte vuul en ofvaal en toen zaote de baake ok al vaok vol, maor teugewoordug zit zoon baak in een daag aal tot an de raand vol. Der is aal haost geen aartiekel meer daat in pepier vur- paakt wordt Alles is zogezeit vurduur- zaomd vurpaakt. In glaas, blik en ples- tiek. Of daat noeng naat wordt of nie, ut blief effe groot, en dus effe veul ruumte inneme. Daor binne netuurluk ok wel weer oplessinge veur te vinde, aal ister een die ik wel effe vaan de haand wil doen, en die aal heul waat naorug hied voorkomp, naomeluk haang un haa- mur naast de baak, en slao om te be ginne aal de flesse kepot, en de blikke plaat Ut zouw netuurluk nog veul makkeluk- ker weze as de baake un maot grotur zouwe worde. Daat zouw daan messchien un staoking vaan de minse, die de baake leegmaoke, tot gevollug kenne hebbe, omdaat zullie die dinge daan nie meer kenne opbeure, maor daor zouw daan de techniek te hullup kenne kom me. Maor voor daat ut zoveer komp, zouw ik vaan de minse, die daor allus vaan zeige te wete, wel is wille hore waororn zoon klein stukkie plestik. waant inmekaor gedouwd is ut echt nie zo bar veul, zo veul trammelaant ken geve, terwijl der in elleke baak messchien wel tien of twintug keer meer plestik-ofvaal zit, daat bi vurbraanding dus evenzoveul keer meer de lucht vervuuld. Ik kreeg heul effe de idee, daat de ge meente messchien un heule kwak pe piere zaake voor un appul en een eij hep kenne kope en daor noeng mee pre- beert de tekorte die der binne an te zuu- vere. Waant daat vurhaol vaan die ver- vuuling door daat kleine stukkie plestik zie ik nog nie zo heulegaor zitte. STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155 - 2761 Op de hoek van de Van Goyenlaan en de Dalweg werd donderdagmorgen om 8.30 uur de heer A. F. de R. (74) bij het inhalen van enige fietsende schoolkin deren aangereden door de hem juist passerende bromfietser J. G. E. (16) uit Soest. Beiden kwamen in de struiken langs de weg terecht. De heer R. klaagde over pijn in de borst Reikhalzend uitkijken. bar gez«llig Telefoon 02155-8252 In ons blad van vrijdag 23 april werd iedereen uitgenodigd mee te doen aan de zonnebloemwedstrijd, die in onze ge meente traditie is gaan worden. De wedstrijd wordt georganiseerd door de afdeling Soest van de Ver. tot bevor dering der Bijenteelt in Nederland en de plaatselijke afdeling van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De wed strijd bepaalt zich tot de drie volgende categoriën: a. de hoogste zonnebloemplant; b. de breedste zonnebloemplan; c. de plant met het grootste aantal zon nebloemen. Men kan hiermede mooie prijzen ver dienen, die beschikbaar zijn gesteld door de Coöp. Landbouwver., Torenstraat 16; Avicultura, G. J. Blom, Soesterbergse straat 49; Fa. Spruit, Beukenlaan 54; J. M. Hilhorst, Steenhofstraat 34 en J. V. Westeneng, Nieuweweg 40. In elk der drie genoemde categorieën worden toegekend 3 eerste prijzen, be staande uit waardebonnen groot ƒ20, en 3 tweede prijzen van waardebonnen groot 10,—. Elke eerste prijswinnaar ontvangt boven dien honderd crocusbollen en elke twee de prijswinnaar vijftig crocusbollen,, welke beschikbaar zijn gesteld door de gemeente Soest. Alle prijswinnaars krijgen tot slot een pot echte bijenhoning, aangeboden door de Bijenteeltvereniging. Voor het meten of tellen der bloemen gelden de volgende regels: 1. de hoogste zonnebloem wordt opge meten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaad knop; 2. de grootste bloem wordt gemeten door een schuifmaat te plaatsen dwars over het breedste gedeelte van de bloem; 3. het grootste aantal bloemen wordt ge teld; 4. de planten in alle drie categorieën behoren in goede staat te verkeren, dus niet geknakt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan. Heeft u zonnebloemen of planten die hiervoor in aanmerking komen, dan kunt u een briefkaart schrijven of op andere wijze bericht geven aan het contactadres: Chris Uiterwijk, Kerkpad N.Z. 49. Een commissie uit de samenwerkende verenigingen controleert daarna via een bezoek' één of meermalen de opgegeven planten. Tot op heden is de hoogste zonnebloem: Arnold Steenkamp, Korte Kerkstraat 7, 3,22 m. In de categorieën de grootste bloem en de meeste bloemen zijn nog geen opga ven ontvangen. Iedere vrijdag zal in onze krant de stand worden opgegeven. Het enige waar u dan nog maar voor hoeft te zorgen, is dat de kinderen zater dagmorgen 4 september om half negen op één van de aan de achterzijde van de deelnemerskaart vermelde opstapplaat sen aanwezig zijn, waarna om ongeveer negen uur vertrokken zal worden. Voor de deelnemertjes uit Soest-zuid zal het busstation de opstap- en uitstapplaats zijn. „Brood en spelen" De WISO heeft werkelijk overal voor gezorgd, zelfs zakgeld meenemen is over bodig. Tijdens de busreis begint het feest al met verschillende versnaperingen, al heeft om louter praktische redenen het flesje cola van de vorige reis het af moe ten leggen tegen andere lekkerijen. In „De Efteling" bepaalt iedereen zijn eigen tempo door middel van de con sumptiebonnen, die variëren van een ijs je tot bekers limonade en patat mét. Tij dens het middaguur komt dan natuur lijk ook het bekende WISO-lunchpakket voor de dag, zodat er geen enkele deel nemer de middaguurtjes met een lege maag zou door moeten brengen. Slechts één ding heeft men niet op we ten te lossen en dat betreft de enkele dieetkinderen, die zich ongetwijfeld tus sen de duizend deelnemertjes zullen be vinden. De ouders van deze kinderen zullen er ongetwijfeld begrip voor heb ben, wanneer het WISO-bestuur hen verzoekt deze kinderen zelf die voeding mee te geven die voor hen voorgeschre ven is. Verzorgd en verzekerd De kinderen zijn zowel tijdens de reis als in het park verzekerd. Er gaan vol doende volwassen groepleidsters en -lei ders mee, terwijl natuurlijk ook weer een aantal dames- en heren van de E.H.B.O. aanwezig zal zijn om de schrammetjes e.d. vakkundig te verzor gen. Het is even stil geweest rond het bekende rode zegeltje, maar in Soest hebben zeker de kinderen niet getwijfeld aan het doorgaan van hun WISO-reis. Reikhalzend, net als de kabouter met zijn lange nek, kijken zij al uit naar zaterdag 4 september, wanneer zij aan hun sprookjesreis gaan beginnen, die mogelijk werd gemaakt door de 80 s tieve WISO-winkeliers. In hot grootste overdekte Dolfijnen"! I stadion ter wereld met 2.500 zit- j plaatsen ziet u een unieke show j van zeeleeuwen en dolfijnen in één J programma. Tijden: dagelijks 10.00 J I -11.30-13.00-14.30-16.00 en 1L30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. j j ONDERWATERPANORAMA t met de grootste aquarium glaswand ter 1 wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boeiende tentoonstelling over het leven van de zeezoogdieren. I ROSARIUM I trainingsbassin voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 1969 naar „De Efteling", 1970 naar het ponypark in Slagharen en 1971 opnieuw naar „De Efteling Er zullen nu natuurlijk stemmen opgaan, in de richting van konden ze dan niet wat originelers bedenken", maar de keus op het sprookjesland in het Brabantse Kaatsheuvel is beslist niet genomen uit gebrek aan originaliteit, maar gewoon omdat dat het aantrekkelijkste en veiligste kinderrecreatieo'ord is. Met de ervaring van de reis in 1969 en het grote aantal reacties, is de keus dan ook zeker te rechtvaardigen. Terwijl wij dit schrijven is de termijn voor het inzenden van de reserverings coupons, die gehecht zijn aan de deelnemersformulieren, die verkrijgbaar zijn bij alle WISO-winkeliers, nauwelijks drie dagen oud, maar toch zijn nu al vijf van de maximaal twintig bussen waarmede men de reis gaat maken, „besproken". Tot en met 27 augustus inzenden Een ander verschil, en daartoe heeft men besloten onder de druk van veel ouders, vormt de wijziging van de leeftijdsgrens. Voor de eerste reis stond deelname open voor kinderen van acht tot twaalf jaar, met mogelijkheid tot afwijking bij kleine verschillen. Maar ditmaal kunnen de kinderen van zeven tot dertien jaar mee, waarbij dan eventueel die kleine leef- tijdverschillen ook getolereerd worden. Waar beslist niet vanaf geweken zal worden, is de reserveringstermijn. Coupons die na 27 augustus bij de WISO binnenkomen worden zonder uitzonde ring terzijde gelegd. Kaarten afhalen woensdagavond 31 augustus. De procedure om in het bezit van de deelnemerskaarten met aangehechte con sumptiebonnen te komen is bijzonder simpel. In eerste instantie behoeft men niet anders te doen dan de reserverings coupon in te vullen en zonder dat een postzegel geplakt behoeft te worden in de brievenbus te doen. Op woensdag avond 31 augustus tussen 7 en 8 uur be geeft u zich dan, met voor elke reserve ring twee kaarten volgeplakt met WISO- zegels, naar het adres wat u zelf heeft ingevuld om daar de deelnemerskaarten af te halen. daarbij het risico te lopen tussen de gro ten te worden verdrongen. 20 jaar „Efteling" Natuurlijk zijn er wel enkele verschil len in vergelijk met de reis in 1969 naar het toen achttien jaar bestaande sprook jespark. Op de eerste plaats is het aan tal attrakties uitgebreid met het Diora ma, wat voor jong en oud bijzonder in- terressant is, en op de tweede plaats be staat Nederlands bekendste kinderpara dijs twintig jaar. Dat feit laat de directie niet onopgemerkt voorbij gaan, want elk kind dat „De Efteling" bezoekt gaat naar huis met een fraaie prent van het sprookjesland. Evenals de eerste reis heeft men met opzet opnieuw voor het najaar gekozen, waardoor de tijdens de vakantiemaan den overstelpende drukte als het ware ontweken wordt en er ook voor de klei nere deelnemers en deelnemestertjes vol doende mogelijkheden zijn om van de talloze attrakties te genieten, zonder

Soester Courant | 1971 | | pagina 7