milmö h E.G.V.5ETTEN „ZMEVLUaJES" KEUKENS Damesvoetbal Jeugdwedstrijden S.O. Soest S.O. Soest-pupillen gaven leuk partij in Bussum Rien Wols en Jaap Berghuis boekten geen successen op „Papendal" reisagenten A.N.V.R AO. Soest" won vliegtuigtoernooi en nam het „vliegtuig" definitief mee naar Soest Wedstrijden behaalden geen schoonheidsprijs, maar waren wel nuttig Remlicht verklikker van 17,25 voor 10,85 Stalen sleepkabel (met veren) van 10,95 voor 7,98 W. WINKELMAN Matige prestatie van Soester dames- en heren poloërs in Montfoort aan Voetbal Competitie-indeling zondagvoetbal afdeling Utrecht „Tempo"-renners namen met succes deel verschillende wedstrijden Jaap van de Broek rijdt sterk seizoen Basketbaldemonstratie van Fiat-Stars en het Amerikaanse mid-west all-star team trok geen belangstelling Olympia wandelde in Culemborg Het damespoloteam dat nog wel enige nieuwe leden kan gebruiken. AMERSFOORT—SOEST 1-6 Na de zomervakantie speelde het dames elftal van de S.O. Soest zaterdagavond haar eerste oefenwedstrijd. Reeds na drie minuten viel het eerste doelpunt en met de regelmaat van de klok werden de overige vijf goals gescoord. Gerry Hop nam er 5 voor haar rekening en Carla Verwoerd één. Mejuffrouw Jo Hollander bleek in deze wedstrijd een waardevolle aanwinst voor het dameselftal te zijn. De belangstelling voor het damesvoetbal is overigens groeiende. Op het moment kunnen reeds twee complete elftallen op gesteld worden. De dames verwachten in september in de K.N.V.B.-competitie te kunnen uitkomen. Een definitief bericht daarvan wordt nog deze week bij het se cretariaat van de S.O. Soest verwacht. Zaterdag 21 augustus. Jun. A. - D. W. S. M. A 2-1 Jun. B - Quick B 2-0. Jun C - Quick D 12-1. Adsp. a - SEC a 3-1. Adsp. b - Quick b 5-1. Adsp. c - DEV c 2-2. Adsp. d. - DEV d 6-0. Adsp. e - DEV e 2-2. Adsp. f - Quick f 9-1. Pupillen 1 - Quick 1 1-2. Pupillen 2 - Quick 2 3-1. Pupillen 3 - Quick 3 2-7. Pupillen 4 - DEV 4 0-1. Pupillen 5 - DEV 5 6-0. Pups 1 - Quick 1 2-3. Pups 2 - DEV 2 3-1. HORLOGES JUWELIER HORLOGEP 'CV50ESTDÜK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Zaterdagmiddag kwam een grote groep atletiek-pupillen in actie tijdens de door de Bussumse atletiekvereniging „Tempo" georganiseerde wedstrijd tussen. Sagitta en Blauw-wit uit Amsterdam. S.O. Soest en de organiserende vereniging. Bij de meisjes pupillen-b waren het Hanneke Uyland, Carry van de Maas en Sandra Wessel die de Soester eer moesten ver dedigen. Zij waren tegen het geweld van hun geroutineerdere concurrantjes nog niet opgewassen en moesten met beschei den klasseringen genoemen nemen. De meisjes pupillen-a demonstreerden al duidelijk meer ervaring. Marieke Schui ling eindigde in het totaalklassement als 3e, waarbij haar le plaats bij het ver springen met 3.78 m een belangrijke steen bijdroeg. Op de 4e plaats eindigde Ar ja Greefhorst die in haar serie op cle 60 m als le finishte in 9.8 sec. Irina Majoor kwam in het totaalklassement niet verder dan de 9e plaats. Op de 600 meter weerden de Soester meisjes zich goed. In haar serie eindigde Marieke Schutting als 2e, een plaats die zij ook in het totaalklassement bezette. Arja Greefhorst werd le in de serie en Irina Majoor 4e. Het drietal a-pupillen, aangevuld met b-pupil Hanneke Uyland, zorgden op de 4 x 60 meter estafette voor een prachtige 2e plaats. Bij de jongens-pupillen-b eindigde Coen NIEUW VOOR NEDERLAND Heeft U nog een paar vrije dagen over? Vlieg er eens uit! 4 of 5 dagen naar Mallorca, Torremoli- nos, Benidorm of Rhodos. Vliegreis in clusief volledige verzorging vanaf 180,-. Gratis reisprogramma verkrijgbaar. De meeste winterprogramma's zijn even eens uit. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Kok onbedreigd als le bij de 40 meter in 6.5 sec. en het verspringen met 3,93 m. A. Groot eindigde als 3e. 4e werd Edwin Abbring en Jan Arnoud Calkoen klas seerde zich als 5e. R. Varenkamp als 6e. Mini-pupil Arnoud Klaarenbeek werd 8e en eveneens mini-pupil Renee Wessel eindigde als 11e. Een Soester kwartet bestaande uit R. Varenkamp, J. A. Calkoen, A. Klaaren beek en C. Kok zorgde op de 4x40 me ter voor een daverende prestatie door in 28 sec. als le te eindigen. Bij de pupillen-a, die 60 meter moesten lopen, kogel moesten stoten, verspringen, en 1000 meter moesten afleggen, zorgde Marcel Klaarenbeek voor een fraaie le plaats in het algemeen klassement, met een mooie le plaats op de 1000 meter in 3.31 min. Theo Calkoen eindigde in het algemeen klassement als 2e, waarbij vooral zijn 8.24 m bij het kogelstoten op viel. Joost Kok nam de 4e plaats voor zijn rekening, terwijl Dennis Peereboom als 5e volgde. Benny van 't Klooster klasseerde zich als 7e en René Boekhoff als 10e. De a-pupillen wilden niet onder doen voor het kwartet-b-pupillen en Theo Calkoen, Joost Kok, Dennis Peere boom en Marcel Klaarenbeek zorgden met 37.9 sec voor een prachtige le plaats op de 4 x 60 m. Zowel zaterdags als zondags kwamen op „Papendal" Rien Wols en Jaap Berg huis in actie tijdens de meerkamppam- pioenschappen van het district West I. Onder leiding van trainer Stellaard en de heer Wols sr. moesten de resp. 2e en le jaars Soester b-junioren het opnemen tegen veel geroutineerder "tegenstanders. Zij kwamen ondanks het verbeteren van een persoonlijk- en clubrecord niet tot opvallende prestaties, waarbij vooral het gemis aan ervaring op de tartanbaan van doorslaggevende betekenis was. Rien Wols klasseerde zich desondanks toch nog als 10 en Jaap Berghuis als 12e 'in de eindrangschikking. De totaaluitslag gaf voor de Soester atleten de volgende tijden te zien. De eerst genoemde is de tijd van Rien Wols. 100 meter: 12.1 en 12.7 sec. 100 meter horden 15.3 en 17.2 sec. 1000 meter 2.54 (nieuw clubrecord) en 3.03.3 sec. Hoogspringen 1,55 m en 1,50 m. Verspringen 5,40 m en 5,07 m. Kogelstoten 9,10 m en 9,98 m (nieuw clubrecord). Discuswerpen 19,18 m en 25,29 m (nieuw clubrecord) en speerwer pen 29,73 m en 30,12 m. Het traditionele „vliegtuigtoernooi" dat jaarlijks kort voor de aanvang van de competitie door de Voetbalvereniging „Soesterberg" wordt georganiseerd, zit sinds zondag zonder de „trofee", die na viermaal door BDC en nu door de Sport organisatie te zijn gewonnen, definitief in handen van de Soester formatie kwam. Het zag er ditmaal niet naar uit dat de blauwwitten beslag op de prijs zouden leggen. Al in de eerste wedstrijd tegen het Driebergse C.D.N. trok de Soester ploeg aan het kortste eindje in een wed strijd, die op bijzonder laag peil stond. Hoewel trainer Zwartkruis de keus had uit de complete selectie, zonder de nog niet geheel fitte Dirk de Jong, lukte het niet om in het ritme te komen van de oefenwedstrijden. Met 1-0 ging men roemloos ten onder. De tweede wedstrijd tegen het IJmui- dense Waterloo, bracht wel een hoop spanning en sensatie, gepaard met inzet en fanatisme op de grasmat, maar goed voetbal viel er opnieuw niet te genieten. Toch lukte het de blauwwitten om met een 2-1 overwinning het veld te verlaten, met als enige mogelijkheid om via een overwinning op de organiserende vereni ging beslag te leggen op de le prijs. „Soesterberg" dit jaar onder leiding van de oud-B.D.C.-trainer Rhijn, liet er geen enkele twijfel over bestaan, om dit jaar de trofee zelf in bezit te willen houden. Met een geweldige inzet trad men de Soester-formatie tegemoet. Toch was het Soest dat de rust inging met een ver diende 1-0 voorsprong, die nog royaler had kunnen zijn wanneer Paul Dorre- stein, vrij voor de Soesterberg-doelman, niet had gefaald. Na de rust een zo mo gelijk nog feller Soesterberg, dat ver schillende aanvallen lanceerden die de Soester-verdediging handen vol werk be zorgden. Nadat de verdediging keeper Kamphorst eerst nog had kunnen assis teren bij een aanval door de bal uit het verlaten doel te schieten, was een vol gende aanval de Soester defensie te machtig, en bracht Soesterberg de par tijen op gelijke voet 1-1. Uitzinnige vreugde, de spelers rolden als veulens over het veld, begonnen de op dat moment in het bezit van de trofee spelende Soesterbergers aan de laatste minuten. Met stug, tegen te hard verde digen aan onderschepten zij de S.O. Soest-aanvallen. De blauwwitten aanval kreeg geen kans om nog gevaarlijk te worden, totdat Robert Westbroek genoeg had van de onmachtige aanval en in een prachtige solo van achteraf tot in het strafschopgebied van Soesterberg be landde, waar hij door een nerveuze ver dediger onderschept werd, wat door de scheidsrechter werd bestraft met een penalty, die beheerst door Bert van Veen in een doelpunt werd omgezet. Soesterberg verloor door deze treffer in de laatste minuten het laatste restje be heersing. En nadat de doelman door spe lers en supporters wat was gekalmeerd, en zijn gramschap ten opzichte van de scheidsrechter door een serie scheldwoor den had gespuid, werden de laatste mi nuten gespeeld, waarin het totaal uitge bluste Soesterberg, geen antwoord meer had pp de Soester voltreffer. G. van Oudenallen, hersteld van zjjn blessure, gaf de Soesterbergers weinig kans. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155-6835 „De Duinkikkers" nam zaterdag met het onlangs gepromoveerde herenteam en het nieuw leven ingeblazen dames team deel aan een toernooi in Mont foort. De wedstrijden voor dit toernooi dat georganiseerd werd door de plaat selijke vereniging „De IJselduikers" werden gespeeld in het kleine 25-meter bad, dat aan een zijde slechts 1.10 m diep was, en derhalve over een enorm doel aan die sta-zijde van het speel veld beschikte. Al in de eerste wedstrijd bleek dat die ondiepte met aangepaste reglementen voor de Soester poloërs een te grote moeilijkheid was. Zij konden hun, niet toegestane contact met de bodem min der goed camoufleren dan de thuisclub, diet het grote doel dan ook onbarmhartig bekogelden. Van de drie gespeelde wedstrijden wis ten de heren er slechts een gelijk te spelen. De dames hadden ook in de le wed strijd veel last van de ondiepte, alsook van het feit dat zij pas enkele weken Dinsdagavond kwamen Soester ren ners in actie tijdens de competitie-rit te gen de renners van de Hilversumse wie lervereniging „De Adelaar" op het par koers „Loswal". De adspiranten zorgden voor het eerste wielervuur. Bert v. d. Broek reed temidden van een kopgroep van negen rennertjes de wedstrijd uit, die hem in de eindsprint niet verder bracht dan de 4e plaats. Bij de amateurs bleef het gehele gezel schap, ondanks wat simpele vluchtpo gingen, tot twee ronde voor het eind bij elkaar. Kees Alberts wilde het echter niet tot een eindsprint laten komen, en sprong weg en wist daarbij een voor sprong van meer dan vijftig meter op te bouwen. Jaap v. d. Broek liet die vlucht doorgaan tot het ingaan van de laatste ronde, toen hij alleen naar de vluchter sprong en hem niet alleen in haalde, maar ook gelijk passeerde, zon der Alberts de gelegenheid te geven zijn wiel te pakken. Van de Broek finishte met ruime voorsprong als le. Kees Al berts werd 2e en Kees Bokma klasseer de zich als 3e. Herman v. d. Hoef 6e, en Theo Zeedijk 10e. Schaatser Ton Lank- reijer, die het wielrennen gebruikt als training voor het schaatsen, eindigde in het peloton, Hennie Dijkstra moest de strijd staken door een lekke band. Donderdag vond de revanche van deze wedstrijd plaats op het „Tempo"-par- koers op het industrieterrein. In snel tempo vertrokken de amateurs, daarmede proberend ontsnappingen onmogelijk te maken. Toch lukte het een achttal sterke renners een geslaagde greep naar de macht te doen en in gezamenlijke samen werking zelfs een ronde voorsprong te nemen. Tot de laatste meters bleef het achttal bij elkaar, zodat een eindsprint de beslissing moest brengen. Herman v. d. Hoef liet zich niet verrassen en klas seerde zich als le. G. Horst van „De Adelaar" eiste de 2e plaats op, en Jaap v. d. Broek moest genoegen nemen met de 3e plaats. 7. Joop Schaafsma, 8. Jan Smit en 9. H. de Boer. Aanstaande dins dag organiseert „Tempo" de laatste rit voor de zomeravondcompetitie, waarna donderdagavond de laatste Hilversumse wedstrijd wordt verreden. Door een grote groep Soester renners werd zondag deelgenomen aan de Ronde van Amersfoort. Tachtig nieuwelingen, waaronder Joop Schaafsma, vertrokken in een onstuimig tempo voor hun zestig kilometers. Het prachtige parkoers, ach ter de „Lichtenberg", met de finish op een^ Nederlandse „col", was ideaal voor een wielerwedstrijd. Jammer was het dat Joop Schaafsma te weinig serieuze aan dacht aan een ontsnapping besteedde, zodat drie renners een voorsprong kon den nemen. Toch lukte het de Maartens dijker om met nog een drietal renners een geslaagde sprong naar de drie vluch ters te maken, en zich fraai als 3e te klasseren. Direct daarna vertrokken ruim honderd amateurs voor 105 zware kilometers. Als of er geen gemene klimmen en gevaar lijke dalingen waren trokken de ama teurs van leer. Bijna zeventig kilometer TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. in training zijn. Er waren enkele sei zoenen te weinig dames om aan de competitie deel te nemen, waardoor de Soester dames in die eerste wedstrijd een gewillige prooi werden. Toch wa ren het de dames die voor Soest de eer redden door een van de drie wedstrij den in winst om te zetten. Gelijk dit het geval is met de afdeling zwemmen, krijgt ook het afdeling wa terpolo er de laatste weken verschil lende nieuwe leden bij, zowel senioren, junioren als adspiranten. Doordat er komende winter al getraind kan wor den in het overdekte bad, krijgt het waterpolo duidelijk meer belangstel ling. Hoewel er op dit moment vol doende senioren dames zijn om met een team aan de competitie deel te gaan nemen, zou aanvulling van dit team geen overbodige luxe zijn. Nieuwe leden kunnen zich opgeven, of inlichtingen verkrijgen bij de secreta ris van „De Duinkikkers", de heer Joh. Hilhorst, Duinweg 4. bleef het veld aaneen gesloten, hoewel verschillende renners het al snel voor gezien gaven. Daarna viel het veld in stukken uit een en moesten ook de ster keren buigen voor het geweld in de kop groep. Gerard en Herman v. d. Hoef, Kees Alberts en even later ook Henny Dijkstra gaven het op. Jaap v. d. Broek, Jan Smit en Theo Zeedijk zetten door en behielden aansluiting. In de laatste kilometers namen de gebroeders Holste ge het initiatief en reden het restant van het peloton volledig aan flarden. Direkt in het. kielzog reden twee groepjes van vier man. Jaap v. d. Broek en Jan Vlas- tuin zagen het gevaar bijtijds in en kon den na drie ronden eendrachtige samen werking aansluiting krijgen met de kop groep, waarna ook Koos v. d. Knaap en Arnold Voogd zich nog bij de kopgroep wisten te voegen. Het peloton werd op steeds grotere afstand gereden, en kreeg geen enkele kans op aansluiting meer. De gebr. Holstege finishten als le en 2e. 3 e Ron Smit. 4e Wim Pater. 5e Arnold Voogd. Jaap v. d. Broek klasseerde zich zeer sterk als 8e. Jan Smit klasseerde zich als 12e met een achterstand van 1 min. en 50 sec. Harry de Boer werd 35e en Theo Zeedijk 49e. Zondag kwamen op het parkoers van „De Volharding" in de Utrechtse wijk Overvecht de jeugdrennertjes in actie. Bij de 8-jarigen zorgde Bobbie Bon met een 2e plaats voor een Soester succesje. Robbie v. d. Broek werd 4e en Bertie Gros eindigde als 12e. Robbie Groen fi nishte bij de 9-jarigen als 2e, terwijl Adrie Gros in de tweede groep negen jarigen (er waren teveel deelnemertjes) als 4e eindigde. Bij de 10-jarigen geen deelnemertjes uit Soest, maar bij de 11- jarigen bereikten Aartje van Moorselaar de 9e en Arne van Amerongen de 12e plaats. Johnny Broers finishte bij de 12- jarigen als 3e en Jaap Bon bij de 13- jarigen als 9e. Zondag a.s. komen 125 wielrennertjes aan de start voor hun laatste rit voor de midden-Nederlandcompetitie, die door „Tempo" georganiseerd wordt op het In dustrieterrein-parkoers. Eveneens zondag komen amateurs en nieuwelingen in actie tijdens de ronde van Vleuten. Joop Schaafsma gaat nu ongetwijfeld proberen om met zijn hui dige vorm een der ereplaatsen in de wacht te slepen, terwijl de amateurs, Jan Smit, Arie Bakker, Jaap v. d. Broek, Henny Dijkstra, Gerard en Herman v. d. Hoef en Kees Alberts in eendrachtige samenwerking gaan proberen van het verdelen van de ereplaatsen een Soester aangelegenheid te maken. Res. 4e klasse F: S.O. Soest 6, Soester berg 4, Amf. Boys 6, Amsvorde 5, Quick 8, Roda 5, WZA 4, VVOG 6. APWC 5. Res. 4e klasse G: SEC 6, S.O. Soest 7, S.O. Soest 8, Amf. Boys 7, Baarn 6, Limvio 5, Quick 9, Roda 6 WZA 5. Res. 4e klasse H: S.O. Soest 9, Soester berg 5, Amf. Boys 8, Amsvorde 6, Hoog land 5, Hoogl. veen 6, Quick 10, Roda '46 7, KWA 8. Res. 4e klasse H: S.O. Soest 10, Actif 12, KWA 7, Min. park 5, Olympia 7, Vesting 8. Het bestuur van de Soester basketbal vereniging ..The Red Stars" heeft zeker geen loon naar werken gekregen, af gaand op de geringe publieke belang stelling voor de vrijdagavond gespeelde topbasketbalwedstrijd tussen een van de sterkste vaderlandse teams „Fiat"- stars en een Amerikaans team. In een aantrekkelijke wedstrijd, die bij vlagen verrassend mooi spel liet zien bleven de Amsterdammers de Ameri kanen de baas, waarbij de score zelfs over de honderd reikte. Hoewel de Amerikanen dapper volhiel den. konden zy de score niet in even wicht houden. Het le progammapunt na „de vakantie" is afgewerkt door de 3 groepen van de christelijke wandelsportvereniging „Olym pia". Zaterdag werd onder ideale weersom standigheden gewandeld in Culemborg. Daar werd de trefdag van de Ned. Chr. Wandelsport Bond (NCWB) gehouden, waarbij tevens het 35 jarig bestaan van de bond werd herdacht. Aan deze bondsdag ging een f eestpro- gamma in de sporthal van Culemborg vooraf, waaraan medewerking werd verleend door de accordeonvereniging „Charmeuse" uit Geldermalsen, gooche laars, een groepje zingende Ambonezen, een groep met hammondorgel, gitaar en verdere begeleiding, terwijl de interna tionaal bekend staande Koninklijke Har monie „Pieter Aafjes" uit Culemborg een (korte) show gaf in de sporthal. Om half drie vertrokken de 1.500 deel nemers aan de wandeltocht, waaronder de 3 groepen van „Olympia". Tfc ads. (17) liepen onder leiding van mevr. S. Brood 8 km. en behaalden in hun ca tegorie geen prijs. De 32 junioren liepen 12 km. en won nen onder leiding van de heer D. Brood een 6e prijs met 574 punten. Ze waren hiermee vijf punten van de 5e prijs verwijderd, terwijl de club met de le prijs 593 punten kreeg toegekend. Onder leiding van de heer L. Vogel wandelden de 12 senioren op de 18 km. route. Zij deden het iets beter volgens de jury en wonnen van de 4 beschik baar gestelde prijzen de 4e met 588 pnt. De 3e prijs kreeg 8 pnt. meer en de le prijs 18 pnt. Hier waren 10 groepen ver tegenwoordigd. Het parkoers voerde de deelnemen voornamelijk door het oude stadje Cu lemborg, en verder langs de Lek, en de plaatsen Beusichem en Redichem. De organisatie van de wandeltocht was in handen van de wandelsportvérèniging „Jan van Riebeeck" uit Culemborg. Zaterdag lopen de junioren en adsp. zonder mededinging naar een prijs mee in de 14e Paleis Soestdijktocht in Soest, waarvoor men zich nog kan opgeven, en wel bij de start voor 6, 12, 18 of 25 km. Die start is dan om 1 uur 's mid dags voor de individuele wandelaars en 2 uur voor de groepen, bij het wijkge- bouw van de Emmakerk aan de Regen- tesselaan te Soest.

Soester Courant | 1971 | | pagina 8