Hetb laa ;een' verc Hetis op ad ZftTEI flfd. H MARCHAL - HAARMODE flfd. P DAW0 DAV0 Ook in 1 seizc bro( enm gedrag* in dez' mode. I Jeugdig mod en applic Rug Makela Voor per! DRUKKE VEf?K IN UITVOERING WOENSDAGSLUITING TUINGEREEDSCHAP Vergadering Vereniging Soester Gemeenschap I Geen spreekuur Schoolraad openbaar onderwijs geinstalleerd MEISJE UIT SOEST ONTMOET J0HNNIE WALKER Protestbijeenkomst flatbewoners Van Goyenlaan ,,c4ni ■Qlliott" Training „Peters Baan" Telef. Brandweer 3333 Aansluiting Vondellaan-Birkstraat in vergevorderd stadium Bil GALESL00T KIP VAN HET SPIT hele 3,50 Openingsconcert Baarnse muziekkring BIJ GALESL00T KIP VAN HET SPIT hele 3,50 Zingende dolfijnen in het Dqlfjnanum Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV BOLIVIA Links en rechts maken elkaar extremistisch Vleesverkoop Fles „zonder klachten" uit elkaar gesprongen BOSCH HOBBYSETS TUIN-AD VIESCENTRUM 't *^0 aar der hoogt SOESTER WINKELIERS VOOR r?; iScltcomcilzer WANDSCHI ZACHTBOA 6PAANPLA WANDPLAT DECORATU RIOLERING SOESTERBE lid vand GROOT V RUIME M< van c.v. Bc winkeh RUIME WI tine, kanto< ruimte, als staand woo: gas er Gev RUIME VR en ca 7800 8C NIEUWBOT c.v. aardgai of L-vorm fond, mooi« fond. hardl met afzuig! 3.000,— vi I kamers, ki toilet, 3 va trap i Koopso Aardig en middenm met terras gang, w.c... kamer, ov ruime zolc Onroerend burg. Gl Aanbied in wor 123 stemmen werden er donderdagavond uitgebracht tijdens de vergadering var ie winkeliersvereniging Soest, toen gevraagd werd kenbaar te maken of men «i voor een maandag- of woensdagsluiting was. Het resultaat liet aan duideiykh. .«i niets te wensen over. 81 verkozen de woensdag, slecht 36 de maandag en 6 stem-, men waren ongeldig. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Wat er nu gaat gebeuren zette de voor zitter van de winkeliersvereniging, de heer G. v. Huissteden, kort uiteen. Via advertenties zal aan het publiek be- ksnd gemaakt worden dat in meerder heid de winkels in Soest op woensdag de gehele dag gesloten zullen zijn. Hij meen de te mogen rekenen op de solidariteit van de aanwezigen en verwachtte dat ook degenen die niet aanwezig waren zich aan de woensdagsluiting zullen gaan houden. Wat de grootwinkelbedrijven betreft was hij ervan overtuigd dat deze. door de omstandigheden gedwongen, vanzelf zul len volgen. Of dit zal gebeuren valt te bezien. Er kan aan getwijfeld worden, want enkele ..maandagstemmers" lieten na de verga dering blijken toch in ieder geval de woensdagmorgen open te blijven. De woorden van een Macro directeur: De verdeeldheid onder de middenstand is onze winst", zouden dan weer eens be waarheid worden. Het voorstel zaterdagmiddag en maan dagmorgen te sluiten kreeg nauwelijks steun en hierover werd dan ook niet ge stemd. De bezwaren tegen de maandagsluiting kwamen hoofdzakelijk van de zuivelhan del, de slagers, de bakkers en o.a. de ijzenvarenzaken. De toelevering was hier wel het grootste probleem, alhoewel ook daarover zeer verschillend gedacht werd. Een voorstel om alleen de levensmid delenhandel op woensdag te sluiten en de overige zaken op maandag, bracht de beoogde uniformiteit in gevaar. En dat was het doel van deze avond. Deze uniformiteit kwam er dan uiteinde lijk uit. Hoe de praktijk zal zijn moet af gewacht worden. Wel kreeg het bestuur van de vergade ring de opdracht mee om bij de gemeen te het verzoek in te dienen de woensdag sluiting verplicht te stellen. Angst voor de verkoop door de grootwinkelbedrijven was hier de oorzaak van. Alhoewel het gemeenteraadslid, de heer A. H. F. Smit NIEUWSTRAAT 56 TELEFOON 6228 uiteen zette dat de wet een verplichte halve dag sluiting kent en deze dan nog branchegewijs aangevraagd dient te wor den, bleef de vergadering op haar stand punt staan en het bestuur zal dan ook een dergelijke aanvraag moeten, indienen. Volkomen eens was men het over de vervroegde sluiting op zaterdagmiddag. Vijf uur werd wel als minimum gezien en velen verwachten dat dit in de loop der jaren nog verder terug gebracht zal worden. Na deze avond is wel duidelijk geworden dat echte eenheid bij de middenstanders nog steeds een vrome wens is. Eigen in zichten winnen het dikwijls nog van col legialiteit. De advertenties in de kranten zullen wel zeer snel duidelijk maken hoe genuanceerd men zich blijft opstellen. Het publiek kan er in ieder geval reke ning mee houden dat een flinke groep Soester winkeliers woensdag de gehele dag gesloten is en de tijd zal leren of dat zo blijft en de sluitingschaos minder is geworden. Het ligt in de bedoeling per 1 september a.s. deze gehele dagsluiting in te voeren. Op de vergadering van de Vereniging Soester Gemeenschap, welke op 23 september a.s. gehouden wordt, zullen de uitgenodigde verenigingen in de gelegen heid gesteld worden zich als lid op te geven. Het bestuur, dat tot nu toe de werk zaamheden heeft verricht, wil zich dan demissionnair stellen. Zij is zich er overigens van bewust dat een kandidaatstelling voor de vacante bestuursfuncties vanuit de dan kersverse ledenkring op bezwaren kan stuiten en dat hierdoor eerst ruggespraak met de diverse achterbannen gewenst wordt. Het aftredende bestuur zal dan ook niet direct met de werkzaamheden stoppen, maar in ieder geval in functie blijven tot het nieuwe bestuur, waarin zij zich eventueel herkiesbaar willen stellen, ge vormd is. De wethouder van financiën en bedrij ven, de heer J. J. Ebbers, zal op maan dag 30 augustus a.s. verhinderd zijn zijn spreekuur te houden. Drs. L. J. Dykstra, wethouder van onderwijs, heeft gisteravond tijdens een bijeen komst in de dependance van het gemeentehuis de Gemeenschappelijke Schoolraad Openbaar Onderwijs officieel geïnstalleerd. De elf rieden Van dë raad benoemden direct een uit vier leden bestaande werk- commtésie, die de eerste vergadering van de schoolraad zal voorbereiden. Bij die gelegenheid zal de commissie eventuele kandidaten voor een bestuursfunctie naar voren brengen. Burgemeester en wethouders zijn ver plicht de schoolraad te horen omtrent voorzieningen in de behoefte aan open baar onderwijs in de gemeente. De mi nimum-samenstelling van elf leden wordt voorlopig voldoende geacht. Dit ten be hoeve van een snelle besluitvorming, die vooral bij de opbouw van de raad van belang moet worden geacht. Naast de schoolraad blijven voorlopig de bestaande ouderraden voor kleuter- en lager on derwijs functioneren, omdat voor de ou dercommissies behoefte zal blijven be staan aan overleg. Dit in het bijzonder in het openbaar vergaderen van de ling van de schoolraad, „want hoe groter een orgaan, hoe langer alles duurt en hoe stroever het gaat". Hij legde er de na druk op, dat de raad zich zijns inziens niet angstvallig moet houden aan de in vloed, die de wetgever aan de raad heeft toegekend. „Dat is een raamwerk. De praktijk is veel belangrijker. Het werkelijk leven van een orgaan hangt af van de mensen, die het bemannen", al dus de wethouder. Hij gaf de raad tenslotte als „huiswerk" mee het beslissen over het al dan niet voor aangelegenheden, die normaliter niet in de schoolraad aan de orde komen. Zes leden van de schoolraad (voor kleu ter-, lager- en mavo-onderwijs) zijn ge kozen door de oudercommissies: de heren Tj. Jansen (Margrietschool)H. Swets (Rinke Tolmanschool)P. J. Daams (o.l.s. Soesterberg); mevr. H. Siegers-van Kreel (Pr. Marijke-kleuterschool); en de heren A. Snijder (kleuterschool Soest Centrum) en M. Groen (mavo). Door burgemeester en wethouders zijn benoemd uit het on derwijzend personeel de heer W. Bijl (hoofd o.l.s. Soest Centrum) en mej. E, Hobbij (hoofdleidster kleuterschool De Kievit): namens de gemeente mevr. P. J. Oranje-Entink (lid onderwijscommissie) en de heer J. W. Veraar (ambtenaar ge meentesecretarie) en tenslotte als des kundige dr. Th. Holleman, voorzitter van de Ver. voor Openbaar Onderwijs afde ling Soest. In zijn installatie-toespraak zei wethou der Dijkstra, dat aan de instelling van de schoolraad in 1967 vooraf ging de in stelling van de ouderraad, het overkoe pelend orgaan van de oudercommissies, dat was advies-, inspraak- en contactor gaan voor en met de gemeente dient. De onderraad heeft goed gewerkt, aldus de wethouder. Hij veronderstelde het als bekend, dat bestuurders over 't algemeen niet erg op inspraak gesteld zijn, hoewel het publiek dikwijls graag betrokken wil zijn bij en geïnformeerd over hetgeen de overheid doet en wat de motieven daar voor zijn. Anderzijds, aldus de wethou der. is het ook voor bestuurders van het grootste belang om te weten hoe men denkt en wat men wil. In het verleden heeft het daar wel eens aan ontbroken. „Ook nu is de communicatie nog niet ideaal, maar we doen ons best om die beter te laten verlopen", aldus de wet houder. De heer Dijkstra wees erop, dat men ge kozen had voor een beperkte samenstel- schoolraad en het kiezen van een dage lijks bestuur. In de werkcommissie, die de eerste vergadering zal voorbereiden, namen zitting mevrouw Siegers-van Kreel en de heren Bijl, Jansen en Holle man. Evelien Bangma, wonende Bosstraat 27, ontmoette toen zij vorige week op vakan tie in Engeland was de beroemde Johnnie Walker. Evelien was met,haar moeder aan het winkelen en stond voor een etalage van de firma Marshall en Snelgroves tekjjken naar een levensgroot beeld van Johnnie Walker, toen deze in hoogst eigen persoon bij de zaak arriveerde. Johnnie Walker praatte geruime tyd met Evelien voordat h(j de winkel binnenging. Hij was in York voor de Johnnie Walker Ebor Handicap paarderennen, een van de belangrijkste rennen in Engeland. SCHOONHEIDSSALON Varenstraat 69 - Soest Telefoon 4521 Ter kennismaking: Een complete gezichtsbehandeling (massage, epileren, masker, make-up) voor 8,50 (nor male, prijs 13,50)En/of een lichaamsmassage voor 13,50 (normale prijs 18,50). Ook behandeling met: Vapoderm en Com-spray. Vorige week heeft in deze courant ge staan dat de wedstrijd-schaatsers van de Soester schaatsvereniging op woensdag avond ónder leiding van Dick Vervloet in de omgeving van het openlucht theater zouden trainen. Er wordt wel volop getraind, maar niet op woensdagavond, maar op maandag avond. Jeugd van kwart voor zes tot kwart voor zeven en daarna de senioren. Nieuwe leden kunnen zich daar wel op geven. Nadat het kruispunt Soesterbergsestraat -Ossendamweg vlak voor de bouwvak vakantie gereed kwam, is men na de vakantie direct begonnen met het 2e gedeelte van de werkzaamheden, het doortrekken van de Vondellaan naar de Birktstraat. Eén dezer dagen is de le van de 3 la gen asfalt aangebracht, en wanneer de werkzaamheden niet gestagneerd wor den, mag verwacht worden dat medio oktober de aansluiting met de Birkt straat tot stand komt. Aangezien de werkzaamheden aan de Vondellaan door de gemeente worden verricht en de benodigde werkzaamhe den aan de. Birktstraat door Rijkswa terstaat, hangt het volledig van l.g. in stantie af of de ingebruikneming inder daad op dat tijdstip kan geschieden. Aannemersbedrijf van Asch, dat de werkzaamheden uitvoert, verwacht net als bij de le fase, op de geplande tijd met de werkzaamheden klaar te komen. Wanneer de aansluiting is gerealiseerd, waarbij de verkeerslichten op beide punten in werking zullen worden ge steld, zal de Gallekamppelsweg vooral le verkeer, behalve voor voetgangers en wielrijders gesloten worden. Een zelfde lot ondergaat ook de Hartmanlaan. Het vijfde concertseizoen van de Stich ting de Baarnse Muziekkring wordt ge opend met een concert in Kasteel Groe- neveld te Baarn door het Amsterdams Bach Ensemble. Het Amsterdams Bach Ensemble be staat uit drie leden van het Concertge bouw Orkest: Paul Verhey, fluit; Rob Visser, hobo; Wim Straesser, cello en de clavecinist Louis Mol, leider van de Amsterdamse Cantory en cantor-orga nist van de Baarnse Nicolaaskerk. Het ensemble heeft zich gespecialiseerd in de „Pré-klassieke" muziek met als doelstelling deze muziek uit te voeren overeenkomstig de in die tijd geldende muziekpraktijk. Op het openingsconcert op zaterdag 28 augustus worden werken gespeeld van Benedistus Buns, Carolus Hacquart, Willem de Fesch, Joh. Seb. Bach, Carl Ph. Em. Bach en George Ph. Telemann. Het concert begint om 20.15 uur. Op woensdag 15 september concerteert het Utrechts Symfonie Orkest onder lei ding van Paul Hupperts met solistische medewerking van Herman Braune, kla rinet in de Pauluskerk te Baarn. Uitge voerd zullen dan worden werken van J. S. Bach, Claude Debussy en Cam. Saint-Saéns. Met grote meerderheid van stemmen hebben de bewoners van de drie flats aan de Van. Goyenlaan gisteravond be sloten de flatverhuurmaatschappij DeNe- derlanden in een aangetekend schrijven te verzoeken alle posten van de onkos ten aan te tonen. Wanneer deze huis baas hierin de flatbewoners niet op een redelijke wijze tegemoet komt, zullen al le bewoners geadviseerd worden de ser vice-kosten met ingang van de volgende maand niet meer te voldoen. Dit advies is dan afkomstig van een comité, be staande uit de heren J. H. W. Jansen, J. Muis en H. H. Oosterloo, die de druk bezochte vergadering in de Openbare Bibliotheek heeft uitgeschreven. De heer Muis weer er op dat De Neder landen verplicht is inzage te geven van de juiste kostencijfers. Niemand weet echter hoeveel olie bijvoorbeeld gebruikt wordt voor de centrale verwarming of hoeveel die olie kost. „Ze berekenen zo maar wat en we worden belazerd", was de mening van de heer Streefkerk. Meters op de c.v. wil De Nederlanden niet omdat het voordeel niet opweegt te gen de hoge administratie-kosten. Contactman Streefkerk wist te vertellen dat De Nederlanden wel eens had toege geven dat in de stroomkosten ook kleine reparaties waren verwerkt van met name verstopte wastafels. Contactman Oosterloo deelde mee dat flat I 10106,40 had betaald aan olie- kosten, flat II 10214,58 flat III 8912,98. Dit laatste bedrag ontstond omdat hij toevallig de beschikking had over de sleutel van het ketelhuis en de moeite nam de verwarming te regelen. Reeds in 1968 had hij De Nederlanden al voorge steld om in de c.v.-installaties HB02 te gaan stoken, omdat dat aanzienlijk goed koper is dan HB01. De branders zijn er geschikt voor. Een rapport werd door de huisbaas toegezegd, maar men hoorde er niets meer van. Ten aanzien van de post elektriciteits verbruik gemeenschappelijke ruimten had de heer Oosterloo uitgerekend dat een bedrag van 1.150,redelijk is per flat. Flat I kreeg echter een rekening van 1007,flat II moest 1.566, betalen en flat III 1.560,39. Het vorige jaar waren deze drie bedra gen nog allemaal precies eender wat he lemaal onmogelijk is. Uit de persoon lijke elektriciteitsnota's bleek, dat in flat 1 men ruim ƒ900,— per jaar be taalde; in flat 2 ƒ350,— en in flat 3 ongeveer ƒ400,—. Ook deze verschillen verwekten be vreemding. De PUEM weigerde overi gens de juiste onkosten te verstrekken en verwees het comité naar de flatver huurmaatschappij. Wat het waterverbruik betreft beschik te de heer Jansen over de juiste bedra gen die i het waterleidingbedrijf in re kening had gebracht: Flat 1 had ver bruikt ƒ2786,71, flat II voor ƒ28884,71 en flat III voor ƒ2811,16. De bewoners van de Van Goyenlaan hadden echter al van te voren een bedrag moeten be ialen van 2880,— gezamenlijk. Eigen lijk zouden ze dus een paar kwartjes terug moeten krijgen. Nu krijgen ze van De Nederlanden een navordering van 1319,35 voor flat 1, 1416,95 voor flat 2 en ƒ1331,02 voor flat 3. Dat komt dus neer op een totaal aan ƒ4200,— ruim voor waterverbruik. Dat is gemiddeld per flatbewoner een teveel van ƒ40,— Tenslotte het schoonhouden van de ge meenschappelijke ruimten. Niemand wist hoe De Nederlanden komt aan het bedrag van ƒ3212,43 voor het schoon houden van trappenhuis, galerij en ra men. Desondanks kreeg ieder een brief om met ingang van 1 juli ƒ10,— meer te storten, boven het bedrag van ƒ40,— servicekosten, als vast bestanddeel in het totaalbedrag van de maandelijkse woonkosten. Het bleek dat de officiële contactpersonen niet van te voren door De Nederlanden hierover zijn benaderd voor hen kwam dit schrijven als een of op enigerlei wijze zijn ingelicht. Ook onaangename verrassing, wat resulteer de in deze protestbijeenkomst. j-In het grootste overdekte Dolfijnen"! I stadion ter wereld met 2.500 zit- plaatsen ziet u een unieke show j I van zeeleeuwen en dolfijnen in één j J programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00-14.30-16,00 en 17.30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. i I ONDERWATERPANORAMA I met de grootste aquarium glaswand fer I worelH- 41 I.na Lil.. O _.l— k. j were!d:21 meter lang en bijna 3 meter hoog. i 1 EXPOSITIE WALVISACHTIGEN J boeiende tentoonstelling over het leven van I de zeezoogdieren. ROSARIUM 1 I itrainlngsbassfn voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vleees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 101 tot en met 275. De Boliviaanse burgeroorlog is beslecht in het voordeel van de rechtse militairen die hun generaal Hugo Banzer als pre sident naar voren hebben geschoven. Van hem kunnen we verwachten dat hij met harde hand alles de kop in zal drukken wat maar enigszins links genoemd kan worden, waaronder voor het gemak waar schijnlijk alles zal worden verstaan wat naar sociale hervorming zweemt. De twee groepen van nu schelden elkaar uit voor communisten en fascisten. Ten aanzien van Juan José Torres, de gene raal die vorig jaar door een staatsgreep aan de macht kwam, is dit zeker over dreven. Zijn bewind was hooguit een beetje links van het midden, waarbij hij op zijn programma punten had als her vormen, links - en dat is er ook rijkelijk in het land waar Ché Guevara sneuvelde bij een poging de Cubaanse revolutie te exporteren - ging Torres lichtelijk wan trouwen. Er werd een „volksassemblee" opgezét die het werk van het echte parlement moest kontroleren, een organisatie van jonge officieren ijverde voor de stichting van een „volksmilitie", dingen die meer ouderwets radenrepubliekerig klinken dan echt communistisch in de Cubaanse zin. Tegen deze strevingen tral Torres zomin op als tegen de saboteurs van zijn land hervormingen: groot regeertalent had hij kennelijk niet. Maar de vooral door stu denten, mijnwerkers en jonge officieren ondernomen verlinksing in La Paz wekte wel angst bij de grootgrondbezitters in de provincie, waar heen Torres ook de officieren had gestuurd die hij ervan ver dacht dat ze hem wel eens zouden willen wippen. Kansen verkeken De beide groepen hebben er dankbaar gebruik van gemaakt dat ze door Torres werden samengebracht. Na het uitbreken van de opstand was Torres wel gedwon gen helemaal in de sfeer van de volks militie te duiken. Hij bracht die inder daad op straat, maar met onvoldoende munitie, naar het schijnt. Zoals Torres door rechts helemaal naar links is ge dreven, is rechts door angst voor al wat links zou zijn naar uiterst rechts gedre ven. Van Banzer is te verwachten dat hij al les zal doen om te voorkomen dat nog eens een staatsgreep Bolivia de koers van Chili en Cuba laat inslaan. Vorig jaar schoten zijn soldaten vele tientallen stu denten neer die een uitzichtloze opstand la Guevara in de zin hadden - na deze burgeroorlog zal het leger waarschijnlijk nog meedogenlozer optreden. De kans op een gematigd regime als dat van Torres is waarschijnlijk voor lange tijd verkeken, evenals de kans op sociale maatregelen die de kloof tussen rijk en arm in Bolivia een beetje overbruggen. Het reultaat kan haast niet anders zijn dan dat in de bossen opnieuw de guerril la herleeft in de geest van Guevara. Banzer steunt op bajonetten, wat lang kan duren maar niet eeuwig. Hij heeft nu voorkomen dat een nog tamelijk ge matigd regime zich ontplooide, maar de kans is groot dat hij daardoor juist ver oorzaakt wat hij wilde beletten en dat het voldoende linkse regime het niet eens gematigd zal willen proberen. Dinsdag is in een winkel in Soest een fles frisdrank uit elkaar gesprongen. Me juffrouw T. S. liep daarbij een slagader lijke bloeding op en werd met spoed naar het ziekenhuis Zonnegloren ver voerd. De winkelier heeft contact opge nomen met de fabrikant. NIEUWSTRAAT 56 TELEFOON 6228 DORRESTEINWEG 123c TELEFOON 02155 - 2883 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Thameshaven" (2/9). Brazilië: ms „Thameshaven" (2/9). Canada: ms „CP Trader" (1/9). Chili: ms „Achilles" (31/8). Japan ms „Bergen Maru" (31/8) en rm „Pando Head" (2/9). Ned. Antillen: ms „Palamedes" (31/8). Nieuw-Zeeland: ms „Neder-Lek" (2/9). Suriname: ms „Jason" (1/9). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Crown" (30/8) en ms „Newark* (1/9). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrikamc „S.A. Trader" (30/8). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Vrijdag 27 augustus 1971 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792

Soester Courant | 1971 | | pagina 4