f^7 UMACO SOEST NV T 27. iUTTERSFEEST dag 5 september I EEN GOEDE ITE AUTO? «'t Z^uykje» IT Wonen in 't Gooi woninggids DAGOMAR ere uitgaven met randeerde betaalche- bank. Altijd geld op 3ttig gevoel en 'n ng krijg je ook dié .RB ANK I ïederland mobielbedrijf Houdijk Extra-onrust in zwart Afrika Zonder gemeentelijke steun geen medisch centrum voor de gezamenlijke kruisverenigingen Van den IBrïnh' Van maar net 4,- tot bijna 7,- Wordt winkelen in Soest een vervelend kansspel Nationale Brandweerdag zaterdag 11 september a.s. Maandelijkse vergadering van de Soester Vogel vrienden Zingende dolfijnen in het Dolfinanum Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Ballet-vereniging „Soest". Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 444 4 WlSO-kinderreis belooft opnieuw hoogtepunt te worden 500 Soester kinderen naar „De Efteling" Krabbels van Knelis Nieuwe apotheek in Soesterveen Gevonden voorwerpen Vrijdag 3 september 1971 makelaardij in onroerende goederen Vredehof straat 7 Soest tel.02155-8704' na19uur 02159-41979 STEN S SOEST OF DIRECTE OMGEVING Gaarne zenden wij u gratis onze uitgebreide met aanbiedingen voor herenhuizen, eengezinswoningen, villa's, landhuizen, bouwterreinen, flats, winkel- en bedrijfs panden. Wij verstrekken gaarne alle inlichtingen. Bk spelmoment beleeft U met meer spanning els U elles scherper ziet SNOUCKAERTLAAN 14.16 MARMER, ONYX, LEI STEEN. Vlekvrij It. marmer op handsmeed frame ƒ165. Op koper sierframe met open- gew. rand 230. Onyx tafels vanaf 175. Ronde 235. Op koper 285. Prachtige Ovale Onyx tafels, Ronde op smeed ijzer, minisets 130. Lei steen op smeedijzer 215 (norm. 285). Ook maten op bestelling. Leisteen minisets 165 (dried.) Grote sortering Onyx geschenkart.: Aan stekers, doosjes, lampjes, asbakken, colliers enz. KEUS UIT HONDERDEN TAFELS UNIEK IN NEDERLAND. Gebouw ,,'t Koetshuys" Rijksstraatweg 106, Loenen a.d. Vecht, 02943-3388. Di. t.m. za. open. loffstraat 56, oninginnelaan 18. ïijkantoor. ït T GAESBEEKER GILDE de Schans (achter brandweer- Iders in dit blad. uit le klas wagens, i en financieren. aat 30, telefoon 02155-2364 aweg 6. telefoon 02155-6410 Het is in vele Afrikaanse landen verre van rustig - het zou trouwens een won der zijn als het anders was: de staten zijn allemaal erg jong en bovendien heb ben ze vrijwel stuk voor stuk stammen- of godsdiensttegenstellingen binnen hun grenzen die de koloniale machthebbers eertijds konden negeren, maar die nu al lerlei interne spanningen veroorzaken. Dat is bijvoorbeeld zo in Tsjaad, maar dit heeft zijn koloniale banden met Frankrijk eigenlijk niet zozeer voor on afhankelijkheid geruild dan wel in een nieuwe vorm gegoten: een flinke afde ling van het vreemdelingenlegioen heeft ervoor gezorgd dat de Parijs welgevallige president staatsgrepen overleeft. Moeilijker ligt het in Zambia, waarstam- tegenstelllngen mede hebben geleid tot het ontstaan van een oppositie tegen pre sident Kaunda die geleid wordt door diens voormalige strijdmakker Kapwep- we. Die stamtegenstellingen moeten niet worden overdreven en worden gezien als de bron van alle kwaad, maar het is wel iets dat bestaat en dat makkelijk aangegrepen kan worden als middel in de politieke strijd. En die is bij deze noorderbuur van het onder blank be stuur meer en meer naar Afrikaanse „apartheid" neigende Rhodesië vooral van belang omdat hierbij ook de verhou ding tussen blank en zwart Afrika aan de orde komt. Geen apartheid De republiek Zuid-Afrika ziet in dat het voor zijn bestaan een markt nodig heeft voor zijn steeds toenemende industriële produktie. Het weet ook dat het zowel door de afstand als door de anti-apart heidsstemming daar minder en minder op de Europese en Amerikaanse markten moeten rekenen. Maar de zwart-Afri- kaanse markt groeit en groeit. Pretoria doet daarom ook zijn best bressen te maken in het verenigd front van de Afri kaanse landen dat hoopt door boycot van Zuid-Afrika en eventueel het steunen van guerilla daar het apartheidsregime ten val te brengen. Die Zuidafrikaanse poli tiek heeft al enig sukses, voornamelijk echter onder de vroeger Franstalige ko- liniën. Plus bijvoorbeeld bij buurman Malawi, van waaruit president Banda zo juist op staatsbezoek is gekomen. Wat i ook inhoudt dat voor een zwarte staats- I man alle eresaluten gebracht werden, dat Banda op een strikt blanke universiteit i sprak waar hij blanke kindertjes om helsde, dat Banda een receptie hield waarop de twee rassen onwennig tegen I elkaar aankeken, dat een nieuw regle- I ment voor de apartheid in het diploma tiek verkeer gemaakt moet worden. Die laatste opsomming geeft terstond aan dat Banda, die door zijn kollega's boos wordt aangezien wegens zijn hou ding jegens Zuid-Afrika, premier Voster grote problemen geeft. Als Banda zomaar blanke kindertjes behandeld alsof er geen verschil tussen blank en zwart was, wat moeten de Zuidafrikaanse blanken en de Zuidafrikaanse gekleurden daarvan dan denken? Ondermijnt Banda met zijn vriendelijkheid de apartheid niet veel doeltreffender dan al zijn kollega's met boze woorden? Banda hoopt dit tenmin ste, want men moet zich niet voorstellen dat hij zijn afkeer jegens de apartheid ook maar voor een ogenblik onder stoe- lenn of banken heeft gestoken uit vrien delijkheid. Toeneming onrust President Kaunda van Zanbia is wel voorstander van de harde lijn jegens Zuid-Afrika en Rhodesië. Maar hij kan dit niet voor honderd procent waar ma ken. Al was het maar omdat hij bijvoor beeld Rhodesië op dit moment hard no dig heeft als leverancier van mais. Dat geeft aanleiding tot boze hoofdartikelen in kranten, die konstateren dat het ge- I hate Rhodesische regime verdient aan Zambia's honger. Dit nu is zo hoog ge- lopen dat Kapwepwe zich tegen zijn vroegere vriend Kaunda heeft gekeerd. I Hij wil de harde lijn konsekwent door zetten, zonder de minste koncessie - ook l al zal er dan wat honger geleden wor- I den. Zo ziet men de geschillen over de I houding jegens de „blanke"landen van Afrika een der zwarte landen tot grote I verdeeldheid brengen terwijl de interne I problemen al ernstig genoeg zijn om L eenheid noodzakelijk te maken. Onge- twijfeld is het in Zuid-Afrika's belang dat liever Kaunda dan Kapwepwe de toou aangeeft in Zambia en even onge- I twijfeld zal Zuid-Afrika pogingen doen zijn mindere vijand tegen de ergere vijand te steunen. De zwarte landen had den al geen overvloedige rust, maar met |dit blank-zwart-motief nog eens extra geaksentueerd kan de onrust alleen nog i maar toenemen. „Als de gemeente niet bereid is een subsidie van ƒ50.000,te verlenen, dan kun nen wjj dit plan wel vergeten", zei de heer N. H. Breedeveld tijdens de vergade ring van de Stichting Gezondheidsbevordering Soest, welke woensdagavond in de zaal van de Openbare Bibliotheek werd gehouden. De Stichting legde bij monde van dokter G. de Vos deze avond aan de kruisverenigingen de tekening voor van het Medisch Centrum dat gebouwd moet worden aan de Nieuweweg, hoek Smits- weg. Het plan verkeerd reeds in een zover gevorderd stadium, dat direct met de bouw begonnen zou kunnen worden. De financiële steun van de gemeente is daar bij echter onontbeerlijk. De bouwkosten bedragen ƒ481.000, Voor grondaankoop komt daar 150.000,- bij en met het honorarium voor de ar chitect, de inrichting, renteverlies e.d. en BTW 87.500,worden de totale stich- fingskosten 906.250, De jaarlijkse uitgaven, zoals rente en af schrijvingen, belastingen en verzekerin gen, onderhoud enz. bedragen 103.000, De inkomsten, ondermeer gebaseerd op een contributie-afdracht van de kruis verenigingen, die gezamenlijk het gebouw gaan gebruiken, van 5,per lid (totaal 6500 leden) en de opbrengst van de ver huur van de diverse zalenen kamers, bedragen slechts 53.000, Het exploitatie verlies voor het eerste jaar wordt derhalve ƒ50.000,waarvoor een beroep gedaan wordt op de gemeen te. Als deze subsidie niet verleend wordt, kan met de bouw niet begonnen worden. Indeling gebouw De architect B. H. Dionisius uit Culem- borg gaf een kort overzicht van de in deling van het centrum. Het gebouw heeft een oppervlakte van 25x25 meter en krijgt een verdieping van 15,40 x 15,40 meter. Via de hoofdingang komt men in een portaal dat toegang geeft tot een ruimte van 10 x 12 meter. Deze ruimte, waarvan de vloer bedekt wordt door rubbertegels, is naast wachtruimte voor de kleuter en zuigelingenbureau's ook bedoeld als oefenruimte voor de EHBO en als een ruimte om zwangerschap- en bejaarden- gymnastiek te beoefenen. Aan de rech terzijde van deze wachtruimte zijn de dokters-, zusters- en boxenkamers ge projecteerd. De dokterskamer beschikt over 3 kleed boxen, waardoor deze ook dienst kan doen voor b.v. keuringen. Aan de linkerzijde van deze wachtruimte bevinden zich de administratie van de kruisverenigingen, een spreekkamer voor de verloskundigen en twee kamers voor de schooltandartsendienst. Voorlopig is bovendien op de begane grond, aan de voorzijde, geheel gesepa reerd, een ruimte voor een spaarbank ge reserveerd. Deze ruimte wordt verhuurd, zolang ei nog geen behoefte voor eigen gebruik voor bestaat. Op de verdieping bevinden zich 2 zalen, één met een oppervlakte van 35 m2 en de ander met een vloeroppervlak van 108 m2. Het ligt in de bedoeling om deze 2 zalen, evenals de hal beneden een wijk- functie te geven, zodat ook verenigingen hier gebruik van kunnen maken. Op de begane grond is verder nog een groot uitleenmagazijn met een apparte entree. De spreekkamer van de schooltandarts kan gebruikt worden door scholen, welke in de nabijheid van het centrum geves tigd zijn, terwijl bovendien nu de moge- HOTEL - CAFé RESTAURANT >So«iterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-2706 Voor zo'n luttel bedrag een voortreffelijke maaltijd, in een sfeervolle omgeving. Het lijkt bijna onmogelijk om in 1971 voor zo'n prijs nog ergens echt te kunnen eten, onze „plate-service" maakt dat ook voor u mogelijk. Geen diepvries o.i.d., maar een smakelijk geheel, zo van het vuur. Bij om bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid Maandagmorgen gesloten, maandag de hele dag gesloten, maandag de hele dag geopend, woensdagmorgen geopend, woensdag de hele dag gesloten, vrijdag avond geopend, vrijdagavond gesloten, zaterdagmiddag om drie uur gesloten, om vier uur gesloten en ga maar door. Legio mogelijkheden om de inkopen te doen, maar evenzo veel kans om voor een gesloten deur te staan. De voorgestelde uniformiteit blijkt in de praktijk neer te komen op een zo moge lijk nog grotere chaos in de rijke schake ring van openingstijden. Gelukkig heeft men ingezien dat de nu ontstane en op het eerste gezicht onontwarbare situatie, de Soester middenstand alleen maar schade kan brengen. En daarom is het te hopen dat de pogingen van het mid denstandsraadslid, en gevolmachtigde van het bestuur van de Winkeliersvereniging, de heer A. H. F. Smit, de komende dagen de verschillende partijen nader tot el kaar weet te brengen. Uniformiteit in de vorm als deze week gelanceerd met een totale sluiting op de woensdag, blijkt nu al in de praktijk niet te realiseren. De missie van de heer Smit zal al ge slaagd zijn, wanneer het hem lukt om de „scheuringen" in de branches ongedaan te maken. Zodat er weer mogelijkheden komen om over een uniforme sluiting te gaan praten, zij het op een andere basis, met een eventueel onderscheid tussen food en non-food, of grotere groepen van bijna branche gelijken. Vast staat in elk geval dat voor alle partijen, cliënten en de niet tot overeenstemming gekomen middenstander, snel een oplossing moet komen voor de nu ontstane onoverzich telijke situatie. lijkheid bestaat, door de uitgebreide ou- tilage, moeilijke gevallen, welke tijdens het schoolbezoek geconstateerd worden, daar te behandelen. Ook kan hier meer aandacht besteed worden aan tandheel kundige voorlichting voor de ouders. In dit plan zijn de wensen van gemeente en kruisverenigingen zoveel mogelijk verwerkt. Van de kruisverenigingen wordt verwacht dat zij binnen 14 dagen hun fiat hieraan geven. Het plan heeft alle beoordelende instan ties reeds gepasseerd en werd 13 augus tus jl. bij het college van Burgemeester en Wethouders ingediend. Het wachten is slechts op de subsidieverlening waarmede de raad moet instemmen. Voor de besturep van het Oranje Kruis, het Oranje-Groene Kruis en het Wit- Gele Kruis breken enige spannende we ken aan. Ter gelegenheid van de nationale brand weerdag wordt er zaterdag 11 septem ber a.s. ook „Open Huis" gehouden in de brandweerkazerne te Soest, Lange Brinkweg. Van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's mid dags zal eenieder, dus groot en klein, in de gelegenheid worden gesteld een in druk te krijgen van het materiaal van de plaatselijke brandweer. Ruim 40 personeelsleden van de Vrij willige Brandweer Soest zullen die dag ter plaatse de nodige toelichting gevén over b.v. brandweerauto's, brandpre ventie, blusapparatuur, duikapparatuur perslucht. Een voorlichtingshoek is ingericht waar men alle antwoorden kan krijgen op vragen de brandweer betreffende. Verder zijn er, om kennis te kunnen ne men van de veelzijdigheid van de brandweer, een aantal attractieve de monstraties gepland, namelijk: 10,30 uur, Veenbestraat, demonstratie hogedruk nevelspuit en ladderwagen. 11.30 uur, Kazerneterrein, kleine blus demonstratie oliebrand. 12.00 uur, Kazerneterrein, proefalarm met draadloos alarmeringssysteem. 14.00 uur, Flat Hoog Soestdijk, demon stratie nieuwe middel lagedrukspuit en ladderwagen, gevolgd door een aflegoe- fening. 15.00 uur, Kazerneterrein, demonstratie gebruik snijapparatuur (mensen uit een verongelukte auto halen). 16.00 uur, Kazerneterrein, demonstratie ladderwagen en waterkanon, aanslui tend spuitwedstrijd voor de jeugd. Maandag 6 september a.s. wordt in café „De Kleine Witte" aan de Middelwijk straat de maandelijkse vergadering ge houden van de vereniging De Soester Vogelvrienden. Op deze vergadering zal de uitslag van de volière-keuring worden bekend gemaakt. De vergadering begint' om 20.00 uur. j In het grootste overdekte Dolfijnen"""! I stadion ter wereld met 2.500 zit- j plaatsen ziet u een unieke show i I van zeeleeuwen en dolfijnen in één J J programma. Tijden: dagelijks 10.00 I -11.30-13.00-14.30-16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. j ONDERWATERPANORAMA J I met de grootste aquarium glaswand ter i wereld: 21 meterlangen bijna 3 meter hoog. J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN J I boeiende tentoonstelling over het leven van I de zeezoogdieren. j I ROSARIUM I I trainingsbassin voor zeeleeuwen I 5 demonstraties per dag. j HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 De advertentie in de Soester Courant inzake de aanmelding van niéuwe leden voor de balletvereniging „Soest", heeft duidelijk aangetoond dat de belangstel ling voor het volgen van ballet-lessen in onze gemeente nog steeds toeneemt. Zowel voor de zeer kleine leeftijdsgroe pen ais voor de oudere groepen, kwa men vele verzoeken tot deelname aan de lessen, binnen. Het streven van de artistieke leiding blijft er echter op gericht de klassen te beperken tot een zo'n beperkt aantal leerlingen, dat iedereen nog persoonlijk begeleid kan worden. Daarom werd besloten over te gaan tot vorming van een aantal nieuwe groepen waardoor thans de mogelijkheid open staat alsnog aanmeldingen voor het nieuwe cursus-jaar te accepteren van meisjes van 8 jaar en ouder. Ook dames kunnen zich nog als lid la ten inschrijven voor de les op maan dagavond van 8 tot 9 uur en/of voor de les op Woensdagmorgen van 10 tot 11 uur. De contributie voor het gehele lo pende cursusjaar bedraagt 10,— per maand. Aanmeldingen zullen gaarne worden genoteerd door Mevr. C. Noorderhaven- Oud, Dokter Rupertlaan 68, tel. 4020. Zaterdagmorgen om negen uur vertrek ken „maar" elf toeringcars van Tensen naar Nederlands grootste sprookjes park „De Efteling" in het Brabantse Kaatsheuvel. Woensdagmorgen nog „half om half", maar woensdagmiddag allemaal gesloten. feMÉÉaia „We hebben de geplande 1000 kinderen duidelijk niet gehaald, maar eerlijk ge zegd, hebben we dat getal ook wel een beetje hoog gesteld met de ervaring van de vorige reizen in gedachten. Maar door de verschillende acties en de „kleurwisseling", van de Wiso-zegels wisten we dat het inderdaad moeilijk zou worden", aldus Wiso-voorzitter J. Wessels. Het kleinere aantal deelnemers, vijf honderd is toch nog een indrukwek kend aantal, maakt het in elk geval voor de organisatie wat eenvoudiger. De kinderen moeten zaterdagmorgen om half negen op de opstapplaatsen die op de achterzijde van de deelnemerskaart staan aan gegeven, aanwezig zijn. Ga rage Tensen aan de Soesterbergsestraat kan dit jaar beslist niet als opstapplaats worden gebruikt, daar elf bussen vanaf de Regentesselaan hun ophaalroute (zes achterom, en vijf via de grote weg) zul len beginnen, waarna om negen uur vertrokken zal worden vanaf het bus station, dat dus wel als opstapplaats kan worden gebruikt. 's Avonds om zes uur komt de kara vaan terug in Soest, waarna de kinde ren uit zullen stappen op dezelfde plaats waar zij zijn ingestapt. Hoewel dinsdagavond bijna alle gere serveerde kaarten zijn opgehaald, liggen er bij de heer Kruiswijk aan de Drie- hoeksweg 10, telefoon 2532, nog een aantal kaarten die waarschijnlijk door omstandigheden niet zijn afgehaald. De ze- kaarten kunnen tot vrijdagavond bij de heer Kruiswijk worden opgehaald. bar gezellig Telefoon 02155-8252 Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ut nog nie eens zo bar laang geleje ls, datter in ongs darjup nog heul waat te doen waas an ut we gen et, maor daat die trammelaant noeng zo laanzaomerhaand heul aordug uut de weruld wordt gehollepe. De tied dajje bie regun as voetgaanger of as mins op de fiets nie laangs de weg kon komme omdajje daan. bie ut voor biegaon vaan un otoo, graotus voor niks onthaold wier op un kouwe maor vooraal smee- rugge does, is haos wel voorbie. De fietspaode laangs de grote weg bin- ne ontdaon vaan kuule enaore soms le- vensgevaorlukke onefeenhede, maor ok de straote, die heul laangzaom an bar belaanriek bine ge worde, zoas de ver- keersaodur, mit zun aals maor wisse lende naom, vaan Beckeringstraot tot an Ossedaamweg, magge noeng nie al- lenug gezien worde, maor zellufs ok worde bereje. Of ut noeng allegaor de vurkeersveilughied wel zo bevordert as wordt angenomme, ken ik nie bewieze en daorom ken ik rustug ok un bietje twiefele. Ajje noeng allenug de stelling vaan Gart effe in gedaachte neemp. Hie ister heulegaor vaan ovurtuug dajje as weg- gebruuker op un slechte weg mit hob- buls en kuule gewoon uut eige liefsbe- houwd nie haard ried, maor dajje op un heule mooie weg, zoon bietje in de geest vaan un reesbaon, as ut waore wordt uutgedaogd om effe vaan ketoen te ge ve. Noeng blnne der netuurluk minse die ut daor nie mee eens bine en der binne der zellufs die der un stokkie voor pre- bere te steke in de vorrum vaan un bonnetje daat laoter wordt naogezongde ajje ovur survis praot. Maor jao, of daat noeng wel zo geweldug hellup as daat die minse zouwe wille, vraog ik ming of. Ik zouw der wel in meej kenne gaon, allenug as der méér minse zoon aor- dughiedje tuuskriege, asdatter an ont- komme. Maor zoveer komp ut vaan zun leve nie, aal mot ik toegeve daat de Soesder geuunieformeerde minse allus in ut warruk stelle om daat voormekaor te kriege. Gart zeej altied daat hie zuk soort din- ge as ut waore un sportief gevecht tus- se de aamptenaore en de weggebruuker vond. Maor daor is hie de leste jaore wel vaan trug gekomme, omdaat hie der wel vaan ovurtuugd waas daat elleke weggebruuker un stuk vuraantwoording mit zun eige meevoerde. Maor daat ken netuurluk ok wel kom- me omdaat vanuut zun staandpunt be- keke daat sportieve der heulegaor of gong toeng der otoos werde angeschaaft, die heul gewoon nie meer te herkenne waore as de waoges vaan de tegen- paartie. Ik schaat daat hie de enugge wel nie zaal weze, waant aal maag daan un gewaorschouwd mins voor twee gel de, un onzekur mins, zogezeit nie we tend waor an toe, telt messchien wel voor vier, waat daat angaot is de koms vaan die onherkenbaore waogges wel un anwinst. Wak noeng allenug wel is zouw wille we te, maor daor kom je as gewoon bur- reger toch nie aachtur, of zoon otoo noeng ok aachtur kingders angaot die bevoorbeeld arruguns vaan daat echte kaattekwaod hebbe uutgehaold. Ik schaat daat da nie ut gevaal zaal weze, omdaat ut daan wel is bar gauw uut zouw kenne weze mit ut bekende „de pe- lissie is je beste kammeraod" en „oom aagent", waant laote wullie effe eerluk weze, waat ister nog an je jeugd, ajj» gewoon de kaans nie meer krieg om d« bene te neme as de veldwaachtur ach- tur je ankomp, omdajje noeng toch zo bar nodug effe moest preuve hoe of zoon appul smaokte, waorvoor je un scheur in je broek en un paor naatte voete hep opgelope. Ik hep ming eige der ovur vurbaosd dattur vaannuut haandtekeninge- en protesthoeke niks naor vore gekomme is. Waant je ken der noeng wel mak keluk ovur heen gaon, maor vaanuut die hoek bekeke, liekt ut toch op in menging in de daogelukse gaang vaan iedereens leve. Der is toch niks arruger as te motte leve mit de gedaachte daat der messchien wel arruguns un otoo staot die je doen en je laote in de gaote houwd. Daat is netuurluk vaan ming kaant bar ovurdreve, maor de vollegen de staap zouw kenne weze daat an elleke laantaorunpaol un tillevisiekaamerao komp te haange, die de heule omgeving ofspeurt naor ongerechtughied, die daan op ut pelissieburoo gaode geslaoge wordt. Maor ut ken netuurluk ok nog daat wullie ut allemaol bie ut vurkeerde end hebbe, en daat wullie geen belaasting- cente betaole an ongze eige ongder- gaang, maor daat ut allegaor heul ge woon is om nie meer of te steke bie de burreger. Eigeluk zou je ut kenne vur- gelieke mit de bekende „stille", vaan vreugur die ok iedereen vaan naom en toenaom kende, net as in filleme en boeke mit regejaas en hoed. Maor jao, ut wordt der ok soms alle gaor wel naor gemaok en ut vaalt nie mee om de gewoonte-ovurtredur te ken ne ongderscheije vaan de heul of en toe boosdoenur. Dus mot de mingder slechte vaok lieje door de heule slechte. Waat daat betreft ister vaan beoorde ling vaan gevaal tot gevaal geen sprao- ke en daat zouw eigeluk ut allermooi ste weze. Maor waat nie is ken nog aaltied komme, aal zaal ut wel heul meujeluk weze. Van gemeentewege zullen binnenkort be sprekingen plaats vinden over de vesti ging van een derde apotheek in Soest. Deze zou gevestigd moeten worden in het Soesterveen. De noodzaak hiervan wordt zeker ingezien en een gunstig resultaat van de bespreking ligt wel in de lijn der verwachtingen. De navolgende voorwerpen werden op het bureau van politie als gevonden aangegeven: vest, sandaaltje, diverse fietsen, winterjas, diverse sleutels, zon nebril, dames handschoen, portemonnaie met inhoud, horloge, windjack, regen pak, fietsslot, pukkel, filmrolletje, toi lettasje en aankomen lopen poesje. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden \%rkregen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9