A FIRMA SPIJKER Na ruim veertig jaar neemt gemeente Soest de ambulance-dienst van de E.H.B.0. over SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Kers te Soester Begrafenis-Onderneming WOENSDAG de gehele dag GESLOTEN. Vrijdagsavonds van 7-9 uur geopend. w Nieuwe versie van een oud versje Goed werk van Soester dames- en herenpoloërs in Culemborg Heren werden ongeslagen le, dames bereikten eervolle 4e plaats. VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit Ned. Christen Vrouwenbond Openbare vergaderingen Raadscommissies Gemeenteraadsvergadering Gevonden Vermist Seniorenstam Paltz- en Eemgeuzen opgeheven Drie leden tot erelid benoemd Krabbels van Knelis Officiële mededelingen Onttrekking aan openbaar verkeer gedeelte Klaarwaterweg Dinsdag 7 september 1971 Het voorstel om het ambulancevervoer over te nemen van de Kon. Ned. Ver. EHBO afd. Soest, staat op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van 16 september a.s. Aangaande dit agendapunt schrijven B. en W. het navolgende aan de gemeente raadsleden: „Het ambulancevervoer in Soest wordt tot op heden verzorgd door de Kon. Ned. Ver. EHBO, afdeling Soest. Deze ver eniging, die gedurende een reeks van jaren dit vervoer op voortreffelijke wijze heeft verzorgd, heeft ons medegedeeld, dat zij, mede gelet op de binnen afzien bare tijd te verwachten wettelijke maat regelen, zich niet langer in staat acht de verantwoordelijkheid voor een goed en verantwoord zieken- en gewondenvervoer te blijven dragen. Om deze reden ver zoekt zij de regeling van dit vervoer aan de gemeente te mogen overdragen. De zorg voor het ambulancevervoer ls een overheidstaak. Nu de EHBO te ken nen heeft gegeven dit vervoer niet lan ger te kunnen blijven verzorgen, zal de gemeente deze zorg moeten overnemen. Teneinde een zo verantwoord mogelijke regeling van het ambulancevervoer te kunnen treffen, hebben wij ons laten voorlichten door een werkgroep van des kundigen, waarin zitting hebben: mejuf frouw M. van Herwaarden en de heren R. E. H. Buss, H. E. J. Smit en H. J. Stroband. Deze werkgroep adviseert een zodanige regeling van het ambulancevervoer te treffen, dat dit vervoer te zijner tijd op eenvoudige wijze is onder te brengen bij een regionale dienst. De regeling dient dus een voorlopig karakter te dragen. Voor een goede verzorging van het am bulancevervoer wordt het beschikbaar zijn van twee ambulance-auto's noodza kelijk geacht. De EHBO is eigenaresse van een nog vrij nieuwe ambulance-auto, welke van deze vereniging kan worden overgenomen. Na overname van deze auto zijn er twee wagens voor het ambulancevervoer be schikbaar, nl. de auto, welke thans nog door de EHBO wordt gebruikt en de wa gen, welke geruime tijd geleden van die M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Dennis, zoon van J. van den Heuvel, Klaarwaterweg 30 en A. R. M. Kerkhof. Nachtegaallaan 36b, Baarn. Yuri Hendrik Benjamin, zoon van L. Wolf en M. P. E. Verkerk, Albert Cuyp- laan 71. Ciska, dochter van A. J. Ten nis en M. H. de Goeij, Haverweerd 33. Michel Henricus Adrianus, zoon van H. A. Schothorst en M. C. den Blanken, Dorresteinweg 95. Ingeborg Olga, dochter van M. Uijland en N. A. Gies- kens, Plasweg 29. Annemieke Christi- na, dochter van C. J. A. van Doornik en E. C. Boltjes, Smitsweg 177. Diana, dochter van N. G. Hooft, Koekoekweg 2 en J. G. Hop, Kemphaanstraat 58, Baarn. Sandra, dochter van J. Snijder en M. Hardeman, Insingerstraat 31. Gene Vincent, zoon van G. F. Gobus en C. Thielsch, De Akkeren 3. Hendrikus, zoon van H. J. van Haren en J. H. de Bruin, Smitsweg 277. Maria Wilhel- mina, dochter van J. Adema en W. van Doorn, Van Maarenstraat 13, Soesterberg. Marcel Rosler, zoon van H. L. Valk en A. van Reenen, Koppenlaan 21, Soester berg. Rogier Albert Jan, zoon van E. P. Mouissie en A. M. Roose, Ereprijs straat 161. ONDERTROUWD: Leendert Reinier Ad vocaat, Paltz 5 en Willy Jannetta Huis man, Schaepmanstraat 39. Karei Fran- ciscus Anthonius van Ewljck, Valken horst 72, Amersfoort en Wilhelmina Mar- garetha Houtveen, Birkstraat 144. Cor- nelis Adrianus Visser, Pelikaanweg 15 en Henriëtte Johanna Wijmans, Rosendaal- straat 85, Amsterdam. Sietze van Gos- liga, Stadhouderslaan 114 en Jacoba Kla- sina Kooistra, Van Limburg Stirumlaan 16, A'foort. Bemardus Maria Serné, Koninginnelaan 171 en Johanna Maria de Groot, Vijcie 1, Werkendam. GETROUWD: Adrianus Wilhelmus Kloos terman, Albert Cuyplaan 101 en Sophla Johanna Elvire Hanibals, Albert Cuyp laan 101. Albertus Antonius Werk hoven, Bilderdijklaan 3, Zeist en Jo hanna Adrlana de Bruin, Nieuwstraat 13. Eduard Johannes Wilhelm Hendrik van Gelder, Duinweg 9 en Catharina Margaretha Clement, Duinweg 9 Alex- ander Jacobs, Menno Simonszhof 19, Hil versum en Helena Wilhelmina Duit, Men no Simonszhof 19, Hilversum. Jelle Paulusma, Bartolottilaan 47 en Maya Nu- mans, Bartolottilaan 47. Pietef Chris- tiaan Anthoni van Loosen, Ten Velde- straat 25. Vleuten-De Meern en Ellsabeth Maria Kleinstra, Soêsterbergsestraat 4E. OVERLEDEN: Cornelis Olij, 12 jaar, Vossiuslaan 27, Bussum. Menso Jo hanna Henriëtte Fransen, 91 jaar, wedu we van A. F. J. Dam. Meidoornweg 20. Trijntje van Amersfoort, 88 jaar, Bec- keringhstraat 43. Johann Langthaler. 67 jaar, Irenelaan 10. Jan Brands, 82 jaar, weduwnaar van M. Geerllngs, Veenbesstraat 520. Frits Bulens, 80 .jaar, gehuwd met T. Pais, Albert Cuyp laan 101. Joseph Theodoor Jacob Levi, 71 jaar. gehuwd met A. T. Gleben, Prins Hendriklaan 5. flat 219. Christina An- tonia Kok. 63 jaar, weduwe van F. Wes- sels, Kerkpad 24 N.Z. Hermanus Lijf- togt, 77 jaar, gehuwd met G. C. ter Haar, Meidoornweg 32. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestriijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. vereniging werd overgenomen. De laatste wagen kan dienst doen als zg. tweede wagen en als reservewagen. Het ligt in het voornemen deze tweede auto speciaal aan te wenden voor de verzorging van de z.g. lange afstandver- voeren. De nieuwere wagen is dan steeds voor het ongevallenvervoer beschikbaar. De EHBO heeft ons medegedeeld de nog in haar bezit zijnde ambulance-auto te willen overdragen voor een bedrag van ƒ37.500,welke bedrag ons redelijk voorkomt. De beide auto's kunnen wor den ondergebracht in de brandweergara ge en in onderhoud komen bij de dienst van gemeentewerken. Wil het ambulancevervoer goed functio neren, dan dienen de bedieners der wa gens tijdens de vervoeren contact te kun nen hebben met de centrale meldingspost en de ongevallenafdeling van het zieken huis „Zonnegloren". Dit contact is alleen op verantwoorde wijze mogelijk indien de beide wagens worden uitgerust met een mobilofooninstallatie én ook het zie kenhuis bereid is een dergelijke instal latie aan te schaffen. Het ziekenhuis staat hier zeker niet afwijzend tegenover. Als centrale meldingspost voor het am bulancevervoer kan de centrale van de brandweerkazerne dienst doen. Wél is het noodzakelijk dat het ambulancever voer over een afzonderlijke frequentie beschikt. Bij gebruik van dezelfde fre quentie als de brandweer kan van el- kaars alarmering hinder worden onder vonden. De kosten van aanschaffing en plaatsing van de mobilofooninstallatie zullen, inclusief de kosten van aanschaf fing van alarmeringsapparatuur voor het bedieningspersoneel, ongeveer 22.000, bedragen. Omdat de regeling van het ambulance vervoer een voorlopig karakter moet dragen, verdient het aanbeveling hiervoor geen hoog gekwalificeerd personeel aan te trekken. Wil het vervoer op verant woorde wijze geregeld kunnen worden, dan is het noodzakelijk dat minimaal twee verplegers en twee chauffeurs ge regeld daarvoor beschikbaar zijn. Het is mogelijk gebleken deze chauffeurs te be trekken uit het personeel van de brand weer en de dienst van gemeentewerken. De heer C. Klomp, die jarenlang het am bulancevervoer voor de EHBO op voor treffelijke wijze heeft geregeld, is bereid tegen vergoeding zijn werkzaamheden als SOESTERBERGSESTRAAT 26 verpleger op de ambulance-auto te blij ven voortzetten. Voor de alsnog bestaan de vacature van verpleger op de tweede ambulance-auto wordt gedacht aan een werknemer die in staat is zowel verple gerswerkzaamheden, als werkzaamheden in de garage van de dienst van gemeen tewerken te verrichten. In dat geval kan hij in dienst worden genomen bij de dienst van gemeentewerken en vanuit die dienst worden ingeschakeld voor het am bulancevervoer. De regeling van het ambulancevervoer zal - blijkens de door de genoemde werk groep opgestelde exploitatiebegroting - een jaarlijks exploitatietekort geven van 8.000,—. Gelet op het vorenstaande stellen wij u voor: a. te besluiten het gewonden- en zieken- vervoer voor rekening en onder verant woordelijkheid van de gemeente te doen geschieden; b. ten behoeve van de overname van de ambulance-auto een krediet van 37.500,- en ten behoeve van de aanschaffing van de alarmeringsapparatuur een krediet van ƒ22.000,te voteren. Wanneer de gemeenteraad met dit voor stel van B. en W. accoord gaat en de benodigde gelden hiertoe beschikbaar stelt, zal, alvorens het ambulancever voer aan de gemeente kan worden over gedragen, de goedkeuring van gedepu teerde staten van Utrecht op dit raads besluit moeten komen. Evenwel verwacht men per 1 oktober of uiterlijk 1 november met deze nieuwe vervoersregeling te kunnen starten. Dat zal aan een ruim veertig jaar ge duurd hebbende periode het ambulance vervoer door de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO een einde komen. De grote EHBO-emblemen op de beide ziekenauto's zullen dan ongetwijfeld ver vangen worden door het gemeentewapen van de gemeente Soest. I WW W w Uit Nederland vaart straks de stoomboot vandaan en doet op zijn reis ieder werelddeel aan. Hoe ver ook het reisdoel, hij komt er terecht en brengt er wat lekkers van Sint en zijn knecht. Zo komt er een pak in een Hollands gezin, direct aan de kust of het binnenland in; 'n gezin dat het feest van Sint Nicolaas kent, wordt dan door verwanten uit Holland verwend. Hoera, er zal taai en banketletter zijn, wat strooigoed en letters, en ook marsepein. Dat maakt emigranten, vaak zo ver van huis, weer door-en-door Hollands, verbonden met „thuis". De actie van „Sint Nicolaas Overzee", verwezenlijkt jaarlijks dit fijne idee. Daarbij helpt de hele banketbakkerij; U geeft de bestelling, de rest dat doen zij. Op Sinterklaasavond wordt dan het pakket daarginds in den vreemde op tafel gezet, met alles wat echt bij Sint Nicolaas past en juist emigranten verrukt en verrast. Hoe gaat dat? Wat kost het? zo vraagt U misschien. U kunt dat al deels aan' het raambiljet zien. Waar dat nü aan 't raam bij banketbakkers hangt, krijgt U elke inlichting die U verlangt. Het afgelopen weekend nam het dames- en herenpoloteam van „De Duinkikkers" deel aan het traditionele waterpolo-weekend in Culemborg, dat voor de Soester poloëers en -sters een officieus afscheid van het polo in open water is. De heenr, die na het echec in Montfoort zich al voortreffelijk revancheerden in de tooien in Uden en Oss, vertrokken naar Culemborg met de gedachten het open seizoen zo eervol mogelijk af te sluiten, terwijl het dames-team de deelname voor namelijk zag als opnieuw een goede gelegenheid voor de hoognodige wedstrijd- routine. Naarden nog even "terug, maar verder dan een tegentreffer kwamen zij niet. De 5e wedstrijd, die de beslissing zou moeten brengen, werd gespeeld tegen het team van Y. Z. en P. C., ook al een tegenstander die men in Montfoort niet kon bedwingen. Maar nu, in normale polo-omstandigheden, bleken de Y. Z. en P. C.-ers geen tegenstanders voor het herenteam van „De Duinkikkers" en met 4-1 werden zij kansloos verslagen. Wat in de voorgaande jaren reeds niet wilde lukken, kon dit jaar verwezenlijkt worden, het heren werd ongeslagen kam pioen van het Culemborgse waterpolo- weekend. Ook de dames waren in Culemborg aan wezig en ondanks het feit dat dit team nog helemaal in de opbouw-periode zit (het dames-polo heeft twee jaar stil ge legen), is er toch een opgaande lijn in het spel van de Soester dames te be speuren. In hun wedstrijd tegen Lammetjeswiel, werden de Soester dames totaal over speeld, maar in de wedstrijd tegen IJ. Z. en P. C. werd het team gewijzigd, met als resultaat een moedgevende over winning. De wedstrijd tegen IJsseJdui- kers werd door matig spel van Soester zijde opnieuw verloren, waarna de wed strijd tegen het team van de C.R.B. na zware strijd in een gelijk spel eindigde, zodat zij op de voorlaatste plaats ein digden. Hoewel hiermede het zwem- en polo seizoen geëindigd is, komt het dames- en herenteam 19 september nogmaals in actie tijdens een toernooi in Zeist in „Dijnselburg". De periode tussen zomer en wintercompetitie wordt overbrugd door een zaaltraining, met als voor naamste doel verbetering van de con ditie. Zaterdag werd de goede vorm van het Duinkikkerteam al onderstreept in dele wedstrijd tegen „IJselduikers". Soest be heerste de wedstrijd op alle fronten, en ondanks enthousiaste tegenstand van het Montfoortse team, werd de wedstrijd gewonnen met 2-0. De 2e wedstrijd tegen het Alblasser- damse „Lammetjeswiel" vroeg heel wat meer inzet van het Soester zevental. De Duinkikkers openden de score en leken ook deze wedstrijd te gaan winnen, maar de felle tegenstander gaf zich niet gewonnen en het lukte zelfs nog om in de laatste fase van de wedstrijd naast „De Duinkikkers" te komen. Toch gaf het gelijke spel de Soester ploeg vol doende steun om door te gaan en in hun derde wedstrijd, die zondag werd gespeeld tegen het sterke team van de Culemborgse Reddings Brigade, werd duidelijk dat „De Duinkikkers" op dit moment over een sterk team beschikt, dat vooral mentaal goed voor de dag komt. De wedstrijd werd volledig be heerst door de Soester ploeg en de 2-0 voorsprong, die zij wisten op te bouwen was dan ook zeker verdiend. Toch lukte het de Culemborgers om na de spelwisflellng de stand met een on verwacht afstandsschot nog op 2-1 te brengen, maar verder liet het Soester zevental de tegenstander niet meer ko men. Mede door het feit dat IJseldui kers en Lammetjeswiel de punten broe derlijk verdeelden, eindigde „De Duin kikkers" als le in hun poule. Zondagmiddag moest de strijd aange bonden worden voor de kruisfinales, waarin men als le tegenstander het team van „Naarden" ontmoette. In de ge lijk opgaande strijd wist het „Duinkik kerteam" te profiteren van enkele gro ve fouten ln de Naarden-verdediging en de stand op 2-0 te brengen. Toch kwam Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 De afdeling Soestdijk houdt op donder dag 9 september a.s. s' avonds 8 uur, haar eerste ledenvergadering van het nieuwel seizoen. Plaats van samenkomst in het wijkge- bouw bij de Emmakerk Regentesselaan. Op cleze avond zal men iets meer kun nen horen over de Stichting Release. Dit is een opvangcentrum voor jonge ren die in moeilijkheden zijn geraakt door het gebruiken van drugs, of die andere moeilijkheden hebben. Na de pauze zal er ruim gelegenheid zijn voor discussie over deze materie. Gasten zijn hartelijk welkom. Agenda Onderwijscommissie op maandag 13 september a.s., te 16.00 uur, in het gemeentehuis. 1. Beschikbaar stellen krediet voor leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare Margrietschool. Agenda Commissie Openbare Werken op donderdag 9 september, te 15.00 uur, in hel gemeentebuis. 1. Krediet voor het vervangen van voor deuren in gemeentewoningen. De financiële commissie vergadert dinsdag 14 september a.s., te 15.00 uur, eveneens in het gemeentehuis. De Soester gemeenteraad is in openba re vergadering bijeen geroepen tegen donderdag, 16 september a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazer ne, ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Vaststelling raadsnotulen d.d. 17 juni 1971, 15 juli 1971 en 19 augustus 1971. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 27 juli 1971 van de Stich ting Waakzaamheid Drinkwater, waar bij enige informatie en documentatie omtrent drinkwater wordt overlegd, met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. b. Brief d.d. 22 juli 1971 van Lenssen en de Wolff, inzake het bestemmings plan „Soestereng-Weg over de Eng", .met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. c. Brief d.d. 3 september 1971 van bur gemeester en wethouders waarin me degedeeld wordt, dat alsnog uitvoering zal worden gegeven aan het raadsbe sluit van 18 februari 1971, afdeling I, nummer 119, tot het aangaan van een rechtsgeding tegen de heer A. F. IJs- selstijn, inzake het pand Wilhelmina- laan 24, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 30 juli 1971 van de heer ir. J. F. Roest en mede-ondergetekenden, waarbij bezwaar wordt gemaakt tegen de voorgenomen bouw van een drietal woningen aan de Lange Brinkweg, als mede een brief van burgemeester en wethouders als antwoord hierop, met het voorstel beide brieven voor kennis geving aan te nemen. 3. Voorstel tot verkoop van grond: a. gelegen nabij de Industrieweg aan N.V. Bottelmaatschappij „Het Gooi"; b. gelegen aan de Ossendamweg aan P. J. H. M. Rupert; c. gelegen nabij de Laanstraat aan W. van Dijk. 4. Voorstel om het ambulancevervoer over te nemen van de Koninklijke Ver eniging E.H.B.O., afdeling Soest. 5. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel I van de „Zoneverordening Hinderwet": a. ten behoeve van een inrichting tot opslaan en afleveren van motorbrand stoffen op/in het perceel Nijverheidsweg 12. b. voor het opslaan en in voorraad heb ben van 700 1. vluchtige vloeistoffen en 80 1. campinggas op/in het perceel Ra- demakerstraat 5 te Soesterberg. 6. Voorstel tot wijziging van de leges verordening. Op de autosloperij op de Eng een witte marmot met rode oogjes. Op de Eng een klein zwart-wit hondje, teef, met halsband. Aan komen lopen donker groene kleine schildpad. Een klein zogenaamd schildpadpoesje, met afgebroken hoektand, Inlichtingen Mevr. Cornelissen, Vermeerlaan 44. Langharige, bastaard cocker spaniel, teef; inlichtingen Fam. Van Breukelen, Kolonieweg 7. Rood-witte kater, omge ving Den Blieklaan-Bosstraat; Inlich tingen, Den Blleklaan 26. Opgaven voor deze rubriek uiterlijk tot zaterdagavond uitsluitend per telefoon onder nr. 3582, 3282 of 2501. Informaties of inlichtingen Omtrent de- zo of andere dieren: „Dierenhuis", Klein Engeldaalweg 36, Soest. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be drijfsrekeningen over 1968 en tot goed keuring van de rekeningen van de Stich ting Openluchttheater, de stichting li chamelijke opvoeding en sport en de stichting verzorgingshuis De Malvahoe- ve. 8. Voorstel tot het verlenen van een startsubsidie aan de Stichting Jeugdwerk Soesterberg i.o. 9. Voorstel tot het verlenen van een za kelijk recht aan P.U.E.M. N.V. voor het leggen en onderhouden van een hoog spanningskabel langs het Heezerspoor. 10. Voorstel tot verhuur voor de duur van één jaar van het genot van de jacht op gronden, gelegen tusen de Wiekslo- terweg W.Z., Dorresteinweg en Konings weg, aan de heer H. J. van de Brink. 11. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan „Klaarwater". 12. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Klein Engen- daalweg van K. J. van Baggem. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van voordeuren in gemeentewoningen. 14. Voorstel tot het aangaan van een ruiling van gronden, gelegen: a. aan de Klaarwaterweg en Beuken laan met K. P. J. Wiss c.s.; b. nabij de Zandlaan met de gemeente Amersfoort; c. aan de Veldweg en Nijverheidsweg met H. Wolfsen. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop overeenkomst met K. J. van Baggem. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare Margrietschool voor g.l.o. 17. Voorstel tot het nemen van een be slissing op een door de heer M. Oskamp ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwverguning. 18. Verdeling door loting van de raad in 2 afdelingen in verband met behande ling begroting 1972. 19. Voorstel tot benoeming lid college voor de verlening van bijstand. 20. Voorstel tot het benoemen van de heer H. J. Stroband tot lid van het be stuur van de Stichting Soester Natuur bad. Bij de opheffing van de seniorenstam van de Paltz- en Eemgeuzen. kregen za terdag drie leden van het eerste uur het ere-lidmaatschap aangeboden. De nieuw benoemde groepsleider stuurman Rob van Dijk noemde Faas Groot, Sjaak Simons en Henk Simons pioniers, die door hard werden hebben meegewerkt aan de op bouw van groep. Hij stelde hen ten voor beeld aan de leden. De groepsleiding heeft na rijp beraad be sloten, de seniorengroep op te heffen. De leden ervan zijn altijd „probleem-ver kenners" geweest: te oud voor de ju nioren, te jong voor een echter senioren- groep. Daardoor vielen ze tussen de wal en het schip. Door het ontbreken van fi nanciële en materiële middelen groeide de groep niet uit tot een degelijke lood- senstam, zoals werd verwacht. Aanwas van nieuwe leden bleek ook niet mogelijk te zijn en toen bovendien het aantal stamleden, afnam, viel voor de overigen de opheffingshamer. De opheffing van de seniorengroep, het vertrek van schipper Van de Wal en de groei van de Paltz- en Eemgeuzen maak ten een aantal wijzigingen in het leiders- team noodzakelijk. Stuurman Rob van Dijk volgde schipper Van de Wal als groepsleider op. Akela Fred van Dijk werd assistent-verkennersleider, en vaan drig O. v. d. Steeg volgde de akela op bij de horde. Toegevoegd aan de leiding werden de senioren-verkenners K. Rei- ners als opperbootsman bij de troep en W. Veerman als assistent-welpenleider. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak aaltied weer mit un heule kwaak belaang- stelling uutkiek naor ut mement waorop de barregemeestur en de wethouwers as ut waore de gemeente- zaoke vaan ut ofge- lope jaor bloot leige. Nie omdak misschien un bietje de ge- daachte hep daat ut wel is nie zouw kenne kloppe mit de warrekelukheid. maor gewoon omdak benieuwd bin waat der eigeluk allegaor zo gebeurd is. Der magge daan un heule kwak dinge weze, die wullie allegaor aal wiste om- daat we der as ut waore mit ongze neu- ze boveopgedruk worde, of der zellufs boveop stinge, maor omdatter zellufs in un darrup as ut ongze toch wel dinge beure waor de bevolluking eigeluk nie zo bar veul vaan of weet. As goed in gezetene mojje daat netuurluk wei wete. Daorom hep ik vaan de week effe un uurtje uuttetrokke om kennus te neme vaan de inhouwd vaan ut huushouwd- boek vaan gemeentewarreke, waant daat magge wullie best wel boek noeme. Ach, je mot der ovur zitte denke, om de grote waorde voor de gemeenschaap van daat da bedrief, te begriepe. Zo is de daogelukse gaang vaan ut leve staon maor heul weinug minse stil bie ut veule onmisbaore warruk daat door daat miljoenebedrief wordt gedaon. Ik schaat daat as de helluf vaan de minse, die bie daat bedrief warrukzaom binne, zouwe gaon staoke, (en waorom zouw daat nie kenne. in ut buutelaand komp daat regulmaotug voor), daat ut heule voortsukkelende daogelukse leve binne un week zellufs nie meer sukkelde, maor heulegaor ongderste bove laag. Ik zie daat aal voor me. De vulluusbaake die nie meer leeg gehaold zouwe worde, zodaat de vuulugheid zun elge nog meer zouw kenne ophope as noeng, waanneer de minse der eige niks an blieve trekke vaan de bepaoling: geen huusvuul in plestikzaake. Daan komp duudeluk naor vore daat da warruk nie gewoon be- laangriek, maor bar belaangriek is. En zo wordt ut door heul veul minse nog laang nie gezien. Maor as die minse un paor weke hullie waruk nie zouwe doen, daan vuraanderde daat wel, daor bin ik vaan ovurtuugd. Eigeluk is daat mit heul veul vaan die gemeentelukke warrukzaomhede. Waant aal zouw je daan denke daat ut nie zo- veul uutmaokte as de plaantsoen-war- rekers der un paor weke niks an zouwe doen, daor kwaam je daan wel aachtur. En zo is ut mit allus. Nog nie zo bar laang geleeje waore der nie zo bar veul minse die der eige druk maokte ovur de omgeving waor hullie in moste woene en leve, maor daat is in heul korte tied vuraanderd. Noeng worje as ut waore doodgegooid, en nie ten onrechte, mit „der mot gezorrug wor de voor un biologies evewicht". Daat is netuurluk heulegaor waor, waant waor geen diere meer kenne leve. zaal op de duur ok voor de minse nog maor heul meujeluk te leve weze. Maor an de wespe te marreke vaalt ut mit daat evewicht nog wel meej en bliekt daat de netuur daat nog heul aordug zel- luf weet op te losse, maor ik schaat da daor nog veul meer as bie ongs geldt, „allus op zun tied". Noeng de wespe. en messchien vollegend jaor de kikkurs, maor daat zalle wullie effe motte of- waachte. Der wordt zo bar vaok kretiek naor vore gebraacht as ut gaot om de minse vaan gemeentewarreke en daorom wouw ik noeng eigeluk effe in un paor reguis duudeluk maoke, daat daat eigeluk nie juust is. Die minse, en daat binne der heul waat, timmere vaok letterluk en feguurluk an de weg en wie ut ok maor wil, die ken hullie de heule daag op de vingers gaon staon kieke, waant daat staot netuurluk vaast, zullie binne der voor en door dt saomeleving. Maor aster geen straote- maoker zouw weze die de kuule uut de wege haolt en aster geen maanne zouwe weze die de putte leeg zouwe haole nie allenug kingders vaan allus in blieke te stoppe, en as daan ok nog geen minse te vingde waore, die de putte vaan nog nie op riejolering anneslote huuze leeg zouwe haole, en as die minse saome noeng nie in de wingtur bie weer en ontie hullie bed uut zouwe gaon om de glaadhied te bestrieje, zodaat wullie. mit un redeluk gerust haard de weg op kenne, minse, waat zouw der daan un naorughied weze. En daan zouw blieke hoe of ut warruk vaan die minse eigeluk gewaordeerd mos worde. Maor jao. zo gaot daat in ongze saome leving, zolaang aster maor niks gebeurt, en allus rustug doorgaot, zolaang hep eigeluk geen mins un goed woord voor ut een of aore ovur. Daat liek netuurluk nie juust, maor zo gaot ut noeng een- maol. Waat daat angaot zouwe wullie eigeluk wel waat meer belaangstelling voor ut warruk vaan gemeentewarreke magge hebbe, waant ut. is un bedrief daat der is voor ongs allemaol. Nie eens zoon heul klein bedriefje, waant ut is un miljoenebedrief, en daor staot eigeluk geen mins bie stil. Wel as bevoorbeeld een keer de vullusbaak nie heulegaor ls leeggehaold, ofdaat de maanne un doos of plestik zaak mit huusvuul hebben laote staon. Maor jao, zo binne wullie minse, en daat wete zu bie gemeente warreke ok wel. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis van be langhebbenden, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid van de Wegenwet, dat van 8 tot en met 14 september 1971 ten gemeentehuize ter inzage is gelegd een door hen aan de raad der gemeente uit te brengen voor stel tot het onttrekken van een gedeelte van de Klaarwaterweg aan het openbaar verkeer. Het betreft hier het gedeelte van de Klaarwaterweg. dat gelegen ls tussen de Wijnand Toplaan en de Beu kenlaan. Bezwaarschriften tegen deze onttrekking kunnen gedurende bovenvermelde ter mijn bij de gemeenteraad worden inge diend. De bezwaarschriften kunnen zonodig toegelicht in een zitting van hun college, welke zitting zal worden gehouden op 28 september 1971 te 10.30 uur, ten gemeen tehuize. Soest, 7 september 1971.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3