chruek" ïu ook IE e show voor Doe-het- zelf-jam De vrijetijdskleding vors meneer 1 ies Vaardige handen tembe ascnapaan? ote show selden: gutbrod te vervangen ksen coordi- tet gaucho's van dit mo- isie Kom. )RST Goede moed Een gebrekkige huidverzorging moet u met uw eigen huid betalen winkeliersvereniging Soest) Afe kunnen wel zoveel ellen. U wilt waarschijnlijk1.. >t wel eens wat zien. rom houden wij direkt een :e en volledig Gulbrod- w met demonstratie lelijkheden. Kom kijken. "Autotechniek" is nu :iële Gutbrod-dealer en wil raag kennis laten maken het meest intelligente jramma in deze sektor. i. Amersfoort Wielewaalstraat 19, rn Amersfoort t. Tel.: (03490)-24404 Het stereliseren en verduurzamen van levensmiddelen door ze te koken en ze vervolgens van de lucht af te sluiten in flessen of potten, is een be zigheid die in de tijd van onze grootou ders meer „in" was dan tegenwoor dig. De reden waarom het zogenaam de „wecken" er een beetje uit is ge raakt, is duidelijk. We zijn gemakzuch tig geworden, hebben al zo veel te doen en kornen altijd tijd te kort. Daarom laten we die werkzaamheden maar over aan de conservenfabrieken, die er in grootmoeders tijd niet of maar nauwelijks waren. Hoe goed de produkten van de eonservenindustrie tegenwoordig ook lijn, het blijven altijd nog massa-pro- dukten. Vandaar misschien ook wel dat het inmaken van jam de laatste tijd weer opgang maakt. Vooral in Duitsland stelt de huisvrquw er eer in zelfgemaakte jam op tafel te zetten. U zult het wel eens gemerkt hebben tij dens een vakantiebezoek in de Bondsrepubliek en u zult zeker ook hebben genoten van de aparte smaak van deze bvoodbelegging. Waarom zou u dit goede voorbeeld zelf niet eens navolgen? Hebt u er een paar uurtjes werk voor over, dan zult u ontdekken dat het veel voldoening .geeft uw huisgenoten (én uw gasten) een pot jam uit eigen voorraadschuur aan het ontbijt voor te zetten. Wie rekenen kan en profiteert van voordeli. ge aanbiedingen, kan deze jam boven dien „leveren" voor een abnormaal la ge prijs. Nesm voor het bereiden van jam slechts één soort vruchten; ze moet kant en klaar nog kleine vruchtstukjes of heel kleine vruchtjes bevatten. Mar melade wordt meestal uit verschil lende fruitsoorten bereid. Voor gelei zijn vooral aalbessen citroenen en ap pels zeer geschikt. De nieuwe geleer- middelen sparen tijd en moeite. Alles moet steeds precies volgens voorschrift worden afgewogen, dus niet meer suiker nemen dan in het recept staat, anders wordt de marme lade te dik of geleert ze niet genoeg. Potten en pannen moeten beslist vet vrij zijn; emaille pannen mogen geen afgesprongen stukjes vertonen. Om de glazen bij het vullen met de hete mas sa niet te laten springen, zet men ze op een vochtige warme doek. Bewaar de potjes droog, op een koele en don kere plaats er. u zult veel plezier aan uw doe-het-zelf-jam beleven. O Couturier Saint Laurent „in de confectie" De beroemde Franse mode-ontwerper Yves Saint Laurent heeft bekendge maakt dat hij geen „haute couture-col- lecties" meer zal brengen en overstapt naar de confectiemarkt. Tweemaal per jaar zal hij voortaan in Parijs confecliekleding tonen.Wel blijft ij een aantal particuliere cliënten kle- qn. De laafste jaren hebben zich meer rote modehuizen, zoals Dior en Guy aroche tot de confectiemarkt ge- •end waardoor kleding van topont- •erpers tut da exclusieve salons in de ïwone winkels en warenhuizen be- indde. Saint Laurent, pas 35 jaar ge- /orden, kreeg grote bekendheid als be- eerder van het Dior-imperium na .'hristian Diors dood in 1957. Zijn „tra- ezelijn" hotekende voor hem de defi- titieve doorbraak. Vijf jaar later stichtte hij zijn eigen modehuis, dat iich een toonaangevende plaats ver wierf in de modewereld. Zijn laatste twee collecties waarin hij terugkeerde naar de stijl van de jaren veertig, zijn echter met veei kritiek ontvangen. 7832 5 OPEN. Hoe welgemeend we onze vriendin- tién ook hartelijk gefeliciteerd" toe roepen op hun verjaardag, we weten van tevoren dat het komende (nieuwe) jaar hun niet alleen maar geluk zal brengen. Naast „veel geluk" zou het dus niet zo kwaad zijn bij dergelijke feestelijke gelegenheden elkaar ook „goede moed" toe te wensen bij het verwerken van de minder aangename zaleen die het levensjaar zal brengen. Want wat Linksonder: Heesen (Hedex) in Dinxperlo fabriceert dit charmante en bijzonder praktische vrijetijdspak. Het model staat op naam van Bent Visti. Het is een cognackleurig safari-kostuum, gemaakt uit een stoere katoenen whirlsuède met tapir-dessin. onder: Een kombinatie van heup jack en pantalon uit een zuiver katoenen duok van Blydenstein- Wllllnk (Enschede). Dit model wordt gemaakt door Bturka en is vrijwel identiek aan het originele ontwerp van Tom Gilbey voor Casual Cottons. Op de crèmekleurige stof komen de bruine doorgestikte naden heel mooi uit, evenals de militaire knopen en de gespen van de armceinturen. Links: Een dweedellg vrijetijdspak, bestaande uit een tuniek met rits en een pantalon. Het geheel w uitge voerd in een koffiebruine katoenen jrrsey, een ideale stof wanneer het gaat om soepelheid en bewegings vrijheid. Dit model werd voor de Casual Cottons ontworpen door Bent Visti. N o Ondanks alle kreten over „uni-sex" is het in de praktijk echt nog niet zo, dat er één mode zou bestaan voor de vrijetijdskle ding van de man en de vrouw. O, ja, er zijn gezellige truien, shirts en broeken die u gerust van uw man of verloofde kunt le nen, maar er bestaat heus nog wel een mode voor „meneer alleen". U hoeft uw wederhelft tegenwoordig niet meer aan te zetten zich óók eens wat vlotter, spor tiever en functioneler te kleden in zijn vrije tijd; dat heeft hij nu eindelijk zelf óók wel door. Ten aanzien van de draag- eigenschappen vormen zuiver katoenen stoffen altijd nog de ideale oplossing, ter wijl indicaties voor funcionele mode leder jaar door de Casual Cottons worden aan gedragen. Deze kollektie vrijetijdskleding voor mannen wordt in opdracht van het International Institute for Cotton door Eu ropese topontwerpers samengesteld uit 100 procent katoenen weefsels en brei- sels. Vervolgens worden de ontwerpen ter beschikking gesteld aan de belangrijkste Europese confectionairs, die kosteloos en exclusief voor hun land een bf meer mo dellen in hun nieuwe collectie kunnen op nemen. Teneinde een indruk te geven van katoenen vrijetijdskleding voor 1971 (al is het wat laat in het seizoen, óók na sep tember blijft er nog vrije tijd over), laten wij u hier enige modellen zien, die het Nederlands Katoeninstituut In zijn infor matie-bulletin toonde. Een heel fijn vrijetijdspak is dit inspireerd door een ontwerp van model dat LTM (Almelo) maakt. Tom Gilbey voor de Casual Cottons Daarbij werd deze fabrikant ge- '71 wij ervaren mag van veel belang zijn, de wijze waarop wij de dingen weten te aanvaarden en moeilijkheden weten op te lossen of geestelijk te verwerken is haast van nog meer gewicht voor ons werkelijk levensgeluk. Vooral roat nerveuze mensen lopen vaak met ang sten en zorgen rond die geen werkelij ke grond hebben. En juist de vaagheid van deze gevoelens doet ze hun heil zoeken in zeker „ontvluchten" in werk in afleiding en vertier, omdat ze de eigenlijke moed missen de dingen flink onder ogen te zien. Ze hebben onbe wust het gevoel er dan niet tegenop te kunnenomdat ze te weinig vertrou wen hebben in eigen kracht of op do hulp die ze in geval van nood bij ande ren zouden kunnen vinden. Juist ech ter wanneer we ons wèl durven ver diepen in mogelijkheden die zich kun nen voordoen, hebben we kans dat we de uitwegen op het spoor komen of leren accepteren wat nu eenmaal niet te veranderen is. Wel worden we ech ter verlost van die verlammende angst, die ook de goede dagen van ons leven zo vergallen kan en die onze energie zo ondermijnt. Wanneer we het leven willen aanpakken met „goede moed", zal ook blijken dat onze kracht vaak heel wat verder reikt dan we zelf ver moed hadden, vooral wanneer we het zoeken in onze „eigen" richting en overspanning weten te voorkomen. Dikwijls ook worden ouders gekweld door zorgen over hun kinderen. Hun verdriet is vaak nog zwaarder te dra- gen dan het eigene. Toch kunnen we in dergelijke gevallen ook het meest hel pen met het „uitstralen" van goede moed; moeten wij vertrouwen hebben op hun gave het leven te verwerken, zoals het hun geboden wordt. Het le ren flink op de dingen af te gaan en het niet te zoeken in een vlucht, Is de beste hulp die we onze kinderen in moeilijke tijden kunnen meegeven. JETTY De huid ls het „natuurlijke be kleedsel" van het menselijk lichaam. We mogen wel aannemen dat deze huid by de „eerste mensen" tot hoge leeftyd gezond en soepel moet zyn ge bleven. Maar in de loop der eeuwen *Un niet alleen onze organen, maar ls ook onze huid gedegenereerd door on verstandige gewoontes en verkeerde voeding. Gelukkig is 't de kosmetische Industrie gelukt preparaten samen te stellen waarmee we ons „bekleedsel" zolang mogelijk jeugdig, jong en soepel kunnen houden. Er zUn drie grondbeginselen van de sohoonheidsverzorging: de huid moet geregeld goed worden gereinigd, gevoed en beschermd. Maar hoe per fect die schoonheidsmiddelen ook mo gen zyn, de beste helpen niets oï heel weinig wanneer u ze maar af en toe gebruikt. Bovendien mag u de crème nooit in de huid wrijven, omdat uw huid daardoor zou worden uitgerekt. Het enige wat u wèl moet doen is de crème goed en geiykmatig over uw gezicht (en uw handen) verdelen. Want zelfs de beste cosmetica zUn geen tovermiddelen: u moet de behan deling ermee op de juiste manier toe passen. VOCHT UW BESTE VRIEND Vergeet voorts niet dat vocht de beste vriend van uw huid is. Let u er maar eens op hoe fris uw gezicht is op een warme, vochtige zomerdag met een „badkamertemperatuur", en vergelijk die toestand dan eens met uw huid op een vrieskoude winterdag. Wetenschappelijk is aangetoond, dat de huid vocht nodig heeft om gezond en jeugdig te blijven. Met dat „vocht" wordt echter niet „gewoon water" be doeld, maar een zorgvuldige combina tie van oliën en water, die de cellen in staat stelt zoveel mogelijk vocht vast te houden. De bekende Ameri kaanse fabriek van cosmetica „Max Factor" is onlangs met vier nieuwe „moisturizing gelees" (vochtinbrengen- de gelei) op de markt gekomen. Deze geleien zijn gemakkelijk aan te bren gen, houden de huid soepel en zijn bij zonder verfrissend. Het vocht dat ze bevatten wordt snel door de huid opge nomen en geeft een 24-uur durende bescherming. In het kort zullen wij iet^jneef over dit jeugdige viertal ver tellen. DE „GROTE VIER" Het als „Moisturizing Gelee" aange kondigde produkt is een doorzichtige, lilakleurige, parelende gelei, verpakt in een matglazen pot van 112 g. in houd. Deze reinigingsgelei dient spaar zaam op het gezicht te worden aange bracht (met de vingertoppen) en daar na met lauw water te worden af gespoeld. Alle make-up-resten worden erdoor opgelost, zonder het kostbare vocht aan de huid te onttrekken, ter wijl door do nieuwe gelei-formule bo vendien tijdens het reinigen vocht aan de huid wordt toegevoegd. „Moisturizing Toning Gelee" is een blauwe, vloeibare gelei, verpakt in een heldere plastic flacon van 168 g. Deze toning gelei moet op het gezicht worden aangebracht na het reinigen. U doet dat met een pluk watten. Da huid wordt erdoor gestimuleerd en ver frist en. ook nu wordt geen vocht ont trokken, maar juist toevoegd. „Moisturizing Night Treatment Ge- lee" is een zachtglanzende, vleeskleuri- ge gelei, verkrijgbaar in matglazen potten van 2f, g. en 84 g. Deze gelei moet u 's avonds na het reinigen en stimuleren voorzichtig met de vinger toppen aanbrengen. U moet er wel om denken dat dit steeds in opwaartse richting op gezicht en hals moet ge beuren. Deze gelei wordt snel door de huid opgenomen en de diep-vocht-ln- brengenda werking zal ook tijdens de slaap doorgaan, zodat bij het ontwa ken de huid zacht en soepel aanvoelt. „Moisturizing Under Make-up Ge lee" is een schuimachtige, zachtrose gelei, verpakt in matglazen potten van 56 g. Deze gelei moet 's morgens spaarzaam met de vingertoppen op ge zicht en hais worden aangebracht na het reinigen en stimuleren, of alvo rens make-up wordt aangebracht. Ze wordt door de huid opgenomen en zal haar de hele dag beschermen. Ze zorgt er tevens voor dat de make-up zich gemakkelijk en gelijkmatig laat uitstrijken. MOOI BLIJVEN KOST GELD We menen dat deze nieuwe „gelees" een belangrijke stap vooruit betekenen op het gebied van de huidverzorging. Vandaar dat we de werking ervan kort maar duidelijk hebben uiteenge zet. Voor wie de prijs van de gelees wil weten: Moisturizing Cleansing 12,95; Moisturizing Toning 14,95; Moisturizing Night 19,95; Moisturi zing under make-up 14,95. Cosmetica krijgt u nu eenmaal niet voor niets, maar het staat sis een paal boven water dat u een gebrekkige huidver zorging met uw eigen huid moet beta len. In de serie „Vaardige Handen" zijn bij Zomer Keunlng te Wage- ningen weer drie nieuwe boekjes verschenen (prijs p.d. f 3,85): „Het Mozaïekboekje", geschreven door Werner Roll, maakt u op plezie rige en eenvoudige wij ze bekend met de tech niek van het mozaïek- leggen. Alle belangrijke onderwerpen komen aan de orde. Roll heeft de tekst verfraaid met een groot aantal foto's van modellen, gemaakt van stukjes glas, steentjes, scherven, papiersnippers enzovoorts. Modellen die zeker inspireren tot ei gen werk. „Werken met serpenti nes", door Ab de Brou wer, lijkt wel een tover boekje. U hebt er geen idee van wat er alle maal van serpentines kan worden gemaakt: gebruiksvoorwerpen, siervoorwerpen en on telbare speelse abstracte vormen. De lage prijs van het materiaal ls een extra aantrekkelijkheid voor deze kunstzinnige vrijetijdsbesteding. Tien tallen fraaie illustraties en Instructieve werk schema's verduidelijken de tekst. „Werken met crêpepa pier", eveneens van de hand van Ab Brouwer, leert u op plezierige en duidelijke wijze wat u al lemaal met dit mate riaal kunt doen: gezelli ge slingers bloemen van crêpepapier, met crêpe versierde flesjes en tientallen andere leuke en praktische din gen kunt u er van ma ken. „Knuffeldieren om zelf te maken", is eveneens een uitgave van Zomer en Keuning. In dit door Lis Paludan geschreven boekje wordt het maken van knuffeldieren in woord en beeld (prach tige illustraties in kleur èn werktekeningen) uit de doeken gedaan. Be halve om thuis mee te werken is het een ideaal boekje voor gebruik op scholen, lessen en clubs, waar dikwijls grote b^ hoefte bestaat aan pl^ zierig lesmateriaal. (Prys f 5,90).

Soester Courant | 1971 | | pagina 5