ven TON BON noteertiieven... stolpresenteert Mseptember totl december eenkeiirvan internationale kunstenaars, rond liet sublie mewerkvan anneke schat Ik zag... A. MAASWINKEL vanael Z0NNEVLUGJES' NPB viert gouden jubileum In Soest expositie kerkelijk kleinood Met aanleg sportpark aan de Eemweg kan waarschijn lijk spoedig worden begonnen Lederwaren Tassen Paraplu's Meer Zonnehuizen Bustocht van de Algemene Bejaarden Bond Soest Alsnog rechtsgeding voor eigendomsoverdracht van het pand Wilhelminalaan 24 Stop the Killing Now Winkelsluiting Bingo-avond S.P.S.V. Natuurwandeling Instituut Hulscher TYPEN MIDDENSTANDS NED. HANDELSCORRESPONDENTIE SPAANSE CONVERSATIE ENGELSE CONVERSATIE DUITSE CONVERSATIE Zwemdiploma's uitgereikt Verkeersongeval Rattenplaag Goede start van dames- en herenhockyers van de M.H.C. „Soest" Nieuwe voordeur voor 100,- Illegale Turken Voor de balie Bloed in z'n alcohol KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEK Jan Huygen in een nieuwe ton NU ALS BOEK VAN DE MAAND „SNIPPERTRIPS" reisagenten a.n.v.r Regionale Politie viswedstrijd Zondagvoetbal Opstellingen SEC-elftallen Algemene tuinbouwcursus 1971/1972 begint op maandag 20 september Israëlisch-Russische ontmoetingen tussen de rendieren Vrydag 10 september 1971 De Vereniging van Vrijzinnig Godsdien- stigerv te Soest, afdeling van de Neder landse Protestantenbond, herdenkt in oktober het 50-jarig bestaan. Ter viering daarvan is een gevarieerd programma opgesteld door een commissie, die de herdenkingsviering voorbereidde. Domi nee W. Leerink, voorganger van de N.P.B. in Soest, zal in de ochtenddienst van zondag 26 september aandacht schenken aan het gouden jubileum van de afdeling. In 1961, bij het veertigjarig jubileum, was een tentoonstelling op touw gezet van poppen. Koningin Juliana stelde daarvoor van haar verzameling veertig poppen beschikbaar. Ook dit jaar wordt een expositie gehouden, die de voorlopige titel „Kerkelijk kleinood" heeft gekregen. Het is de bedoeling voorwerpen ten toon te stellen, die (vroeger) zo typisch bij de kerk hoorden: bijbels, gezangenboekjes met prachtige gouden of zilveren sloten, doopjurkjes en mutsjes pepermuntdoosjes, snuifdoosjes, eau de cologneflesjes, sto ven, collectezakken, avondmaalsbekers Op de agenda van de financiële com missie van de gemeenteraad, welke a.s. dinsdag in openbare vergadering bijeen komt, staat het voorstel tot het aan gaan van een geldlening van 1.200.000,- door de Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport Soest, ten bate van de financiering van de aanlegkosten van het sportpark aan de Eemweg. Als de gemeenteraad hiertoe besluit in haar vergadering van volgende week donderdag, dan zou alsnog spoedig met de aanleg van het sportpark, dat door de voetbalvereniging VVZ bespeeld gaat worden, begonnen kunnen worden. STEENHOFFSTRAAT 15 A TELEFOON 02155-2761 De volgende week, van 13 t.m. 18 sep tember wordt de jaarlijkse kollekte ge houden voor de Vereniging „Het Zonne huis", de christelijke vereniging tot verpleging van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden, onge acht hun godsdienst of gezindte. Deze vereniging beheert thans vier „Zon nehuizen", namelijk te Beekbergen, Doorn, Vlaardingen en Zuidhorn. In deze huizen worden 600 zieken, invaliden en gehandicapten verpleegd. De verdere bouwplannen van de Vereniging „Het Zonnehuis" maken het na uitvoering mo gelijk dit aantal te verdubbelen. Met de realisering van het plan „Zwolle" (150 bedden) is in 1970 begonnen. De ingebruikneming van „Het Zonne huis" aldaar kan in het voorjaar van 1972 worden verwacht. De overige plan nen betreffen de bouw van een „Zonne huis" te Amstelveen met 300 en van een nieuw „Zonnehuis" te Doorn met 160 bedden (thans 55). Voor de Vereniging „Het Zonnehuis" is het jaar 1971 een jubileum-jaar. Opge richt in 1921 herdenkt zij thans dus haar 50-jarig bestaan. De opening van „Het Zonnehuis" te Beekbergen in 1929 be tekende het begin van het praktische werk dat zich sindsdien voortdurend heeft uitgebreid, mede dank zij de op brengsten van de koliekten. De behoefte aan gespecialiseerde verple ging van langdurig zieken en ernstig in validen blijft in ons land vooralsnog groot. Een feit is dat deze groep hulpbe hoevenden zeer lang een „vergeten groep" is geweest, waardoor er een grote achterstand in de bouw van verpleegte huisbedden is ontstaan. Het streven van de Vereniging „Het Zonnehuis" naar „meer Zonnehuizen" verdient dus aller medewerking. Een me dewerking waarvoor ook de a.s. kollekte de gelegenheid geeft. Utrechtsestraat 13, hoek Hellestraat, Amersfoort. Op vrijdag 1 oktober verzorgt de caba retgroep van de zusterafdeling Wasse naar een optreden. Volgens de leden van de jubileumcommissie betekent dit een avond van cabaret, dat nauwelijks ama- teurwerk is te noemen. Zaterdag 2 okto ber is er in de kerk Religie en Kunst aan de Rembrandtlaan een receptie. Daarna gaat om 16 uur een optreden vooraf van de Gospelgroep Soest, die landelijke vermaardheid krijgt. Tijdens de muzikaal opgeluisterde recep tie worden de kinderen creatief bezigge houden en tenslotte kan men een bezoek brengen aan de tentoonstelling. Op 2 september maakten de bejaarden van de Algemene Bejaarden Bond Soest een gezellige bustocht naar de Achter hoek. 's Morgens vertrokken drie bussen rich ting Arnhem. De eerst halteplaats was Oosterbeek, waar in de „Westerbouwing" koffie werd gedronken. Na genoten te hebben van het prachtige uitzicht werd de tocht voorgezet. In het restaurant „Leemeis" in Hengelo (Gld.) stond de koffietafel klaar. Allen lieten het zich goed smaken. Door de mooie omgeving werd verder gereden naar Holten waar in hotel „De Wielen" een verfrissing werd aangebo den. Het was er druk, maar op het ter ras en ook binnen heerste een vrolijke stemming. Tegenover het hotel ligt het Nat. His torisch Museum „Piel Bos", waaraan een bezoek gebracht werd. Het was de moeite waard. Vervolgens werd doorgereden naar Die- penheim, waar in hotel „Roelofsen" een goed verzorgd diner klaar stond. Na hiervan genoten te hebben, werd de te rugtocht aanvaard. 18 februari van dit jaar nam de gemeen teraad het besluit, dat tot rechtsvervol ging van de heer A. F. IJsselstijn, de be woner van het pand Wilhelminalaan 24, zou worden overgegaan, om zodoende medewerking te verkrijgen voor de eigendomsoverdracht aan de gemeente van het bewuste pand. Het huis werd door de heer IJsselstijn van de gemeente gekocht onder voor waarde dat hij het direct aan de gemeen te zou verkopen, zodra deze meende het nodig te hebben. Op 23 februari verzocht de bewoner het niet tot een rechtsgeding te willen laten komen. Hij sprak zich alsnog uit voor een minnelijke regeling. De pogingen om tot een minnelijke over dracht te geraken zijn echter afgestuit op tegenwerking van de familie IJssel stijn. Dit is gebleken uit een schrijven dat burgemeester en wethouders ont vangen hebben van de met de eigen domsoverdracht belaste notaris. Om niet in een impasse te geraken wordt de raad voorgesteld alsnog tot een rechtsvervolging over tegaan. De Nederlandse Afdeling van de Inter national Fellowship of Reconciliation, „Kerk en Vrede" organiseert op zaterdag 11 september a.s. een konferentiedag met als thema „Vietnam" Deze konferentie dag zal gehouden worden in de Raads- kelder (onder het Stadhuis, Oudegracht te Utrecht) en vangt aan om 10 uur. Hier zullen spreken de heer René Ey- bersen (van NCRV's „Hier en Nu") over de recente politieke ontwikkelingen in Z.O. Azië en mevrouw Cao Ngoc Phuong van de Boeddhistische Vredesdelegatie te Parijs, over de verkiezingen in Viëtnam en over de aktie „Stop the killing now". Van 11 tot 12 uur wordt op het Vreeburg in Utrecht de Stille Wacht voor vrede in Viëtnam gehouden. Mevrouw Cao Ngoc Phoung zal van 11.30 tot 12 uur daaraan deelnemen. Er zal ook daar gelegenheid zijn haar vragen te stellen. Met niet aflatende volharding werkt de heer A. H. F. Smit aan het tot stand komen van een uniforme winkelsluiting in Soest. Erkentelijk is hij voor de me dewerking welke hij allerwege onder vindt. Deze week bereikte hij een ac- coord met de zaken in sportartikelen en sportkleding, met de meerderheid van de opticiëns en met de helft van de juweliers. Deze winkels gaan evenals de electrotechnische bedrijven, de wo ninginrichtingzaken, de huishoudelijke artikelen- en speelgoedzaken en een meerderheid van de textielmodezaken de gehele maandag sluiten. De zaken in rookartikelen daarentegen sluiten op woensdag. De onderhandelingen met de slijterijen en de boekhandels zijn nog niet rond. Volgende week woensdag volgt de be spreking met de belangrijke „food-sec- tor", de supermarkten, kruideniers, slagers, bakkers, zuivel- en groentehan- del. De eerste bingo-avond in het nieuwe sei zoen van de Politie Sport Vereniging wordt op vrijdag 24 september gehouden in het instructielokaal van de brand weerkazerne. Leden, donateurs en enkele genodigden, met de minimum leeftijd van 16 jaar, kunnen zich vanaf 19.00 uur in de zaal voorbereiden voor de wedstrijd, die om 20.00 uur begint. Op het programma staan ook nog de viswedstrijd op 14 september, de klaver- jaswedstrijd tegen de Brandweer op 17 september, een auto-puzzelrit op 18 sep tember en de eerste SPSV-klaverjaswed- strijd om het kampioenschap op 27 sep tember. Op 18 oktober wordt geklaver- jasd tegen de voetbalvereniging VVZ. De werkgroep van de „Natuurwacht Eemland" organiseert, a.s. zondag 12 september, bij redelijk weer, een na tuurwandeling door De Paltz. Het ver trek vindt plaats om 14.00 uur, vanaf de ingang van het natuurbad. De wandeling duurt ongeveer twee en een half uur en aan de deelneming zijn geen kosten verbonden. ÏÉREMBDEj NEDERLANDSE OUDERWIJS INSTELUR8ER BEATRIXLAAN 24 SOEST TELEFOON 2900 Nog enkele cursisten kunnen worden geplaatst: maandagavond en woensdagavond 7.00 tot 8.30 uur: 2. maandagavond 8.30 tot 10.30 uur: 2. woensdagavond 8.30 tot 10.00 uur: 2. dinsdagavond 8 tot 9 uur: 3. donderdagmiddag 3 tot 4 uur: 2. donderdagavond 8.45 tot 9.45 uur: 1. donderdagavond 7.30 tot 8.30 uur: 2. ALLE ANDERE CLUBS ZIJN VOL 'k Zag 'n Naakt op fiets met viool' uit de naturalistische school, een 'Kip aan de leg in gepeins' een 'Slet in het bad met een grijns' verder zag ik 'Een boom met 'n tak' en 'n Streep, 'n Lik' en 'n Kwak' een werk van de Kring Kreatief, een vrije impressie, wa-blief? o ja, 'De Begrafenisstoet' in krijt, het verrukk'lijk 'Bankroet' nog een naakt, 'n Naakt op 'n baar' en verder iets vreemds door elkaar. een 'Kool met pasteitje ln groen' een 'Moeder en kind met meloen' 'Het Lijk' door de jury bekroond en door de regering beloond, 't Portret van hemzelf' en profiel, 'Een as, een bougie en een wiel' en hoewel ik toch veel waardeer, ik zagmaar zie het niet meer. Afgelopen zaterdag werden ln het Soes- ter Natuurbad wederom zwemdiploma's uitgereikt door wethouder K. de Haan. Bij het afzwemmen was namens de KNZB aanwezig de heer Kattenberg uit Amersfoort. Voor het diploma A hadden zich nog drie kandidaten gemeld, die allen slaag den. Voor het diploma Zwemvaardigheid I slaagden 61 van de 64 afzwemmers, voor het diploma zwemvaardigheid II 27 van de 29; voor het diploma zwem vaardigheid III 6 van de 7 en voor het diploma zwemvaardigheid IV 9 van de 13 kandidaten. Het gezamenlijk personeel van heit na tuurbad bereikte hiermede een mooi re sultaat. Het A diploma werd behaald door- J. Pureveen, I. L. Tuzzolino, E. Boom. Zwemvaardigheid I werd behaald door; M. Reehorst, J. ter Hoek, H. Fugers, J. de Jong, H. J. Riezebos, L. J. Timmer, H. J. Kuipers, P. Burgerhout, M. Mei link, B. Jonker, A. Prins, A. Mulder, H. Mulder, W. Renes, F. v. d. Grift, E. Vo gel, A. van Schalk, H. Römer, H. van Luytelaar, N. Pronk J. van Zon, A. de Rijk, P. P. van der Molen, W. Jongma, P. Jansen, C. D. A. van de Bedum, B. Wi- gerf. T. van der Veer, S. van der Veer, B. W. C. ter Braake, A. de Kanter, J. Beek, M. Koster, H. Uyland, J. Rijks, B. Dijkstra, R. Teeuwen, F. M. Meilink, J. A. W. Kuijk, R. Sondaar, H. van der Windt, R. J. Herbold, J. van Geijten- beek. A. Tigchelaar, K. Koehof, R. Waals, M. Waals, J. Remmerswaal, F. Meeder, M. S. van Reenen, E. van Brus sel, R. S. Dorst, E. Koehof, E. Wijsmul ler, H. Harkema, H. Groart, P. C. de Haan, L, Karwoczik, M. van Veen, Bos boom en Baars. Het diploma zwemvaardigheid II werd behaald door: H. Hilhorst, M. Pot- harst, H. Verwoerd, C. M. Kok, A. C. Tas, C. Maassen, A. de Boer, C. van der Windt, M, en K. Vlugter, N. Uyland, J. M. Zon, T. E. Verkruysse, H. de Roo- de, R. G. Lipsius, H. van Manen, A. Emmen, F. J. van Doorn, A. van Veen, H. Schippers, H. van Kersen, R. Schip pers, I. Y. Stertefeld, R. Haneveer, D. A. Stolk, E. Evelaar en O. v. Kleef. Zwemvaardigheid III werd behaald door F. Schippers, G. van Kooten, M. L. van der Maas, M. Jongma, F. Vlugter en L, Meilink. Zwemvaardigheid IV werd behaald door E. Houdijk, R. Vredeveld, T. D. Kok, A. van Asselt, C. Korte, M. de Rijk, L. P. Lipsius, T. van Luytelaar, J. Stolk, J. Dooper, B. Wolfsen, I. Willemars en J. Korte. Woensdagavond werd op de Valeriaan straat het 4-jarige meisje C. S. aangere den door een personenauto bestuurd door de heer R. G. F. uit Soest. Het meisje bleef op het wegdek liggen en werd met spoed naar het ziekenhuis Zonnegloren vervoerd. De verwondingen vielen gelukkig mee. De automobilist treft geen schuld, want het kind stak zonder uit te kijken plot seling de rijweg over. Bewoners van flats aan de Van Goyen- laan en de Alb. Cuyplaan te Soest en op de Prof. Lorentzlaan, Slmon Stevin- laan in Soesterberg, hebben bij gemeen tewerken geklaagd over de aanwezigheid van ratten. Gemeentewerken doet hieraan wat zij kan, maar bij onderzoek is gebleken dat dit ongedierte afkomt op het brood dat voor de vogeltjes in de plantsoenen ge strooid wordt. Hoe goed bedoeld ook, zon der medewerking van de bewoners zal men niet van deze dieren verlost kunnen worden. Zondagmiddag kwam het le herenteam van de m.h.c. Soest in het veld voor de eerste wedstrijd van de competitie '71-'72 tegen het vorig seizoen gedegradeerde Leiden. Soest met een op twee plaatsen gewijzigd team, voor de vertrokken Guido Doehl en Willem van Esch, had voor deze steun pilaren twee goede vervangers gevonden, die, vooral door wijziging in de tactiek, de juiste mensen op de juiste plaatsen bleken. Toch leek niets te wijzen op een Soester overwinning. Direct na het eerste fluit signaal trokken de Leidenaren fel ten strijde, om al in de eerste wedstrijd aan te tonen het verloren gegane terrein in één seizoen weer te herwinnen, maar Soest herstelde zich snel van de nerveuze start en drong met goed aanvalspel her haaldelijk door op Leidens grondgebied. Frangois Collard smaakte het genoegen de eerste treffer van het nieuwe seizoen op zijn naam te kunnen zetten. Een vrije slag op het middenveld stelde hem in staat een fraaie solo doeltreffend af te ronden. Met deze stand brak de rust aan, die in het Soester team geen veranderin gen teweeg bracht. Na de rust een zelfde spelbeeld, met een overwicht van Soest. Paul den Hartigh drukte in die tweede helft dat overwicht uit door een fraai doelpunt, nadat hij de verdediging inclusief keeper had om speeld. Soest nam geen risico meer en trok zich terug tot de middenlijn, waar de spo radische Leiden-aanvallen vakkundig werden ontkracht. Met 2-0 overwinning kwam het eind aan een zeker van Soest- zijde goed gespeelde wedstrijd. De dames zetten met een 6-0 overwin ning op het gepromoveerde Barneveld de eerste forse stap terug naar de vorig sei zoen verloren 3e klasse. Het bijna geheel gewijzigde team, waar bijna alle ver trouwde gezichten van vorig jaar in ont braken, trok enthousiast ten strijde, en maakte de Barneveldspeelsters vanaf het begin duidelijk, dat zij het ook dit sei zoen weer erg moeilijk gaan krijgen. De Barneveldse verdediging kreeg een moeilijke middag, het spel van de Soester dames was hen te machtig. Marie Louise Keet en Lieske van de Kiashorst zorgden voor zes mooie en minder mooie treffers, terwijl de Soester vereniging de Barne veldse aanval geen enkele kans gaf. Zondag spelen de dames opnieuw thuis, ditmaal tegen „Maarn", de wedstrijd be gint om 11 uur. De heren gaan op bezoek bij „Strawberries". De bewoners van de gemeentewonin gen Koekoekweg 1 tot en met 19 en 6 tot en met 16, Laanstraat 61 tot en met 75 en 81 tot en met 87, alsmede Leeu- werikweg 1 tot en met 13 krijgen een nieuwe voordeur in hun woning. De commissie van openbare werken had hiertegen geen bezwaar. Zij zijn allen hierover geenqueteerd en slecht enkelen hadden er geen geld voor over. De deu ren moesten niet vervangen worden, maar waren wel aan opknappen toe. Dat kost ƒ265,— per woning. Met bijbe taling van ƒ100,— wordt nu een nieuwe hard-houten voordeur geleverd. Voor diegenen, die er niet voor voelden blijft het aanbod bestaan, echter slechts totdat hun voordeur de noodzakelijke opknapbeurt heeft gehad. Bij een controle van een gastarbeiders pension op de Soesterbergsestraat werden door de politie 14 Turken aangehouden, die zonder verblijfsvergunning in ons land vertoefden. Zij zijn overgebracht naar het politiebureau en zullen binnen kort worden uitgewezen. ,.U had die avond 2,25 pronüUe alcohol in uw bloed," begon de politierechter tegen de vergrijsde glasgrijper, die eer der een drink-opa dan een drtnke-broer genoemd kon worden. -«Air „D'r zijn zat mensen die nog méér bloed in hun alcohol hebben, versprak 'Je?'blijft' bij u maar weinig plaats over voor bloed in uw alcohol," meende rechter. „Ze hebben anders niks amme gemeten, Jjjawefhoor, ik heb hier het rapport van de dokter die de bloedproef heeft genomen, netjes ondertekend, 2,25 pro mille." „Maar dan zou ik toch een gaatje in m'n hand moeten hebben!" protesteerde de verdachte verontwaardigd, „ik oen me van geen schuld bewust. Ik heb geeneens een dokter gezien en ze heb ben me netjes met een taxi naar ftuis laten gaan omdat er niks niemendal aan de knikker was." „Dat u met een taxi naar huis moest, wijst er al op dat u zelf niet verder mocht rijden," overwoog de magistraat achter de groene tafel vol dossiers. „Ik heb voor de duvel niet gereje!" „O, ik meende te lezen dat u juist als de duvel had gereden!" De handen kwamen uit de togamouwen en zoch ten tusen de papieren. „Hier: niet ge stopt voor de getrokken witte lijn toen het stoplicht op rood stond: daarna zo danig geslingerd op de rechterweghelft, dat hij meermalen de getrokken aslijn overschreed. Vervolgens: zijn evenwicht niet kunnen bewaren en daardoor van zijn fiets gevallen. Tenslotte: zodanig geprobeerd op zijn fiets te stappen, dat dit rijwiel boven op berijder voornoemd terecht kwam.... Nou, u hebt nogal wat capriolen uitgehaald!" „Dat is helemaal niet waar!" prote steerde de tijdelijk ontnuchterde alco holist. „Die weg was opeens afgesloten voor het verkeer en toen moest ik een opening zoeken tussen de hekken. Daar om reed ik heen en weer: om te zoeken naar een gaatje. En toen ik het had, kwam ik in aanraking met dat verrek te hek en ben ik gevallen. Dat is heel wat anders." „Die weg was niet afgesloten voor 't verkeer. Dat rode licht was een stop licht en dat hebt u met uw dronken kop genegeerd. U slingerde vervaarlijk heen en weer tijdens het rechtuit rijden en die dingen die u voor hekken aanzag waren de overwegbomen. En daar pro beerde u ondanks de rode knipperlich ten ook nog langs te komen. U was een groot gevaar op de weg. Het is maar goed, dat u gevallen bent, anders was de trein over u heen gereden." Hij wist van geen trein, hij wist van geen overweg. Hij hield vol netjes op de weg te hebben gefietst als een lich tend voorbeeld voor een veilig-verkeers film. Alleen een afzetting van de weg had hem op een dwaalspoor gebracht en toen moest hij „even zoeken" naar een mogelijkheid om door te rijden. „En asse een bloedproef op me nemen, moet ik dat toch wel merken? En as ik dron ken ben, stoppen ze me altijd In een cel. Maar nou waster niks an de knik ker en hebben ze netjes een taxi voor me gebeld en kon ik met een taxi naar huis?" „En waarom mocht u dan niet op de fiets naar huis?" „Die hadden die agenten vergeten, toen ze me oppikten." „Nee, die fiets hebben ze naar 't bureau gebracht. Maar daar mocht u niet op verder. U zou nog meer brokken ge- Dit Is een uit de vele modellen. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155-3991 Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur. Zaterdags van 10 tot 5 uur. Een zeer fraaie heruitgave van: RIJMPJES EN VERSJES UIT DE OUDE DOOS. voor de speciale prijs van 6,90 halen bij: BOEKHANDEL J j Q.J. WESSELS - S3-let 2419 SOCST ir NIEUW VOOR NEDERLAND Heeft U nog een paar vrije dagen over? Vlieg er eens uit! 4 of 5 dagen naar Mallorca, Torremoli- nos, Benidorm of Rhodos. Vliegreis in clusief volledige verzorging vanaf 140,-. Gratis reisprogramma verkrijgbaar. De meeste wlnterprogramma's zijn even eens uit. Steenboffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Doordat de politie Soest vorig jaar de regionale viswedstrijd had gewonnen, moest zij dit jaar de wedstrijd organise ren. Deze had woensdagmorgen plaats in de waai bij de Grote Melm te Soest. 34 vissers van de politiekorpsen uit Baarn, Bussum, Hilversum en Soest, na men aan de wedstrijd deel. Zoals het dikwijls gaat bij viswedstrijden, was de vis niet vlot met bijten, zodat de vangst tegenviel. De sfeer was opperbest. De uitslag is: Korpsen: 1. Bussum I, 128 cm 2. Baarn II, 61 cm 3. Hilversum II, 32 cm Individuele prijswinnaars: 1. Boersma, Bussum, ioo cm 2. Snel, Bussum, 91 Cm 3. Klomp, Baarn, 43 cm 4. Boskes, Bussum, 28 cm 5. Van Dam, Baarn, 24 cm 6. Born, Baam, 18 cm 7. v. d. Schans, Hilversum, 17 cm 8. Hanenberg, Baarn, 17 cm 9. Van Thienen, Soest, 15 cm 10. Fransen, Hilversum, 15 cm De voorzitter van de SPSV, de heer W. v. d. Brink, dankte voor de deelname en reikte de prijzen uit. Doordat Bussum de eerste prijs won bij de korpswedstrijd, moet Bussum in 1972 de wedstrijd organiseren. SEC 3: J. Kroon, Snellenburg, De Zoete, Ruttenberg, Pothoven, v. Breukelen, G. v. Kooy, Daselaar, Abbel, Aalberts, Van Essen, Kuivenhoven en Van Klin geren. SEC 4: G. v. d. Vaart, Lam, Kanters, C. Wilenburg, R. v. 't Klooster, G. Schim mel, A. Brouwer, v. d. Linden, J. Ver hoeve, Kei, Brul, Veenendaal en Broer- se. SEC 5: G. Groenestein, L. v. 't Kloos ter, Van Doorn, Hooyer, Van Maanen, Riethoven, Dasselaar, Schalkwijk, De Bruin. Huink, Veldhuizen, J. Wilden burg en Hamersveld. Maandag 20 september a.s. om 19.00 uur begint wederom een Algemene Tuinbouwcursus welke georganiseerd wordt door de afdeling Hilversum van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, s De lessen worden gehouden in de loka len van de Lagere Tuinbouwschool in Naarden. De cursus duurt twee winters en de lessen worden gegeven vanaf de 2e helft van september tot eind maart, met een onderbreking van half decem ber tot begin januari. Zowel jongens als meisjes kunnen deze lessen volgen. De toelatingsleeftijd is 15 jaar, welke leeftijd voor 1 januari 1972 M bereikt moet zijn. De volgende vakken worden onderwe zen: schei- en nauurkunde, plant- en dierkunde en tuinbouw economie, bloe menteelt, bemestingsleer, plantenziekten en onkruidbestrijding, alsmede boom teelt. Aan de cursisten, die met goed gevolg het examen afleggen, wordt in april J973 een diploma Bloementeelt en Bo- menteelt uitgereikt. Gegadigden, voor deze 2-jarige cursus dienen zich voor 18 september a.s. op te geven, bij voorkeur schriftelijk, bij de r'; secretaris van de Koninklijke Maat schappij, de heer Ph. H. Rogaar, Van Lenneplaan 32 te Hilversum, telefoon 02150-16279 of bij de cursusleider de heer B. van den Berg, Wisentstraat 19 te Bussum, telefoon 02159-12387. Bij de aangifte dient tevens de geboor tedatum en het gevolgde onderwijs te worden vermeld. Het cursusgeld be draagt 85,— per jaar. Het is ermee begonnen dat mevrouw Golda Meir plotseling een paar dagen weg was van een kongres in Helsinki. In een klein Noordfins plaatsje was ze geweest, waar ze overigens „alleen ren dieren" had gezien, geen Russische di plomaten zoals de geruchten wilden. Ver volgens bezocht Victor Louis Israël - de bekende journalist die weinig schrijft maar veel delikate opdrachten van het Kremlin uitvoert, het publiceren van Chroesjtsjows memoires in de Ver. Sta ten bijvoorbeeld. En nu weer gaan hoge Israëlische ambte naren ook weer op vakantie naar Finland om de rendieren te bekijkenHet lijkt erop dat de Russen inderdaad proberen weer kontakt op te nemen met Israël, een toenaderingspolitiek die ook op an der vlak door de Sowjet-Unie wordt be dreven. Zo werd pater Arrupe, de gene raal van de jezuïetenorde, naar Moskou uitgenodigd, een vrij radikale ommekeer in de Russische houding jegens de rooms-katholieke kerk. Dit is geen aan pappen, maar zuiver praktisch redeneren. Als je geen betrekkingen onderhoudt, heb je ook geen manier om eventueel wensen of bezwaren kenbaar te maken. Wat het nabije oosten betreft heeft de Sowjet-Unie bot de diplomatieke betrek kingen met Israël afgebroken na de zes daagse oorlog, een daad die de Arabi sche landen erg tevreden maakte. Maar de konsekwentie is inmiddels ook dat de Russen nagenoeg geen mogelijkheid heb ben om te proberen de Israëli's ergens toe te bewegen, behalve dan het publi ceren van felle artikelen in de Prawda waarvan het effekt heel wat geringer is dan bijvoorbeeld èen nuchter gesprek van een ambassadeur in de kamer van mevrouw Meir. Voorzichtigheid geboden at de Amerikanen iets hebben kunnen bereiken - het bestand dat al maar blijft voortduren bijvoorbeeld - danken ze er- aan dat ze zowei in Cairo als in Tel Aviv dtr,'ieS^ die niet ®l«jd even vrlen- heKKLZ1un' ?aar x er tenminste. En hebben de Russen nu zoveel plezier van den? P met de Arabische lan- mUo?e" M0Sl™u en Soedan botert het Corn Moskou en Libië evenmin. Communistische partijen worden er am per getolereerd en steeds openlijker word, gesteld dat Ruslan(J penleverancier van belang is maar als dat "de* rv rekening errnee moet houden Sr u™ .aIs k°n>mrrent op de went e™ zeer duidelijke Sn' S?" ™n ln Moskou ook mag lezen dat de Russen zich niet te veel moeten voorstellen van hun kansen om strijde trekt bijvoorbeeld?6^ Juist in deze sfeer zou het voor Moskou een extra-voordeel bieden om de verbro ken betrekkingen met Israël te herstel len. Het zou de Russen weer enige in vloed verschaffen in Israël. Het zou te vens een waarschuwing zijn aan het adres van de Arabische landen dat die niet moeten denken zich alles jegens Moskou te kunnen permitteren. Maar het moet wel voorzichtig gespeeld worden opdat het herstel van de betrekkingen met Israël niet automatisch leidt tot het verbreken van die tussen de Arabisch» landen en Rusland. Maar Victor Louis is een zeer voorzichtige onderhandelaar en tussen de rendieren is het rustig pra ten...

Soester Courant | 1971 | | pagina 12