enkele afdelingshulpen A. A. van Dalen HENDRICK DE KEYSER REFORMVOEDING VAN HAARLEM vanael ven LEERPLICHT VAN NEGEN JAAR WET BEZITVORMINGSFONDS olitico ZON EN SCHILD te Amersfoort TEXTIELHANDEL KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK 350 JAAR GELEDEN OVERLEDEN rr h hC„rrennd w t0Urr, Hendr'Ck "e KCySer' T°' Oefaamdste pingen behoren de Westerkerk te Amsterdam, de toren van de Zulderkerk en de Algemene ledenvergadering Soester Politie Sport Ver eniging ZONNATURA Agenda financiële commissie AFFIESJES of AFFICHES ook wel POSTERS Telef. Brandweer 333 3 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Renteloze lening van ƒ2400,- voor koop eigen woning Zaterdagvoetbal Opstellingen VVZ-elftallen Concert in de Pauluskerk te Baarn Dubbel bedrijfsongeval Aki's in baanvak Amersfoort-Baarn Nieuw lid van het college voor de verlening van bijstand Baldadige jeugd Zeepost Officiële mededelingen Herhalingsinenting tegen difterie, tetanus en kinder verlamming. (eventueel voor gedeeltelijke dagtaak) verkoopt niets tegen een normale prijs. Kijkt u maar MANTELS van 150.- tot 250.- voor 35.-, 45.- en 55.-. MANTELPAKJES van ƒ185,- voor35,— TINNEROY BROEKEN van 32,95 voor ƒ15,95, JAPONNEN van 65,- voor25,— PAARDRIJBROEKEN van 85,- voor35,— COUPONS voor japonnen, broeken, rokken, jacks enz. vanaf5,50 TREVIRA 2000,160 cm breed, waterschade van 25,- per meter voor12,50 DIDAS DRALON RUIT, 150 cm breed van 14,95 per meter voor7,95 GORDIJNSTOFFEN van 2,25 tot ƒ3,50 p. meter TERLENKA VITRAGE, effen en bewerkt vanaf 1,25 per meter. KANT voor spreien, 115 cm breed 2,95 p. meter KAMGAREN, 150 cm br. van 19,50 voor 7,95 per meter. BONDERT YERSEY, 150 cm br. ƒ6,50 p. meter 's Maandags de gehele dag gesloten, 's Woensdag de gehele dag geopend. VRIJDAGSAVONDS GESLOTEN. Tflftien met was het 350 jaar geleden dat te Amsterdam overleed de beroemde bekroning van de Munttoren In dezelfde stad, het prachtige nieuwe stadhuis te Delft en het praalgraf van Willem van Oranje in de Nieuwe Kerk te Delft. Hendrikck de Keyser heeft direkt of ln- direkt via latere bouwmeesters aanzien gegeven aan vele oude Nederlandse ste den. Met name als ontwerper en vorm gever van het uiterlijk van de Amster damse grachten heeft hij mede het ge zicht van de Nederlandse hoofdstad be paald. Praalgraf van Willem I «Rn voornaamste schepping Hendrick de Keyser werd op 15 mei 1565 te Utrecht geboren. Hij was de jpngste zoon van Cornelis Dircxz „an- tycdrayer en kistemaecker". Het vak van zijn vader „schrijnwerckinge" trok de jonge Hendrick sterk aan en hij is enige jaren bij zijn vader in de zaak werkzaam. Maar zijn werkelijke leermeester Is de beeldhouwer Cornelis Bloemaert (1525- 1595), stadsbouwmeester van Amster dam. Naar deze stad vertrekt ook de Keyser en als 22-jarige krijgt hij een vaste be trekking bij de gemeente als „beeltsnij- der". Inmiddels ls hij getrouwd met de Ant werpse Barbara van Wildere. De Key ser krijgt steeds meer naam als beelt- snijder. Maar hij onderscheidt zich ook op andere terreinen. Ook als ingenieur en uitvinder wordt hij beroemd. Zo verkreeg hij het octrooi als uitvinder van een soort kunstmar mer. Hij krijgt niet alleen opdrachten van de stad Amsterdam, ook de Staten van Holland en particulieren waarderen zijn werk met opdrachten. Zelfs de ko ning van Denemarken doet bij hem be stellingen. Overigens werd de Keyser niet alleen beeldsnijder en steenhouwer, maar ook architekt genoemd. Het wonderlijke is at het nageslacht hem vooral in deze laatste kwaliteit heeft bewonderd. Bouwwerken Een groot aantal kerken en andere bouwwerken worden toegeschreven aan het architektonisch vernuft van Hen drick de Keyser. Bouwwerken die be horen tot de sieraden van de Neder landse bouwkunst en die nog steeds worden bewonderd. Bouwwerken, die het beeld van vele oude Nederlandse steden, vooral dat van Amsterdam, heb ben bepaald. De Keyser's vermaardste werk is de majestueuze graftombe van Prins Wil lem I in de Nieuwe Kerk te Delft, waaraan hij in 1614 begon en kort voor zijn dood in 1621 werd voltooid. Dit praalgraf is een meesterwerk, een groots bewijs van de Keyser's beeldhouwers genie. Ook het standbeeld van Erasmus te Rotterdam, dat Vondel tot een son net zou inspireren, is van de Keyser. Als bouwmeester zal zijn naam onder Maandag 20 september a.s. wordt in café restaurant „Soestdijk" aan de Vredehof straat de algemene ledenvergadering ge houden van de Soester Politie Sport Vereniging. De vergadering vangt aan om 20.00 uur. De aftredende bestuursleden, de heren R. Meinema en W. den Hartog stellen zich herkiesbaar. De 2e secretaris-penning meester, de heer R. ten Hove, stelt zijn functie ter beschikking. De bestuurskandi- daat voor deze vakante plaats is de heer A. Klok. De heer J. J. Schalkwijk gaat de redactie van het SPSV-nieuws verla ten. Als de vergadering ermee accoord gaat, zal hij opgevolgd worden door de heer R. ten Hove. NU bij de firma VAN WEEDESTRAAT 45 Voor de openbare vergadering van de financiële commissie op dinsdag 14 sep tember a.s. te 15.00 uur in het gemeen tehuis, is de navolgende agenda opge steld: 1. 2) Ingekomen stukken. 2. 3) Verkoop van gronden. 3. 4) Overneming ambulancevervoer van de Kon. Ver. E.H.B.O., afdeling Soest. 4. 6) Wijziging legesverordening. 5. 8) Voorstel tot het verlenen van een startsubsidie aan de Stichting Jeugd werk Soesterberg io. 6. (10) Voorstel tot verhuur voor de duur van één jaar van het genot van de jacht op gronden, gelegen tussen de Wieksloterweg W.Z., Dorresteinweg en Koningsweg. 7. (12) Aankoop grond met opstallen aan de Klein Engendaalweg van K. J. Baggem. 8. (13) Crediet voor vervanging voor deuren in gemeentewoningen. 9. (14) Voorstellen tot ruiling vangron- 10. (15) Overeenkomst inzake uitbeta ling van rente i.v.m. gesloten koopover eenkomst. 11 (16) Crediet voor aanschaf leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare Mar- grietschool voor g.l.o. 12. Voorstel om het aangaan van een geldlening van ƒ1.200.000,— door de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest t.b.v. de financiering van de aanlegkosten van het sportpark aan de Eemweg goed te keuren. De tussen haakjes geplaatste cijfers lijn de nummers van de overeenkom- •tige punten van de raadsagenda. meer verbonden blijven aan drie be roemde Amsterdamse kerken, de Zui- derkerk, de Westerkerk (waar Beatrix en Claus zijn getrouwd) en de Noorder- kerk, stuk voor stuk bouwwerken, die de Amsterdamse binnenstad cachet ver lenen. Munttoren Tot de Keyser's bekendste scheppingen behoort zeker ook het sierlijke torentje op de Munttoren aan het Muntplein in Amsterdam. De Munttoren, de weste lijke hoektoren van de voormalige Re gulierspoort, werd reeds omstreeks 1500 voltooid. In 1618 werd het gebouw door een brand verwoest, alleen het onder stuk van de toren overleefde de ramp. Maar De Keyser vervaardigde de hou ten bovenbouw op de stenen romp, dat nog steeds sierlijk oprijst boven het verkeersgedruls boven het rumoerige Muntplein. Ook de bovenbouw van de Montelbaans toren is een schepping van deze bouw meester, die eveneens diverse woonhui zen aan de Amsterdamse grachten bouwde. In Delft bouwde hij het stad huis, ook een zeer fraai en veel bewon derd bouwwerk. Zo behoort de uit het oude ambacht op gekomen meester tot de erflaters van de Nederlandse beschaving en een op de Herengracht no 284 gevestigde ver eniging tot behoud van architectonisch - of historisch - belangrijke oude ge bouwen draagt dan ook terecht zijn naam. genoemd. Een ideale wandversiering. Een origineel cadeau. Kom kijken naar onze nieuwe collectie. BOEKHANOEL ~t I Q.J. WESSELS SoMtwbergsenraat 53-tel 2419 SOEST Per 1 augustus werd door een wijziging in de leerplichtwet 1969, de leerplicht ge bracht van 8 op 9 jaar. Dat betekent, dat vanaf die datum een meisje of jongen van school mag in het schooljaar, waarin zij of hij 15 jaar ge worden is. Voor enkele vroege schoolgaanders kan het nog voorkomen, dat ze op 14 jaar al van school mogen. Dat is b.v. een meisje of jongen, die in september 6 jaar ge worden is. Die leerlingen mochten dan op hun vijfde jaar al naar school in augustus, negen jaar later zijn ze nog net geen 15 jaar. Wie in de loop van dit jaar 14 geworden is, b.v. in februari, moet nog hele dagen naar school tot de vakantie volgend jaar. Datzelfde geldt voor een meisje of jon gen, die aan het eind van dit jaar 15 wordt (in november of december b.v.). In uitzonderlijke gevallen kan een meisje of jongen van 14 jaar ontheffing krijgen van het negende jaar van de leerplicht. Dat kan onder de volgende voorwaarde: Er moet een verklaring zijn van een arts (niet de huisarts) en van een pedagoog of psycholoog) waarin staat dat zij de min derjarige niet geschikt achten het vol ledig dagonderwijs langer te volgen. Die arts en pedagoog of psycholoog moeten worden aangewezen door B. ,en W. van -de'~géïneente waar de jeugdige in het bevolkingsregister is opgenomen. Als de ouders van een meisje of jongen dus van mening zijn, dat het voor hun kind geen enkele zin heeft om nog een jaar naar school te gaan, dan kunnen zij naar de afdeling onderwijs gaan op het gemeentehuis van hun woonplaats en daar een gesprek hebben met de ambte naar, die belast is met het toezicht op de naleving van de leerplichtwet. Als de minderjarige dan ontheffing krijgt van het negende jaar leerplicht, kan dat meisje of die jongen niet zonder meer een arbeidskaart krijgen en gaan werken. Dan moet eerst nog de arbeidsinspectie een vergunning afgeven aan de minder jarige, terwijl ook de werkgever die dit meisje of die jongen in dienst neemt een vergunning moet hebben om haar of hem te laten werken. In die vergunning wordt dan de bepaling opgenomen, dat het meisje of de jongen vier dagen per week mag werken mits één dag per week nog een cursus wordt bezocht. Deze jeugdigen vallen dan on der de bepalingen van de partiële leer plicht (gedeeltelijke). Die partiële leerplicht is ingevoerd, aan sluitend op de volledige leerplicht van 9 jaar. Deze partiële leerplicht houdt voor het jaar 1971/72 in, dat iedereen die met 15 jaar van school is gegaan en wil gaan werken, nog verplicht is tot het volgen van één dag onderwijs per week. Per 1 augustus volgend jaar, in 1972 dus, zal die partiële of gedeeltelijke leerplicht van 1 dag per week ook gelden voor de 16-jarigen. Nog een jaar later, in 1973 dus, zullen de 15 jarigen die gaan wer ken, twee dagen per week naar school moeten, de 16 jarigen 1 dag per week. Dit jaar zitten we met die volledige en gedeeltelijke leerplicht in een overgangs fase. Er zijn een aantal 15 jarige meisjes en jongens, die verleden jaar bij het be gin van de grote vakantie als 14 jarigen de school mochten verlaten en mochten gaan werken. Die vielen toen onder de bepalingen van het voorwaardelijk ar- beidsverbod. Zij mochten werken, maar moesten één dag per week een vormings cursus of beroepsopleiding volgen. De meeste van deze meisjes en jongens val len nu weer onder de partiële leerplicht en zullen ook dit jaar weer een dag on-1 derwijs moeten krijgen. Om precies te zijn, wie verleden jaar - dus in 1970 - van school is gegaan en is gaan werken en geboren is tussen 1 ok tober 1955 en 1 oktober 1956, valt onder de verplichtingen van die partiële leer plicht. Ook de meisjes, die in de huishouding werken. Die huishouding meisjes vielen verleden jaar niet onder de bepalingen van het voorwaardelijk arbeidsverbod en mochten dus gewoon werken. Nu moet ook het meisjes van 15 jaar, dat bij moe der of bij een mevrouw in de huishou ding werkt, één dag per week naar een vormingscursus of beroepsopleiding. Die beroepsopleiding komt over het al, meen alleen maar ter sprake bij jongens, die op hun 15e jaar een diploma L.T.S. hebben behaald. Deze jongens gaan dan werken in een bedrijf, waar ze een leerlingstelsel op leiding krijgen. Zo'n jongen volgt dan een cursus voor verwarmingsmonteur of een slagersvakschool-opleiding of een grafische schoolopleiding of andere. Dat houdt dan in, dat hij één dag per week in het kader van die opleiding een L.T.S. of slagersvakschool of grafische school of stoffeerdersschool bezoekt en de overige dagen van de week bij een baas werkt. Wie niet een opleiding krijgt - en die opleiding moet dan door de minister zijn goedgekeurd, dus geen orgelles of naai- groepje - moet als hij of zij 15 jaar is en werkt, één dag per week naar een vor mingscursus. Elke ouder, die een zoon of dochter heeft, die onder de bepalingen van de partiële leerplichtwet valt, is verplicht die zoon of dochter te laten inschrijven bij een vormingscentrum of een beroeps opleiding. Net als voor de gewone leer plicht geldt, dat wie dit niet doet straf baar is en een boete kan krijgen of zelfs gevangenisstraf. Ook net als bij de gewone leerplicht be rust het toezicht op de nalevering van de wet bij de afdeling onderwijs van de gemeente van inwoning. Voor de werkgever geldt de verplichting, dat hij de jeugdige gedurende de uren waarin de cursus gegeven wordt geen arbeid mag laten verrichten. Kort ge zegd: de werkgever moet vrij geven voor cursusbezoek. Ook mogen de cursusuren niet op andere tijden worden ingehaald. De werkgever behoeft voor die dag cur sus niet het loon door te betalen, behal ve wanneer dit in de C.A.O. is vastge legd. Ook die meisjes en jongens, die voor 31 juli 1971 al werkten en toen on der het voorwaardelijk arbeidsverbod viele;p, krijgen het loon doorbetaald. Die krijgen dus de dag wel doorbetaald.' Ook meisjes, die voor 31 juli 1971 als 14 of 15 jarigen in een gezinshuishöuding werkten en die nu één dag per week naar een vormingscursus moeten, krijgen het loon doorbetaald. De praktijk is wel dat een zeer groot aantal werkgevers toch het loon voor die dag doorbetalen, hoewel ze dat niet verplicht zijn. Die jongens en vooral meisjes, die dus geen beroepsopleiding volgen, moeten één dag per week een vormingscursus be zoeken. In Amersfoort zijn twee van deze instituten. Daar komen ook de meisjes en jongens van Bunschoten-Spakenburg, Soest, Soestdijk, Hoogland, Leusden, Ha- mersveld, Achterveld en Woudenberg. De beide vormingscentra zijn: de Algemeen Christelijke Levensschool, Utrechtseweg 125, direkteur J. Koster en Vormingscentrum „Isselt", Magnesium- weg 4, direkteur C. Visser. Deze vormingsinstituten zijn geen „scho len", waar de meisjes en jongens net als op de Lagere School taal, rekenen, lezen enz. krijgen. Het zijn ook geen beroeps opleidingen, waar wordt opgeleid voor een diploma verkoopster of secretaresse of verwarmingsmonteur of een ander „vak". Zo'n vormingscentrum is een plaats waar onder deskundige leiding, samen met an dere leeftijdsgenoten, in groepen van 15, de groep een eigen programma kan be palen. Dat programma is er dan op ge richt om de jeugdigen wat verder te la ten rondkijken in de wereld waarin ze leven. Men kan op dat vormingscentrum terecht met vragen over het werk; samen met de groep praten over dingen, waar meis jes en jongens weieens wat meer over willen weten of over dingen, die ze niet helemaal snappen en die ze gezien heb ben op de T.V. of gelezen hebben in de krant. Men mag op dat vormingscentrum z'n eigen mening zeggen, dat wordt zelfs ver wacht. Er worden voor de groep soms films gedraaid en dan wordt door later over gepraat of er zijn excursies, bijv. naar een fabriek, als we praten over „het werk" of naar het politiebureau als we praten over „het gezag". Er wordt aan sport gedaan en handen arbeid. Er is een donkere kamer, waar foto's ontwikkeld kunnen worden en af drukken en vergrotingen kunnen worden gemaakt en er zijn een aantal fototoe stellen, waarmee men zelf kan fotogra feren. We hopen, dat ze wat beter zullen gaan begrijpen, hoe de wereld in elkaar zit en hoe je daarin je eigen plaatsje moet vin den. Ze leren met anderen praten en overleg gen en duidelijker de eigen mening naar voren brengen. Geen school dus, maar een plaats waar je een eigen mening kunt hebben en mag hebben, waar je met anderen kunt om gaan en waar van je verlangd wordt dat je respekt hebt voor de mening van een ander. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Per 1 juli van dit jaar is de wet bezitsvormingsfonds in werking getreden. Meer derjarigen met een beperkt inkomen kunnen volgens deze wet in aanmerking komen voor een renteloze lening van 2400,af te lossen in acht jaren. Deze lening kan worden toegekend voor de vorming van duurzaam persooniyk bezit, bijvoorbeeld het verwerven van een eigen woning. Het fonds, waaruit een en ander wordt betaald, is de vrucht van de geruchtma kende Breedbandtransaktie, die het rük der Nederlanden destijds heeft gesloten door de verkoop van de aandelen van het ryk in de N.V. Breedband te IJmuiden. Vrucht van Breedband-miljoenen De opbrengst van de Breedband-trans- aktie was 435 miljoen gulden. Het rijk heeft toen een bedrag van 100 miljoen gulden afgezonderd in een fonds. Van 1 januari 1965 tot 1 juli 1971 werd dat be drag verhoogd met een samengestelde rente van 5%. Zo werd een fonds ge vormd, waarvan nu meerderjarigen met een beperkt inkomen kunnen profiteren, althans in zoverre, dat zij de mogelijk heid hebben een renteloze lening van 2400,— af te sluiten met een afloster- mijn van acht jaar. Voorwaarde is dat dit geld wordt besteed voor de vorming van duurzaam persoonlijk bezit, b.v. het verwerven van een eigen woning. Het staat echter vast dat voor het ver krijgen van een nieuw gebouwde wo ning de wet weinig betekenis zal heb ben voor de aanvragers met een perma nent laag inkomen, zo rond 15000,— per jaar. Immers, voor de aankoop van een gebouwde woning moet men tenminste op een bedrag van ƒ50.000 ƒ55.000 re kenen. Zij, die over een laag inkomen beschik ken en ook op korte termijn geen dras tische verbetering in het vooruitzicht hebben, zouden door zo'n aankoop al heel gauw in financiële moeilijkheden komen. De financiële verplichtingen zou den op hen te zwaar drukken. Zelfs een renteloze lening van ƒ2400,— met een lange aflostermijn kan daaraan weinig veranderen. De wet bezitsvormingsfonds is daarom alleen interresant voor degenen, wier in komen zich in een sterk stijgende lijn beweegt. Niet boven ƒ15.000,— Volgens deze nieuwe wet mag het be lastbare inkomen (bruto inkomen minus sociale premies en mogelijke aftrekpos ten) van de aanvrager niet uitgaan bo ven de aanslaggrens voor de inkomsten belasting die gold in het tweede of derde kalenderjaar, dat voorafgaat aan het ka lenderjaar, waarin de aanvrage plaats heeft. Degene die in 1971 op grond van de wet bezitvormingsfonds een renteloze lening aanvraagt mag in 1968 en 1969 wat zijn belastbaar inkomen betreft niet, boven WZ 1: A. Smink, A. v. d. Breemer, M. v. d. Laan, M. van Asch, J. Ridderbos, J. v. d. Burg, P. Floor, D. Wegerif, A. Schaap, Jos Brouwer, D. Geijtenbeek, P. Brouwer en W. Ruizendaal. WZ 2: G. Smit, T. Bunnik, H. Dem- mers, G. v. d. Munt, H. G. v. d. Kraak, M. Kievits, W. Hospes, H. Brons, R. Dutt;° F: 'Bunnik, J. Akkerman, D. de Boer en H. v. d. Baan. WZ 3: H. Roetman, L. Hilhorst, R. v. d. Veen, D. .v. d. Bovenkamp, P. Hoek, J. Verhoef, J. van Doorn, D. en H. van Arkel, F. Steenmeijer, E. Oosterbrugge, R. Engelse en P. Altena. WZ 4: G. Smid, R. v. Herwaarden, J. v. d. Vlekkert, H. Wegerif, G. M. v. d. Grift, J. Brouwer, B. v. d. Bosch, M. v. Ginkel, A. Neerbos, A. H. van Wijk, J. A. Kampen, J. v. d. Wal en H. Pouw. WZ 5: M. Galesloot, Th. de Man, Joh. van Kooy, J. Kwantes, W. Floor, D. Pellegrino, D. Duits, G. van Kooy, J. Sanders, W. Bloemendaal, G. Wijma, G. Pothoven en C. Ruizendaal. WZ 7: Opstelling nog niet bekend. Woensdagavond 15 september om 20 uur, wordt in de Pauluskerk aan de Brink te Baarn een concert gegeven door het Utrechts Symfonie Orkest, onder leiding van Paul Hupperts. Solist is Herman Braune, klarinet. Uitgevoerd zullen wor den werken van J. S. Bach, Claude De- bussy en C. Saint-Saëns. De 40-jarige Marokaan C. M. F., werk zaam in de rubberfabriek Soestdijk, kreeg donderdag bij het „uithalen" van een machine een 80 kg wegende stem pel op zijn rechtervoet. Hij werd in het ziekenhuis Zonnegloren opgenomen. Even later overkwam hetzelfde de 67- jarige heer W. K. uit Baarn. Zijn stem pel was aanmerkelijk lichter en woog 10 kg. Mijnheer K. mag van de dokter thuis genezen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Op een vraag van de gemeente de spoorwegovergangen in het baanvak Amersfoort-Baarn te beveiligen, heb ben de Spoorwegen geantwoord dat zij al het mogelijke doen om de Aki's in 1972 te plaatsen. Dit kon de burge meester, die de wethouder mevr. M. C. P. Walter-v. d. Togt in de commissie van openbare werken verving, de com missieleden mededelen. In het college voor de verlening van bij stand is door het overlijden van de heer A. Bast een vacature ontstaan. Ter op vulling van deze vacante plaats zijn door het college van B. en W. voorgedragen de heer A. W. de Boer, Oranjelaan 41 en de heer A. Polderman, Weegbreestraat 14. De raad zal uit deze voordracht haar keuze moeten doen. De pijl van de fraaie zonnewijzer in het Nassauplantsoen werd door baldadige en vernielzuchtige jeugd afgebroken. Het lijkt zinloos verfraaiingen aan te bren gen. De pijl was achtergelaten, de dader is zoek. de ƒ15.000,— zijn uitgekomen. Mogelijk biedt de wet mogelijkheden voor jonggehuwden in het geval de aan vrager als ongehuwde in 1968 of 1969 een inkomen beneden 15.000,— had. Aanvragers die reeds enige tijd zijn ge huwd en wier belastbaar inkomen zich beweegt rond de aanslaggrens voor de inkomstenbelasting of daar beneden ligt, zullen zich doorgaans geen nieuwe wo ning in eigendom kunnen verwerven. Toch kunnen zij in sommige gevallen in staat worden gesteld een bestaande wo ning te kopen. Voor langer gehuwden Uitgaande van de veronderstelling dat een aanvrager in 1971 een belastbaar- inkomen van 17.000 a 18.000 heeft en in 1968 of 1969 niet boven 15.000 uit kwam, dan zal de aan te kopen woning niet meer dan 30.000 a 35.000 mogen kosten. Alleen een woning in die prijs klasse zal in de regel betaalbaar zijn voor iemand, die zulk een inkomen heeft èn reeds enige tijd gehuwd is. Een duurdere woning kan hij zich niet ver oorloven. Een koper van deze kategorie kan ook een beroep doen op de wet be zitsvormingsfonds, wanneer hij geen ei gen geld heeft. Wellicht overbodig te vermelden dat de gemeenten thans ook garant kunnen zijn voor een tijdige betaling van rente en aflossing van een lening ter financiering van een gekochte, bestaande woning als uit de middelen van het bezitsvormings- londs in het mogelijk te lijden verlies wordt deelgenomen. De omvang van het fonds is natuurlijk vrij gering, zodat we op het punt van de bezitsvorming geen revolutionaire ver anderingen behoeven te verwachten. Maar mogelijk biedt de regeling som mige mensen toch een bescheiden moge lijkheid om een start te maken met het verwerven van een stukje eigen bezit. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 Vrijdagavond open van 19-21 uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „ACT 2" (15/9). Brazilië: ms „Alkes" (15/9). Canada: ms „CP Discoverer" (15/9). Japan: ms „Benledi" 14/9). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Eichs- feld" (15/9). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (13/9). Suriname: ms „Neptunus" (13/9). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Champagne" (13/9) en ms „SL 180" (15/9). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Simonskerk" (13/9). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Alle kinderen, geboren in 1962 en 1967 hebben een oproep ontvangen voor een herhalingsinenting tegen D.T.P., voor zo ver deze kinderen reeds voorheen zijn ingeënt tegen difterie, tetanus en kinder verlamming. Mochten er kinderen in bovengenoemde leeftijdsklassen zijn, die wel volledig zijn ingeënt, doch geen oproep hebben ont vangen, dan worden de ouders/verzorgers verzocht zich te melden bij de entadmi nistratie, p.a. gemeentehuis Soest (02155- 6744, toestel 123). p-ïtj Het Ned. Herv. psychiatrisch centrum vraagt voor haar paviljoenen Hun taak zal bestaan uit het mede zorgen voor de lin nenvoorziening en de garderobe van de patiënten. Geboden wordt een prettige, afwisselende werkkring en een goed salaris. Schriftelijke, sollicitaties te riphten .aan de directie vaöJpiweDwSchjld, Utrechtseweg 266 te Amersfoort. Ondanks deze pryzen binnen 2 dagen uw geld terug als het gekochte niet bevalt en U heeft 14 dagen om te ruilen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 15