Soest toen - Soest nu Dinsdag 12 oktober 1971 50e ïaar^a,,é no- 18 Uitgave Drnkkerij Smit - Soest Bnrean voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2566-5154 - Postgiro 126156 Het oog gericht op Wilson Gasmeters hebben geen condensators Uit noodweer gestoken Vrijdag 29 oktober Wereldspaardag Geen las- en snij inrichting aan de Bosstraat Tegen het bespuiten van trottoirs met onkruidhestrijclingsmiddelenf1;; overwegende bezw Hirohito, de sentimentele sommat naais Ferd. Huyckiar. Vrouwenbond halen bij Financiële meevaller van het gasbedrijf wordt besteed voor uitbreiding kantoorruimte LIEVEHEERBEESTJES DE HELPERS VAN BOER EN TUINDER HELPEN BLADLUIZEN VERDELGEN Bladluizen bij duizenden Aanrijdingen in het weekend Poppenspeltheater Paradaas in Artishockgebouw Openbare commissie vergaderingen soester Courant Abonnement per kwartaal ƒ4,50. Bulten Soest per kwartaal ƒ8,- VerschUnt Iedere dinsdag en vr«dag Niemand had anders verwacht dan dat Labour zich tegen toetreding tot de E.E.G. zou uitspreken en het is met over weldigende meerderheid gebeurd. Dat is ook het goede recht van partijcongres sen, met de tijden veranderen de menin gen en inzichten. Maar wat wel ab surd klonk was de verbetenheid waar mee partijleider Wilson en de eveneens naar de partijtop strevende Healy zich tegen de E.E.G. keerden, hoewel zij in dertijd als minister zo pro-Europees waren. Lord George Brown kwam er moedig nog even aan herinneren dat het La- bourkabinet van toen heel tevreden ge weest zou zijn met de voorwaarden die nu het Conservatieve kabinet-Heath uit het vuur der onderhandelingen heeft gesleept. Trouwens ook anderen, zoals Jenkins - eveneens een ex-minister - bleven trouw aan hun oorspronkelijke opvattingen, wat ze nu wel zullen be kopen met verminderd aanzien en in vloed in de partij. Het komt er op neer dat als Labour weer eens wint de premier weer Wilson zal heten of misschien Healy. Dat heb ben beiden wel bereikt door tijdig mee te zwaaien met de anti-E.E.G.-stemming die sterk is in de vakbonden die voor een groot deel de dienst uitmaken in de door hen gefinancierde Labourparty. Maar wie zal bijvoorbeeld een Wilson nog vertrouwen die om partijbaas te zijn met elke wind draait als een weerhaan? En vertrouwen is iets wat een eerste minister beslist ook niet kan missen. Wilson is er in geslaagd zijn positie te redden. Hij heeft er zijn toekomstige kansen ook een goed premier te zijn bij verspeeld. En eigenlijk voor niet, want zoals het er nu bijstaat zal het Lager huis toch wel rustig in meerderheid - waaronder nog steeds wat Labour-leden - voor de toetreding tot de E.E.G. stem men. KANTMAN. Bij de heer H. op de Engweg meldden zich twee jongemannen in de leeftijd van ongeveer 22 a 25 jaar, met medede ling dat zij op de gasmeter een conden sator moesten plaatsen. Toen de heer H. te kennen gaf dat hem dit niet gelegen kwam, vertrokken zij op hun bromfiet sen. Bij het gasbedrijf bleek men van een en ander niet op de hoogte te zijn en kon men mededelen dat op gasmeters geen condensatoren thuis horen. Zaterdagavond stapte een uit vele steek wonden hevig bloedende Amersfoortef H. V. (43) het politiebureau binnen eil vroeg onmiddellijke geneeskundige hulp. Die werd hem verleend en met de am bulance werd hij naar Zonnegloren ver voerd, waar hij direct geholpen werd. Bij het ingestelde onderzoek is gebleken dat V. het erf van de woning van de heer J. N. C. (60) was opgelopen om met een kostganger van C., een zekere H. S. (55), een meningsverschil uit te vechten. V. kwam echter de 60-jarige C. tegen, die op het gerucht op zijn erf uit de schuur achter zijn woning kwam, waar in hij bezig was met houtsnijwerk. Toen C. plotseling volkomen onver wacht met een stalen veer werd gesla gen, verweerde hij zich heftig en sloeg hij van zich af met een bijtel die hij toevallig in zijn hand had. C., die nog nooit met de politie in aan raking is geweest, handelde duidelijk uit noodweer. S. ontsprong de aanslag en de toestand van de deerlijk gewonde V die voorlopig nog wel in Zonnegloren zal moeten blijven, is redelijk. Zoals bekend worden sinds jaar en dag aan het eind van de maand oktober door een groot aantal spaarbanken in binnen- en buitenland op Wereldspaardag bijzon dere aktiviteiten ontplooid, bij welke ge legenheid o.a. wordt benadrukt, dat de bestaande maatschappij slechts dan goed kan blijven functioneren indien reeds weer voldoende spaargelden worden bij eengebracht voor het in standhouden en verbeteren van onze samenleving. De Bondsspaarbanken trachten op deze dag een extra aantal bezoekers naar hun kantoren te trekken en doen dat o.a. door het uitreiken van de bekende spaar bankkalender. Ditmaal hebben de zeer kleurrijke ka lenderplaten betrekking op klederdrach ten door de eeuwen heen, allen geschil derd van het huwelijkspaar. Daarop inhakend heeft de Bondsspaar bank voor Midden Nederland het plan opgevat om alle bruidsparen, welke op 29 oktober binnen haar werkgebied in het huwelijk treden, voor een bezoek aan één van haar kantoren uit te nodi gen. waarbij aan elk paar een attractief cadeau zal worden uitgereikt. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor een gevraag de vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een las- en snijinrichting op het perceel Bosstraat 90, te weigeren. Ter motivering van dit voorstel wordt gezegd dat het perceel gelegen is in het bestemmingsplan „landelijk gebied ge meente Soest" en voorts dat het gelegen is in het. toekomstige bestemmingsplan „Hees". In het plan „landelijk gebied" heeft, het een agrarische bestemming en het. vestigen van dit bedrijf zou dan ook niet op zijn plaats zijn. Dit zijn burgemeester en wethouders van Soest voornemens te antwoorden aan drs. G. S. de Hoog, die in een brief zijn ongerustheid over ongecontroleerd bespuiten van trottoirs en bermen had kenbaar gemaakt. De bespuiting, zo schrijft het college, heeft duidelijk een preventief karakter en het zal dan ook niet nodig zijn om jaarlijks stelselmatig ieder trottoir te behandelen. De behandeling zal ook zoveel mogelijk beperkt worden tot die voetpaden waarop inderdaad van een hinderlijke onkruidgroei sprake is, dan wel deze groei verwacht kan worden. Als de wegbermen daaronder te lijden gehad zouden hebben, zou er sprake ge weest kunnen zijn van nonchalance. Over het algemeen spuit men echter selectief. Het werk is uitbesteed aan hierin gespecialiseerde bedrijven, die personeel in dienst hebben, die uit de praktijk weten wat niet en wat wel moet gebeuren. Wat de bermen betreft is het juist In Soest de gewoonte dat deze enige malen per jaar gemaaid worden. Dat valt te beschouwen als een juiste beheersmaat regel. Het geheel aan hun lot overlaten van de bermen zou beslist afgeraden moeten worden, want dan zou daar een stugge zode zonder bloemen ontstaan, die bo vendien brandgevaarlijk kan zijn. Een berm met fluitekruid, zo schrijft het college, biedt na de bloeitijd een weinig aantrekkelijke aanblik en het afmaaien hiervan geeft andere planten weer de gelegenheid te bloeien. Ook bermplan nen e.d. dienen terwille van de verkeers veiligheid goed zichtbaar te blijven. Deze zomer waren in Soest de bespul- tingen primair gericht tegen brandne tels bramen en distels, waarvan de be strijding zelfs bij Provinciale verorde ning verplicht ls. Het bespuiten beperkt zich dan ook tot die gevallen, waarbij gesproken kan worden van werkelijke storende on kruiden, die moeilijk op andere wijze te bestrijden zijn, omdat ze bijvoorbeeld In een droge bermsloot staan. De bennen worden vrijwel overal gemaald en de natte sloten worden met een mechani- 'sche schop leeggehaald. Het gebruik van chemische bestrijdings middelen is overigens gebonden aan de Bestrijdingsmiddelenwet. Deze wet ver biedt het gebruik van alle middelen, met. uitzondering van die middelen die zij bewust toelaat. Een middel wordt pas vrijgegeven nadat aandacht ls be steed aan het optreden van ongewenste n even-effecten. Het is zelfs mogelijk dat een bepaalde toelating weer wordt ingetrokken als blijkt dat zich toch ongewenste effecten voordoen. Het gebruik van herbiciden, mits des kundig toegepast, wordt gezien als een welkom hulpmiddel om dure hand- kracht te vervangen. De heer De Hoog had in zijn brief van 12 juli 1.1. voorgesteld de bespuitingen volledig stop te zetten, eventueel met uitzondering van werkelijk storende onkruiden, zoals brandnetelbosjes, met Als Japan een republiek was geweest - of na 1945 geworden - was het allemaal veel eenvoudiger geweest en hadden zich niet zeer vele Nederlanders en ook Brit ten en Fransen hoeven ergeren over het bezoek van keizer Hirohito aan Europa. Die ergernis is zeker niet overdreven. Wie in een Japans kamp of als dwang arbeider aan de Birma-spoorweg jaren ellende heeft gekend is het toen doorlo pend ingeprent dat alle onaangenaams hem in naam van de keizer werd toege diend. En de nabestaanden van wie het niet overleefden weten ook dat de om gekomene een gevangene van de keizer is geweest. Natuurlijk kan men niet op het ver leden blijven doorzeuren en de landen die in de tweede wereldoorlog tegenover elkaar stonden hebben soms met enig ceremonieel en soms haast onopgemerkt de verzoening weer beklonken. Wat des te gemakkelijker ging doordat kanseliers als Adenauer en Brandt, presidenten als Heuss en Helnemann terecht konden op treden als vertegenwoordigers van een nieuw Duitsland. Hen konden we de misdaden van het Hitler-regime niet aanrekenen. Wel erkenden zij de totale verantwoordelijkheid waarmee zij door Hitier waren opgescheept. Maar Japan was een keizerrijk en het is dit gebleven. En de keizer is het. symbool gebleven. Het doet. er niet zoveel toe of de man zelf aktief meewerkte aan de veroveringen die zijn leger beraamde in- klusief de verraderlijke aanval op Pearl Harbour. Misschien was hij inderdaad wel een geïsoleerde figuur die in zijn paleis amper iets te zeggen had, laat staan daarbuiten, wat de meeste historici beweren. Maar het was het keizerlijke leger, de keizerlijke Kempetai. de keizerlijke ma rine, de keizerlijke luchtmacht, alles wat Japans was droeg het keizerlijk etiket. En het is moeilijk een grondige veran dering aan te nemen als het etiket het zelfde is gebleven. De keizer van nu kan er niet onderuit dat de herinnering is gebleven dat hij weleer in dezelfde symbolische funktie als nu optrad. Het. is goed denkbaar dat hij een diep verlangen had vijftig jaar later nog eens de plekken te bezoeken waar hij als jon ge' man een gelukkige tijd heeft doorge bracht. Het is een verlangen dat hij be ter had kunnen opofferen uit begrip dat het verleden wel voorbij kan zijn maar niet noodzakelijk vergeten. iet jaar van het huwe- de huwelijksdatum. Het dus alleen het loon voor lp dit punt staat zij dus gene die slechts een deel inkomen genoot. Daar komt zo selectief voor de I.B. de toestand spuitwagen t^an het jaar beslissend is machine. Ma^groep, zodat bij een aan- Hoog, verstoi gehuwdentarief (denkbaar niet, waardofaftrek voor een drieling of konkurrentie; geldt, terwijl de L.B. nog phuwdentarief is berekend. er over 't jaar van huwelijk d een flinke teruggaaf in. Kni geldt evenzo dat hij over 1 lal-in hij huwt, voor het ge- g van het gehuwdentarief aanslag I.B. Daar staat sr, dat het inkomen van de huwelijksdatum dan n komt. Wat het zwaarst zonder meer te zeggen, e moeite waard deze zaak De N.V. Chejen. heeft niet de Kinderaftrek ren op de burgemeester 1 den aangetel^J gesommeerd werkt deze terug tot het jaar. Vooral wanneer kin iet jaar zijn geboren en er vergiftigde j£og weiniS of Seen aftrek g g %aat er kans op een terug- steeg te verw gen door nieigjnde van de aftrek voor De gemeente^ loop van het jaar bestaat gaan voeren 'combinatie met de aftrek Het voorstel (gewone lasten. Eindigt b.v. bij de raad \rek per eind september, De mogelijk Rnd in het derde kwartaal hier en daafindigde en zelf in zijn on- kunnen best;i voorzien, dan krijgen we wel verloren'001" dat k*nd over Se~ j {een aftrek meer. mot Ho oom11 echter tegenover, dat we g ?ïe dat we dat kind tot onze gesteld om lzonder recht op kinderaf- f ^rin, dus van het begin van giftige afvalsj>_Vi eind augustus, de kos- n.u toe 1S hfasonderhoud tot de buiten- zinnig aand<i kunnen rekenen. Die laat- disch geheel vaak veel groter dan die valwater k\\eraftrek, zodat het ook bij schuld voelt j de kinderaftrek de moeite zwaard. Uitr^ aanslag te vragen, gemeente nif beslissing v^30*14® buitengewone lasten raakt de afvïsten en anc*ere buitengewo- voj .men we weliswaar reduktie {ij gen wanneer we de in- p trvoor een beschikking vra- ürnstlgeze geldt dan in het alge- "ivoor de resterende loontijd- Met ernstig hgf; jaar. Net als bij de Z' 4.d' iW' ^21ïe lonen» hierboven ge- het middagu^et in het algemeen voor- negloren versie uitgaven uit te smeren Academisch Zie jaar door een aanslag te Zij kwam medaar kan een teruggave in ter v. d. Bre« achter op ko: nisch tekenaa" derd meter 17 LI fiézen DeWauinde ledenvergadering van lichte 'krassen^'"2™"1. wt":dt feh°Udekn ziin aaneehra.' 13 oktober in de Hank, brairfSf""Waal 18. Aanvang 8 uur. ets- L d Veer te Leuvenheim Vermoedelijk d spreken over: „Het Mid- geen valhelm t de branding", opzij gekeken jgresse hebben voor dit on- binnen gezwer van harte welkom. VrijdagmorgeiVember wordt een excursie kritiek. r de Porceleyne Fles te C van de Verl. Kolonieweg D in. Ongeveer 1 uur hoopt rOStZeSoest terug te zijn. Idag 4 november wordteen De Postzegelvereniging „üemianü" houdt op zaterdag, 16 oktober a.s. haar na- jaarsruilmiddag in Soest. Bij veel verzamelaars is deze middag al een vast punt op de aganda. Uit wijde omtrek kan men elkaar van 12-18 uur ontmoeten in gebouw „De Rank", Soes- terbergsestraat 18 te Soest. De toegang is gratis. Ook nu weer zijn postzegelverzamelaars uit Soest en alle omliggende gemeenten - al dan niet lid van een vereniging - van harte welkom. Deze druk bezochte ruilmiddag is onge twijfeld een goede gelegenheid om kon- takt te leggen met verzamelaars uit andere plaatsen, hetgeen veelal de eigen verzameling ten goede komt. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de secretaresse van „Eem- land", mej. C. M. de Bruin, Kastanje laan 11 te Soest, tel. 02155-2032. Q J. WESSELS Soesterbergsestratt 53-tel 2419 SOEST Op dc begroting voor het jaar 1971 van het gemeentelijk gasbedrijf zijn de ont vangsten ƒ562.000,te laag geraamd; de uitgaven daarentegen ƒ430.000,— te weinig. Van het resterende overschot, groot 132.000,-wil men de noodzakelijke uit breiding van de kantoorruimte van het gasbedrijf bekostigen. Deze uitbreiding is noodzakelijk geworden omdat de nu beschikbare ruimte totaal onvoldoende is voor het aantal daarin werkende personen. Tot nu toe werden voorstellen daartoe nog niet ingediend, omdat een plan voor concentratie van gasbedrijven steeds con creet aanwezig was. Tegen deze concen tratie plannen is veel verzet gerezen, zo dat de algemene raad van het gasbedrijf Centraal Nederland besloot niet verder naar concentratie te streven. Daarnaast ligt evenwel nog een rapport van een door de minister van economi sche zaken ingestelde commissie, waarin geconcludeerd wordt dat een bedrijf met rationeel opzicht te geringe omvang minder dan 50.000 aansluitingen een in heeft. Venvacht wordt echter dat het nog jaren zal duren voor Soest bij een concentratie betrokken wordt. Van Soest mogen in ieder geval geen initiatieven in deze richting venvacht worden. Dit betekent wel, dat een uitbreiding van de kantoorruimte ter hand geno men zal moeten worden. Het daarvoor ontworpen plan voorziet in de bouw van een nieuw gedeelte waarin de demon stratie- en voorlichtingsruimte, twee kantoren en een spreekkamer zullen worden ondergebracht. De toonkamer wordt uitgebreid en de bestaande ruim te bij de achteringang zal worden inge richt als kantoorruimte voor de technisch hoofdambtenaar. De uitvoering van de bouw is semi-per- manent, omdat in de verre toekomst de mogelijkheid van concentratie van gas bedrijven aanwezig blijft. De kosten van het plan worden geraamd op 130.000, Als U deze zomer uw vakantie hebt doorgebracht aan de Zeeuwse of Zuid hollandse kust, zal het u opgevallen zijn, dat daar enkele malen een ware insek- tenplaag heeft gewoed. Enkele malen waren het de zeer kleine onweersbeestjes of trips die hevige jeuk veroorzaken maar u verder geen kwaad doen, enkele malen waren het ook lieveheerbeestjes en dat die bjj miljoenen ons land binnenvliegen is een vrij zeldzaam verschijnsel. U hebt vermoedelijk gelezen, dat land- en tuin bouw niets op zo'n lieveheerbeestjesinvasie tegen hebben, aangezien deze insekten bladluizen eten. Dat is inderdaad zo en laten wij het geval daarom eerst wat nader bekijken. zuigen en te vervellen. Dit vervellen is bijna een dagelijks werk, zo hard groei en bladluizen. De voorjaarslarven zijn al na enkele dagen geslachtsrijp. Ook deze vliegen rond en brengen levende jongen voort. Pas in de herfst worden eitjes afgezet waaruit de al genoemde stammoeders in het voorjaar moeten komen. Gaasvlieg De bladluis heeft verscheidene vijan den. Een ervan is de gaasvlieg, een fraai lichtblauw gekleurd vliegje, dat alleen eieren afzet op plaatsen waar bladluizen zijn. De soort Chrysopa car- nea heeft gouden oogjes en geaderde vleugels. Ze leggen eitjes met een steel tje en zetten die vast aan de onderkant van de bladeren of beter: ze maken eerst een steeltje van speeksel en zet ten daar het ei op vast. De larven die uit deze gesteelde en niet gestolen eie ren komen leven alleen van bladluizen. Ook de gaasvlieg is dus een vriend van boer en tuindèr. Belangrijker is het lieveheerbeestje, dat Piêter van Zetten is ieraar tekenen en handenarbeid aan een technische school in Amersfoort. Dit is zijn zesde tentoon stelling. Hij is een natuurliefhebber, die graag kampeert en door de natuur zwerft. De schetsen die hij dan maakt, zet hij in zijn atelier, vrij van details en los van de werkelijkheid op het doek. Lambertus van de Kooy Lambertus Van de Kooy (51) heeft een eigen schilderbedrijf. Met zijn schilde rijen wil hij bewijzen, dat hij meer kan dan schilderen. Hij heeft zich ontwik keld in een heel persoonlijke stijl, die hij zelf aanduidt als neo-modern, aanspre- kelijk voor het grote publiek. Dit is zijn eerste tentoonstelling. De expositie loopt van 8 tot en met 31 oktober en is geopend maandag tot en met vrijdag van 2-5 en van 7-9 uur, zaterdag en zondag van 2-5 uur. De toe gang is gratis. Op aarde komen vele duizenden soor ten bladluizen voor en wij zullen ons niet verdiepen in de beschrijving daar van. In ons land ziet u ze vaak als bleekgroene of blauwgroene beestjes, die dicht bijeen op allerlei soorten bla deren zitten. Ze zitten daar achter niet werkloos Ze zuigen plantesappen uit het blad en schaden op die wijze het gewas of uw sier- of kamerplanten. Soms rea geert het blad daarop met het vormen van bobbels, wratten of verkleuringen, maar soms verdraagt de plant deze a- derlating heel goed. Met het sap nemen de bladluizen echter virussen op en als ze zich op een nieuwe plaats vestigen besmetten zij die daarmee. Dét is in land- en tuinbouw het grote gevaar van de bladluizen: ze verspreiden plante- ziekten, vooral in de aardappelen. In het voorjaar komen uit de winterei- tjes, die aan allerlei planten te vinden zijn, de eerste vliegers, die overal eie- ■38&1 ^geslacht maatschappelijk, want daar zijn beroeps verenigingen voor, maar wel creatief. „Toen ik nog voorzitter was van een kleine, overzichtelijke kunstenaarskliek, genaamd Artishock, liepen we alle ad- spirantleden af om te kijken wat ze maakten. Dat deden we toen nog." Er zouden meer exposities van leden geor ganiseerd moeten worden, vond hij. Jan Visser is overigens van mening dat Ar tishock een kunstenaarsvereniging moet blijven, „al bestaat er een tendens onder de leden, dit woord in de stauten te schrappen". „Als Artishock geen kunstenaarsvereni ging meer zou zijn, stapte ik er onmid dellijk uit", zei hij, waarna hij, alvorens de tentoonstelling te openen, 3 Italiaanse gedichten voorlas uit zijn nieuwe bundel „De nadagen van Baron Bentinck". Geëxposeerd zijn 14 schilderijen van de Soester Lambertus van de Kooy, 18 van 3 commissie nam de vorderingen in dgenschouw, en kan constateren dat er piet alleen goed maar ook hard is ge- 1 verkt. 1 Vrijdagmiddag verleende mevr. H. A. G. 'een voorrang aan de op de Beukenlaan rtjdende wielrijder H. W., toen zij in haar auto vanaf de Verlengde Talma- «an de Beukenlaan overstak om de SVijnand Toplaan in te rijden. De 88-ja- Uige W. kwam te vallen en liep daarbij ten flinke hoofdwond op en vermoede lijk ook een hersenschudding. Hij werd laar het ziekenhuis Zonnegloren ver boerd. De scholier J. I. S. uit Soest kwam vrijdagavond eveneens in Zonnegloren tterecht toen hij op zijn bromfiets rij idend op de Torenstraat, bij de Stations weg geen voorrang kreeg van de auto mobiliste E. IJ. A. S. klaagde over pijn in borst en rech ter arm. In de nacht van vrijdag op zaterdag jbotste op de Koninginnelaan een auto, [bestuurd door A. v. d. B„ ter hoogte van perceel 51 en rijdend in de richting van het Nieuwerhoek plein, om onverklaar bare reden tegen een rechts van de weg staande lantaarnpaal. 12 meter verder kwam hij aan de linkerzijde van de weg tot stilstand. Van de B. werd met hoofdletsel naar Zonnegloren vervoerd. Zijn auto werd voor een technisch onderzoek naar het politiebureau gesleept. P. H. A. R. (18) uit Soest reed zater dag, vroeg in de avond, op de Nieuwe- weg door een onbekende oorzaak tegen een verkeersbord. Gewond bleef hij op het fietspad liggen en met de ziekenauto werd hij naar Zonnegloren vervoerd. Niet naar Zonnegloren werd vervoerd de heer F. v. T. (56) uit Soest, die zon der goed uit te kijken, ter hoogte van de Bilderdijklaan, het fietspad langs de Birkstraat op stapte. De 21-jarige brom fietser W. F. S. uit Nederhorst den Berg kon hem niet ontwijken en beiden kwa men te vallen. Van T., die een hoofd wond opliep, werd door een arts ver bonden en kon huiswaarts keren. De bromfietser werd slechts licht gewond en kon zijn rit vervolgen. Vrijdagavond 15 oktober a.s., om 8 uur, organiseert Artishock opnieuw een voor stelling in het kader van het Internatio naal Poppenspel Festival 1971. Nu treedt op het Poppenspeltheater „Paradaas" met de poppenspelers Donja en Rien Kroon, guitaarspeler Nico de Gruiter. „Paradaas" opereert in hoofdzaak tus sen het zogenaamde kleinkunstpubliek in Nederland en vooral Vlaanderen. De BRT nam verschillende kleurenpro- gramma's op, evenals de Deense tele visie. Twaalf jaar geleden begon Rien Kroon poppenkast te spelen en vanaf het begin ging hij niet uit van literaire gegevens maar ontstonden de situaties als vanzelf uit het materiaal, wat hij bij zijn voor stellingen gebruikte. Materialenspel is dan ook een veel gebruikte term. De be nadering van de te spelen thema's is cartoon-achtig te noemen en het pro gramma wordt dan een aaneenschakeling van korte scenes, half afgemaakte schet sen. Een crazy-show met spullen. Er wordt gespeeld met. simpele materia len tussen zwarte doeken in een een voudige belichting. Een vrolijke avond in het Artlshock-ge- bouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. Burgemeester en wethouders maken be kend, dat de volgende openbare com missievergaderingen zijn vastgesteld: Onderwijscommissie op maandag 18 ok tober a.s. te 19.30 uur. Commissie Openbare Werken op vrijdag 15 oktober a.s. te 16.00 uur. Financiële commissie op dinsdag 19 ok tober te 15.00 uur. De vergaderingen worden gehouden in de dependance van het gemeentehuis.

Soester Courant | 1971 | | pagina 1